WD My Book pokvaren (?)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

WD My Book pokvaren (?)


10.01.2010 | 16:49
ljudi, upomoć!
desilo mi se nešto s My Bookom, nadam se da ga nisam sj… tim više što ga imam tek od jučer.

dakle, ovakav je bio redosljed događaja:

nakon što sam ga ukopčao u struju i utaknuo u usb, otišao sam na Disc utility i formatirao ga u FAT da ga mogu koristiti za filmove i muziku u dnevnom.
kad sam ga formatirao, išao sam prebacit jedan folder od 8 GB da ga priključim na tv i provjerim jel radi sve.
tijekom kopiranja tog foldera upalio se T M backup i nakon nekog vremena primijetio sam da je kopiranje stalo na 4.5 MB i ne miče se, a i backup se vrtio dugo bez naznake da će se izvršiti do kraja. zato sam stopirao backup i isključio T M misleći da je on omeo kopiranje.
pošto se i dugo nakon toga kopiranje nije nastavilo pokušao sam stopirati kopiranje (klikom na mali "x" znak za stopiranje kopiranja).
nakon 15-ak min. što se vrtilo "copy stopping…" i ništa se opet nije dešavalo stisnuo sam cmd+alt+esc misleći da ću moći nekako prkinut to kopiranje sa forse quit opcijom, ali mi je dao samo opciju "relaunch" za finder.
nakon što sam kliknuo taj relaunch svi dokumenti na desktopu su mi nestali, a nakon nekog vremena mi je nestao i menu bar, a finder se nije ponovo upalio.
pošto nisam mogao ejectat externi niti išta drugo učinit, nakon narednih 15 min. samo sam izvukao drive iz usb-a.
u tom trenutku sve se ponovo pojavilo, cijeli desktop i finder. kada sam ponovo utaknuo externi prepoznao ga je. na njemu je bio taj neprekopirani folder, ali ga se nije moglo "dirati", bio je onako zasivljen. pokušao sam ga izbrisati, ali nije išlo, reklo je da se ne može izbrisati jer je "still in use".
potom sam otišao u Disc utility i htio izbrisat ili formatirat externi disk. kad sam odabrao "partition" izbacilo je "error: unable to unmount disk", a kad sam išao na "erase" reklo je "cannot alocate memory".
kada sam nakon toga otišao na eject reklo mi je da ne može ejectati jer ne može alocirati memoriju, ako se ne varam. doduše, ponudilo je opciju force quit koju sam odabrao i ejectao ga je.
kad sam ga nakon toga ponovo ukopčao, više ga nije htjelo prepoznati, ni u Disc utilityju.
prenio sam ga potom na PC, u nadi da će ga on prepoznati, pa da ću ga tamo formatirati, ali ni PC ga ne može detektirati.

kolika je mogućnost da se onim iskopčavanjem iz usb-a bez ejectanja spržio disk, tj. ukoliko nije kako bih ga ponovo mogao dobiti na kompu i kako bih ga mogao očistiti, formatirati ili drugačije dovesti u red?
10.01.2010 | 18:57
zar baš nitko?
10.01.2010 | 20:07
Mislim da nema sanse da si ga spalio odspajanjem bez unmounta, vjerujem da si jednostavno dobio primjerak sa greskom. Nosi ga na reklamaciju i neka ti daju drugi
10.01.2010 | 22:31
Apsolutno nema šanse da si ga spalio odspajanjem bez unmounta. Slažem se s Moschusom, tvornički feler. Da pojednostaviš postupak, reci da ti nije nikako ni proradio.
11.01.2010 | 22:03
ok, vratit ću ga.
hvala.
12.01.2010 | 01:54
da, samo što ne mogu reći da nije ni proradio kad su na njemu ostali tragovi nedovršenog kopiranja. ali svejedno, nije mi dao da ga softverski iskopčam...
12.01.2010 | 12:49
Kakvog kopiranja. Tebi nije uopće proradio. Nešto je kopirano na njemu? To znači da su ti prodali rabljeni uređaj!
12.01.2010 | 12:54
Finn je kopirao...
12.01.2010 | 14:23
smayoo je napisao:
Kakvog kopiranja. Tebi nije uopće proradio. Nešto je kopirano na njemu? To znači da su ti prodali rabljeni uređaj!

12.01.2010 | 14:25
kad si kopirao da li s kopiraio s USBa na USB, i još k tome slučajno preko istog porta?

zašto si uopće formatirao WD MyBook? - on dolazi formatiran u FATu, s utilityima za Mac [backup ili nešto slično].

imam WD MyBook i radi manje više bez problema, iako se ponekad zblesira kad uključim drugu USB periferiju [normalna stvar, pogotovo što imam prastaru kantu s PCI USB 2.0 karitcom, pa moram paziti]. kad se WD zblesira, treba mu neko duže vrijeme - cca 10 minuta da se opet mounta - nisam skužio u čemu je kvaka, pretpostavljam da ima software na sebi što provjerava sve fileove...

tako da prije nego ga vratiš ipak ga ukopčaj i sačekaj neko vrijeme i pogledaj da li se miče plavo svijetlo na prednjoj strani WDa...ako se miče pričekaj da završi...
12.01.2010 | 14:38
dakle, prikopčao sam ga na usb hub i s kompa sam išao kopirati filmove na njega. e sad, jel to "s USBa na USB, i još k tome slučajno preko istog porta" to ne znam, ne kužim šta misliš pod time...

koliko znam, nije došao formatiran u FAT, inače ga ne bih išao formatirati. doduše, možda sam fulao... znam da postoji My Book za Maca, ali ja nisam kupio toga.

što se plavog svjetla tiče, kad sam ga prvi puta spojio i išao kopirati na njega gorila je plava lampica i prva plava pruga iznad lampice (ima ih 4), a kad su nastali problemi i kad sam ga spajao i nije ga htio prepoznati plava pruga više nije gorila, a lampica je treperila, nije konstantno gorila nego je žmigala. nisam nešto dugo čekao doduše, nego sam ga odmah ponovo iskopčao. probat ću ponovo, pa ću čekati ako kažeš da mu treba duže vrijeme.

jučer sam ga odnio u Medcom (informatička trgovina i servis u Rijeci) i maloprije su me zvali i rekli da je i njima "mrtav", da ga ne mogu detektirati...
12.01.2010 | 14:44
stvar riješena. dobiti ćeš novi i sve 5!
12.01.2010 | 14:55
ali nisam ga kod njih kupio, nego u Pragu! njima sam ga odnio da ga provjere, da vide može li se popraviti.
brat mi ga je kupio u Pragu, on gore studira, pa će ga odnijeti nazad neka ga oni servisiraju. nakraju će mi poštarina pojest razliku u cijeni, ali jbg, ko je mogao znati...
18.01.2010 | 19:34
isti problem kao i kod mene
isto se zbrejko i nece radit. moj je 1Tb i mybookEssential.

s ti da se meni prvo desilo ono da se zbrejko pa se vidio na usb kabelu pa sam porkenio onaj diskutility i tam nes kliko i nes tralal i proradio. pojavile se lampice do pola pun i sve bilo ok. danas doso kuc s posla upalio... poceo snimat gore na njega i zbrejko se i isto tak force quit resetiro masno pa se nije htio podic sistem dok je bio ustekan nan tog istekoga van i sistem radi bez problema ali disk koda je mrtav

jednostavno lampica blica mogu drzat zadnju tipku i nista se ne desava ono skinio ga s napajanja i drzao malo u usteko i nece, i na pcu jednostavno ga ne prepoznaje. neki su ga spasili koji imaju freewire u njemu i preko toga radi prestekavali usb kablove i proradio ali koji je cisti usb jednostavno je NEPOSLUSAN i pravi probleme. nismo jedini ima na wdc.com forumu isto dosta ljudi. kontam da ga treba upalit i ostavid da blica jer onda nakon nekog vremena on sam ode u svoj neki prisilni hibernate, pa cu tako pokusat ponovo ukljucit usb i vidit hoce il nece se prepoznat jer je tak neki lik to bio i napravio, jednostavno koda se sam zbrejko i njegov software koji je unutri. moje je bio onaj journaled formatiran a na piceku sam ga ucitavo sa onim macdriveom programom. star je svega 3 dana, ako ne prodje to da se sam stavi u hibernate onda ga vracam nazad, kupio sam ga u metrou. jednostavno dosao s posla poceo sniamt u njega i krepo bio je do pola pun

javim ti kak sam prosao al za sada nis... cini se da ce biti povratak u metro nazad.
18.01.2010 | 21:39
nope jednostavno NE radi....
uspijem sam ga usteka i onda lampica dolje radi jednolicno i nakon 10 min il manje se ugasi kad ga upalim iza na gumb samo blica i blica i nis se ne desava.. i sve opet ispocetka

kontam da nije disk krepo vec taj sowtware koji prati njegov status i radi... jednostavno koda ga NE prepoznaje...

da nije pod garancijom ZAPALIO bih ga
18.01.2010 | 22:09
da, identični problemi, sve isto. moj je također My Book Essential 1TB. (!!)
ja sam svog poslao u Prag neka ga pregledaju i poprave, ali sad razmišljam da tražim lovu nazad, kad očito s tim modelom nešto ne štima.

javi ako šta još otkriješ.
18.01.2010 | 22:13
Malo pripazi na problem Win FAT i FAT 32 formata jer oni nisu sposobni da prime datoteke veće od 4GB.

Za takvo što mora biti formatirano na NTFS.
Ako ti treba za puštanje na nekom uređaju npr.WD HD TV
18.01.2010 | 22:24
to bi značilo "singl file"?

koristit ću ga samo kao TM backup. za prebacivanja i multimediju uzimam manjeg, 320-500 GB.
18.01.2010 | 22:38
Da, to je problem Win FAT sistema formatiranja.

Npr imam USB memoriju od 16GB.
Idem prebaciti 8,3GB mkv datoteku, u komadu.
Ako je na FAT 32 ili FAT nema šanse dođe do 4GB i stvar padne u vodu.
Ali ako je na NTFS može bez problema.

Sve zavisi za što ćeš koristiti.
Ali je bitno znati uzrok problema.
18.01.2010 | 22:40
Mac format datoteka nema problema sa takvim stvarima, ali ako se prebacuje sa PC na MAC ili obrnuto.
Treba obratiti pažnju.
18.01.2010 | 23:17
Ako je problem u tome da format diska ne podržava datoteke veće od 4 GB, to se ne manifestira na način kako su Finn i kre10 opisali svoje probleme.

Kad pokušaš kopirati >4GB datoteku na FAT32 disk, Finder ti to odbije prije nego uopće počne kopirati. Samo što ti ne da neko "ljudsko" objašnjenje razloga nego napiše "error 36" ili tako nešto. I disk dalje normalno radi, nema ovakvog čudnog ponašanja. Provjereno.
18.01.2010 | 23:34
Čitam po drugim forumima i wiki kao provjera.

Svugdje isti ili sličan problem.
Mac format OK, HD predformatiran za Mac radi odlično.

ALI kada se formatira na FAT znam da ima problema sa velikim datotekama.
Već sam se s time borio.

Vezano za Error 36
support.apple.com/kb/TS1564

Možda ovo pomogne

Za FAT sam htio samo upozoriti to je boljka tog formata, a naše datoteke rastu ko gljive poslje kiše.
Sada su naši šampinjoni već bukovače!!
Za godinu svi će razbacivati 10-30Gb onako ko e-mail.
"čekaj da ti pošaljem"
18.01.2010 | 23:39
Da, to je istina. FAT je pregažen format, ali neki embedded uređaji još uvijek kuže samo njega.

Za error 36 - očito onda nije error 36, nego neki drugi. Morao bi sad to ponoviti pa da ti kažem točno, a nemam pri sebi ništa FAT32 formatiran... Ali u svakom slučaju, ne pukne i ne poludi, nego odustane prije nego je i počeo kopirati i disk se dalje normalno ponaša. Sigurno. Probao osobno.
19.01.2010 | 08:40
moj hdd je dosao tvornicki sa formatom, mislim da je bio NTFS i nisam mogo nista po njemu pisati. pa sam ga preformatirao u onaj mac journaled il sto vec pise.. i stvar je radila bez problema. natrpo sam ga do pola i nakon toga sto sam poceo novu seriju snimat gore samo je stao i kao javljo je da file je zauzet i onda se zabrejko ko sto je vec bilo napisao.
danas ga vracam u metro ali nema sanse da ponovo taj isti uzmem il nek vrate lovu pa cu kupit neki verbatim dalje i sl ali ovo vise wd shiti shiti ne
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 19 sati, 59 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.53 Seconds

Provided by iJoomla SEO