iMac 27", problemi sa isporukom
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iMac 27", problemi sa isporukom


07.01.2010 | 12:00
Vidim da se previse ne spominje na nasim forumima problematika oko isporuka iMac 27". Narocito i5 i i7 modela.
Ja sam narucio i5 iMac jos 25.11.2009 i uredno ga uplatio.
Do sada niti iMac-a niti informacija..

Reselleri u Austriji i Hrvatskoj kazu da jos niti jedan nije dosao do njih, a kada ce... ne zna se..
07.01.2010 | 12:46
Ja svojeg i7 narucio jos prije tebe, tj. 16.11.
Isto tak neznaju tocan datum isporuke, kao do kraja ovog mjeseca bi trebalo doci. Rekli su mi da je potraznja za ovim novim modelima ogromna, da imaju daleko najveci broj narudzbi od kad prodaju macove (navodono vise od 100 komada 27" CTO modela).

Najveci problem je u Appleu, oni naime daju prednost i prvo shippaju ljudima koji narucuju s on-line storea, tek onda svim ostalima. Kolko sam gledao po forumima amerikancima stizu u roku 5-7 dana od narudzbe. Izmedu ostaloga zbog problema s ekranima Apple je na 2 tjedna obustavio sve isporuke 27" modela. Upravo zbog svih tih problema bilo bi mi draze da u HR dodu ti "novi", sredeni iMacovi koji bi navodno trebali bit rjeseni tih djecih bolesti koje su se pojavljivale u prvim isporukama.

Vidim da su "obicni" 27" poceli stizat u HR, valjda ce uskoro i ostali
07.01.2010 | 15:12
Svaki korektni trgovac je u startu rekao službenu informaciju koja je glasila "ne manje od 45 dana čekanja", a to može značiti i dva mjeseca čekanja - koliko je bilo zadnji put kada su se pojavili 24" alu modeli. Dakle, "sve je pod kontrolom", samo treba čekati.
11.01.2010 | 11:44
Evo mene zvali jutros da je masina stigla i da ju sutra mogu preuzeti (moraju ugradit jos 4GB RAM-a). S obzirom na sve brzo je i stigla (7 tjedana).
11.01.2010 | 22:57
Big Papi je napisao:
Evo mene zvali jutros da je masina stigla i da ju sutra mogu preuzeti (moraju ugradit jos 4GB RAM-a). S obzirom na sve brzo je i stigla (7 tjedana).


Mozes napisati koji je tjedan proizvodnje ako nije problem?
11.01.2010 | 23:26
budem sutra kad ga raspakiram.
12.01.2010 | 14:35
iz razloga što je u startu očekivana dostava za i7 bila duža nego za i5 uzeo sam [i platio u cijelosti i5]. za i5 je rečeno 35-45 dana čekanja [što je prošloooo], a za i7 oko 55. ispada da je i7 došao u roku, tako da to može biti i problematična serija...

navodno niti jedan i5 nije još došao u naše krajeve. po informacijama nema ih na vidiku...krajem idućeg tjedna bi će se znati za slijedećih tjedan dana
12.01.2010 | 15:36
Moj je shippan 19.12. prema naljepnici na kutiji. Po tome bi ispalo ta je to tjedan 51-2009. Masina je jos u autu, predvecer cu je otpakirat, al uglavnom dosao je u "novoj" ambalazi, kompjuter je oblozen s puno vise stiropora, kutija je deblja i ima 20+ kg. Posto su ugradivali dodatnu memoriju rekli su da su ga upalili i da je sve OK, nadam se da nece biti "zutice".
Ova moja i7-ica je navodno prva koja je stigla u HR, sad kolko je to tocno neznam. i7-ice stizu drugim kanalima i iz druge tvornice tako da su pocele stizat prije i5 modela.
12.01.2010 | 15:38
Meni su danas javili da u cetvrtak stize i7, narucen je 25.11
12.01.2010 | 15:57
za poludit!
12.01.2010 | 16:01
Hajde javite postoji li "žutilo". Baš me zanima jer sam i ja zainteresiran za kupnju.
  • VjekoPDD01
  • Posjetitelj
12.01.2010 | 16:38
Ljudi, pozdrav

Vidim da je tema aktualna pa da javim da je i7 u Finderu plaćen 23.11. i danas su mi javili da je spreman za isporuku.

Javim ako će biti kakvih problema o kojima se pisalo
12.01.2010 | 17:34
i5, i7 ili dual core?
  • VjekoPDD01
  • Posjetitelj
12.01.2010 | 17:50
marijan je napisao:
i5, i7 ili dual core?


Ne znam jel ovo pitanje mene išlo, no i7 2,8 quad

BTW, gdje god sam pročitao i pronašao, RAM moduli s early iMac 24" bi trebali biti kompatibilni s novim 27" (namjeravam od frenda uzeti njegove iz 24" da si on nadogradi na 8GB ) pa može li mi netko to potvrditi?

Sorry za blagi offtopic
13.01.2010 | 00:00
early 2009?

da, kompatiblni su... rnaiji nisu. raniji su 800 MHz, od početka 09 naovamo su 1066MHz
13.01.2010 | 00:25
Da, mi smo danas isto dobili info da nam stiže CTO i7 stroj, a mjesec dana ranije naručeni i5 - izgleda ne! Čudni su putovi Applea...
  • VjekoPDD01
  • Posjetitelj
13.01.2010 | 11:14
Evo preuzeto.

Nisam odveć pratio iteracije iMacova, ali pretpostavljam da je novija (24.12.2009.), kao i pakovanje jer je mase 19 kg (starije je, ako se ne varam, bilo lakše za nekoliko kg)

upalili smo ga u Finderu i nema nikakve mrlje/fleke, ekran nije razbijen i sad jedino još vidjeti onaj high-pitched noise

Z!
14.01.2010 | 04:00
Hm, ocito sam ja noob ali sam mislio, ok izasli su novi imac-ovi dodjem u ducan uzmem si jednog i odem kuci:silly: nisam vidio na netu u niti jednom ducanu stavku "treba cekat" Kad bi trebali bit dostupni na skladistima kod nas? znam da to nitko od vas nemoze rec tocno ali osobna procjena na temelju prijasnjih generacija?
skuzajte me, to ce mi bit prvi mac stroj i ne zelim cekat 40+ dana i onda se skuzi neka greska pa cekaj jos tolko:evil:
14.01.2010 | 08:52
CTO strojevi (tu prije svega mislim na i7) uvijek idu po narudzbi. ostalih kolko vidim vec ima po ducanima i mogu se kupiti (C2D strojevi). kolko sam ja shvatio i5 u principu nije CTO i njega bi trebalo takoder biti al za sad ni jedan nije presel hrvatsku granicu.
14.01.2010 | 10:48
izađu novi macovi - odeš u dućan i kupiš staru seriju ))

ako je bitan upgrade u seriji kao što se desilo prije koji mjesec onda se mora čekati da novi strojevi dođu u naše krajeve.
dealeri zatu u pravilu kažu okvirno vrijeme koliko se čeka, i tu nema velikih odstupanja.

međutim s 27" iMacovima je bilo problema [monitor], pa je u Americi rok isporuke s 4-5 dana povećan na 2 tjedna.
pa ako oni čekaju 2 tjedna... rečenih 35-45 dana [i još delaer kaže da oni vole dodati malo dana za svaki slučaj], u mom slučaju je prošlo. sad jedino mogu kad dođe komp pilati prodavača da mi po zakonu o zaštiti potrošača mora isplatiti kamatu na novce koji su bili kod njega budući da nije isporučio plaćeno u roku od 30 dana. nije neka cifra, pa ću još o tome razmisliti...

možeš otići u dućan i kupiti 21.5" macove. njih ima. 27" DualCore i i5 još nisu stigli do nas. i7 polako dolaze...
ili sačekaj još mjesec-dva, pa će se sve unormaliti.

ipak, nije sigurno da ako nešto ode da će naši dragi zastupnici moći brzo reagirati. ovisno o kvaru.
kad sam uzeo dual G4 867MHz [prvi koji je došao do nas] mojoj sreći nije bilo kraja, dok nakon par mjeseci nije riknuo jedan procesor, pa se moralo čekati navodno iz Amerike da dođe procesor [?!]. budući da me posao i stranke nisu mogle čekati, morao sam reagirati odmah i kupiti G3 iMaca [lampu-jedino onda odmah raspoloživo], i to samo par tjedana prije izlaska nove serije iMacova, pa sam i na tome zgutao novce...

od tada moja preporuka svima koji kupuju Maca - sačekati da izađe nova serija. onda kupiti ili full novo čemu cijena neće pasti relativno brzo, ili kupiti komp iz prethodne serije kojem je dobro pala cijena
14.01.2010 | 22:16
Moj definitivno ima zutilo Za sada nije strasno. Nemam pojma dal da uopce zovem apcom. Po stranim forumima neki tvrde da se s vremenom popravlja, a neki da se pogoršava...
15.01.2010 | 00:04
frki svaka cast ako ces gledati zuti monitor na stroju od 17k kuna
nosi ga nazad iste sekunde
15.01.2010 | 00:29
frki je napisao:
Moj definitivno ima zutilo Za sada nije strasno. Nemam pojma dal da uopce zovem apcom. Po stranim forumima neki tvrde da se s vremenom popravlja, a neki da se pogoršava...

Na kojim se podlogama više primjećuje žutilo? Tamnim, svijetlim?

Očito ću prije kupnje morati osobno otići u Zg i pogledati primjerak te se uvjeriti u (ne)ispravnost.
BTW iMac 24 naručio sam "naslijepo" i nisam imao problema, no uz ove probleme sa "žutilom" to se više ne bih usudio.
15.01.2010 | 01:21
MoschuS je napisao:
frki svaka cast ako ces gledati zuti monitor na stroju od 17k kuna
nosi ga nazad iste sekunde


Cekam da vidim kako ce izgledati po danu, najvise se primjecuje sa smanjenim backlightom, na najjacem se stvarno slabo vidi, medutim max brightness u mracnoj prostoriji je kao da zuris u sunce
Druga stvar je sto koliko vidim postoje velike sanse da dobijem jos goreg, trece na macrumorsu neki tvrde da su im iz apple supporta rekli da se problem moze rijesiti firmware update-om (nesto uvezi kontrolera backlighta na lcd ploci), cetverto nakon skoro 2 mjeseca cekanja ne cekami se ponovno novi stroj, dok dobijem novog vec ce nova revizija biti vani

DrAle je napisao:
fNa kojim se podlogama više primjećuje žutilo? Tamnim, svijetlim?

Očito ću prije kupnje morati osobno otići u Zg i pogledati primjerak te se uvjeriti u (ne)ispravnost.
BTW iMac 24 naručio sam "naslijepo" i nisam imao problema, no uz ove probleme sa "žutilom" to se više ne bih usudio.


Najvise se vidi na svijetlim podlogama, bijela ili siva, do pola je dobro, prema dnu ide sve intenzivnija zuta nijansa. Meni je ovo 6 Mac kojeg sam narucio na slijepo, i prvi koji ima probleme, ne moram reci da sam njega daleko najduze cekao.

BTW evo slika, malo sam pretjerao sa white balance-om, ne znam dal se vidi da nije ista nijansa na vrhu i na dnu.
Prilozi:
18.01.2010 | 00:52
moj imac je također žut sa donje strane. week 51.
u petak ga dobio... očito ga vračam uskoro... prekrasno
19.01.2010 | 17:16
Filexov web - novosti - od 27" iMacova ništa prije ožujka...
Mislim da je svaki komentar suvišan...
19.01.2010 | 19:04
Dobar nacin za obeshrabrivanje reklamacija. Ako ga vratis, cekat ces novoga jos dva mjeseca...
19.01.2010 | 20:24
Mislim da se ovo kod Filex-a odnosi na macove iz "regularne" ponude, tj. na modele koje ce imat na skladistu. oni koju su narucili ce dobit prije (pretpostavljam) posto su 27" modeli (obicni i i7) vec poceli stizat. ne vjerujem da ce sad odjedanput doc do neke stanke u isporuki za vec narucene masine.
05.02.2010 | 09:16
Ja sam uplatio i5 u Filexu prije mjesec dana i jucer mi javili da zbog problema s monitorom idu ponovno u proizvodnju i da ga mogu ocekivati tek sredinom ozujka
16.02.2010 | 15:51
update oko rokova isporuke: početkom veljače počela nova proizvodnja [a i na apple store US su vratili rokove isporuke s 3 na 2 tjedna] pa se okvirno očekuju računala kod nas krajem ožujka. svaki put kad pitam kad će više ili ima li što novo - rokovi se dodatno pomiču )))))
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 1 sat
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.52 Seconds

Provided by iJoomla SEO