koliko RAMa može primiti moj iMac
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

koliko RAMa može primiti moj iMac


12.11.2009 | 14:13
dobar dan
imam iMac 20inch 5,1 je model
ima Core2Duo procesor na 2,16 GHz

zanima me koliko RAMa mogu najviše staviti u njega
ako se dobro sjećam, moglo se najviše staviti 3Gb u trenutku kada sam ga bio kupio

hvala svima i pozdrav
12.11.2009 | 14:16
Ako ti se komp nije pomladio i 'poaluminijo' izvana, onda 3 Giga ostaje maksimum i sad, jednako kao i kad si ga kupio....
12.11.2009 | 15:53
A moj:

Hardware Overview:

Model Name: iMac
Model Identifier: iMac8,1
Processor Name: Intel Core 2 Duo
Processor Speed: 3,06 GHz
Number Of Processors: 1
Total Number Of Cores: 2
L2 Cache: 6 MB
Memory: 4 GB
Bus Speed: 1,07 GHz
Boot ROM Version: IM81.00C1.B00
SMC Version (system): 1.30f1
Serial Number (system): VM842EXZZE7
Hardware UUID: 0AF2E957-A400-5F79-AE65-AD7E566F44F3


radi se o iMacu 24" - alu (kupljen prosle godine)

hvala
12.11.2009 | 15:59
Da, aluminijski prima 4 Gb, bijeli prima takaj 4 Gb, ali može adresirati i koristiti samo 3 Gb što će dokazati pogled u activity monitor.....
12.11.2009 | 17:16
za informacije
mactracker.ca/
12.11.2009 | 17:51
U ovaj drugi iMac može prepoznati 6GB RAMa
12.11.2009 | 20:33
Mactracker kaze slijedece (za iMac 24" Early 2008)

Maximum RAM: 6.0 GB (Actual) 4.0 GB (Apple) ?!?!?!?!?!?


sto mu je "actual", a sto "apple" ?
12.11.2009 | 23:04
Apple kaže 4, a zapravo može 6.
13.11.2009 | 11:22
Jel to provjereno da ce raditi ?!?!
Hoce li prepoznati 6 Gb, ako ubacim jedan novi modul od 4Gb i ostavim, ovaj drugi od 2Gb?

Ili je bolje ubaciti dva identicna nova modula od 4 Gb, da li ce raditi (naravno prepoznati samo 6 Gb) ?

Kupio sam ga sa 2Gb (2x1) te sam naknadno uzeo dva keksica od po 2Gb.
13.11.2009 | 13:58
Nema potrebe da stavljaš sva modula od 4Gb kad ih neće prepoznati.
Izvadi jedan od 2GB i zamjeni ga sa 4GB keksićem i to je maksimum za tvoj iMac.
13.11.2009 | 17:34
I za kraj, jos jedno...da kupim 800Mhz ili 1066 Mhz keksic od 4 Gb?
13.11.2009 | 19:05
kas smo vec kod tih pitanja da i ja pitam koliko moze moj?



Modelnaam: iMac
Modelaanduiding: iMac8,1
Processornaam: Intel Core 2 Duo
Processorsnelheid: 2,4 GHz
Aantal processors: 1
Totaal aantal cores: 2
L2-cache: 6 MB
Geheugen: 3 GB
Bussnelheid: 1,07 GHz
Opstart-ROM-versie: IM81.00C1.B00
SMC-versie (systeem): 1.29f1
Serienummer (systeem): VM836QQ6ZE2
Hardware-UUID: 4F6D4E90-0E0E-50C2-B679-53DF37FECB73
13.11.2009 | 19:34
@scarface: sve odgovore možeš naći koristeći mactracker koji je besplatan! link je već postan na ovom topicu.
13.11.2009 | 20:47
hvala.nasao sam
13.01.2010 | 19:27
Znam da moj MB White može primit 6GB rama..ali problem je u tome da neznam gdje kupit jedan keks od 4GB u Hrvatskoj.Može pomoć?
14.01.2010 | 10:24
Jesi li probao potraziti na www.nabava.net?
15.01.2010 | 14:09
Chipoteka
23.01.2010 | 20:43
ja sam malo trazio, nigdje nisam nasao keks od 4 gige..al eto jedno pitanjce..hoce na Macbooku white 4.1 raditi so-dimm ddr2 ramovi pc-6400 800mhz? u originalu su unutra pc-5300 667 mhz..
24.01.2010 | 00:41
Pa ono "trebali bi", ali uvijek je dobro to isprobati...
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 4 sati
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.44 Seconds

Provided by iJoomla SEO