Format SSD-a
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Format SSD-a


13.03.2014 | 22:24
Kako su me T-Scum iskopčao s neta ponovno. Prelazim na VIP.
Kako bi ipak odstranio i onaj promil sumlje daimam nešto što me ždere i okida nešto drugo kod T-Coma, a to se tumači kao virus, odlučio sa na friško instalitari OSX 10.6.
Pošto sam bez problema prošao proceduru www.jabucnjak.hr/forum/hardver/124714-ssd-i-osx-10.6.8.html
zanimam me ako seljački formatiram disk (SSD je u pitanju), dali ču imati problema ili trebam nanešto obratiti pažnju?
Odluka je pala, friško ide gore OSX 10.6 )ne treba me se odgovarati).
Računam kako će @tino1 tu uskočiti i objasniti mi što i kako.
Ne želim prolaziti ovo: www.jabucnjak.hr/clanci/mac-os-x/ssd-sec...aja-iz-macbooka.html
Ubacim OSX 10.6 DVD i onda što dalje?
Hvala

PS.
Ovo je horor s T-Com-om.
13.03.2014 | 22:43
Žabac, za utjehu i meni je slično, a Vip je još gori, dok drugi ni dolaze na otok!
13.03.2014 | 22:48
Nemoj ga "seljački" formatirati jer time nisi ništa napravio. Nego ako već krećeš izpočetka onda napravi SE kako ti je opisano u članku.
Samo što ćeš si USB stick napraviti sa ovim alatom MAC USB LOADER kojeg imaš ovdje: sevenbits.github.io/Mac-Linux-USB-Loader/
A sve ostalo isto kao u članku.
Pazi da ti je tipkovnica u Linuxu drugčija nego sad, to je važno za Treminal komande. Ako zapneš javi.
13.03.2014 | 23:33
@tino, imam na raspolaganju jedan disk (stari iz MAC-a koji sam zamijenio sa SSD-om s 10.6.8). Imam jedan MBP 10.6.8 i imam vanjsku ladicu na USB i imam jedan WIN XP komp (neki drek HP)
Da li mogu s time nešto napraviti da ne prolazim onu proceduru koju si opisao u članku jer vjerojatnos da nešto ode u krivo je velika. Kako mi sad iPhone daje spoj s internetom (512MB je u pretplati), tako baš i ne mogu skidati kako mi se prohtije.
Nije isključeno ni da izvadim SSD iz kompa i u ladicu na WIM stavim neki program i pobrišem SSD kako treba i to je to.
Mogu takojednostavnije proći?
Svi prijedlozi dobro došli.

PS.
Čak sam u napasti da kupim još jedan disk jer mi bude trebao za onaj drugi prastari MBP:

EDIT:
Da li Disk Utility nudi taj Secure erase (ili kako se zove da disk vratim u prvobitno stanje)?
14.03.2014 | 10:18
Ako si u Zagrebu kontaktiraj IMirakul-a on će ti sigurno rado pomoći oko toga. Ja ću ga nazvati i pitati ga da li ima vremena.
14.03.2014 | 11:07
Zabac cini mi se da si prije desetak dana nabavio Intel SSD na akiciji u Linksu, ako se ne varam. Ako zelis na Intel SSDu napraviti SE najlakse ti je izvadit ga van iz MBPa, ubaciti u neki WIN stroj i pokrenuti Intel toolbox downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?DwnldID=18455
pa sa njime izmedju ostalog mozes obrisati-reinicijalizirati SSD na tzv tvornicke postavke. Vazno je napomenuti da SSD mora biti direktno spojen na SATA interface. Nikako ne preko USB ili FW ladice.
14.03.2014 | 18:09
Kontaktirao @jmirakul i razjasnio mi je neke stvari.
Novi problem je iskrsnuo. Disk je vani. Nemam nikakav WIN stroj gdje bi napravio SE. Na poslu imamo toliko zabrana te je cudo da uopce i nesto radi.
Ne bi zelio nikoga opterecivati i daviti, dolaziti doma da mi napravi SE. Morati cu se snaci.
Skinuo sam Toolbox i probao instalirati na WIN na poslu ali trazi .NET Framework 2.0 koji niti mogu na poslu skinuti niti instalirati.
U glavnom, disk je vani, sutra budem kupio adapter za SATA i napajanje da mogu u stolno racunalo ugurati.
14.03.2014 | 20:42
Ako se ne snađeš drugačije, imam ti ja HP ProBooka 4530s (oprosti smayoo ) i na njemu W7, a za njega ladicu koja ide umjesto optike (zamjena traje cca 30 sekundi), nađemo se negdje na coffe, ubaciš svoj SSD u ladicu i odradiš si formatiranje ili kaj već trebaš i sve pet
14.03.2014 | 20:45
Ej, reci Jmirakulu da ti ga prepegla s nekim linixom i bila. Da sam u ZG ja bi ti ga već SE-ovao. To ti stvarno nije komplicirano i ne možeš ništa pogriješiti.
14.03.2014 | 20:49
Bertone kaže:
Ako se ne snađeš drugačije, imam ti ja HP ProBooka 4530s (oprosti smayoo ) i na njemu W7, a za njega ladicu koja ide umjesto optike (zamjena traje cca 30 sekundi), nađemo se negdje na coffe, ubaciš svoj SSD u ladicu i odradiš si formatiranje ili kaj već trebaš i sve pet


Da ali SE se nemoze izvesti preko USBa ili FW. Ili direktno SATA ili Thunderbolt

Edit: Sad tek vidim da me rijec o optibay ladici koja vjerovatno ide na sata.
14.03.2014 | 20:55
pa ladica je spojena direktno na SATA na MBO na koji se spaja optika.. govorim o internoj, a ne eksternoj ladici

govorim o ovom: www.ebay.com/itm/New-2nd-Hard-Drive-HDD-...-6450b-/320924132601

EDIT: a ako mu je lakše iz linuxa, ima na istom lapu u dualbootu i Elementary
14.03.2014 | 21:05
@bertone sory malo sam bio prebrzoplet:cheer:
14.03.2014 | 21:08
np .. sam ti dobro žapca uputi kaj mora delati da ne formatira i mog Vertexa
14.03.2014 | 21:51
Bertone kaže:
imam ti ja HP ProBooka 4530s (oprosti smayoo )


Aj dobro, nek ti bude, ali samo ovaj put! Nemoj da ti prijeđe u naviku...
14.03.2014 | 22:40
Sve napravio kako treba, ali se nije ni[ta dogodilo.
Stavio sam disk u HP, digao s USB-a Ubuntu, radio po proceduri i kad pogledm disk, i dalje je sve na njemu kao da se nije nista desilo
--------------- ovo je iz terminala -----------
ubuntu@ubuntu:~$ sudo hdparm -I /dev/sda

/dev/sda:

ATA device, with non-removable media
Model Number: INTEL SSDSC2CW240A3
Serial Number: CVCV339100WP240CGN
Firmware Revision: 400i
Transport: Serial, ATA8-AST, SATA 1.0a, SATA II Extensions, SATA Rev 2.5, SATA Rev 2.6, SATA Rev 3.0
Standards:
Used: unknown (minor revision code 0x0110)
Supported: 9 8 7 6 5
Likely used: 9
Configuration:
Logical max current
cylinders 16383 16383
heads 16 16
sectors/track 63 63
--
CHS current addressable sectors: 16514064
LBA user addressable sectors: 268435455
LBA48 user addressable sectors: 468862128
Logical Sector size: 512 bytes
Physical Sector size: 512 bytes
Logical Sector-0 offset: 0 bytes
device size with M = 1024*1024: 228936 MBytes
device size with M = 1000*1000: 240057 MBytes (240 GB)
cache/buffer size = unknown
Nominal Media Rotation Rate: Solid State Device
Capabilities:
LBA, IORDY(can be disabled)
Queue depth: 32
Standby timer values: spec'd by Standard, no device specific minimum
R/W multiple sector transfer: Max = 16 Current = 16
Advanced power management level: 254
DMA: mdma0 mdma1 mdma2 udma0 udma1 udma2 udma3 udma4 *udma5 udma6
Cycle time: min=120ns recommended=120ns
PIO: pio0 pio1 pio2 pio3 pio4
Cycle time: no flow control=120ns IORDY flow control=120ns
Commands/features:
Enabled Supported:
* SMART feature set
Security Mode feature set
* Power Management feature set
* Write cache
Look-ahead
* Host Protected Area feature set
* WRITE_BUFFER command
* READ_BUFFER command
* NOP cmd
* DOWNLOAD_MICROCODE
* Advanced Power Management feature set
Power-Up In Standby feature set
* SET_FEATURES required to spinup after power up
* 48-bit Address feature set
* Mandatory FLUSH_CACHE
* FLUSH_CACHE_EXT
* SMART error logging
* SMART self-test
* General Purpose Logging feature set
* WRITE_{DMA|MULTIPLE}_FUA_EXT
* 64-bit World wide name
* IDLE_IMMEDIATE with UNLOAD
* WRITE_UNCORRECTABLE_EXT command
* {READ,WRITE}_DMA_EXT_GPL commands
* Segmented DOWNLOAD_MICROCODE
* Gen1 signaling speed (1.5Gb/s)
* Gen2 signaling speed (3.0Gb/s)
* Native Command Queueing (NCQ)
* Host-initiated interface power management
* Phy event counters
* unknown 76[14]
DMA Setup Auto-Activate optimization
Device-initiated interface power management
* Software settings preservation
* SMART Command Transport (SCT) feature set
* SCT Data Tables (AC5)
* Data Set Management TRIM supported (limit 1 block)
* Deterministic read data after TRIM
Security:
Master password revision code = 65534
supported
not enabled
not locked
not frozen
not expired: security count
supported: enhanced erase
4min for SECURITY ERASE UNIT. 2min for ENHANCED SECURITY ERASE UNIT.
Logical Unit WWN Device Identifier: 55cd2e404b823324
NAA : 5
IEEE OUI : 5cd2e4
Unique ID : 04b823324
Checksum: correct
ubuntu@ubuntu:~$ sudo hdparm --user-master u --security-set-pass TAJNOVIT /dev/sdasecurity_password="TAJNOVIT"

/dev/sda:
Issuing SECURITY_SET_PASS command, password="TAJNOVIT", user=user, mode=high
ubuntu@ubuntu:~$ sudo hdparm -I /dev/sda

/dev/sda:

ATA device, with non-removable media
Model Number: INTEL SSDSC2CW240A3
Serial Number: CVCV339100WP240CGN
Firmware Revision: 400i
Transport: Serial, ATA8-AST, SATA 1.0a, SATA II Extensions, SATA Rev 2.5, SATA Rev 2.6, SATA Rev 3.0
Standards:
Used: unknown (minor revision code 0x0110)
Supported: 9 8 7 6 5
Likely used: 9
Configuration:
Logical max current
cylinders 16383 16383
heads 16 16
sectors/track 63 63
--
CHS current addressable sectors: 16514064
LBA user addressable sectors: 268435455
LBA48 user addressable sectors: 468862128
Logical Sector size: 512 bytes
Physical Sector size: 512 bytes
Logical Sector-0 offset: 0 bytes
device size with M = 1024*1024: 228936 MBytes
device size with M = 1000*1000: 240057 MBytes (240 GB)
cache/buffer size = unknown
Nominal Media Rotation Rate: Solid State Device
Capabilities:
LBA, IORDY(can be disabled)
Queue depth: 32
Standby timer values: spec'd by Standard, no device specific minimum
R/W multiple sector transfer: Max = 16 Current = 16
Advanced power management level: 254
DMA: mdma0 mdma1 mdma2 udma0 udma1 udma2 udma3 udma4 *udma5 udma6
Cycle time: min=120ns recommended=120ns
PIO: pio0 pio1 pio2 pio3 pio4
Cycle time: no flow control=120ns IORDY flow control=120ns
Commands/features:
Enabled Supported:
* SMART feature set
* Security Mode feature set
* Power Management feature set
* Write cache
Look-ahead
* Host Protected Area feature set
* WRITE_BUFFER command
* READ_BUFFER command
* NOP cmd
* DOWNLOAD_MICROCODE
* Advanced Power Management feature set
Power-Up In Standby feature set
* SET_FEATURES required to spinup after power up
* 48-bit Address feature set
* Mandatory FLUSH_CACHE
* FLUSH_CACHE_EXT
* SMART error logging
* SMART self-test
* General Purpose Logging feature set
* WRITE_{DMA|MULTIPLE}_FUA_EXT
* 64-bit World wide name
* IDLE_IMMEDIATE with UNLOAD
* WRITE_UNCORRECTABLE_EXT command
* {READ,WRITE}_DMA_EXT_GPL commands
* Segmented DOWNLOAD_MICROCODE
* Gen1 signaling speed (1.5Gb/s)
* Gen2 signaling speed (3.0Gb/s)
* Native Command Queueing (NCQ)
* Host-initiated interface power management
* Phy event counters
* unknown 76[14]
DMA Setup Auto-Activate optimization
Device-initiated interface power management
* Software settings preservation
* SMART Command Transport (SCT) feature set
* SCT Data Tables (AC5)
* Data Set Management TRIM supported (limit 1 block)
* Deterministic read data after TRIM
Security:
Master password revision code = 65534
supported
enabled
not locked
not frozen
not expired: security count
supported: enhanced erase
Security level high
4min for SECURITY ERASE UNIT. 2min for ENHANCED SECURITY ERASE UNIT.
Logical Unit WWN Device Identifier: 55cd2e404b823324
NAA : 5
IEEE OUI : 5cd2e4
Unique ID : 04b823324
Checksum: correct
ubuntu@ubuntu:~$ sudo time hdparm --user-master u --security-erase TAJNOVIT /dev/sda
security_password="TAJNOVIT"

/dev/sda:
Issuing SECURITY_ERASE command, password="TAJNOVIT", user=user
0.00user 0.00system 0:02.20elapsed 0%CPU (0avgtext+0avgdata 2096maxresident)k
0inputs+0outputs (0major+175minor)pagefaults 0swaps
ubuntu@ubuntu:~$ sudo hdparm -I /dev/sda

/dev/sda:

ATA device, with non-removable media
Model Number: INTEL SSDSC2CW240A3
Serial Number: CVCV339100WP240CGN
Firmware Revision: 400i
Transport: Serial, ATA8-AST, SATA 1.0a, SATA II Extensions, SATA Rev 2.5, SATA Rev 2.6, SATA Rev 3.0
Standards:
Used: unknown (minor revision code 0x0110)
Supported: 9 8 7 6 5
Likely used: 9
Configuration:
Logical max current
cylinders 16383 16383
heads 16 16
sectors/track 63 63
--
CHS current addressable sectors: 16514064
LBA user addressable sectors: 268435455
LBA48 user addressable sectors: 468862128
Logical Sector size: 512 bytes
Physical Sector size: 512 bytes
Logical Sector-0 offset: 0 bytes
device size with M = 1024*1024: 228936 MBytes
device size with M = 1000*1000: 240057 MBytes (240 GB)
cache/buffer size = unknown
Nominal Media Rotation Rate: Solid State Device
Capabilities:
LBA, IORDY(can be disabled)
Queue depth: 32
Standby timer values: spec'd by Standard, no device specific minimum
R/W multiple sector transfer: Max = 16 Current = 16
Advanced power management level: 254
DMA: mdma0 mdma1 mdma2 udma0 udma1 udma2 udma3 udma4 *udma5 udma6
Cycle time: min=120ns recommended=120ns
PIO: pio0 pio1 pio2 pio3 pio4
Cycle time: no flow control=120ns IORDY flow control=120ns
Commands/features:
Enabled Supported:
* SMART feature set
Security Mode feature set
* Power Management feature set
* Write cache
Look-ahead
* Host Protected Area feature set
* WRITE_BUFFER command
* READ_BUFFER command
* NOP cmd
* DOWNLOAD_MICROCODE
* Advanced Power Management feature set
Power-Up In Standby feature set
* SET_FEATURES required to spinup after power up
* 48-bit Address feature set
* Mandatory FLUSH_CACHE
* FLUSH_CACHE_EXT
* SMART error logging
* SMART self-test
* General Purpose Logging feature set
* WRITE_{DMA|MULTIPLE}_FUA_EXT
* 64-bit World wide name
* IDLE_IMMEDIATE with UNLOAD
* WRITE_UNCORRECTABLE_EXT command
* {READ,WRITE}_DMA_EXT_GPL commands
* Segmented DOWNLOAD_MICROCODE
* Gen1 signaling speed (1.5Gb/s)
* Gen2 signaling speed (3.0Gb/s)
* Native Command Queueing (NCQ)
* Host-initiated interface power management
* Phy event counters
* unknown 76[14]
DMA Setup Auto-Activate optimization
Device-initiated interface power management
* Software settings preservation
* SMART Command Transport (SCT) feature set
* SCT Data Tables (AC5)
* Data Set Management TRIM supported (limit 1 block)
* Deterministic read data after TRIM
Security:
Master password revision code = 65534
supported
not enabled
not locked
not frozen
not expired: security count
supported: enhanced erase
4min for SECURITY ERASE UNIT. 2min for ENHANCED SECURITY ERASE UNIT.
Logical Unit WWN Device Identifier: 55cd2e404b823324
NAA : 5
IEEE OUI : 5cd2e4
Unique ID : 04b823324
Checksum: correct
ubuntu@ubuntu:~$
14.03.2014 | 22:53
ovu komandu si pogriješio:


sudo time hdparm --user-master u --security-erase TAJNOVIT /dev/sda
14.03.2014 | 22:55
Da li je to sad to?


ssd.png
14.03.2014 | 23:01
Pa gdje je crvena boja? Dobivao sam sve kako i ti. Nakon restarta Disk utility izgleda ovako.
Prvo brisanje je trajalo nešto duže, a drugi puta kraće (jako kratko).

Znači, DVA puta sam prošao proceduru. Da li to ima kakve veze?
14.03.2014 | 23:07
tino1 kaže:
ovu komandu si pogriješio:


sudo time hdparm --user-master u --security-erase TAJNOVIT /dev/sda


Da ga jebeš, ne znam gdje je greška.
Ajde molim te napiši moje i ispravno, ja sam čorav očito.
14.03.2014 | 23:08
Šta ti je drugi put javilo nakon Erase-a?
14.03.2014 | 23:09
Ovo je drugi puta.
14.03.2014 | 23:11
Kopirao sam ono što si napisao u uputama u članku. Ali sam to dva puta ponovio jer Ubuntu je i dalje prikazivao sadržaj diska, Nakon restarta disk je bio kao na slici.
Je li možeš kopirati moju naredbu i ispravnu.
Hvala
14.03.2014 | 23:14
Da li sam fulao naredbu ili je sistem javio grešku?
14.03.2014 | 23:16
po meni si uspio. Trebalo ti je 2 minuta da ga Erase-aš i to je to. Oprosti za komandu, površno sam pregledao, dobro si napisao. SSD je prazan i poslagan možeš početi sa slaganjen systema.
14.03.2014 | 23:21
Prvi puta je bio 22s, a ovo zadnje (drugo) je 2s. Disk je bio napunjem na oko 90GB (1/3).
A valjda jesam.
14.03.2014 | 23:24
To je to, moj žabac, vidiš da nije neka nauka. Ti možeš više nego se usuđuješ. Čestitam.
15.03.2014 | 00:11
To je to, moj žabac, vidiš da nije neka nauka. Ti možeš više nego se usuđuješ. Čestitam.
15.03.2014 | 00:34
E da, hvala. Ipak uspio. Jos da T-Com rijeaim i na konju sam.
Zena bi im dala jos jednu sanau.
Svoj trojici hvala na pomoci. Mislim na tino1, jmirakul i Bertone.
Moram se oduziti. timo1, na ljeto sam i DU (shvatio sam da si dolje), a ostala dvojica su mi blizu.
15.03.2014 | 08:45
Ja sam ti u Rijeci, tako da sam bliže. Ali neka si ti pokrenuo mašinu. Telecom če ići malo teže.
15.03.2014 | 08:54
Valjda se budemo nekad vidjeli.
Svejedno hvala na pomoći.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 34 minuta
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.58 Seconds

Provided by iJoomla SEO