digitalni tisak na porculan i staklo
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

digitalni tisak na porculan i staklo


19.02.2018 | 14:57
Ima li tko saznanja o digitalnom tisku na porculan, keramiku i staklo u Hrvatskoj? Postoji li neka tiskara (najbolje u Zagrebu ili okolici) koja se time bavi? Ako da, znate li kako se okvirno kreću cijene?
19.02.2018 | 15:08
Pretpostavljam da ti treba za šalice ili nešto slično. Ja sam surađivao sa ovima. Nazovi i reci što ti konkretno treba pa će ti pomoći odabrati najbolju metodu tiska za tvoje potrebe.
19.02.2018 | 15:11
Treba mi za tanjure, šalice i čaše. Za Ceh sam već dobila preporuke za sitotisak (još ih nisam kontaktirala), ali nisam znala da imaju digitalni printer za porculan i staklo. Kakva su tvoja iskustva s njima?
19.02.2018 | 15:13
Bitno mi je da se ti tanjuri i šalice mogu prati u perilici pa tampon tisak otpada. U obzir dolazi sitotisak (što je prilično komplicirano zbog složenosti ilustracija, barem po mojim dosadašnjim iskustvima s tiskarom u Rakovom potoku) i digitalni tisak.
19.02.2018 | 15:41
Mi smo koristili tehniku sublimacije i tada je dozvoljeno ručno pranje. Sve ovisi i koje pigmente tj. boje trebaš, jer nisu svi postojani (blijede boje) i nisu otporni na skoro nikakvu vrstu habanja. Zato kažem, ima 100 stvari koje utječnu na odabir adekvatne tehnike tiska i korištenja pa bi bilo najbolje nazvati i pitati
19.02.2018 | 15:59
Na žalost, sublimacija otpada, to sam već istražila. Meni treba tisak na fine šalice za kavu i tanjure. To su nepravilni oblici, a sublimacija se radi samo na one najobičnije okrugle mugove. Šalica se umeće u okruglu šablonu koja ne može prilagoditi oblik. Zato me i zanima digitalni tisak na porculan i šalice, ali ne znam nijednu tiskaru koja to radi u Hrvatskoj. U svakom slučaju, puno hvala na sugestiji.
19.02.2018 | 16:05
Ako to zaista nitko ne radi, obratit ću se u Ceh za sitotisak. Kakva su tvoja iskustva s njima neovisno o tehnici? Jesu li profesionalni s izradom i rokovima?

Pitam, pitam na sve strane pa tako i na Jabučnjaku
19.02.2018 | 17:01
Što se tiće printanja, ja bi kontaktirao franda Sašu (kolega s faksa) koji je dosta ušao u printanje i on bi me dalje uputio, a možda može i organizirati.
subligo.hr
www.facebook.com/Subligodoo/

Inaće, gazda je Saša Ratajc, @smayoo bi ga trebao znati
19.02.2018 | 17:08
Bok Zabac, hvala na sugestiji, ali meni treba digitalni print na porculanske tanjure, šalice i čaše, a ne za papir. Koliko vidim, tvoj frend radi s foto papirom, a ne staklom i porculanom.
No možda zna nekoga tko ima digitalni printer za ovo što meni treba?
19.02.2018 | 22:41
Naravno da znam Sašu! Opet je prošlo 5-6 godina otkad smo se vidjeli...
Godinama je servisirao i održavao strojeve za razne tipove tiskanja i razvijanja fotografija. Vjerujem da u toj branši zna dosta ljudi pa ga vrijedi pitati.
19.02.2018 | 23:59
Ih! Ko ne zna Saleta?! Prošlo je možda oko 2 tjedna otkako se nismo vidjeli... Tak da možda i vodim u ovoj igri "Druženje sa Sašom"

No... Htio bih pitati OP-a (kiki1) zašto baš digitalni tisak, a ne sito? Jel stavka u cijeni ili je problem naći čovjeka koji je u stanju napraviti dobru separaciju? Ili oboje?
20.02.2018 | 03:03
Gjuroo kaže:
Ih! Ko ne zna Saleta?! Prošlo je možda oko 2 tjedna otkako se nismo vidjeli... Tak da možda i vodim u ovoj igri "Druženje sa Sašom"

No... Htio bih pitati OP-a (kiki1) zašto baš digitalni tisak, a ne sito? Jel stavka u cijeni ili je problem naći čovjeka koji je u stanju napraviti dobru separaciju? Ili oboje?


Onakvovg sutljivog i povucenog tipa tesko je primjetiti.
20.02.2018 | 09:28
20.02.2018 | 09:57
Dečki, kad svi tak dobro poznajete Saleta, što ga ne pitate?

Gjuroo, raspitujem se za digitalni tisak nakon što sam već probala sa sitotiskom u tiskari ZMT u Rakovom Potoku. Naime, riječ je o složenim višebojnim ilustracijama koje bi se trebale postojano (perivo u perilici) aplicirati na tanjure i šalice.

Problem sa sitotiskom u ovoj tiskari je što već dvaput radimo probni otisak i svaki puta su boje prilično smrdane (ne očekujem da su iste kao na ekanu, ali barem približno). Žena mi je rekla da,primjerice magentu, uopće ne može dobit. Problem je i što između svakog otiska prođe desetak dana jer ona ima i drugog posla, a ovo joj nije neka megakoličina pa može čekati.

Digitalni tisak sigurno će biti skuplji, ali ako uspijem dobiti kvalitetu i brzinu za neke pristojne novce, bilo bi to najbolje rješenje.

Na žalost, još uvijek nisam dobila nikakav savjet oko tiskare koja radi digitalni print na porculan, keramiku i čaše
20.02.2018 | 10:54
zabac kaže:
Onakvovg sutljivog i povucenog tipa tesko je primjetiti.


Prije će biti da je lako uočljiv zbog volumena... zraka kojeg udiše
20.02.2018 | 12:11
kiki1 kaže:
Dečki, kad svi tak dobro poznajete Saleta, što ga ne pitate?


Eh, ne može se do Saleta samo tako lako doći. Treba se naručiti i čekati. Mislim da sam trenutno treći na redu...

Gjuroo, raspitujem se za digitalni tisak nakon što sam već probala sa sitotiskom u tiskari ZMT u Rakovom Potoku. Naime, riječ je o složenim višebojnim ilustracijama koje bi se trebale postojano (perivo u perilici) aplicirati na tanjure i šalice.

Problem sa sitotiskom u ovoj tiskari je što već dvaput radimo probni otisak i svaki puta su boje prilično smrdane (ne očekujem da su iste kao na ekanu, ali barem približno). Žena mi je rekla da,primjerice magentu, uopće ne može dobit.


Ovo mi stvaro nije jasno... Što uopće ima dobivati magentu? To se ni u offsetu ne dobija već je osnovna boja.
U sitotisku se jedino treba paziti da se napravi dobra i pametna separacija. S obzirom da su u pitanju "šarene" ilustracije, samo pitanje koliko kanala imaš na raspolaganju.
Ne znam, doduše, koja je tehnologija izrade tih naljepnica/preslikača, ali opet... Magenta, alo!
Bio sam na stranicama ZMT tiskare i prije bih rekao da se to njima ne da (ne isplati) raditi nego da ne mogu.
Al reklamni filmić na njihovim stranicama ubija.

Problem je i što između svakog otiska prođe desetak dana jer ona ima i drugog posla, a ovo joj nije neka megakoličina pa može čekati.

Digitalni tisak sigurno će biti skuplji, ali ako uspijem dobiti kvalitetu i brzinu za neke pristojne novce, bilo bi to najbolje rješenje.

Na žalost, još uvijek nisam dobila nikakav savjet oko tiskare koja radi digitalni print na porculan, keramiku i čaše


Nisam do sada imao iskustva s tiskom na porculan i sl. iako u se doglednoj budućnosti namjeravam i time malo pozabaviti.
Doduše, ja sam čvrstog stava da to namjeravam raditi u sitotisku. Našao sam si sitotiskaru po mjeri i nekog malog ludog lika koji radi separaciju. Sad još samo trebam sakupiti pare da sve pokrenem. Možda ćemo u nekoj skoroj budućnosti moći i razmijeniti iskustva u vezi ove teme
20.02.2018 | 12:50
Gjuroo, da ti pokažem njihovu 'magentu' vidio bi da nema veze s pravom - puno je slabija i svijetlija. Oni koriste nekakvu paletu specijalnih boja za tisak na porculan koja se razlikuje od standardne palete. Kaže da može napraviti koju god boju poželim ako se posuđe neće prati u perilici. Ako hoće, moraju koristiti tu drugu paletu od nekih 30 boja, a među njima ni m od poštene magente. Pa ti vidi.

Kad si već našao tiskaru po mjeri i dobrog majstora, možeš li je preporučiti? Zasad imam preporuku za sitotisak za Ceh, ali sam se nadala da ću ipak naći neku tiskaru koja radi digitalni print. Ako ne nađem, rekla bih da sam osuđena na sitotisak.
20.02.2018 | 13:49
kiki1 kaže:
Gjuroo, da ti pokažem njihovu 'magentu' vidio bi da nema veze s pravom - puno je slabija i svijetlija. Oni koriste nekakvu paletu specijalnih boja za tisak na porculan koja se razlikuje od standardne palete. Kaže da može napraviti koju god boju poželim ako se posuđe neće prati u perilici. Ako hoće, moraju koristiti tu drugu paletu od nekih 30 boja, a među njima ni m od poštene magente. Pa ti vidi.


Onda ok. Ako tako vele, onda je valjda tako.

Kad si već našao tiskaru po mjeri i dobrog majstora, možeš li je preporučiti? Zasad imam preporuku za sitotisak za Ceh, ali sam se nadala da ću ipak naći neku tiskaru koja radi digitalni print. Ako ne nađem, rekla bih da sam osuđena na sitotisak.


Jednom sam tiskao majice (ne pretjerano zahtjevne) u ovoj tiskari: www.mirt.hr.
Ne mogu reći jesu li oni nešto bolji ili lošiji od bilo koga drugog, ali mi se svidio osobni pristup gospođe Mirjane, pa moj glas ide njima. Dakako, svidjela mi se i kvaliteta otisaka što sam ih tamo vidio.
Jedini "problem" s njima je što su "Bogu iza nogu".
Preko njih sam došao i do lika koji radi separacije i on će ti vjerojatno raditi pripremu ako ćeš kod njih tiskati išta zahtjevnije.
Ako će ti trebati samo kontakt "pripremaša", mogu ti to poslati u privatnoj poruci.
20.02.2018 | 14:25
Gjuroo, hvala na preporuci, ali po ovome što vidim da oni rade, čini mi se prilično jednostavno. Zasad ću probati kod Ceha - za njih imam preporuku iz Udruge sitotiskara.

Naime, isprobavanje uzoraka skup je posao: film za svaku boju stoji 150 kuna, a kako ja na slikama imam 4-5 boja, onda računaj koliko košta probni otisak jednog komada.

U petak idem u jednu firmu koja prodaje digitalne printere za tisak na porculan. Tamo ću napraviti probni otisak iste slike kao s tanjura koji sam već radila u sitotisku. Baš me zanima razlika, je li digitalni tisak zaista toliko superioran sitotisku.
Od njih ću probati doznati i kome su prodali taj stroj i radi li to itko u Hrvatskoj.

Inače, ako te zanima, krajem mjeseca je u Splitu Decora Print, sajam gdje će se predstavljati tiskarska oprema. Bit će svega zanimljivog i da su u Zagrebu, svakako bih otišla. Ne znam čega se tiče tvoj budući business, ali možda te bude zanimalo zaviriti.
www.print-magazin.eu/decora-print-rezerv...-prostor-na-vrijeme/
20.02.2018 | 15:24
kiki1 kaže:
Gjuroo, hvala na preporuci, ali po ovome što vidim da oni rade, čini mi se prilično jednostavno.


Rade oni i zahtjevnije stvari, ali su valjda u galeriju stavili one proizvode kakvi se najviše traže.
No, ne namjeravam te nagovarati jer nemam preveliko iskustvo s njima i ne vidim razlog zašto ti kod ovih drugih ne bi bilo jednako dobro ili bolje.

Zasad ću probati kod Ceha - za njih imam preporuku iz Udruge sitotiskara.

Naime, isprobavanje uzoraka skup je posao: film za svaku boju stoji 150 kuna, a kako ja na slikama imam 4-5 boja, onda računaj koliko košta probni otisak jednog komada.

U petak idem u jednu firmu koja prodaje digitalne printere za tisak na porculan. Tamo ću napraviti probni otisak iste slike kao s tanjura koji sam već radila u sitotisku. Baš me zanima razlika, je li digitalni tisak zaista toliko superioran sitotisku.
Od njih ću probati doznati i kome su prodali taj stroj i radi li to itko u Hrvatskoj.

Inače, ako te zanima, krajem mjeseca je u Splitu Decora Print, sajam gdje će se predstavljati tiskarska oprema. Bit će svega zanimljivog i da su u Zagrebu, svakako bih otišla. Ne znam čega se tiče tvoj budući business, ali možda te bude zanimalo zaviriti.
www.print-magazin.eu/decora-print-rezerv...-prostor-na-vrijeme/


Ma ja bih za početak tiskao samo motive na majice. Ako inicijalni period bude uspješan, onda mogu razmišljati i o tisku na space shuttle. A onda mogu ići i na sajmove tražiti gdje prodaju tako velika sita za tisak
20.02.2018 | 15:25
Kako god bilo, javi iskustva i eventualni napredak sa svojim projektom.
20.02.2018 | 15:27
Dogovoreno
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 37 minuta
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.52 Seconds

Provided by iJoomla SEO