Tražim znalca na Linuxu
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Tražim znalca na Linuxu


02.10.2011 | 23:42
Igram se malo s Linux Mintom 11, ali imam problema s Terminalom i trebam malo usmjerenje.
Ako ima koji dobrovoljac za malu pomoć nek se javi tu ili na PP.
Unaprijed hvala !
03.10.2011 | 00:48
Imate otprilike neko pitanje konkretnije ili čisto osnove? Koristim linux i terminal duze vremena, al nisam bas totalni expert po tom pitanju
  • User
  • Posjetitelj
03.10.2011 | 10:20
Mogu i ja pripomoć ako budem znao.
03.10.2011 | 10:46
Evo neke osnovne komande u terminalu,mada vecinu i sam mozes naci kada kucas "man"

www.scribd.com/doc/8461367/Linux-Console-Commands
03.10.2011 | 10:58
Ma vraga, jutros uredno prihvatio lozinku, ali sam deinstalirao Mint da ponovno instaliram. Sada se ruši kod instalacije, nakon odabira jezika , vremenske zone ili instaliranja aplikacija. Jako mi smrdi na HDD jer se i na Windozama bio usporio. Naravno test kaže da je disk zdrav.
@ User, javi se ako dolaziš ili si tu.
05.10.2011 | 18:09
Moram priznati da me ovaj Mint 11 ugodno iznenadio. Ima u startu sve što sam trebao ili što ću trebati ugrađeno ili instalirano. Fino radi, a printer, kameru i kamkorder je bez problema prepoznao i odmah sam mogao sve upotrijebiti. Nisam potkovan informatičkim znanjem, ali u odnosu na Windowse mi se sviđa i baš me zaintrigrirao da ga bolje upoznam. Još da dodam, instalacija na internet glatko prošla. Ethernet automatski, a bežično čas posla i WiFi i VIP Broadband nakon podešavanja postavki.
Iskreno preporučam, tko može, da ga isproba, čisto da se vidi i drugi OS, kako radi, Skine se s neta, i na kakav PC stroj instalira ili na Mac preko Fusiona ili kojeg drugog virtualnog programa.
I na kraju, ono na početku me izgleda mučio HDD i nakon nekoliko desetaka pokušaja instalacija je prošla glatko da sam ostao paf. Već sam namjeravao nabaviti drugi tvrdi disk pa se ovaj možda prepao i naprasno proradio. Mučio me i s windowsima i s bilo čim drugim. Možda ubodem SSD do 80 GB, za maloga će to biti i previše, za što mi treba.
Da zaključim, vjerovali ili ne, ovaj me OS ugodno iznenadio te ga preporučam isprobati kao kućni OS. Ne košta ništa , osim vremena, a može poslužiti tko nema za Maca. Mislim da su mu jedino igrice veći problem, za one koji igraju, meni nisu nedostajale.
LP
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 dana, 3 sati
  • smayoo: Rijeka je treći grad u Europi po godišnjoj precipitaciji. Prva je Genova u Italiji, a drugi je Nikšić u Crnoj Gori
  • smayoo: Nije istina. London ima više kišnih dana godišnje, ali Rijeka ima veću godišnju precipitaciju (kumulativnu količinu padalina u mm po m2)
  • hal9000: @yonkis • Navodno je.
  • Yonkis: Jel' ovo istina za Rijeku? [link]
  • smayoo: Riječani i ostali zainteresirani, kavica i ćakula ovu subotu (30.08.) ujutro u 10h u gradskoj kavani Renard
  • drlovric: @vanjus: Barem si imao mogucnost izbora. Odaberes banku koja ima Apple Pay i cao :) biH je doslovce prije tjedan-dva dobila Apple Pay, nije uopce bilo dostupno u drzavi.
  • VanjusOS: pa znam da je Apple pay bio dostupan preko PBZ-a već godinama, ali tek od jučer je to moguće i preko HPB.
  • Yonkis: @smayoo - mogli bi subotu ujutro. Ima li još zainteresiranih, gdje je tino1?
  • Yonkis: @VanjusOS - to misliš kao "napokon" tj sarkastično?
  • smayoo: @yonkis - ja mogu u subotu ujutro. U nedjelju popodne-navečer možda također, ali nisam siguran.
  • VanjusOS: ljudi, tehnološka revolucija! od danas Apple Pay i preko HPB-a!!
  • Yonkis: Jel netko za kakvu kavu ovaj vikend? U Ri mislim :)
  • Yonkis: Glede Tita.. u Splitu: [link]
  • smayoo: @drlovric, nema na čemu, drago mi je. :)
  • mbp2009: Titini kriteriji: onaj koji je bio protiv njega. Kao i kriteriji svakog drugog kriminalca i diktatora :)
  • drlovric: @Smayoo: Isli u plavo bijeli. Sasvim pristojna hrana. Nismo uopce razocarani. Hvala :)
  • jura22: Da, tocno tako. Sakupljao po ulici! Zene, djecu, starce. Po redu. Bez kriterija.
  • smayoo: U samom Osijeku, nažalost, po mom iskustvu ništa nije baš trajno na visokom nivou. Ako bih morao preporučiti bar jedno mjesto, to bi bio "Plavo-bijeli". Klasični restoran, kad vidiš kako su konobari odjeveni, izgleda kao da su još osamdesete, ali hrana je konzistentno vrlo dobra. Ali to je nekakav standardni restoranski jelovnik, nema nekih baš tradicionalno slavonskih jela
  • smayoo: Varga u Bilju, pojeli smo zbilja dobar čobanac prije koju godinu. Još je bolji u Sokaku u Đakovu, kod ergele, ali to ti nije blizu Osijeka
  • drlovric: Sutra sam u Osijeku. Molim lokalce za preporuku za dobru slavonsku hranu.
  • Air: U protivnom je imao vanzemaljsku sreću da je baš smaknuo one koji su mu smetali.
  • Air: @jura22 ja sam nekoj logici siguran da je Tito imao kriterije po kojima je to činio.
  • smayoo: Kako misliš - da je nekog dao smaknuti bez kriterija? Skupljao je nasumično ljude po ulici pa ih vodio na smaknuće?
  • Yonkis: Što je kriterij?
  • jura22: “kriterija”
  • smayoo: Što je krizerij?
  • jura22: Danas se sjecamo svih koje je Tito dao smaknuti bez krizerija.
  • Bertone: e da je ufatiti svu tu struju nekako i pospremiti je za kasnije ;D
  • smayoo: Leleee... :)
  • Yonkis: Evo par slika od jutros, slikano iPadom: [link]
  • mbp2009: Sve ok, pbz radi na beti
  • ZeljkoB: Moze se napraviti downgrade na iOS18.x ako nesto ne radi....
  • mbp2009: Nije problem staviti bankarstvo na betu, samo ako ne radi, onda mi se ne da do banke :D
  • big_mac: Jel radi pbz na 26 beta 7?
  • Riba: Mislim da ovdje mijesamo beta aplikacije sa trojancem.
  • dpasaric: Tako da o tome treba voditi računa kada se igra sa softverima još u razvoju.
  • dpasaric: Da se nešto slučajno dogodi sva odgovornost je na beta korisniku.
  • drlovric: Tako je moj prijatelj prije par godina crackiran password manager pa upao u probleme.
  • drlovric: Stavljati bankarstvo na beta aplikacije ne bih nazvao pametnom zivotnom strategijom :)
  • ZeljkoB: IOS26 dev Beta 6, ZABA, OTP, Revolut, Finax…. Sve radi od potencijalno problematičnih app
  • ZeljkoB: iOS26 public beta 2 - ZABA i OTP rade
  • ZoPaj: a Rolling Stonesi planiraju turneju 2026…
  • ZoPaj: RIP! odlaze legende …
  • Gjuroo: Počivala u miru...
  • smayoo: RIP Gabi Novak
  • VanjusOS: možda nije obrisano zbog "piratstva" već zbog toga što se u vikalici ne bi trebamo objašnjavati nego u temama?
  • drlovric: Svi gledamo nesot piratsko. Apsurd je pricati o tome. Ja Hajduku placam pretplatu i clanarinu, a kradem HDTV od 2e, jer ne postoji nacin da ga legalno kupim :)
  • Zdravac: Eto, malo analogije za kraj!
  • Zdravac: Ali ok, svaki privatnik u svome restoranu može svojevoljno određivati cijene, a na nama je opet volja hoćemo li ići u taj restoran ili ne.
  • Zdravac: Shvatite da NIJE ilegalno instalirati Kodi na AppleTV

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

BigMac, Ender, Anonimci (894)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO