Popravka kosilice
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Popravka kosilice


23.07.2022 | 19:52
Pozz

Već neko vrijeme na kosilici Bosch Rotak 37 čujem škripanje prilikom puštanja ručice.
Na internetu je troubleshout većinom ili ležaj noža ili remen.

Odnio na servis i kazu proklizao ventilator na motoru.
Kazu ne mogu popraviti, jedino cijeli motor nov.

Navodno problem je sto se remenica ne moze skinuti.

Sada istrazivao sam po internetu, radapciger i presa vecinom pomaze u ovakvim slucajevima, a ako je zalijepljena za osovinu onda grijanje.

Imate li kakav prijedlog za pomoć ili stvarno nema nacina za skidanje?


kosilica.jpg
23.07.2022 | 20:38
Ako ti netko tu može pomoći, to je Djuro. Ja nisam siguran čak ni kako se okrene ta slika
23.07.2022 | 20:48
smayoo kaže:
Ja nisam siguran čak ni kako se okrene ta slika


kosilica2.jpg
23.07.2022 | 21:05
Probaj pitati u servisu "Alati Milić", oni su za Bosch tata mata. Kupio sam jednom kod njih aku bušilicu Bosch na akciji, uglavnom, ljudi znajunsvoj posao. Možda ti ovu uzmu za dijelove, ne košta pitati.

Inače imam kosilicu i flaksericu od MTD-a, rade ko zmaj.
24.07.2022 | 04:58
Ja sam siguran da to neće tako lako ići, jer onaj ko je ugradio planiranu adolescenciju se sigurno pobrinuo da se kupi nova kosilica. Bosch je poznat po tome! Njihovi profesionalni alati ne mogu ni godinu dana u pogonu. Kad im prođe garancija, crknu (doslovno se raspadnu)! Mi smo u firmi Bosch izbacili, osim Lasera (koji je još uvijek u omjeru cijena- kvaliteta, ali i ne radi ništa osim što svijetli). Habajući alat ni jedan ne može >1,5 godina u profi režimu. Zelene da ne govorim, oni se raspadaju u kesi trgovine kad ga nosiš kući. Tako da prodaj ili baci to zeleno sranje i kupi neku dobru kosilicu kao Stihl ili Wulf i miran si. Nemoj Makitu jer je isto sranje kao Bosch.

Više košta što nisi mogao završiti posao, nego ono što neka normalna kosilica skuplja.
24.07.2022 | 08:02
Dobra je Makita samo treba znati raditi s njome.

24.07.2022 | 08:02
Ne znam zasto link ne prihvaca.
24.07.2022 | 08:28
Miro Spiro kaže:
Pozz

Već neko vrijeme na kosilici Bosch Rotak 37 čujem škripanje prilikom puštanja ručice.
Na internetu je troubleshout većinom ili ležaj noža ili remen.

Odnio na servis i kazu proklizao ventilator na motoru.
Kazu ne mogu popraviti, jedino cijeli motor nov.

Navodno problem je sto se remenica ne moze skinuti.

Sada istrazivao sam po internetu, radapciger i presa vecinom pomaze u ovakvim slucajevima, a ako je zalijepljena za osovinu onda grijanje.

Imate li kakav prijedlog za pomoć ili stvarno nema nacina za skidanje?


kosilica.jpg


Ovo je remenica od zupčastog remena ili ventilator za hlađenje?
Od kojeg je to materijala? Remenica bi trebala biti od metala, iako me nebi začudilo da je i plastična.
Ako je metalna, onda imamo neki prelazni/stezni dosjed na vratilo EM. Izvlakač (aka radapciger) bi to riješio da možeš dohvatiti remenicu od iza. Alternativni pokušaj je da probaš cijelo vratilo EM izbiti na ovu stranu prema van s tom remenicom gore, samo je pitanje kako je uležištenje izvedeno u ovom kućištu (stezni dosjed u plastici - sumnjam, ali kakvih smeća sam se nagleda, ne bi me čudilo, pa pretpostavljam da je tamo neki seger u pitanju, a to je loša vijest, jer ti do njega blokira pristup oa remenica/ventilator).
U svakom slučaju, svaka stvar koja je sastavljena se da rastaviti, pitanje je samo jel se poslije može opet sastaviti ili ne
Ajd, daj još malo slika i dodatne informacije koje sam tražio pa idemo onda dalje. SVE SE MOŽE popraviti, samo je pitanje koliko to košta. Na žalost, ove moderne naprave se rade programirano tako da se popravak onemogući koliko je to moguće.

PS. Nastavno na temu kvalitete ručnog električnog alata: odgovorno tvrdim da je električni alat iz Lidla (zeleni, a imaju sad i tzv. profi sivu liniju) kvalitetniji od zelenog Boscha. Ovo iz Lidla je VRLO SOLIDAN alat.

EDIT: sad kad je objavljen post s citatom i tvojom fotkom, vidim u čemo je problem. Ova metalna remenica (za kanalni remen) je nabijena na vratilo EM. To je stezni dosjed. Remenica mi se čini aluminijska (loša vijest do određene mjere). Naime, aluminij se NE SMIJE grijati otvorenim plamenom, jer će početi pucati i raspasti se. Idealno bi bilo da ga probaš zagrijati nekom induktivnom metodom uz ISTOVREMENO hlađenje vratila EM s druge strane. Toplinska dilatacija aluminija bi trebala biti dovoljna da on samo sklizne dolje. Čisto da znaš o kojem temperaturnom rasponu je riječ: ako mijenjaš ležaj na alternatoru, njegovo kućište metno u pećnicu na 80-90 stupnjeva na 20-ak min, a ležaj u duboko smrzavanje na pola sata i ležaj onda rukom možeš gurnuti u kućište. Dakle, treba ti temperaturna razlika od 100-njak stupnjeva da bi funkcioniralo.
Opcija B. Radapciger. Tu je problem što je remenica nabijena do ventilatora za hlađenje koji je plastični. Treba ti neki solidan radapciger, ali s tankim prihvatom od iza ILI, ako ti netko može nadrejati (istokariti) negativ ovih kanala (tj. reproducirati profil remena) u dva dijela s dodatnim izbočinama da ga klasični radpaciger može uhvatiti (to je sad onaj dio da se sve može popraviti ako cijena nije bitna). Onda te dvije polovice ugradiš na remenicu, stegneš ih zajedno, uloviš radapcigerom i upreš u vratilo i skinut ćeš to bez problema. Ne kaže se slučajno da bez alata nema zanata...
24.07.2022 | 08:59
Mi, kad na Turbinama ili pumpama mijenjamo ležajeve stavim sve u štednjak na 100 °C to bi trebalo biti dovoljno da sama sklizne.
Samo, ako nije zaljepljena nečim (loctite ili slično).

Nisam nikad probao Lidlov alat, ali siguran sam da je bolji od Bosch-ovog, jer Bosch je obična bižuterija.
24.07.2022 | 20:32
Djuro genijalac kaže:


Ovo je remenica od zupčastog remena ili ventilator za hlađenje?
Od kojeg je to materijala? Remenica bi trebala biti od metala, iako me nebi začudilo da je i plastična.
Ako je metalna, onda imamo neki prelazni/stezni dosjed na vratilo EM. Izvlakač (aka radapciger) bi to riješio da možeš dohvatiti remenicu od iza. Alternativni pokušaj je da probaš cijelo vratilo EM izbiti na ovu stranu prema van s tom remenicom gore, samo je pitanje kako je uležištenje izvedeno u ovom kućištu (stezni dosjed u plastici - sumnjam, ali kakvih smeća sam se nagleda, ne bi me čudilo, pa pretpostavljam da je tamo neki seger u pitanju, a to je loša vijest, jer ti do njega blokira pristup oa remenica/ventilator).
U svakom slučaju, svaka stvar koja je sastavljena se da rastaviti, pitanje je samo jel se poslije može opet sastaviti ili ne
Ajd, daj još malo slika i dodatne informacije koje sam tražio pa idemo onda dalje. SVE SE MOŽE popraviti, samo je pitanje koliko to košta. Na žalost, ove moderne naprave se rade programirano tako da se popravak onemogući koliko je to moguće.

PS. Nastavno na temu kvalitete ručnog električnog alata: odgovorno tvrdim da je električni alat iz Lidla (zeleni, a imaju sad i tzv. profi sivu liniju) kvalitetniji od zelenog Boscha. Ovo iz Lidla je VRLO SOLIDAN alat.

EDIT: sad kad je objavljen post s citatom i tvojom fotkom, vidim u čemo je problem. Ova metalna remenica (za kanalni remen) je nabijena na vratilo EM. To je stezni dosjed. Remenica mi se čini aluminijska (loša vijest do određene mjere). Naime, aluminij se NE SMIJE grijati otvorenim plamenom, jer će početi pucati i raspasti se. Idealno bi bilo da ga probaš zagrijati nekom induktivnom metodom uz ISTOVREMENO hlađenje vratila EM s druge strane. Toplinska dilatacija aluminija bi trebala biti dovoljna da on samo sklizne dolje. Čisto da znaš o kojem temperaturnom rasponu je riječ: ako mijenjaš ležaj na alternatoru, njegovo kućište metno u pećnicu na 80-90 stupnjeva na 20-ak min, a ležaj u duboko smrzavanje na pola sata i ležaj onda rukom možeš gurnuti u kućište. Dakle, treba ti temperaturna razlika od 100-njak stupnjeva da bi funkcioniralo.
Opcija B. Radapciger. Tu je problem što je remenica nabijena do ventilatora za hlađenje koji je plastični. Treba ti neki solidan radapciger, ali s tankim prihvatom od iza ILI, ako ti netko može nadrejati (istokariti) negativ ovih kanala (tj. reproducirati profil remena) u dva dijela s dodatnim izbočinama da ga klasični radpaciger može uhvatiti (to je sad onaj dio da se sve može popraviti ako cijena nije bitna). Onda te dvije polovice ugradiš na remenicu, stegneš ih zajedno, uloviš radapcigerom i upreš u vratilo i skinut ćeš to bez problema. Ne kaže se slučajno da bez alata nema zanata...



Hvala na odgovoru.

Onda ću probati opciju pod B pa javim šta sam napravio.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 56 minuta
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.46 Seconds

Provided by iJoomla SEO