Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


28.07.2022 | 19:41
Djuro za USSR skladista se slazem, ali mislim da Ukrajinci ne mogu pouzdano znati koliko recimo Kalibr (a pogotovo supersonicnih Kindzal) raketa Rusija ima.

To su proizvodi nastali nakon sto je pukla sovjetska bratska ljubav

Neke rakete su razvijali samostalno, a nesto i u kopoeraciji sa Indijom. Trebalo je ostatku svijeta par desetljeca da iskopiraju americki Tomahawk ili naprave ekvivalentne vlastite modele.

Mislim da ni sami Rusi ne znaju koliko cega imaju. Postoje sigurno vojna skladista po kojekakvim zabitima za koja su i oni sami zaboravili
28.07.2022 | 23:38
Ako ne laže ruska propaganda, čini se da je Lavrov posjetio Afriku i potom je Egipat kao veliki svjetski kupac žita prekinuo ugovor s Ukrajinom, te se obratio za isto Rusiji.

A možda Afrika dobro pamti dobrote kojima ih je darivao zapad tijekom povijesti?
29.07.2022 | 07:26
Ako ne laže ruska propaganda, čini se da je Lavrov posjetio Afriku i potom je Egipat kao veliki svjetski kupac žita prekinuo ugovor s Ukrajinom, te se obratio za isto Rusiji.

Ne laže što se putovanja tiče. Ali Egipat nije s nikim prekinuo ugovore i nije se obratio Rusiji, nego se Rusija ponudila Egiptu da premosti isporuku iz Odesse dok oni ne preuzmu Ukrajinu i sve žito u njoj.
Egipat je samo prekinuo ugovore za mjesece u kojima je Ukrajina trebala isporučiti a de facto nije mogla.
Zašto Lavrov nije bio u Somaliji, Jemenu itd. Tamo je mogao naći najgladnije ljude. Možda da ne vidi rezultat svoga djelovanja.
Rusija je s Wagnerovcima već odavno u Africi korektiv, pitanje je samo u kojem smjeru.
29.07.2022 | 07:49
Internetom kruži snimka u kojoj ruski 'vojnici' uživo uškope ukrajinskog zarobljenika. Ovo postam primarno kao upozorenje da ako na to naletite negdje NE GLEDATE. Jednom kad to vidite, nećete to moći zaboraviti. Ne pitajte kako znam. I zato NEMA linka.
No, to je i prilika da se malo, sa svojih 50-ak godina života osvrnem na tu naoružanu hordu koja je krenula na zapad. Vojska koja je tako korumpirana i nema niti trunak moralnih standarda da se iživljava na zarobljeniku nije vojska, nego, kako sam rekao, horda naoružanih razbojnika. Odmah negdje na početku ove sage sam napisao svoje mišljenje da je vojska samo ogledalo sposobnosti i uređenosti neke države i ovo što od onda gledamo u Ukrajini me samo učvršćuje u stavu da je Rusija duboko moralno poremećena država. Prisjetimo se pljačkanja Kijevske oblasti, zločina u Buči i okolnim mjestima (masovna ubojstva, silovanja, organiziranja adhoc prisilnih bordela, pljačkanja itd).
Njihov ratni pohod je obilježen napadima na civile, pucanjem po civilnim objektima i nedostatkom bilo kakvog morala. To je ista ekipa koja je prije 7-8 godina iz vica srušila civilni putnički avion čisto da vide jel mogu. To je ista ekipa koja krade i onda ima obraza to ukradeno prodavati po svijetu kao svoj proizvod.
I onda strana koju ubijaju, siluju, kradu nabavi 12 kamiona nečega da im uzvrati i krene histerija, jer protiv tih 12 kamiona nemaju protulijek, tj. otkrivaju da sad više ne mogu NEKAŽNJENO raditi sve što im njihov totalno poremećni moralni kompas (kojeg su isto ukrali sami sebi i prodali prvom prilikom) dopušta.
Mogu samo reći da se nadam da cijeli zapad vidi taj video i da im onda pošalje ne 4, nego 104 HIMARS sustava s raketama dometa do 300 km da ovu bagru istjeraju na istok do mora i onda pobacaju u more pa tko od njih preživi plivanje do majčice Rusije, nek pliva. Tko se udavi, mogao je naučiti plivati umjesto što je učio pljačkati i ubijati.
A onda, kad ih sve do zadnjeg istjeraju preko granice, trebaju napraviti repliku Kineskog zida i nazvati ju Ukrajinski zid.
Putin ne želi zapad na svojim granicama? E pa kume, ni mi ne želimo tebe na svojima. Jbg, biraš prijatelje, a rodbinu i susjede zatičeš. To je tako. Zato postoje ograde. Ja ću prvi donirati vrijeme/novac da se podigne Ukrajinski zid na granici s Rusijom.
Evo, sori, baš sam uzrujan
29.07.2022 | 08:24
Djuro genijalac kaže:
Mogu samo reći da se nadam da cijeli zapad vidi taj video i da im onda pošalje ne 4, nego 104 HIMARS sustava s raketama dometa do 300 km da ovu bagru istjeraju na istok do mora i onda pobacaju u more pa tko od njih preživi plivanje do majčice Rusije, nek pliva.

Vjerojatno već znaš, ali evo link šta Ameri šalju u Poljsku.
Eskadrilu F-22 Raptora.
29.07.2022 | 12:18
Djuro genijalac kaže:
Internetom kruži snimka u kojoj ruski 'vojnici' uživo uškope ukrajinskog zarobljenika.


Pisalo se da Wagner počinje regrutirati po zatvorima. Ovo je rezultat.
29.07.2022 | 12:18
Djuro genijalac kaže:
Internetom kruži snimka u kojoj ruski 'vojnici' uživo uškope ukrajinskog zarobljenika. Ovo postam primarno kao upozorenje da ako na to naletite negdje NE GLEDATE. Jednom kad to vidite, nećete to moći zaboraviti. Ne pitajte kako znam. I zato NEMA linka.
No, to je i prilika da se malo, sa svojih 50-ak godina života osvrnem na tu naoružanu hordu koja je krenula na zapad. Vojska koja je tako korumpirana i nema niti trunak moralnih standarda da se iživljava na zarobljeniku nije vojska, nego, kako sam rekao, horda naoružanih razbojnika. Odmah negdje na početku ove sage sam napisao svoje mišljenje da je vojska samo ogledalo sposobnosti i uređenosti neke države i ovo što od onda gledamo u Ukrajini me samo učvršćuje u stavu da je Rusija duboko moralno poremećena država. Prisjetimo se pljačkanja Kijevske oblasti, zločina u Buči i okolnim mjestima (masovna ubojstva, silovanja, organiziranja adhoc prisilnih bordela, pljačkanja itd).
Njihov ratni pohod je obilježen napadima na civile, pucanjem po civilnim objektima i nedostatkom bilo kakvog morala. To je ista ekipa koja je prije 7-8 godina iz vica srušila civilni putnički avion čisto da vide jel mogu. To je ista ekipa koja krade i onda ima obraza to ukradeno prodavati po svijetu kao svoj proizvod.
I onda strana koju ubijaju, siluju, kradu nabavi 12 kamiona nečega da im uzvrati i krene histerija, jer protiv tih 12 kamiona nemaju protulijek, tj. otkrivaju da sad više ne mogu NEKAŽNJENO raditi sve što im njihov totalno poremećni moralni kompas (kojeg su isto ukrali sami sebi i prodali prvom prilikom) dopušta.
Mogu samo reći da se nadam da cijeli zapad vidi taj video i da im onda pošalje ne 4, nego 104 HIMARS sustava s raketama dometa do 300 km da ovu bagru istjeraju na istok do mora i onda pobacaju u more pa tko od njih preživi plivanje do majčice Rusije, nek pliva. Tko se udavi, mogao je naučiti plivati umjesto što je učio pljačkati i ubijati.
A onda, kad ih sve do zadnjeg istjeraju preko granice, trebaju napraviti repliku Kineskog zida i nazvati ju Ukrajinski zid.
Putin ne želi zapad na svojim granicama? E pa kume, ni mi ne želimo tebe na svojima. Jbg, biraš prijatelje, a rodbinu i susjede zatičeš. To je tako. Zato postoje ograde. Ja ću prvi donirati vrijeme/novac da se podigne Ukrajinski zid na granici s Rusijom.
Evo, sori, baš sam uzrujan

Ja te u potpunosti razumijem. Ta horda ubojica/silovatelja i onih pod čijim su vodstvom, zaslužuju momentalnu smrt vješanjem. Apsolutno ništa ne može opravdati takva monstruozna djela.
Imaš palac gore
29.07.2022 | 12:52
Kloba kaže:
Vjerojatno već znaš, ali evo link šta Ameri šalju u Poljsku.
Eskadrilu F-22 Raptora.


Ovo je meni jako cudno. Raptor je i dalje najbolji avion kojeg je amerika napravila, po letnim karakteristikama. Steta sto je od starta projektiran sa ogranicenjima u smislu nadogradnji za moderno ratovanje, pa ga mora naslijediti u svemu inferiorniji F-35.

Cak su razmontirali i proizvodne trake tog aviona, pa ne mogu vise ni proizvesti nove primjerke

Ja prosto ne vjerujem da je USA prodala Poljskoj F-22. Prije ce biti da ce par americkih primjeraka biti rasporedjeno tamo, u cilju ojacanja NATO obrane. Ali mogu ce i da grijesim, jer zbilja za ovu info prvi put cujem.
29.07.2022 | 13:24
Nisu Amerikanci to prodali Poljacima nego ta eskadrila američkih aviona dolazi u NATO-ovu bazu na području Poljske.
29.07.2022 | 15:57
Djuro genijalac kaže:
Internetom kruži snimka u kojoj ruski 'vojnici' uživo uškope ukrajinskog zarobljenika. Ovo postam primarno kao upozorenje da ako na to naletite negdje NE GLEDATE. Jednom kad to vidite, nećete to moći zaboraviti. Ne pitajte kako znam. I zato NEMA linka.
No, to je i prilika da se malo, sa svojih 50-ak godina života osvrnem na tu naoružanu hordu koja je krenula na zapad. Vojska koja je tako korumpirana i nema niti trunak moralnih standarda da se iživljava na zarobljeniku nije vojska, nego, kako sam rekao, horda naoružanih razbojnika. Odmah negdje na početku ove sage sam napisao svoje mišljenje da je vojska samo ogledalo sposobnosti i uređenosti neke države i ovo što od onda gledamo u Ukrajini me samo učvršćuje u stavu da je Rusija duboko moralno poremećena država. Prisjetimo se pljačkanja Kijevske oblasti, zločina u Buči i okolnim mjestima (masovna ubojstva, silovanja, organiziranja adhoc prisilnih bordela, pljačkanja itd).
Njihov ratni pohod je obilježen napadima na civile, pucanjem po civilnim objektima i nedostatkom bilo kakvog morala. To je ista ekipa koja je prije 7-8 godina iz vica srušila civilni putnički avion čisto da vide jel mogu. To je ista ekipa koja krade i onda ima obraza to ukradeno prodavati po svijetu kao svoj proizvod.
I onda strana koju ubijaju, siluju, kradu nabavi 12 kamiona nečega da im uzvrati i krene histerija, jer protiv tih 12 kamiona nemaju protulijek, tj. otkrivaju da sad više ne mogu NEKAŽNJENO raditi sve što im njihov totalno poremećni moralni kompas (kojeg su isto ukrali sami sebi i prodali prvom prilikom) dopušta.
Mogu samo reći da se nadam da cijeli zapad vidi taj video i da im onda pošalje ne 4, nego 104 HIMARS sustava s raketama dometa do 300 km da ovu bagru istjeraju na istok do mora i onda pobacaju u more pa tko od njih preživi plivanje do majčice Rusije, nek pliva. Tko se udavi, mogao je naučiti plivati umjesto što je učio pljačkati i ubijati.
A onda, kad ih sve do zadnjeg istjeraju preko granice, trebaju napraviti repliku Kineskog zida i nazvati ju Ukrajinski zid.
Putin ne želi zapad na svojim granicama? E pa kume, ni mi ne želimo tebe na svojima. Jbg, biraš prijatelje, a rodbinu i susjede zatičeš. To je tako. Zato postoje ograde. Ja ću prvi donirati vrijeme/novac da se podigne Ukrajinski zid na granici s Rusijom.
Evo, sori, baš sam uzrujan


Luđaci a ne ljudi, jučer sam pogeldao video onog srbina što ga je stavio Lovrić, đe će im duša? Koji su to seronje bože sačuvaj.
29.07.2022 | 17:07
@tino1:

Gori su komentari ljudi ispod tog videa. Ja ovog Srbina ne krivim, on ratuje i bori se za to u sto vjeruje. Prativ njegov YT jos davno prije Ruske invazije.

Srbi generalno otvoreno podrzavaju Rusiju i pomazu tu vojsku u Donbasu, salju pare koje zaradjuju u EU.

A oni sirotani u Srbiji navijaju, nemaju pare da salju al kopaju i rukama i nogama da odu u EU da zive i rade.

U Rusiju koju toliko velicaju niko nece

Ako to nije licemjerstvo i ljigavost, onda ne znam onda sta je.
29.07.2022 | 22:08
O Bidenu i kako tretira vojna lica dok najveći dio novca opet završava kod vojnih korporacija i njihovih dioničara...

30.07.2022 | 07:25
dpasaric kaže:
O Bidenu i kako tretira vojna lica dok najveći dio novca opet završava kod vojnih korporacija i njihovih dioničara...




twitter.com/im_PULSE/status/155158222066...idD0TN504IxQaen98gOg
30.07.2022 | 07:57
Dakle, nakon jučerašnjeg posta, imam i današnji sličnog sadržaja. Sve upućuje na to da je Rusija preko Wagner grupe bombardirala svoj logor u koji su prije toga izdvojeni zarobljenici koji su se predali u Azovstalju. To se dogodilo u Olenivki koja se nalazi na okupiranom teritoriju Donbasa. Jasno da su Rusi odmah optužili Ukrajinu da je HIMARS-om napala taj logor, ali Ukrajina HIMARS ne 'troši' na ciljeve koji nemaju vojni značaj. A u Olenivki nema ni skladišta streljiva i vojne opreme, niti je zapovjedno mjesto. Dakle, nije cilj vrijedan trošenja raketa koje koštaju jako puno (Lovrić vjerojatno zna iznose).
S druge strane, izraelski stručnjak za sigurnost Igor Levin nudi zanimljivo objašnjenje za ovaj, naizgled nerazuman čin ruskih snaga (pored inherentnog divljaštva kojme svjedočimo već mjesecima): 'Rusi imaju vrlo kompliciranu situaciju u Hersonu. Njihove snage bi se mogle tamo predati. Rusija sad želi razjariti ukrajinske snage, ali i zastrašiti svoje vlastite, kako bi spriječila da dođe do zarobljavanja tj. da njihovim snagama predaja ni ne padne na pamet.
I ovo nije ništa novo. Istu smo taktiku gledali i vidjeli u Čečeniji.'

Eto, i to je odgovor na tvoje pitanje, Davore, tijekom okupacije Marijupolja zašto se Ukrajinci ne predaju (nisu predali). Ovi koji jesu, nije im to pomoglo. BTW, radi se o preko 50 ljudi. Još jedna sramotna epizoda ruskih snaga.
  • Daddo
  • Posjetitelj
30.07.2022 | 08:23
Djurooo ali uopće si dosadan s tim konvencionalnim ratovanjem. Daj neki katastrofičniji scenarij u kojem Davoru burek košta 280 kn a ne 14.

Kog briga za 50 Ukrajinaca koji su se trebali a nisu se “naguzili” moćnim Rusima?

Koje su recimo šanse da Ukrajina HIMARS-ima sruši oba kriminalna mosta a onda milijun i pol Rusa na Krimu Ameri zaliju napalmom?

youtu.be/ALi78xSaP0Y
30.07.2022 | 17:30
Daddo kaže:
Djurooo ali uopće si dosadan s tim konvencionalnim ratovanjem. Daj neki katastrofičniji scenarij u kojem Davoru burek košta 280 kn a ne 14.


Ma pusti debila Davora, priča gluposti kao i oni prokomunistički retardi iz Guardiana, to ti je sve putinofilska bagra, glasnogovornici Kremlja s tko zna kakvim skrivenim interesima u Rusiji!

"The Guardian called Western sanctions against Russia the most ill-conceived and counterproductive decision in recent history.

- They made Putin stronger: Russia increased exports to Asian countries, which led to an unprecedented surplus of its balance of payments, the ruble became one of the strongest world currencies this year, having strengthened by almost 50 percent since January. - the publication stressed."
30.07.2022 | 18:42
Dekolonizacija Europe kako ju Rusija zamišlja...

Pa nastavimo dalje o NATO-u...

map.jpeg
30.07.2022 | 19:18
Djuro genijalac kaže:
Dakle, nije cilj vrijedan trošenja raketa koje koštaju jako puno (Lovrić vjerojatno zna iznose).


Ovisno o konkretnom modelu streljiva i narucenoj kolicini, nesto malo preko 100000 dolara kosta jedna raketa. Ako vec ratujes i gori ti pod nogama, jos te cekaju za pare, ide to i po 150 tisuca dolara.

Znaci, ugrubo, jedan rafal iz Himarsa kosta Ukrajinu realno milijun dolara.
30.07.2022 | 21:56
Djuro genijalac kaže:
Dekolonizacija Europe kako ju Rusija zamišlja...


Ne znam odakle slika (zemljopisna karta) koju si prikvačio, ali presitna je i ne da se pročitati što piše. Ako imaš bolji izvor, daj link, pls.
30.07.2022 | 22:53
smayoo kaže:
Djuro genijalac kaže:
Dekolonizacija Europe kako ju Rusija zamišlja...


Ne znam odakle slika (zemljopisna karta) koju si prikvačio, ali presitna je i ne da se pročitati što piše. Ako imaš bolji izvor, daj link, pls.


Evo ti, ali ne gubi previse sna nad tim, da citiram nekoga:

"Are people really not getting the joke here? The map is clearly satire and it's parodying the western "Decolonisation of Russia map". The joke is that, since on those maps a lot of russian territories are given independence as "X cultural group's nation" even though the majority of the population is still russian, the same thing is done here (e.j. "Emirate of Paris" because of ut's prevalent muslim population)"

b2d8249f-a309-42f1-aabc-30d827c26626.jpeg
31.07.2022 | 05:59
Ono što je bitno vidi se: cijela bivša SFRJ plus Albanija je označena kao Srbija...

BTW, ruski mediji izvješatavju o napadu na glavni stožer crnomorske flote u Sevastopolju na Krimu. 5 osoba je ozlijeđeno. Špekuliraju da je napad izvršen dronom.
Pritisak na Krim raste...

I za kraj, malo humorističnog materijala. Ako je netko od vas tu u dvojbi bi li otišao živjeti u Rusiju, možda mu ovaj državni promo spot pomogne u donošenju odluke.

twitter.com/dpatrikarakos/status/1552906...wePvMnhR0A1FR2bKx0xg

Highlights: zgodne žene i vodka.
31.07.2022 | 07:54
Odmah ljudi napravili puno realniji video.

Zajebase me. Taman sam razmisljao se preselim tamo

twitter.com/na_intel/status/155304367965...DKD7yilXlt_Bo4_iPGVg
31.07.2022 | 13:00
Evo i malo sveobuhvatnijeg pregleda situacije. Kako je bilo rečeno, nakon povlačenja ukrajinskih snaga iz Lisičanska što je mnogo 'analitičara' protumačilo početkom kraja Ukrajine, stvari su se ustabilile na novim linijama. Ovo povlačenje je dalo razmišljati čak i Pentagonu koji je priznao da je to nešto što će oni' morati proučiti'. Naime, u sumi stvari tih par kilometara ne čini nikakvu stratešku razliku, ali cijena koju su za taj teritorij Rusi platili i dalje plaćaju je strahovita. Ukrajina ih tu umara, troši im sve resurse (ljudske, tehničke, vremenske), a zapravo, na karti se ništa od toga ne vidi.
Već sam govorio da je kampanja udaranja po ruskoj logistici dala rezultata i dramatično smanjila njihovu sposobnost da artiljerijski djeluje. I opet, usporedba satelitskog praćenja toplinskih izboja i usporedba za 25.07. i 09.07.

2507.jpeg


0907.jpeg


I na prvi pogled se vidi da je ruska artiljerija stala. Oni dalekometni udari koji su im uništili odlagališta municije i streljiva uz liniju bojišta su dali rezultate i stvorili problem koji ruske snage očito još nisu u stanju riješiti.

Sličan je trend prisutan i u Hersonu, iako je tamo artiljerijska aktivnost u startu bila slabija, ali i tamo se primjeti dodatno smanjenje od ruske strane. Zanimljivo je da na tom području imamo obrnutu situaciju; ruske snage drže položaje, a Ukrajina to želi osvojiti. I to se događa, ali ukrajinske snage su oko toga puno inteligentnije nego ruske. Vidjeli smo i na području Harkiva da Ukrajina u ovakve akcije ne juri, nego obavi temeljitu pripremu. Ona je sad na djelu u Hersonu. Malobrojne jedinice ispipavaju slaba mjesta u ruskoj obrani. Također, ukrajina fragmentira tu bojišnicu što je dodatni problem za ruske snage koje su brojčano slabije. A i opreme im ponestaje, jer Ukrajina opet udara po logistici, a riješili su i mostove preko Dnjepra. Rusija je postavila ponton za opskrbu svojih snaga, ali to nije usporedivo s pravim velikim mostom i dodatno komplicira njihovu složenu logističku situaciju.
Kako su Ukrajinci angažirali puno manje snage koje sad isprobavaju rusku obranu, puno je manji rizik i manje trošenje snaga koje su već tamo (dok sve ostalo što je potrebno ne stigne). I dalje im uništavaju skladišta i zapovjedna mjesta čuvenim HIMARS sustavima.
Ovako izgleda taj sustav u akciji i pokazuje zašto ga Rusi ne mogu skinuti:
twitter.com/Archer83Able/status/15439529...cG6C8hJGok3DZKumoUYA
Opet se vraćamo na to da RRZ ne valja ništa i ne usudi se letjeti iznad teritorija koji nije pod njihovom kontrolom. Dapače, Ukrajina i dalje nadzire svoj zračni prostor zahvcaljujući starim avionima koje krpaju kako god znaju i mogu, PZ sustavima iz SSSR-a i modernijim lakim PZ sustavima tipa Stinger. Ovakav potop RRZ bit će sigurno tema mnogih studija nakon rata i nesumnjivo jedan od krivaca za ruski poraz (kad do njega dođe).
A to je tek početak. Pentagon je odobrio slanje NASAMS sustava (National/Norwegian Advanced Surface to Air Missile System) s dometom do 180 km i visinom djelovanja do 21 km. Kad to stigne, vjerojatno više ni jedna krstareća ruska raketa neće proći, a RRZ sasvim sigurno neće ni primirisati teritoriju na kojem NASAMS djeluje.
Iako se na kartama ne vidi puno, u tijeku je razmještaj šahovskih figura. Rusija koristi starije sustave koji se sad pokazuju nedoraslima novoj tehnici koja pristiže Ukrajini.
Točno onako kako je Lovrić odmah na početku rekao: zastarjela vojska zastarjele tehnike koja može samo nasumično razarati i terorizirati.
31.07.2022 | 16:09
Djuro, kažu Rusi da je Nikolajev (ukr. Mikolajiv) pretrpio gadan udar? Je li to istina ili ruska propaganda? Jer koliko ja kužim karte, nakon Nikolajeva je otvoren put do Odese?
31.07.2022 | 19:07
To je neka banana za unutarnju upotrebu. Oni jesu raketirali Mikolajev prije nekoliko dana i pobili civile na cesti, ali ništa dalje od toga. No, ono što JEST činjenica da su im Ukrajinci HIMARS-om razvalili vlak (40 vagona) koji je dovozio pojačanja u ljudstvu i tehnici na područje Hersona. Ništa od toga nije došlo na odredište (>200 vojnika), a i pruga je oštećena te nije za upotrebu.
Na tom dijelu bojišta (jug) Rusija više nema apsolutno nikakve ofanzivne sposobnosti. Dnjepar je ogromna prepreka, mostovi su svi ili onesposobljeni, ili u dometu ukrajinskih snaga i tu Rusija nema mogućnosti da poduzme bilo što. Mornarica joj se (osim podmornica) sva skriva iza Krima te ni eventualni mornarički desant ne dolazi u obzir.
02.08.2022 | 10:33
Je li i ovo neka ruska propaganda?

"Ukrainian intelligence consults with the United States before using American HIMARS.

Washington can cancel strikes if it is not satisfied with the designated targets. Vadym Skibitsky, deputy head of the Main Intelligence Directorate of the Ukrainian Defense Ministry, confirmed the information that Ukrainian militants have “good satellite images” from “related intelligence services.”

It turns out that the order to kill the prisoners of war of the Armed Forces of Ukraine and Azov in Yelenovka was given by the NATO command. In general, all strikes resulting in the death of civilians are the result of the military plan of the NATO command."
02.08.2022 | 12:21
Ajmo logično. Ukrajina je mogla pustiti sve vojnike Azovstalja u Marijupolju da izginu od gladi, žeđi i ozljeda, da ih je htjela mrtve, zar ne? Koja je logika da im zapovjediš predaju, onda pokušavaš razmjene zarobljenika da ih izvučeš van i onda, nakon sve te muke ih ideš likvidirati?
Ovi su bili sakupljeni i onda smješteni zajedno na isto mjesto od strane Rusa u čijem su zarobljeništvu bili. Nisu ih Ukrajinci prikupili sve na jedno mjesto, cca 12 km od prve crte fronte. I onda ideš potrošiti jednu HIMARS raketu na njih, a možeš ih skinuti s bilo čime; dronom (koji će se vratiti), dalekometnim topničkim udarom po nemjerljivo nižoj cijeni (taman da moraš ispucati 3-4 granate, to nije usporedivo s raketom) ili ćeš iskoristiti neku manje preciznu raketu koju imaš od Rusa.
Ne, ti ćeš iskoristiti JEDINO oružje koje imaš u ograničenim količinama i koje radi stratešku prevagu na bojištu da bi likvidirao SVOJIH 53 vojnika?

Po menei je to sve van pameti na taj način. Jasno da Rusi sad već imaju dovoljno fragmenata HIMARS raketa da ih mogu podmetnuti tamo i onda tvrditi da je to bio HIMARS udar, ali logički gledano to sve skupa nema nikakvog smisla. No, kad se sjetim onog vide kastracije ukrajinskog vojnika od strane ruskih snaga, onda mi je itekako lako povjerovati da su, nakon još jednog HIMARS udara koji im je uskratio most preko Dnjepra RUsi odlučili odraditi osvetu na zarobljenicima...

Što se tiče toga da Washington ima cancel gumb, to mi je posve realna situacija. Sva su njihova oružja takva; ako požele, mogu ih isključiti u svakom trenu. To je bio dio deala: da se ne puca po ciljevima u Rusiji i to mi ima smisla.
02.08.2022 | 13:35
Za vrijeme hladnog rata je nastao MLRS, onaj sa gusjenicama koji ima dva lansera sa po 6 raketa. Njemacka je nedavno donirala par komada Ukrajini. Klasicno balisticko oruzje, poput ruskih. Mogu da koriste isto streljivo kao HIMARS. Trebao bi da bude duplo jaci i bolji, jer ima dvostruku vatrenu moc i moze se kretati na nepristupacnijim terenima. Medjutim, nije. Zasto?

HIMARS je pokretno racunalo koje nosi rakete na ledjima Modularna platforma i umrezeni HUB za digitalno bojiste.

Prima informacije sa dronova, aviona, satelita, izvidnickih postrojbi i to moze da distribuira dalje. Moze kreirati svoju vlastitu misiju da gadja dodijeljeni mu cilj ili proslijediti podatke nekome drugom orudju (avionu, M777, younameit).

Prednost HIMARS je mobilnost (morao je moci stati u C-130 Hercules) i moderno umrezeno ratovanje. Posada sjedi u hladu igraju poker, pojavi se signal za uzbunu. Oni udju u vozilo u kojem je vec ucitana misija tipa "vozi na tocku A, opali 2 rakete, pomjeri se na tocku B i opali preostale 4, vrati se u bazu".

E sad na vama je da sami procijenite tko HIMARS sustav hrani ciljevima, tko uploada misije, tko izdaje naredjenja

Provjereno znam da se slicno desava i sa M777. Posada realno i ne zna sta gadja. Ne sa svim, jer neka orudja su dobili opremljena nizim paketom opreme, pa ih koriste kao klasicnu artiljeriju.
02.08.2022 | 20:05
DM.jpeg


Ludilo u Rusiji je sve jače i rukavice padaju. Medvjedev je ovo objavio (kasnije je objavljeno da mu je account hakiran, ali kad uzmem u obzir sve što je dosad natrkeljao, ovo je posve u skladu s time).

Par higlighta: Gruzija je umjetna država, Kazahstan isto.
Sve treba okupiti natrag da se ispravi katastrofalna greška iz 1990. i svi ljudi koji su nekad živjeli u moćnom SSSR-u živjet će opet skupa pod Slavenskim vodstvom u prijateljstvu i međusobnom razumijevanju.
Više nikad neće biti parade suverenosti.
Nećemo žaliti truda i vremena. Kad oslobodimo Kijev idemo dalje...

I tako dalje u tom tonu i smislu. Izgleda da u Kremlju više ne piju čaj, nego ga puše...
02.08.2022 | 22:13
Ne bi se reklo da je situacija na terenu povoljna za Ukrajinu uz sve njihove uspjehe i svu nesposobnost Rusa:

Zelensky called hostilities in Pisky and Avdiivka, Donetsk Oblast, and other directions "hell," which cannot be described with words. “We cannot yet completely break the Russian army's advantage in artillery and manpower," he said.

A izgleda da se to podudara i s ruskim izvorima:

"Artillery of the RF Armed Forces work on Ukrainian positions non-stop, preventing the enemy from raising his head."

Evo mene opet sa Starcraft usporedbama, ali sve to se čini baš tako: HIMARS je skup i precizan Protoss Tempest ili Scout, a ruska artiljerija je Terran u jeftinom i masovnom Siege Tank modeu. Tko je dobar u Starcraftu, zna kako to završi.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 12 sati
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.53 Seconds

Provided by iJoomla SEO