Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


23.05.2024 | 17:29
dubrovacki.slobodnadalmacija.hr/dubrovni...ki-i-trudeau-1325283

Halo, u DE za nacisticki simbol istican u javnosti ides 3 godine u zatvor!! U Ukrajini je nacisticki simbol regularne vojske.
Koliko netko mora biti retardiran da to ne shvati.
23.05.2024 | 19:50
Žabac, svi znamo da su zapovjednici Azova bili zarobljeni i po međunarodnom pravu im je suđeno za nacističke zločine koje su počinili.

Ah... ček... ne... Pušteni su kao ratni zarobljenici i vratili su se u Ukrajinu.
Cijeli svijet je očigledno izvan pameti kad jedino ti i Putin kužite za u Ukrajini vlada nacizam. Tako je i Milošević bio neshvaćen kada je tvrdio da su Srbi u Hrvatskoj ugroženi od ustaša.
23.05.2024 | 19:50
jura22 kaže:
smayoo kaže:
jura22 kaže:
Što bi se desilo da u Hrvarskom saboru netko velića recimo Eugena "Didu" Kvaternika?


Ti to ozbiljno?


Ne naravno, hipotetski.

Ustaški režim, kao i svi ostali totalitarni režimi trebali bi biti zakonski kažnjivi ukoliko se ističu simboli, veličaju diktatori i njegova svita, koriste u bilo koje propagandne svrhe.

U Njemačkoj je to 3 godine zatvora. Zašto nije to tako kod nas? Zašto, ako netko kod nas stavi javno ustašku kapu ili javno maše jugoslavenskom zastavaom ne završi u zatvoru? EU je osudio totalitarne ražime, zašto ih nismo i mi?


Odlično pitanje.
23.05.2024 | 21:34
@Gjuroo, ti si odabrao stranu i slijepo je drzis. Ocito te neka nevidljiva ruka vodi.
Ukrajina je duboko korumpirana kriminalna drzava imi bi takvu u EU. Rusija je jos gora.
Obje drzave su u debelom minusu od normale.
23.05.2024 | 22:50
jura22 kaže:
@Gjuroo, ti si odabrao stranu i slijepo je drzis. Ocito te neka nevidljiva ruka vodi.
Ukrajina je duboko korumpirana kriminalna drzava imi bi takvu u EU. Rusija je jos gora.
Obje drzave su u debelom minusu od normale.


Ako je to već tako onda je najbolje da od te dvije države napravimo jednu Samo je problem oko naziva, ako bi se zvala Ukrajina,onda bi se Rusi bunini da su korupiraniji od Ukrajine i evo opet sukoba, ako bi Ukrajinci tvrdili da su veći nacisti...Rusi bi rekli, ček..ček, tko je bio s hićom u savezu par godina i opet sukob !

Ajd pukni koju sliku naci simbola od Utkina i ostalih wagnerovca...tek toliko da pomislimo da si nepristran
24.05.2024 | 01:05
jura22 kaže:
@Gjuroo, ti si odabrao stranu i slijepo je drzis. Ocito te neka nevidljiva ruka vodi.
Ukrajina je duboko korumpirana kriminalna drzava imi bi takvu u EU. Rusija je jos gora.
Obje drzave su u debelom minusu od normale.


Dakako da sam odabrao stranu. U ratu smo, a u takvoj situaciji su mi manje bitne mane sustava u kojem živim. Pripadam balkanskoj i zapadnaoj kulturi i civilizaciji i nikako ne bih volio da mi "Ruski mir" pokuca na vrata. Kad opet bude mir, vratit ću se kritiziranju društva i sustava u kojem obitavam, u smislu poboljšanja istog.
To što je Ukrajina korumpirana država je njihov unutarnji problem. Ako žele u EU, taj problem će morati svesti na nižu razinu. Ne znam jesi li zaboravio, ali jedan od uvjeta ulaska Hrvatske u EU je također bila borba protiv korupcije. Danas smo, eto, taman toliko korumpirani da je to prihvatljivo za jednu članicu EU.
Ni Ukrajina neće ući u EU kao kaubojska država. Morat će se pokoriti tekovinama zapadne civilizacije i svoj kriminal prilagoditi EU standardima. 10% je vjerojatno neka polazna točka u pregovorima.

No, sve to skupa nema veze s time što se Ukrajinu zove "nacističkom" državom. Ukrajinski "nacizam" je proizvod ruske propagande kako bi svom narodu opravdali divljaštvo koje provode nad suverenom državom i narodom koji tamo živi.
24.05.2024 | 06:43
Gjuroo kaže:
Ukrajinski "nacizam" je proizvod ruske propagande kako bi svom narodu opravdali divljaštvo koje provode nad suverenom državom i narodom koji tamo živi.


Evo, naprimjer, kako su se rusi infiltrirali u BBC već prije 10 g.:





24.05.2024 | 06:48
U WWII koketirali su s Hitlerom jer im je to bio spas od SSSR-a. Priklonili su se nacizmu.
Imali su borbe s Poljskom.
Onoga nacistu u Kanadi predstavili su kao heroja!?!

I na kraju, ja nisam odabrao stranu jer ne podrzavm rat i strafanja ljudi.
24.05.2024 | 07:12
jura22 kaže:
U WWII koketirali su s Hitlerom jer im je to bio spas od SSSR-a. Priklonili su se nacizmu.
Imali su borbe s Poljskom.
Onoga nacistu u Kanadi predstavili su kao heroja!?!


Zamijeni "Ukrajina" s "Hrvatska", sjeti se simbolike koja se tolerirala '91 i odgovori mi jesmo li mi '91-92 bili nacistička tvorevina?
24.05.2024 | 08:06
jura22 kaže:
Onoga nacistu u Kanadi predstavili su kao heroja!?!


Što zapravo dokazuje da je u stvari Kanada nacistička tvorevina.
24.05.2024 | 10:20
IgorD kaže:
jura22 kaže:
Onoga nacistu u Kanadi predstavili su kao heroja!?!


Što zapravo dokazuje da je u stvari Kanada nacistička tvorevina.


Ne, nego je Zelenski skandirao nacisti. Predsjednik kanadskog parlakenta dao je ostavku.

A tvoj osvrt zapravo pokazuje da imas ravnozemljaska razmisljanja.
24.05.2024 | 10:24
korisnik kaže:
jura22 kaže:
U WWII koketirali su s Hitlerom jer im je to bio spas od SSSR-a. Priklonili su se nacizmu.
Imali su borbe s Poljskom.
Onoga nacistu u Kanadi predstavili su kao heroja!?!


Zamijeni "Ukrajina" s "Hrvatska", sjeti se simbolike koja se tolerirala '91 i odgovori mi jesmo li mi '91-92 bili nacistička tvorevina?


Jos jedan ravnozemljas.

ZDS se sve manje tolerira u RH. HOS i njihov simbol maknut je iz Jasenovca.
Sluzbena politika nije sklona ustaskoj simbolici kao sto je sklona ukrajinska politika nacisticloj.
24.05.2024 | 14:47
accom kaže:
Gjuroo kaže:
Ukrajinski "nacizam" je proizvod ruske propagande kako bi svom narodu opravdali divljaštvo koje provode nad suverenom državom i narodom koji tamo živi.

Evo, naprimjer, kako su se rusi infiltrirali u BBC već prije 10 g.


Ne kažem da u Ukrajini nema desničarenja i povišene razine nacionalizma. Toga ima u svakoj zemlji, a nije čudo da je izraženije u zemljama zahvaćenima ratom. I mi smo u ratu imali HOS, pa to svejedno nisu bile ustaške i koljačke postrojbe.
I danas imamo idiota poput Bujanca i njemu sličnih koji se furaju na neonacizam i NDH, ali kao država ne podržavamo takvu ideju i politiku.
Dovoljno je da jedna budala istetovira svastiku, pa da od toga nastane "skandalozna" priča. Sasvim sigurno je to nešto što će Rusija rado iskoristiti u propagandne svrhe i da ima čime mahati pred nosom svog naroda. "Drž' nacista!", a od 30 milijuna ljudi 3000 se furaju na "nacizam". Od tih 3000, 90% je u fazonu mladost-ludost. Da ne pričamo o tome da je vjerojatno veći dio tih "nacija" do danas poginulo.

Službeni stav i politika Ukrajine se ne temelje na "nacizmu". Oni imaju svoje unutarnje probleme koji su, u ovom kontekstu, nastali najviše zbog njihove duge i često vrlo nemile povijesti s majkom Rusijom. Jbga, danas su tu gdje jesu.
24.05.2024 | 15:23
jura22 kaže:
IgorD kaže:
jura22 kaže:
Onoga nacistu u Kanadi predstavili su kao heroja!?!


Što zapravo dokazuje da je u stvari Kanada nacistička tvorevina.


Ne, nego je Zelenski skandirao nacisti. Predsjednik kanadskog parlakenta dao je ostavku.

A tvoj osvrt zapravo pokazuje da imas ravnozemljaska razmisljanja.


Ti jednostavno koristiš riječi i kratke nepovezane rečenice koje često nemaju puno smisla i veze s temom.

Npr. što ti znači da je Zelenski skandirao nacisti? Da si bar dao neki link gdje se vidi što se zbilo. Ovako sam morao potražiti značenje riječi - Skandirati - enciklopedija:

> skandirati (njem. skandieren < lat. scandere: penjati se).

> 1. Čitati stihove po ritmu, naglašavajući stope.

> 2. Izgovarati ili izvikivati rečenice riječ po riječ ili riječi slog po slog.

Jednostavno ne vjerujem da je Zelenski vikao NA-CI-STA, NA-CI-STA, NA-CI-STA u Kanadskom parlamentu. Ako je pozdravio lika za kojeg su mu rekli da je nekakv heroj onda bi samo neko krajnje nepristojan odmah napao čovjeka da gdje je bio, što je radio, s kim, ko su mu svjedoci i ima li to kod javnog bilježnika?

Znači, ravnozemljaško razmišljanje bi za tebe bio korak naprijed
24.05.2024 | 15:51
jura22 kaže:
U WWII koketirali su s Hitlerom jer im je to bio spas od SSSR-a. Priklonili su se nacizmu.


Je, priklonili su se nacizmu kao što su se i Hrvatska i Srbija priklonile nacizmu u WW2. Došao je Hitler i stavio nas pod jaja. Daleko je to od nekog općenarodnog koketiranja premda nam je to ostavilo crnu mrlju u povijesti. Žgadija je preuzela marionetske vlade, al su se narodi ipak pobunili protiv toga. Iz rata smo ipak izašli na antifašističkoj strani, zar ne? Jesmo li danas nacistička država zbog toga što smo u WW2 imali "koketiranje" s Hitlerom? Ne bih rekao.

Isto se dogodilo i s Ukrajinom. Hitler ih stavio pod jaja. Sve to se možda i ne bi dogodilo da Staljin nije doslovno obožavao Hitlera, vidio svoj interes u ratu i s Hićom potpisao sporazum. Ljubav je pukla kad je Hitler prekršio taj sporazum i napao i Rusiju. Odjednom je Staljin od obožavatelja Hitlera postao veliki borac protiv nacizma jer je morao spašavati svoje dupe i svoju zemlju od dojučerašnjeg prijatelja. Da je Hitler uspio ući u Moskvu, isto bi tamo postavio marionetsku vladu, pa bismo danas pričali o "koketiranju" Rusije s nacizmom. S tim što je Staljin zbilja koketirao s Hitlerom, al o tome nije popularno pričati.

Većina Ukrajinaca su se digli i ratovali protiv nacista i nacizma. Što ćemo s tim podatkom? Zanemariti ga?
I Ukrajina je kraj rata dočekala na antifašističkoj strani. No, nije im to neka utjeha jer su ostali pod Staljinovom čizmom.

Onoga nacistu u Kanadi predstavili su kao heroja!?!


Kakve veze to ima s Ukrajinom i proglašavanjem Ukrajine nacističkom zemljom? Nije Zelenski doveo tog tipa u Kanadu i predstavio ga kao heroja. Organizator programa se malo zajebo i doveo SS-ovca ne znajući da je ovaj bio SS-ovac ili je znao da je ovaj bio SS-ovac, ali nije imao drugog živućeg ukrajinskog borca iz WW2 i nije pretpostavio da će netko iskopati podatke o Hunki.
Na kraju krajeva, čiču nisu slavili kao nacističkog heroja nit su ga doveli da bi veličali nacizam. Sve skupa je propust u protokolu i nova kost za glodanje.

I na kraju, ja nisam odabrao stranu jer ne podrzavm rat i strafanja ljudi.


Ne podržavam ni ja rat ni stradanja ni nacizam ni fašizam ni šovinizam, al, birao ne birao, znao sam na kojoj sam strani kad je počeo rat u Hrvatskoj.
24.05.2024 | 16:09
Jednostavno "fulao si ceo fudbal".

Hitler je i Hrvatsku i Ukrajinu pojarmio. Mi smo se odmaknuli od ustašta, a Ukrajina se nije odmaknula od nacizma. Je li treba crtati? U Kanadi su slavili ukrajinskog heroja koji je bio nacista.

Retoričko pitanj je bilo što bi se desilo kada bi u Hrvatskom Saboru netko veličao Eugena Didu Kvaternika? Da li bi Plenković digao ruku podrške? Ne znam kako ti to još objasniti?

Ti si od onih kod kojih "cilj opravdava sredstvo", manje zlo se opravdava većim (Rusi su veće zlo nego nacisti).
24.05.2024 | 16:13
Za ravnozemljaša link:
www.timesofisrael.com/canadas-parliament...to-nazi-war-veteran/
24.05.2024 | 16:18
jura22 kaže:
Jos jedan ravnozemljas.

ZDS se sve manje tolerira u RH. HOS i njihov simbol maknut je iz Jasenovca.
Sluzbena politika nije sklona ustaskoj simbolici kao sto je sklona ukrajinska politika nacisticloj.


Postoji li neki stvarni dokaz da je službena ukrajinska politika toliko sklona nacizmu da je možemo proglasiti nacističkom državom? Moram priznati da nisam pročitao ukrajinski Ustav. Jel tamo piše da se Ukrajinci trebaju boriti protiv Židova, Rusa, crnaca..? Imaju li neki službeni "Konačni plan"?

Ja zbilja ne doživljavam Hrvatsku i Hrvate kao nacističku državu i narod. No, koliko se sjećam, na inauguraciji lijepe naše bivše predsjednice bio je i izvjesni Bujanec. Službeno, po protokolu. Vjerujem da smo manje-više svi upoznati s njegovim likom i djelom. Predstavlja li to onda ipak neku sklonost naše države nacističkoj politici?
Kad čitam po čemu sve Ukrajinu smatraš nacističkom državom, rekao bih da se po tome i našu državu može nazvati nacističkom.
- u WW2 smo "koketirali" s nacistima
- u Domovinskom ratu smo imali paravojnu postrojbu sačinjenu od desničara, sa znakovljem koje se povezuje s NDH i Pavelićem
- izraženi desničar i dokazani ustašofil (i kreten) sudjeluje u službenom protokolu na najvišoj državnoj razini

Jesam li nešto propustio?
24.05.2024 | 16:34
jura22 kaže:
Jednostavno "fulao si ceo fudbal".
Hitler je i Hrvatsku i Ukrajinu pojarmio. Mi smo se odmaknuli od ustašta, a Ukrajina se nije odmaknula od nacizma.


Ček malo... I Hrvatska i Ukrajina su iz WW2 izašli na istoj (antifašističkoj) strani. Kak to za Hrvatsku znači jedno, a za Ukrajinu drugo?

U Kanadi su slavili ukrajinskog heroja koji je bio nacista.


Je, došao čovjek u SS uniformi i ovi su mu se klanjali i vikali "Heil Hitler!".
Protokolarni propust. Dosadno. Vozi dalje.

Retoričko pitanj je bilo što bi se desilo kada bi u Hrvatskom Saboru netko veličao Eugena Didu Kvaternika? Da li bi Plenković digao ruku podrške? Ne znam kako ti to još objasniti?


Ne znam sad jesam li nešto propustio..? Jel u ukrajinskom saboru netko slavio nekog zločinca uz podršku Zelenskog?

Ti si od onih kod kojih "cilj opravdava sredstvo", manje zlo se opravdava većim (Rusi su veće zlo nego nacisti).


Nisam ja od tih. Krivo si zaključio.
25.05.2024 | 09:20
Zanimljivo što su napravili na Abrams tenkovima:

www.twz.com/land/ukrainian-m1-abrams-tan...osive-reactive-armor

> Ukrainian M1 Abrams Tanks Get Elaborate ‘Cope Cages,’ Soviet Explosive Reactive Armor

> New defenses are appearing on Ukraine’s M1 Abrams tanks after at least a quarter of them have been knocked out, primarily by drones.
25.05.2024 | 17:37
IgorD kaže:
Zanimljivo što su napravili na Abrams tenkovima:..


Vrag odnio šalu.
Mislim da ni Rusi ni Ukrajinci nisu bili svjesni početkom rata koliko će dronovi utjecati na sliku ovog bojišta.
29.05.2024 | 21:08
Po meni je ovo iznimno bitna vijest koja pokazuje da se Švedi ne šale. Danas je objavljeno da Švedska donira Ukrajini:
a) svoj AWACS Saab ACS 890

GOurpPBXUAAED87.jpeg


Ovaj avion može odjednom nadzirati površinu od cca 500.000 kvadratnih kilometara što mu daje doseg radara od cca 400 km.
To umnogostručuje efikasnost F-16 (za koje će Švedska također isporučiti AMRAAM rakete koje u svojoj posljednjoj inačici navodno imaju doseg od cca 160-180 km. Radar u F16 koji stižu u Ukrajinu nemaju toliko domet, ali ovaj Saab sad stubokom mijenja cijelu situaciju, jer on ima domet, kako rekoh, od 400-njak km. Odjednom je jedan F-16 s dvije AIM-120 AMRAAM rakete postao vrlo opasan i s dalekim dometom.

b) Također su obećana oklopna vozila PBV302 i to sve što Švedska ima. Uz to ide i streljivo i kompletan program održavanja.

GOurp_xXIAAyu6v.jpeg


c) Uz to se isporučuju i svi tenkovi koje Švedska ima viška.

d) Švedska se obavezuje da će u Ukrajini osnovati institut obrane.

e) osim toga, Švedska je najavila da će Ukrajini isporučiti i Grippene JAS-39 C/D, ali ne odmah jer URZ sad ima pune ruke posla kod usvajanja F-16.

Pouzdano znam da je Švedska pokrenula veliki program modernizacije i opremanja svoje vojske (primjerice, naručili su još tri ova SAAB-a za nadzor) i čini mi se da su oni sad mudro odlučili iskoristiti američku poziciju koja ne bi ni pišala ni kakila i svoju obrambenu industriju ukorijeniti u Ukrajini koja će sasvim sigurno biti veliko tržište još dugi niz godina. Ukrajinske snage su puen hvale za svu švedsku tehniku koju imaju na raspolaganju pa je to odlična reklama za švedsku vojnu industriju.
Također, izgleda da je na djelu konačno neki vid koordinacije u NATO-u i Europi pa se sad više ne šalje oružje stihijski, nego koordinirano. F-16 je već stigao (jučer su dva 'ukrajinska' F-16 pratila zarkoplov u kojem je putovao Zelenski kao prvi simboličan zadatak koji su odradili u Ukrajini) i ovaj Saab ACS 890 je baš onaj detalj koji je trebao da se efektivno višestruko umnoži broj F-16 u zraku.
Macron se sve više pozicionira kao defacto vođa EU koji hladno odbacuje ruske ultimatume i prijetnje nuklearnim oružjem jednostavnim stavom: i mi imamo nuklearno oružje te je otvoreno rekao da Ukrajina može koristiti njihovo oružje (primarno SCALP/Storm Shadow, iako su tu i samohodne habubice i još toga) da udari po bazama koe se nalaze u Rusiji, a iz kojih se kreće u napade na Ukrajinu. Taj stav je već ranije zauzela i Velika Britanija pa su sad u suprotnom stavu ostali samo Njemačka i SAD, iako se čini da bi Biden mogao skinuti zabranu odgovora na ruske napade za kratkometno oružje.
29.05.2024 | 23:22
Djuro genijalac kaže:
Po meni je ovo iznimno bitna vijest...


Napokon da se i ti malo (ob)javiš.
Svakako zanimljiv švedski ulog tek što su sjeli za stol. Putleru se tako što sigurno neće svidjeti.
U kojoj fazi su ti projekti? Na "budemo" ili se misle koordinirati s eventualnim dolaskom F-16 najavljenim za srpanj?
Po pitanju dolaska F-16 u Ukrajinu sam bio skeptik. U ovoj temi sam napisao da ne vjerujem da postoji šansa da F-16ice dođu u Ukrajinu dok traje rat.
Ako se ostvari ova nebeska kooperacija, Rusi će imati nove probleme.
30.05.2024 | 00:02
Ovo stvarno nije za povjerovati, Rusi na motorima jurišaju kao ghost rider Drugi video je još luđi, jedan Rus na skuteru želi preći rijeku, na kraju ode i on i skuter. Svašta se može ovdje vidjeti, ratovi budući neće niti malo sličiti, onima koje poznajemo.

x.com/bayraktar_1love/status/1795759976377385074

x.com/bayraktar_1love/status/1795756734214246895
30.05.2024 | 00:12
cariblanco kaže:
Ovo stvarno nije za povjerovati...


Mad Max i Waterworld uživo... Prešli smo u postapokaliptično ratovanje bez da smo imali lasere i fallout scenario.
30.05.2024 | 06:28
Gjuroo kaže:
Djuro genijalac kaže:
Po meni je ovo iznimno bitna vijest...


Napokon da se i ti malo (ob)javiš.
Svakako zanimljiv švedski ulog tek što su sjeli za stol. Putleru se tako što sigurno neće svidjeti.
U kojoj fazi su ti projekti? Na "budemo" ili se misle koordinirati s eventualnim dolaskom F-16 najavljenim za srpanj?
Po pitanju dolaska F-16 u Ukrajinu sam bio skeptik. U ovoj temi sam napisao da ne vjerujem da postoji šansa da F-16ice dođu u Ukrajinu dok traje rat.
Ako se ostvari ova nebeska kooperacija, Rusi će imati nove probleme.


Nisi pažljivo čitao. Neki su F-16 već u Ukrajini. Kako rekoh prije nekoliko dana su odradili svoj prvi zadatak praćenja Zelenskog koji je išao nekud na konfereneciju. Za ovaj Saab je očekivano vrijeme uvođenja u uporabu odmah; avion postoji i sad je stvar obuke posada. Ili će potiho ići švedske posade s njim u rotacijama.
Francuska je najavila da šalje svoje vojne instruktore u Ukrajinu da pomognu ustrojiti ozbiljne brigade. Na to se nadovezuje i ovih 600-njak oklopnjaka koji idu tamo. To su oklopna vozila koja su povučena iz operativne upotrebe 2014. i Švedska ih više ne koristi. Na isti način SAD ima oko 9000 Bradleya koji čekaju uništenje u SAD umjesto da ih samo pošalju u Ukrajinu gdje su se dokazali kao iznimno efikasni.
30.05.2024 | 08:00
Djuro genijalac kaže:

Nisi pažljivo čitao. Neki su F-16 već u Ukrajini. Kako rekoh prije nekoliko dana su odradili svoj prvi zadatak praćenja Zelenskog koji je išao nekud na konfereneciju.

Za ovaj Saab je očekivano vrijeme uvođenja u uporabu odmah;


Na to se nadovezuje i ovih 600-njak oklopnjaka koji idu tamo. To su oklopna vozila koja su povučena iz operativne upotrebe 2014. i Švedska ih više ne koristi.

Na isti način SAD ima oko 9000 Bradleya koji čekaju uništenje u SAD umjesto da ih samo pošalju u Ukrajinu gdje su se dokazali kao iznimno efikasni.


UAF piloti u F16 su dočekali Zelenskog kad je dolazio u Belgiju, avioni još nisu u Ukrajini.

SAAB 340 je "pledged" i bit će (dva komada) isporučena UAF nakon što Švedi u upotrebu uvedu novu generaciju svojih AWACS-a (Global Eye).

Pansarbandvagn 302 je doista proizvedeno oko 650 komada, ali u upotrebi ih je stotinjak - oni idu u Ukrajinu, zajedno sa rezervnim dijelovima.

Za Bradleye je bilo dosta vremena da se pošalju. 9000 komada nkad nije bilo Možda ih je konzerviranih 2-3000 u USA.
  • Air
  • Korisnik
  • 71
30.05.2024 | 08:37
Zanimljiv razvoj događaja oko Abramsa.

Smješno, nevjerojatno ali vjerojatno istinito, kako tvrde ukrajinci, nisu za kišu i vlagu. )

EDIT:
Prema ovome Davor je bio na tragu istine kako amerikanci odugovlače isporuku tenkova jer će se pokazati nedostatci koji bi mogli smanjiti njihovu prodaju. Sumnjam da amerikanci nisu znali ovaj nedostatak - osjetljivosti elektronike na vlagu.
Morali bi iz rubrike Ukrajina dodati jedan plusić Davoru.
30.05.2024 | 13:01
Ma nema operativnih F-16 aviona u Ukrajini, ali samo sto nije.

Iz prve ruke znam da je jedan pilot u Poljskoj od proslog tjedna.

Ceka se da pristignu ukrajinski piloti koji su pri kraju tog najminimalnijeg moguceg treninga, pa ce im se i on pridruziti.

Njemu obuka ne treba, taj ima i viska
01.06.2024 | 23:11
Ovo niti Mad Max nije imao...ovo ti trebalo služiti za transport ? Sad je samo pitanje čega, ljudi ili robe.

x.com/NOELreports/status/1797005470957199571
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 dana, 19 sati
  • kupus: [link]
  • kupus: za zopaja
  • ZoPaj: a jel u programu i hardver? kad će više taj M3 studio?
  • mbp2009: Drago mi je da će biti makar taj Dark mode prenesen i na ikone
  • mbp2009: To nisam vidio, ali sam ocekivao nesto slicno. Mislio sam da ce barem i 14P biti u tome, ali evo, Apple radi Apple poteze.
  • Yonkis: Meni je smiješno da samo zadnja Pro linija iPhonea može (is)koristiti AI. Nadajmo se da će iPhone 16 imati također 8GB kako bi AI bio upotrebljiv. Uz postojeće M1 > uređaje, također.
  • mbp2009: meni je osobno smiješno kako se AI koristi da se neki mail ili poruka preradi i bude profesionalan, i onda taj isti AI na drugoj strani sažme tu istu poruku u par riječi/rečenica
  • mbp2009: nisam pročitao još osvrt, nisam ni pogledao citav video nego par minuta nekog yt kanala koji je sve to sažeo
  • dpasaric: Napisao sam brz osvrt na Appleov WWDC keynote, za sada samo na AI dio, ostale novosti ću popunjavati tijekom večeri, ali ovo je ono što je vruće!
  • Yonkis: Smayoo, by Apple. Ali vidim da su iskoristili M4 za prikaz onih matematičkih funkcija. :)
  • drlovric: Ajde dobismo full Password manager :) I Magnet app ce ostati van biznisa...
  • smayoo: Calculator app on iPad? Zar je to sad neko čudo neviđeno?
  • Yonkis: What a time to be alive, a Calculator app on iPad.
  • Yonkis: Ništa od Notes na satu. Wow, nove animacije na iPadOSu!!!
  • smayoo: Naravno da kaskaju kad poštuju uvjete privatnosti koje su postavili.
  • drlovric: Tesko da moze biti gori. Siri je tupava ko panj :) Nije se maknula u razvoju i na tom polju kaskaju bas puno...
  • Yonkis: Hoće li se usuditi dirati u Siri, može li Siri biti bolji "asistent" nego što jest danas?
  • rusty: Tema danas, AI > Apple Intelligence
  • drlovric: Ja bih volio Apple Notes na satu i da konacno izbace nativnu aplikaciju za passworde, da elminiramo potrebu za password managerima. Al zao im se odreci 30% od pretplata :)
  • Yonkis: A baš me zanima kako planiraju iskoristiti M4 i što je "spremno" za novi iPhone 16. Nadam se Finderu na iPadOSu :)
  • dpasaric: Danas, u 19 sati po našem vremenu, otvara se Appleov Worldwide Developers Conference. Očekujte mnogo softverski novosti i najave novih Appleovih operativnih sustava...
  • Damirst: Uspio sam srediti zahvaljujući ekipi s Jabučnjaka. U svakom slučaju hvala ti!
  • Beli: A negdje u kutijama, u nekoj garaži i DVD. Pa ak ti ovo ne igra odem do garaže...
  • Beli: imam samo ovo: [link]
  • Damirst: Ekipa, ima li netko iz Splita ili bliže okolice disk Snow Leopard 10.6.?
  • smayoo: Svetak i praznik, 2u1 :D
  • Gjuroo: Pratim čestitke i podižem za slavlje Tijelova.
  • JOHN: Također
  • cariblanco: Pridružujem se čestitkama :)
  • smayoo: Svim hrvatskim državljanima želim sretan Dan državnosti! :)
  • m@xym: cariblanco, Ovdje se ne radi o pozivu nego o SMS poruci.
  • cariblanco: Ja nemam tih problema, svi koji me trebaju znati me znaju, tako da ništa dodatno ne odgovaram niti otvaram. Normalno kako se krećem po skoro cijelom svijetu i ponekad koristim lokalne sim-kartice, je bilo čudnih poziva od svakud...svi su oni na ignore :)
  • IgorD: O da, meni je to došlo isti dan kad sam očekivao amazon paket, prvo je došao HT sms da je paket spreman za isporuku pa drugi dan i ovo. Naravno da sam kliknuo bez gledanja detalja ali onda me sve zbunilo pa sam pobjegao i googla nisam li već 'ozračen'
  • m@xym: Pa otprilike tako je i u RH. Ali, ono što je interesantno je, da, barem neki primatelji tih poruka, stvarno čekaju isporuku pakete od Hrvatske pošte (koji će, naravno, biti uredno isporučen primatelju), što upućuje na možebitno "curenje" podataka sa nekog. HP-ovog servera.
  • Ender: ma to vec par meseci u SR stizu te poruke, mislim da smo pisali o tome vec ranije.
  • amsterdamxxx: i meni ta prevara stigla juce u Srb na sms..poruka broja iz Indonezije
  • m@xym: čuj imali su dva pokušaja isporuke ali nisu uspjeli zbog nepotpune adrese. Ali zato imaju broj tvog mobitela i traže da odogovriš na poruku sa Y (klasična navlakuša na telefonske "servisese" koji se masno naplaćuju pošiljatelju... Ma diivota.
  • Yonkis: Kakvi pokušaji muljaže. Ali otkud im broj? Ili adresa? [link]
  • Bertone: :D
  • smayoo: X-D
  • zoranowsky: LOL! :)
  • Gjuroo: :D
  • Ender: na eurosongu ima vise golotinje, al pornic ima bolju muziku :-)
  • Ender: koja je razlika izmedju eurosong-a i pornica?
  • Ender: evo sta kruzi po forumima sada.
  • JOHN: ……naravno uz par iznimki
  • JOHN: Markec je pobjednik bez obzira na brojke! Jako dobra promocija njega kao mladog umjetnika, tradicije, kraja i države od kuda dolazi. Za ostalo/e sam bez komentara. Bilo je tu svega i svačega :)
  • Ender: da ne budem pogresno shvacen, da sam rasista ili sta vec, ali jedan od malog broja normalnih nastupa.
  • Ender: cestitke iz srbije za uspeh i nastup!
  • smayoo: Slažem se!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.63 Seconds

Provided by iJoomla SEO