Ukrajina
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ukrajina


18.05.2024 | 14:05
Ender kaže:
e al zamisli kad poleti milijardu i nesto kamenica i stapova...


Al pazi... Imaju mirovni sporazum u kojem piše da ništa pištolji, ništa puške, ništa mitraljezi... Kao, "Ljudi smo, nećemo se valjda ubijati zbog nebitne površine zemlje". I onda ko kamen, ko palicu i udri.
Vjerojatno ni New Delhi ni Peking nisu znali da su im zemlje u ratu dok su se ovi batinali u pripizdini.
18.05.2024 | 20:12
vidis nisam znao za taj mirovni sporazum
generalno, tamo svako sa svakim ima pogranicne sporove: Indija-Pakistan, Indija-Kina, Kina-Rusija... nisu tamo granice bas definisane.
18.05.2024 | 21:39
Misliš da je kod nas bolje?
www.vecernji.hr/vijesti/nema-samo-hrvats...lerija-396113?page=1

EDIT:

Što se Hrvatske tiče, od svih zemalja s kojima graniči, sporova nema samo s Mađarskom.
19.05.2024 | 11:35
smayoo kaže:
Što se Hrvatske tiče, od svih zemalja s kojima graniči, sporova nema samo s Mađarskom.


Da ne spominjemo Liberland...
19.05.2024 | 19:26
smayoo kaže:
Tko su ljigavci? Ljudi iz Sjeverne Koreje koji su se na prijevaru daljinski zaposlili u američkim firmama? Ili sam te nešto krivo shvatio?

Zašto ti se podrazumijeva da svi koji žive u Sjevernoj Koreji podržavaju politiku svoje vlasti i mrze USA?


Pa ljigavci su rezim u Sj. Koreji koji svojim grdjanima prodaje ideolosko blagostanje, ali ipak dolare zaradjuje kao kapitalisti koje zele da iskorijene

Ne mislis valjda da su seljaci u Sj. Koreji samoinicijativno dosli na ideju da rade malo online?

Ti ljudi nemaju internet. Elektricnu energiju jako cesto nemaju. A da ne pricamo o mogucnostima da se uci engleski jezik i online poslovanje.

Ova prijevara je cisto drzavni projekt u svrhu punjenja rezimskog proracuna americkim dolarima.
19.05.2024 | 23:12
Upravo tako.
Postovani vodja (Kim Dzong Un) je recimo veliki ljubitelj kapljice (i to dobre francuske), plus sve sav ostali raskos u kome uziva i on i njegovo okruzenje. Covek je inace bio u nekom liceju u Svajcarskoj svojevremno, tako da zna sta je dobro
S. Koreja ima za te dolarske prihode neku sluzbu nesto se zove kao P38, koji se bave svim i svacim samo da namaknu koju konvertibilnu kintu - recimo i proizvodnja i prodaja sintetickih droga, izmedju ostalog. Oni ne bi opstali da im nije velike kineske pomoci. Jednog kolegu kineza na poslu sam pitao o S. Koreji, samo je odmahnuo rukom i rekao - ah, it is a chinese little brother...
Ima jedna slika sa ISS kad prelece taj predeo Azije negde u noci. Vide se svetla skoro svuda, a jedino sto je u mraku i sto se poklapa sa mapom, je S. Koreja. Navodno u 10 uvece se zavrsava i tv program i gasi svetlo po komandi. Jedino struju mozda ima glavni grad i ti neki povlasceni.
Tako da u toj situaciji, to je jedino drzavni projekat.
20.05.2024 | 13:44
Americki kosarkas Rodman je veliki friend sa Kimom. Ide mu cesto u posjete. Sam je izjavljivao da je odlican domacin i da ima svega u izobilju.

Ako zelis najbolji kavijar, alkohol, svjetske delikatese, Kim ima sve. I to iskljucivo od najjacih brendova.

Dok gradjani mastaju o dvije sake rize dnevno.

To ti je taj komunisticki utopijski san...
20.05.2024 | 16:08
A vole i Disneyland:

www.snopes.com/news/2024/03/13/kim-jong-...passport-disneyland/

> In 2011, Yomiuri Shimbun reported that on May 12, 1991, Kim Jong Un and another boy thought to be his older brother Kim Jong-Chul entered Japan using fake Brazilian passports. They were reported to have stayed in the country for more than a week, visiting Tokyo Disney on multiple occasions during that trip.

> Kim Jong Un's older half-brother, Kim Jong-Nam, entered Japan illegally in 2001 along with his wife, then-4-year-old son, and another woman who was believed to be either a relative or nanny, according to The Guardian and multiple outlets. They were headed to Tokyo Disney, with Jong-Nam traveling on a fake passport from the Dominican Republic.
20.05.2024 | 16:44
zanimljiv film na tu temu:

www.imdb.com/title/tt8290698/
20.05.2024 | 18:47
Nema direktno veze puno sa ovom temom, ali vec smo je kontaminirali raznim budalastinama tako da i ovaj tekst nece biti na odmet

Jako zanimljivo stivo kako je bivsa Jugoslavija dosla do svog prvog tenka M-84. Kupis licencu, pa opet moras krasti, kopirati, plagirati, hakirati, uposliti svih 6 republika, da bi imao "svoj" proizvod".

Iako se sklapao u Djuri Djakovicu, nisam uopce znao da ga je skoro polovica Made in BiH. Crngorci su (ocekivano ) radili najmanje na ovom mega projektu, gusjenice mislim samo. I kad si trebao da ga unovcis na stranim trzistima, ti se raspadnes kao drzava.

P.S. Spoiler alert, ukrale jugoslovenske sluzbe Boforsu softver, ljudi im uvalili virus pa se sve pobrisalo. Ajmo ispocetka

tanks-encyclopedia.com/coldwar/yugoslavia/m-84/
22.05.2024 | 00:15
"uhapšen je pod sumnjom “prevare velikih razmjera

Nije prijavio jahtu koju nije imao , a možda je imao i tri wc u stanu, a svaki drugi Rus, mora na nuždu vani. Šta će nama wc, kad imamo kinđale, cirkone,sarmate i sva svjetska rudna bogatsva, jer ako dignemo ljudima standard, raspadne nam se imperija
22.05.2024 | 00:19
Ruski borci protiv nacizma, ako nisu mogli sudjelovati u pravoj borbi protiv nacizma, prije 80 godina, sad im pružamo priliku, da za to ne budu uskraćeni

t.me/supernova_plus/31670
22.05.2024 | 16:39
Evo vam još malo antifašista..."Sergeji"

x.com/GirkinGirkin/status/1793129358946672949
22.05.2024 | 17:09
Strašno kako to izgleda u živo...

22.05.2024 | 18:50
IgorD kaže:
Strašno kako to izgleda u živo...


Horor...
22.05.2024 | 20:02
Ovo je kao rovovski rat u WWI. Jezivo.

Nez jeste li ovaj slucaj vidjeli.

100+ ljudi samo nestade u jednom trenu. I to jedan od 4 ATACAMS nije eksplodirao, bilo bi jos gore...

22.05.2024 | 20:52
Nazalost, nacizam postoji u Ukrajini ali svi okrecu glavu jer je za “vise” ciljeve.
Isto kao sto bi SDP koalirao s DP da skinu HDZ, ma oni i s Pavelicem akobi bio protiv HDZ-a.
22.05.2024 | 22:30
jura22 kaže:
Nazalost, nacizam postoji u Ukrajini ali svi okrecu glavu jer je za “vise” ciljeve.


"Nacizam" postoji u Ukrajini kao što postoji i u bilo kojoj drugoj zemlji.
Kani se ruske propagande. To je samo kost za glodanje.
23.05.2024 | 00:10
Gjuroo kaže:
jura22 kaže:
Nazalost, nacizam postoji u Ukrajini ali svi okrecu glavu jer je za “vise” ciljeve.


"Nacizam" postoji u Ukrajini kao što postoji i u bilo kojoj drugoj zemlji.
Kani se ruske propagande. To je samo kost za glodanje.


Nisi u pravu, on pojede sve oko kosti, a nama baci kost, ak me razmeš
23.05.2024 | 07:10
Gjuroo kaže:
jura22 kaže:
Nazalost, nacizam postoji u Ukrajini ali svi okrecu glavu jer je za “vise” ciljeve.


"Nacizam" postoji u Ukrajini kao što postoji i u bilo kojoj drugoj zemlji.
Kani se ruske propagande. To je samo kost za glodanje.


Širiš demagogiju da stvari prikazeš ljepšom.
Nacizan je u Ukrajni podržan od strane sustava a u “bilo kojoj drugoj zemlji” je zabranjen. U DE sobiješ 3 godine zatvora za isticanje nacističkih simbola. Sami Zelenski je veličao nacistu u kanadakom parlamentu čiji je predsjednik (parlamenta) zbog toga dao ostavku.

Što bi se desilo da u Hrvarskom saboru netko velića recimo Eugena "Didu" Kvaternika?

Ovakvo glancanje govna ti ne treba.
23.05.2024 | 07:22
jura22 kaže:
Što bi se desilo da u Hrvarskom saboru netko velića recimo Eugena "Didu" Kvaternika?


Ti to ozbiljno?
23.05.2024 | 07:42
smayoo kaže:
jura22 kaže:
Što bi se desilo da u Hrvarskom saboru netko velića recimo Eugena "Didu" Kvaternika?


Ti to ozbiljno?


Ne naravno, hipotetski.

Ustaški režim, kao i svi ostali totalitarni režimi trebali bi biti zakonski kažnjivi ukoliko se ističu simboli, veličaju diktatori i njegova svita, koriste u bilo koje propagandne svrhe.

U Njemačkoj je to 3 godine zatvora. Zašto nije to tako kod nas? Zašto, ako netko kod nas stavi javno ustašku kapu ili javno maše jugoslavenskom zastavaom ne završi u zatvoru? EU je osudio totalitarne ražime, zašto ih nismo i mi?
23.05.2024 | 07:50
IgorD kaže:
Strašno kako to izgleda u živo...



Na kraju je nevjerojatna ta snaga ljudskosti među ukrajincima prema zarobljeniku. Nadam se samo da će to smeće dovoljno odležat u zatvoru!
23.05.2024 | 09:38
jura22 kaže:
... zašto ih nismo i mi?
Možda jer je taj dio povijesti potreban nekim političarima/strankama kako bi "vladali" ljudima i na temelju toga dobili mandate i sjedili u foteljama i laprdali i imali beneficije. Ne mogu se sjetiti nekog drugog razloga
23.05.2024 | 09:39
JOHN kaže:

Na kraju je nevjerojatna ta snaga ljudskosti među ukrajincima prema zarobljeniku. Nadam se samo da će to smeće dovoljno odležat u zatvoru!
Najvjerojatnije ide u "fond" za razmjenu zarobljenika.
23.05.2024 | 11:10
Last info:

Uhapšen zamjenik glavnog načelnika ruske vojske balkans.aljazeera.net/news/world/2024/5/...celnika-ruske-vojske

neke cistke se izgleda sprovode.
23.05.2024 | 13:29
JOHN kaže:
Na kraju je nevjerojatna ta snaga ljudskosti među ukrajincima prema zarobljeniku. Nadam se samo da će to smeće dovoljno odležat u zatvoru!


Ne mora znaciti da je taj Rus smece, niti zlocinac. Lako moguce da je neki obiteljski covjek kojeg je sudbina bacila na mjesto na kojem niti ne zeli biti.

Ne kazem da nema dragovoljaca koji jesu dosli da ubijaju i kradu, ali postoje i sasvim normalni ljudi natjerani da ratuju za tudje ideale.

Isto tako ne znamo dal bi taj zarobljenik prosao kako bi prosao, da se cijela stvar nije snimala. Tj. dal bi uopce ostao ziv.

Ja sam za sebe ne bih mogao garantirati sta bih uradio u ovakvoj situaciji. Sa tolikom razinom adrenalina uz sav taj nagon za prezivljavanje, ne ostane puno mjesta logici i osnovnim moralnim vrijednostima.

Mozda bih ga i ja zarobio. Mozda ubacio bombu u taj rov i nastavio dalje, praveci se da se nista nije dogodilo.

S jedne strane se svim silama boris da ostanes ziv, i sada svjesno biras da imas jos i dodatni teret brige o zarobljenom neprijateljskom vojniku koji nema sta da izgubi.

I sve to dok njegovi pucaju na tebe, jer nije borba na pauzi samo zato jer si ti nekog neprijatelja zarobio.

Jako jako nezahvalna situacija...
23.05.2024 | 16:13
jura22 kaže:
Gjuroo kaže:
jura22 kaže:
Nazalost, nacizam postoji u Ukrajini ali svi okrecu glavu jer je za “vise” ciljeve.


"Nacizam" postoji u Ukrajini kao što postoji i u bilo kojoj drugoj zemlji.
Kani se ruske propagande. To je samo kost za glodanje.


Širiš demagogiju da stvari prikazeš ljepšom.
Nacizan je u Ukrajni podržan od strane sustava a u “bilo kojoj drugoj zemlji” je zabranjen. U DE sobiješ 3 godine zatvora za isticanje nacističkih simbola. Sami Zelenski je veličao nacistu u kanadakom parlamentu čiji je predsjednik (parlamenta) zbog toga dao ostavku.

Što bi se desilo da u Hrvarskom saboru netko velića recimo Eugena "Didu" Kvaternika?

Ovakvo glancanje govna ti ne treba.


Sad stavi simbole azova i to je to, zar ne ? Kako sistem podržava nacizam u Ukraine ?

Kaj se tiče tog Kanadskog parlametarca, već ste se svima popeli na glavu s tom informacijom. Ta informacija o njegovoj prošlosti je naknadno iskopana i da je bila obznanjena ranije, ne bi se ništa od toga dogodilo...ili ti misliš da je Zelenski sve to znao ?
23.05.2024 | 17:29
dubrovacki.slobodnadalmacija.hr/dubrovni...ki-i-trudeau-1325283

Halo, u DE za nacisticki simbol istican u javnosti ides 3 godine u zatvor!! U Ukrajini je nacisticki simbol regularne vojske.
Koliko netko mora biti retardiran da to ne shvati.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 7 sati
  • Borisone: [link]
  • Kloba: Jel itko provalio da su OIV pustili HTV 2 u UHD rezoluciji za vrijeme Olimpijade? Znači 4K preko kućne antene? Ajde, kada si već dižu plaće 65 posto da spriječe korupciju (koji proser) sada imamo i mjesec dana 4K reze :)
  • gladhr2: [link] remote desktop ako neko moze malo pomoci :)
  • drlovric: Javio se jedan kolega Jabucar i poslao mi paket sa adapterom. Prob rijesen. Hvala mu puno!
  • drpongrac23: Ustvari m5 je oznaka u seriji, isprika. Evo u dnu tablice preporučena cijena [link]
  • Ender: jeste m5, poslednje verzije MacBook-ova pre nego sto su ih ukinuli su bile 12" i sa coreM, M3, M5 procesorima.
  • drpongrac23: Valjda i5, Intel. M5 ne postoji.
  • Matija klc: kupljen 2018, nema ostecenja, racun posjeduje. Samo vase misljenje o prodajnoj cijeni. Hvala na trudu i vremenu
  • Matija klc: Pozdrav decki, pitanje kratko ako netko ima vremena za mišljenje samo. Prijateljica bi prodala: NOTEBOOK APPLE MacBook (12” Retina, Intel Core M5 1.2GHz, 8GB, 512GB, HD515, OSX, 1y, HR layout, Rose Gold)
  • cariblanco: Kaj VŽ, valjda HŽV, onda bi to Lovrić ziher kupio i ne bi pitao za cijenu ;)
  • Zdravac: VŽ
  • Zdravac: ako trebaš samo onaj nastavak koji se ušteka, mislim da imam ja od starog punjača, možda odgovara
  • Beli: Ovo: [link]
  • smayoo: Odnosno, ako imaš US, a trebaš EU, onda, jel... :)
  • smayoo: googlaj Apple duckhead US power plug
  • drpongrac23: Ima i od Apple-a "Apple World Travel Adapter Kit"
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Aj vidi kod ovih, drže svašta za Mac
  • drlovric: Gdje mogu kupiti kut za Macbook punjac. Da skinem americki i stavim EU uticnicu. Kako se to uopce zove? Prodaje li to neki ducan? :)
  • rusty: Onda? Tko je u ovo CrowdStrike problemu? ERSTE banka nije!
  • Zdravac: Ne znam, za kolegu je... provjeriti ću...
  • drpongrac23: Mogli bi imati u FINI :)
  • smayoo: Ako je to 5,25" zapis od 180 ili 360 kB po strani (single ili double density), ja imam 5,25" na Commodoreu 128. HD flopica od 5,25 (1,2 MB) sigurno više nije čitljiva, zaboravi te podatke.
  • Borisone: Peek'n'Poke?
  • m@xym: Teško ćeš naći nekoga da ima i 3.5" floppy, a kamoli 5.25.
  • Zdravac: 5.25 floppy ima tko da moze prebaciti podatke?
  • rusty: Šteta je što i dalje ne radi kako spada na macOSu. Prošle godine, je radio dio ali ne i adekvatno upucavanje certifikata na Certelia portalu. Taj dio samo je radio na Win 64bit i to preko Firefoxa. Moje osobno iskustvo uz support AKDa.
  • Djuro genijalac: Vidi eOI...
  • Djuro genijalac: Murja otkrila Linux i MacOS!
  • cariblanco: Yonkis, komentar je bio vrh, nemam šata dodati :)
  • drlovric: Affinity Suite nudi 6 mjeseci trial verziju za sve svoje apps (Mac, Win, iPad). Zanimljiv poslovni model...
  • Yonkis: Molimo da vi i vaši kolonizatori osvojite sve u alpskim sportovima, to će onda biti senzacija.
  • cariblanco: Jučer smo mi i naši kolonizatori, osvojili sve u nogometu i tenisu ;)
  • rusty: Safari je najbolji preglednik i Smayoo ga obožava iako tako ne piše ;)
  • Yonkis: Vrlo logično pošto smo na Jabučnjaku :)
  • smayoo: To je ugrađen mehanizam kažnjavanja za one koji koriste Safari ;)
  • Yonkis: Zašto je Jabučnjak tako bugovit na Safariju (iOS) kada pišem odgovore na forumu? Svako malo se zalocka, ne reagira pa moram reloadati stranicu i naravno sve pisati isponova. :/
  • m@xym: gladhr2, forum i postoji za to da sa na njemu otvaraju nove teme.
  • Piko: A ima i ovo, ali to nisam isprobavao pa nemam pojma kako radi: [link]
  • Piko: [link] imaš i ovo, ali nije free .... a kad Apple izda monitor sa barem 120Hz 4K ili 5K ... onda kupim Apple monitor
  • Yonkis: Pa kad je sve Windows fokusirano a od Applea se očekuje da nađe workaround. Da imaš Appleov monitor onda ne bi imao ovih poteškoća, zar ne?
  • gladhr2: Monitor Control mi ne funkcionira, samo brightness
  • gladhr2: haha, i dalje ne vjerujem u to da mac nema to rjeseno a na win je to odrađeno
  • Yonkis: A ti bi sad kompletno rješenje.. take it or leave it. My way or highway. Ispruži ruku pa stišaj :) eto rješenja :)
  • gladhr2: @drpongrac, taj dio sam ja napravio to je ok, ali kada zelim smanjiti ili pojacati ne mogu iz postavki minija, niti s tipkovnice nego moram cackati po tipkama monitora
  • drpongrac23: @gladhr2 - u postavkama zvuka odaberi monitor kao primarni audio uređaj. Ali onda neće biti zvuka iz Minija, već samo iz monitora.
  • Piko: Može se sa [link]
  • gladhr2: jedno pitanje da ne otvaram novu temu, mac mini, i na njega spojen monitor s hdmi a monitor ima ugrađen zvučnik. MOže li se nekako s mac minija updavljati zvucnikom odnosno da ne moram pojacavati i smanjivati direktno na monitoru, na windowsu mi je to radilo naj normalnije
  • drpongrac23: I fala Sanjinu Đukuiću!!! Riječka rock scena live forver!!!!
  • drpongrac23: Rijeka -Paris - texas - reizdanje, malo za reći, slava Foxu!!!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

dpasaric, Riba, tino1, ^SuperUnknown^, Anonimci (370)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.63 Seconds

Provided by iJoomla SEO