Povjesna Istina ili ne ?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Povjesna Istina ili ne ?


31.05.2021 | 10:41
Onaj ludi Russel Brand je to izvalio još 2013. kao počasni gost BAFTA eventa na račun Hugo Bossa. Naravno da su ga izbacili odmah.
Ali imao je muda to reći javno - live, njima u facu - za što mu skidam kapu.
31.05.2021 | 13:05
Jebo sad Hugo Bossa. Ima tu većih i u smislu ekonomije važnijih imena koja su izrasla na nacističkim narudžbama. Ovako što mi pada prvo na pamet je BMW i Siemens.
31.05.2021 | 13:51
A VW?
  • Dijete
  • Posjetitelj
31.05.2021 | 15:07
Gjuroo kaže:
A VW?


“Smayoo” kaže:
u smislu ekonomije važnijih imena





……

Proslo mi kroz glavu jos jednom.. jak je VW…
31.05.2021 | 17:44
smayoo kaže:
Tuđman se s Miloševićem ispod stola dogovarao o podjeli Bosne.


Negdje sam fulao s ovom temom i sam se pitam, gdje je to bilo. Da nisam u zadnjem pasusu spomenuo Tita, vjerovatno bi rasprava išla drugim smjerom. Ovaj kvot koji sam napravio na smayoo post je tipičan i o tome sam želio razviti temu. Znači Emil je napisao tvrdnju i to je to, da li to smijemo propitivati ? Nisam rekao da nije istinita, nego da li imamo pravo na dodatni komentar. Ako znamo da je politika umjeće mogućeg, da li znamo što je to real-politika ?

Real-politika je politika moguća u datom trenutku. Možemo mi vući neka iskustva iz prošlosti i neka naša nadanja, kako će biti u budoćnosti, ali moramo odlučiti DANAS! Znači u tom trenutku, ratnih zbivanja na podrućju ex-yu, utom trenutku je, ama baš svatko dijelio BiH. Od Lorda Karingtona, Stoltenberga, do plana Ovens-Karington. Jesmo li mogli uću u Banja Luku i cijelu tu krajinu ? Jesmo, s vojne strane to bio pis of kejk, ali je došla malo jača rampa i od toga nije bilo ništa.

Znamo da je Hitler napravio pakt s Staljinom i to je to. Ruse je napao netko...tko bi to mogao biti, ili su se sami napali !!!

Hitler je mogao u Dankirku pobacati 300 000 saveznika u more, ili ih zarobiti., ali on naredi stop svojim oklopnim snagama, s "razlogom popune goriva i rezervnih djelova " Poslije toga su ono napadali reda-radi, ali je on mislio neki sporazum napraviti s Britanijom, da je može okrenuti svoj prijatelju Staljinu, ali se je zaebao. A i gdje bi s 300 000 ljudi ? Mjesta za tolike logore nije bilo, a ne može ih poubijati? Kad smo kod toga već, da li vi znate da su od svih zarobljenih saveznika u njemačkim logorima, preminuli ljudi u brojci od 2-3 %. Mnogi su tamo došli i ranjeni i ne baš u najboljem stanju. U Japanskim logorima je skončalo svoj život 33% Američkih vojnika !!!

Druga stvar oko licemjerja i nejednakosti tretmana, koja me smeta je sljedeča. Sad se ne sjećam imena tog ministra branitelja u doba Karamarkove vlade. Znači on je dobio kao branitelj, neku zemlju na periferiji zg i tamo je napravio nekakvu "bajticu", ali nije imao građevinsku dozvolu. Svi su se novinari tamo sjatili ( znači mislim na main-stream medije) i opsjedali su tako dugo medijski prostor i njega, dok on nije dao ostavku.

S druge strane za stan Stjepana Mesića od 5 M. kn, pitali su reda radi od kud mu novac. Kad svi ostali mediji propitkuju,ajmo onda i mi. Stipe je rekao da je dobio taj novac od prijatelja i to je to. Pa tko ne bi vjerovao Mesiću ? Sad je dilema je li Mesić podvojena ličnost, kad je jeo i pio i govorio...pa, da Jasenovac je bio radni logor, to su gluposti kao ovi to preuveličavaju, ili da je spremio čekove od emigracije u đep od prijatelja, a ne svoj.

S ovim zadnjim vas namjerno provociram, da svatite da ništa u životu nije crno-bijelo, ali valjda svi imamo zdrav razum da možemo sve propitivati.
31.05.2021 | 19:38
@cariblanco:

Istina da je svako ziv dijelio BiH. Podijeljena je i dan danas. Samo sto je svako imao razlicite motive

Tudjmanov motiv je bio da pripoji/aneksira zapadne dijelove BiH i na taj popuni drzavnu supljinu, jer taj bumerang oblik je prava vojna nocna mora za obraniti.

Banja Luka je bila u artiljerijskom dometu HV. To je istina. Isti oni Amerikanci koji su dali zeleno svjetlo za Oluju su tada rekli stop, jer u svim varijantama Banja luka je morala biti i ostati srpski grad. I jos preko pola milijuna izbjeglica nije nikome trebalo na grbaci.

I ne bi to bio vojnicki peace of cake. Srbi jesu bili u rasulu ali jedno je doci do grada, a sasvim nesto drugo je zuzeti taj isti grad u ulicnim borbama. Tu bi bilo zrtava na svim stranama i sva sreca pa se to nije desilo.

Ja Tudjmana nit volim nit mrzim, nebitan mi lik. Nemam emotivnu potrebu da ga kudim ni da ga branim, ali zalosno je da se 30 god nakon rata ne moze o nasoj zajednickoj proslosti razgovarati hladne glave, argumentirano.

Konstantno se politicki filtrira i vuce svako na neku svoju odabranu stranu.
31.05.2021 | 19:38
cariblanco kaže:
Znači Emil je napisao tvrdnju i to je to, da li to smijemo propitivati ? Nisam rekao da nije istinita, nego da li imamo pravo na dodatni komentar.


Savjetujem ti da posjetiš liječnika i tražiš da ti prepiše nešto za smirenje. Rekao bih da ne treba neka teška kemija, ali neki Tensilen, tako nešto.
Ja sam napisao jednu rečenicu, bez ikakvog daljnjeg komentara, a ti se zapjenio ko promućkana topla coca-cola.
Par postova ranije si pisao o petokrakama na avionima iznad Vukovara, a sad su tajni dogovori Tuđmana i Miloševića - "umijeće mogućeg". Pa što ne veliš.
31.05.2021 | 20:22
Podjela Bosne (Tuđman-Milošević) je spin Bošnjaka da se prikažu veće žrtve nego što jesu.
Danas se vidi pravo lice Bošnjaka, žele izvrgnuti Daytonski sporazum, a onda bi potpisali bilo što, što bi im se gurnulo.
Željeli su opstruirati gradnju mosta, ne zato jer im smeta, već iz inata. Most je toliko visok da brod koji bi mogao proći ispod njega, imao bi toliko duboki gaz da ne bi došao do kopna.
Da su djelili Bosnu, ona bi bila danas podjelljena na 3 dijela.
31.05.2021 | 20:41
@jura:

Necu opovrgnuti ovo. Ima smisla u tome sto pises. Konacno da ubodes nesto

Kako opravdavas jedinice REGULARNE hrvatske vojske na teritoriju susjedne drzave, bez njene suglasnosti? Pricam o periodu do 1994.

Pravno se to naziva agresija

Srbija je iste te aktivnosti maskirala kroz dobrovoljce, akranovce, seseljovce i sl paravojne formacije. Cak ni oni nisu slali regularnu voisku na teritorij BiH.
31.05.2021 | 21:09
cariblanco kaže:
Real-politika je politika moguća u datom trenutku. Možemo mi vući neka iskustva iz prošlosti i neka naša nadanja, kako će biti u budoćnosti, ali moramo odlučiti DANAS! Znači u tom trenutku, ratnih zbivanja na podrućju ex-yu, utom trenutku je, ama baš svatko dijelio BiH. Od Lorda Karingtona, Stoltenberga, do plana Ovens-Karington. Jesmo li mogli uću u Banja Luku i cijelu tu krajinu ? Jesmo, s vojne strane to bio pis of kejk, ali je došla malo jača rampa i od toga nije bilo ništa.

To je otprilike definicija koliko se sjećam. Dobro si napisao.
cariblanco kaže:
Druga stvar oko licemjerja i nejednakosti tretmana, koja me smeta je sljedeča. Sad se ne sjećam imena tog ministra branitelja u doba Karamarkove vlade. Znači on je dobio kao branitelj, neku zemlju na periferiji zg i tamo je napravio nekakvu "bajticu", ali nije imao građevinsku dozvolu. Svi su se novinari tamo sjatili ( znači mislim na main-stream medije) i opsjedali su tako dugo medijski prostor i njega, dok on nije dao ostavku..

Ovo se nisam sjetio ni ja, ali pod 13. vladom sam našao da je predsjednik bio Orešković, mislim da je kasnije bio Karamarko, a ministar u pitanju bi onda bio Tomo Medved?
vlada.gov.hr/o-vladi/clanovi-vlade/saziv...93/13-vlada-rh/19500
cariblanco kaže:
S druge strane za stan Stjepana Mesića od 5 M. kn, pitali su reda radi od kud mu novac. Kad svi ostali mediji propitkuju,ajmo onda i mi. Stipe je rekao da je dobio taj novac od prijatelja i to je to. Pa tko ne bi vjerovao Mesiću ? Sad je dilema je li Mesić podvojena ličnost, kad je jeo i pio i govorio...pa, da Jasenovac je bio radni logor, to su gluposti kao ovi to preuveličavaju, ili da je spremio čekove od emigracije u đep od prijatelja, a ne svoj.
S ovim zadnjim vas namjerno provociram, da svatite da ništa u životu nije crno-bijelo, ali valjda svi imamo zdrav razum da možemo sve propitivati.

Mesića mrze i ovdje i u Beogradu, a za ovo što tvrdiš pojma nemam je li istina ili nije. Da se slažem da bi mogla biti, apsolutno. Pa njegova kćer je bila supruga Tomislava Dragičevića, predsjednika Uprave INA-e u vrijeme Vlade Ive Sanadera (vidi na prvom linku koja je to vlada, ako nam je današnja 14. po redu).
Ponavljam, sa tobom se u principu slažem @cairblanco, ništa nije crno bijelo. Samo se tako predstavlja za mase.
31.05.2021 | 21:43
drlovric kaže:
@jura:

Necu opovrgnuti ovo. Ima smisla u tome sto pises. Konacno da ubodes nesto

Kako opravdavas jedinice REGULARNE hrvatske vojske na teritoriju susjedne drzave, bez njene suglasnosti? Pricam o periodu do 1994.

Pravno se to naziva agresija

Srbija je iste te aktivnosti maskirala kroz dobrovoljce, akranovce, seseljovce i sl paravojne formacije. Cak ni oni nisu slali regularnu voisku na teritorij BiH.


Tuđman se trebao maknuti da Srbi naprave Srebrenicu od pola Bosne. Zar ti stvarno misliš da je to prošlo mimo Izetbegovića ili već nekoga.
Koliko znam u Bosni je bio HVO, a u Hrvatskoj HV.
31.05.2021 | 21:49
Ajde daj, ne pravi se mutav. Obojica znamo ljude koji su bili mobilizirani u HV, a vratili su ih u sanduku iz BiH.
31.05.2021 | 21:52
jura22 kaže:
Koliko znam u Bosni je bio HVO, a u Hrvatskoj HV.

A za koga se HVO borio, za Tibet i Dalaj Lamu?
jura22 kaže:
Tuđman se trebao maknuti da Srbi naprave Srebrenicu od pola Bosne. Zar ti stvarno misliš da je to prošlo mimo Izetbegovića ili već nekoga.

Da si pogledao onaj video umjesto što te "nije briga što tamo misle", znao bi da su svi jako svjesni te činjenice.
Sam izabireš biti neinformiran o nekim stvarima. Tu ti nitko od nas ne može pomoći, jer si ne ne želiš pomoći ni sam.
Dokle god te apsolutno me ne zanima sto “oni tamo” misle; čemu uopće raspravljaš što znaju, ne znaju; jesu ili nisu znali?
Po tom si se pitanju već jako decidirano izjasnio.
31.05.2021 | 23:03
Evo da se i ja nadovežem, jer naslov spominje povijest (i ima gramatičku grešku u sebi, ali ostavimo to postrance).

B16 motor je konstruiran još 80-ih godina (tamo negdje 1986. jer se pojavio u modelim od 1988.) pa kao takav je stariji od RH.
Ovaj na stolu ima preko 300 tkm, ali su cilindri još uvijek unutar servisnog limita. S novim karikama i ležajima bit će ko nov i razvijati svih 160 KS iz 1.6 litre obujma po čemu je (spec. snaga 100 KS/l) bio prvi serijski usisni motor.
Provrt novog cilindra je 81.00-81.02 mm, a ovaj, kako idite ima 81.03 mm.... Motor s preko 300 tkm koji se vrti 8000/min. Čudo od konstrukcije i izrade..

Još se vide i tragovi honanja koje budem napravil iznova, samo da mi dođe alat.

cilindar4.jpeg


mjera.jpeg


IMG_4243.JPG


E, fakat, kak vam se da mlatit ovog mrtvog konja iznova i iznova....?!
01.06.2021 | 00:24
drlovric kaže:
@jura:

Kako opravdavas jedinice REGULARNE hrvatske vojske na teritoriju susjedne drzave, bez njene suglasnosti? Pricam o periodu do 1994.

Pravno se to naziva agresija

Srbija je iste te aktivnosti maskirala kroz dobrovoljce, akranovce, seseljovce i sl paravojne formacije. Cak ni oni nisu slali regularnu voisku na teritorij BiH.



Nije da branima Tuđmana i njegovu politiku prema Bosni i Hercegovini, ali kad govorimo o BiH i Hrvatskoj i agresiji, stvari nisu tako jednostavne.

1. Teritorij Hrvatske je tijekom rata uredno bio napadan sa teritorija BiH (tamo gdje su živjeli Srbi), što se također smatra agresijom, i daje za pravo napadnutoj državi da se brani, pa i slanjem svoje regularne vojske na teritorij druge države.

2. Za Bošnjake, rat u BiH je počeo sa napadom srpske paravojske na Bjeljinu 1992, dok je za Hrvate u BiH rat počeo napadom na Dubravsku visoravan, te kasnije napad na područje bivše Dubrovačke općine, a za Srbe je rat počeo napadom na svadbenu povorku u Sarajevu.

3. Da HV nije 1992. g. (operacija Lipanjske zore) ušla u Hercegovinu i zajedno sa snagama HVO spriječila ofenzivu JNA, i napravila kontra-ofanzivu, vjerojatno bi došlo do okupacije praktično cijele Dalmacije, skroz do Zadra.

4. Oslobađanje okupiranih teritorija na Dubrovačkom području, strateški je nemoguće bez ulaska u BiH (iz koje je isti teritorij bio i napadan)

5. Oslobađanje okupiranog teritorija u RH tijekom Oluje također ne bi bilo tako brzo i efikasno, da Hrvatska vojska nije držala sve dominantne kote sjeverno od "Krajine" na području BiH

6. Uspješnim okončanjem Oluje, i spajanjem snaga HV i BiH, došlo je i do strateških promjena u ratu u BiH

A što se Srbije i slanja njenzinih regularnih snaga u BiH tiče, 37. užički korpus JNA je, ako se ne varam iz Srbije.
01.06.2021 | 01:09
Da se nadovežem na temu, Djuro, kam buš stavil taj cincilator? Sigurno imaš neku dobru kutijicu?
01.06.2021 | 07:28
zoranowsky kaže:
Da se nadovežem na temu, Djuro, kam buš stavil taj cincilator? Sigurno imaš neku dobru kutijicu?


Cvic, 1999. Sad je 1.5, a bude 1.6
01.06.2021 | 08:44
A gdje je on bio '91? Ha? Ha?
01.06.2021 | 08:47
Vjerojatno razasut kao ruda po planinama i (ne)aktivno/(ne)postojećim rudnicima....
01.06.2021 | 09:29
Djuro genijalac kaže:
Vjerojatno razasut kao ruda po planinama i (ne)aktivno/(ne)postojećim rudnicima....

Ovaj čovjek je jedan od onih "da ga nema, trebalo bi ga izmisliti" na ovoj stranici koliko me zna nasmijati. +1.
01.06.2021 | 09:31
@Smayoo, znam da ćeš napraviti po svom - ali ja te molim kao nekog šefa - daj zaključaj ovu temu. Dopizdili smo svima.
Ako me ovaj potegne, opet ću se pretvorit u Krležu i udaviti sve.
Molim te.
01.06.2021 | 09:41
Zašto zaključavati temu? Pa ovakve teme su idealne za vježbanje (i testiranje) samokontrole
01.06.2021 | 09:48
Super. Jebi se.
EDIT:
To je od milja, nemoj ovo shvaćati ozbiljno molim te. Ali morao sam to napisati pravo balkanski, @Bertone.
01.06.2021 | 11:34
"Povijesna istina ili ne?"

"Ne postoji jedna istina"

Over and out... lock
01.06.2021 | 12:28
Kloba kaže:
Super. Jebi se.
EDIT:
To je od milja, nemoj ovo shvaćati ozbiljno molim te. Ali morao sam to napisati pravo balkanski, @Bertone.


01.06.2021 | 15:00
I ti spadaš u tu skupinu kao i @Djuro.
01.06.2021 | 17:12
Slažem se s Bertoneom, parlamentarizam treba vježbati, a najbolje se vježba na ovakvim temama.
01.06.2021 | 17:39
To stoji...
OK.
Morat ću se istrenirati da ne reagiram na svaku provokaciju, pogotovo na nešto što uopće nije provokacija nego drugačiji pogled na svijet.
Sve pet!
02.06.2021 | 17:18
smayoo kaže:
cariblanco kaže:
Znači Emil je napisao tvrdnju i to je to, da li to smijemo propitivati ? Nisam rekao da nije istinita, nego da li imamo pravo na dodatni komentar.


Savjetujem ti da posjetiš liječnika i tražiš da ti prepiše nešto za smirenje. Rekao bih da ne treba neka teška kemija, ali neki Tensilen, tako nešto.
Ja sam napisao jednu rečenicu, bez ikakvog daljnjeg komentara, a ti se zapjenio ko promućkana topla coca-cola.
Par postova ranije si pisao o petokrakama na avionima iznad Vukovara, a sad su tajni dogovori Tuđmana i Miloševića - "umijeće mogućeg". Pa što ne veliš.


Potpuno krivo imaš smayoo, uopće se ne pjenim, niti sam imalo uzbuđen dok ovo pišeš. Ja sam slučajno izvukao tvoj citat, jer mi je bio naprikladniji, da objasnim što sam objasnio, ako ti nisi to shvatio to je tvoj problem.
02.06.2021 | 18:03
Parlamentarizam se može vježbati u demokraciji koja još nije do kraja došla na Jabučnjak.
Ovdje je uvriježeno pravilo da su desničari glupi, a vjernici (isključivo katolici) primitivni (zaostali).
Meni se nameće da veličam ustaštvo kojeg se grozim i jasno sam se distancirao od njega, dok drugi uredno veličaju Tita i bivši režim (koji je bio totalitarni isto kao i Pavelićev), kojeg se isto grozim.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 39 minuta
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.38 Seconds

Provided by iJoomla SEO