O sljemenskoj žičari
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

O sljemenskoj žičari


09.12.2020 | 23:39
Moj tipfeler, trebalo je pisati Passat R36. No nebitno, iskopao si dva članaka od tri rečenice, vjerojatno je bio još koji no opet je stvar ista, mazenje očiju nebitnim da bi se sakrilo bitno,... jednako je sad i sa videom o žičari, skriva se nešto puno krupnije što je moglo isplivati van.
Tema zaključana.
10.12.2020 | 08:24
Djuro genijalac kaže:
Treba nam ne Ctrl+alt+delete, nego format i iznova sve....

Mada ti je cijeli post stvarno dobro napisan, ovaj zaključak je ono čemu bi narod trebao težiti. Nisam znao da u Rijeci Obersnel radio slične stvari sa Bazenima Kantrida.
Predstavi prvi projekt bazena i njegovu cijenu, pa poslije dopunu projekta i višu cifru, pa konačno finalni projekt sa finalnom - ne znam ni sam koliko skupljom cijenom.
Tako da je ovo zaista modus operandi kompletne države, a ova dva primjera (Žičara Sljeme i Bazeni Kantrida) su kap u moru.
Di su još i lokalni šerifi tipa bivše gradonačelnice Knina Josipe Rimac, bivše sisačko-moslavačke županice Marine Lovrić Merzel kojoj se sudi za primanje mita, pranje novca i niz malverzacija s javnim novcem.
Tema zaključana.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
10.12.2020 | 08:40
Kloba kaže:
Tako da je ovo zaista modus operandi kompletne države


Ili pojednostavljeno sa dvije riječi: Legalna mafija.
Tema zaključana.
10.12.2020 | 08:42
Bertone kaže:
Zakaj se zamarate Bandićem kad je sve kaj vidite u medijima predstava da se zamagli nekaj drugo i još puno veće i gore.
Ja se sjećam kad su u gradu kupovali novi službeni auto za Bandića i mediji su digli buku oko BMW-a i Audia (da je preskupo, da je kriza, da što ja znam) pa je Bandić rekao; "ma kaj vam je, kaj će meni tak skupi auto",... i kupi nakon tjedan-dva Passata i svi sretni i zadovoljni jer je to ipak samo Passat, to što je kupio Passata R32 nije bitno jer ništa nije pisalo na gepeku, pa je to samo Passat, a mediji su se prebacili na nekaj drugo jer ni oni ne znaju kaj je R32, a kako bi onda to bilo zanimljivo prosječnom čitatelju/gledatelju koji samo zna razliku između BMW, Audi i VW.


Bil je R36. Dva komada. Sjećam se jednom na Novoj Branimirovoj, ja vozim s kompom u autu, mislim da je bil Peugeot, jer smo ih onda podizali na kraju Branimirove nakon onog zavoja, i idemo natrag prema gradu (jer ono tamo NIJE grad, štogod tko tvrdio) i na semaforu kod Borongaja pred nas se na pas mater ubacuje i gura crni R36. Da nisam skrenul i usporil, čisti sudar. Prestrojavanje, i na semaforu smo kraj R36. Kompa spušta prozor i prema vozaču: 'A kaj ti glumiš, seljačino, ne poznaš trake i semafore?! Po gradu se nemreš tak vozit!'
Lik ne reagira, ali se uto spušta zadnje staklo, a tamo Mile: 'Auto je novo, dečko ga još upoznaje...'
Moj kompa, inače bez dlake na jeziku, odgovara: 'Auto je muškog roda, a jel' vam je ovo dečko, u to se ne bi štel mešat...! Samo prestanite radit pizdarije po cesti!'
Zeleno, mi krećemo, oni ostaju stajati zabezeknuti i onda kreću i projure kraj nas sa dobrih 130 (R36 ima ipak 300 KS i pogon na sve kotače) dalje prema Ekonomskom...
Tema zaključana.
10.12.2020 | 08:44
Air kaže:
Kloba kaže:
Tako da je ovo zaista modus operandi kompletne države


Ili pojednostavljeno sa dvije riječi: Legalna mafija.


Svaka država ima svoju mafiju. Mi smo vjerojatno jedini primjer gdje mafija ima svoju državu
Tema zaključana.
10.12.2020 | 09:22
Djuro genijalac kaže:
Lik ne reagira, ali se uto spušta zadnje staklo, a tamo Mile: 'Auto je novo, dečko ga još upoznaje...'
Moj kompa, inače bez dlake na jeziku, odgovara: 'Auto je muškog roda, a jel' vam je ovo dečko, u to se ne bi štel mešat...! Samo prestanite radit pizdarije po cesti!'

E za ovo treba imati mozak brz kao i jezik. Svaka čast frendu.
Tema zaključana.
10.12.2020 | 10:18
Djuro genijalac kaže:
Air kaže:
Kloba kaže:
Tako da je ovo zaista modus operandi kompletne države


Ili pojednostavljeno sa dvije riječi: Legalna mafija.


Svaka država ima svoju mafiju. Mi smo vjerojatno jedini primjer gdje mafija ima svoju državu


Ma nismo, ni blizu. Odi samo u komšiluk, a da ne govorimo o Afrikama, J. Amerikama....
Tema zaključana.
10.12.2020 | 15:04
Odi bilo gdje. Bilo gdje u Europu koja se kune da je mala koripcija. Svigdje se krade i svigdje država stoji iza kriminala.
Tema zaključana.
10.12.2020 | 16:19
Narod koji se nakon 50-60 godina svrstava na Ustase i Partizane i treba krasti. I uzimati lopatom. Ovce jesu da se sisaju

Vladajuci su to skontali i prolazi im. Desetljecima. A glasaci u fazonu "bolje da kradu moji nego njihovi"

Sve je to super. Legalno izabrana vlast. Svaki narod ima tocno onakvu vlast kakvu zasluzuje, ako ju je sam birao.
Tema zaključana.
10.12.2020 | 16:30
To je zato jer ljdi nisu putovali i nisu vidjeli druge zemlje i nisu razgovarali s drugim ljudima.
Amerika je izmislila korupciju i ne bi funkcionirala da je nema.
Njemačka štiti korupciju svojih firmi. Neke od najbogatijih obitelji u Njemačkoj obogatile su se na račun radne snage u koncentracijskim logorima.
Švicarska potiće. Daju porezne olakšice na koripciju.
O čemu pričamo? Yato jer se događa kod nas, ne znaći da je nema drugdje (korupcije).
Tema zaključana.
11.12.2020 | 09:28
Svuda ima korupcije, no samo u banana država imaš korupciju preko korupcije.
Jedno je ukrasti ili uzeti mito tu i tamo, nešto sitno. Drugo jer lopatom uzimati i rasprodavati, a kad te uhvate nikome ništa.

Vani ipak najebeš. Razlika je.
Tema zaključana.
11.12.2020 | 10:26
drlovric, Vanjuška - to i ja mislim.
Bertone - nije mi jasno zašto držiš da je žičara trenutna udica za medije i narod iza koje se skriva nešto veće?
I da jest tako, prvo bi se trebali naučiti trpati ljude u zatvor (a ne u Hercegovinu ili uvjetne slobode ili par godina zatvora, što služe ljudi koji su pokrali neko kućanstvo pa su uhvaćeni, ili oni najsitniji dileri sa dna ljestvice koje uhvate sa par grama nečega) i zato što su n-ti puta u životu, koliko god para imali (djelo je ponovljeno više puta) ubili nekoga (Horvatinčić i famozno padanje u nesvjest za volanom auta, glisera - mislim da od toga možeš patiti samo u medicinskim analima Hrvatske, i to još da ti se bolest/stanje zaključi u 60oj godini života, baš kad si na optuženičkoj klupi).
A ove pizz što Bandić radi - dakako da smo ovce i da stoji ona "što smo očekivali da će se desiti", ali ne shvaćam zašto misliš da je to što je netko složio sedam sati videa o krađi na žičari (koji ovi vjerojatno neće niti pogledati, što je pak druga stvar) mazanje očiju za neku još enormniju krađu?
I da je, što sad - pusti ovo - ko ga šiša? Ne bi mu trebalo složiti optužnicu?
Tema zaključana.
  • Daddo
  • Posjetitelj
11.12.2020 | 13:14
Po običaju, plitko, površno i s linkovima kao argumentima.

Ako uopćim zaključak da su ovi na -ić iznimno opasni, jel to ok?

U prilog toj tvrdnji izvučem dva Aleksandra, Karađorđeviće i Rankovića. Dodam Radića za ravnotežu. I Bakarića. Po ključu, da nisam isključiv.
Tema zaključana.
11.12.2020 | 13:50
Daj skini mi se.
To sam ti već reko odavno.
Ne obraćaj mi se.
To što ti radiš u Gradu ne znači da se tamo ne krade. I da se poslovi ne dobivaju preko veze.
Što ti znaš iz prve ruke.
I nemoj da spomenem par prezimena iz privatne prepiske, dodam još par događaja i plaća za koje sam siguran da dokaza nemaš - pa da te pokopam što se linkova tiče. Kada ih drugi stavljaju nemaš prigovora.
Zato ponavljam.
Ako je prešutni dogovor bio - mani me se, manim te se - drži ga se. Ja sam se držao do sada. I dalje ću.
Ne spominjem te, ne cimam te, ne ulazim u rasprave s tobom a ponajmanje te ne izazivam.
Bilo bi ti mudro da radiš isto.
Tema zaključana.
11.12.2020 | 13:51
Daddo kaže:
Po običaju, plitko, površno i s linkovima kao argumentima.

Ako uopćim zaključak da su ovi na -ić iznimno opasni, jel to ok?

U prilog toj tvrdnji izvučem dva Aleksandra, Karađorđeviće i Rankovića. Dodam Radića za ravnotežu. I Bakarića. Po ključu, da nisam isključiv.


Vidim da je ovaj post pun sarkazma. Budući je sve plitko i površno, smijem li zamoliti da se u raspravu unese dubine, spoznaja i istine? Mene nije sram reći na glas da nisam nikako povezan s tim strukturama i da o svemu znam onoliko koliko mogu vidjeti na tim linkovima koji su sad okvalificirani kao, zaključujem iz tona posta, očito nedostatni za bilo kakvu ozbiljniju raspravu ili, nedajbože!, zaključke. Ishodišnji link je onaj film na youtubeu od sedam sati koji je prepun preslika stvarnih dokumenata. Istina, ja ne mogu znati da ti dokumenti koji su predočeni u tom uratku nisu krivotvoreni pa krećem od pretpostavke (koja je majka svih zajeba, prriznajem!) da je to istina.
Argumenti za taj induktivni zaključak (ako vrijedi za sve elemente nekog niza dotad, i vrijedi za n+1 element, onda vrijedi uvijek) su čuvene nadstrešnice, zahodi, kućice ZET-a, sjedalice u Lisinskom, kućice i cijeli Advent, smetlište na Jakuševcu, nabavka rolbe za Dom sportova, sifoni....

Eto, molim onda da nas se prosvijetli da ne tapkamo u mraku, zavedeni dosadašnjim praksama koje su bile neizbježne, pače, nužne i potrebne, a zapravo je sve bilo u našem interesu, a mi smo, glupani!, nesvjesni opće dobrobiti koju nam je takav modus operandi priskrbio, a i rat je završio praktički jučer, i što bismo htjeli?
Tema zaključana.
11.12.2020 | 13:56
Vanjuška kaže:
Svuda ima korupcije, no samo u banana država imaš korupciju preko korupcije.
Jedno je ukrasti ili uzeti mito tu i tamo, nešto sitno. Drugo jer lopatom uzimati i rasprodavati, a kad te uhvate nikome ništa.

Vani ipak najebeš. Razlika je.


O Kriste Bože. Opravdavaš kriminal!!
Tema zaključana.
11.12.2020 | 13:58
Ne Đuro - ovdje se uopće ne radi o temi. Radi se o tome da se mene lupi ispod pojasa. Dotični to jako voli.
Mogao sam pisati o Sedam setara, našao bi mi manu iako pojma nema o čemu se radi. Plus što ga žulja da radi za Grad.
EDIT: Nije niti mene sram priznti da sam laik. Ali za neke ljude zaista moraš pisati preciznošću laserskog kirurga na operaciji. Dok drugi shvaćaju da ne znaš i nije im problem pojasniti, neki uživaju u tome što ne znaš i vole se osjećati jakima. Tu problem seže do minulih godina - kada se nekima desilo ne znam što pa imaju potrebu biti takvi.
Ima nas svakakvih.
I primjetit ćeš da tema može biti i žičara (ej, žičara) a neki imaju potrebu to rastaviti na lijevo i desno od Drine.
Kako se to dvoje spojilo, samo "autocestom od osobne važnosti" - ako me razumiješ.
Tema zaključana.
  • Daddo
  • Posjetitelj
11.12.2020 | 14:19
Djuro genijalac kaže:
Daddo kaže:
Po običaju, plitko, površno i s linkovima kao argumentima.

Ako uopćim zaključak da su ovi na -ić iznimno opasni, jel to ok?

U prilog toj tvrdnji izvučem dva Aleksandra, Karađorđeviće i Rankovića. Dodam Radića za ravnotežu. I Bakarića. Po ključu, da nisam isključiv.


Vidim da je ovaj post pun sarkazma. Budući je sve plitko i površno, smijem li zamoliti da se u raspravu unese dubine, spoznaja i istine? Mene nije sram reći na glas da nisam nikako povezan s tim strukturama i da o svemu znam onoliko koliko mogu vidjeti na tim linkovima koji su sad okvalificirani kao, zaključujem iz tona posta, očito nedostatni za bilo kakvu ozbiljniju raspravu ili, nedajbože!, zaključke. Ishodišnji link je onaj film na youtubeu od sedam sati koji je prepun preslika stvarnih dokumenata. Istina, ja ne mogu znati da ti dokumenti koji su predočeni u tom uratku nisu krivotvoreni pa krećem od pretpostavke (koja je majka svih zajeba, prriznajem!) da je to istina.
Argumenti za taj induktivni zaključak (ako vrijedi za sve elemente nekog niza dotad, i vrijedi za n+1 element, onda vrijedi uvijek) su čuvene nadstrešnice, zahodi, kućice ZET-a, sjedalice u Lisinskom, kućice i cijeli Advent, smetlište na Jakuševcu, nabavka rolbe za Dom sportova, sifoni....

Eto, molim onda da nas se prosvijetli da ne tapkamo u mraku, zavedeni dosadašnjim praksama koje su bile neizbježne, pače, nužne i potrebne, a zapravo je sve bilo u našem interesu, a mi smo, glupani!, nesvjesni opće dobrobiti koju nam je takav modus operandi priskrbio, a i rat je završio praktički jučer, i što bismo htjeli?


Post je pun sarkazma jer je kao problem osoba X, a radi se o strukturama. SVIM strukturama. I kad se priča o javnom sektoru priča se o ne sposobnima. I o uhljebima. I o - korupciji. Ali ta poluga i sprega UVIJEK ima (bar) dvije strane. I dva moguća rješenja. Ili ćeš (utiho ili senzacionalistički) kenjat da ne valja stvar X ili ćeš uz ono koliko možeš i na način na koji možeš - popravit stvar. Ali eto, u javni sektor bi navodno samo oni koji za bolje nisu sposobni.

Znaš onu - plati pa se rugaj? E to. Uvijek si dio sustava i u nekom sustavu. Ovaj - ne valja. Iz više razloga. Ali stajat sa strane "s biciklom" i punit medije materijalima ovako ili onako "po direktivi" je isto krimen.

Moje sasvim ozbiljno pitanje je - što misliš da li je jedan (bilo koji) čovjek sam sposoban i dovoljno moćan za - takvo što? A nisam apologet ni korupciji ni krađi ni poziciji ni opoziciji. Niti me politika zanima.
Tema zaključana.
11.12.2020 | 14:28
drlovric kaže:
Narod koji se nakon 50-60 godina svrstava na Ustase i Partizane i treba krasti. I uzimati lopatom. Ovce jesu da se sisaju

Vladajuci su to skontali i prolazi im. Desetljecima. A glasaci u fazonu "bolje da kradu moji nego njihovi"

Sve je to super. Legalno izabrana vlast. Svaki narod ima tocno onakvu vlast kakvu zasluzuje, ako ju je sam birao.


To je passéé. Ustaše i partizani su aorist. Onaj koji se poziva na njih (aktualno predsjednik) je zaostao u prostoru i vremenu.

Nije mi jasno od koga ili čega bi trebalo stvoriti vlast da bi svi bili zadovoljni?
Većina izabere jedne, nije dobro.
Dođe oporba na vlast, opet nije dobro.
Dođe nestranački premijer, nije dobro.
Nekakve nakupine ljudi uđu u Hrvatski Sabor k samo gledaju svoj džep.

Ovo je najbolja vlast koju imamo i koju smo mogli izabrati, jer da postoji bolja, birali bi nju.

I na kraju, što ste svi vi napravili po tom pitanju da bude bolje?
Tema zaključana.
11.12.2020 | 14:30
O politici, i osnovama koje se uče na fakultetu na predmetu "Uvod u politologiju".
Imati vlast na državnom nivou u demokratskom sistemu bez vlasti na nivou glavnoga grada koji je država unutar države - je kao imati pola torte, a ne cijelu. Ovdje se ne priča o uređenim društvima gdje trodioba vlasti smatra dijeljenjem iste na praktičnom nivou (ne samo teoretskom) na zakonodavnu, izvršnu i sudbenu vlast.
Mi nakon smrti Franje Tuđmana, koji je vladao u poludiktaturi po svim profesorima na FPZ-u ulazimo teoretski u demokratski sustav trodiobe vlasti.
Praktično, jako velik dio te vlasti drži gradonačelnik Zagreba, koji je na toj poziciji šest mandata, odnosno četvrt stoljeća. Naš sistem vladanja više sliči ruskom, gdje je Moskva također država u državi.
I najviše ide Moskvi. Tako ide i najviše Zagrebu.
A u četvrt stoljeća prvi čovjek najveće tvrtke (pa makar i državne) u republici stekne jako puno "prijatelja". Odnosno pojačava moć. Oni mu pomažu ostati na vlasti, on njima pogoduje u njihovim sferama interesa.
Politika 1:1.
Čovjek bi očekivao da je ovako nešto u našim godinama opće poznata stvar.
Očigledno nije.
Tema zaključana.
  • Daddo
  • Posjetitelj
11.12.2020 | 14:56
U kapitalizam se ušlo iz pretvorbe. A prvobitne akumulacije kapitala bilo nije. Još uvijek smo - gospodarski - u fazi sakupljačke privrede.

I uopće nije problem koliko kome ide. Nije čak problem ni na što se troši - toliki. Najveći problem je što se troši neplanski, a eventualni planovi padnu u vodu ne čak ni iz financijskih razloga, nego manje više sitnih interesa i utjecaja.

Ideja u kojoj je SRH bila bogata država jer je Ante držao tečaj 1:7 tih godinu i kusur je - pogrešna i naopaka.

Sva silna lova dolazila je od turizma, ne jer smo bili vrhunska destinacija, nego smo bili jeftini i relativno pristojni. Proizvodili smo ono što ni doma nije svatko htio kupit jer - nije valjalo. A uvoz štitili visokim carinama. Ali hej... svi su radili. I gradili. To što te kvadrate danas ne mogu održavati jer su stari i nemoćni i nemaju dovoljno visoke mirovine, nije zato što te kvadrate nisu zaradili, nego jer love nema. A njihove kredite kojima su to gradili pojela je - inflacija. I to je fun fact. Ideja u kojoj jedan MB ili AP ili ZM ili bilo tko vedri i oblači ovom zemljom je nakaradna... jer - nitko ne može sam.

Isto tako je i ona ideja da "svi možemo i imamo jednako" - nakaradna.

Možeš bolje? Daj bolje.
Hoćeš drugačije? Izađi i glasaj, em su izbori demokratski.

Treći put? Kako su završili Most i Možemo? Ili Živi zid? A Nesvrstani?

Mislim, o čemu pričamo kad politički utjecaj kupiš za pečenog vola pjesmom? I to u najvećoj gradskoj četvrti glavnog grada. Ne pred 50 ili 10 ili 20 godina. Sad i ovdje. Imaš naslov novinski danas "u Kozari puteve može samo ATJ Lučko". To je naša stvarnost. I rezultat izbora.

Dnevno umire 60ak ljudi, 37% testiranih je pozitivno... ali ljudima fali što - birtije? Najglasniji su oni koje se najviše kao gazi. A uspjeh duguju tome što su (s pravom) morali "ukrast" od istog tog sustava koji im se ne sviđa i nije pošten. I onda imaš začarani krug... Fisk pune porezni obveznici, a oni traže načine da daju čim manje (logično). TJV i sve državne institucije su najveći neplatiše (veledrogerije, halo?)... a kao provode presiju.

Vraćamo se na ono da se kotač vrti dok se guma ne ispusti... a kad felge počnu strugat... onda će i ABS bit malo.
Tema zaključana.
11.12.2020 | 14:56
jura22, isto mali primjer iz Uvoda u politologiju.
Postoje dvije vrste političara.
Prvi, koji to rade iz osobne koristi.
I drugi, koji to rade iz ljubavi prema poslu, otadžbini, svojim sugrađanima ili sunarodnjacima - okreni kako hoćeš.
Navedi mi jednog političara od 1991. koji ovdje vlada ili je vladao a da ne ili nije pripada(o) drugoj vrsti.
Tema zaključana.
11.12.2020 | 15:06
@Jurra:

Ja nisam uradio nista po pitanju vlasti u HR jer to nije moj posao. Dok sam zivio u Splitu izlazio sam na izbore kao svaki normalan gradjanin.

Kada sam otisao iz HR prestao sam glasati iako na to imam pravo, jer smatram da glas ljudi koji ne zive u nekoj zemlji ne treba direktno da utjece na njene gradjane. Da se mene pita svoj dijaspori bi ukinuo pravo glasa.

Konkretno, misija velike vecine Hrvata u BiH je da glasaju za HDZ na izborima u HR, i za to budu adekvatno novcano i poslovno kompenzirani.

Svecenici na misama nepismenim babama govore sta da zaokruze ili oni popune listice umjesto njih. To je dobro uhodana i podmazana masinerija. Moja baba, nepismena, lezala bolesna na postelji al uredno je glasala za HDZ jer "to su nasi". U zivotu nije bila na teritoriju Republike Hrvatske a svojim glasom je krojila zivote nekome drugom. Zato sto parok, stranacki poslusnik i placenik, zna za koga treba glasati

Danas ne bi za nikoga glasao u HR. Ne bi ni izasao da budem dio tog cirkusa, taman i da zivim tamo. Jedni su bolesno nesposobni i pogubljeni u vremenu i prostoru (SDP), dok je HDZ politicki osjetno sposobnija stranka ali prepuna lopova i ne namjeravaju prestati sa tim aktivnostima. Tako da glasacima u HR bas nije lako

Ali ovo sve stvarno nema veze sa temom posta
Tema zaključana.
11.12.2020 | 15:23
Daddo, posljednji post ti stoji. Jesam li igdje napisao nešto suprotno?
Ima i ona narodna, svaki narod ima vlast kakvu zaslužuje.
Možda se sve svodi na tih šest riječi.
A možda bi trebali početi propitkivati malo, pa koliko god to bilo pogrešno, promašeno - bitno je (možda) da se ne zadovoljavamo postojećim stanjem.
No, kada se to desi, vladajuće garniture UVIJEK imaju žličicu "Vegete" s kojom nas vrate na tvorničke postavke "mrzi i ne propituj".
Gdje si bio '91 za Hrvate, i koliko su ti Ustaše pobile familije u Jasenovcu i Oluji za Srbe.
I kao prokleti začarani krug, vrate se aveti prošlosti (jer nikada nisu adresirani kako spada u 45 godina Jugoslavije) i sav napredak ode u tri (nastavak znaš i sam).
No, po meni - to nas ne bi smjelo sprečavati da propitujemo.
Naravno da ne možemo imati nivo razvijenosti jedne Velike Britanije.
Pa mi mislimo da je Lord Chamberlain - prezime!
To je uloga (lord komornik bi bio naš prijevod) izuzetno bitna u engleskoj monarhiji koja traje već 1000 godina.
A ako su oni imali 1000 godina da se razviju, prošli kroz to doba kada su vjerovali da je zemlja ravna, da je pomrčina sunca znak Boga da se ljuti na tebe, pa polako došli do današnje pozicije kada su već na silaznoj putanji svoje moći (više nisu u Viktorijanskom dobu kada su kolonizirali pola svijeta), i nama će trebati nekih pedeset ili sto godina da se barem naučimo razmišljati svojom glavom, da shvatimo da političari i javni dužnosnici postoje radi nas - da su zaposlenici građana - i da (kada ih se uhvati sa prstima u pekmezu) isti moraju odgovarati po napisanome zakonu. Da nisu ni milimetra viši od mene koji nemam posao, tebe koji radiš ali nisi vlasnik multimilijunske tvrtke - već da odgovaraju istim zakonima.
No, moje je mišljenje da će ta utopija biti sve udaljenija ukoliko ne propitkujemo, pa makar fulavali bit i stavljali krive linkove i bili površni tisuću puta.
EDIT:
Daj mi za pravo da sam napisao "mišljenje". Znači, ne znam. Samo razmišljam na glas. Nigdje ne tvrdim da je ovo što ja pišem čarobni recept koji će ispraviti sve. Po meni, to je vrijeme - ali u tom vremenu mi moramo evoluirati. Slažemo li se barem u tome?
Tema zaključana.
11.12.2020 | 15:42
I posljednji offtopic od mene, 100% se slažem sa ovime što je drlovric napisao.
A to ima posebnu težinu kada dolazi od Hrvata iz BiH. Da sam ja napisao to - ispao bih mrzitelj Hercegovaca.
Što nije istina - ali također držim da nam ljudi iz Hercegovine, Kanade, UAE, Novog Zelanda - nemaju što krojiti političku strukturu u Hrvatskoj. Mislim da je to osmišljeno upravo iz razloga koje je drlovric naveo.
Tema zaključana.
  • Daddo
  • Posjetitelj
11.12.2020 | 16:55
@kloba - nije meni problem u neslaganju ili slaganju s tobom. Problem je što sve to što si iznio eto - ZNAŠ... ali se ne bi štel mešat.

Na način - ok sustavi javnih usluga građanima RH ne valjaju - idem konkretno uzet stvar X i popravit je jer to - znam i mogu. Ako ne mogu unutar sustava, ajd idem gradit paralelni sustav koji je - drugačiji. Ne možeš mijenjat mindset ljudi koji su naučili da "država" brine o njima. I da "država" daje.
Sve, pa i one najrazvijenije države imaju svoje nezadovoljne trenutnom pozicijom (kao - vladajućima) i to je normalno.
Sve države kupuju glasove, na ovaj ili onaj način.
Ono što RH nema za razliku od ostalih država - ona nema love. A bez love se - ne može.
Onog trena kad najveći dužnik počne na vrijeme servisirat svoje obveze ili bar iste svede na nekakav razumni rok, dovest će se stvari u "normalu". I nije problem samo i jedino efikasnost ili veličina javnog sektora koji je i prevelik i neefikasan. To lako rješiš... ostaviš 1/3 ljudi a ostali kud koji mili moji... i to je ionako konačna stvar. No time nisi riješio problem jer ti ljudi su i dalje građani RH. I dalje su nekakav trošak. Hoće li im se naknada (manja) isplaćivati iz socijale ili plaća, državi je svejedno. Jer nema - živu lovu. Ono, dođe na naplatu rata MMF-a... hop... novi rebalans proračuna... Vele, država će pomoć. Da, hoće. Iz fondova i rezervi... kojih - nema. A nema ih jer je hrpa toga odrađeno da bi se zadovoljila formalnost neka za ulazak u EU.
Čemu se prvom poveselio najveći dio građana RH? Ukidanju carina. Jer je u Hoferu ili Eurospinu ili Coopu hrana jeftinija (i bolja) no u RH. Tko trenutno kuka - trgovački centri. Zašto? Jer se ne troši. Domaća proizvodnja - osim one visokotehnološke (a ona je tu da bi se prala "siva" lova jer je proizvodnja ili premala da bi bila isplativa ili specijalizirana i nematerijalna ili hype), gotovo da i ne postoji. Jer ljudi nemaju love. A love nemaju jer nemaju ni praktičnih znanja ni iskustva ni prilike da do iste dođu. A ako i steknu - ne ostaju tu jer ih platiti ne možeš. A ne platiš ih jer ti - ne plate... i tako. Fala, Uprava.
Tema zaključana.
11.12.2020 | 17:05
Kloba kaže:

Tako ide i najviše Zagrebu.


Ovo jednostavno nije istina. Ovo je vrlo uznemirujuća laž. Kako si došao do tog zaključka?
Tema zaključana.
11.12.2020 | 17:10
ping kaže:
Ovo jednostavno nije istina. Ovo je vrlo uznemirujuća laž. Kako si došao do tog zaključka?

Koji grad ima najveći proračun u RH?

ProraunGradaZagreba.png



ProraunGradaRijeke.png


Split nema neku tabelu na službenim stranicama grada, već pisani dokument:
Proračun Grada Splita:
Rashodi poslovanja i rashodi za nabavu nefinancijske imovine u Proračunu u ukupnoj svoti od 1.272.826.423 kuna za 2020., 1.441.664.070 kuna za 2021. i 1.368.413.337 kuna za 2022. i izdaci za financijsku imovinu i otplatu zajmova u svoti od 21.979.167 kuna za 2020., 14.579.167 kuna za 2021. i 10.079.167 kuna za 2022.

I sada, zašto držiš da sam napisao laž?
Tema zaključana.
11.12.2020 | 17:43
Daddo kaže:
@kloba - Problem je što sve to što si iznio eto - ZNAŠ...

Koliko puta sam napisao da nešto ne znam ili da je netko upućeniji u neku temu od mene?
Ako ti ostavljam dojam da se pravim pametan zato što kao sve znam, oprosti - niti znam niti se pokušavam praviti pametan.
Tema zaključana.
11.12.2020 | 18:01
Pustite sad proračune gradova,... hoće li nama premijer ozdraviti?
Tema zaključana.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 12 sati, 8 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, BigMac, Maxxy, temeljnik, tino1, Anonimci (485)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.24 Seconds

Provided by iJoomla SEO