PlayStation 5
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

PlayStation 5


02.09.2021 | 10:18
Evo ova slika teži 174 Kb i bez beda ju je učitao.
Druge su po 4,7 MB jedna - i te neće ni u Safari ni u Mozilla prgledniku učitati.
Ne prelaze 6000 X 4000 ali su maloniže tipa 5000 x 4000.
Eto.
02.09.2021 | 10:21
Povecao sam ogranicenje na velicinu na 6 MB, pa probaj sada...iako, idealnije bi bilo smanjiti velicinu filea.
02.09.2021 | 10:23
Hoću. Probat ću smanjiti prvo.
Vidio si poruku koju mi ostavlja.
02.09.2021 | 10:57
Ne ide nikako.
Smanjio sam za pola veličine.
Sada je jedna slika 2.5 MB.
Pa sam vidio da su te koje ne učitava png formata.
Prebacio u jpg format.
Opet ne može učitati sliku.
Ne znam šta se dešava.
Ali neki problem postoji za koji ja nisam dovoljno informatički pismen da ga riješim.
Nema veze.
Hvala @Riba, @Smayoo - onaj koga zanima kako to izgleda ima točne sekunde videa napisane kada može vidjeti te slike.
Zamara me ovo i imam prečih stvari za raditi trenutno.
Možda probam opet kasnije.
Pozdrav!
02.09.2021 | 11:52
Sada slike imaju svaka po 1,3 MB.
Ako nakon ovoga ne ide onda zaista odustajem.
I onako to gotovo nikoga ne zanima.

Aktivni hladnjaci:

Aktivnihladnjaci.png
02.09.2021 | 11:53
Pasivni hladnjaci:
Pasivnihladnjaci.png

Na lijevoj je strani hladnjak od prve generacije, veliki bakreni.
Na desnoj od druge, znatno manji i ne znam koji je materijal u pitanju zbog boje.
Ponavljam, iz SONYa su rekli da gube na konzolama i da moraju napraviti cost eficient uređaje.
Zato su poboljšali aktivni cooler, ali su uštedili na pasivnom.
Pa je zaključak videa (jer novi ispuhuje i topliji zrak što znači da se komponente već sada više griju) da je stara konzola zapravo - bolja.

Što se šarafa postolja konzole tiče, samo mu je glava puno deblja tako da se može zašarafiti i odšarafiti rukom, bez odvijača.

Imam sliku, ali neću je postaviti jer "you get the picture".

Riba, puuuno ti hvala!!!
02.09.2021 | 14:35
@JOHN
Pogledaj ovaj video od minute 2:51 nadalje na deset sekundi.
Tip je shvatio najbolju metodu kako skinuti side panele na najlakši način.
Zaboravi sve što sam prije napisao.
Ovo je stvarno lako. Samo pogledaj.
Znači, počni gledati na 2:51 minuta.
02.09.2021 | 14:42
@Daddo
Ovo je pozicija na kojoj se nalazi utor za dodatni SSD. Navodno se čak i ventilator smije skroz izvaditi da se očisti full, no postoji neka naljepnica koja se vidi na gornjem videu, koja garantira u Europi da ako je na mjestu garancija još stoji, ako nije poništena je.
U SAD-u i nju možeš maknuti, garancija ti se poništava samo ako oštetiš konzolu na bilo koji način.

Screenshot2021-09-02at13.38.56.png
02.09.2021 | 14:48
@JOHN:
Postupak u tri slike:

1. Položi vodoravno konzolu bez stalka tako da je dno iste okrenuto prema tebi:


Screenshot2021-09-02at13.44.29.png
02.09.2021 | 14:51
2. Stavi prste obje ruke na vrhove gornjeg krila i počni ih gurati prema sebi ali odozdola prema gore (vidi video ako ti nije jasno).
Možeš malo i saviti plastiku, čvrsta je i neće puknuti. Pogledaj kako ju ne on savio.
Bolje to nego da zubcima ogrebeš (mada je to čisto estetski problem) unutrašnji crni dio konzole.


Screenshot2021-09-02at13.45.07.png
02.09.2021 | 14:53
3. To je to, čut ćeš glasni "KLIK" i sa jednom si stranom gotov.
Prvi puta je najteže, idući puta će biti puno lakše jer si sada skidao tvornički stisnutu stranu na sredinu konzole.

Screenshot2021-09-02at13.46.27.png
02.09.2021 | 14:59
Uglavnom dok SAD ima ovaj federalni zakon po kojem kupac smije raskopavati proizvod koliko hoće sve dok ga ne ošteti i u garantnom roku kao zaštitu potrošača:


Screenshot2021-09-02at13.58.27.png
02.09.2021 | 15:01
PS5 konzole za tržište EU imaju ove naljepnice koje ostavljaju nekakav trag na plastici iako se maknu, a nanovo se ne mogu staviti jer se primjeti da su micane i to poništava garanciju.


Screenshot2021-09-02at13.57.39.png


Sve slike su iz posljednjeg videa koji sam postao iznad.
05.09.2021 | 00:31
@dpasaric - Kao što si možda pročitao u drugom threadu, kupio sam za 229 kuna Director's Cut Ghost of Tsushima.
Ponudio mi je tri "kvadrata" za download, ja sam stisnuo najdonji - bijeli na kojem piše Director's Cut.
Sam PS5 je dodao još i srednji (to je onaj sa bonus content) i to je 40 GB na SSD-u + 42,5 GB valjda nove osnovne verzije iako ju već imam instaliranu + 59 GB Director's Cut + 7,8 GB Bonus content.
I nakon ovoga ja još moram platiti 70 kn?
Mislim, nije mi problem - samo već sada imam na SSDu pod instaliranim igricama dva "kvadratića" koja označavaju igru Ghost of Tsushima.
Nije li to neka greška, pa samo je jedna igra i prema tome trebao bi biti samo jedan kvadrat za tu igru pod instaliranim igrama?
Što se ovih 70 kn za PS5 verziju tiče, meni već sada na skidanju piše Ghost of Tsushima / PS5.
Ukratko - dok to ne skine do kraja - a to je sa mojom brzinom do jutra negdje - neću imati pojma da li ću imati jedan ili dva "kvadrata" koja označavaju instaliranu igru Ghost of Tsushima PS5 Director's Cut.
Zadnje, računao sam i ukupna težina ove igrice nakon što se sve skine premašiti će 100 GB.
Koliko je tvoja teška, i imaš li i ti dva kvadratića za GoT kada odeš u SSD i pogledaš instalirane igre?
05.09.2021 | 00:43
Planiram si kupiti dbrand crna krila PS5 konzole sa mat sredinom.
Šta mislite o tome, isplati li mi se platiti 72 $ (cca 450 kn) za to ili je to (stvarno su najbolji u izradi krila, to svi tvrde - čisto ukoliko ova puknu pri nekom od čišćenja) ili držite da je to ipak preserans?
dbrand.com/shop/special-edition/ps5?category=disc
S druge strane, gamepad ostaje bijeli jedino ako kupim dodatni crni - ne znam stvarno...
Zato vas i molim za iskreni savjet.
Ono - budite brutalni.
05.09.2021 | 01:07
dbrand kupcu pošalje krila u kutiji, omotana u spužvu, zaštitnu tkaninu za brisanje, naljepnicu za sjajnu sredinu konzole se može birati od bijele, nikakve, neke crne sa šarama, neon žute do mat crne. Većina uzima mat crnu.
Ovako to izgleda kada stigne kupcu:

Screenshot2021-09-05at00.03.49.png


Samo na mjestu gdje na original krilu piše SONY s unutrašnje strane na ovima piše dbrand, a kako je SONY i na krilima pov i ršinu napravio hrapavu išaravši tisuće kvadrata, krugova, trokuta i X-eva; dbrand je također napravio hrapavu površinu, samo sa natpisima dbrand u milion verzija.

Daj napišite nešto, bilo tko.
05.09.2021 | 01:36
@dpasaric - ovo me buni pa bih te molio da vidiš da li je kod tebe ista situacija.

7B416803-2631-48A7-BC3A-536011CA8501_1_105_c.jpeg


Kao što vidiš, skida nanovo file koji je već instaliran (preko PS4 diska) i file koji je kupljen kao dodatni da ukupno stvori Director's Cut.

I sam od sebe je počeo skidati i Bonus file Ghost of Tsushima - što je OK, ali nema veze sa samom igrom već objašnjava kako je rađena i slično.

Znači, 42 GB koja skida plus 60 GB koja skida napunit će tu igru do preko 100 GB.
Da li je isto i kod tebe bilo, sjećaš li se?
05.09.2021 | 01:38
Kao što vidiš, pod instaliranim fileovima na SSD-u od konzole dva su shortcuta (ja ih zovem kvadrati) za istu igru. I to mi je malo puno blesavo.
Da li je i to isto i kod tebe?

B157DA00-31B1-45B0-BB5E-4BF6388BB948_1_105_c.jpeg
05.09.2021 | 01:41
No, možda si vidio file od 1,5 MB za AC Valhalla posljednji u nizu.
Pa vidi sliku, i za tu igru imam dva kvadrata:

E02E3E6D-8CF4-4CF0-82FF-64DFA7E4B2B0_1_105_c.jpeg
05.09.2021 | 01:43
Ono što mogu povezati jest da se to dešava uvijek sa igrama koje imam na disku.
Ne uvijek, ali ako se desi, desi se sa tim igricama.
Kako bi rekli u Crnoj Gori - sjutra ću ti dopisati kako to izgleda kada se sve skinulo, te jesam li trebao platiti 70 kn za PS5 verziju Ghost of Tsushima Director's Cut.
Kada sam već kupovao, vidio sam opaki popust i za 80 kuna sam kupio Middle-earth: Shadow of Mordor.
Sada imam Middle-Earth: Shadow Of War kao igru uz PS plus i Middle-earth: Shadow of Mordor kupljenu na popustu omogućenom baš PS Plusom.
Ne znam koja je igra prva po redu, ali njih ću igrati po redu izlaska.
A ova koju sam kupio maločas je Playstation hits igrica, tako da sam je ciljao već neko vrijeme.
05.09.2021 | 02:46
Mislim da je kod tebe ostala PS4 verzija. Nju možeš pobrisati kada staviš PS5 verziju (ako si kupio onaj dodatak za 70 kn).
05.09.2021 | 06:05
Nisam kupio taj dodatak jer mi se nije nudio.
Kada sam ubacio disk, samo se s 599 cijena smanjila na 229 kn.
Stisnuo sam buy, pa download i to je skinuo ali mi nije napisao da imam Director's Cut na osnovnoj strani, gdje se nalaze shortcuti.
Samo verziju za PS5.
Kasnije sam našao (mislim) ovo što ti veliš da treba kupiti za 70 kuna (piše UPGRADE PS4 Ghost of Tsushima Director's Cut) ali kako sam ja prvo išao kupiti ovu opciju gdje mi igricu diže na PS5, sada kada se ta skinula više mi se ovaj upgrade ne da downloadati, kupiti - bilo što od toga.
Kraj toga umjesto download game ili buy game imam prozore Learn More i View Details.
Na Learn More ili View Details mi odmah poučuje da je taj file meni "unavailable".
Piše točno ovako: you can't buy this product for the following reasons: You already own the following products, which conflict with the product youre trying to buy: Ghost of Tsushima: Director's Cut.
To bi bio ovaj file koji košta 70 kuna ako ne griješim?

FF8B1002-DE64-4B26-B03F-29933DA782F7_1_105_c.jpeg
05.09.2021 | 10:09
Uglavnom, sada sam obrisao apsolutno sve što imam od Ghost of Tsushima, čisto da vidim da li će mi dati da skinem taj file ako prvo instaliran Blue Ray, pa onda odem na taj isti file da ga kupim.
Ništa. Opet mi piše da Director's Cut već imam.
Sada intalira disk, pa će instalirati update od 20 GB za PS4 verziju verzija 2.08, pa Bonus file od 8 GB i tek onda 60 GB PS5 filea koji je kao Director's Cut.
Ne znam stvarno.
Kako nisam niti igrao igru nikada, doslovno ju nisam niti pokrenuo - ne znam kako testirati da li imam Director's Cut?
A baš čitam kako će Horizon Zero Dawn za dvojku Forbidden West koja izlazi u veljači 2022. davati besplatno vlasnicima PS4 diskova i PS5 konzola da si upgradeaju igricu na PS5 verziju.
Ovo je da poludiš lagano...
Probat ću još jednu foru = kada sve skinem, i PS4 i PS5 verzije plus Bonus File, pokrenut ću igru i vidjeti nudi li kroz igru taj Director's Cut, jer sam pročitao maločas na netu da se i tako može kupiti Director's Cut verzija, kroz samu igru kada je pokeneš.
Buni ovaj proces totalno, bilo bi mi lakše da sam za 599 kupio digitalnu verziju igre i ćao đaci.
Samo onda bih imao dvije verzije.
No imat ću i ovako.
Koliko tvoja PS5 Director's Cut igra teži, @dpasaric?
Ima li 60 GB ili 90 GB ukupno?
05.09.2021 | 11:34
Kloba kaže:
Uglavnom, sada sam obrisao apsolutno sve što imam od Ghost of Tsushima, čisto da vidim da li će mi dati da skinem taj file ako prvo instaliran Blue Ray, pa onda odem na taj isti file da ga kupim.
Ništa. Opet mi piše da Director's Cut već imam.
Sada intalira disk, pa će instalirati update od 20 GB za PS4 verziju verzija 2.08, pa Bonus file od 8 GB i tek onda 60 GB PS5 filea koji je kao Director's Cut.
Ne znam stvarno.
Kako nisam niti igrao igru nikada, doslovno ju nisam niti pokrenuo - ne znam kako testirati da li imam Director's Cut?
A baš čitam kako će Horizon Zero Dawn za dvojku Forbidden West koja izlazi u veljači 2022. davati besplatno vlasnicima PS4 diskova i PS5 konzola da si upgradeaju igricu na PS5 verziju.
Ovo je da poludiš lagano...
Probat ću još jednu foru = kada sve skinem, i PS4 i PS5 verzije plus Bonus File, pokrenut ću igru i vidjeti nudi li kroz igru taj Director's Cut, jer sam pročitao maločas na netu da se i tako može kupiti Director's Cut verzija, kroz samu igru kada je pokeneš.
Buni ovaj proces totalno, bilo bi mi lakše da sam za 599 kupio digitalnu verziju igre i ćao đaci.
Samo onda bih imao dvije verzije.
No imat ću i ovako.
Koliko tvoja PS5 Director's Cut igra teži?
Ima li 60 GB ili 90 GB ukupno?



sad sam procitao da ce Horizon 2 bit zadnja igra koja ce se besplatno moc nadogradit sa PS4 na PS5.

Sin ima MK11 za ps4, te je inzistirao da se odmah kupi Afetrmath iako je bilo jeftinije kupit igru za PS5 nego sto je DLC kostao za PS4...

i normalno odmah se jedno nije moglo spojit sa drugim. No nakon mjesec dana su to rijesili pa se doslovno moglo sve sto smo kupiti "spojit" i radilo je normalno.

Ja sam napravio previd sto je igra bila za PS4 a ja sam dodatke pokupovao za PS5. Ali eto proradilo je.
  • overtherainbow
  • Posjetitelj
05.09.2021 | 11:42
Ja sam procitao na IGN ima tri dana da Horizon nece nudit opciju upgradea s PS4 na PS5 na odredenim verzijama igre kao sto je standard i special edition, ali skuplje digital deluxe , collectors i regalla verzije koje se smatraju skupljima ce podrzavat tu opciju. Kako je sony reka te verzije su dual entitelment.
05.09.2021 | 12:09
Upravo mi je natpis queed na Ghost of Tsushima Director's Cut.
Čeka da se skine update 2.08 za PS4 verziju i Bonus file od 7,5 GB.
Znači da sam ga kupio.
A kako sam kupio samo onaj koji se nudi za 599 kuna za PS5, pa se ta cijena smanji na 229 kn kada se ubaci Blue Ray od Ghost of Tsushima za PS4, mislim da ja tu nemam šta više kupovati.
Slikao sam ovo što sam opisao, kada mi se slika s iPhonea prebaci u Photos na MacBooku postat ću je tu.
Ne znam više kako biti 100% siguran da je to - to.
Znam da imam PS5 verziju, to sam vidio i prvi puta kada sam noćas skidao.
E sada, da li sam kupio Director's Cut za PS4 ili PS5, to me muči.
Jer mislim da oba imaju taj bijelo zlatni izgled shortcuta za pokrenuti igru.
Znam da Director's Cut ima neki Iki island i maločas sam pročitao da na PS5 teži 60 GB.
To je onda to.
Toliko mi je težio PS5 Ghost od Tsushima na kojem je pisalo da je PS5 verzija, dok je ova PS4 bila 40 GB.
A kako Directors Cut dodaje 1/3 igre, to je to - 20 GB od njih 60 je jedna trećina.
No sada (odnosno kada se sve skine do kraja, a to je kasno podne s mojom brzinom interneta kočije u blatu) ću pokrenuti igru baš da vidim ima li neki prozor iz nje da se nudi kupnja za ovih 70 kuna što Davor priča.
Iako, svi kažu da je PS5 Director's cut 30 $ nadogradnja, pa zar to nije upravo 230 kuna?
Ili kod nas mora sve biti još skuplje?
Nego, kada ste mi vas dvojica tu, što vi mislite o ovim dbrand krilima za PS5?
Nepotrebno, uzeti jednom za svaki slučaj ili nešto treće?
Evo slije:

9C83C312-B4CF-42F6-9B58-CE7B39A64D8A_1_105_c.jpeg

Zar nije to - to?
EDIT:
Ovo što ste pisali za Horizan Forbidden West, koštat će 599 kuna osnovna verzija za PS5, a trebao bi izaći sredinom veljače 2022.
No, meni ne pada na pamet sada uplaćivati novce za igru koja još nije niti vani, kada izađe vidjet ću kako stojim sa odigranim i to je to.
  • Daddo
  • Posjetitelj
05.09.2021 | 12:41
Mojih 2 kn - ako su te stranice tako čvrste u originalu, kupit rezervne ne treba. Ako baš patiš na to da ti je PS ukras u sobi, ok… ljudi su i čudnije stvari radili za više novaca (dok još nije bilo modding opreme za kućišta ručno su modelarskim brusilicama rezali bočne stranice kućišta i radili elektroniku za rasvjetu u njima ).

Za te novce (i opet) imaš nekakav sadržaj (igru) ili novi kontroler/dodatnu opremu za konzolu (na kraju krajeva imaš skoro pa one Edifier zvučnike koje ti preporučuju ).
05.09.2021 | 12:52
Daddo kaže:
Mojih 2 kn - ako su te stranice tako čvrste u originalu, kupit rezervne ne treba. Ako baš patiš na to da ti je PS ukras u sobi, ok… ljudi su i čudnije stvari radili za više novaca (dok još nije bilo modding opreme za kućišta ručno su modelarskim brusilicama rezali bočne stranice kućišta i radili elektroniku za rasvjetu u njima ).

Za te novce (i opet) imaš nekakav sadržaj (igru) ili novi kontroler/dodatnu opremu za konzolu (na kraju krajeva imaš skoro pa one Edifier zvučnike koje ti preporučuju ).

Ma znam. To je hir bio i ništa više. Osim toga imati crne stranice a bijeli gamepad i on ear slušalice, malo glupo. Ništa od toga.
05.09.2021 | 12:57
Daddo, kaj veliš na ove slike gore pasivnog hladnjaka prve verzije i novog pasivnog hladnjaka?
Pa smanjili su ga gotovo za pola.
Je li bolje imati malo bolji aktivni hladnjak (vidiš peraje kako su izvedene na novom, idu do sredine ventilatora da zahvate više zraka kada se vrte), ili mrcinu od pasivnog hladnjaka?
EDIT:
Edifier pada zajedno sa novom TV 120 Hz, a to neće biti tako skoro.
Prvo moramo mobitel osigurati, pa početi stavljati sa strane za Mac Mini ili iPad neki - i tek tada novi TV i ti ili neki noviji zvučnici toga tipa).
Ali vidim da pratiš.
  • Daddo
  • Posjetitelj
05.09.2021 | 13:52
Kaj velim ili kaj vidim?

Ajd prvo općenito o hlađenju i komponentama u računalima / elektroničkim uređajima (svima je toplina neprijatelj, jer toplina mijenja svojstva materijala koji se grije).

Sustav hlađenja svakog današnjeg računala ili konzole se sastoji od:

1. pasivnih hladnjaka koji kondukcijom odvodi toplinu s procesora, grafičkog čipa, sabirnica i ostalih elektroničkih elemenata - čipovi se zagrijavaju a zakon očuvanja topline ti kaže da toplina prelazi s toplijeg tijela na hladnije, obzirom da je pasivni hladnjak preko vodljive naljepnice ili termovodljive paste zalijepljen na same čipove, toplina se preuzima direktno i pasivni hladnjak se grije. Sam hladnjak se nalazi u okolini koja je hladnija, pa prirodno predaje tu toplinu kao i radijatori u sobe koje griješ.
2. aktivnih hladnjaka koji osiguravaju konstantan protok zraka kroz kućište uređaja - strujanjem ili konvekcijom se topli zrak u kućištu izbacuje van, a svježi hladni dovodi unutar kućišta
3. kućišta koje je dizajnirano tako da uzima u obzir sve što spada pod dinamiku fluida - način gibanja zraka i kako osigurati optimalan protok dimenzioniranjem i parametrizacijom svih komponenti sustava i njihovim smještajem unutar kućišta.

Tek kad znaš cilj možeš ići dizajnirati sustav hlađenja. Općenito vrijedi:

veći pasivni hladnjak će brže preuzeti na sebe veću količinu topline - veći = više mase, teži, sile na komponente na MBO su veće
brža vrtnja aktivnog ventilatora ubrzat će micanje zraka - brži = veći broj okretaja, veća buka, veće opterećenje na ležajeve koji se nalaze u ventilatoru, brže kvarenje

KAJ VIDIM...

Dakle, kad gledaš te fotke prije i poslije ispada što?

Pasivni hladnjak su smanjili i osigurali da isti manje tlači čipove, fizički su "sigurniji". Ali... smanjili su količinu topline koju taj hladnjak može preuzeti. Pa su (skuplji) bakar koji ima bolja termovodljiva svojstva zamijenili (jeftinijim) aluminijem, "zanemarujući" pritom činjenicu da je bakar u smislu odvođenja topline dvostruko efikasniji. Zašto bi to itko išao radit? Zato jer je zamjena "paste" (zapravo termalne naljepnice jer se pasta ne može nanijeti tako tanko ili je preskupa) na takvim komponentama komplicirana i skupa i u pravilu (ovlašteni) servis to ne skida nego mijenja kompletnu ploču u jamstvu. Ionako će u slučaju pregrijavanja vjerojatno stradati GPU koji je direktno na ploči i koji se ne popravlja (osim reballingom što je kratkog vijeka).

Aktivni hladnjak su redizajnirali da bude učinkovitiji - super, ali... buka. Ležajevi su uprešani i vjerojatno od neke mekše legure pa će ventilatori počet zviždat prije ili kasnije, svakako "van jamstva". Zamjena je brza i jeftina u smislu dijelova. A dijelovi su dizajnirani tako da nisu baš sasvim "obični" i dostupni.

Sama konzola je dizajnirana sa milijun rupa kroz koje ulazi prašina, ona se skuplja na ventilatoru... naljepnica imaš na svakom šarafu i uputu da svako otvaranje od strane neovlaštene osobe invalidira jamstvo (u EU). Drugim riječima, to što ti znaš spojit križni prekidač na stubištu, ne znači nužno da to i "smiješ" ili da je to mudro.

Naravno da na siromašnim tržištima gdje je PS5 ili iPhone ili... nešto treće luksuz, ljudi pribjegavaju kojekakvim rješenjima i DIY popravcima, ali to ne znači da je to dobro i mudro raditi ili da to može (i treba) baš svatko.

Ja se u rastavljanje PS5 upuštao sam ne bih jednostavno zato što nema (i teško da će biti) baš nekih javno dostupnih dijelova koje mogu sam kvalitetno zamijeniti.

Usporedbe radi, PS4 van jamstva koji je nakon pola sata igranja se gasio, čišćenje prašine i zamjena paste je koštala 200 kn. Ako mi treba alat za 100 kn i 2 sata vremena da to napravim sam (a nisam nikad to radio) - jesam li uštedio?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 13 minuta
  • Kloba: Na Bačvicama, sorry
  • Kloba: Sjećam se. Spavali su u onom hotelu na Žnjanu. I ja sam tamo noćio jednom. Jako dobar hotel. Ko jučer da je bilo. Kako je Laušević rekao "Godine prođe, dan nikako". :)
  • drlovric: Prvi i zadnji put sam HR reprezentaciju gledao na Poljudu protiv Brazila. Davno je to bilo.
  • Kloba: I zaključno da se i ja priljučim - samo da se nešto novo i zanimljivo događa! :D
  • Kloba: Ma što se atmosfere tiče, nema do Poljuda. Još samo da nisu u svađi s HNS-om, svaka reprezentacija tamo se smrzne kada dođe. Samo šta ćeš kada kafići u koju zalaze Torcidaši otvoreno stavljaju znakove "ne poslužujemo osobe koje su došle gledati reprezentaciju". U tom stilu. Ne vole HNS nikako.
  • Kloba: Evo link [link]
  • Kloba: drlovric, pa spomenuo sam to ako ti je promaklo. Točnije, zacrtali su si da za 112. rođendan Hajduka (11. 02. 2023.) dosegnu probjku od 112 tisuća članova. A kako su ranije stigli sa 60 preko sto, nije bilo nerealno to očekivati. A po podacima za 2022., ako ne griješim, Real je imao 120 tisuća članova
  • drlovric: Ma nema veze, samo nek se nesto desava :D
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.40 Seconds

Provided by iJoomla SEO