Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


01.11.2021 | 07:45
jura22 kaže:
I kako bi se raj graf trebao citati?


A što tu nije jasno ? Na vrhu su godine ljudi, a na dnu je isto vremensko razdoblje, za svaku dobnu skupinu i na grafu imamo krivulje, tko se je cijepio, a tko nije.

Neću ulaziti u razloge ljudi koji nisu cijepljeni, ali bi bilo od njih fer, da ako dođemo do situacije, da se mora birati koga ćemo staviti na respirator, da oni prepuste svoje mjesto cijepljenima. Neka budu dosljedni u svom nepovjerenju prema sistemu i institucijama do kraja.
01.11.2021 | 08:15
da ima inficiranih i među cijepljenima, ali da oni ranije ozdravljaju i imaju manje komplikacija. Zato krivulja aktivnih slučajeva konstantno pada. Ili da su neki stavili zimske gume a neki nisu?
01.11.2021 | 08:29
Ne to. Ne mislite da se cjepljeni manje testiraju?
Ovo s respiratorom je OK ako izbace iz bolnica sve s rakom pluca od cigareta i cirozom jetre od alkohola, one koji pijani u prometu stradaju, debele infarktase…
Izbaciti iz bolnica sve koji su svojom krivnjom zavrsili u bolnici. Ostaviti krevete slobodnima samo za cjepljenw pacijente.
01.11.2021 | 08:52
jura22 kaže:
Ne to. Ne mislite da se cjepljeni manje testiraju?
Ovo s respiratorom je OK ako izbace iz bolnica sve s rakom pluca od cigareta i cirozom jetre od alkohola, one koji pijani u prometu stradaju, debele infarktase…
Izbaciti iz bolnica sve koji su svojom krivnjom zavrsili u bolnici. Ostaviti krevete slobodnima samo za cjepljenw pacijente.


Testiraju se kao i svi ostali, ako imaju simptome testiraju ih ako ne ne. Ovo s respiratorima mi i nije neka dobra ideja. Meni bi bilo pravo žao kad bi se npr. Smayi ili tebi nešto desilo. Ali neku vrstu snošenja posljedica toga iracionalnog ponašanja bi bilo dobro. Npr. kad dođeš kod liječnika da te isti nogom tresne po jajima i kaže "znaš ti dobro zašto".
01.11.2021 | 09:04
Isto po jedno deseti put, ja sam cijepljen, s dvije doze, od srpnja. Prijavio sam se za cijepljenje u travnju i kad sam došao na red, cijepljen sam. Ali nisam nimalo spreman na ovakav način razgovarati s nekim tko se nije odlučio cijepiti, jer se ne želim dovesti u situaciju da nekog natjeravam na to pa da nastrada od neke nuspojave i da onda čovjeka ne mogu pogledati u oči. Ili sebe.
To je ono što te je Air pitao.
01.11.2021 | 09:44
Znam dragi Smayoo, ali ja tebi ne bi želio nikakvo zlo ni cijepljenom ili ne cijepljenom.

Pošto je više znanstvenika koji se bave infekcijama potpuno isključilo bilo kakve dugoročne posljedice a ti znanstvenici su iz renomiranih instituta i sveučilišta a ja im vjerujem, pozivam sve da se cijepe jer je to bolje po njih a i druge. Ali stojim iza toga da se ne montiraju zimske gume.
01.11.2021 | 10:18
Pa, kad je to sve tako jbn sigurno, zašto nije obavezno cijepljenje pa da završimo s ovim sranjem, ha? Vjerojatno ipak zato što su sva ta cjepiva još uvijek eksperimentalna i, ma što tko pričao, nitko nije baš skroz siguran što se sve može dogoditi.
A ti ne "pozivaš" ljude da se cijepe, nego ih napadaš (verbalno), vrijeđaš i inputiraš im da su oni krivi što će se netko razboliti. A prenošenje zaraze uopće nema veze s cijepljenjem, nego s pridržavanjem udaljenosti, nošenjem maske, pranjem ruku, itd.
  • Daddo
  • Posjetitelj
01.11.2021 | 10:24
Smayoo dao bi ti palac gore ali sam kvotu već podijelio Airu i žapcu.

Uopće me boli Q tko se i iz kojih razloga cijepio a tko ne. Samo mi je nelogično da ne postoji razlika u tome tko snosi trošak kad necijepljen završi na respiratoru u odnosu na to kad na istom završi cijepljeni.

Isti Q je i s ovim tvojim encefalitičnim biljčicama. Nema problema da im se plati odšteta i osigura njega i skrb. Uzet ćemo od ovih necijepljenih kad plate trošak respiratora.

Svatko je za sebe preuzeo svoj rizik. I odgovornost.
01.11.2021 | 10:44
jura22 kaže:

Ovo s respiratorom je OK ako izbace iz bolnica sve s rakom pluca od cigareta i cirozom jetre od alkohola, one koji pijani u prometu stradaju, debele infarktase…
Izbaciti iz bolnica sve koji su svojom krivnjom zavrsili u bolnici. Ostaviti krevete slobodnima samo za cjepljenw pacijente.


Izgleda da je ipak smayoo u pravu kad kaže, da je mene teško razumijeti i da mi mnogi moraju čitati misli. Misliš li ti da kad sam rekao, da ako dođemo u situaciju da biramo koga ćemo na respirator, da sam mislio na ovu skupinu koju si naveo ili sam mislio samo na slučajeve od covida ?
btw. slažem se s tvojom opaskom oko, pušenja, cuganje ili drogiranja, jer nam to nije nametnuto i naš je odabir, kao i tvoj oko cijepljenja, samo molit te da izbaciš onu skupinu koju sam boldao, jer nitko nije kriv, ako je debeo i ako mu je to genetski predodređeno.
01.11.2021 | 10:52
Zato što ih je strah da neko od Mazluma ne grakne jer mu je ugrožena sloboda itd. itd.
Ja nikoga ne vrijeđam nego se ismijavam glupostima i strahu kojeg prosipaju. Pa ni zajebanciju više ne podnosiš.
Juristički je svejedno uveli oni obvezu ili ne, odgovorni su za posljedice (ako ih bude) pošto su preporučili cijepljenje. Tako da bi, što se rizika od odgovornosti tiče, slobodno mogli uvesti obvezu cijepljenja.
Uveli su i obvezu vezivanja u autu i ako sigurno ima konstelacija u kojima bi vozač bolje prošao da nije bio vezan.
01.11.2021 | 11:45
Eto, pa što ne bilo jeftinije i lakše za cijelo društvo da:

1) cjepljenje za većinu bude obavezno, ali postoji fond osiguranja za one malobrojne koji mogu imati ozbiljne nuspojave, i to ne tipa "evo ti 1.000 kn jer si skoro umro", nego nešto konkretno, da ljudi ne zaziru od svega i da se pokaže da znanost i medicina vjeruju cjepivu jer su iza toga stali novcem, a ne golom propagandom,

2) tko se ipak ne želi cijepiti, može to odbiti, ali potpisuje da u slučaju da završi u bolnici od covida u tom slučaju svi troškovi liječenja idu na njegov trošak, znači ljudi moraju odabrati - ili će se cijepiti ili će potpisati da država ne snosi trošak ako stradaš od covida jer su tvoje predrasude bile krive,

3) liječnici mogu za specifične slučajeve bolesnika odrediti da se ne cijepe iz bilo kojeg zdravstvenog razloga i takvi ljudi nisu diskriminirani ni na koji način.

Čini mi se kada bi to tako funkcioniralo na razini EU da bi sve bilo lakše.
01.11.2021 | 11:52
Slažem se Davore. To bi bilo to. Ali niko da razmisli glavom.
01.11.2021 | 11:56
Ili možemo poslušati glas razuma, pa Židovu koji je član stručnog štaba skandirati: Mengele!!!
Iako po definiciji antivaxeri i Židovi u WWII ne mogu ići u istu rečenicu čisto jer (kada zaista uključimo razum shvatimo ovo) - Židovi nisu imali izbora tada, dok antivaxeri biraju da se ne cijepe.
No, nema veze - ajmo se srpskom Židovu derati Mengele i Ustašo.
U cijeloj priči to totalno ima smisla.

Objasnio Kesić...
01.11.2021 | 11:56
cariblanco kaže:
jura22 kaže:

Ovo s respiratorom je OK ako izbace iz bolnica sve s rakom pluca od cigareta i cirozom jetre od alkohola, one koji pijani u prometu stradaju, debele infarktase…
Izbaciti iz bolnica sve koji su svojom krivnjom zavrsili u bolnici. Ostaviti krevete slobodnima samo za cjepljenw pacijente.


Izgleda da je ipak smayoo u pravu kad kaže, da je mene teško razumijeti i da mi mnogi moraju čitati misli. Misliš li ti da kad sam rekao, da ako dođemo u situaciju da biramo koga ćemo na respirator, da sam mislio na ovu skupinu koju si naveo ili sam mislio samo na slučajeve od covida ?
btw. slažem se s tvojom opaskom oko, pušenja, cuganje ili drogiranja, jer nam to nije nametnuto i naš je odabir, kao i tvoj oko cijepljenja, samo molit te da izbaciš onu skupinu koju sam boldao, jer nitko nije kriv, ako je debeo i ako mu je to genetski predodređeno.


Ma jel’ da. Debeli su od zraka? Zile su im zastopane od mrkvice i celera? Naravno da je ono bila retorika. Svi imaju pravo na bolnicko lijecwnje jer placaju zdravstveno. Kada bi svih tih 50% koji nisu cjepljeni prestali placati zdravstveno, nebi bilo niti cjepiva za vas druge.
Ja se sa smayoo-m oko svacega ne slazem, ali oko ovog silovanja na cjepljenje 100% mislim isto kao i on.
01.11.2021 | 12:01
Davore, i ja se slazem pod 2. ali treba prosiriti potencijalne ljude. Sve bolesti koje covjek dobije svojim nemarom, teovanjem, pretjerivanjem, kao i posljedice neka snosi sam iz svog djepa. Trenutno se budu biljice ispraznile a groblja popunila.
01.11.2021 | 12:16
Vas par ste mi super

Što je slijedeće? U vrtićima/školama posebne grupe/razredi za djecu cijepljenih/necijepljenih roditelja?
  • Daddo
  • Posjetitelj
01.11.2021 | 12:16
dpasaric kaže:
Eto, pa što ne bilo jeftinije i lakše za cijelo društvo da:

1) cjepljenje za većinu bude obavezno, ali postoji fond osiguranja za one malobrojne koji mogu imati ozbiljne nuspojave, i to ne tipa "evo ti 1.000 kn jer si skoro umro", nego nešto konkretno, da ljudi ne zaziru od svega i da se pokaže da znanost i medicina vjeruju cjepivu jer su iza toga stali novcem, a ne golom propagandom,


Ne možeš cijepljenje učiniti obaveznim za cijelu populaciju dok ga nisi testirao i vidio rezultate u cijeloj populaciji. Pogotovo ga ne možeš učiniti obaveznim ako nije na svjetskoj razini postignut konsenzus (a nije, Kina i Rusija nisu dale uvid u istraživanja niti rezultate svojih testiranja). Priča da iza toga treba stati novcem je bezvezna, jer ova cjepiva ni istraživanja ni razvoj nisu besplatni.


2) tko se ipak ne želi cijepiti, može to odbiti, ali potpisuje da u slučaju da završi u bolnici od covida u tom slučaju svi troškovi liječenja idu na njegov trošak, znači ljudi moraju odabrati - ili će se cijepiti ili će potpisati da država ne snosi trošak ako stradaš od covida jer su tvoje predrasude bile krive,


Uopće nije stvar "cijene" liječenja. Nego resursa koji su raspoloživi. Respiratora ima ograničena količina i ljudi koji s njima znaju rukovati također ograničen broj. Sve što može doprinijeti tome da ti se broj ljudi na respiratorima smanji je dobro. Ako svjesno odbijaš pomoći onda za to moraju postojati neke posljedice. Dovoljno je da se za pristup javnim uslugama trebaju testirati o svom trošku PCR-om/BAT-om. Lova od toga ide za troškove respiratora i kisika onima kojima treba.

Ako na 100 respiratora imaš 70 ljudi koji su necijepljeni a njih 40 je moglo cijepit se... to znači da ti je 40% kapaciteta bukirano a da nije moralo bit. A to za sobom povlači 20 pogreba.

Ekvivalent toga bi bio da ja tebi dođem sa milijun dolara i velim daj mi isporuči jedan BTO/CTO Macbook Pro 16 ali za 2 sata. Nema šanse da to možeš izvest za ne znam koje novce ako ga - nema. Na istu foru nema ni ljudi koji opslužuju jbne respiratore i znaju rukovat s njima. A to ne možeš naučit u 2 ili 3 tjedna. Niti možeš uzet čovjeka s ceste koji će to radit.

3) liječnici mogu za specifične slučajeve bolesnika odrediti da se ne cijepe iz bilo kojeg zdravstvenog razloga i takvi ljudi nisu diskriminirani ni na koji način.

Čini mi se kada bi to tako funkcioniralo na razini EU da bi sve bilo lakše.


Liječnici ovo već jesu odredili. Postoje ljudi koji se NE SMIJU cijepiti, čak i obveznim cjepivima. Upravo zato onaj slogan "misli na druge, cijepi se". (koliko god debilan bio)
01.11.2021 | 12:30
jura22 kaže:
Davore, i ja se slazem pod 2. ali treba prosiriti potencijalne ljude. Sve bolesti koje covjek dobije svojim nemarom, teovanjem, pretjerivanjem, kao i posljedice neka snosi sam iz svog djepa. Trenutno se budu biljice ispraznile a groblja popunila.


Zapravo da, imaš pravo, ta stavka 2) je osjetljiva, nisam na prvu razmišljao dovoljno široko. Jer tom logikom bismo onda mogli izdvojiti pušače, alkoholičare, narkomane itd...

Ok, nije tako jednostavno, priznajem!
01.11.2021 | 12:30
Bertone kaže:
Vas par ste mi super

Što je slijedeće? U vrtićima/školama posebne grupe/razredi za djecu cijepljenih/necijepljenih roditelja?

Na koga misliš?
I da misliš na mene, slobodno reci.
Neću friknut.
01.11.2021 | 12:39
Da ne odgovaram zasebno, one tri točke sam napisao ishitreno, sigurno nije tako jednostavno.

Malo sam izbanalizirao stvar, pogotovo dio s uskratom liječenja onima koji se ne žele cijepiti, to bi bilo otvaranje pandorine kutije i presedan koji bi polomio sustav osiguranja.
01.11.2021 | 12:40
dpasaric kaže:
jura22 kaže:
Davore, i ja se slazem pod 2. ali treba prosiriti potencijalne ljude. Sve bolesti koje covjek dobije svojim nemarom, teovanjem, pretjerivanjem, kao i posljedice neka snosi sam iz svog djepa. Trenutno se budu biljice ispraznile a groblja popunila.


Zapravo da, imaš pravo, ta stavka 2) je osjetljiva, nisam na prvu razmišljao dovoljno široko. Jer tom logikom bismo onda mogli izdvojiti pušače, alkoholičare, narkomane itd...


Sve one koji su išli u planinarenje (propisno opremljeni) pa nastradali ili su putovali u neke ne sasvim sigurne zemlje pa bili napadnuti ili obolili od neke egzotične bolesti.

Sve one koji su jeli školjke ili rakove u restoranu iako su svjesni rizika trovanja

Sve one koji su vozili preko ograničenja na cesti pa nastradali u prometnoj nesreći. Isto i pješake koji su prelazili cestu na neoznačenom i neosvijetljenom mjestu, ne pazeći na vozila, pa završili zgaženi.

I seoske babe na neosvijetljenim biciklima isto. Njih pogotovo!

I sve koji jedu crveno meso pa dobiju karcinom debelog crijeva, i koji jedu masno pa dobiju povišeni kolesterol (pardon, to ste već spomenuli, to su ovi debeli infarktaši, s tim što ja znam neke koji su "debeli infarktaši", a imaju "školski" BMI).

E, a pogotovo djecu kojima su roditelji rekli "ne penji se tuda, opasno je", a ona su se ipak penjala pa pala i slomila ruku. Eeeee, njima treba duplo naplatiti.

Osim ako su moja djeca. Onda ne.
01.11.2021 | 12:44
Daddo kaže:
Smayoo dao bi ti palac gore ali sam kvotu već podijelio Airu i žapcu.

Uopće me boli Q tko se i iz kojih razloga cijepio a tko ne. Samo mi je nelogično da ne postoji razlika u tome tko snosi trošak kad necijepljen završi na respiratoru u odnosu na to kad na istom završi cijepljeni.

Isti Q je i s ovim tvojim encefalitičnim biljčicama. Nema problema da im se plati odšteta i osigura njega i skrb. Uzet ćemo od ovih necijepljenih kad plate trošak respiratora.

Svatko je za sebe preuzeo svoj rizik. I odgovornost.


Za svog života sam jednom završio u bolnici. Na dva dana, kao dijete od 5 godina, kada sam od lakta do dlana razrezao ruku na razbijenu bocu od radenske tri srca. Moja jedina krivnja, a dogodila se meni kao vjerojatno i milionima drugih ljudi koji su se razrezali zbog neke nepažnje. Spriječiti se moglo, da nisam trčao i držao tu prokletu bocu, ali nije.
Od tada pa do danas niti jedan jedini dan nisam proveo u bolnici, a u 15 godina rada nikada nisam bio niti jedan dan na bolovanju. Plaćam dopunsko osiguranje koje nikada nisam iskoristio. Danas, kada bi mi se nedaj Bože dogodilo da završim u nolnici, pojavio bi se tako neki Daddo i rekao da ja nemam jednaka prava kao i ostali. Zajebi ta sranja Daddo, vrati mi sve pare sa kamatama i fck off.
No pošto svi znamo da je to nemoguće…..onda ako ikada završim u bolnici, očekujem da mi se klanjaju i krenu sa liječenjem, a ne da me propitkuju. Također očekujem jednaki tretman u bolnici kao što ga imaju alkoholičari, narkomani, pretili i svi oni koji su vodili bilo kakvu vrstu nezdravog života. Svi smo mi u istom košu i nitko nije, niti je realno očekivati, odgovorniji od onog drugog.
01.11.2021 | 12:45
dpasaric kaže:
Eto, pa što ne bilo jeftinije i lakše za cijelo društvo da:

1) cjepljenje za većinu bude obavezno, ali postoji fond osiguranja za one malobrojne koji mogu imati ozbiljne nuspojave, i to ne tipa "evo ti 1.000 kn jer si skoro umro", nego nešto konkretno, da ljudi ne zaziru od svega i da se pokaže da znanost i medicina vjeruju cjepivu jer su iza toga stali novcem, a ne golom propagandom,

2) tko se ipak ne želi cijepiti, može to odbiti, ali potpisuje da u slučaju da završi u bolnici od covida u tom slučaju svi troškovi liječenja idu na njegov trošak, znači ljudi moraju odabrati - ili će se cijepiti ili će potpisati da država ne snosi trošak ako stradaš od covida jer su tvoje predrasude bile krive,

3) liječnici mogu za specifične slučajeve bolesnika odrediti da se ne cijepe iz bilo kojeg zdravstvenog razloga i takvi ljudi nisu diskriminirani ni na koji način.

Čini mi se kada bi to tako funkcioniralo na razini EU da bi sve bilo lakše.


Sve si rekao. Točka dva u potpunoati stoji jer je isključivo vezana na obvezno cijepljenje. Tko ne pristaje na obvezno cijepljenje, mora preuzeti određenu odgovornost
01.11.2021 | 12:56
jura22 kaže:

Ma jel’ da. Debeli su od zraka?


Od zraka se ne možeš debljati, ali od konzumiranja hrane možeš.
Neki ljudi imaju takve genetske dispozicije da se debljaju čak i ako konzumiraju istu količinu i vrstu hrane kao i osobe koje se od toga ne debljaju.

Zile su im zastopane od mrkvice i celera?


Debljina i začepljene žile nisu usko povezane, tj. možeš imati veliki BMI (pretila osoba), i sasvim prohodne žile, a isto tako možeš imat i normalan BMI i žile začepljene u tolikoj mjeri da ti je potreban operativni zahvat.
01.11.2021 | 13:18
Glupost.
Naravno da nije svaki organizam isti. Netko se mora truditi više, a netko manje.
Kad se čovjek prepusti očaju, uvijek traži razloga za opravdanje osobnog neuspjeha.
Digni dupe i vježbaj p…a mu materina.
  • Air
  • Korisnik
  • 68
01.11.2021 | 13:23
Imam dojam kako pojedince ovdje plete strah?

Prema onom što sam doživio od ovog virusa ne mogu se otet dojmu da je ovaj virus daleko od nečeg prirodnog.
Nemojte me sada ispitivati kako i zašto jer nemam namjere ulaziti u dubioze o tome.

Kao da je konstruiran da "počisti" sve one sa ugruženim imunitetom.
Koliko vidim to će se i desiti...

Oni koji vjeruju u cijepljenje neka se cijepe.
Oni koji još uvijek misle da cijepljenjem netko drugi brine o vama neka porade na svojem razmišljanju / svojoj inteligenciji jer su zaluđeni glupošću.

Ako ste za cijepljenje i cijepili ste se, osjećajte se sigurno - to vam je i bio cilj, zar ne?

Ali prestanite napadati one koji se nisu cijepili.
Prestanite smišljati kojekakve "pravične" scenarije u slučaju oboljenja onih necijepljenih.
Time samo pokazujete koliko ste sitne duše jer vas plete strah.

Pogledajte se, postali ste zaluđeni, spremni pokazati na svog brata, susjeda - ovaj nije CIJEPLJEN!!!!!
Takvo vaše ponašanje i žele postići.

Kako bi bilo da ja počnem plesti igru straha za sve one koji su se cijepili i sada trebaju sljedeće 2-3 godine strepiti od kojekakvih neprevidivih autoimunih reakcija vašeg tijela?

Da vam jezici otpadaju, da vam se koža guli, itd...

Ajde prestanite ljudi.
Cjepio si se i siguran si.
Završena priča.
01.11.2021 | 13:35
Moram reći da se slažem s ovim.
Samo da se međusobno prestanemo napadati.
A kasnije, tko preživi pričat će.
01.11.2021 | 13:49
Ja sam za cijepljenje a drugi nisu i oko toga se možemo napucavati do kosti, ali sa svim ostalim temama koje me vežu za vas se slažemo i hoću da tako ostane. Ali imam dojam da svi oni koji znaju da ih poštujem i cijenim znaju da se to neće promijeniti samo zato što smo ovdje različitih mišljenja.

P.S. ovu godinu se moramo negdje sastai da se smijemo.
01.11.2021 | 13:54
JOHN kaže:
Glupost.
Naravno da nije svaki organizam isti. Netko se mora truditi više, a netko manje.
Kad se čovjek prepusti očaju, uvijek traži razloga za opravdanje osobnog neuspjeha.
Digni dupe i vježbaj p…a mu materina.


Ja sam u trećem mjesecu stao na vagu i na displayu je pokazalo 130 kg kratko a onda tekst "silazi majku ti tvoju debelu", što je bilo više nego alarmantno. Od toga dana sam krenuo mijenjati ishranu i pojačati hodanje kroz šumu i evo rezultata sad 105 kg. Može se kad se hoće.
01.11.2021 | 13:57
tino1 kaže:
Ja sam za cijepljenje a drugi nisu i oko toga se možemo napucavati do kosti, ali sa svim ostalim temama koje me vežu za vas se slažemo i hoću da tako ostane. Ali imam dojam da svi oni koji znaju da ih poštujem i cijenim znaju da se to neće promijeniti samo zato što smo ovdje različitih mišljenja.

P.S. ovu godinu se moramo negdje sastai da se smijemo.

I ja sam.
Samo sam i za pravo izbora.
Ali i koliko god antivaxeri žele mir od vaxera (potpuno legitimno), htio bih da bude i obrnuto.
I želim, želim...
...mir u svijetu.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 20 sati, 27 minuta
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.41 Seconds

Provided by iJoomla SEO