Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


31.10.2021 | 12:41
Valjda nisu problem same nuspojave, nego ozbiljnost nuspojave kada se dogodi.

Ako od Aspirina dobiješ vrtoglavicu to se ne može usporediti s time kada ti cjepivo okine imunološki sustav da reagira na nepredviđen način ili da ti okine CLS sindrom - kao kod one poznanice kojoj su rekli da je to jednom u milijun. I ok, to je zaista mali rizik (ako se može vjerovati njihovoj statistici, a to je kod korumpirane korporacije isto upitno), ali baš zato što taj rizik postoji mora postojati i način da se kod osoba koje vjeruju da su rizične za cjepivo na neki način utvrdi stanje i rizici i da u konačnici i takve osobe mogu dobiti covid potvrdu za slobodno kretanje, inače društvo ulazi u zonu segregacije. To jesu posebni slučajevi, ali to nekako treba hendlati.

Jučer sam u teretani čuo informaciju (možda je kriva?) da se u Srbiji za covid potvrde kao kriterij uzima i test za broj antitijela i da takva potvrda traje 3 mjeseca. Znači izvadiš krv, vide stanje, ako si cool dobiješ potvrdu i voziš dalje. Evo, meni je to skroz logično i pravedno, zašto kod nas nije tako?
  • Daddo
  • Posjetitelj
31.10.2021 | 12:56
@dpasaric - Ne razumijem što pitaš. Kod nas Covid potvrdu dobivaju oni koji su cijepljeni nekim od odobrenih cjepiva. Ostali mogu dobiti potvrdu o preboljenju koja im vrijedi 6 mjeseci. I ona im vrijedi u RH. Dok COV-19 potvrda vrijedi na razini EU.

Što bi ti htio s potvrdom nakon rezultata serološkog testa, koji je krajnji cilj? Takva potvrda ti važi samo u matičnoj zemlji.
31.10.2021 | 13:11
@smayoo,

Ja tebe zajebavam namjerno?!
Pa jeli ti uopće čitaš što ja pišem?!

Naravno da sam razumio to što si napisao, ako si stvarno napisao ono što misliš, ali s obzirom da moje odgovore, koji su jasno i nedvosmisleno napisani, uglavnom shvatiš potpuno pogrešno, kod tebe ništa nije sigurno.

Dakle da ponovim:

- postoji službena gradacija učestalosti nuspojava, izračunata po broju njihovih pojava na ukupnom broju
- na tu službenu gradaciju učestalosti fatalnost nuspojava ne utječe ni na koji način

Na to ti odgovaraš, citiram:

"Ako svaki tisućiti korisnik dobije jake želučane bolove od aspirina, to možemo nazvati jako rijetkim. Ali ako npr. svaki desttisućiti korisnik voltarena dobije infarkt, to je dovoljno često da ga liječnici prestanu nuditi pacijentima."

Pa te, jasno i nedvosmisleno pitam:"Po kojoj logici je nešto što se događa jednom na deset tisuća, češće od nečega što se događa jednom na tisuću?!"

Po, matematičkoj logici, sigurno nije, a koliko ja znam učestalost još uvijek računamo isključivo matematički.

Da se razumijemo, to što je jedan infarkt na 10000 ljudi prevelika učestalost da bi smo prihvatili primjenu takvog lijeka, ne mijenja činjenicu da je učestalost infarkta daleko rjeđa od učestalosti žgaravice ili želučanih bolova. Pa će u tablici nuspojava, infarkt biti u dijelu koji govori o vrlo rijetkim nuspojavama, a želučane tegobe, u dijelu koji govori o rijetkim nuspojavama.

Ali to tebi ne odgovara, jer nastojiš obraniti izjavu medicinske sestre, za koju ne postoji uporište u javno objavljenim statistikama, pa me onda optužuješ da te zajebavam, iako to zapravo ti radiš cijelo ovo vrijeme.
31.10.2021 | 13:45
Daddo kaže:
@dpasaric - Ne razumijem što pitaš. Kod nas Covid potvrdu dobivaju oni koji su cijepljeni nekim od odobrenih cjepiva. Ostali mogu dobiti potvrdu o preboljenju koja im vrijedi 6 mjeseci. I ona im vrijedi u RH. Dok COV-19 potvrda vrijedi na razini EU.

Što bi ti htio s potvrdom nakon rezultata serološkog testa, koji je krajnji cilj? Takva potvrda ti važi samo u matičnoj zemlji.


Pitam zašto potvrdu o preboljenju kod nas ne mogu dobiti i oni koji i dalje imaju dovoljan broj antitijela? Znači unutar 6 mjeseci dobiješ automatski i to je ok, ali što ako je duže od 6 mjeseci, sam si platiš test i vidiš stanje, ako je stanje dobro zašto ne bi opet dobio potvrdu? Jer broj antitijela je kvantificirajuća činjenica, zar ne?

Moj prijatelj i nakon godinu i pol dana ima više antitijela od friško cjepljenih.

Nemam drugo objašnjenje za to pravilo nego da se tako politički odlučilo iz korporativnih interesa, da se cjepivo gura pod svaku cijenu, a da se zanemaruje svaki pojedinačni čovjek i njegovo stanje, a svatko od nas je različit. Tako gledano znanost se gura u drugi plan i naravno da ljudi od tih silnih nelogičnosti razviju otpor i budu skeptični, izgube povjerenje u sustav.

Zar je moguće da je jedna Srbija logičnija od nas?
  • Daddo
  • Posjetitelj
31.10.2021 | 13:54
Naravno da je moguće. Toliko je logičnija da im bebe umiru na respiratorima, a i tih 50+ % cijepljenih je cijepljeno kineskim i ruskim cjepivima.

Moj zaključak na temelju tvog upisa je da imaš čudne prijatelje. Ne vidim razlog zbog kojeg bi si sam plaćao test serološki po isteku potvrde. Javiš se liječniku, on te pošalje na serološki, doneseš nalaz, on ti napiše potvrdu da se ne smiješ cijepiti. I to je to. I dalje ne razumijem zbog čega ti je trajanje te potvrde važno, jer izvan HR s njom ne možeš.
31.10.2021 | 14:30
dpasaric kaže:
Daddo kaže:
@dpasaric - Ne razumijem što pitaš. Kod nas Covid potvrdu dobivaju oni koji su cijepljeni nekim od odobrenih cjepiva. Ostali mogu dobiti potvrdu o preboljenju koja im vrijedi 6 mjeseci. I ona im vrijedi u RH. Dok COV-19 potvrda vrijedi na razini EU.

Što bi ti htio s potvrdom nakon rezultata serološkog testa, koji je krajnji cilj? Takva potvrda ti važi samo u matičnoj zemlji.


Pitam zašto potvrdu o preboljenju kod nas ne mogu dobiti i oni koji i dalje imaju dovoljan broj antitijela? Znači unutar 6 mjeseci dobiješ automatski i to je ok, ali što ako je duže od 6 mjeseci, sam si platiš test i vidiš stanje, ako je stanje dobro zašto ne bi opet dobio potvrdu? Jer broj antitijela je kvantificirajuća činjenica, zar ne?

Moj prijatelj i nakon godinu i pol dana ima više antitijela od friško cjepljenih.

Nemam drugo objašnjenje za to pravilo nego da se tako politički odlučilo iz korporativnih interesa, da se cjepivo gura pod svaku cijenu, a da se zanemaruje svaki pojedinačni čovjek i njegovo stanje, a svatko od nas je različit. Tako gledano znanost se gura u drugi plan i naravno da ljudi od tih silnih nelogičnosti razviju otpor i budu skeptični, izgube povjerenje u sustav.

Zar je moguće da je jedna Srbija logičnija od nas?


u Slavonskom Brodu se potvrde o cijepljenu prodaju odnosno doktori ih prodaju po 200€ komad.

i onda citas kako i cijepljeni umiru, tako je vjerovatno na citavom balkanu.

a kad se razboli, onda je jako tesko dokazat dal je netko cijepljen il nije.
  • Daddo
  • Posjetitelj
31.10.2021 | 14:53
Mene uopće čudi da u Slavonskom Brodu ima doktora, osim eventualno kirurga za doba kad svinjokolja krene. Covid digitalnu potvrdu ne možeš lažirati ni prodati. Ne onu koja ima nekakav značaj za slobodu kretanja.
31.10.2021 | 15:18
Daddo kaže:
I dalje ne razumijem zbog čega ti je trajanje te potvrde važno, jer izvan HR s njom ne možeš.


What? Pa čemu to onda uopće služi? I zašto se to ne uvažava u EU ako je medicinski i znanstveno ispravno?

Ako medicinski i znanstveno to nije ispravno, onda čemu uopće te kulise i cijela predstava?

Opet politički interes?
31.10.2021 | 15:27
Za antitjela kriva firma radi testove pa nema financikakog efekta.
  • Daddo
  • Posjetitelj
31.10.2021 | 15:29
@dpasaric: Direktiva EU se odnosi samo na cijepljene. Oni koji su do kraja cijepljeni cjepivima odobrenim u EU mogu se nesmetano kretati kroz EU uz tu potvrdu. Potvrda je i papirnata i digitalna i sadrži ime i prezime, komercijalni naziv cjepiva i datum potpune imunizacije. Pristup bazi imaju sve zemlje EU i svi MUP-ovi.

Tom potvrdom ne moraš u karantenu po ulasku u zemlju. Ako nemaš potvrdu treba ti PCR ne stariji od 48h.

Potvrde o preboljenju su za “evente” da ne moraš sve učesnike testirat ako imaš miješane goste. Mjere koje važe su različite po pitanju maski ako je event samo za cijepljene. Mjerenje temperature je obavezno. One s povišenom ne bi smio pustit unutra.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
31.10.2021 | 15:51
dpasaric kaže:
Daddo kaže:
I dalje ne razumijem zbog čega ti je trajanje te potvrde važno, jer izvan HR s njom ne možeš.


What? Pa čemu to onda uopće služi? I zašto se to ne uvažava u EU ako je medicinski i znanstveno ispravno?

Ako medicinski i znanstveno to nije ispravno, onda čemu uopće te kulise i cijela predstava?

Opet politički interes?


Problem sa antitijelima je sljedeći.
Dosadašnja istraživanja sa antitjelima dobivenim cijepljenjem kaže: takva antitijelq su nestabilna kao što je i imuniteta dobiven cijepljenjem.

Dok antitijela dobivena preboljenjem jesu trajna.

Primjer su nedavni slučajevi ospica na Balkanu.
Stručnjaci su odmhah izletili da je potrebno docjepljivanje nakon xy godina jer zaštita cjepljenjem nije i ne može biti trajna.

Ali zašto ti stručnjaci šute kada treba reći da oni koji su prebolili Covid imaju trajnu zaštitu?
  • Daddo
  • Posjetitelj
31.10.2021 | 16:01
Air kaže:

Ali zašto ti stručnjaci šute kada treba reći da oni koji su prebolili Covid imaju trajnu zaštitu?


Jer - nemaju. Iako su preboljeli cov-19, mogu se ponovno zaraziti i zaraze se (dokazano u praksi). U tom smislu nema razlike u načinu na koji smo stekli antitijela.

Jedina razlika je "možda" u tome koliko dugo traje taj imunitet. Kod onih koji su preboljeli nema općeg zaključka o tome, dok je kod cijepljenih donesen.
31.10.2021 | 16:10
Sve je to mlaćenje prazne slame! Primjera ima od početka, da je to bilo planirano.Malo ih prati i zna barem otprilike šta se dešava. Jedan od primjera a bilo ih je i previše, samo ljudi vole više Ugodne laži nego Neugodnu istinu :
Plan.jpg
  • Air
  • Korisnik
  • 64
31.10.2021 | 16:17
Daddo kaže:
Air kaže:

Ali zašto ti stručnjaci šute kada treba reći da oni koji su prebolili Covid imaju trajnu zaštitu?


Jer - nemaju. Iako su preboljeli cov-19, mogu se ponovno zaraziti i zaraze se (dokazano u praksi). U tom smislu nema razlike u načinu na koji smo stekli antitijela.

Jedina razlika je "možda" u tome koliko dugo traje taj imunitet. Kod onih koji su preboljeli nema općeg zaključka o tome, dok je kod cijepljenih donesen.


Neću analizirati što si svašta nadrobio: nema ima ali odlukom ima...

Samo ću staviti link koji stručno opisuje problematiku. Link
  • Daddo
  • Posjetitelj
31.10.2021 | 16:27
Naravno da nećeš. Nego, daj ti radije reci kako je šogorica. Od svih vas 5 zaraženih jedino je ona cijepljena ako sam dobro upamtio.

Možda ne bi bilo zgoreg da to o trajnom imunitetu objasniš mom kolegi kojem je druga infekcija napravila šou s bubrezima….
  • Air
  • Korisnik
  • 64
31.10.2021 | 16:50
Daddo kaže:
Naravno da nećeš. Nego, daj ti radije reci kako je šogorica. Od svih vas 5 zaraženih jedino je ona cijepljena ako sam dobro upamtio.

Možda ne bi bilo zgoreg da to o trajnom imunitetu objasniš mom kolegi kojem je druga infekcija napravila šou s bubrezima….


Šogorica je dva dana bila pod temp. i sad je ok. Osim što je izgubila osjet mirisa.

Žao mi je za tvog kolegu.

Sljedeći put pročitj pa ćeš shvatiti da je odgovor na tvoje pitnje unutar teksta, pa nečeš ispasti nešto što ne želiš.
  • Daddo
  • Posjetitelj
31.10.2021 | 17:16
Žao i meni za tebe i tvoje. Ispada da je šogorica bolje prošla sa simptomima?

Poanta je da to što dr. Primorac objašnjava - praksa demantira. Demantiraju to i svi oni serološki testovi kod kojih ljudi već nakon 3-4 mjeseca jedva da imaju antitijela...

I ti i takvi su "jednako opasni" po ostatak populacije kao i oni viču "ja sam cijepljen ja ne moram nosit masku i za mene mjere ne važe".
  • Air
  • Korisnik
  • 64
31.10.2021 | 17:39
Daddo kaže:
Žao i meni za tebe i tvoje. Ispada da je šogorica bolje prošla sa simptomima?

Poanta je da to što dr. Primorac objašnjava - praksa demantira. Demantiraju to i svi oni serološki testovi kod kojih ljudi već nakon 3-4 mjeseca jedva da imaju antitijela...

I ti i takvi su "jednako opasni" po ostatak populacije kao i oni viču "ja sam cijepljen ja ne moram nosit masku i za mene mjere ne važe".


Svaki put se pokajem kada odgovorim na nešto gdje si ti uključen a ima veze za Covidom.
U svom neznanju nije bilo stvari koje ti nisi demantirao svojim jezikom. Ne linkom na istraživanje ili izjavu nekog znanstvenika.

Šta tvoj jezik može zdrobit to ne mogu ni oni mega strojevi u kamenolomima.
  • Daddo
  • Posjetitelj
31.10.2021 | 17:59
Dakle ad hominem?

To je najbolje što možeš?

Nakon što na 94 stranice nisi uspio razumijeti razliku između zaražen i zarazan.
31.10.2021 | 18:19
Daddo kaže:
Mene uopće čudi da u Slavonskom Brodu ima doktora, osim eventualno kirurga za doba kad svinjokolja krene. Covid digitalnu potvrdu ne možeš lažirati ni prodati. Ne onu koja ima nekakav značaj za slobodu kretanja.


u krivu si, dobijes najlejpnicu kao da si cijepljen, i izraditi ti se potvrda.

ta potvrda nije nista drugo nedo gadtu mijepljenja sa tvojim osobnim podacima...

inace je recimo u nejmackoj apoteke nebi mogle izdavat, bas sam gledao sta radi kad sam podizao za sidna, samo u pise ime i prezime izabere cjepivo i datum.

znaci nitko ti ne krivotvori potvrdu, vec ti je izda kao da si cijepljen, a nisi.
  • Daddo
  • Posjetitelj
31.10.2021 | 18:33
Za Njemačku ne znam... no u HR se onima koji su cijepljeni izdaje ovo: www.eudigitalnacovidpotvrda.hr/hr/covid-...otvrda-o-cijepljenju

Potvrda sadrži QR kod koji može bilo tko skenirati i provjeriti valjanost iste. Potvrde važe među državama EU, odnosno podaci iz registra cijepljenih se razmjenjuju.

Ti naravno možeš na taj komad papira ili na "sliku u mobu" napisati što god želiš, ali to neće odgovarati podacima koji se nalaze u eCijepih registru.

Da li će ti netko tu potvrdu skenirati i ići provjeravati, to je upitno. No eto, kolega je imao jednu takvu lažnu (trebala mu je za svadbu, a ionako je prebolio, tad još nije bilo potvrda o preboljenju, a mladenci plaćaju testiranje za goste) pa smo je probali skenirati i dobili za rezultat "potvrda nije valjana".
31.10.2021 | 18:44
Daddo kaže:
Za Njemačku ne znam... no u HR se onima koji su cijepljeni izdaje ovo: www.eudigitalnacovidpotvrda.hr/hr/covid-...otvrda-o-cijepljenju

Potvrda sadrži QR kod koji može bilo tko skenirati i provjeriti valjanost iste. Potvrde važe među državama EU, odnosno podaci iz registra cijepljenih se razmjenjuju.

Ti naravno možeš na taj komad papira ili na "sliku u mobu" napisati što god želiš, ali to neće odgovarati podacima koji se nalaze u eCijepih registru.

Da li će ti netko tu potvrdu skenirati i ići provjeravati, to je upitno. No eto, kolega je imao jednu takvu lažnu (trebala mu je za svadbu, a ionako je prebolio, tad još nije bilo potvrda o preboljenju, a mladenci plaćaju testiranje za goste) pa smo je probali skenirati i dobili za rezultat "potvrda nije valjana".




mi sad idemo opet u drugom smijeru no meni nije jasno, sta "nije" jasno. tebe cijepi covjek, koji moze napisat da te cijepi a u biti tebe cijepio nije, znaci na karton ti napise datum i naljepi najljepnicu.

ti sa tim potvrdama o cijepljenu odes gdje god vec u HR i izvadis "digitalnu putovnicu" kako se vec zove.

znaci dobio si papire kao da si cijepljen a nisi cijepljen.

znaci to je isto u citavoj EU. sto se tice izdavanja, samo sto se u DE i nekim drugim drzavama moze rijesit recimo online il u apoteci.

tako su prodavali i testove...

Normalno da kad skeniras kotov bar code od Ive da nemozes napisat da je Nikola

znaci jako jednostavno.
31.10.2021 | 19:12
Ko: "imam lud da sam papir"
31.10.2021 | 19:27
Daddo kaže:
Dakle ad hominem?

To je najbolje što možeš?

Nakon što na 94 stranice nisi uspio razumijeti razliku između zaražen i zarazan.


Nažalost, s tobom očito nije moguće ništa drugo. Ne čitaš ništa, samo lupaš, ko maksim po diviziji.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
31.10.2021 | 20:50
Daddo kaže:
Dakle ad hominem?

To je najbolje što možeš?

Nakon što na 94 stranice nisi uspio razumijeti razliku između zaražen i zarazan.


Uvijek mogu bolje. to je moj moto.

Evo mojih zadnjih 5 centi na tvoje ime.

Prije nekoliko postova sam se potrudio i argumentirao tvoj “modus operandi” u dobroj namjeri prema tebi i svima koji su prisiljeni dopisivati se s tobom u Covid temi. U tom postu sam argumentirao i obrazložio tvoje ponašanje.
Nisam ti ja socijalna služba da ukazujem na tvoje devijacije. To je bila moja dobra volja.

Tvoja reakcija?
Nema je. Nastavljaš po starom.

Ti se za pitanje Covida zalažaš za neke svoje slobode i odgovornosti.

Kada bi tvoje odgovornosti primjenili na ovaj prostor izražavanja ti ne bi imao pristup ovom prostoru.
Bilo bi jednostavno pravilo: ne pročitaš li ono što je rečeno a odgovaraš nešto “svoje” osobno i to napraviš tri puta - dobiješ zabranu pisanja.

Evo umjetna inteligencija je iz dana sve bliže tomu da će ko od šale odraditi provjeru takvih kao što si ti.

Što će prije biti?
Završetak Covid teme? Ili
Početak primjene umjetne inteligencije?

Ja se nadam završetak Covid teme.

A čemu se ti nadaš?
31.10.2021 | 20:52
Ja sam siguran da Mazlumi traže sve moguće rupe i rupice da se ne cijepe.
Jedna je kraljica njemica napisala sama sebi potvrdu da se smije sama cijepiti jer je ona ko neki travar. Tako je nasrnula na BIH granicu, kad su je BIH drotovi uzeli u đir moj brate. Završila u istražnom negdje u Bihaću. Moš misliti drota: ”šta bola, Heilpraktiker. O pa ti si kirurg”.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
31.10.2021 | 21:23
tino1 kaže:
Ja sam siguran da Mazlumi traže sve moguće rupe i rupice da se ne cijepe.


A znaš u što sam j siguran?

Ja sam siguran da ti nemš muda da odgovoriš na direktno pitanje koje sam postavio tebi vezano za cijepljenje.

Malo si si umislio da je vrijeme pregazilo to pitanje pa si se opet raspisao u svom karakterističnom pristupu. “Ja najpametniji, svi ostali iza mene!”

Čekam odgovor.
01.11.2021 | 05:26
Air kaže:
tino1 kaže:
Ja sam siguran da Mazlumi traže sve moguće rupe i rupice da se ne cijepe.


A znaš u što sam j siguran?

Ja sam siguran da ti nemš muda da odgovoriš na direktno pitanje koje sam postavio tebi vezano za cijepljenje.

Malo si si umislio da je vrijeme pregazilo to pitanje pa si se opet raspisao u svom karakterističnom pristupu. “Ja najpametniji, svi ostali iza mene!”

Čekam odgovor.


oprosti molim te, ali nisam ni skužio da si mi postavijo pitanje. Pretraživao sam tvoje postove ali to je igra bez granica. Molim te postavi to pitanje opet, ako želiš odgovor.
Hvala.
01.11.2021 | 05:46
Pa vi vidite.
E-JhICsVgAUtDdR.jpeg
01.11.2021 | 07:16
I kako bi se raj graf trebao citati?
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 14 sati, 13 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

jura22, Riba, Anonimci (507)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.38 Seconds

Provided by iJoomla SEO