Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


  • Air
  • Korisnik
  • 64
30.09.2021 | 11:22
Evo najnoviji biser. link

Na kraju će potvrde vrijediti kao nekad stare vozačke, dobiješ ju sa 18 i vrijedi do 65 godine.

Stavio bih ovo pod humor, ali mislim da se više radi o pomračenju uma.

Hm, krenuli su od toga kako imunitet vrijedi 6-8 mjeseci, pa 270 dana sada 365 i to bez obzira kada je tko prebolio ili bio cijepljen.

Ovo po meni jednostavno vrijeđa svaki razum.
  • Air
  • Korisnik
  • 64
30.09.2021 | 12:11
Prema pričama, 70-tih godina prošlog stoljeća, slikoviti rečeno, kada su studentima u studentskoj menzi u Zg promijenili meni, studenti su izašli na ulice i nisu dopuštali da se to radi bez njihove suglasnosti.
Danas im netko može preko noći “ukrasti” jedan bubreg, oni će slegnuti ramenima i reći imam drugi, gdje je večeras tulum?

Nisu samo studenti takvi. Velika većina nas je postala takva.

Prošlog stoljeća je CIA radila svirepa istraživanja na živim ljudima.
Mislite da su takvi ljudi u takvim organizacijama prošlost, da je takvav sustav vrijednosti izumro?
Ja sumnjam.
Jedino mogu pretpostaviti da su napredovali u skladu sa napretkom tehnologije.

Da li nam netko danas “radi o glavi” sa takvim i sličnim vrijednostima?
Da li ćemo to nazvati teorije zavjere ili drugačije?
Trenutno nije niti bitno.

Zasljepljeni smo tehnologijom i njenim mogućnostima. Koju na koncu većina ne zna koristi za ništa pametno osim za zabavu. Ta tehnologija nam “oduzima” dušu / duhovnost / razum.
Sve nam se svodi na posao, posao, posao i zabavu.
A nekima na zabavu, zabavu i zabavu.

Pri tom ne vidimo da gubimo dušu / duhovnost / razum / humanost. Ne radimo to namjerno, jednostavno nas današnja brza rijeka takozvanog “boljeg” života nosi iz situacije u situaciju a mi smo se prepustili.

Kao što je @Dijete napisao, iskoristio je lockdown i povezao se razgovorom, jedinom pravom međuljudskom komunikacijom, sa susjedima u par mjeseci više nego u proteklim godinama. To je jedan pozitivni primjer.

S druge strane imamo mnogo primjera današnjih negativnih vrijednosti koje “vladaju” nama ili će nam u budućnosti doći glave.
Mnogi od nas su svjesni toga ali okrećemo glavu na drugu stranu. Mislimo da trebao pričati samo o lijepim stvarima a probleme izbjegavati. Mislimo da nas se problemi ne tiču, da će netko drugi njih riješiti / počistiti za nas.
Neće.

Uzmimo samo primjer youtuber generacije.
Mnoštvo djece koja jedno maštaju i osposobljavaju se za proizvodnju youtube beskorisnih sadržaja.
Kada to stane, a jedom će stati, ta djeca će biti odrasli ljudi koji će drugim ljudima, nama ili našoj djeci doći glave jer će morati od nečeg živjeti a ne znaju ništa i sustav vrijednosti im nije kakav bi trebao biti.

Ova situacija sa Covidom (Covid putovnicama / potvrdama) pokazala je da su mnogi na svijetu spremni dugima oduzeti njihova temeljna prava i potrebe i to legalizirati.

Gdje smo mi u toj situaciji u odnosu na studente iz 70-tih?

Ćutimo. Kako bi to istočni susjedi rekli.

Moramo se okrenutu kritičkom razmišljanju i vrednovanju svega što nas okružuje. Moramo se učiti propitivati sve. Jer slijepo vjerovati nekom iz vladajućih ili gospodarskih struktura u današnjem vladajućim negativnim sustavima vrijednosti, u kojima vlada kapitalizam / novac, je samo jedan obični negativni stereotip.

Hoću reći, ova rasprava je pozitivna dok se komunicira.
Sada drobimo oko Covida, mogli bi i oko Youtubera. Nije bitno oko čega.
Netko će dobiti artritis, ja ga već imam , neko čir na dvanaestercu…
Poanta je prepoznavanje negativnosti, ne okretanje glave od njih i podizanja netolerancije za negativnosti.
30.09.2021 | 13:50
@Bertone: To je bila zajebancija i sarkazam. Ziv se evo iskira ko ce se cijepiti a ko nece.

Svako ima pravo da radi sa svog zivota sta god zeli.
30.09.2021 | 13:57
tino1 kaže:
Od danas potvrda vrijedi godinu dana. U njemačkoj se u restaurant ne može ako se nisi cijepio ili si prebolio. Pa vi gatajte.


Godinama ne obilazim njemačke restorane, tak da što se mene tiče mogu cijepiti svaki put pri ulasku u restoran.
Fakat ne znaju skuhat hranu kako spada
30.09.2021 | 15:52
JOHN kaže:
tino1 kaže:
Od danas potvrda vrijedi godinu dana. U njemačkoj se u restaurant ne može ako se nisi cijepio ili si prebolio. Pa vi gatajte.


Godinama ne obilazim njemačke restorane, tak da što se mene tiče mogu cijepiti svaki put pri ulasku u restoran.
Fakat ne znaju skuhat hranu kako spada


Jes vala, samo su Holandezi još lošiji od njih.
30.09.2021 | 16:38
@drlovric, kaj si ti mene shvatio ozbiljno
30.09.2021 | 17:00
Kvalitetnije zive ljudi s manje novaca jer ni prije nisu isli okolo pa im izlasci ne fale.
30.09.2021 | 17:20
jura22 kaže:
Kvalitetnije zive ljudi s manje novaca jer ni prije nisu isli okolo pa im izlasci ne fale.

A samim time i pokupe manje govana okolo.
30.09.2021 | 20:13
JOHN kaže:
tino1 kaže:
Od danas potvrda vrijedi godinu dana. U njemačkoj se u restaurant ne može ako se nisi cijepio ili si prebolio. Pa vi gatajte.


Godinama ne obilazim njemačke restorane, tak da što se mene tiče mogu cijepiti svaki put pri ulasku u restoran.
Fakat ne znaju skuhat hranu kako spada



da zanimljivo, ne znam gdje i u koje si ti restorane odlazio... al kad patis obrok recimo 50tak eura po osobi uglavnom valja...

a probao sam svasta od restorana u hotelima koje sam obilazio radi posla to lokalnih "lokala" no nikada po selima i prcijama.... uglavnom po Gradovima... Frankfurt, Hamburg, Berlin... samo bio zadovoljan. no ja sam seljak meni je hamburger i tijesto zakon.

dok recimo sa nasim Grilovima.... jad i bijeda. a obisao sam ih dosta
30.09.2021 | 20:30
I kako uz toliku navalu kontradiktornih informacija znati što je fake news, a što nije? Evo, je li ovo za Izrael sada fake news ili istina? Što ako je web za provjeru činjenica financiran od Big-Pharme, kao što su mediji nedavno ustanovili za Fact-Checkers? Nezavisni medijski prostor je postao potpuna utopija.

www.i24news.tv/en/news/coronavirus/16330...nts-on-ecmo-machines

Ako je fake news, sve pet, ali me zanima gdje ljudi koji to rade nalaze interes, sumnjam da mogu toliko zaraditi od bannera da bi održavali cijele fake portale? Ili ih to sve skupa samo zabavlja? Trolaju?

A opet, ako je istina, onda je to zabrinjavajuće jer je 90% Izraelaca cijepljeno s dvije doze, a čak 40% s tri, što bi značilo svašta ne dobroga.
30.09.2021 | 20:51
Robert_84 kaže:
JOHN kaže:
tino1 kaže:
Od danas potvrda vrijedi godinu dana. U njemačkoj se u restaurant ne može ako se nisi cijepio ili si prebolio. Pa vi gatajte.


Godinama ne obilazim njemačke restorane, tak da što se mene tiče mogu cijepiti svaki put pri ulasku u restoran.
Fakat ne znaju skuhat hranu kako spada



da zanimljivo, ne znam gdje i u koje si ti restorane odlazio... al kad patis obrok recimo 50tak eura po osobi uglavnom valja...

a probao sam svasta od restorana u hotelima koje sam obilazio radi posla to lokalnih "lokala" no nikada po selima i prcijama.... uglavnom po Gradovima... Frankfurt, Hamburg, Berlin... samo bio zadovoljan. no ja sam seljak meni je hamburger i tijesto zakon.

dok recimo sa nasim Grilovima.... jad i bijeda. a obisao sam ih dosta


Nećeš ostati gladan, dobri su Turski i Talijanski. Ali baš Švabskih je malo. U Bavarskoj je daleko najbolja klopa.
30.09.2021 | 21:11
Po selima su dobre pivnice jer si vlasnik ne može dopustiti lošu reklamu (hranu).
01.10.2021 | 07:02
Točno. Moje je iskustvo da po svim zapadnim i sjevernim zemljama EU vrijedi isto pravilo - bolje se jede po selima (i "prćijama", što god to značilo ), nego po gradovima (odnosno, po većim gradovima treba više platiti za pristojan obrok).
01.10.2021 | 12:57
Najbolje se jede u Bosni, za najmanje para
01.10.2021 | 13:15
Zato me boli đon koliko i kako se pikaju tamo u nekoj njemačkoj, za neki pripravak u restoranu.
Inače se u HR najbolje jede.
Danas Capak, na pitanje novinara zašto se ne testiraju i oni koji su se cijepili ili koji su prebolili, kaže da to nije praksa vani!
Dakle, službeno nemamo svoj mozak.
Može info, u koje farmaceutske ili import/export tvrtke treba uložiti
01.10.2021 | 13:40
drlovric kaže:
Najbolje se jede u Bosni, za najmanje para

+1
01.10.2021 | 14:22
JOHN kaže:
...
Danas Capak, na pitanje novinara zašto se ne testiraju i oni koji su se cijepili ili koji su prebolili, kaže da to nije praksa vani!
Dakle, službeno nemamo svoj mozak...


Joj, slušao sam danas kaj su pričali jer mi je po prvi put bilo bitno i na žalost nisam ništa pametniji ... i jedini smisleni i istinit odgovor koji su dali (Markotićka) je da će i dalje kao do sada,... "u hodu"
01.10.2021 | 14:59
Mozda imaju kakav program koji onda razvrstava odgovore kako bi mogli jednako odgovarati. Ali mi se cini da su ga nedavno tek uveli.
  • Dijete
  • Posjetitelj
01.10.2021 | 22:00
JOHN kaže:

Danas Capak, na pitanje novinara zašto se ne testiraju i oni koji su se cijepili ili koji su prebolili, kaže da to nije praksa vani!


Mozda vani nije to praksa, ali kod nas "unutra" to jest praksa.
Testiraju se i oni koji su se cijepili i prebolili.

Dakle Capak ili ne zna ili mulja - ili ne zna da ne zna pa mulja...
02.10.2021 | 06:48
drlovric kaže:
Najbolje se jede u Bosni, za najmanje para


Po meni u Istri!
02.10.2021 | 06:57
Dijete kaže:
JOHN kaže:

Danas Capak, na pitanje novinara zašto se ne testiraju i oni koji su se cijepili ili koji su prebolili, kaže da to nije praksa vani!


Mozda vani nije to praksa, ali kod nas "unutra" to jest praksa.
Testiraju se i oni koji su se cijepili i prebolili.

Dakle Capak ili ne zna ili mulja - ili ne zna da ne zna pa mulja...


Ništa ne kužim? Testiraju li se ili ne?
02.10.2021 | 08:41
Dijete kaže:
Mozda vani nije to praksa, ali kod nas "unutra" to jest praksa.
Testiraju se i oni koji su se cijepili i prebolili.

Dakle Capak ili ne zna ili mulja - ili ne zna da ne zna pa mulja...


Ma vi tamo uopće niste referentni. Mnogi ni ne znaju da postojite, a često vas se i izostavlja sa geografskih karata
02.10.2021 | 11:16
I bolje je tako. Inače bi pola svijeta htjelo doseliti k njima i onda bi pošlo sve u ocat.
  • Dijete
  • Posjetitelj
02.10.2021 | 11:21
Gjuroo kaže:
Mnogi ni ne znaju da postojite, a često vas se i izostavlja sa geografskih karata


Dio populacije se trudi vratit NZ na kartu, dio populacije konstantno hakira i brise sa mapa, sifrira koordinate…
02.10.2021 | 12:23
smayoo kaže:
I bolje je tako. Inače bi pola svijeta htjelo doseliti k njima i onda bi pošlo sve u ocat.


Jab' se preselio na NZ, ali da je tu negdje oko Krka
02.10.2021 | 12:25
[quote="Dijete" post=196521]Gjuroo kaže:
Dijete kaže:
Mnogi ni ne znaju da postojite, a često vas se i izostavlja sa geografskih karata


Dio populacije se trudi vratit NZ na kartu, dio populacije konstantno hakira i brise sa mapa, sifrira koordinate…


I onda se čudimo što je Capak zbunjen... Ne zna čovjek ni di ste ni jel postojite, a kamo li kakve su vam covid mjere
02.10.2021 | 17:22
O objektivnom odlucivanju stavljanja lijekova na trziste.

Novac samo malo pogura odluke.
02.10.2021 | 18:34
Ja sam sve živo probao u životu, ali ovo cijepiovo je najbolje od svega. Jebo LSD.
  • Daddo
  • Posjetitelj
05.10.2021 | 12:12
Fun facts of 2day u RH:

Na respiratoru je danas 05.10.2021. - 107 pacijenata... hospitalizirano ih je 823. Aktivnih slučajeva 7913.

Prije točno tjedan dana 28.09.2021. bilo je na respiratoru 102 i hospitaliziranih 738. Aktivnih slučajeva 7100.

Umrlih u tih tjedan dana je 98.

EMA je navodno odobrila Pfizer za treću dozu booster, a isto očekuje i Modernu.
05.10.2021 | 13:52
tino1 kaže:
Ja sam sve živo probao u životu, ali ovo cijepiovo je najbolje od svega. Jebo LSD.


Trebalo bi probat kakvo je s rakijom.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 50 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.74 Seconds

Provided by iJoomla SEO