Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


  • Sank
  • Moderator
  • 220
06.06.2024 | 10:53
Ja sam se cijepio 3 puta, ne zato što sam to želio ili smatrao potrebnim i ispravnim, nego zato jer mi je to bio uvijet da nastavim raditi svoj pomorački posao.

U vrijeme Covida sam i dalje putovao, s velikim teškoćama, obično charter letovima, boravio u hotelskim sobama zatvoren na minimalno desetak dana prije nego mi je dozvoljeno krenuti dalje.

U svo to vrijeme, niti jednom nisam zaražen Covidom, ili barem toga nisam bio svjestan jer nikada nisam imao baš nikakvih simptoma.

Osobno mislim da nikad nisam dobio Covid, ne zato što su me cjepili, nego zato što su me roditelji načili pozitivnim navikama higijene. Vjerojato se zbog toga ne sjećam ni kada sam zadnji puta imao gripu

Jasno je da su u to vrijeme moja prava kao slobodnog građanina duboko kršena, mislim da je to valjda svima jasno kao dan.

Ipak, ja mislim da smo najveći neprijatelji naše civilazcije svi mi zajedno. Manjina koja ima resurse i samim time i utjecaj samo koriste tu činjenicu putem nekada TV-a, a sada interneta i mobilnih uređaja na kojima su instalirane aplikacije raznih "društvenih" mreža kao što su TikTok, Facebook, Instagram, YouTube, SnapChat, LinkedIn....

Još uvijek puno putujem po svijetu i gdje god dođem vidim skoro svih kako gledaju u te svoje svjetlucave pločice, u avionu, u čekaonici na aerodromu, na ulici dok hodaju, u restoranu, u kafiću...

Nije nikakvo čudo da se AI (umjetna inteligencija) počela tako širiti i sve više koristiti, kad je one druge ineligencije sve manje
06.06.2024 | 12:39
Sank kaže:
Osobno mislim da nikad nisam dobio Covid, ne zato što su me cjepili, nego zato što su me roditelji načili pozitivnim navikama higijene. Vjerojato se zbog toga ne sjećam ni kada sam zadnji puta imao gripu


S obzirom na to da se ne sjecam kada sam vidio nekoga vani da opere ruke nakon nuzde, cudim se sto ne hara kolera.
06.06.2024 | 16:21
Jako puno sam na putu pa posljedično puno koristim javne WCe po benzinskim pumpama, restoranima i kafićima. Moja je procjena da manje od 10% ljudi opere ruke poslije pisoara, a sasvim sigurno manje od polovice poslije izlaska iz WC kabine.
06.06.2024 | 23:40
Ipak se i u masovnim medijima počinje govoriti o opasnim nuspojavama:

07.06.2024 | 07:25
I u Kanadi izlazi na vidjelo, ima nuspojava:
www.infowars.com/posts/after-covid-shot-...in-vaccine-injuries/
08.06.2024 | 21:19
I malo iz Portugala već poznatu s njemačkim turistima itd.
09.06.2024 | 18:14
  • Air
  • Korisnik
  • 72
09.06.2024 | 21:12
jzelko kaže:
I malo iz Portugala već poznatu s njemačkim turistima itd.


Pitanje dok kojeg trebamo kao društvo doći je:

Ako sam ja kao liak od prvog dana Covid prevare znao ovo činjenično stanje (da PCR nije nikako adekvatan test za Covid) kada će medicinska struka biti prozvana za odgovornost u Covid prevari u dijelu u kojem je ona odgovorna.

Ako dođemo kao društvo do tog pitanja i odgovorimo na njega tada će i prestati opasnost da WHO zavlada svjetskim zdravstvom (jer političari će nas prije ili kasnije prodati ako se samo njih pita).
10.06.2024 | 01:05
Air kaže:
jzelko kaže:
I malo iz Portugala već poznatu s njemačkim turistima itd.


Pitanje dok kojeg trebamo kao društvo doći je:...


Nema tu pitanja, to je jednostavno zadatak. S obzirom da nemam djecu, mogu zvučati licemjerno, ali zadatak naše generacije je da, u najmanju ruku, klincima ostavimo sjeme sumnje u lokalno i globalno "vodstvo".
Uvijek sam bio pristaša evolucije, a ne revolucije. Međutim, vremena su takva da nadolazećim generacijama trebamo itekako osvijestiti i mogućnost revolucije kao legitiman odgovor na represiju.
11.06.2024 | 08:23
dpasaric kaže:


Odgovor na to pitanje je jasan čak i idiotima... ali naši "experti" za sve i svašta, to nikako ne mogu razumjeti.
  • Air
  • Korisnik
  • 72
11.06.2024 | 09:44
m@xym kaže:
dpasaric kaže:


Odgovor na to pitanje je jasan čak i idiotima... ali naši "experti" za sve i svašta, to nikako ne mogu razumjeti.


Bravo!!!

Napokon!

To ti mi četiri godine govorimo, al eto bolje ikad nego nikad. . (nhf)
11.06.2024 | 19:27
I idiotima je jasan, ali evo, m@xym još "žvače".
12.06.2024 | 07:49
U medicini je već par stotina godina poznato da necijepljena (isto kao i cijepljena) osoba može virusom zaraziti cijepljenu osobu, jer niti jedno cjepivo nema 100% uspješnost, a cijepljenost (ili necijepljenost) sama po sebi nije uvjet da bi netko prenio zarazu nekome drugome, nego je potrebno da:

- ta osoba bude zaražena

- cijepljenje (ako je jedna ili su obje osobe cijepljene) nije proizvelo odgovarajući imunološki učinak

Ali epidemiološki experti na našem forumu očito kasne par stotina godina za, mrskom im, službenom medicinom.
Tko zna... možda s vremenom nešto i nauče... ali sudeći po tome da se informiraju internet meme-ovima... teško, jako teško...
12.06.2024 | 09:50
Stvar je još zabavnija: jer nije bio samo slučaj da necijepljena osoba zarazi cijepljenu, nego smo vrlo često imali i to da cijepljena osoba zarazi cijepljenu, ali istovremeno ne zarazi necijepljenu! Ha! Show!

Uglavnom, "cjepivo" uopće nema odlike cjepiva, ispravno bi bilo reći da se radi o "kratkotrajnom tretmanu" i učinkovitost mu je nikakva (info iz prve ruke od mojeg izvora koji je cijepio preko 700 ljudi) jer se pokazalo u praksi da je imalo neki moguće zaštitni efekt do cca dva tjedna. O nesrazmjeru mogućih nuspojava i benefita da ne pričamo.

A lažirane statistike i prilagođavanje podataka su već naširoko obrađeni.
12.06.2024 | 13:53
photo_2024-06-11_21-06-57.jpg


a ima toga sve više ...
12.06.2024 | 14:18
Miješa se zaraza virusom i razvijanje bolesti.
Bilo tko može bilo koga zaraziti, a samo neki razviju i bolest.
Svrha cijepljenja je da se ne razvije bolest, a ne da se netko ne zarazi.
Oni postotci koji su se provlačili samo su, statistički gledano, vjerojatnost razvijanja bolesti. Taj je postotak padao kako su podatci izlazili pa je od 100% klizio brzo prema dolje.
Stručnjaci koji se spominju su mahom liječnici koji proučavaju bolesti, a ne i umnožavanje virusa i zaraza.
Nama su u prvom redu trebali biolozi, a ne liječnici, a li su se oni nametnuli kao autoritet jer više vjerujemo liječniku, nego biologu.

I na kraju, "cjepivo" više liči na terapiju koju treba periodički uzimati i naravno debelo plaćati.
  • Air
  • Korisnik
  • 72
12.06.2024 | 16:42
Pitanje je tko je trebao zaštiti ljude od ove katastrofalne sitacije (prekomjerni broj nuspojava i smrti) ako nije medicinska struka?
12.06.2024 | 17:04
Air kaže:
Pitanje je tko je trebao zaštiti ljude od ove katastrofalne sitacije (prekomjerni broj nuspojava i smrti) ako nije medicinska struka?


Da, medicinari koji sada saniraju štetu.

Zaštitit su nas trebali oni na vlasti (Capak, Beroš, Markotić …) ali je bilo slađe nečijim sinovima nabaciti posao oko nabave maski, testova, testiranja, cjepiva …
U DU je PCR test koštao 200€, a pod kraj 45€.

infodemija.org/

Ovdje naši i ne baš naši eminentni znanstvenici i oni koji su bili željni 5-minutne slave proljevaju gluposti.
13.06.2024 | 07:25
Japanci se organiziraju jer su shvatili da im nešto ne štima i da imaju višak smrtnosti i raznih bolesti, kažu da se radi o "demonskim snagama" koje su progurale to zapadno "cjepivo" umjesto da su se koristili jeftini lijekovi.

x.com/i/birdwatch/t/1796452598800851279
16.06.2024 | 00:12
U hrvatskom Saboru o japanskom ministru unutarnjih poslova i njegovoj isprici japanskom narodu, o COVID lažima i korupciji...

18.06.2024 | 22:10
Država Kanzas tužila Pfizer za laž i skrivanje podataka:

25.06.2024 | 23:22
Sabor jučer, Miletić o pandemiji, o lažima i tome kako je sada drugim političarima "maca papala jezik":

  • Air
  • Korisnik
  • 72
29.06.2024 | 22:19
m@xym kaže:


Kako? Kako?
Dokle @m@xym-e?

Nije ti razumljivo ono što se dešava u USA a što je Davor dokumentirao ovdje, kako su dokumenti postajali javni?

Misliš da su tamo jutjuberi pokrenuli proces protiv Pfizer?

Ili ipak misliš da su to napravili stručnjaci koji razumiju problematiku?

Ako misliš da su ipak stručnjaci optužili Pfizer, zašto pokušavaš svim svojim snagama koje su sve razoružane (jer više nema niti jednog jedinog stručnog argumenta na tvojoj strani), omalovažiti ono što se dokumentira oko kovid kvazipandemije?

Možda ti sada nije svejedno za svoje zdravlje jer si lakovjerno prihvatio što su ti rekli, pa pokušavaš neutemeljenim omalovažavanjem onog što se dešava uvjeriti sebe da je sve uredu?

Jedino su na tvojoj strani političari i stručnjaci koji su prodali svoju dušu za šaku para i nadaju se da neće biti optuženi zbog lavine koja se pokrenula i nezaustavljivo se kreće prema njima. Točnije je reći da si ti na njihovoj strani, osim ako nemaš svojih udjela u tom mračnom prošlom vremenu.

EDIT:
Nisi komentirao linkana događanja u Japanu?
Ni tamo nema stručnjaka tvoga kalibra?
Sami šarlatani, od zdravstvanih strušnjaka do političara?
29.06.2024 | 22:54
Treba li ti prevesti članak sa engleskog?

Davor je dokumentirao?!
Kako to? Kako to?!

YouTube video klipovima?!
Daj se malo uozbilji.

Inače, kad komentiram neki odgovor na temi, onda komentiram samo taj odgovor, ne sve odgovore na temi i ne temu u cjelini.

Ja nisam stručnjak, niti sam ikad rekao da jesam.

Ja kad se liječim, liječim se kod stručnjaka, a oni ne objavljuju YouTube video klipove, niti išta dokazuju u njima.
  • Air
  • Korisnik
  • 72
29.06.2024 | 23:06
m@xym kaže:
Treba li ti prevesti članak sa engleskog?

Davor je dokumentirao?!
Kako to? Kako to?!

YouTube video klipovima?!
Daj se malo uozbilji.


Službenim dokumentima objavljenim u USA kongresu.

Inače, kad komentiram neki odgovor na temi, onda komentiram samo taj odgovor, ne sve odgovore na temi i ne temu u cjelini.


Vidljivo je da izbjegavaš komentirati stručne objave i dokumente koji ti ne idu u prilog.
Eto Japan nisi komentirao to su bile dvije vijesti. USA nisi komentirao a traje kontunirano dvije godine. Zbilja te stisao post od komentiranja.

Ja nisam stručnjak, niti sam ikad rekao da jesam.


Ali si dovoljno stručan da popljuješ osobu i znanje koje ti ne ide u prilog. Počev od PCR-a sa samih početak pa nadalje kako je što dolazilo.

Ja kad se liječim, liječim se kod stručnjaka, a oni ne objavljuju YouTube video klipove, niti išta dokazuju u njima.
01.07.2024 | 08:19
Air,

Evo konkretnog pitanja za tebe:

Da li je točno ovo pod:

1.

link 1

ili ovo pod:

2.

link 2

Ili, drugim riječima, da li je:

Lancet objavio, pa zatim povukao znanstveni rad u kojem je zaključeno da je 74% od 325 slučajeva smrti, bilo uzrokovano cjepivima protiv covida.

ili je točno da:

je navedeni rad uploadan na jedan od servera povezanih sa Lancetom (a ne objavljen od strane Lanceta), da su autori poznati po širenju dezinformacija od COVID-u-19 u prošlosti, da su 6-orica od 9 autora zaposlenici tvrtke koja prodaje "dodatke za zaštitu od posljedica cijepljenja", da taj znanstveni rad nije recenziran, da su izvješća o obdukciji prihvaćana ili odbacivana bez jasno definiranog kriterija i da istraživači nisu oformili kontrolnu skupinu?

i objasni zbog čega si se odlučio na verziju 1 ili 2.
  • Air
  • Korisnik
  • 72
01.07.2024 | 15:39
m@xym kaže:
Air,

Evo konkretnog pitanja za tebe:


Eto i ja se pozivam na tvoje pravo da ne odgovaraš na pitanja...
01.07.2024 | 17:58
Kako se kolegi koji objavljuje linkove na (kad god sam se potrudio provjeriti) dezinformacije, ne da provjeravati istinitost objava koje ovdje prosljeđuje, tako se ni meni ne da odgovarati na te dezinformacije, jer nema nikakvog smisla to raditi.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 11 sati
  • Borisone: [link]
  • Kloba: Jel itko provalio da su OIV pustili HTV 2 u UHD rezoluciji za vrijeme Olimpijade? Znači 4K preko kućne antene? Ajde, kada si već dižu plaće 65 posto da spriječe korupciju (koji proser) sada imamo i mjesec dana 4K reze :)
  • gladhr2: [link] remote desktop ako neko moze malo pomoci :)
  • drlovric: Javio se jedan kolega Jabucar i poslao mi paket sa adapterom. Prob rijesen. Hvala mu puno!
  • drpongrac23: Ustvari m5 je oznaka u seriji, isprika. Evo u dnu tablice preporučena cijena [link]
  • Ender: jeste m5, poslednje verzije MacBook-ova pre nego sto su ih ukinuli su bile 12" i sa coreM, M3, M5 procesorima.
  • drpongrac23: Valjda i5, Intel. M5 ne postoji.
  • Matija klc: kupljen 2018, nema ostecenja, racun posjeduje. Samo vase misljenje o prodajnoj cijeni. Hvala na trudu i vremenu
  • Matija klc: Pozdrav decki, pitanje kratko ako netko ima vremena za mišljenje samo. Prijateljica bi prodala: NOTEBOOK APPLE MacBook (12” Retina, Intel Core M5 1.2GHz, 8GB, 512GB, HD515, OSX, 1y, HR layout, Rose Gold)
  • cariblanco: Kaj VŽ, valjda HŽV, onda bi to Lovrić ziher kupio i ne bi pitao za cijenu ;)
  • Zdravac: VŽ
  • Zdravac: ako trebaš samo onaj nastavak koji se ušteka, mislim da imam ja od starog punjača, možda odgovara
  • Beli: Ovo: [link]
  • smayoo: Odnosno, ako imaš US, a trebaš EU, onda, jel... :)
  • smayoo: googlaj Apple duckhead US power plug
  • drpongrac23: Ima i od Apple-a "Apple World Travel Adapter Kit"
  • drpongrac23: [link]
  • drpongrac23: Aj vidi kod ovih, drže svašta za Mac
  • drlovric: Gdje mogu kupiti kut za Macbook punjac. Da skinem americki i stavim EU uticnicu. Kako se to uopce zove? Prodaje li to neki ducan? :)
  • rusty: Onda? Tko je u ovo CrowdStrike problemu? ERSTE banka nije!
  • Zdravac: Ne znam, za kolegu je... provjeriti ću...
  • drpongrac23: Mogli bi imati u FINI :)
  • smayoo: Ako je to 5,25" zapis od 180 ili 360 kB po strani (single ili double density), ja imam 5,25" na Commodoreu 128. HD flopica od 5,25 (1,2 MB) sigurno više nije čitljiva, zaboravi te podatke.
  • Borisone: Peek'n'Poke?
  • m@xym: Teško ćeš naći nekoga da ima i 3.5" floppy, a kamoli 5.25.
  • Zdravac: 5.25 floppy ima tko da moze prebaciti podatke?
  • rusty: Šteta je što i dalje ne radi kako spada na macOSu. Prošle godine, je radio dio ali ne i adekvatno upucavanje certifikata na Certelia portalu. Taj dio samo je radio na Win 64bit i to preko Firefoxa. Moje osobno iskustvo uz support AKDa.
  • Djuro genijalac: Vidi eOI...
  • Djuro genijalac: Murja otkrila Linux i MacOS!
  • cariblanco: Yonkis, komentar je bio vrh, nemam šata dodati :)
  • drlovric: Affinity Suite nudi 6 mjeseci trial verziju za sve svoje apps (Mac, Win, iPad). Zanimljiv poslovni model...
  • Yonkis: Molimo da vi i vaši kolonizatori osvojite sve u alpskim sportovima, to će onda biti senzacija.
  • cariblanco: Jučer smo mi i naši kolonizatori, osvojili sve u nogometu i tenisu ;)
  • rusty: Safari je najbolji preglednik i Smayoo ga obožava iako tako ne piše ;)
  • Yonkis: Vrlo logično pošto smo na Jabučnjaku :)
  • smayoo: To je ugrađen mehanizam kažnjavanja za one koji koriste Safari ;)
  • Yonkis: Zašto je Jabučnjak tako bugovit na Safariju (iOS) kada pišem odgovore na forumu? Svako malo se zalocka, ne reagira pa moram reloadati stranicu i naravno sve pisati isponova. :/
  • m@xym: gladhr2, forum i postoji za to da sa na njemu otvaraju nove teme.
  • Piko: A ima i ovo, ali to nisam isprobavao pa nemam pojma kako radi: [link]
  • Piko: [link] imaš i ovo, ali nije free .... a kad Apple izda monitor sa barem 120Hz 4K ili 5K ... onda kupim Apple monitor
  • Yonkis: Pa kad je sve Windows fokusirano a od Applea se očekuje da nađe workaround. Da imaš Appleov monitor onda ne bi imao ovih poteškoća, zar ne?
  • gladhr2: Monitor Control mi ne funkcionira, samo brightness
  • gladhr2: haha, i dalje ne vjerujem u to da mac nema to rjeseno a na win je to odrađeno
  • Yonkis: A ti bi sad kompletno rješenje.. take it or leave it. My way or highway. Ispruži ruku pa stišaj :) eto rješenja :)
  • gladhr2: @drpongrac, taj dio sam ja napravio to je ok, ali kada zelim smanjiti ili pojacati ne mogu iz postavki minija, niti s tipkovnice nego moram cackati po tipkama monitora
  • drpongrac23: @gladhr2 - u postavkama zvuka odaberi monitor kao primarni audio uređaj. Ali onda neće biti zvuka iz Minija, već samo iz monitora.
  • Piko: Može se sa [link]
  • gladhr2: jedno pitanje da ne otvaram novu temu, mac mini, i na njega spojen monitor s hdmi a monitor ima ugrađen zvučnik. MOže li se nekako s mac minija updavljati zvucnikom odnosno da ne moram pojacavati i smanjivati direktno na monitoru, na windowsu mi je to radilo naj normalnije
  • drpongrac23: I fala Sanjinu Đukuiću!!! Riječka rock scena live forver!!!!
  • drpongrac23: Rijeka -Paris - texas - reizdanje, malo za reći, slava Foxu!!!!

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.63 Seconds

Provided by iJoomla SEO