Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


19.05.2023 | 09:31
Vjerojatno jesi u pravu, do neke mjere, ali to (govorim o Kini) nije na način, niti u mjeri kako si ti to zamišljaš (odnosno - većina ljudi ovdje). Rekao bih da je danas to na razini kako je bilo u Jugoslaviji osamdesetih godina. Dakle, da, vlast nominalno može svašta učiniti nekom tko joj se zamjeri (sjetimo se npr. Azema Vllasija, tadašnjeg predsjednika CK SK Kosova, koji je osuđen na 20 godina zbog verbalnog delikta, tj. po famoznom čl. 133 tadašnjeg kaznenog zakona), ali većina ljudi ne strepi od toga, pričaju viceve na tu temu (evo, iz prve ruke, s kineskog gradilišta u Hrvatskoj: "OK, tu smo gotovi, možeš sad buldožerom uzletjeti pa preleti tamo, na susjedno brdo."; "Ali... buldožeri ne mogu letjeti??"; "Kako to misliš? Naš politički referent je rekao da mogu."; "Aaaaa, na *TO* letenje misliš... Evo, evo, stiže leteća labudica.") i općenito su opušteni. Ono po čemu možeš skužiti da je sustav nazivno represivan je to što izbjegavaju sudjelovati u razgovorima u kojima se otvoreno kritizira političke strukture (čak i ove naše, hrvatske). S druge strane, ono što se isto može primjetiti, oni u svoju vlast imaju puno više povjerenja (svjesni su da u njoj ima nesposobnih pojedinaca, ali vlasti kao instituciji vjeruju), nego mi u svoju.
19.05.2023 | 14:35
Možete o Marinu reći ovo ili ono, ali ovo što je danas izrekao u Saboru je sve istina, riječ do riječi, a pitanje koje je postavio na kraju je ključno za zdravstveni suverenitet Hrvatske.

  • Air
  • Korisnik
  • 68
19.05.2023 | 21:06
smayoo kaže:
Vjerojatno jesi u pravu, do neke mjere, ali to (govorim o Kini) nije na način, niti u mjeri kako si ti to zamišljaš (odnosno - većina ljudi ovdje). Rekao bih da je danas to na razini kako je bilo u Jugoslaviji osamdesetih godina. ...

... Ono po čemu možeš skužiti da je sustav nazivno represivan je to što izbjegavaju sudjelovati u razgovorima u kojima se otvoreno kritizira političke strukture (čak i ove naše, hrvatske).

... S druge strane, ono što se isto može primjetiti, oni u svoju vlast imaju puno više povjerenja (svjesni su da u njoj ima nesposobnih pojedinaca, ali vlasti kao instituciji vjeruju), nego mi u svoju.


Kada je o Kini riječ pomislio bih tako kako si napisao da nemaju koncentracijske logore u kojima su muslimani.

Kako kaže jedna rečenica iz jednog filma: "Stari šepo je bio lukav, mamicu mu..."
Tito je imao svoj represivni aparat kojim je uništavao one koji su mu smetali ili bili prijetnja.
Taj represivni aparat je u isto vrijeme dopuštao ljudima velike slobode. U tome je bila njegova lukavost. Pa sa posljedično malo tko bunio što u socijalizmu i jednakosti koju je propagirao on ima najviše.

U konačnici za većinu ljudi je bilo puno bolje nego danas (govorim o Hrvatskoj).
Tada smo gradili znanje i imali mnogo uspješnih firmi koje su doslovno uništene u novoj Hrvatskoj. Valjda ih više nismo smatrali našim.
Danas nemamo normalni školski udžbenik izuzev nekoliko naslova od nekoliko profesora (što bi se moglo nabrojati na prste).

Oni koji su provodili taj represivni aparat su bili iz "naroda" i mnogi nisu doslovno provodili naredbe prema "običnim" ljudima svojim znancima. Zato imamo mnogo slučajeva u kojima su neki nastradali a neki nisu za istu stvar. Ipak smo mi Balkan .

Kina je već destcima godina na prekretnici komunizma u privatno kapitalističko društvo.
Kao što si rekao većina je nasljedno zadovoljna sa malo a manjina pumpa enormne novce u svoje džepove.
Do sada je KIna bila u usponu jer je proizvodila za cijeli zapad i posljedično bilo je dovoljno za sve i "svi vide da je dobro".

Iako je mnogi vide da je "dobro" postoji veliki broj ljudi (milioni) koji trpe represiju jednoumlja u Kini.
Da li je taj postotak isti kao što je bio u Jugi ako se sjetimo Golog otoka?
Ne znam.

Ali represija je represija ako se pokaže sustavnom bez obzira na postotak ljudi koji je njom obuhvaćen.

To što oni vjeruju svojoj vlasti pitanje je znanja / razine svijesti o pravednim društvenim odnosima.

Pitanje je je tko bi normalan vjerovao našoj vlasti nakon ove sustavne krađe, nepotizma, rasprodaje u bescjenje, itd. itd...?
20.05.2023 | 19:02
@Dijete,

Ovo nisu obične vlažne maramice (koje su idealne za napraviti začepljenje kanalizacijski cijevi), nego Denkmit-ove (DM-ova robna marka) posebne za dezinfekciju WC daske, koje su bio-razgradive pa mogu ići u WC.
20.05.2023 | 19:32
www.dzif.de/en/infection-common-cold-cor...-sars-cov-2-proteins

"Researchers at the University Medical Center Hamburg-Eppendorf have demonstrated cross-reactive immune responses to another SARS-CoV-2 protein besides the spike protein. The research team found a broad immune system T cell response to the RNA-dependent RNA polymerase of SARS-CoV-2 in blood samples from COVID patients as well as from subjects who were never infected with SARS-CoV-2. "

Čudi me da je tu ovaj članak prošao neopažen. Iskreno, nisam razmišljao nikad o tome zašto sam cijelo vrijeme bez ijednog simptoma COVID-a i uvijek s negativnim testovima, već preko 3 godine, ali moguće da je zbog ovog. Svake godine imam mali period slabe gripe koju prebolim veoma brzo, a iskreno, nisam baš nosio masku svuda, bio sam oko ljudi koji su kasnije imali pozitivan test. OK, prao sam ruke, ali to cijeli život radim, trudim se održavati higijenu zbog sebe, ne drugih.

Puno ljudi koje znam da su se cijepili su kasnije imali pozitivan test, bit će da je moje tijelo jače od tog cjepiva. mbp2009 wins once again
20.05.2023 | 19:54
Ček malo, kaj nije Umbrella Corporation petljala nekaj sa T-stanicama,... ak si super imun, da nisi bio njihov pokusni kunić pa su ti kasnije obrisali pamćenje?
20.05.2023 | 19:59
Bertone kaže:
Ček malo, kaj nije Umbrella Corporation petljala nekaj sa T-stanicama,... ak si super imun, da nisi bio njihov pokusni kunić pa su ti kasnije obrisali pamćenje?


Pa nisam siguran gle, ne djeluje mi kao nešto moguć...

st... staa...STAAAAAARS
20.05.2023 | 20:04
A ništ, kad se rebootaš pozdravi Alice i Jill
20.05.2023 | 20:11
Bertone kaže:
A ništ, kad se rebootaš pozdravi Alice i Jill


Upravo ih vidio. IZUZETNO neuljudne osobe, strašno.
21.05.2023 | 22:15
Covid summit u EU parlamentu u Briselu prije dva tjedna:

www.facebook.com/phyongpp/videos/2296770...tid=rS40aB7S9Ucbxw6v

Čini se još gore nego li smo mislili...
22.05.2023 | 10:26
Manipulacija znanošću od lažljivog i korumpiranog Faucija:

rumble.com/v2ohg5a-the-covid-test-they-d...u-to-know-about.html
23.05.2023 | 07:59
Croatian MEP: Safer To Sign Agreement With Columbian Drug Cartel Than WHO

wide-awake-media.com/croatian-mep-safer-...rug-cartel-than-who/
23.05.2023 | 08:56
To. Kokaina narodu.
25.05.2023 | 00:36
Umjesto da se znanost uvijek propituje, nova "Ministarstva istine" žele znanost propisivati:

27.05.2023 | 00:38
I još jedna "teorija zavjere" o kojoj smo pričali ovdje u više navrata u zadnje dvije godine se ostvaruje...

27.05.2023 | 00:52
dpasaric kaže:
I još jedna "teorija zavjere" o kojoj smo pričali ovdje u više navrata u zadnje dvije godine se ostvaruje...


Dobar mi je taj čiča. Cijelu pLandemiju je popratio vrlo analitički i skulirano. Svaka mu čast na radu i trudu.
27.05.2023 | 11:07
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
I još jedna "teorija zavjere" o kojoj smo pričali ovdje u više navrata u zadnje dvije godine se ostvaruje...


Dobar mi je taj čiča. Cijelu pLandemiju je popratio vrlo analitički i skulirano. Svaka mu čast na radu i trudu.


Sustavan, prizemljen, bez histerije, gleda uvijek gole činjenice i logično zaključuje. Sjajan profesionalac i dobronamjeran čovjek.
28.05.2023 | 21:42
E ovo je sada već "heavy stuff" iz domene "teorija zavjere" ili možda bolje "teorija slučajnosti", ali vrijedi pogledati za opću širinu situacije i moguće "alarme" na koje trebamo obratiti pozornost.

Ili je ovaj znanstvenik potpuno lud i nevjerojatno vješto i tečno povezuje "činjenice" koje namjerno krivo interpretira i zapravo su lako oborive drugim znanstvenicima jer ih je on očigledno krivo povezao...

Ili je u pravu i upao je u osinje gnijezdo i govori istinu koja bi u tom slučaju bila potpuna distopija. On pretpostavlja da je sve motivirano WEF-ovim planom postupne depopulacije.

odysee.com/@InfoTeam:d/WatchTheWater2Lo:9

(Meni Safari ne vrti video, pa probajte Chrome)

Doktor se inače zove Bryan Ardis, a naravno svi korporativni "fact checkeri" kažu da što on priča nije istina, ali bez ikakvih argumenata zašto nije istina!

On, pak sve poziva da ga demantiraju i kažu "evo, ovo si u krivu, nije tako jer to i to"... Mene tu muči zašto je tijekom pandemije uvijek svako različito mišljenje bilo na silu ušutkano i cenzurirano, umjesto da se te ljude koji imaju različito mišljenje pozvalo i javno s njima raspravilo i pokazalo da su u krivu zato i zato...

Jer ako se to ne učini, zapravo se indirektno otvara mogućnost da oni jesu u pravu i da se nešto skriva, da "teorija zavjere" nije tek teorija... nego nečija agenda za profitom i moći.
29.05.2023 | 13:50
dpasaric kaže:
... nego nečija agenda za profitom i moći.


Kome do sada nije jasno da je pLandemija namjerno i svjesno izazvana, teško da će promijeniti svoje mišljenje zbog nekin informacija na dalekim internetima.
Jedino "osvještenje" bi se dogodilo kad bi MSM počeli govoriti "Pandemija je namjerno izazvana zbog "toga i toga", a odgovorni za to su "ti i ti"".
01.06.2023 | 21:44
Opet Kolakušić u EU parlamentu! Jest samodopadan, ali u domeni prava je itekako stručan i iskusan, što kao pravnik, što kao sudac 20 godina.



Poslušao sam sve i moram reći da sve što je rekao stoji.
02.06.2023 | 00:18
Njemački ministar zdravstva mijenja priču...

unherd.com/thepost/germanys-health-minis...on-vaccine-injuries/
02.06.2023 | 05:30
Dao sam si truda poslušati taj TV interview na kojeg se referira članak. Da, voditelj ga pritišće kako je promijenio ploču, a ministar (političarski) kaže da nije, da je on uvijek govorio o incidenciji teških nuspojava o 1:10000, a samo u tom nekom jednom nepromišljenom tweetu je napisao da nema nuspojava. Kako god bilo, u Njemačkoj nisu ni prije pogođenima izbjegavali priznati da su žrtva cjepiva, a kod nas se ni danas to ne želi nikom otvoreno priznati.
03.06.2023 | 01:15
Komični stand up nastup Jimmya Dorea...

03.06.2023 | 08:09
Riba.jpg
04.06.2023 | 02:36
Nova klinička studija - što više primljenih doza, viši je rizik ponovne zaraze...



Ali i to smo davno prošli ovdje na forumu još kada smo zaključili da mRNA tretman funkcionira upravo tako da "stišava" reakciju imunosustava, a onda je, logično, čovjek osjetljiviji na ponovnu zarazu.
04.06.2023 | 09:32
Na uzorku od 66 ispitanika mogli su ustvrditi što god hoće, ali eto, mi imamo vas forumske stručnjake, koji znate sve o virusima i cjepivu, pa nam vi lijepo objasnite rezultate par godina prije nego što se uopće napravi neko istraživanje.

Stvarno ste pametni i moćni, nema šta.
06.06.2023 | 11:53
Sud u New Yorku naložio da se svi zaposlenici koji su dobili otkaz jer se nisu pristali cijepiti moraju vratiti na posao i nadoknaditi im se šteta.

www.foxnews.com/us/new-york-supreme-cour...nated-orders-backpay
07.06.2023 | 17:56
Nadam se da će pravna država funkcionirati u razvijenim državama.
09.06.2023 | 08:52
jura22 kaže:
Nadam se da će pravna država funkcionirati u razvijenim državama.


Nadaj se i dalje
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 33 minuta
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

temeljnik, tino1, Anonimci (374)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.10 Seconds

Provided by iJoomla SEO