Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


  • Daddo
  • Posjetitelj
23.01.2022 | 20:57
Ono, briga me jesi li se ili ne cijepio... dapače, meni je bolje da se ne cijepiš jer mi to znači više prekovremenih i više love u džep jer će karantene organizirane trajat duže.

Krivi su idioti koji nisu sposobni "ne jest žuti snijeg", bez obzira na cijepni status.

A to što si ti cijepljen i zaražen možeš zahvalit sebi jer se eto nisi dovoljno dobro držao mjera. Ili onima oko sebe koji ih se isto tako nisu držali... cijepljeni ili ne.

Prava je šteta što još uvijek (nasreću) nitko od Jabučara nije završio hospitaliziran i prošao to s kisikom, pa da se vrati i veli da mu je bilo baš super i dobro.... čisto da stvar bude napetija jer očito 200-ak ljudi tjedno umrlih nije neka greda....

A možda se i ovima među nama koji su preboljeli vrati?

U svakom slučaju... debelo gubimo u borbi s virusom... plus nas to sve skupa košta novaca koje - nemamo. Dok je vama to ok... i meni je. Jedino mi je "malo šteta" što niste dovoljno ekstremni i pomalo neozbiljno sve to shvaćate, no možda neki novi soj promijeni rakurs iz kojeg na to gledate. Meni i dalje isti posao, samo ga može bit više (opsegom) što posljedično znači i veći dotok love. A to nema veze niti ovisi o cjepivu, kao što si sam primjetio.
23.01.2022 | 21:12
@JOHN

Sorry, ali, tvoje osobno iskustvo baš i nije usporedivo sa statističkim pokazateljima gdje je uzorak veličine čitavog stanovništva jedne države.

Ako se pridržavaš mjera socijalne distance, nosiš masku kada si u zatvorenom prostoru, izbjegavaš nepotrebne kontakte sa većim brojem nepoznatih ljudi, onda ne širiš klice.
To što je netko cijepljen, ne daje mu za pravo da se ponaša neodgovorno.

Ja ne krivim nikoga, i ne želim nikoga prisiliti na nešto, ali svako mogu reći da bi, prema raspoloživim statistikama kod nas i u svijetu, stanje kod nas, kakvo god da jest, bilo bolje da imamo više cijepljenih.
23.01.2022 | 21:13
@Daddo Da te nije briga, ne bi reagirao. Znači briga te i očito je da te nešto muči. Trpaj ti lovu i dalje. Trpao bi ovako ili onako, jer u veću procijepljenost za bolji ishod vjeruje samo mali Ivica i Daddo. Grub sam, ali možda i realan.
Sad lijepo svjedočimo (ne)učinkovitosti tih cjepiva, a ti trpaj lovu na račun toga.

Što se tiče moje odgovornosti, moj život se proteklih godina ionako svodi na posao, obitelj i izlete. Kontakti sa ljudima su se sveli na minimum minimuma zahvaljujući tebi i “tvojima”. Ili me je trebalo zatvoriti u kavez kao životinju, samo da ti kobejagi ne trpaš?!
Samo ljubav
23.01.2022 | 21:20
m@xym kaže:
@JOHN

Sorry, ali, tvoje osobno iskustvo baš i nije usporedivo sa statističkim pokazateljima gdje je uzorak veličine čitavog stanovništva jedne države.

Ako se pridržavaš mjera socijalne distance, nosiš masku kada si u zatvorenom prostoru, izbjegavaš nepotrebne kontakte sa većim brojem nepoznatih ljudi, onda ne širiš klice.
To što je netko cijepljen, ne daje mu za pravo da se ponaša neodgovorno.

Ja ne krivim nikoga, i ne želim nikoga prisiliti na nešto, ali svako mogu reći da bi, prema raspoloživim statistikama kod nas i u svijetu, stanje kod nas, kakvo god da jest, bilo bolje da imamo više cijepljenih.


Moj život se proteklih godina, za vrijeme korone nije ništa bitno promijenio, za tebe ili druge ne znam. Poštujem mjere od prvog dana i maksimalno ih se pridržavamo. Evo ni obleku si nisam obnovio u posljednje dvije godine. Zašto? Zato kaj nikamo ni nejdem.
Ja ne vjerujem da bi nam bilo bolje da smo bili bolje procijepljeni. Ja sam dovoljan primjer samom sebi. Razočaran i prevaren. Ljudi se sve više cijepe, a zaraza se sve brže širi. To ide u prilog mojoj tezi, bar koliko toliko. To je potpuni promašaj i nešto tu ne štima. Cjepimo se, a nema učinka. Da se svaki dan spajam na infuziju koja sadrži cjepivo? Što se još treba učiniti da netko stane na loptu i razmotri novu strategiju
23.01.2022 | 21:28
@JOHN, koliko sam shvatio nisi se još testirao pa zapravo i ne znaš je li korona ili prehlada pa sačekaj sa pljuvanjem po cjepivu (ne mogu vjerovati što sam upravo napisao )

Gle, ja sam prebolio covid krajem rujna/početkom listopada i jučer poslijepodne me počelo grebati u grlu i imao sam čudan osjećaj u sinusima. Navečer mi je počeo curiti nos (onak vodenasto) i danas cijeli dan imam tufere u nosu jer me nervira kaj namam kaj ispuhati, a nos stalno slini, nemam temperaturu, grlo me više ne grebe, mišići me bole ali zato kaj sam prošli cijeli tjedan radio fizikalije od sedam ujutro pa do 8-9 navečer,... i kaj bi sad trebao, trčati na testiranje ili vjerovati da je prehlada?
23.01.2022 | 21:41
Točno. Još nisam siguran ali sam poprilično uvjeren da jesam. I biti ću sretan zbog toga jer ću konačno to sranje preboliti, a svoj imunološki sustav konačno suočiti sa tim sranjem. Žao mi je samo što sam se cijepio i što nisam bio strpljiviji. Prepustio sam se, priznajem!
I da, dobit ću potvrdu o preboljenu što uz dvije doze cjepiva me baca izvan one retardirane kategorije 4 mjeseca, i zato što zbog toga neću morati uzeti to sranje od boostera i jer me, bar za sada, neće hebat u zdrav mozak i prisljavat na kojekakve samoizolacije ili opcije boostera.
Moj izbor bi se sveo na to da biram između nečega u što sumnjam i samoizolacije koje stavljaju pod upitnik moje radno mjesto odnosno egzistenciju, dok u mojoj egzistencijalnoj i zdravstvenoj dvojbi drugi trpaju i pričaju kako ih nije briga.
Samo tjedan dana izostanka sa posla, tvrtka zbraja gubitke a meni se gomila štres, dok drugi trpaju! A za prekovremen me nitko ne pita niti plaća, a drugi na tome trpaju i još se time naslađuju.
Onog glavnog sam jednom vidio kada sam ljetos u ribolovni dućan išao pokupiti robu sa web narudžbe. Pita krkan na telefonu nekoga koliko cjepiva trebaš, kao da su fakin kokice. Škemba para košulju, a od maske ni traga ni glasa. Jedva sam se suzdržao da mu ne zaljepim zidarsku.

Dok sam fizički zdrav i psihički pri sebi, smatram da imam pravo na to, a naročito zato što ni kune iz hzzoa nisam potrošio na nikakva lječenja ili lijekove proteklih 15 godina koliko uplaćujem u kesu iz koje drugi trpaju trećima. I onda ja ne bi imao pravo na liječenje i sl. Katafakin hebena katastrofa. E da, i dopunsko plaćam.
23.01.2022 | 21:45
Velimir Šonje opet odličan, u inat se igra hipotezeom da je najviše necijepljenih među doktorima znanosti!

arhivanalitika.hr/blog/o-doktorima-antivakserima/
23.01.2022 | 21:48
JOHN kaže:


Ja ne vjerujem da bi nam bilo bolje da smo bili bolje procijepljeni. Ja sam dovoljan primjer samom sebi. Razočaran i prevaren. Ljudi se sve više cijepe, a zaraza se sve brže širi. To ide u prilog mojoj tezi, bar koliko toliko. To je potpuni promašaj i nešto tu ne štima. Cjepimo se, a nema učinka. Da se svaki dan spajam na infuziju koja sadrži cjepivo? Što se još treba učiniti da netko stane na loptu i razmotri novu strategiju


Gle ja razumijem da si frustriran, pa tko nije, bio cijepljen ili ne. Moraš se zapitati kada se je pojavio omikron soj? Prije par mjeseci, jel tak i ti bi cijepivo za taj soj u tih par mjeseci ? Čekali smo cijepivo za prvi soj skoro dvije godine. Ako napravimo cijepivo za omikron, on će vjerojatno nestati u tom vremenu i bit će dominantan neki drugi soj, svi se nadamo da neće biti jači od omikrona. Koliko god pričaju da je omikron kamilica ( u odnosu na deltu i je )on uzima svoj danak. Treba samo pratiti kako se kreću brojevi umrlih osoba i onih na intezivnoj njezi. U USA i dalje dnevno umre preko 2 k ljudi, a imaju samo omikron ?

Kod nas brojke nisu niti čudne s obzirom na ponašanje ljudi, koje je krajnje neodgovorno. Trenutno sam već duže vrijeme u Trilju i možda je plenki bio u pravu kad je komentirao Bulja i Sinj. "kad korona vidi Bulja, ona se odmah uplaši i pobjegne u Trilj" Ovdje i danas navečer skoro nema mjesta u kafićima, sve je puno, normalno bez maski i distanci...onda kad odem ujutro na kavu kad je prazno u kafiću, slušam priču gdje je Mate ili Jozo, tko je respiratoru, a tko je na kisiku.
23.01.2022 | 21:48
@JOHN,

Nitko ti ne brani da vjeruješ što god želiš, ali to ne mijenja činjenicu da su statistike zemalja sa većim brojem cijepljenih, znatno bolje od statistika zemalja u kojima je broj cijepljenih na niskoj razini.

Izjava tipa: "Ljudi se sve više cijepe, a zaraza se sve brže širi.", ti ne ide u prilog iz jednostavnog razloga jer nije točna. Broj cijepljenih ljudi kod nas, ne mijenja se bitno u zadnje vrijeme, a broj onih koji se cijepe trećom dozom, još uvijek je bitno veći od broja onih koji se cijepe sa prve dvije doze. S druge strane, sve da se odmah sada, svi oni koji nisu cijepljeni, odluče cijepiti, to ne bi značajnije utjecalo na širenje zaraze, jer je potrebno određeno vrijeme da cijepljena osoba razvije imunitet.

Možeš ponavljati koliko hoćeš da učinka od cjepiva nema, ali kao što rekoh, statistika govori drugačije.
  • Daddo
  • Posjetitelj
23.01.2022 | 21:59
dpasaric kaže:
Velimir Šonje opet odličan, u inat se igra hipotezeom da je najviše necijepljenih među doktorima znanosti!

arhivanalitika.hr/blog/o-doktorima-antivakserima/


Jel to ide one s doktoratom na EFOS ili i ostale?
  • Daddo
  • Posjetitelj
23.01.2022 | 22:02
JOHN kaže:
Točno. Još nisam siguran ali sam poprilično uvjeren da jesam. I biti ću sretan zbog toga jer ću konačno to sranje preboliti, a svoj imunološki sustav konačno suočiti sa tim sranjem. Žao mi je samo što sam se cijepio i što nisam bio strpljiviji. Prepustio sam se, priznajem!
I da, dobit ću potvrdu o preboljenu što uz dvije doze cjepiva me baca izvan one retardirane kategorije 4 mjeseca, i zato što zbog toga neću morati uzeti to sranje od boostera i jer me, bar za sada, neće hebat u zdrav mozak i prisljavat na kojekakve samoizolacije ili opcije boostera.
Moj izbor bi se sveo na to da biram između nečega u što sumnjam i samoizolacije koje stavljaju pod upitnik moje radno mjesto odnosno egzistenciju, dok u mojoj egzistencijalnoj i zdravstvenoj dvojbi drugi trpaju i pričaju kako ih nije briga.
Samo tjedan dana izostanka sa posla, tvrtka zbraja gubitke a meni se gomila štres, dok drugi trpaju! A za prekovremen me nitko ne pita niti plaća, a drugi na tome trpaju i još se time naslađuju.
Onog glavnog sam jednom vidio kada sam ljetos u ribolovni dućan išao pokupiti robu sa web narudžbe. Pita krkan na telefonu nekoga koliko cjepiva trebaš, kao da su fakin kokice. Škemba para košulju, a od maske ni traga ni glasa. Jedva sam se suzdržao da mu ne zaljepim zidarsku.

Dok sam fizički zdrav i psihički pri sebi, smatram da imam pravo na to, a naročito zato što ni kune iz hzzoa nisam potrošio na nikakva lječenja ili lijekove proteklih 15 godina koliko uplaćujem u kesu iz koje drugi trpaju trećima. I onda ja ne bi imao pravo na liječenje i sl. Katafakin hebena katastrofa. E da, i dopunsko plaćam.


A ja ti od sveg srca želim da budeš pozitivan primjer učinkovitosti cjepiva. Bar za prvi put.
23.01.2022 | 22:16
m@xym kaže:
@JOHN,

Nitko ti ne brani da vjeruješ što god želiš, ali to ne mijenja činjenicu da su statistike zemalja sa većim brojem cijepljenih, znatno bolje od statistika zemalja u kojima je broj cijepljenih na niskoj razini.

Izjava tipa: "Ljudi se sve više cijepe, a zaraza se sve brže širi.", ti ne ide u prilog iz jednostavnog razloga jer nije točna. Broj cijepljenih ljudi kod nas, ne mijenja se bitno u zadnje vrijeme, a broj onih koji se cijepe trećom dozom, još uvijek je bitno veći od broja onih koji se cijepe sa prve dvije doze. S druge strane, sve da se odmah sada, svi oni koji nisu cijepljeni, odluče cijepiti, to ne bi značajnije utjecalo na širenje zaraze, jer je potrebno određeno vrijeme da cijepljena osoba razvije imunitet.

Možeš ponavljati koliko hoćeš da učinka od cjepiva nema, ali kao što rekoh, statistika govori drugačije.

Pogledaj ovaj graf pa smisli što češ novo izvaliti

Ako nemaš zdrave oči ja ću ti iščitati grafikon tako da upravo imamo oko listopada pozizivan skok procijepljenosti naročito drugom dozom sa daljnim ne tako strelovitim rastom kao što je skok iz listopada. I to baš onaj bitni skok koji bi i značio poslije druge doze toliko zajamčenu zaštitu. I ne zaboravi izdvojiti 400000 iseljenih ljudi za koje sam poprilično siguran da se nalaze u ovom grafikonu poprilično sigurno u dijelu postotka ljudi koji se nisu cijepili. U tom slučaju je krivulju potrebno podići za par posto. Usudio bi se reči bar 15%
882137A9-A180-4312-965D-293A8BD00644.jpeg


Ako budeš sumnjao na eventualnu manipulaciju, evo ti link izvora….. www.hzjz.hr/procijepljenost/#kumulativna-procijepljenost

Dakle mi se sve više cijepimo, a zaraza se sve više širi.
Samo ljubav

Edit
Ako je slučajno točna moja teza gdje iz grafikona treba izbaciti 400000 ljudi, onda sam još više zabrinut, odnosno razočaran. Em zbog neučinkovitosti, em zbog manipulacija
23.01.2022 | 22:25
cariblanco kaže:
JOHN kaže:


Ja ne vjerujem da bi nam bilo bolje da smo bili bolje procijepljeni. Ja sam dovoljan primjer samom sebi. Razočaran i prevaren. Ljudi se sve više cijepe, a zaraza se sve brže širi. To ide u prilog mojoj tezi, bar koliko toliko. To je potpuni promašaj i nešto tu ne štima. Cjepimo se, a nema učinka. Da se svaki dan spajam na infuziju koja sadrži cjepivo? Što se još treba učiniti da netko stane na loptu i razmotri novu strategiju


Gle ja razumijem da si frustriran, pa tko nije, bio cijepljen ili ne. Moraš se zapitati kada se je pojavio omikron soj? Prije par mjeseci, jel tak i ti bi cijepivo za taj soj u tih par mjeseci ? Čekali smo cijepivo za prvi soj skoro dvije godine. Ako napravimo cijepivo za omikron, on će vjerojatno nestati u tom vremenu i bit će dominantan neki drugi soj

Pa frustriran sam zato što postoje čudaci sa objašnjenjima koja mi nisu prihvatljiva. Ništa drugo. Što možemo zaključiti iz tvog razmišljanja sa kojim se potpuno slažem……..uzimamo cjepiva koja nisu prilagođena soju. Pa ne treba biti previše pametan i zaključiti da stalno kasnimo na vlak. Ako ne ulaziš na onaj prvi čemu forsiranje na drugi kad znaš da te ne vodi do cilja. U drugi ulaziš samo da HŽ nešto zaradi. A gdje će te odvesti, to nije bitno. Jel me kužiš?
To ti je ko ono, sinko samo ti uzmi rakije prije ručka, to je poznato od pamtivijeka, ma ne pitaj zašto….to ti je dobro, pročisti te. A meni se zriga i pokvari cijeli ručak, a drugi guštaju, a moj želudac niti bilo čiji drugi ne shvaća korist od rakije. Samo štetu zbog neke glupe tradicije. Da mi netko kaže da se idemo zarakijat(morao bi biti jako dobar razlog), rekao bi može. Al da mi netko kaže da će me rakija pročistiti za ručka i da ne filozofiram previše……to mi pak vrijeđa inteligenciju.
Evo i zato sam frustriran.
23.01.2022 | 22:57
Daddo kaže:
JOHN kaže:
Točno. Još nisam siguran ali sam poprilično uvjeren da jesam. I biti ću sretan zbog toga jer ću konačno to sranje preboliti, a svoj imunološki sustav konačno suočiti sa tim sranjem. Žao mi je samo što sam se cijepio i što nisam bio strpljiviji. Prepustio sam se, priznajem!
I da, dobit ću potvrdu o preboljenu što uz dvije doze cjepiva me baca izvan one retardirane kategorije 4 mjeseca, i zato što zbog toga neću morati uzeti to sranje od boostera i jer me, bar za sada, neće hebat u zdrav mozak i prisljavat na kojekakve samoizolacije ili opcije boostera.
Moj izbor bi se sveo na to da biram između nečega u što sumnjam i samoizolacije koje stavljaju pod upitnik moje radno mjesto odnosno egzistenciju, dok u mojoj egzistencijalnoj i zdravstvenoj dvojbi drugi trpaju i pričaju kako ih nije briga.
Samo tjedan dana izostanka sa posla, tvrtka zbraja gubitke a meni se gomila štres, dok drugi trpaju! A za prekovremen me nitko ne pita niti plaća, a drugi na tome trpaju i još se time naslađuju.
Onog glavnog sam jednom vidio kada sam ljetos u ribolovni dućan išao pokupiti robu sa web narudžbe. Pita krkan na telefonu nekoga koliko cjepiva trebaš, kao da su fakin kokice. Škemba para košulju, a od maske ni traga ni glasa. Jedva sam se suzdržao da mu ne zaljepim zidarsku.

Dok sam fizički zdrav i psihički pri sebi, smatram da imam pravo na to, a naročito zato što ni kune iz hzzoa nisam potrošio na nikakva lječenja ili lijekove proteklih 15 godina koliko uplaćujem u kesu iz koje drugi trpaju trećima. I onda ja ne bi imao pravo na liječenje i sl. Katafakin hebena katastrofa. E da, i dopunsko plaćam.


A ja ti od sveg srca želim da budeš pozitivan primjer učinkovitosti cjepiva. Bar za prvi put.

Lagao sam, uzeo sam lijekove(neke antivirusne tablete i antivirusnu mast, zovu ih Herplexim) na teret hzzoa ali sam morao platiti još extra kuna jer mi dopunsko ne pokriva b listu. Nije im dosta. Jednog dana kada pod starije dane odlučim uplatiti i za b listu, vjerojatno će izmisliti i c listu. Nikad im dosta.
A kad budem jednom nogom u grobu, prebacit će brzo plahtu preko mene jer će tamo negdje 2060-tih negdje u bazi biti zabilježeno da nisam još 2020 uzeo cjepivo i da ko ga hebe to je i zaslužio. obrazac će vjerojatno popunjavat onaj koji je mislio da se tada strogo držao mjera i drugima držao predavanja, a u ustvari ja taj ključni dan u 2020 partijao sa sestrama i pretilim doktorima koji su bili zabrinuti za zdravstveni sustav .

Žali mi se neki dan jedna sa trgovačkog suda da ih sele, pa da neće moći više skoknuti do Dolca. Muko moja. Seru za ulazak na sud, a zaposlenici za radnog vremena idu na Dolac ili centre. Bože budi precizan i pogodi samo mene jer toliko cigli u ovoj državi ne postoji. Ispred i iza bolnica se čikari na veliko, po birtijama doktora i sestara koliko hočeš, fešta se po bolnicama(bilo je i videa tako da ne ispadne da izmišljam) i sada. U birtiji nisam pošteno bio bar dvije godine. A onda je problem u nečijem pridržavanju mjera. Da li se prekovremeni računaju kada zaposlenici izostaju zbog odlaska na Dolac? Pitam za frenda
23.01.2022 | 23:22
@JOHN

Ako ovim grafikonom želiš dokazati svoju tezu:

"Dakle mi se više cijepimo, a zaraza se sve više širi"

Onda bi trebao u vezu dovesti cijeli period od početka cijepljenja, sa kretanjem broja zaraženih, a ne fokusirati se na period za koji misliš da ti odgovara, a u kojem se, sa dvije doze, cijepilo 10% stanovništva.

Ako, je tvoja teza točna, da je broj cijepljenih uzročno posljedično povezan sa brojem zaraženih, onda smo trebali imati još veći porast zaraženih kada smo u periodu od 4 mjeseca cijepili 50% stanovništva (dakle u dva puta dužem perioda, u kojemu se cijepilo pet puta više stanovnika nego u periodu iz kojeg si ti izvukao gornji zaključak).
Što nam kažu podaci o broju zaraženih u tom periodu?
Kaže nam da smo upravo tada imali pad broja zaraženih, a kasnije i najmanji broj zaraženih u prošloj godini.
Baš interesantno.

Što se tiče ovih 400.000 ljudi i 15%, prema popisu stanovništva is 2011. imali smo 4.300.000 stanovnika, a po zadnjem popisu 3.900.000 stanovnika, a imamo 2.200.000 cijepljenih sa svije doze. Brojevi su zaokruženi, ali možeš lako pronaći iste pa sam izračunati.
Kada se 2.200.000 podijeli sa 4.300.000 dobijemo 51% što bi odgovaralo grafikonu koji si priložio.
Ako 2.200.000 podijelimo sa 3.900.000 dobijemo 56%, tj. razliku od 5 postotnih poena (5.3 ako ćemo biti precizni), što, složit ćeš se, baš i nije 15% razlike.
23.01.2022 | 23:27
Bertone kaže:
@JOHN, koliko sam shvatio nisi se još testirao pa zapravo i ne znaš je li korona ili prehlada pa sačekaj sa pljuvanjem po cjepivu (ne mogu vjerovati što sam upravo napisao )

Gle, ja sam prebolio covid krajem rujna/početkom listopada i jučer poslijepodne me počelo grebati u grlu i imao sam čudan osjećaj u sinusima. Navečer mi je počeo curiti nos (onak vodenasto) i danas cijeli dan imam tufere u nosu jer me nervira kaj namam kaj ispuhati, a nos stalno slini, nemam temperaturu, grlo me više ne grebe, mišići me bole ali zato kaj sam prošli cijeli tjedan radio fizikalije od sedam ujutro pa do 8-9 navečer,... i kaj bi sad trebao, trčati na testiranje ili vjerovati da je prehlada?

Iste takve simptome imao je moj kolega sa posla koji sutra izlazi iz karantene. Od prijatelja malečka je treći put pozitivna, sada je valjda omikron. Dijete ako ima temperaturu dijagnoza je sigurno korona. U povijesti pa sve do danas nije bilo zabilježeno da dijete zakuri dva ili tri puta godišnje. Razlog tome su sigurno ovi što se nisu cijepili, a vjerojatno uključujući i djeca.
Ja bi se na tvom mjestu testirao i produžio si potvrdu koja ti daje slobodu za dodatnim mjesecima. Dolac, birtije i slično zaboravi jer hebiga, nije ti tako pao grah. Niti si u zdravstvu niti si u pravosuđu. Ta ekipa je iznad nas. I trpaju dok ti doma bauljaš u četriri zida.
  • Daddo
  • Posjetitelj
23.01.2022 | 23:28
@JOHN: Ne znam. Dolac nije moj plac.

Meni žao da eto moraš na sud, ali to valjda tako bude kad si lažov.

Sreća pa sudovi nisu brzi a ni ti nisi pretjerano mlad inače bi i do zatvora stigao.
23.01.2022 | 23:33
Daddo kaže:
Ne znam. Dolac nije moj plac.

Meni žao da eto moraš na sud, ali to valjda tako bude kad si lažov.

Sreća pa sudovi nisu brzi a ni ti nisi pretjerano mlad inače bi i do zatvora stigao.

Ma ti bi bio najsretniji da sam ja kriminalac. Na žalost morat ću te razočarat. Riječ je o mojoj susjedi koja sada proživljava teške trenutke zbog Dolca.
Prvi su joj bili što se morala redovito testirati na teret državnog proračuna jer su treći morali trpati. Ja sam morao platiti test iz svog džepa ili se cijepiti.
Ovo sa Dolcem ju je uništilo, a ja sam nervozno okretao ključeve u džepu jer nisam mogao naći trunku razumjevanja za njene teške muke.

Kad si već čestitamo, što se sudova tiče, volio bi da za mog života na urudžbeni stigne jedna opsežna tužba na ime upitnih mjera koje su se provodile na štetu građana. I da postupak bude brz i nemilosrdan.
  • Daddo
  • Posjetitelj
23.01.2022 | 23:37
Dakle, obzirom da si se cijepio, ovi upisi su zapravo nuspojava?

A zamisli da su ti dali pravo, rusko cjepivo. Pa ne bi stao do Kijeva.
23.01.2022 | 23:49
Daddo kaže:
plus nas to sve skupa košta novaca koje - nemamo.


Je, spičkali smo gomilu para na cjepivo koje je očigledno nepotrebno u tim količinama.
A, zamisli, od svih tih cijepljenih nitko da pokaže imalo zahvalnosti što smo se u prvoj mjeri žrtvovali za njih.
23.01.2022 | 23:51
Daddo kaže:
Dakle, obzirom da si se cijepio, ovi upisi su zapravo nuspojava?

Super, nakon dva mjeseca. Kaj još trebam saznati?
Ionako te boli kuki jer trpaš u prekovremenim

Daddo kaže:
A zamisli da su ti dali pravo, rusko cjepivo. Pa ne bi stao do Kijeva.

Tak je svejedno. Jedno i drugo je sokić za nas mlade i snažne. A možda bi te i ruski naučio. Kažu, ovi što su ih mučkali, da si onda pravi Rus
23.01.2022 | 23:56
Gjuroo kaže:
Daddo kaže:
plus nas to sve skupa košta novaca koje - nemamo.


Je, spičkali smo gomilu para na cjepivo koje je očigledno nepotrebno u tim količinama.
A, zamisli, od svih tih cijepljenih nitko da pokaže imalo zahvalnosti što smo se u prvoj mjeri žrtvovali za njih.

Kaže da nemamo para, kakti iskazuje veliku zabrinutost, a trpa prekovremeno. Ma Daddo ti si otkriće! Ti bi za pokojnog Bandića bio sveti gral.
24.01.2022 | 00:08
cariblanco kaže:
JOHN kaže:
...i ti bi cijepivo za taj soj u tih par mjeseci ?


Pa, gle... Po nazi-vaxxerima, normalno je da se danas cjepiva proizvode praktički preko noći jer, jelte, imamo tehnologiju koja to omogućava.
Očekivanja su realna

Koliko god pričaju da je omikron kamilica ( u odnosu na deltu i je )on uzima svoj danak.


Na žalost, ne vjerujem da ćemo ikada imati kvalitetne brojke za usporedbu, ali to bi sad već moglo biti kao i kod gripe ako ne i manje. To je čak i Daddi prihvatljiv broj preminulih. To se ni ne broji. Jedinica za mjeru je "pun autobus", a ako se ne napuni, onda je nemjerljivo i nebitno. Za 49 života nas nije neka briga. 50 je već drama.
24.01.2022 | 00:10
Daddo kaže:
JOHN kaže:
Točno. Još nisam siguran ali sam poprilično uvjeren da jesam. I biti ću sretan zbog toga jer ću konačno to sranje preboliti, a svoj imunološki sustav konačno suočiti sa tim sranjem. Žao mi je samo što sam se cijepio i što nisam bio strpljiviji. Prepustio sam se, priznajem!
I da, dobit ću potvrdu o preboljenu što uz dvije doze cjepiva me baca izvan one retardirane kategorije 4 mjeseca, i zato što zbog toga neću morati uzeti to sranje od boostera i jer me, bar za sada, neće hebat u zdrav mozak i prisljavat na kojekakve samoizolacije ili opcije boostera.
Moj izbor bi se sveo na to da biram između nečega u što sumnjam i samoizolacije koje stavljaju pod upitnik moje radno mjesto odnosno egzistenciju, dok u mojoj egzistencijalnoj i zdravstvenoj dvojbi drugi trpaju i pričaju kako ih nije briga.
Samo tjedan dana izostanka sa posla, tvrtka zbraja gubitke a meni se gomila štres, dok drugi trpaju! A za prekovremen me nitko ne pita niti plaća, a drugi na tome trpaju i još se time naslađuju.
Onog glavnog sam jednom vidio kada sam ljetos u ribolovni dućan išao pokupiti robu sa web narudžbe. Pita krkan na telefonu nekoga koliko cjepiva trebaš, kao da su fakin kokice. Škemba para košulju, a od maske ni traga ni glasa. Jedva sam se suzdržao da mu ne zaljepim zidarsku.

Dok sam fizički zdrav i psihički pri sebi, smatram da imam pravo na to, a naročito zato što ni kune iz hzzoa nisam potrošio na nikakva lječenja ili lijekove proteklih 15 godina koliko uplaćujem u kesu iz koje drugi trpaju trećima. I onda ja ne bi imao pravo na liječenje i sl. Katafakin hebena katastrofa. E da, i dopunsko plaćam.


A ja ti od sveg srca želim da budeš pozitivan primjer učinkovitosti cjepiva. Bar za prvi put.

Hvala na neki način i jesam, vjerojatno se neću morati trpati boosterima. Moja sreća u cijeloj nesreći.
24.01.2022 | 00:14
Gjuroo kaže:
cariblanco kaže:
JOHN kaže:
...i ti bi cijepivo za taj soj u tih par mjeseci ?


Pa, gle... Po nazi-vaxxerima, normalno je da se danas cjepiva proizvode praktički preko noći jer, jelte, imamo tehnologiju koja to omogućava.
Očekivanja su realna

Koliko god pričaju da je omikron kamilica ( u odnosu na deltu i je )on uzima svoj danak.


Na žalost, ne vjerujem da ćemo ikada imati kvalitetne brojke za usporedbu, ali to bi sad već moglo biti kao i kod gripe ako ne i manje. To je čak i Daddi prihvatljiv broj preminulih. To se ni ne broji. Jedinica za mjeru je "pun autobus", a ako se ne napuni, onda je nemjerljivo i nebitno. Za 49 života nas nije neka briga. 50 je već drama.

Drama je zato kaj mora ostat prekovremeno. Al ni to čak nije bed jer trpa. Možda je, u nekim trenutcima kada su neki momenti ipak bitniji od novaca. Tipa odlazak sa ženom/curom/obitelji na kavicu i sok ili sa dečkima na pivicu i tako te slatke stvari koje svi volimo i za kojima svi patimo osim nekih. Neki organiziraju i dernek u institucijama. Ups
Baš kad se toga sjetim, prođu me neka sjeta.
A zašto? Samo zato jer se nisam na vrijeme cijepio
24.01.2022 | 00:35
JOHN kaže:
Gjuroo kaže:
Daddo kaže:
plus nas to sve skupa košta novaca koje - nemamo.


Je, spičkali smo gomilu para na cjepivo koje je očigledno nepotrebno u tim količinama.
A, zamisli, od svih tih cijepljenih nitko da pokaže imalo zahvalnosti što smo se u prvoj mjeri žrtvovali za njih.

Kaže da nemamo para, kakti iskazuje veliku zabrinutost, a trpa prekovremeno.


Eh... To meni fali. Ta kurtoazija...
  • Daddo
  • Posjetitelj
24.01.2022 | 08:33
Zapravo vam obojici samo fali up close & personal doživljaj toga da prođete kroz sustav… poželjno bolnički na par dana, pa da dobijete bolji uvid u meritum stvari.

No, kako ovo još nije gotovo, nije čak ni blizu gotovog… stići ćete, ne sumnjam.
24.01.2022 | 10:36
Pa ja nikada nisam ni rekao da je na odjelima bajno. Osobno se divim doktorima i sestrama koji ulažu napore dok drugi imaju derneke ili čifutare oko bolnica ili obližnjim birtijama.
Sigurno nisam doprinjeo da netko završi u bolnici. Ali znam tko je. Oni koji su obečavali da će cijepljenjem smanjiti širenje virusa
Usput hvala na takvim željama, ali pazi što želiš. Poželjeti nekome tako nešto, najčešće se obije o glavu.
Karma is a b..ch!
  • Daddo
  • Posjetitelj
24.01.2022 | 10:50
Naravno da nisi doprinio... ali nisi ni olakšao ničim sustavu da radi. Osim što eto šiljiš već skoro dvije godine po nečem o čemu baš nemaš iskustva iz prve ruke. A nije da ne fali ljudi. I da nemaš adekvatnih znanja.

Moja "želja" nije želja tebi ili bilo kom drugom... nego nažalost čista matematika. Vidim koliko klinaca dnevno zaprimaju moji i koliko ih je konstantno u sustavu. I usporedim to s brojem PCR-ova pozitivnih... i imam neki uzorak. Sasvim dovoljan da znam da nas čeka sranje, a da nam fali ljudi. Unatoč tome što ni ti ni ja nismo doprinijeli sranju.

I onda obaviš što imaš i što moraš... izađeš van na zrak... ne pušiš jer jbg nisi nikad. Ne piješ jer je tolerancija 0,0 tamo gdje radiš. Ne ideš autom na posao jer auto treba doma gdje imaš imunokompromitirane i friško izoperirane koje su torpedirali iz bolnica van jer je manja šansa da skupe koronu doma nego u bolnici. Biraš javni gradski u ono nedoba kad je prazan ili bar poluprazan. Staviš masku, držiš razmak. Uđeš u taj tramvaj ili bus a u njemu 20-30 klinaca bez maski i bar toliko odraslih... i bez razmaka. A ti znaš brojku onih koji su već kod tebe, vršnjaka tim klincima. I onda jbg. Malo ti nekako to sve skupa bude bezveze i pitaš se ok, ako nećete vi sami... zašto bi ja ili itko drugi brinuo o vama kad vas boli briga za vas?
24.01.2022 | 12:48
Kako nisam olakšao? Cijepio sam se iz mjere opreza, bez obzira što je u pozadini bila potvrda jer ipak moram zbog posla i drugih obaveza u javne ustanove. Nisam do sada bio pozitivan, u biti još nije ni sigurno da li sam sada pozitivan! što sam trebao napraviti da bi tebi podaci u bazi bili po volji. Jesam se ja i moja obitelj trebali vezat za radijator?
Pa mi nemamo veze sa time jer moja obitelj je hodajuća odgovornost od početka pandemije! U prilog nam ide što smo se tek sad razbolili jer hebiga statistički nam šanse nisu bile na povoljnoj strani, naročito kada su se ljudi počeli užurbano procjepljivati uz tobože jamstva da ćemo time ograničiti širenje virusa. Naravno da ta spika više ne prolazi pa se sada isključivo mantra da je isključivo cjepivo tu zbog teških simptoma. Al za te slučajeve kažem, tko misli da mu treba neka se cijepi. Podržavam to i za to nema rasprave
A ja se sa razlogom pitam, kako sam dvije godine odolijevao toj pošasti i baš da me mazne nakon cijepljenja. A da ni ne spominjem onaj herpes!
Baš sam pegula
Farmaceuti su bili na optuženičkim klupama i bili su osuđivani. Svaka suradnja sa takvima, nisu čista posla. A naročito mi se povraćalo kada sam gledao strance kako se cijepe preko moje grbače. U njihovim zemljama pitaj Boga da li bi dobio cjepivo, a ako i bi sugurno bi ga masno platio. Kod nas nije tako zato kaj smo milostivi, nego zato kaj netko treći trpa preko moje grbače.
Cijepljenjem smo kakti trebali usporiti širenje, a efekt je suprotan bez obzira koji je razlog. Cijepivo po pitanju širenja vurusa očito nije učinkovito, samo okorjeli prevarant može tvrditi suprotno. Ljudi su se cijepili i opustili, uz blagoslov retardiranih mjera. Onda sam ja bad guy?! freaky

Mi se trebamo jednostavno naučiti živjeti sa tim sojevima virusa, covid potvrde nemaju nikakvog smisla
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

baka, Bertone, BigMac, m@xym, marioart, smayoo, tino1, Anonimci (634)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.61 Seconds

Provided by iJoomla SEO