Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


  • Daddo
  • Posjetitelj
21.01.2022 | 15:30
Bertone kaže:

Činjenica je da se jedno vrijeme obdukcije nisu radile, odnosno radile su se iznimno rijetko.


Ako je činjenica da se obdukcije nisu radile, onda nastavak rečenice nema smisla.
Ako su se obdukcije radile iznimno rijetko, onda prvi dio rečenice nema smisla.

Obzirom da znamo obojica da onaj drugi nije blesav niti se namjerno pravi "iščašen", a kako si već naveo da postoje protokoli u mrtvozorstvu, onda valja reći - za one koji ne znaju - KADA se radi obdukcija i iz kojih razloga. Ti si počeo priču, pa napiši ti. Ja sam ne jednom pisao i odgovarao na neistine o "neprikladnosti PCR testa" navodeći točno KAD se, KOME, i S KOJIM CILJEM radi PCR test. Uzalud je bilo.

Možda ćeš ti imati više sreće sa svojim objašnjavanjem ili biti razumljiviji od mene.
21.01.2022 | 16:57
Moonlike kaže:
jura22 kaže:
Jesi.
Da se 1 milijarda eura uložila u hranu za gladne, spasili bi 20x više života nego što su procjene da je cjepivo spasilo ljudi (debelih starih dupeta).
Nadalje, govori se o dvoznamenkastom broju milijardi, to bi osiguralo godine i godine hrane za gladne.

Samo još jedno, još uvijek glad kao uzrok smrti vodi nad koronom i to 50%.


cjepivo spasilo ljudi (debelih starih dupeta)

Svaka ti cast na ovoj izjavi... pokazao si svoje pravo lice ovime.

Nadalje, molim te da objasnis kako bi to dvoznamenkasti broj (ajmo i na 99 milijardi eura) osiguralo godine i godine hrane? A sto nakon tih godina? Trebao bi ipak malo vise razumjeti tu materiju nego ovakve gluposti lupati...


Pa nisam mislio da se sve novce da gladnima. Tako samo ravnozemljas moze rezonirati. Negjed sam procitao da je 0,25$ dovoljno da se jedno dijete nahrani dnevno. Pa ti racunaj koliko bi djece bilo gladno sa samo 10% novaca koje su ugurane za koronu. Inace tvoja brojka uopce nije pretjerana.
  • Air
  • Korisnik
  • 59
21.01.2022 | 17:21
Daddo kaže:
Ja sam ne jednom pisao i odgovarao na neistine o "neprikladnosti PCR testa" navodeći točno KAD se, KOME, i S KOJIM CILJEM radi PCR test. Uzalud je bilo.


Samnom ti je taj posao uzaludan, ja sam ti cijepljen protiv takvog znanja.
Tebe su trebali uzeti na sudu u Lisabonu i Beču pa bi im ti dokazao da je PCR prikladan.
21.01.2022 | 17:25
Ajj sto mi se kaki od tih gladnih u Africi. Cijeli zivot ista prica.

Nije problem za covjecanstvo da nahrani gladne, vec sto ne moze dovoljno da nahrani bogate. To je valjda opce poznato.

Ali sa druge strane sto bi moja moralna, ljudska, legalna, younameit, obveza bila da hranim bilo koga? Ja imam svoju obitelj i svoje dijete. Imam jedno da mu ne bi nista u zivotu falilo. Da sam htio radjati i stvarati sirotinju (ko ti gore spomenuti Afrikanci recimo) naklepao bi 15-oro, pa nek ih bogate drzave hrane i skoluju

Svaki dan radim za Afrikancima i znam kako zive i kako razmisljaju. Neki su u Africi, neki u USA. Sav smisao zivota je naklepati sto vise djece, sa sto vise zena. Retardiran nacin zivota skroz. Nisu oni za nikakvo zaljenje.

Moj vozac objavljuje jucer na Snapchat, isao da zaruci curu prije 4 god. Rekla je YES Danas imaju vec 3 djece i treba cetvrto da rodi za mjesec dana. I ima jos jednu zenu u drugom gradu u Americi sa jos nekoliko djece. I sad ce ozeniti jos jednu u Afirici, da ima kad ide na godisnji (JAN/FEB). I ta ce tamo roditi 5-6-7. Treba im knjigovodja za djecu. I takvih ima 30 sto ja osobno znam. A svi su manje vise isti. Ovo su Somalijci.

Isto ko i sa Balkana, ko god zeli da ode iz Afrike moze naci nacin i otici i raditi. Medjutim velika vecina ne zeli da ode i zive od milostinje dijaspore koja im salje pare.

Svaki moj vozac financira sigurno 4-5 obitelji u Africi, saljuci im po 150-200$ recimo. Tipicni paraziti, ko bosanski politicari. Daj milostinje, pomoci, sadake, donacija i eto...
21.01.2022 | 17:28
Jura22
Pa nisam mislio da se sve novce da gladnima. Tako samo ravnozemljas moze rezonirati. Negjed sam procitao da je 0,25$ dovoljno da se jedno dijete nahrani dnevno. Pa ti racunaj koliko bi djece bilo gladno sa samo 10% novaca koje su ugurane za koronu. Inace tvoja brojka uopce nije pretjerana.


Ne znam ja šta si ti mislio, ne čitam misli. Čitam šta si napisao, a napisao si glupost (po obicaju)

Ovo gore kako si opisao mi zvuci ko ona kad je glavni WFP-a izvalio da bi 2% Muskovog bogadstva riješilo glad u svijetu. Onda mu je Musk odgovorio da će mu donirati 5% svog bogatstva, ali prvo mora prezentirati održiv i provediv plan kako će tih 5% riješiti glad u svjetu. Nikada nije dobio odgovor na to od WFP-a. Eto, tako i ti… ko i ovi iz WFP.

Ne znam kako si ravnozemljase spojio sa svime ovime, ali valjda ti znaš. Naviklo se ovdje da se vise ne čudimo načinu kako tvoj mozak funkcionira… pa se neću niti ovome čuditi.

Već sam ti predložio meditaciju, jogu, veganstvo… pomaze da pronađeš unutarnji mir.
22.01.2022 | 08:51
Mislim, da ovo vrijedi pogledat.

tube.source.news/w/p/urDhg5vHK2RjNDWhVzNkB4
22.01.2022 | 13:46
Vrijedi onom tko želi znati. Za Kovid vjernike i dresirane je i dalje nadležan Stožer !
  • Daddo
  • Posjetitelj
22.01.2022 | 18:20
Srećom pa vam to uskoro neće bit najveća briga…

Veli Spectator Index na Twitter računu:

BREAKING: US State Department orders families of embassy staff in Ukraine to begin leaving the country.

Gospode pomiluj….
22.01.2022 | 18:21
O pretjerivanju s brojkama stvarno umrlih od covida:

22.01.2022 | 18:26
Daddo kaže:
BREAKING: US State Department orders families of embassy staff in Ukraine to begin leaving the country.


Pa kad čačkaju mečku...
23.01.2022 | 00:35
23.01.2022 | 01:32
U pandemiji su se ljudi poceli medjusobno mrziti, zasto bi nas bilo briga za Ukrainu?
EU je trula iznutra i zato se bude raspala. Davno sam rekao da je ideja utopijska.
Korona i napeto stanje u Ukraini i na Baltiku su situacije kojima btiselski cinovnici nisu dorasli.
Jedino su spretni uvaljivati robu svojih drzava.
23.01.2022 | 14:49
Čini se da imam koronu. Temperatura, kašalj i bolovi mišića. Uglavnom simptomi su kao simptomi klasnične prehlade.
Prijavio sam se na testiranje. Cjepivo je zakon. Primio sam drugu dozu početkom prosinca. Gomila cjepljenih i necijepljenih se razbolilo. Gdje je učinak tog cjepiva?
Toliko o kvaliteti cjepiva i “onima” koji ih toliko zagovaraju praktički za sve naraštaje. Starija kćer ju je imala pred dva tjedna. Osim blage temperature i šmrcavice nikakvih izdvojenih alarmantnih simpotoma. Gdje razlika između korone/covida i recimo obične prehlade? Kod zdravih osoba je NEMA! Čemu cijepljenje protiv tako nečega ako nema koristi. Zašto određeni roditelji šalju djecu na cijepljenje? Da li su uopče uračunljivi prilikom donošenja takvih odluka. U neke je usađen takav strah da se ja ježim. Takav roditelj može biti opasan po zdravlje svog djeteta i netko to treba spriječiti, a ne poticati. Nadam se samo da nečemo podizati naraštaj djece čije smo zdravlje doveli pod upitnik. Previše se čovječanstvo zaigralo.
  • Air
  • Korisnik
  • 59
23.01.2022 | 15:40
JOHN kaže:
Zašto određeni roditelji šalju djecu na cijepljenje? Da li su uopče uračunljivi prilikom donošenja takvih odluka. U neke je usađen takav strah da se ja ježim. Takav roditelj može biti opasan po zdravlje svog djeteta i netko to treba spriječiti, a ne poticati. Nadam se samo da nečemo podizati naraštaj djece čije smo zdravlje doveli pod upitnik. Previše se čovječanstvo zaigralo.


Samo naglašavamo ono što se ne smije zanemariti.

Nego, kako tvoj herpes?
23.01.2022 | 16:11
@JOHN,

Da, već odavno je poznato da korona ima simptome vrlo slične klasičnoj prehladi. Nevolje nastupaju jedino ako se nakon nekog vremena stanja pacijenta naglo pogorša pa isti završi na bolničkom liječenju.
Cjepivo jest zakon, cijepio si se, i nemaš teške posljedice, a već duže vrijeme je poznato da cijepljenje u bitnoj mjeri sprječava pojavu teških simptoma.
I sad, ti imaš koronu, nemaš teške simptome a čudiš se gdje je tu učinak cjepiva.

Točno je i da se gomila necijepljenih i gomila cijepljenih, zarazila najnovijim sojem korone, a učinak cjepiva se ogleda u veličini tih dviju gomila. Jedna je duplo manja od druge, a ti probaj pogoditi koja.

A, poznati su nam i slučajeve kada npr, osoba cijepljena protiv gripe, ipak dobije gripu, jer cjepivo se radi za jedan do dva najraširenija soja, a u cirkulaciji imamo još nekoliko, manje zastupljenih sojeva.

Možemo se složiti da kod zdravih osoba nema razlike između korone i obične prehlade, problem je samo u tome što mi, onako na prvi pogled, bez detaljnog sistematskog pregleda, ne znamo tko je od nas zdrav, a tko ne. Jer, očito je da i među zdravim ljudima, postoje oni koji nemaju razvijene simptome bolesti, ali i dalje mogu stradati od korone.
Primjer za to su ti slučajevi ljudi, od prije korone, koju su umirali od srčanih mana, iako nisu bili srčani bolesnici (nisu bili svjesni da imaju srčanu manu, jer im do tada ništa nije smetalo).
23.01.2022 | 16:36
Ja pričam o zdravim ljudima, a ti u isti koš trpaš one koji su jednom nogom u grobu ili su rizična skupina sa onima potpuno zdravim mladim ljudima koji ne umiru ili je postotak zanemariv. Koji k…..? Aj promisli još jednom.
Niti cjepivo značajno pomaže u sprječavanju širenja, niti pomaže zdravima. Da li odmaže, to će vrijeme pokazati. Tome sada svi svjedočimo. Postoji razlika što tebi to treba reči, a meni što mogu sam zaključiti.
Mene ne zanimaju verzije virusa nego prisila po kojoj sam se trebao cijepiti protiv nečega čega više praktički nema(delte). Omicron je tu, a cjepivo eventualno pomažu starijima ili bolesnima. A za taj soj govore da je blaži od delte, bio tretiran cjepivom ili ne. Punoljetna osoba sama donosi odluku za cijepljenje i sa time nemam apsolutno nikakav problem. Ovo sve je jedan veliki korak nazad. Kad stvari budu ozbiljne i kada će zaista biti potrebe za masovnim obaveznim cijepljenjima, više nećemo imato povjerenja u naše institucije. Ovo sada je stvarno van svake pameti. Nadam se samo da obavezna cijepljenja za mlade i djecu neće biti obavezna. Cjepivo je očito zakazalo jer su govorili da sprječava širenje, cjepivo je jedna velika magluština zbog kojeg se omicron širi neviđenom brzinom. Poznanici, obitelj i prijatelji mahom su svi bolesni. Nikada nisam čuo da u isto vrijeme bude toliko bolesnih. Ma savršeno radi. Sad sam širio okolo klice, a kobejagi sam siguran za okolinu. Generalno su napravili od mene majmuna. A i od tebe.
Odgovorne osobe, koje imaju srčanu ili bilo koju drugu bitnu manu, za nju će saznati prije nego što bude kasno.
Ona osoba koja zanemaruje simptome, badava su njemu cjepiva, sto ljekova ili sto kardiologa oko njega.

Herpes je dobar. Nestao. Mlad sam i snažan. . Nikad takvo govance nisam imao. Doktorica kaže da je bilo sličnih pojava u zadnje vrijeme, ali neće reči da li ima ili nema veze sa cjepivom. Kad kaže zadnje vrijeme, zna se koliko je sati. Svi se zajebavaju i guraju stvari pod tepih. Nadam se da se neće ponoviti
23.01.2022 | 17:45
JOHN kaže:
Herpes je dobar. Nestao. Mlad sam i snažan. . Nikad takvo govance nisam imao. Doktorica kaže da je bilo sličnih pojava u zadnje vrijeme, ali neće reči da li ima ili nema veze sa cjepivom. Kad kaže zadnje vrijeme, zna se koliko je sati. Svi se zajebavaju i guraju stvari pod tepih. Nadam se da se neće ponoviti


Što se cijepljenja tiče, slažem se da je trebalo omogućiti cijepljenje svima ugroženima, potencijalno ugroženima i onima koji se tako osjećaju. I tu je priči o cijepljenju trebao biti kraj. Sve ostalo su sumLJiva posla.

Što se herpesa tiče, moj glas još uvijek ide tome da ti to nije od cjepiva već od štresa kojeg ne želiš priznati
"U zadnje vrijeme" je izraz koji je ipak dosta širi od samog statusa cijepljenja. To su dvije godine psihoze, strahova, terora, neizvjesnosti i općenito "nenormalnog" stanja. Taj dio pandemije će vjerojatno odnijeti više žrtava nego korona i cjepivo zajedno. Pod "žrtvama" ne mislim samo na preminule već i na utjecaj na zdravlje i općenito na kvalitetu života. Vjerojatno će se zbog toga utjecaja mnogima i skratiti životni vijek.
Elem... Možda je trenutno najlakše taj herpes pripisati cjepivu (možda je i zbilja od cjepiva), ali jako velika vjerojatnost je i da nije od cjepiva. Štonobisereklo - ostavi otvoren um. Ništa te ne košta
23.01.2022 | 17:45
Sad još čekam da se svi porokaju oko Ukrajine i da se tu digne lova na ratnom profiterstvu, pa možemo onda svi fino pljeskat velikim vođama sa jedne druge ili treće strane kako smo dali zajednički doprinos miru na zemlji.
23.01.2022 | 17:52
Ja sam cool. Štresu sam rekao NE. Naravno da mi je ova temperatura digla dodatno živac i da me obuzeo štres. Pod zadnje ga izbacujem lopatama, a vraća mi se u gomilama. Ponekad i jabučnjak dobro dođe za trenutak olakšanja. Nadam se da nisam pretjerao
23.01.2022 | 18:11
@JOHN

Ja uopće ne govorim o starim i bolesnim ljudima, nego o "potpuno zdravim mladim ljudima" koji leže na covid odjelima, a to su mogli srječiti cijepljenjem.

Znamo da kod većine ljudi, korona izazove slabe simptome slične prehladi, i završi bez posljedica, ali isto tako znamo da jedan manji dio ljudi, koji inače nemaju druge bolesti, zbog korone završe u bolnici.
Problem je samo što, barem za sade, ne možemo sa sigurnošću znati koje su to osobe, pa da onda samo njih cijepimo.

Koliko cjepivo "ne pomaže" značajno u širenju virusa, možeš vidjeti na grafikonima Velike Britanije na Worldometer info COVID-19 stranicama, gdje se jasno vidi da su do pojave "omikron-a", i uz ukinute sve mjere, imali manji broj zaraženih nego u prethodnim valovima, kao i to da je broj umrlih na broj zaraženih bio značajno manji nego u periodu dok nisu cijepili 80% stanovnika.

Naravno da te ne zanimaju sojevi, jer, ako i njih uzmeš u obzir, cijela ta priča koju šire anti-vakseri, nema puno smisla.

Cjepivo je razvijano dok je u cirkulaciji bio "alfa" soj, tj. verzija virusa otkrivena u Kini. Kada smo konačno dobili to "prebrzo razvijeno" cjepivo, i počeli ga primjenjivati, u cirkulaciji je već bio "delta" soj.
I opet, zemlje u kojima se većina stanovništva cijepila takvim, "beskorisnim" cjepivima, još uvijek imaju bolju statistiku i zaraženih i mrtvih, u odnosu na zemlje u kojima procijepljenost nije Bog zna kakva.

O tome kako će odgovorna osoba na vrijeme saznati za neku bitnu manu, reći ću ti samo dva slučaja, jedan vlastiti i jedan od bivšeg kolege.

Ja sam malo starija generacija, koja je skoro pola svog života provela u onoj bivšoj državi, u kojoj su se sistematski pregledi, u školi i na poslu, redovito provodili, a imam i koji mjesec staža provedenog u bolnicama, pa su mi tek prije par godina ustanovljene dvije urođene mane, koje bi trebale biti lako uočljive, ali eto...
Jedna je uočena jer mi je počela smetati pa sam otišao na pregled, a druga je dijagnosticirana na zadnjem sistematskom pregledu.

Drugi slučaj, par godine prije pojave korone, kolega s posla, potpuno zdrav (baš kao i te osobe koje si spomenuo u odgovoru) bez ikakvih simptoma, odjednom se srušio na pod. Pridigao se malo sjeo, ono: nije mi ništa, otišao na WC, vratio se sjeo, i nakon par minuta... nije mu ni hitna trebala, samo su ga preveli na patologiju. Uzrok - srce. Čovjek je bio srednje građe, bez viška kila, vodio uredan obiteljski život, i ni po čemu se nije moglo zaključiti da će imati srčani zastoj.

Da je poživio još koju godinu, pa se cijepio i umro, svi bi anti-vakseri graknuli "Eto, vidite, cjepivo ubija ljude".
A, opet, da je poživio, ne cijepio se, i zarazio se koronom, pitanje je da li bi preživio ako bi imao teške simptome.

Kada bi smo imali staklenu kuglu ili barem način dijagnosticiranja koji može utvrditi tko bi mogao teško oboljeti ako se zarazi koronom, i tko bi mogao umrijeti ili imati teške posljedice od cijepljenja, onda ne bi bilo problema, cijepili bismo samo ove prve, a ne bi cijepili ostale, i broj mrtvih i hospitaliziranih bi bio na minimumu.


A, ovako nam preostaje samo da se kockamo, s tim da cijepljenje još uvijek predstavlja manji rizik, barem što se tiče smrtnog ishoda.
23.01.2022 | 18:30
Sve je to OK što si napisao, ali i dalje ne vidim kako netko tko se odlučio ne cijepiti - tom svojom odlukom ugrožava bilo koga drugog osim sebe i zašto zaslužuje društvenu degradaciju, pljuvačinu, institucionalno i vaninstitucionalno, verbalni progon, i ozakonjenu društvenu represiju?
Zar je to pravna država i civilno društvo? U što se to pretvaramo?
23.01.2022 | 18:44
Ne, pretvaramo se u fašističko društvo ali toga nismo svjesni.
23.01.2022 | 19:30
M@xym prognoziram da češ ubrzo pričati da su na odjelima samo mladi, odnosno sve onako kako ti se u medijima servira.
Kad te strefi herc bez najava to su valjda promili od svih koji imaju kardiovaskularne probleme ili moram pomišljati da ljudi padaju ko pokošeni na cesti jer jedino tako srčani bolesnici skončaju. Ne kužim što bi trebao pomisliti. Ljudi oko tebe umiru, a ti se očito bojiš smrti. Prirodna reakcija koja najčešće dolazi kao rezultat neodgovornosti zbog koje si vjerojatno, kroz pola svog vijeka, u jednom ili više navrata zanemario svoje zdravlje tako što si propuštao sistematske preglede, možda vodio nekakav nezdrav život ili nešto još gore od toga.
Ovo vrijedi za svakog neodgovornog…..nikakvi napici, lijekovi i operacije u dobi 30 ili 40+ ne mogu nadomjestiti neodgovornost prema svom zdravlju. Pušenje, alkohol, droga, pretilost i dalje da ne nabrajam. Sve to u konačnici dođe na naplatu. Tijelo sve pamti.
23.01.2022 | 19:38
@smayoo,

Moj odgovor JOHN-u nije išao u tom smjeru, ali kad već pitaš:

Ako iz statističkih podataka za Veliki Britaniju, vidimo pad broja zaraženih u periodu od 1.6.2021 kada su de facto ukinuli sve mjere, pa sve do sredine 12. mjeseca 2021, i drastičan pad broja umrlih na broj trenutno zaraženi, i ako iz toga možemo zaključiti da je uzrok tome veliki broj cijepljenih ljudi, koji su se onda zarazili u manjem broju nego što bi bio slučaj da nisu cijepljeni, onda su te cijepljene osobe doprinijele manjem širenju zarate na sve ostale ljude, bez obzira na njihov status cijepljenja.

Dakle, manji broj zaraženih (jer cijepljeni se teže zaraze, i u manjoj mjeri prenose zarazu na druge), znači i sporije širenje zaraze. Bez obzira na to da li si cijepljen ili ne, ako si u kontaktu sa manjim brojem zaraženih, manja je vjerojatnost da ćeš se zaraziti.

Ako pogledamo grafikone za Hrvatsku, vidimo da broj zaraženih nije značajnije pao u vrhu vala epidemije (jedno vrijeme smo se držali ispod razine prethodnog vala, ali onda je broj naglo porastao), jedino nam broj mrtvih nikada nije dostigao najveći broj mrtvih, koji smo imalo nakon vrha drugog vala epidemije.

E, sada se postavlja pitanje, da li bi nam grafovi bili isti da smo uspjeli cijepiti znatno više od 50% stanovništva, odnosno, da li bi broj zaraženih vidljivo pao, kao što se to dogodilo u Velikoj Britaniji.
23.01.2022 | 19:47
A kakve uopće veze ima broj zaraženih? Zašto je bitno koliko ima zaraženih danas, koliko sutra, koliko za tri mjeseca, koliko za godinu dana? To su podaci kojima nas svakodnevno zasipaju samo radi stvaranja psihoze među ljudima.
  • Daddo
  • Posjetitelj
23.01.2022 | 20:07
Slažem se da to tebi nikako nije bitno... ali nekom tko brine o onima u karantenama/zdravstvenim ustanovama/bolnicama i raspolaže s nekim konačnim i ograničenim kapacitetima taj podatak nešto znači. Na 10000 pozitivnih PCR testova da ti 1 promil od tog broja dnevno završi u bolnici imaš 300 ljudi na mjesec, koji su recimo 7 dana u bolnici. 2100 dana x 500 kn dan je milijun kuna mjesečno. A s brojkom sam konzervativan.

Meni recimo broj zaraženih znači koliko će moji imati više posla, a time posljedično i ja... unatoč tome što sam kao na godišnjem. I tako. No velim, tebe za to ne treba bit briga, ti si prebolio... prvi put. To što ja znam nekoliko njih među nas 160 koji eto već treći put prebolijevaju je isto ko ona tvoja 3 encefalitisa na 300 000, urbana legenda.

Sit gladnom ne vjeruje. I to ti je otprilike sva priča.
23.01.2022 | 20:12
Paaaa... neznam....

Mogu li se ja zaraziti ako sam u kontaktu sa osobom koja nije zaražena?
Ako mogu, onda broj zaraženih ne igra nikakvu ulogu.

Ali, ako moram biti u kontaktu sa zaraženom osobom, da bih se i sam zarazio, onda će, manji broj zaraženih značiti da imam manje šanse da se i sam zarazim (nego što bi to bio slučaj ako je oko mene duplo više zaraženih ljudi), bez obzira na to da li sam cijepljen ili ne (iako ću, ako sam cijepljen, imati manje šanse da se zarazim, u kontaktu sa istim brojem zaraženih ljudi, nego netko tko nije cijepljen).

Ili sam ja nešto krivo shvatio?!

Da se razumijemo, nisam za nametanje i prisiljavanje ljudi na cijepljenje, ali:
- veći broj cijepljenih = manji broj zaraženih
23.01.2022 | 20:22
Korumpirani do kosti:

23.01.2022 | 20:23
Daddo ja sam cijepljen i vjerojatno sam dva-tri dana širio okolo klice, a da nisam bio toga ni svjestan. Da li to tebi i tvojima što predstavlja? Zašto to spasonosno cjepivo nije odradilo svoju zadaću? Čemu sva ta testiranja kada ni cjepiva nisu u stanju odraditi svoju osnovnu zadaću za koje se ti i tvoji busate da ga treba uzeti. Stvar je jednostavna, uzimamo cjepiva koje uopće nisu prilagođena za tu vrstu virusa i to je svima ok. I to praktički obavezno. Da li se tebi to čini normalnim?
23.01.2022 | 20:29
m@xym kaže:

Da se razumijemo, nisam za nametanje i prisiljavanje ljudi na cijepljenje, ali:
- veći broj cijepljenih =manji broj zaraženih

Ja i mnogi drugi smo živući svjedoci da to nije istina. Još do delte jedva da sam mogao nabrojati na prste ruke meni poznate osobe koje su se zarazile, a sada nakon dugo vremena kada mi se gomila tih poznatih ljudi cijepila, svi odreda bolesni i šire klice. Pa tko je tu lud?
Ja nisam jer gledam oko sebe i ne primjećujem neki pozitivni pomak. Čak je situacija gora. Masovno širenje virusa, masovna testiranja i trpanje cjepiva. A ti, Dado i sl. brojite kako su krivi oni koji se nisu cijepili. Da jesu, kenjali bi valjda da se nisu cijepili do lipnja 2021 točno u 12 sati jer je cjepivo bilo raspoloživo od 11:15 na dan 01.01.2020.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati, 4 minuta
  • Zdravac: 6 eura (ako imaš account registriran u Turskoj)
  • Gjuroo: @Zdravac: 6 ili 60?
  • Zdravac: Photoshop (odnosno, kompletni Creative cloud paket sa Premiere, Acrobatom i sve drugo) košta 6 EUR / mjesečno! :)
  • jura22: Canva kosta skoro kao Photoshop
  • dpasaric: Tihi su po pitanju iPada, ali čisto po broj dana od zadnjih modela čini se da će uskoro.
  • Yonkis: Kad izlaze novi iPadovi?
  • drlovric: Ne traze cak niti EDU email. Odobreno je zahtjev. Tako da je ovo rijeseno prije par dana.
  • drlovric: Da pojasnim moralnim dusebriznicima :) Radi se o programu Canva koji nudi besplatno svoju PRO inacicu svim uciteljima, radnicima biblioteka, neprofitnim organizacijama i sl. Moja kcerka to koristi za skolu i ne krse se nikakva pravila. Jednom odobren ucitelj moze dodavati ucenike besplatno, kreirati virtualne ucionice, radionice i sl.
  • smayoo: pa ilegalno je ako netko želi na temelju tuđeg studentskog identiteta koristiti neki softver besplatno.
  • Miro Spiro: mail
  • Miro Spiro: sada svi prilkom upisa na fax dobiju
  • Miro Spiro: zasto je to ilegalno? Ja sam bio student, nisu nam dali mail adrese, moramo sam se sam snalaziti da potvrdim stanje studenta.
  • jura22: Hoce ilegalno doci do programa.
  • moragd: @drlovric kako ti profesor moze pomoci? Treba ti mail adresa sa univerziteta?
  • drlovric: Ima li ovdje kakva dobra profesorska dusa? Treba mi jedan dizajnerski software koji je besplatan za teachers :) Pa eto ako hoce da pomogne :) Msg me pls.
  • Yonkis: Apple releases macOS Sonoma 14.4, watchOS 10.4, tvOS 17.4, HomePod 17.4 software update.
  • stefanjos: [link]
  • stefanjos: ja sam neki dan otrkio pdf gear i odusevljen sam (koristim ga na windowsu) ali je potpuno free i ima editing i split/merge i dosta finih stvari.
  • Riba: Ja koristim Nitro PDF Pro ali sam ga kupio na nekom debelom popustu kao upgrade sa PDF Pen Pro. [link]
  • drlovric: Ja imam i PDF Expert. [link]
  • smayoo: @applejabuka vidi Wondershare PDF Element. Ne znam točno što ti treba pa provjeri može li on to.
  • Zdravac: zapravo sam mislio micanje OD tema s kojima se nemožeš nositi.
  • kupus: I ja bih maknuo offtopic teme, da se mene pita.
  • applejabuka: Da li imate kakvu dobru soluciju / zamjenu za adobe acrobat pro, ne da mi se stvarno plaćati svaki mjesec 15€ da bi editirao par fileova i dodao tekst
  • Zdravac: Iz tog razloga, siguran sam da puuuno forumaša dolazi na forum, ali aktivno sudjeluju samo u čitanju, ali ne i u pisanju.
  • Zdravac: micanje ot tema koje ti iz nekog razloga ne odgovaraju, svakako pomaže! :)
  • Zdravac: Da, dovoljno je maknuti se od teme i shvatiti da nije poanta da se pokuša promjeniti nečije mišljenje nego iznijeti svoje
  • JOHN: ili se se maknut iz teme ako te ona opterećuje
  • JOHN: Jbg. Trebaju se znat isključit, ako smatraš da je s druge strane degenerik
  • Kloba: I kako neće ljudima dosaditi iste stvari koje mogu čusti na svim ostalim medijima? Pa tu su dolazili da se od toga odmore.
  • Kloba: Daddo, Dijete - puno mudrih ljudi koji uopće više ne sudjeluju u raspravama. Kako ne vidimo obrazac? Trujemo se temama koje svi mogu pogledati u Dnevniku, a nitko nije pametniji. Nakon COVID-a ovaj se forum promjenio skroz. Teme razno su COVID, Ukrajina.
  • marioart: konacno podrska za dva vanjska ekrana, ali i daje sramotna kolicina memorije u baznom modelu ....
  • dpasaric: [link]
  • dpasaric: Stigao novi MacBook Air M3! :)
  • JOHN: Šteta. Razlog je neki događaj na forumu ili netko s foruma?
  • smayoo: Da, Dijete je tražio da ga izbrišemo prije nekog vremena :(
  • kupus: sto je ovo, i djeteta nam nema vise na forumu?
  • kupus: došao m3 air, cijena stara
  • zoranowsky: Bok @SRLTRON!
  • Zdravac: @SLRTRON Dobrodošao! :)
  • m@xym: @SRLTRON, Vikalica ne služi pomaganju. Napiši u forumu (u odgovarajući podforum) koji je problem, pa će ti se netko vjerojatno javiti.
  • SRLTRON: Bok ljudi nov sam , prvi dan sam pa molim pomoć
  • smayoo: Lako za to. Chuck Norrisu radi digitalno potpisivanje na Apple silicone Macu! :D
  • kupus: :D
  • zoranowsky: :)
  • zoranowsky: Chuck Norris je napravio update 10.8.
  • kupus: Ako je tko pronašao normalan način updatea 10.8., neka javi, čisto znanosti radi.
  • smayoo: Chuck Norris se rodio koliko hoće puta, i kad hoće. :D
  • Eagle: Chuck Norris nije rođen 6.5.1945. nego 10.03.1940. dakle ne kužim foru
  • cariblanco: A to što sam i ja rođen 6.5..neke godine, ima li tu slučajnosti. Datum nisam izmislio :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

ammadeus, BlackDwarf, Gen, MacSlavko, Riba, Anonimci (289)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.88 Seconds

Provided by iJoomla SEO