Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


17.11.2021 | 16:21
jura22 kaže:

Moderno je imati onu aplikaciju za potvrdu, a ne mislite mozda da se preko nje moze pratiti osoba mimo sudskog naloga? Mozda prisluskovati?
Ja sa jo obrisao.

Ne bi se zacudio da postane obavezna.


Ne kužim zašto bi trebao imati tu aplikaciju, mada imam covid potvrdu. Svoju covid potvrdu imam u bilješkama u pdf.obliku, tamo je i QR cod i kome treba može ga skenirati.

btw. lijepo nam ide, za jedan dan smo stavili još 100 ljudi na respirator. Austrijanci su digli cijelu frku oko brojeva, a ti brojevi kad se usporede s nama su puno manji nego naši. Znači li to da oni više cijene svoje živote od nas ?
17.11.2021 | 16:32
Ne treba imati, ali vecina koju znam je ima.

Gdje su dezurni statisticari?

Gdje su podatci koliko je cijepljenih i ne cijepljenih umrlo, na respiratoru?

Problem kod testiranja je sto se sada intenzivno testiraju necijepljeni iako nemaju simptome, pa je za ocelivati da pozitivnih necijepljenih ima vise.
17.11.2021 | 17:58
Wau, ljudi umiru i intenzivne su pune!?
17.11.2021 | 18:23
Jura22 dobro veli. Sada se gomila ljudi mora testirati i zato toliko slučajeva i zato toliko čuđenja pozitivnim testovima, odnosno novim slučajevima.
Ne bi me čudilo da je riječ o šmrkavim munjama koje šeću okolo. Ako su još ktome dobar dio cijepljeni….i to daj eneke naznake. Da se nitko ne testira, ne bi se dizala drama oko brojeva.
Moje mišljenje od početka je takvo da ti testovi nemaju puno smisla. Ako si šmrkav, ostani doma uzmi bolovanje ili što već. Ako ti bude jako loše završit češ u bolnici ovako ili onako sa ili bez prethodno odrađenog testa jer ti je tako pao grah(loša sreća ili nemar). Ona osoba koja smatra da joj je potrebno cjepivo za prevenciju težeg oblika, ona će se cijepiti. Tu priča završava i život ide dalje.
Koje mrtve potvrde. Šmrkava munja sa potvrdom je gora po sve nego onaj koji nije šmrkav i bez potvrde.
17.11.2021 | 18:27
tino1 kaže:
Wau, ljudi umiru i intenzivne su pune!?

Tako je bilo i prošle godine kada se nitko nije cijepio
17.11.2021 | 18:50
JOHN kaže:
tino1 kaže:
Wau, ljudi umiru i intenzivne su pune!?

Tako je bilo i prošle godine kada se nitko nije cijepio


Sad si probaj zamisliti, da se nije nitko cijepio koliki bi bio taj broj ? Uzmimo u obzir i da je ovaj soj puno zarazniji od tadašnjag. Po mom mišljenju bi si mogli dodati još jednu nulu na kraju brojki.
17.11.2021 | 19:33
JOHN kaže:

Moje mišljenje od početka je takvo da ti testovi nemaju puno smisla. Ako si šmrkav, ostani doma uzmi bolovanje ili što već. Ako ti bude jako loše završit češ u bolnici ovako ili onako sa ili bez prethodno odrađenog testa jer ti je tako pao grah(loša sreća ili nemar). Ona osoba koja smatra da joj je potrebno cjepivo za prevenciju težeg oblika, ona će se cijepiti. Tu priča završava i život ide dalje.
Koje mrtve potvrde. Šmrkava munja sa potvrdom je gora po sve nego onaj koji nije šmrkav i bez potvrde.


Ova tvoja misao ima smisla, ali tek djelomično. Treba pogledati problem u njegovoj cijelini. Znači za šmrkave je to ok, ali što je s onima koji nemaju ama baš nikakve simptome, a zaraženi su ? Mahom su to mladi ljudi koji imaju jači imunitet, ali svatko od tih mladih ima roditelje, bake i djedove.
Naš vatreni prvotimac Bayern_a Josip Stanišić, je dva puta cijepljen i imao je coronu bez ikakvih simptoma. Zbog regula Njemačke, morao se je testirati i tad je saznao da je pozitivan i otišao je u 10 dnevnu izolaciju. Da nije bilo testiranja, mogao je cijelu ekipu Bayern_a zaraziti !! Kad govorimo koliko je neki soj zarazniji od drugoga, moramo imati u vidu da su to eksponencijalni brojevi, a ne obični.
17.11.2021 | 19:46
Cariblanco, oni koji imaju potvrde ne moraju se testirati. Takvi mogu širiti klice kao i oni necijepljeni bez ikakvih simptoma. Čemu onda testiranje samo određenih? Svi na testove ili nitko, svi na cijepljenje ili nitko ili tko želi.
Za mene nema smisla išta između. A o podjelama da i ne spominjem
17.11.2021 | 20:12
JOHN kaže:
Cariblanco, oni koji imaju potvrde ne moraju se testirati. Takvi mogu širiti klice kao i oni necijepljeni bez ikakvih simptoma. Čemu onda testiranje samo određenih? Svi na testove ili nitko, svi na cijepljenje ili nitko ili tko želi.
Za mene nema smisla išta između. A o podjelama da i ne spominjem


Austrija već razmišlja o obaveznom cijepljenju, tko zna možda nas sve to čeka. Slažem se da bi se i cijepljeni trebali testirati, bar brzim testom, koji nisu tako skupi. A da li se ti slažeš da je testiranje korisno.
17.11.2021 | 20:20
Da ako imaš teži oblik bolesti i ideš u bolnicu. Ako nemaš, ostani doma. Ako želimo zaustaviti ovu pandemiju onda se svi cijepimo ili se ne cijepimo. Stariji neka se zaštite. Nema između
  • Air
  • Korisnik
  • 65
17.11.2021 | 21:04
Evo jedan primjer dijagnoze nuspojava. link

Dijete je umrlo drugi dan nakon druge doze.

Zanimljivo je to kako tvrde da je dijete imalo ne dijagnosticiranu upalu srčanog mišića.

S druge strane zabilježene nuspojave su dokazale da cjepiva uzrokuju upalu srčanog mišića.
17.11.2021 | 21:09
JOHN kaže:
Da ako imaš teži oblik bolesti i ideš u bolnicu. Ako nemaš, ostani doma. Ako želimo zaustaviti ovu pandemiju onda se svi cijepimo ili se ne cijepimo. Stariji neka se zaštite. Nema između


Samo si mi polovično odgovorio. A što je s onima koji nemaju nikakve simptome i šire zarazu, a da toga nisu svijesni ?
17.11.2021 | 21:23
Air kaže:
Mislim da su za diskusiju o stanju u pandemiji Covida važni odgovori na pitanja:

Zašto službene osobe javno i konstantno ne govore / upozoravaju ljude (jer mnogi ljudi ne znaju) da su cjepiva eksperimentalna?

Da li je uredu od strane službenih osoba prešutiti ljudima (jer mnogi ljudi ne znaju) da su cjepiva eksperimentalna?

Da li je uredu nagovarati ljude da se cijepe eksperimentalnim cjepivima (jer mnogi ljudi ne znaju težinu riječi eksperimentalno)?


Kolega @Air, koliko mogu primjetiti iz tvojih postova, ti čvrsto zastupaš "svoju" stranu i samo tražiš istinu tamo gdje ti paše. Nadam se da nitko neće ovo shvatiti kao neki osobni napad. Jesi li ponekad probao istraživati argumente "druge" strane ili je to čisti fake ?

Jedno pitanje za tebe...npr u ratu si i nemaš oružja i onda od nekud dobiješ oružje bez svih atesta. Hoćeš li se s tim oružjem braniti, ili ćeš dozvoliti da izgineš ?
Ili da si na Titaniku, jel bi skočio u čamac koji nema sve ISO standarde ?
17.11.2021 | 21:26
JOHN kaže:
Da ako imaš teži oblik bolesti i ideš u bolnicu. Ako nemaš, ostani doma. Ako želimo zaustaviti ovu pandemiju onda se svi cijepimo ili se ne cijepimo. Stariji neka se zaštite. Nema između


Samosto cjepivo ne bude zaustavilo pandemiju. To stalno ponavljaju. Sprijecilo bude teska stanja.

Kad se svi ne pozarazimo, ne bude mira. Ovim tempom 8-10 godina. Moze i cjepljenjem, ali svaka dva mjeseca.
17.11.2021 | 21:52
jura22 kaže:

Samosto cjepivo ne bude zaustavilo pandemiju. To stalno ponavljaju. Sprijecilo bude teska stanja.

Kad se svi ne pozarazimo, ne bude mira. Ovim tempom 8-10 godina. Moze i cjepljenjem, ali svaka dva mjeseca.


A zašto ne razmišljaš na pozitivan način? Još se svi sjećamo početka pandemije, gdje nitko nije imao pojma o ničemu, čak se je spominjalo da ako se voziš na biciklu, moraš imati bar 25m. razmaka Svi se sjećamo tih početaka i količine neznanja, oko nove pandemije. Danas je ipak drugačije stanje, imamo spoznaju o mnogo stvari, koje nismo imali na početku ove pandemije. Zbog čega se ne bi našao neki lijek ? Ipak cijeli svijet radi na tome.
Vidim da si se ti i JOHN cijepili, a vjerovatno niti ne bi, da je stanje isto kao ljetos
17.11.2021 | 21:58
cariblanco kaže:
JOHN kaže:
Da ako imaš teži oblik bolesti i ideš u bolnicu. Ako nemaš, ostani doma. Ako želimo zaustaviti ovu pandemiju onda se svi cijepimo ili se ne cijepimo. Stariji neka se zaštite. Nema između


Samo si mi polovično odgovorio. A što je s onima koji nemaju nikakve simptome i šire zarazu, a da toga nisu svijesni ?

Pa velim ili svi testove ili nitko. Kakve mrtve potvrde i iznimke!
17.11.2021 | 23:01
Da se vratimo na brojke. Netko je spominjao Izrael, evo vam link da vidite bojke Izraelaca u zadnjih tjedan dana.

www.worldometers.info/coronavirus/country/israel/

Znači u zadnjih tjedan dana imaju 17 umrlih !!!
18.11.2021 | 04:17
Air kaže:
Evo jedan primjer dijagnoze nuspojava. link

Dijete je umrlo drugi dan nakon druge doze.

Zanimljivo je to kako tvrde da je dijete imalo ne dijagnosticiranu upalu srčanog mišića.

S druge strane zabilježene nuspojave su dokazale da cjepiva uzrokuju upalu srčanog mišića.


To znači što?
1. Dijete je bilo zdravo ko dren?
2. Dijete primilo 2. dozu cjepiva.
3. Dijete dobilo upalu srčanog mišića.
4. 24 sata nakon toga dijete preminulo od komplikacija izazvane upalom kojoj je 48 sati trebalo da se pokrene i da dođe do smrtonosnih komplikacija.

Zanimljivo, kao da je cjepivo zmijski otrov i to od neke j***e zmije iz Australije.
18.11.2021 | 07:07
Bude ti @Dijete objasnilo ovo o zmijama i Australiji.
18.11.2021 | 07:09
@cariblanco, tocni, ne bi se cijepio da ne moram. Vjerujem da se vecina cijepila radi komocije, a ne radpdi zastitie. Samo troje ljudi znam koji se boje korone.
18.11.2021 | 08:39
jura22 kaže:
Bude ti @Dijete objasnilo ovo o zmijama i Australiji.


Koje veze @Dijete ima sa zmijama u Australiji kad on živi na Novom Zelandu gdje uopće nema zmija?

PS. Ok, nedavno sam čitao da je neki klinac u nekoj sjevernoj pokrajini, našao na plaži zmiju, ali se radilo o nekoj vrsti morske zmije koja je tamo dobauljala na tko zna koji način)?
18.11.2021 | 09:15
I ti si osjetljiv, tu ti ga je to negdje.
18.11.2021 | 09:31
theconversation.com/no-vaccinated-people...hey-get-covid-171302

Clanak sa monostvo linkova na istrazivanja koji potvrduju sto novinar pise (linkovi na istrazivanja "s obije strane"). Objektivno sazeto.
  • Air
  • Korisnik
  • 65
18.11.2021 | 09:41
Air kaže:
Mislim da su za diskusiju o stanju u pandemiji Covida važni odgovori na pitanja:

Zašto službene osobe javno i konstantno ne govore / upozoravaju ljude (jer mnogi ljudi ne znaju) da su cjepiva eksperimentalna?

Da li je uredu od strane službenih osoba prešutiti ljudima (jer mnogi ljudi ne znaju) da su cjepiva eksperimentalna?

Da li je uredu nagovarati ljude da se cijepe eksperimentalnim cjepivima (jer mnogi ljudi ne znaju težinu riječi eksperimentalno)?


cariblanco kaže:
Kolega @Air, koliko mogu primjetiti iz tvojih postova, ti čvrsto zastupaš "svoju" stranu i samo tražiš istinu tamo gdje ti paše. Nadam se da nitko neće ovo shvatiti kao neki osobni napad. Jesi li ponekad probao istraživati argumente "druge" strane ili je to čisti fake ?


Ja čvrsto zastupam stav da se u današnjim društveno, političkim, gospodarskim i vojnim odnosima treba propitivati sve jer s druge strane imamo mnogo ljudi koji nemaju dobre namjere ili su oportunisti spremni gaziti preko žrtava da bi ostvarili svoje ciljeve. To i činim, propitujem i naglašavam ono za što mislim da nije uredu.

Moj stav oko cijepljenja protiv Covida je da cjepivo koristi ljudima koji su u teškom zdravstvenom stanju na način da je rizik od smrtnog ishoda veći nego rizik od posljedica nuspojava. S druge strane ljudima koji nemaju teških bolesti je veći rizik od posljedica nuspojava nego od smrtnog ishoda nakon zaraze.
Na osnovu toga moje uvjerenje je da nije uredu prisiljavati zdravog čovjeka da cijepi i riskira nuspojave.
Pogotovo nije niti znanstveno niti moralno to činiti sa eksperimentalnim cjepivom.

Jedno pitanje za tebe...npr u ratu si i nemaš oružja i onda od nekud dobiješ oružje bez svih atesta. Hoćeš li se s tim oružjem braniti, ili ćeš dozvoliti da izgineš ?
Ili da si na Titaniku, jel bi skočio u čamac koji nema sve ISO standarde ?


Zanimljiva paralela, ali mislim da ne pokriva sve aspekte situacije oko Covid pandemije.
Da skočio bi u čamac.
Za oružje ne znam.

A da mi sada odgovoriš na moja pitanja?
18.11.2021 | 09:55
Bertone kaže:
jura22 kaže:
Bude ti @Dijete objasnilo ovo o zmijama i Australiji.


Koje veze @Dijete ima sa zmijama u Australiji kad on živi na Novom Zelandu gdje uopće nema zmija?

PS. Ok, nedavno sam čitao da je neki klinac u nekoj sjevernoj pokrajini, našao na plaži zmiju, ali se radilo o nekoj vrsti morske zmije koja je tamo dobauljala na tko zna koji način)?


Šala. On je najbliže.
18.11.2021 | 10:01
Ovo s oružjem je retardirano, neusporedivo s ičim. Isto je i s čamcem.
To samo indoktrinirane osobe mogu govoriti ili one koje su na plači farmaceutske mašinerije.
JA NISAM PROTIV CIJEPLJENJA, JA SAM PROTIV PRISILJAVANJA NA CIJEPLJENJE. BILA PRISILA DIREKTNA ILI INDIREKTNA
18.11.2021 | 10:50
cariblanco kaže:
JOHN kaže:
tino1 kaže:
Wau, ljudi umiru i intenzivne su pune!?

Tako je bilo i prošle godine kada se nitko nije cijepio


Sad si probaj zamisliti, da se nije nitko cijepio koliki bi bio taj broj ? Uzmimo u obzir i da je ovaj soj puno zarazniji od tadašnjag. Po mom mišljenju bi si mogli dodati još jednu nulu na kraju brojki.


Ne postoji baš nijedan dokaz za te tvrdnje.
18.11.2021 | 11:24
Glavni problem (zapravo dva) sa koronom su:

1, zdravstvo nam je u banani godinama. Za to nisu krivi liječnici i medicinske sestre nego političari koji se nisu pobrinuli da zdravstvo bude bolje.
2. blesavi ljudi u našoj zemlji koji imaju samo ograničeno kratkoročno pamćenje, a dugoročno nemaju uopće i naslijeđeni stav da im je za sve uvijek netko drugi kriv.

Za oba problema su odgovorni političari, koji svoj interes stavljaju ispred svega drugoga, za prvu točku, odnosno loše stanje u zdravstvu odgovornost prebacuju na korisnike što ime i nije toliko teško jer imaju točku dva.

18.11.2021 | 11:26
ntenzivne se ne pune?
Ljudi ne umiru?

550 na intenzivnoj!
8 Umrlo!
samo u Rijeci
1. Manja vjerojatnost da se zarazi cijepljeni nego ne cijepljeni.

2. virusno opterećenje kod cijepljenih je puno manje nego kod necijepljenih

3. virusno opterećenje kod cijepljenih puno brže slabi nego kod necijepljenih

4. samo to usporava širenje virusa, tako da je zaključak da bi sve bilo lakše i da bi bilo manje žrtava logična i ispravna.

Ovo su fakti i daju se iz svega što je objavljeno iščitati.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 6 minuta
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

drlovric, m@xym, miomika, Riba, Anonimci (555)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.42 Seconds

Provided by iJoomla SEO