Coronavirus / COVID-19
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Coronavirus / COVID-19


16.11.2021 | 15:13
Bertone kaže:
Nadam se da neće proći, no da je društvo polarizirano je (trenutno je omjer ankete 57-40-3 %)- HVALA POLITIČARI debljate se i dalje i kradite gdje stignete jer kad podijelite kvalitetno ljude biti će vam još lakše


Gaj Julije Cezar je davno rekao Divide et impera.
Živio je i 1.st prije Krista!

Ništa ovo nije novo jer ustaše i partizani više ne prolaze, ne prolazi niti unutarnji i vanjski neprijatelj, isto tako opasnost istoka i zapada. Povijest se ponavlja.
  • Air
  • Korisnik
  • 68
16.11.2021 | 15:28
Moonlike kaže:
Air
To je tvoje subjektivno mišljenje da je u pitanju privlačenje pažnje novinarke iznošenjem neistina.
Možda i je točno.

Reci mi kako komentiraš ovaj slučaj: link

Da li je i ovdje privlačenje pažnje ili nešto drugo?

Neću ulaziti u sličnosti ovih slučaja sa Covid situacijom.

Koiliko bi optužbi / dokaza bilo dovoljno da se počne sumnjati u nepoštenost i beskrupuloznost farmaceutskih tvrtki?


Ako ti vjerujes tome sto je u tom videu novinarka izbrbljala, evo, ja zaista nema vise komentara, niti mogu s tobom argumentirano bilo kakvu raspravu voditi. Sta da ti kazem na to...

Link koji si dao je iz Jutarnjeg Lista, datiran od 7. Sijecnja 2010. Slazes i dalje ciglu po ciglu. Imamo li rezultat te istrage? Naime u clanku se ne navode nikakve optuzbe i dokazi (kako to ti percipiras i interpretiras ovdje), vec clanak navodi da se otvara istraga. Trebao bi znati razliku...

Naravno da farmaceutske tvrtke pokusavaju utjecati na znastvenike, vlade itd u cilju trosenja novaca na njihove proizvode. No, mozes li mi navesti jednu granu industrije koja to ne cini? To se zove lobiranje... svi to rade, pa i najvece humanitarne, neprifitne i nevladine organizacije, zasto ne bi i za profit korporacije.

Da li to znaci da vlade, znastvenici itd. padaju pod utijecaj farmaceustskih tvrtki i svjesno truju, ubijaju, nanose stetu stanovnistvu? Ako si ti u to uvjeren, eto, opet, nemam kometara


Meni nije cilj stvarati neku svoju teoriju, ciglu po ciglu, kako ti kažeš.
Volio bih i ja da su odnosi među ljudima bolji, da korporacije ne rade to što rade, da političari ne rade to što rade.
Ali zbog toga što bi ja volio da je, ja ne okrećem glavu od onog što mi se ne sviđa.

Tako da sve ove vijesti koje nisu u rangu "ravne zemlje" a nisu dokazane kao neistina, ostavljam kao potencijalno istinite.

Odnosno, to što možda nije bilo procesa u potencijalnom slučaju svinjske gripe, ili je taj proces završio odbacivanjem optužbi, kako ti to kažeš (što realno i može biti istina) meni ne mijenja značajno sliku o tome tko mi je s druge strane.

Zašto?

To sliku gradim na osnovu puno informacija i činjenica kroz duže vrijeme.

Primjer 1: Slučaj Grčka kriza. Nakon nekog vremena je isplivala istina u kojoj se EU pokazala / dokazala kao prljav igrač koji će zgaziti cijelu jednu državu ako je to interes nekog od njenih "igrača".

Primjer 2: Slučaj Sanader - oslobađajuća presuda za slučaj HEP - dioki. link
To što je Sanader oslobođen meni ne mijenja moju sliku o njemu.

Sve te vijesti / informacije ostavljaju me budnim da se ne zanesem svojim željama nego da ostanem svjestan koga imam s druge strane.

Da li su neki (sad nije bitno koliko njih) znanstvenici, vlade, političari spremni nanesti štetu ljudima meni nije upitno. Ako ti to ne vidiš onda imaš problem sa viđenjem realnog svijeta oko sebe. Žao mi je zbog toga, s druge strane ne zamjeram ti jer tebi je ljepše živjeti u svom balonu koji nema veze sa stvarnošću.

Kao primjere navest ću:
Slučaj genocida u Ruandi - u 100 dana ubijeno je skoro milion ljudi. Sve vlade svijeta su bile su svjesne tog procesa. Niti jedna nije poduzela ništa. Ništa. Zar to nije zločin protiv čovječanstva prvog razreda?

Slučaj šećer - znanstvenici su godinama krivotvorili znanstvena istraživanja o šećeru i njegovoj štetnosti. link

Sličnih primjera imaš na tone. Nažalost.
16.11.2021 | 15:55
Zato treba slusati znanstvenike koji nisu rezimski.
  • Air
  • Korisnik
  • 68
16.11.2021 | 16:00
Izjava Gordana Lauca: link

Pitanje moje je: što nije istinito u ovoj izjavi?
16.11.2021 | 17:20
Vanjuška, ovdje nitko nije protiv cijepljenja nego protiv nametanja nečega što nije zakonom propisano. Čim to prije shvatiš, to ćemo se lakše razumijeti. Bar ti i ja.
16.11.2021 | 17:23
Bio sam se danas cijepiti protiv gripe. I usputno na razgovor s epidemilogom da se raspitam za moju bojazan imam li veći rizik pri cijepljenu protiv korone zbog autoimune reakcije koju sam imao prije x godina.

Uputila me kao preboljelog na vađenje antitijela i rekla da se na mom mjestu ne bi cijepila ako imam visok broj antitijela. Javim situaciju kada dobijem rezultate.

No, dugo sam pričao, ali najkraće moguće: "Jedini u Savjetu tko govori istinu je Lauc".

Kada to kaže političar, mogu ne vjerovati, kada to kaže epidemiolog, onda vjerojatno to ima neku težinu, tako barem ja gledam.

Cjepivo sada služi uglavnom tome da se smanji pritisak na bolnice, i ok, i to je dobro, ali treba znati da mu je učinkovitost sada loša, čak ispod 50%.

I za kraju sam pitao za najčešću ozbiljnu nuspojavu: miokarditis.
16.11.2021 | 17:31
Air kaže:
Izjava Gordana Lauca: link

Pitanje moje je: što nije istinito u ovoj izjavi?


A jel istina da je jučer na raznim testiranjima otkriveno skoro 900 ljudi koji nisu niti znali da su pozitivni i nisu otišli na posao i zarazili druge ?
  • Air
  • Korisnik
  • 68
16.11.2021 | 17:36
cariblanco kaže:
Air kaže:
Izjava Gordana Lauca: link

Pitanje moje je: što nije istinito u ovoj izjavi?


A jel istina da je jučer na raznim testiranjima otkriveno skoro 900 ljudi koji nisu niti znali da su pozitivni i nisu otišli na posao i zarazili druge ?


Hoćeš reći da je sve istina, ali da je istina i ovo što si ti naveo?
16.11.2021 | 17:53
Vanjuška kaže:
Lajavi je toliko narcisoidan da ne razumijem kako ozbiljni ljudi ovdje uopće mogu zažmiriti na 80% njegovih proljeva, samo zato što je 20% relativno normalno i zdravorazumski.


Za razliku od Đixa i sličnih Đilkana, Lajavi ima barem 20% normalnog i zdravorazumskog.
Ovaj podatak od 20% sam pokupio od tebe jer realno nemam pojma koliki postoci su gdje osim kod Đixa koji je 100% terorist.
Daklem... Ne fokusiram se na 80% gluposti već se fokusiram na 20% zdravog razuma. To je podatak koji mi je bitan.
Ako je podatak normalan i zdravorazumski, onda to milijun budalaština ne može zasjeniti. Zašto bih se uoće bavio budalaštinama ako su budalaštine?

Ako ga sad Plenky izbaci, postati će vođa vas koji ste protivnici cijepljenja, što mu je vjerojatno i agenda...


Nisam primjetio nijednog protivnika cijepljenja (kao takvog) na Jabučnjaku, pa ne znam koga tu adresiraš. Koliko sam shvatio, na Jabučnjaku postoji skupina ljudi koji su skeptični prema trenutno dostupnim cjepivima (premda su se neki od njih i cijepili) i postoji skupina ljudi koji se osjećaju dovoljno zdravo i vjeruju da je bolje da tu boleštinu riješe vlastitim imunitetom nego eksperimentalnim cjepivom.

Cijepljenje spašava živote i zaustavlja moguću novu mutaciju virusa, sve ostalo je nebitno.


Cijepljenje može spasiti život, ali ni to nije u 100% slučajeva da se može tako lakonski ispaliti da "cijepljenje spašava živote". Cijepljenje jednim dijelom i ugrožava živote. Ti sad imaj muda nekoga nagovarati na cijepljenje, pa da nakon toga osoba zakovrne ili ostane sakat.
Do sada smo valjda već apsolvirali i to da cijepljenje ne štiti druge već samo guzicu (ruku) koja se cijepi.

A o mutaciji se isto već piše da cijepljenje ne zaustavlja moguće mutacije. Znaš, to kao ono što su prodavali priču da je cjepivo 100% učinkovito, pa je onda taj postotak s vremenom opadao, pa smo onda došli i do booster doze. Vjerojatno nakon toga slijedi 2. boost, pa 3. boost... Tak će i za zaustavljanje mutacije reći da nije to baš tako već ćemo ipak morati uzeti i antimutant boost da se zaustavi mutacija. Pa 2. antimutant boost, pa 3. antimutant boost... Pa će nam na kraju reći da su se oni samo šalili i da pandemije nije ni bilo i da sad možemo dalje normalno živjeti svoje živote.
16.11.2021 | 17:56
Lauc govori zdravorazumski i dosta jednostavnim jezikom, a potvrdu njegovih teza sami osjećamo i vidimo kako kod nas, tako i EU.

Očito, zemlje koje su drastično pooštrile mjere i uvele potvrde, zaraza raste jer se ne kontrolira kod imaoca komada papira.
Kontrolira se kod ovih drugih, a trebalo bi se kontrolirati kod svih.

Da smo ostali na "starom" modelu pa svi oni koji su u kontaktu sa zaraženim da budu doma 10 dana uz obavezan test, tada bi zaraza padala.

Ovo mi se čini da žele zaraziti što više ljudi kako bi dobili prirodnu zaštitu, ali ovim tempom trebati će barem 10 godina (ili kraće ako se zaraza ubrzano ne bude širila).
16.11.2021 | 18:12
Air kaže:
cariblanco kaže:
Air kaže:
Izjava Gordana Lauca: link

Pitanje moje je: što nije istinito u ovoj izjavi?


A jel istina da je jučer na raznim testiranjima otkriveno skoro 900 ljudi koji nisu niti znali da su pozitivni i nisu otišli na posao i zarazili druge ?


Hoćeš reći da je sve istina, ali da je istina i ovo što si ti naveo?


Ovaj objava Lauca je politička objava.Što je on u toj objavi znanstveno obrazložio, osim svog osobnog stava. Niti su svi argumenti cijepljenih istiniti, a niti svi argumenti necjepljenih. Za pravu istinu trebamo još vremena. Bitno je samo da ostanemo normalni i ne mrzimo jedni druge.
16.11.2021 | 18:58
cariblanco kaže:
Bitno je samo da ostanemo normalni i ne mrzimo jedni druge.


Paljac gore.
16.11.2021 | 19:17
Gjuroo kaže:
Za razliku od Đixa i sličnih Đilkana, Lajavi ima barem 20% normalnog i zdravorazumskog.
Ovaj podatak od 20% sam pokupio od tebe jer realno nemam pojma koliki postoci su gdje osim kod Đixa koji je 100% terorist.
Daklem... Ne fokusiram se na 80% gluposti već se fokusiram na 20% zdravog razuma. To je podatak koji mi je bitan.
Ako je podatak normalan i zdravorazumski, onda to milijun budalaština ne može zasjeniti. Zašto bih se uoće bavio budalaštinama ako su budalaštine?


Ne znam za tebe, ja ne mogu klaune koji idu principom i ćorava koka kad tad ubode zrno (20%).
Nego ti si jedini koji mi za Đikića priča da je terorist - ako možeš elaborirati, jer sam očito nešto veliko propustio.

Cijepljenje može spasiti život, ali ni to nije u 100% slučajeva da se može tako lakonski ispaliti da "cijepljenje spašava živote". Cijepljenje jednim dijelom i ugrožava živote. Ti sad imaj muda nekoga nagovarati na cijepljenje, pa da nakon toga osoba zakovrne ili ostane sakat.
Do sada smo valjda već apsolvirali i to da cijepljenje ne štiti druge već samo guzicu (ruku) koja se cijepi.


Cijepljenjem se SMANJUJE širenje virusa kao i smrtnost od istog/bukiranje kreveta u bolnicama koje posljedično donose još više smrti od sasvim drugih stvari.
Odbijanje cijepljenja na račun "eksperimentalnog" lijeka koji može, možda, nekad donijeti probleme mi je doslovno sistem kuća gori, a baba se češlja. Želiš li da se ova priča već jednom završi pa da covid bude kao gripa, da ga otresemo s ramena ili ti je draže da se jebemo s maskama i potvrdama još godinama? Ne znam da li je cjepivo opasno, da li će mi rogovi izrasti za 10 godina, no vodim se računicom da je SADA potrebno djelovati, ma što sad, prije 8 mjeseci ili kad su već cjepiva postala šire dostupna.

Dalje, vidio si i sam grafove smrtnosti u procijepljenim i onim drugim, nama bliskim zemljama. I onda i dalje palamudimo o tome što će biti kad će biti?
To je terorizam jebote

A o mutaciji se isto već piše da cijepljenje ne zaustavlja moguće mutacije. Znaš, to kao ono što su prodavali priču da je cjepivo 100% učinkovito, pa je onda taj postotak s vremenom opadao, pa smo onda došli i do booster doze. Vjerojatno nakon toga slijedi 2. boost, pa 3. boost... Tak će i za zaustavljanje mutacije reći da nije to baš tako već ćemo ipak morati uzeti i antimutant boost da se zaustavi mutacija. Pa 2. antimutant boost, pa 3. antimutant boost... Pa će nam na kraju reći da su se oni samo šalili i da pandemije nije ni bilo i da sad možemo dalje normalno živjeti svoje živote.


I sve što kažeš može biti točno i ne mora biti točno. No tvoj sistem čekanja samo produžava ovu agoniju. A dotle ekipa mlati pare na testovima. I svi smo umorni od toga i jedni i drugi.
Rekao sam već ranije, možda treba jača smronosnija mutacija da se problem riješi jednom za svagda? Ili samo precizniji asteroid.
16.11.2021 | 19:20
jura22 kaže:
Očito, zemlje koje su drastično pooštrile mjere i uvele potvrde, zaraza raste jer se ne kontrolira kod imaoca komada papira.
Kontrolira se kod ovih drugih, a trebalo bi se kontrolirati kod svih.



Slušaš ti sebe? Zaraza raste jer se ne kontrolira kod? A procijepili 80+ posto ljudi. Koga onda kontroliraju?


Da smo ostali na "starom" modelu pa svi oni koji su u kontaktu sa zaraženim da budu doma 10 dana uz obavezan test, tada bi zaraza padala.



S ovim se slažem Bio cijepljen ili ne, ako si KONTAKT zaražene osobe, samoizolacija bi trebala biti obavezna. Eventualno za cijepljene osobe kraća uz test.
Ovo da se možeš komotno šetati ako si cijepljen je suludo i ne pomaže zaustavljanju ovog sranja.

Ovo mi se čini da žele zaraziti što više ljudi kako bi dobili prirodnu zaštitu, ali ovim tempom trebati će barem 10 godina (ili kraće ako se zaraza ubrzano ne bude širila).


Riješiti se penzića da odterete mirovinski sustav?
16.11.2021 | 20:10
Vanjuška kaže:
Ili samo precizniji asteroid.


Pa Deus ex Machina je uvijek rješenje

Za to barem nitko od nas niti od njih ne mora prihvatiti odgovornost
16.11.2021 | 20:24
Vanjuška kaže:
JOHN kaže:
Vanjuška, ovdje nitko nije protiv cijepljenja nego protiv nametanja nečega što nije zakonom propisano. Čim to prije shvatiš, to ćemo se lakše razumijeti. Bar ti i ja.


A gledaj, čitam vijesti, gledam sve ove koji se bune protiv potvrda i ino, sve same necjepiše.
I nitko ne nosi masku. Nitko ne drži razmak. Unose se ljudima u lice.

I sad bih ja trebao imati razumijevanje za te morone? Pendrekom ih treba razmažene, jer su im "prava uskraćena".

Mene više brinu cijepljeni koji su se potpuno ppustili i okolo šire klice, nego necijepljeni koji se paze
17.11.2021 | 00:06
Svježe, komentiraju Austriju i ono što se sada pojavilo u mnogim statistikama: cijepljeni se lakše zaraze od necijepljenih, naizgled nema logike, ali to kažu zadnje objavljene brojke iz UK.

17.11.2021 | 06:42
Evo ovako. Nadalje, svi postovi gdje netko ide "argumentum ad hominem" (bilo na drugog člana Jabučnjaka, bilo na neku javnu osobu koju citira), a osobito ako se pri tom koristi uvredljivim jezikom - obrisani su i bit će brisani i nadalje, kao i postovi u kojima se ove rečenice citiraju. Žao mi je što moram tako, ali ja nemam vremena niti volje uređivati svaki pojedini post.

Dežurni vrijeđatelji, naučite se diskutirati civilizirano ili promijenite forum. To što se ne slažete s nekim (osobito s nekim stručnjakom) ne samo da vam ne daje pravo da se na tu osobu obrušavate uvredama, nego zapravo vrijeđanje te osobe jedino govori o vama i vašoj intelektualnoj inferiornosti.

Ostali članovi, ne trošite vrijeme na odgovaranje na takve postove jer će ionako biti izbrisani.
17.11.2021 | 06:53
je si li mi ti obrisao post, ili ga ja nisam poslao?
Ako si ga obrisao onda si stvarno preveliki majstor ceremonije. Svaka ti čast! Nisam siguran gdje sam nekoga uvrijedio, ali siguran sam da si me ti ispravio na vrijeme. Hvala dragi Smayoo, hvala ti što trošiš vrijeme na mene. Siguran sam da ću tvojom dobrom voljom i tvojim vodstvom postati bolji čovjek. Sretan sam što si nam ti moderator i imaš ovlasti brisanja, jer inače bi mi eskalirali u ne podnošljivo.

P.S. svim članovima Jabučnjaka šaljem ovim putem duboko izvinjenje za svaku uvredu koju sam napisao, a i izgovorio. Stvarno i iskreno vas molim da mi oprostite takve stvari i gledat ću (ne mogu obećati, da ne slažem) da to ne radim više. A i dragi naš Smayoo, majstor ceremonije, će me ispraviti na vrijeme u to sam siguran. Njemu i njegovoj velikoj želji da nas svih izvede na pravi put vjerujem bezuvjetno.
Molim vas dragi Jabučari nemojte se zajebavati jer zajebancija je sada u ovim ozbiljnim vremenima neumjesna. Oprosti mi, molim te dragi Smayoo.
17.11.2021 | 08:03
Air
Meni nije cilj stvarati neku svoju teoriju, ciglu po ciglu, kako ti kažeš.
Volio bih i ja da su odnosi među ljudima bolji, da korporacije ne rade to što rade, da političari ne rade to što rade.
Ali zbog toga što bi ja volio da je, ja ne okrećem glavu od onog što mi se ne sviđa.

Tako da sve ove vijesti koje nisu u rangu "ravne zemlje" a nisu dokazane kao neistina, ostavljam kao potencijalno istinite.


A zasto to ne bi bila potencijalno neistina? Stvar je samo u nasoj percepciji i nacinu na koji koristimo kritiku kao alat objektivnog sagledavanja. Za tebe je kriv dok mu se ne dokaze suprotno, za mene je nevin dok mu se ne dokaze suprotno.

Air
Odnosno, to što možda nije bilo procesa u potencijalnom slučaju svinjske gripe, ili je taj proces završio odbacivanjem optužbi, kako ti to kažeš (što realno i može biti istina) meni ne mijenja značajno sliku o tome tko mi je s druge strane.


Nigdje ja nisam rekao da je slucaj zavrsio odbacivanjem optuzbi. Ako jesam, molim citat. Rekao sam da treba razlikovati istragu od dokaza i optuzbi. Naime istragom se prikupljaju dokazi, te kada ih se dovoljno prikupi (ako ih se prikupi), to dovodi do optuzbe, tuzbe.

Ako cemo uzeti kao hipotezu da su optuzbe odbacene jer istraga nije prikupila relevantne dokaze (sto ja ne tvrdim jer nemam pojma, nisam pratio slucaj), te to odbacivanje optuzbi tebi ne mjenja znacajno sliku… onda imas ti problem, ne oni. Naime dosao si do fundamentalnog razloga postojanja prava. Pravda je veoma individualna. 100 ljudi sto pravdi. Drustvo (bar ono koje mi nazivamo „razvijenim“) je to davnih dana uvidjelo, te uvelo pravo, kao jedno jednako za sve. Dali je ono isto za sve, i dali smo svi jednaki pred njim, to je za daljnju raspravu. Poanta je da ti trazis pravdu, no ona je samo tvoja. Jer ono sto je tebi pravedno, meni ne mora biti i obrnuto. Ali ako pravo i pravni akt kaze, da je ovo ili ono nedozvoljeno, onda je to nedozvoljeno i tebi i meni, pa bilo to u tvojoj percepciji pravedno u mojoj ne ili obrnuto. Ne kazem da je pravo savrseno, ali je u svakom slucaju daleko bolje od pravednosti, pravednosti kao individualne percepcije. Bilo bi idealno da svi mi imamo istu percepciju pravednosti, pa je kao takvu opisemo i uvedemo u zakone. Ali nazalost nemamo, pa je pravo za sada jedini nesavrsen ali daleko bolji odgovor na to. Savrsenog nema…

Sad ja neznam kakve veze imaju tvoji prijemri sa spregom farmaceutske indusrije, znansvenika i politicara… no ajmo redom:

Air
Primjer 1: Slučaj Grčka kriza. Nakon nekog vremena je isplivala istina u kojoj se EU pokazala / dokazala kao prljav igrač koji će zgaziti cijelu jednu državu ako je to interes nekog od njenih "igrača".


Vjerojatno si cuo izraz „duzan ko Grcka“. Taj izraz ima svoje temelje. Naime u zadnjih 200 godina, Grcka je, ako se ne varam, bankrotirala 4 ili 5 puta. U trenutku kada je trebala bankrotirati po sesti put, bila je clanica EU, pa je tu EU uskocila, ali takoder i trazila promjene ekonomskih i socijalnih mjera i vecu kontrolu nad javnom potrosnjom te mjere usteda, ulaganja u infrastrukturu i ulaganja s ciljem ekonomskog rasta i ekonomske odrzivosti. I naravno, kontrolu nad sredstvima iz EU. Ne znam sto je tu prljavo? Procitaj malo koja su prava, benefite i dodatke na place imali javni sluzbenici u Grckoj prije krize (samo kao jedan od pokazatelja). Mi u HR smo male bebe… ali gazimo velikim koracima prema istome, pa neka nam i bude kao i Grckoj.

Air
Primjer 2: Slučaj Sanader - oslobađajuća presuda za slučaj HEP - dioki. link
To što je Sanader oslobođen meni ne mijenja moju sliku o njemu.


Napisao sam gore razliku izmedu pravde i prava da se ne ponavljam (ne opravdavam Sanadera tu, da me krivo ne shvatis).

Air
Sve te vijesti / informacije ostavljaju me budnim da se ne zanesem svojim željama nego da ostanem svjestan koga imam s druge strane.


Mislim da imas problem, jer one koji ne misle kao ti stavljas u poziciju „s druge strane“. To se zove iskljucivost, i vodi u polarizaciju drustva, bas kao sto vodi u istu polarizaciju i ta „druga strana“ svojim pristupima. I tu je cijelokupni problem u HR drustvu. Koliko su krivi „vakseri“, toliko su krivi i „antivakseri“ (ne uzmi izraze vakser i antivakser zdravo za gotovo molim te, vec kao kontekstualne termine). Drustvo u HR je polarizirano, iskljucivo i trazi pravdu, a to vodi samo jednome…. nazalost. Ko je kriv tome?
Moje misljenje je da nije Hitler kriv za WW II. Krivo je 68.000.000 njemaca (dobro nisu bas svih 68M) koji su „pali pod utjecaj nacista“ (mos mislit!) i radili to sto su radili. Sam Hitler vjerojatno nije ubio nikoga.
Nama nije kriv niti Plenkovic, niti Milanovic, Lauc, Primorac ili Karyo B. Mullis. Ljudi su povodljivi, ne razmisljaju svojom glavom, gledaju YouTube, i citaju FaceBook. U cijeloj ovoj prici, ja se moram sloziti s Milanovicem. Nema polarizacije drustva, ljude treba ohrabrivati da se cijepe u svakom slucaju. Nikakve covid potvrde/putovnice, zabrane, prisiljavanja… itd. Makni sve mjere, jer alternative i opcije postoje. Tvrdnja da je cijepljeni zarazan isto kao i necjepljeni je cinjenica, i tu nema spora. HR ima sistem javnog zdravstva i ono mora biti dostupno svima jednako. Idila…

Air
Da li su neki (sad nije bitno koliko njih) znanstvenici, vlade, političari spremni nanesti štetu ljudima meni nije upitno. Ako ti to ne vidiš onda imaš problem sa viđenjem realnog svijeta oko sebe. Žao mi je zbog toga, s druge strane ne zamjeram ti jer tebi je ljepše živjeti u svom balonu koji nema veze sa stvarnošću.

Neki jesu, i to je dokazano bezbroj puta. Ja sam se referirao na ono sto ti tvrdis konstantno, bjelosvjetska zavjera, ona na globalnom nivou. Pojedinacnih slucajeva ima, ali eto, za njih se zna, pa je tesko o „zavjeri“ pricati.
Nemam ja problem sa videnjem realnog svijeta. Dovoljno sam se naputovao u zivotu da imam jako dobru sliku realnog svijeta. Ne po Londonima, Praizevima, New Yorcima… vec Libanon, Zapadna Sahara, Gruzija, Irak, Kongo, Juzni Sudan, Sudan, Burundi, Kenija, Dibuti, Somalia, Uganda… mogu nastaviti niz ako treba. Vjeruj mi, ja imam jako „otvorene oci“, dok se zapravo meni cini da ti imas „sirom zatvorene oci“.

Air
Kao primjere navest ću:
Slučaj genocida u Ruandi - u 100 dana ubijeno je skoro milion ljudi. Sve vlade svijeta su bile su svjesne tog procesa. Niti jedna nije poduzela ništa. Ništa. Zar to nije zločin protiv čovječanstva prvog razreda?

Opet cu se referirati sto sam gore napisao o Hitleru. U ovom slucaju nije kriv Theoneste Bagosora, vec onaj drugi milion pripadnika Hutu plemena koje je „palo pod negativan utjecaj“ (mos misliti!) Theonestea, pa pobilo, brojke su oko 800.000 pripadnika plemena Tutsi.

I jest, to je zlocin protiv covjecnosti (ne covjecanstva), kako se genocid opisuje. I? Kakve to veze ima sa bjelosvjetskom zavjerom?

Air
Slučaj šećer - znanstvenici su godinama krivotvorili znanstvena istraživanja o šećeru i njegovoj štetnosti. link


Evo, iznenadio si me, za ovu aferu nisam znao. Ali znam da su me roditelji ucili od najranijih godina mog zivota, od kada me sjecanje sluzi, da je secer stetan (ne jedi te bombone i cokolade toliko… prestani toliko seceriti caj… smanji tu kolicinu secera… itd). I znam da je u svim krugovima ljudi u kojima sam se kretao kroz zivot, uvijak bilo znano da je secer stetan. Tako da me, eto, iznenaduje da je itko ikada vjerovao da secer nije stetan.
17.11.2021 | 09:38
Jučer otvoreno i gosp. Saša Ceci, po mom mišljenju je dobro detektirao problem. Njegove izjave su oko 21 i 38 minute.

17.11.2021 | 10:50
Dobro, pa tko je opet pretjerao?
Ja znam da ja nisam.
  • Air
  • Korisnik
  • 68
17.11.2021 | 11:00
Mislim da su za diskusiju o stanju u pandemiji Covida važni odgovori na pitanja:

Zašto službene osobe javno i konstantno ne govore / upozoravaju ljude (jer mnogi ljudi ne znaju) da su cjepiva eksperimentalna?

Da li je uredu od strane službenih osoba prešutiti ljudima (jer mnogi ljudi ne znaju) da su cjepiva eksperimentalna?

Da li je uredu nagovarati ljude da se cijepe eksperimentalnim cjepivima (jer mnogi ljudi ne znaju težinu riječi eksperimentalno)?
17.11.2021 | 11:13
JOHN kaže:
Dobro, pa tko je opet pretjerao?
Ja znam da ja nisam.


Ti ćeš pretjerati kada uzmeš booster dozu

Kako rame?
17.11.2021 | 11:39
Air kaže:
Izjava Gordana Lauca: link

Pitanje moje je: što nije istinito u ovoj izjavi?


Izgleda da smo Lauc i ja godisnjaci... imao sam i ja 9 godina 1980-e... i dobro se sjecam da nisam bio uplaseni djecacic bojeci se za svoju buducnost. Definitivno ne. Ajmo baciti jednu okladu u cevape i pivo (mada oboje spada u nezdravu hranu ).

Lauc ce na nekim sljedecim izborima isplivati kao "novi spasitelj hrvatske", bilo svojim pristupom nekoj od populistickih stranaka ili osnivanjem neke nove populisticke stranke. Tko prihvaca okladu?

Sada meni u cijeloj ovoj "kontroli drzave" nije jedno jasno. Kako to drzava kroz covid potvrde kontrolira gradane? Sto to tocno kontrolira a da ide pod termin "velikog brata", komunisticke kontrole, ili kako vec sve to zovu po medijima? I ako zaista postoji nesto sto "veliki brat" kontrolira kroz covid potvrde, sto je to i koji bi bio rezultat tome? Cilj? Naime, u covid potvrdi nema apsolutno nista, osim sto je potvrda da je netko cijepljen ili je prebolio covid. Sto to tocno drzava ili vlada kontrolira?
17.11.2021 | 14:00
JOHN kaže:
Dobro, pa tko je opet pretjerao?
Ja znam da ja nisam.


Ja mislim da sam ja. Ali nisam sigurnan jer se moje baljezganje nije, po meni, nimalo razlikovalo od ostalog sranja. Ali ako Smayoo misli da sam pretjerao onda i jesam.
17.11.2021 | 15:13
Gjuroo kaže:
JOHN kaže:
Dobro, pa tko je opet pretjerao?
Ja znam da ja nisam.


Ti ćeš pretjerati kada uzmeš booster dozu

Kako rame?


Za sada mi ne udara na psihu!
Iz osjetljive boli koja je trajala do negdje preksinoć, evo danas malo boli na dodir, na vrlo uskom predjelu uboda. Sličnu reakciju ima i supruga.
17.11.2021 | 15:14
tino1 kaže:
JOHN kaže:
Dobro, pa tko je opet pretjerao?
Ja znam da ja nisam.


Ja mislim da sam ja. Ali nisam sigurnan jer se moje baljezganje nije, po meni, nimalo razlikovalo od ostalog sranja. Ali ako Smayoo misli da sam pretjerao onda i jesam.

A jel ti kaj znači ako ti ja kažem da si malo baljezgao? Bar onaj dio koji sam vidio!
17.11.2021 | 15:33
JOHN kaže:
tino1 kaže:
JOHN kaže:
Dobro, pa tko je opet pretjerao?
Ja znam da ja nisam.


Ja mislim da sam ja. Ali nisam sigurnan jer se moje baljezganje nije, po meni, nimalo razlikovalo od ostalog sranja. Ali ako Smayoo misli da sam pretjerao onda i jesam.

A jel ti kaj znači ako ti ja kažem da si malo baljezgao? Bar onaj dio koji sam vidio!

Hvala ti. Nisam ni svjestan.
17.11.2021 | 16:08
Nekako si mislim da smo podjelieni na dva tabora.
Razumni i fanatici i ima ih i kod cijepljenih i necijepljenih.
Problem je sto cijepljeni fanatici imaju polugu moci i represije.

Ako prihvatitie (mada samo razmotrite) teoriju urote i zavjere, onda je ovo stanje potpuno normalno.

Moderno je imati onu aplikaciju za potvrdu, a ne mislite mozda da se preko nje moze pratiti osoba mimo sudskog naloga? Mozda prisluskovati?
Ja sa jo obrisao.

Ne bi se zacudio da postane obavezna.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 11 minuta
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.57 Seconds

Provided by iJoomla SEO