Automobili (i sve oko toga...)
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Automobili (i sve oko toga...)


06.07.2020 | 13:30
Prije 2 godine sam išao u Hrastinski jer mi je na proljeće krepala klima, i veli on gužva mu je ogromna treba mijenjati hladnjak jer je procurio ali nek se javim krajem 8. mjeseca kad se vrate svi sa godišnjeg ali će mi u međivremenu napuniti plin da se kolko-tolko hladim. Evo već 2 godine hladi ko da ništa nije bilo a hladnajk pod UV lampom zelen da ne može više.
06.07.2020 | 15:58
dpasaric kaže:
Danas to imaju čak i manji servisi i mnogi autoelektričari, nađi po nekoj lokalnoj preporuci, cijene su išle gore zbog cijena plina, tako da više to nije 250 kn kao prošlih godina, najjeftinije što sam našao je 400 kn.

Upravo sam napunio svoj dnevni auto, izdržalo je 4 godine, tlačnost sustava je bila ok kada smo zadnji put punili, tako da je sumnja pala na loš visokotlačni ventil, pa nije loša ideja da ti se i to provjeri (nisu skupi, 25-30 kn). Sada ću vidjeti koliko će izdržati.

Idem ovaj tjedan napuniti i vikend auto, tamo radi, ali je već slaba, pogledao sam kada sam je zadnji put punio - kaže log 2007. godine! Dobro je i izdržalo!


Da imam servis, ti bi mi bil najdraža mušterija. Sve je 'dobro i izdržalo'.....
06.07.2020 | 18:12
Hvala svima. Otići ću do Hrastinskoga, taj mi je blizu ureda.
10.07.2020 | 20:42
Tko zna tko je Gordon Murray, evo sjajnog njegovog nastupa gdje govori o svemu pomalo. Formuli 1, McLarenu F1, T50, ali i običnim autima...
Tko ne zna tko je Gordon Murray, jbg, nek preskoči ovo, jer ga onda to ni ne zanima, a traje preko sat vremena

20.07.2020 | 16:43
Da pitam i tu...


Auto u pitanju Zafira Tourer C 2014. 1.6cdti. Odjednom upalio lampicu motora, skenirao sam i baca grešku p20e8.
Nakon guglanja ispada da je tlak adBlue tekćine pre nizak i to je stvar do krepane pumpe ili lošeg injektora uree.

Kaže stari kad se auto zagrije iz auspuha dimi bijeli dim i smrdi po kiselini.

Jel imao tko iskustva ili ga bacam u Savu?
20.07.2020 | 16:48
energyman kaže:
...
Kaže stari kad se auto zagrije iz auspuha dimi bijeli dim i smrdi po kiselini.
...


Možda bira novog Papu?
02.10.2020 | 14:40
Riječani, ovo je snimljeno kod Vas?

02.10.2020 | 14:53
Je.
02.10.2020 | 14:55
Imaš u komentarima ispod videa. Je.
02.10.2020 | 15:45
To je tamo gdje je gorilo ljetos?
02.10.2020 | 17:03
Groznog li auta.

Draža mi je bila ona reklama za Hondu u Rijeci.
02.10.2020 | 19:52
dpasaric kaže:
Groznog li auta.

Draža mi je bila ona reklama za Hondu u Rijeci.


Ovi brkovi naprijed su preužasni. Još uvijek nisam odlučio jel gore ovo ili ona Bangleova serija 7... Strašno, na što ti auti sad liče.

Ili sam ja samo prestar pa više niš ne kužim...
02.10.2020 | 20:14
Fakat. Auto podsjeća na Hitlera.
03.10.2020 | 00:36
Kloba kaže:
Imaš u komentarima ispod videa. Je.

Baš sam ispao "panj" sa pitanjem , ali u 99,9% slučajeva ne bacim pogled ni na prva dva komentara

Kloba kaže:
Fakat. Auto podsjeća na Hitlera.

A jesi Lud
03.10.2020 | 03:19
Kloba kaže:
Fakat. Auto podsjeća na Hitlera.


You can't unsee it now - mrgudna zločesta faca, a klasični BMW bubrezi su toliko predimenzionirani da zaista stvaraju iluziju Hilterova lica s njegovim prepoznatljvim brčićima.

A BMW je nekada davno-davno, znao napraviti prelijepe aute, elegantne, sportske, a fine, a ne ovaj carbage...

Evo npr. ovaj 850, pa ljepši je od bilo kojeg modernog modela u zadnjih 20 godina.

03.10.2020 | 19:50
Pukli Švabe ko kokice. I u futurističkim modelima...
Merced počeo dizajnirati modele "u skladu s prirodom".

BMW mi je isto blago čudan. Model "Pozlaćeni Hitler na rave partyu". Čak i vrata diže u Heil poziciji.
04.10.2020 | 10:23
Ne znam, meni su ti predimenzionirani bubrezi odvratni na novoj 7-ici i X modelima(ali oni su mi općenito odvratni i besmisleni (osim X2, on mi je OK)), ali nekako mi na M3 i M4 ne izgledaju loše

Ali opet, to je dojam preko ekrana, nisam ih još vidio uživo. A usporedba sa Bangleom možda stoji, meni ni njegovi modeli onda kad su izašli, ni danas nisu ružni.

Jbga, glavno da se priča i da se izdvajaju iz mase.
04.10.2020 | 16:47
dario15 kaže:
A usporedba sa Bangleom možda stoji, meni ni njegovi modeli onda kad su izašli, ni danas nisu ružni.

Jbga, glavno da se priča i da se izdvajaju iz mase.


To je silovanje branda. Umjesto propelera na taj auto metni logo od Gellyja i svi se budu sprdali s tim kak su Kinezi nacrtali odvratan auto.

To je uvijek dobar test je li auto lijep ili nije. Makni s njega logo i onda ga promatraj neutralno. Ovi su bubrezi toliko, hm, nabubrili, da je to nakaradno...
Stilski ekvivalent toga je trokraka zvijezda na Mercedesu s promjerom od 16 cola. Ili Audijevi ringovi široki metar i pol.

Za mene je Bagle bil taj koji krenul u uništavanje BMW-a s onom nakaradnom sedmicom koja se dobro prodavala samo u Rusiji i trebalo ga je onda još zatvoriti u neku ustanovu pa nek crtulji za sebe. Uostalom, ipak govori o njemu činjenica da se više ne bavi s automobilskim dizajnom. Nakon te sage s BMW-om baš nije bilo puno zainteresiranih za njegove usluge.
A obitelj Quandt je očito na nekim tabletama kolektivno
04.10.2020 | 19:54
Mene ovaj novi BMW vizualni izričaj podsjeća na prometala iz stripa "Smogy Boy" Gorana Delića
04.10.2020 | 20:08
IMG_3358.JPG


O tome pričate?
05.10.2020 | 21:09
Heh zanimljivo je da je na celu dizajna u BMWu zadnjih par godina bas Hrvat.
05.10.2020 | 21:52
serafin kaže:
Heh zanimljivo je da je na celu dizajna u BMWu zadnjih par godina bas Hrvat.


Ako je tako, onda je praksu za vrijeme školovanja prošao u Lipovici
05.10.2020 | 22:07
To ne znam, ali dosao je u BMW iz Citroena. A takav izcitroenizirani look i odaju novi BMWi
05.10.2020 | 22:45
serafin kaže:
Heh zanimljivo je da je na celu dizajna u BMWu zadnjih par godina bas Hrvat.


Domagoj Đukec. Proslavio se elegantnim Citroënom C5, a sad proizvodi/potpisuje/odobrava ova sranja s velikim čubama...
05.10.2020 | 22:58
Djuro genijalac kaže:
serafin kaže:
Heh zanimljivo je da je na celu dizajna u BMWu zadnjih par godina bas Hrvat.


Domagoj Đukec. Proslavio se elegantnim Citroënom C5, a sad proizvodi/potpisuje/odobrava ova sranja s velikim čubama...


Pa da, ali taj C5 kad je izasao je imao taj wow efekt za Citroen, barem meni. Sto je u medjuvremenu poslo po zlu...ne znam.


A vidim da je cubice pripremio i za i4.

06.10.2020 | 02:03
Je li to onaj "elegantni C5" u kojeg osoba viša od 180 cm ne može ući a da si ne iščaši vrat?
06.10.2020 | 12:25
smayoo kaže:
Je li to onaj "elegantni C5" u kojeg osoba viša od 180 cm ne može ući a da si ne iščaši vrat?


Dobro, sad grintaš bez veze, Francuzi su inače poznati kao visoki ljudi ... zapravo koliko se sjećam Hrvati su na 7. mjestu po prosječnoj visini, Hrvatice na 18. mjestu tako da tko je nama kriv što nismo u nekom svjetskom prosijeku za muškarce od 175 cm i za žene od 163 cm.
06.10.2020 | 12:38
Gle, ako uzmeš u obzir da su ljudi, kako vrijeme odmiče, sve veći (viši i masivniji) kako im raste životni standard (jer se hrane sve više proteinima, osobito u djetinjstvu i mladosti), opet tu nešto ne štima.

Vozio sam se (više puta) u "žabi" (Citroën DS sedan), i to ne kao dijete, nego kao student, kad sam bio jednako visok kao sad. Vozio sam se baš puno puta u GS Pallasu. Vozio sam se nekoliko puta u XM-u. To su sve bili auti u kojima si mogao tulum napraviti, ne samo po visini. Da ne ulazim sad u nepotrebne detalje...

Prvi u kojem sam ostao iznenađen manjkom prostora je bio Xantia, ali barem je na prednjim sjedalima bilo dovoljno visoko. Isto tako i u starom (prvom?) C5.
U ovom kojeg sad kolega vozi (C5 2013.), koji je čak karavan (??!!), i on (1,87) i ja (1,91) moramo razrađivati posebnu tehniku ulaženja jer kad normalno sjedamo na prednja sjedala, udaramo glavom (cca iznad uha) u gornji dovratak. A kad sjednemo za volan, sjedalo mora biti poluležeće, da nam tjeme ne struže po "stropu". Naravno, iza nas ne može sjesti nitko veći od 10-godišnjeg djeteta. A pričamo o C5. Jbg. više mjesta ima u Fiatu Punto...
06.10.2020 | 14:50
A došla su nova vremena, vozio sam i ja davno XM-a i kad si otišao na benzinsku hladno si mogao otići na kavu dok se napuni spremnik od 80+ litara goriva, danas koliko znam jedino kod nekih modela Mercedesa možeš doplatiti (hebena dodatna oprema) veći spremnik, ali ni on nije veći od nekih 60 litara... ili za primjer, vozio sam prvu i predzadnju generaciju Ford Focusa, prva generacija je imala odličan ovjes i bilo je mjesta u autu kao u priči, ova predzadnja je zadržala neke tragove onog odličnog ovjesa, ali mjesta u autu nema (+ kaj sam 9 od 10 puta udario koljenom u instrument tablu kod ulaska u auto).
06.10.2020 | 16:29
Touareg 100l, koliko vidim. Možda krivo vidim.
Porsche Cayenne samo 90l.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 42 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.31 Seconds

Provided by iJoomla SEO