Ja nemam sreće s Windowsima
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Ja nemam sreće s Windowsima


20.01.2016 | 06:53
Nisam tako razmišljao. Potpuno funkcionalno računalu (kao i Lenovo) za 2000kn mislim kako je totalno nezahtjevnom korisniku bolje nego kakav jeftini Android tablet. Nekome tko koristi za internet i povremeno pisanje recepata i pjesmica i više mego dovoljno.
  • HardcoreMAC
  • Posjetitelj
20.01.2016 | 07:57
Radio sam (i radim) i na OSX-u i na Windozama.

Logicno je da OSX radi stabilno, pitanje je koliko bi to bilo stabilno na razlicitom hardware-u. Tome u prilog govori cinjenica da OSX "brlja" na Hakintosh-ima, sto je usporedivo sa Windozama na razlicitim konfiguracijama razlicitih proizvodjaca koji ugradjuju razlicite komponente.

GUI OSX-a mi je ljepsi, prilagodjeniji covjeku od Windoza i zato sam u slobodno vrijeme iskljucivo na OSX-u.
20.01.2016 | 16:28
Ne moze se to tako usporedjivati. Apple je valjda dosta radio kako bi tekve stvari onemogucio, tj. zakomplicirao da se odustane od pokusaja. Windowsijesu radjeni za racunala koja seslazu, pa ne rade dobro. Win na Macuradi, ali kako ga nemam, ne znam koliko dobro. Ja imam pozitivno iskustvo s XP-om. Imam stari prijenosnik (HP jos k tome) i gore je ACAD plus neki Open Office i antivirusni program. Sve mi radi uredno. Nadogradnje idu (do kad idu). Jedino Mighty Mouse ne mogu upariti preko BT-a (bio je jednom uparen, ali je izgubio konekciju i nece). BT modul radi, ako se ne varam.
Zbog tog kompa sam morao kupiti USB FDD jer nisam imao za XP drivere za disk kontroler.
20.01.2016 | 18:00
Moj hackintosh radi savršeno... Dell optiplex 780
20.01.2016 | 18:06
havdic kaže:
Moj hackintosh radi savršeno... Dell optiplex 780


Nije to problem. Rade oni, ali treba prebirati hardweare, treba imati sreće ....

To je nešto kao i Linux, ne radi sve sa svime onako kako radi pod WIN.
20.01.2016 | 21:22
zabac kaže:
Nisam tako razmišljao. Potpuno funkcionalno računalu (kao i Lenovo) za 2000kn mislim kako je totalno nezahtjevnom korisniku bolje nego kakav jeftini Android tablet. Nekome tko koristi za internet i povremeno pisanje recepata i pjesmica i više mego dovoljno.


A kome to (i zašto???!) za takve aktivnosti treba Windows, a ne može to isto raditi na Linuxu?
20.01.2016 | 21:28
zabac kaže:
To je nešto kao i Linux, ne radi sve sa svime onako kako radi pod WIN.


Čini se da nisi dugo uzeo neki Linux pa malo istražio...
20.01.2016 | 22:03
Ma da. Zadnje što sam pogonio je bio Ubuntu 12. Imam problem s vanjskim monitorom koji ne želi ići preko 1280x1024, a trebao bi 1920x1200 kad je spojen s onim mojim HP-om. Driveri se ne daju intalirati preko njegovog instalera. Zato sam i maknuo s kompa i vratio XP, ali sam napravio live distribution i tako imam Linux.
20.01.2016 | 22:20
Spavaš @ zabac, jer su Linux distre već dugo dobro ispolirane. Probaj samo novi Ubuntu i njegove derivate ili Mint pa onda reci.
20.01.2016 | 22:40
I još jedna stvar. Na neki stari isluženi hardver ne stavljaj zadnji Ubuntu ako želiš da ti to dobro radi, nego uzmi neki laganiji. Debian ili tako nešto.
21.01.2016 | 12:41
Za stariji hardver mu je bitniji izbor DE-a (desktop environment) nego sama GNU/Linux distribucija.
21.01.2016 | 18:49
To je istina, ali nema nikakvog smisla instalirati npr. Ubuntu bez GNOME/Unity DE/GUI. Zar ne?
21.01.2016 | 19:48
Pa ne zaostajem.
ImageUploadedByTapatalk1453402641.770540.jpg


Ipak je 11.10.
21.01.2016 | 22:22
zabac kaže:
Pa ne zaostajem.
ImageUploadedByTapatalk1453402641.770540.jpg


Ipak je 11.10.


OMG ... pa tome je podrška istekla još u rujnu 2013. godine + što je to bila razvojna verzija, a ne stabilna, odnosno LTS
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 dana, 14 sati
  • smayoo: O, brate, kakav pacijent.. :)
  • dpasaric: Joj on je inače lud tip, ali ovo je skroz fora! :)
  • drlovric: Kakva bolest od videa :) [link]
  • dpasaric: Novi mega-članak na naslovnici! Nije za svakoga, ali za one koji to vole bit će poslastica! :)
  • zoranowsky: Također!
  • vicko: Pridružujem se čestitkama!
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • roPeD: Pokrenuo temu u Softver forumu
  • smayoo: Piši u forum i probaj biti jasniji
  • roPeD: Lijepo molim
  • roPeD: Jel bi netko znao prebaciti onaj nas stari Mini Rijecnik da ga mozemo koristiti sa novim operativnim sustavima i M chipovima
  • roPeD: Pozdrav svima
  • drlovric: Zasto instalirate bete na aktivne uredjaje koje koristite svaki dan :/ Mozda je bolje da ti je bankarstvo prestalo raditi, nego da radi nesto sto ne znas :)
  • ZeljkoB: iOS18 dev beta kad je izasao nije polomio nista, ali 17ica je ubila ZABA app...
  • dpasaric: Meni to zvuči kao logična prva stvar koja će se polomiti.
  • ZeljkoB: Je li tko probao iOS26, a da mu ZABA app i dalje radi OK?
  • hal9000: Sretan rođendan i dobrodošao u klub!
  • drpongrac23: Hvala svima!
  • ping: Sretan rođendan
  • dpasaric: Sretan ti! :)
  • zoranowsky: Sretan ročkas!
  • Yonkis: Sretno ti rođendanovo!
  • smayoo: Sretan ti rođendan! :)
  • drpongrac23: Danas sam ušao u 5-u DEKADU ŽIVOTA!!! Živjeli svi!!!
  • hal9000: [link]
  • Riba: Odnio vrag prisu!
  • hal9000: Za 30-ak godina većina nas ni neće više biti živo pa koga briga za responsive site! :D
  • Borisone: Ma nije to, nego se sada početna stranica učita u tren oka. Treba bar 3-4 sekunde da bi bilo moderno.
  • Riba: Uostalom, nije Jabucnjak neresponsivan nego je vama ekran premalen! :-D
  • dpasaric: I nisi boomer, ti si gen X! :)
  • dpasaric: Zašto bi itko išao na ovaj tip weba s mobitela? :)
  • Riba: Hoce, vec je u pripremi godinama ali je implementacija malo zapela...plus sto ne pomaze sto ja boomer nikada ne idem na jabucnjak sa mobilnog uredjaja. :)
  • CoffeePod: Jabucnjak*
  • CoffeePod: Hoce li Jabuvnjak ikad dobit reponsive sajt?
  • cariblanco: Danas smo u Osijeku, možda shebali turističku sezonu :D
  • dpasaric: Slijedi uskoro osvrt na naslovnici...
  • Air: ...a Applevom slučaju iako te fore drugi telefoni imaju već godinama, ali kad to Apple napravi mi bi se trebali diviti tome kao toploj vodi.
  • Air: Meni Keynote izgleda kao kad Trum hvali samo sebe i svoje odluke kao ono baš najbolje, iako ga je cijeli Svijet popljuvao...
  • drlovric: Na Mac, Spotlight je odlican, kao i boja foldera (konacno) :)
  • drlovric: iPad je odlicno profitirao. Ako sve ovo ne zakljucaju za najnovije modele only :)
  • Riba: Keynote mi je kao neka epizoda Teletubbiesa.
  • Riba: Gledam taj WWDC i razmisljam kako su teme o umiranju mozda privlacnije. :-D
  • dpasaric: Idemo mi na ljepše teme, WWDC je za sat vremena! :)
  • dpasaric: Sve pet, ali nije li zanimljiva statsitika da je od zadnjih 30-ak (toliko pratimo na jednoj internoj grupi objave u medijima) sportaša, umjetnika i ostalih poznaith osoba koje su iznenada umrle, uzorak cijepljenih 100%. A znamo da je kod nas situacija bila cca 50:50, znači nešto lomi statistiku. Evo, samo to primjećujem.
  • smayoo: To što nije u javnosti poznato što je prethodilo njegovoj smrti, ne znači da nije prethodilo ništa čega bi ta smrt bila logičan i sasvim vjerojatan ishod. Moj pokojni stari je umro u 59. godini i svima koji ga nisu jako dobro znali je to bilo "iznenada". Nas koji smo mu bili bliski nije baš *iznenadilo*, iako nam je bilo teško i bolno.
  • Riba: Obrati paznju na nepoznate osobe poput mog oca koji ne uzima lijekove kako je propisano, odbija ici na kontrole, jedva je izvukao zivu glavu nakon srcanog udara pred par godina i jos hoda naokoo unatoc tome sto se cak i cijepio. Znanost bi se trebala na takve slucajeve usredotociti. :)
  • dpasaric: Samo primjećujem uzorak. Do sada je 100% kod domaćih i stranih poznatih osoba koje su iznenada umrle. Ponavljam, možda je zaista slučajnost, ali sada već postaje statistički zanimljivo.
  • Riba: Covjek je vjerojatno pocinio suicid ili izravno ili neizravno alkoholom, nije tu potrebna velika znanost.
  • dpasaric: Sjajan umjetnik je to bio. Velika šteta.:( I gle, opet moramo primjetiti slučajnost koja povezuje sve "prerano" umrle. :( Nadam se da će znanost potražiti uzroke takvoj statistici.
  • smayoo: RIP, Matija :(. Stvarno prerano.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Borisone, drpongrac23, rkoren5, robee, tino1, Anonimci (350)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 1.23 Seconds

Provided by iJoomla SEO