Borgen
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Borgen


27.02.2013 | 01:34
Gleda li netko tu dansku seriju na HTV3? Mene je uistinu zaintrigirala. Jako dobar dramski uradak i izniman prikaz dekompozicije jednog karaktera i zamjene uvjerenja i ideala za igru moći. Otvara oči, uistinu. Nažalost, sutra je zadnja epizoda (prve sezone), ali nastavljaju odmah dalje s drugom sezonom. Nadam se da će održati nivo. Skandinavska TV produkcija me nije nikad dosad razočarala...
27.02.2013 | 18:53
Prije par mjeseci gledao sam na HRT3 dansku krim seriju (ne sjećam se kako se zvala) koja je bila pravo osveženje nasuprot američkih, bila je bliža britanskim. Ovu nisam gledao ali, prema iskustvu s onim što sam gledao, počet ću. Hvala na "linku".
27.02.2013 | 23:00
Ovu sam i ja gledao a zvala se.....ne mogu se sjetiti ali bila je stvarno odlična.
27.02.2013 | 23:13
Forbrydelsen se zvala ta. Na naški - ubojstvo.
27.02.2013 | 23:20
Baš sam išao petraživati imdb i serija se zove Forbrydelsen, ondosno Ubojstvo. Ja sam pratio samo drugu sezonu, onu sa ubojstvima u vojsci. Prvu i treću sezonu nisam gledao, a ne znam i da li su prikazivali kod nas.
28.02.2013 | 00:14
Što se tiče krim serija, švedske su mi zakon. Martin Beck, a i Irene Huss. I ona treća, kako se ono zove taj lik...?
28.02.2013 | 00:48
Ja ne gledam TV program. Ustvari, meni uopće TV ni ne treba od kad sam projrktor upogonio.
28.02.2013 | 01:47
Izuzev dnevnika i poneke rijetke zgode, ja sam godinama vrlo malo gledao TV, ali otkad je (ponovno) počeo HTV3, napokon imam što gledati.
28.02.2013 | 15:27
Borgen je super ka i sve serije koje su kuplene od te produkcije.
Meni je bio inace zakon Wire.
U poplavi ovog americkog smeca ovo sto se prikazuje od skandinavaca ima sve elemente odlicne serije ( prica,rezija,kamera).
Jos nisam vidio dobru seriju ili film na ove dvi druge tv. Inacemi je siper bila i francuska serija Spirala Zlocina. Jel tko gleda od vas?
28.02.2013 | 17:33
Je, gledao sam sve sezone. Odlična je. Jako realistična što se tiče dosta elementata. Bar mi se čini tako - nekako mi je dočarala taj svijet policije i pravosuđa, i koliko to nije crno-bijelo kao što se većinom prikazuje. Baš je dobra.
28.02.2013 | 17:52
HRT 3 mi je pravo osvjezenje sa filmovima i serijama europskih produkcija. Dok njih nije bilo gledao sam TV dnevnik, F1 i ski kup
Sada svako toliko pogledam nesto na trici
01.03.2013 | 20:47
Gledao sinoć i preksinoć, i nije loša serija. Posebno me oduševilo to, što serija daje dobar presjek Danskog društva, obične ljude, novinare, spin doktore, i sam politički vrh države. Ostao sam paf na scenu, kada premijerka dolazi doma, nakon što je u vladi smjenila ministra financija, na način da su si malo porazgovarali u četiri oka, sjedeći na javnoj fontani, i dok su oko njih prolazili slučajni prolaznici i doma ( najnormalniji stan od cca 80 m2, a ne neka urnebesna viletina ) ju kći tinejđerica pita da šta je za jesti ? Mama premijerka, odgovara da nije ništa stigla spremiti, ali da će naručiti nešto iz Tajlandskog restorana, na šta kćerka odgovara da bi radije nešto domaće, da ona skuha I mama premijerka obećaje da će drugi dan skuhati domaću večeru
Inače, Danska i RH imaju dosta sličnosti, stanovništvo oko 5,5 miliona, pomorska zemlja sa puno otoka, i valuta im je Danska Kruna, koja je oko 1:1 u odnosu na našu Kunu, samo šta je kod njih neka prosječna plaća oko 40.000 - 50.000 tih njihovih Kruna ali to ih ne spriječava da ostanu sa obadvije noge na zemlji.
01.03.2013 | 21:21
To je i inače jedna vrijedna osobina skandinavskih naroda. No, za iznimno bogatsvo Danske, moram istaknuti, nije zanemariv doprinos Grenlanda, koij je vrlo izdašan izvor rudnih bogatstava.
01.03.2013 | 22:05
Neloša serija (odgledao jednu), ali loša kamera. Koga vraga nisu u čili od susjeda (Ingmar Bergman). Ja u stvari volim gledati više zbog kadrova.
02.03.2013 | 04:18
Skandinavci su drugi mentalni sklop potpuno. Bogat, vrijedan i skroman narod.

Ljudi nisu znali kakvi sve oblici kriminala postoje dok nisu dosle izbjeglice iz ex. Yu

Jedini minus su "cudni jezici" koji govore (mada 80% stanovnista svih uzrasta odlicno prica engleski).

Ja ne volim zimu, i nikada ne bi radi toga zivio gore, ali ako nastavi ovako sa ovim globalnim zatopljenjem, here I come

Inace, sve pohvale za Skandinavsku produkciju. Realno prikazan zivot, kompaktno i koncizno, za razliku od domace produkcije, koja kopira koncept sapunica od 689 epizoda
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 11 minuta
  • drlovric: Bas tako Mario. Ja sam bio u USA i kupio MBP M1 Pro 16" i najmanju potrebu nemam da ga mijenjam. Pogrijesio sam jedino sto nisam uzeo 14" :)
  • marioart: uredjaji su predobri i predugo traju :)
  • Riba: Zalosno je vidjeti kako mac prodaja stagnira.
  • Yonkis: Ili ovako nešto? [link]
  • Yonkis: Gdje staviti ovakve vijestice? [link]
  • gladhr2: [link] ima li netko pametan da mi malo pomogne sa ovim problemom..?
  • dpasaric: Nema indoor mapa kod nas AFAIK.
  • Yonkis: Jeste li znali za bolji anti-reflective sloj na 17ici? [link]
  • Yonkis: Ima li u Rijeci ili igdje u HR ovo implemetirano? [link]
  • Yonkis: Novi AirTag: [link]
  • Yonkis: Bijah u Smart Doctoru, zamjenska je 100€ a originalna je 170€
  • smayoo: @Yonkis, pitao si kome vjerujemo :)
  • marioart: @Yonkis ovisno o aparatu koji imas, nije ti zgorega ni provjeriti cijene u sluzbenom servisu... ja sam u mediamarktu u njemackoj platio zamjenu za 13pro 88eura ... spojis ugodno sa korisnim i u Graz u shoping i servis
  • Yonkis: A ovi u Rijeci, Smart Doctor? Evo linka:[link]
  • Yonkis: Novi firmware ako nekome treba: [link]
  • Yonkis: Nevjerovatno da je cijena skočila na 150€ a znam da je prije 2 godine bila cca 70€. Prestrašno!
  • smayoo: @Yonkis - nažalost, u Rijeci više nikom. :( U Zagrebu je Davor više puta spomenuo da ima dobra iskustva s Agramservisom
  • VanjusOS: pa ti vratim
  • VanjusOS: ako imaš kabl kojeg trebaš isprobati možeš poslati meni da isprobam spojiti Mac pro
  • VanjusOS: i ja tražim već thunderbolt 2 kabel, iz Osijeka sam
  • zoranowsky: Jel ima netko u ZG za posuditi thunderbolt 2 kabel? Imam issue sa minijem M4 i thunderbolt 27 displayem pa trebam testirati neke kombinacije...
  • Yonkis: Kome vi u Rijeci vjerujete za zamjenu baterije na iPhonu jer u iStyleu je 150 € i čeka se par tjedana
  • Yonkis: :(
  • smayoo: [link]
  • smayoo: RIP Scott Adams :(
  • Gjuroo: Za sad to može zvučati i kao Affinity priča. Not great but not that bad.
  • Soffoklo: Za to vrijeme Apple se lagano pretvara u Adobe - [link]
  • drlovric: Sve je bolje od ove blamaze sa Apple AI i cekanja pametnije Siri koja nikako da dodje :)
  • IkoIko: Apple i Google sklopili ugovor o korištenju Gemini AI... Zanimljiv razvoj situacije
  • ZeljkoB: Spigen - [link]
  • Riba: Moza zato da mozes koristiti BT tipkovnicu i mouse i dok je zaklopljen?
  • user: glupo: zatvorim laptop, BT i dalje upaljen, što ne bi trebalo ovo **** se ugasit kad ga poklopim
  • rusty: date hack je samo na par sekundi. vratiš datum, startaš app čisto da se digne i vratiš datum opet. To je to. Čisto da loada profile i postavke
  • smayoo: Date hack nisam htio raditi jer potrga druge stvari. Krenuo sam instalirati staru verziju LogiOptions preko homebrewa, ali riješili su problem prije nego sam dospio to napraviti
  • rusty: Osobno mislim da je 12h predugo za cert problem I nisam mogao doć na sebe kakav su problem napravili. Ono što je još gore, ovo im nije prvi put za taj isti slučaj. Dakle kako ne naučiš nešto iz ovoga. Dodano, date hack rješava problem da se ne mora drugi put čekati 12h
  • Bertone: A jučer nisam koristio MBP nego T14s pa nisam iskusio veselje sa certifikatima :D
  • Bertone: Imam MXMastera već godinama [link] i jedina dobra stavr kod njega je što ga mogu koristiti sa MBP, Tnink Padom i desktop računalom bez pretjeranog petljanja, no da je (pre)skup za ono što nudi, je.
  • smayoo: I, na kraju, ako za neki komad hardvera koji sam u životu kupio mogu reći da NIJE preskupo plaćen, to je sigurno Logitech MX Master 3. Jučer ujutro jesam bio spreman popi... na njih, ali činjenica je da su problem riješili unutar cca 12h otkad se pojavio.
  • smayoo: Osim toga, hardver radi s bazičnim postavkama, ali svi tweakovi i custom podešenja - ne.
  • smayoo: Radi se o softveru koji mora dobiti dozvolu korisnika da zakopa dosta duboko pod haubu radi komunikacije s periferijom.
  • smayoo: Ne mora biti spojeno na internet. Sigurnosni certifikat aplikacije je bio istekao i Apple ga je blokirao, a Logitech nije pazio na datum isteka certifikata i nije izdao update s novim certifikatom na vrijeme
  • Bertone: Ček malo, preskupo plaćeni hardver ne dela na Apple računalu ako računalo nije spojeno na internet (na stranu sad istekli certifikat) ili sam propustio nešto
  • smayoo: Da, jučer sam imao natezanje oko toga. Ali moram im priznati da su brzo riješili.
  • Yonkis: [link]
  • smayoo: @mrobert, forum, tema "eOI - opet diskriminacija"
  • stefanjos: SRETNA NOVA!
  • drlovric: [link]
  • signout: Sretna Nova!
  • zoranowsky: Sretna Nova!
  • dpasaric: Sretno nam svima! :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Komentari

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.72 Seconds

Provided by iJoomla SEO