10.10 Yosemite
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

10.10 Yosemite


03.11.2014 | 14:42
Sigurno ti je bolje otvoriti posebnu temu. U ovom kupusu će malo tko primjetiti da si nešto uopće pitala...
09.11.2014 | 13:03
zadnjih dana dosta kopiram na USB stickove i skuzio sam da ih nekad ne ocita iz prve, pa ga izvadim i piše da nije pravilno ejectan, ustekam ponovo i sve ok.. slicna iskustva?
11.11.2014 | 08:29
Evo samo kratka informcija ako netko ima sličnu situaciju.

Naime moj iMac late 2010 (11.3) na Yosemite ima samo jednu povremnu boljku. Buđenje iz sleepa. Dogodi se da koji put (više da nego ne) prilikom buđenja iz sleepa grafika totalno laga. Mislim totalno je možda malo oštra riječ, ali se primjerice vidi najviše u igrama gdje to ima popriličan efekt (primjerice manje od 10 fpsa).

Unutar samo OSa to se vidi primjerice kod poziva Mission Controla. Dogodi se lagani lagani lag i to samo prvi put. Drugi primjer je pozivanje Notification Center-a koji također dolazi sa laganim lagom.

Uglavnom da ne dužim, nakon 4 stranice preopiske na Apple forumu (u temi za iMac 2010 modele) gdje su ljudi prijavili isti problem (koji nestaje nakon reboota, dakle samo buđenje iz sleepa), prije par dana se pojavio post u kojem se spominju simptomi buđenja koje sam opisao ali samo prilikom buđenja preko periferije.

S druge strane ako se iMac probudi na power button, sve radi uredno. I stravno ja već 48 sati testiram ovo i svako buđenje je normalno i radi sve kako spada ukoliko se mac probudi na power button.

Ne znam trenutno zašto, ali čak i ljudi koji su stavljali betu 10.10.1 kažu da je problem i dalje prisutan ukoliko se mac budi preko periferije (tipkovnica ili trackpad/mouse).

Eto ako netko ima slične problem jedan 'fix' je to. Osobno mi ne smeta buđenje preko power buttona i draže mi je da sleep radi kako spada nego da ga moram svaki dan paliti i gasiti.
11.11.2014 | 10:41
Evo samo da potvrdim, tvoj problem se i kod mene na miniju počeo povremeno javljati. Znači Mac Mini i7 late 2012. Ali u nekakvom cudnom modu. Inace kad ga stavim u sleep mod u pocetku ona lampica se polako pali pa onda polako gasi i radi ventilator. E onda nakon nekog vremena se prestane i lampica paliti i vent se ugasi. Valjda je to onda pravi seep mod. U takovom modu recimo sa pomjeranjem misa ga ne mogu upaliti ali pritiskom bilo koje tipke na tastaturi on se onda upali. Mis i tipkovinca su od Logitecha i spojeni su oboje na komp preko jednog usb recivera. Mislim da ne rade preko plavog zuba vec wirelessom. Skuzio sam da kad ga ostavim u sleep modu, nekad odem u radnu sobu a ona lampica upaljena kao da radi a kad upalim monitor on ode u standby mod tj. ugasi se. Grafulja ne puca sliku na monitor a vent radi. To mi se nije desavalo na Mavericksu ali cim pritisnem nesto na tipkovnici ili ga odostraga kliknem onda se upali normalno. Inace sleep mod mi je po defaultu kako sam namjestio stalno ugasen a za monitor sam stavio da se screen saver pali nakon 10min. Nigdje ne vidim da je podesen da se ugasi nakon nekog vremena.

Nije da me to nesto posebno smeta ali mi bezveze da se pali ako mu nije receno. Bezveze da radi kad ne mora. Sta, odem na more i on se upali i tako radi tri tjedan (toliko sam obicno na moretu ).

E da , i znalo mi se desavati da se recimo sa posla spojim na njega preko teamviewra i nesto odradim sto trebam i onda ga stavim u sleep moda i veza mi naravno pukne. Ja predpostavim da je u sleep modu a onda skuzim za sat bremena da ga zapravo vidim na spisku upaljenih u teamvieweru i probam se spojiti na njega i uspijem. Opet nesto odradim i opet ga stavim u sleep i opet se kasnije mogu na njega spojiti. A onda opet nekad ne mogu. Ne kuzim u cemu je fora. Ili radi ili ne.
11.11.2014 | 14:20
Evo upravo sada, sjedim i radim na poslu, kad mi iskoci popup od teamviewera da mi se racunalo kuci aktiviralo.
Odmah se spojim na njega da vidim jel mozda zena sjela za njega i onda se sjetim da je i ona na poslu i da se jedino sam od sebe mogao probuditi iz sleep moda. FTF
11.11.2014 | 19:31
Mislim da i ja imam isti problem, vec sam komentarisao prije da imam problema sa finderom kad ga pokrećem u full screen modu, ili kad koristim expose, notification center takodjer, naime sve to djeluje toliko trzavo i puno laga, čak sam uradio clean install nadajući se da će se problem riješiti, međutim ostalo je isto.

Nakon restarta i buđenja iz sleepa uz pomoć power tipke, sve radi kao sto bi i trebalo da radi kao i na prethodnoj verziji,
Nevjerovatno ali stvarno funkcionira

rusty kaže:
Evo samo kratka informcija ako netko ima sličnu situaciju.

Naime moj iMac late 2010 (11.3) na Yosemite ima samo jednu povremnu boljku. Buđenje iz sleepa. Dogodi se da koji put (više da nego ne) prilikom buđenja iz sleepa grafika totalno laga. Mislim totalno je možda malo oštra riječ, ali se primjerice vidi najviše u igrama gdje to ima popriličan efekt (primjerice manje od 10 fpsa).

Unutar samo OSa to se vidi primjerice kod poziva Mission Controla. Dogodi se lagani lagani lag i to samo prvi put. Drugi primjer je pozivanje Notification Center-a koji također dolazi sa laganim lagom.

Uglavnom da ne dužim, nakon 4 stranice preopiske na Apple forumu (u temi za iMac 2010 modele) gdje su ljudi prijavili isti problem (koji nestaje nakon reboota, dakle samo buđenje iz sleepa), prije par dana se pojavio post u kojem se spominju simptomi buđenja koje sam opisao ali samo prilikom buđenja preko periferije.

S druge strane ako se iMac probudi na power button, sve radi uredno. I stravno ja već 48 sati testiram ovo i svako buđenje je normalno i radi sve kako spada ukoliko se mac probudi na power button.

Ne znam trenutno zašto, ali čak i ljudi koji su stavljali betu 10.10.1 kažu da je problem i dalje prisutan ukoliko se mac budi preko periferije (tipkovnica ili trackpad/mouse).

Eto ako netko ima slične problem jedan 'fix' je to. Osobno mi ne smeta buđenje preko power buttona i draže mi je da sleep radi kako spada nego da ga moram svaki dan paliti i gasiti.
12.11.2014 | 08:06
Da, evo definitivno radi. Već 3 dan i xy buđenja preko power tipke sve štima i radi fluidno svaki put. Moguće da je ovo jedan minor bug koji će 10.10.1 riješiti, iako sumljam jer je veliki naglasak na probleme sa wifi na macbookovima, to je prioritet ovog patcha.

Dakle ostaje buditi ga na power button do daljnjega.
14.11.2014 | 15:13
Jucer sam na iMac skinuo Yosemite i nikako da se boota. Stane progress bar na 50% i nece. Napravio sam PRAM reset, SMC, rebootao 15 puta, i nikako nemogu uci u OS. Ima li tko rjesenje?


A da to zaobide recovery jer nemam vremena cekat da se "additional" rescources skidaju 5 sati.
14.11.2014 | 15:35
Koliko si dugo cekao da nastavi? Jer cini mi se da se i meni i jos jednom Macu to desilo, ali pricekas malo i nastavi...
14.11.2014 | 15:44
preko noci, znaci 7 sati. uglavnom, ponovno instaliravam yosemite. iz disk utilitya. valjda ce pomoc, smao moram cekat :/
14.11.2014 | 19:10
ok, evo da javim sve poteskoce.

znaci, skinula mi se instalacija, pokrenuo, sve super. i onda mi javlja da nemoze otpakirati essentials.pkg(tu sam popiz***, pa ajmo reci i zaplakao HAHHAHA)

uglavnom, googlam, i eto, 3rd party RAM smeta. hajde idem ga izvaditi. ponovno pokrenem sve. i opet. nista, opet pram reset. i opet.

imam backup, ali sam zaboravio jedan vazan file backupirati(sve slike s onog novog fotica koje su mi vaznije od svih macova i opreme)

ok, kako sada, zelim biti sto posto siguran da cu dobiti te slike natrag. kad se ja sjetim TDM, target disk mode. uglavnom, izvadim thunderbolt kabel kojeg sam nabavio preko prijatelja iz amerike(kao, kupi mi ga, trebat ce mi jednog dana)

spojim kabel u imac i u retinu, ugasim imac i bootam i drzim slovo T. i na retini se pojavi kao disk. ja presretan makar sto sam spasio te podatke. evo pa da znate da mac bez OS(jer sada nema OS-a gore) mozete spojiti preko TDM na drugi mac
14.11.2014 | 21:02
eto, napravio usb sa mavericksom, bootao imac, i sve je kao prije. znaci nista se nije izbrisalo makar sam spasio te slike.


znaci nista od yosemitea na imac
15.11.2014 | 15:20
Imao sam sličan ako ne i isti problemna na imacus instalacijom Yosemitea.

Nije problem u 3rd party RAMu, nego vijerojatno u neispravnom modulu RAMa.

Ja sam svoje istestirao s Ram mem testom i maknuo neispravni.

Nakon toga nadogradio s 2 X 8MB 3rd party RAMom, plus ostavio dva stara 3rd Party, i instalacija Yosemitea prošla bez problema.

Probaj istestirati , nadam se da je to uzrok, meni je riješilo problem.
18.11.2014 | 17:57
10.10.1 na stock Mac mini 2012 i5 2.5 GHz

nema mogućnosti pretraživanja interneta preko Spotlight-a
bugovi u Safariju i dalje tu
18.11.2014 | 20:33
Ja na miniju nisam imao takvih problema..Yosemite i spotlight je radio normalno.
18.11.2014 | 20:39
Meni pretraživanje weba preko spotlighta i dalje ne radi...
19.11.2014 | 14:14
Kako se zove program za testiranje rama?
19.11.2014 | 15:21
AHT. Apple Hardware Test.
Drži D dok se pali komp.
19.11.2014 | 15:54
Neće
Jel treba držati još koju tpku?
Koristim MS Industrial tipkovnicu pošto Apple wifi tipkovnica očito ne radi dok se sutav ne podigne.
19.11.2014 | 17:50

Prilog/zi IMG_4524.JPG nije/su pronađen/i


Prilog/zi IMG_4524.JPG nije/su pronađen/i



ScreenShot2014-11-19at17.52.11.png

kako je moguće ovo?

uspio sam ući u AHT pomoći tipke ALT+D ali sam spojio i kabelom router i mac
19.11.2014 | 17:54
Kako je moguće što?
19.11.2014 | 18:04
zasto sliku koja mi je na medju slikama nemogu ubaciti ?

pa pod informacije pod AHT mi pise da je procesor i7
a pod about this mac je i5
19.11.2014 | 18:31
Koliko veliku sliku pokušavaš ubaciti? Postoji ograničenje i po pixelima, i po kilobajtima. Obrati pažnju kad ubacuješ, piše ti.
Ne znam zašto ti AHT kaže i7, a profiler i5. A koji procesor je stvarno unutra? I kakve to veze ima s testiranjem memorije?
19.11.2014 | 18:37
iskreno nisam gledao to za veličinu

pa više ni ja neznam koji je procesor unutra kad jedno kaže AHT a drugo u profile
kupio sam i5

oba testa su prošla ok
21.11.2014 | 01:14
10.10.1 još uvijek nije popravio graphics glitch.. finder bude mutan nakon nekog vremena.. nakon restarta radi normalno.. valjda će to rješit do 10.10.2
21.11.2014 | 08:57
ja nisam namjerno išao na 10.1 jer sam na apple forumu vidio da buđenje iz sleepa preko periferije i dalje nije riješeno. Sve ostalo mi radi super, a buđenje preko powerbuttona je sasvim prihvatiljivo
21.11.2014 | 18:36
Idemo dalje.....

www.macrumors.com/2014/11/20/os-x-yosemite-10-10-2-beta/

Sve isto kao i sa iOS 8..... nažalost
22.11.2014 | 02:53
Ja nemam problema sa sleep na mom rMBP.

Zaklopim lid, racunalo zaspi - otvorim ga on se probudi. Sta tu ima da ne radi ili da se pokvari?

Ako je ekran ostao otvoren, dodirom na bilo koju tipku ili trackpad racunalo se normalno probudi i ponudi mi login.
01.01.2015 | 12:55
Pozdrav svima

Imam jedan problemcic...u zadnje vrijeme mi se desava da mi AppStore izbacuje isti update vise puta. Konkretno, radi se o MailTab for Gmail i Duplicate iPhotoCleaner aplikacijama. Zna li neko o cemu se radi?

Jednostavno mi je iritantno.

Hvala
01.01.2015 | 13:43
Jel se to samo meni događa ili i vas Safari strasno zeza?

OSX 10.10.1 Yosemiti i Safari 8.0.2.

Prvo mi je bilo da se Safari uopce nije htio pokrenuti, pa sam napravio clean install OSXa. Njega sam želio napraviti vec duže vrijeme, pa je eto sad bila dobra izlika.

Od danas koju god da web stranicu otvorim izbacuje mi poruku "safari web content quit unexpectedly" i refresha stranicu stalno. Najučestalije je na googlu.

Jel zna netko o čem se tu radi?

Čitao sam po netu da su ljudi kroz terminal nešto palili, gasili i slično no s obzirom kako nisam iskusan kao vi ovdje, radije se ne bi igrao sa terminalom barem dok mi netko ovdje ne potvrdi da bi to trebao napraviti.

Datoteka za prilog:

Naziv datoteke: untitledtext.txt
Veličina datoteke: 63 KB
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 8 minuta
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.51 Seconds

Provided by iJoomla SEO