10.10 Yosemite
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

10.10 Yosemite


19.10.2014 | 11:43
Ne, ja sam radio u WiFi ju. BT sam samo upogonio. Ali IP i Mac su uvjek bili Online u istom WiFi-ju.
19.10.2014 | 12:20
Evo sada nakon par dana mogu reći da sam definitivno zadovoljan. upravo sam i Mail app konfigurirao sa svim iCloud i gmail accountima (do sada sam koristio Postbox, koji je i dalje u pripravnosti ako zatreba), pa ću vidjeti kako će se ponašati i da li će biti problema.

Viber radi uredno, kao što je Sank naveo već. I dalje ne vidim nikakvih problema u radu. Jedino što je malo 'zaštekalo' je bio icloud Drive, ali to sam u sys pref samo isključio i ponovno uključio i sve se syncalo kako spada (i radi odlično i brzo).

Osobno nikada nisam do sada (od 10.5 verzije) nisam imao nikakve probleme sa upgradeom pa tako ni ovaj put. Estetika mi je sjela, a i font će za koji dan biti sasvim normalno. Sve u svemu i dalje zadovoljan.
19.10.2014 | 18:02
ne kontam to sa viberom? da li kad te neko nazove na viber imac to registruje?
19.10.2014 | 18:35
Ma ne... samo kažem da je potreban update na novu verziju jer prethodna nije radila sa Yosemite uopće. Nema nikakve veze sa ovim 'Continuity' opcijama.
19.10.2014 | 20:20
Upravo sam upgradeao, me likey. Za sada mi bode oči što su x, - i full screen koji se pojave na semaforčiću crne boje umjeso bijele, koja bi bila puno vidljivija. Popeglat će to valjda s vremenom. Ono što je sigurno da naša stara prijateljica lopta za plažu i dalje ima stari a ne flat dizajn.
19.10.2014 | 21:00
Handsoff ne radi bez Bluetootha! Iako za sada nakon što sam tu mogućnost testirao ne radi baš najbolje ni sa Bluetoothom Daklem, uključih BT na iPadu i na iPhoneu i onda su mi se pojavili na BT listi na MBA. Prvo sam kliknuo na iPhone i javilo mi nekakvu brojčanu šifru na MBA i onda to isto na iPhone, ali samo da potvrdim. Napisalo da je iPhone spojen i upozorilo da nije u mreži (networku) te se opet odspojio, tj. pisalo je da je odspojen. No, probao sam na MBA Safari, Mail, Pages i Numbers i pojavljivala mi se ikonica na iPhoneu, dakle, handsoff je proradio.

Mail ako počnem pisati na MBA i onda preuzmem na iPhone, na MBA nestane prozor za novi mail i pojavi se na iPhoneu. Ako pak kliknem na MBA na dodatnom docku ikonu maila, dakle preuzmem s iPhonea pisanje maila na MBA, onda se opet otvori na MBA prozor, a na iPhoneu nestane. Dakle, sve u svemu funkcionira.

iPad sam pak istom procedurom kao i iPhone spojio na MBA, ali nije javilo baš ništa i čak piše stalno da je spojen no handsoff ne radi i nikako ga natjerati da proradi s MBA. iPad handsoff radi zato sa iPhoneom u oba smjera iako piše da nisu kao spojeni. Možda će to iOS 8.1 srediti, tko će ga znati.

No, fora je s iPada Mini zvati normalni telefonski broj i čavrljati s nekim dok ga držim na glavi!!! :D

Što se FaceTimea i iMessagea tiče ja sam na svim iĐiđama i Macovima prijavio moj mob. broj kao primarni i još hrpu drugih e-mail adresa i to mi šljaka ok. Ako me netko zove na iPhone, sada sve zvoni i trubi pa na što se prvo javim , a isto vrijedi i za faceTime poziv. Tako mi uostalom radi i Viber, poručice dolaze na sve i poziv zvoni na iPhoneu i svim Macovima pa što mi je najbliže.

Ono što mi je smiješno kod Applea je da uvijek nešto naprave tako da poslije imaju što poboljšavati . Tako recimo kad sam u FaceTimeu na Macu i odaberem Audio svejedno mi ne pokaže sve kontakte nego samo listu poziva? Tek kad se klikne na + u polju za pretraživanje onda se pojavi adresar tj Kontakti Ili je pak dovoljno početi upisivati ime. No, ponekad se pokaže slušalica pored odabranog kontakta, a ponekad ne pored istog tog kontakta što je očito bug.

Što se izgleda tiče navikao sam se brzo na ove promjene, premda iskreno ja sam više preferirao onaj stari izgled sa trećom dimenzijom, ima i neki naziv al' ga se sada ne mogu sjetiti? Srećom ova transparencija se može isključiti u System Preferences -> Accessibility pa koga smeta...
19.10.2014 | 21:31
Sank kaže:
No, fora je s iPada Mini zvati normalni telefonski broj i čavrljati s nekim dok ga držim na glavi!!! :D


Ih, to je Samsung davno imao!
20.10.2014 | 07:47
10.6.8. ovdje. Skinuo sam 10.10. i pokrenuo instalaciju na SSD koji se nalazi u MBP 8.1.

Odbija mi instalaciju na sistemsku particiju uz pojašnjenje da "ovaj disk ne koristi shemu tablice GUID particije" te uputu da to promijenim putem disk utility. Međutim, disk utility mi uopće ne da da odaberem "opcije" kad selektiram SSD

Ima itko kakvu ideju? Tnx
20.10.2014 | 09:29
Riba kaže:
Sank kaže:
No, fora je s iPada Mini zvati normalni telefonski broj i čavrljati s nekim dok ga držim na glavi!!! :D


Ih, to je Samsung davno imao!

Eh sad, davno imao, ali ne ovako jednostavno i cool napravljeno
20.10.2014 | 10:04
korisnik kaže:
10.6.8. ovdje. Skinuo sam 10.10. i pokrenuo instalaciju na SSD koji se nalazi u MBP 8.1.

Odbija mi instalaciju na sistemsku particiju uz pojašnjenje da "ovaj disk ne koristi shemu tablice GUID particije" te uputu da to promijenim putem disk utility.


Vjerojatno si bio nešto petljao s Windowsima/Bootcampom (ili netko tko je bio vlasnik Maca prije tebe) pa je disk ostao particioniran MBR shemom.

Međutim, disk utility mi uopće ne da da odaberem "opcije" kad selektiram SSD


Neće moći to tako. Da bi promijenio particijsku shemu sa MBR na GUID moraš cijeli disk OBRISATI. Znači - time machine backup svega na neki vanjski disk, onda pokreneš instalaciju, pa iz instalacije disk utility, obrišeš sve postojeće particije i reparticioniraš ga iznova, GUID, instaliraš OS, i onda migration assistantom povučeš aplikacije, dokumente i podešenja s time machine backupa.

OPREZ PAŽNJA VAŽNO!!! Procedura koju sam opisao je osjetljiva i ako je radi netko tko ne zna što radi te odradi nešto krivim redoslijedom ili nedovoljno pažljivo, može rezultirati TOTALNIM GUBITKOM PODATAKA! Budi 1000000% siguran da ti je backup OK prije nego radiš nešto destruktivno.
20.10.2014 | 10:27
ljudi, je li nekome ne radi ,kao meni, u spotlightu web search?? naime na apple forumu sam nasao hrpu ljudi koji se zale na to, kazu da moras namjestiti jezik i region da bude isti kako bi to sljakalo, ali se nadam u iducoj zakrpi da ce to sljakat...

inace meni je super novi dizajn i super mi radi zasada sve osim gore navedenoga...
20.10.2014 | 11:40
Idi u System Preferences -> Spotlight i u Search results na dnu liste naći ćeš Bing Web Services. Povuci ga u listi da bude pod 1, a Aplications pod 2 i onda će proraditi.
20.10.2014 | 11:59
Možda bude nekom trebalo: Imao sam problem sa iMessage na MacPro-u dok je pod istim apple ID radilo normalno na MacBook Airu....

Pomogao je reset PRAM-a sad sve radi!
20.10.2014 | 12:32
bok, hvala, ali probao jos jucer i ne radi... mislim da bih morao podesiti region i language na hrvatsku da bi proradilo, barem tako ljudi iz drugih drzava pisu... a sad ne znam... spotlight mi je uvijek do jaja bio.. sad je jos jaci , samo nek rijese ovo...
20.10.2014 | 12:46
smayoo kaže:

Vjerojatno si bio nešto petljao s Windowsima/Bootcampom (ili netko tko je bio vlasnik Maca prije tebe) pa je disk ostao particioniran MBR shemom.


Jok, komp je ovako došao. Osim ako mi u servisu kod instalacije SSD-a nisu SSD particionirali na MBR pred koji tjedan?


OPREZ PAŽNJA VAŽNO!!! Procedura koju sam opisao je osjetljiva i ako je radi netko tko ne zna što radi te odradi nešto krivim redoslijedom ili nedovoljno pažljivo, može rezultirati TOTALNIM GUBITKOM PODATAKA! Budi 1000000% siguran da ti je backup OK prije nego radiš nešto destruktivno.


Mislim da ću ostat na 10.6.8. dokle ide

Ovo mi je preveliki rizik samo da bi probao novi OS....
20.10.2014 | 13:22
ZA probati novi OS ga možeš instalirati i na vanjski disk.
20.10.2014 | 14:09
I onda ga bootam kako?

Sorry, nemam baš nikakvog iskustva s time
20.10.2014 | 14:16
mujagawudakhi kaže:
ljudi, je li nekome ne radi ,kao meni, u spotlightu web search?? naime na apple forumu sam nasao hrpu ljudi koji se zale na to, kazu da moras namjestiti jezik i region da bude isti kako bi to sljakalo, ali se nadam u iducoj zakrpi da ce to sljakat...

inace meni je super novi dizajn i super mi radi zasada sve osim gore navedenoga...


Meni isto spotlight ne izbacuje web search, a stavio sam Bing na prvo mjesto... A šta ćeš, valjda će riješiti...
20.10.2014 | 14:18
ma to su zeznuli izgleda , citam po raznim forumima da hrpa ljudi ceka patch i da su takav odgovor dobili od applea...
20.10.2014 | 15:47
korisnik kaže:
I onda ga bootam kako?

Sorry, nemam baš nikakvog iskustva s time


Evo, boota sad 10.10 s eksternog, ali kad ištekam eksterni i hoću bootat sa SSDa u MBP na kojem je 10.6.8. - ništa.

Kako da vratim SSD kao boot disk?
20.10.2014 | 15:55
System Preferences - Startup Disk
20.10.2014 | 15:56
korisnik kaže:
korisnik kaže:
I onda ga bootam kako?

Sorry, nemam baš nikakvog iskustva s time


Evo, boota sad 10.10 s eksternog, ali kad ištekam eksterni i hoću bootat sa SSDa u MBP na kojem je 10.6.8. - ništa.

Kako da vratim SSD kao boot disk?


Odabri boot particiju sa "Startup Disk" preference paneom ili drži Option kod uključivanja pa odaberi.
20.10.2014 | 16:24
Riba kaže:
korisnik kaže:
korisnik kaže:
I onda ga bootam kako?

Sorry, nemam baš nikakvog iskustva s time


Evo, boota sad 10.10 s eksternog, ali kad ištekam eksterni i hoću bootat sa SSDa u MBP na kojem je 10.6.8. - ništa.

Kako da vratim SSD kao boot disk?


Odabri boot particiju sa "Startup Disk" preference paneom ili drži Option kod uključivanja pa odaberi.


Pokušao sam, ali nudi samo 10.10. sa vanjskog diska

Ja ću da se streljam strelicom
20.10.2014 | 17:47
Borostef kaže:
mujagawudakhi kaže:
ljudi, je li nekome ne radi ,kao meni, u spotlightu web search?? naime na apple forumu sam nasao hrpu ljudi koji se zale na to, kazu da moras namjestiti jezik i region da bude isti kako bi to sljakalo, ali se nadam u iducoj zakrpi da ce to sljakat...

inace meni je super novi dizajn i super mi radi zasada sve osim gore navedenoga...


Meni isto spotlight ne izbacuje web search, a stavio sam Bing na prvo mjesto... A šta ćeš, valjda će riješiti...


Ma da, nije to ni meni pomoglo. Doduše prije mi nije pretraživao ništa osim nudio za pokrenuti aplikacije, a sad barem pretražuje disk, dokumente i mail, no od weba ništa
21.10.2014 | 00:23
MBA Mid 2013 i baterija je pala, sad mogu izvući kojih 5 sati laganog rada. To je sad u ovih dva dana. Vidit ćemo što će bit kroz par dana.
21.10.2014 | 17:42
Da li postoji trim enabler for OS X 10.10?
21.10.2014 | 18:11
Drow kaže:
Da li postoji trim enabler for OS X 10.10?


Da postoji. naći ćeš ga na ovoj adresi: Trim Enabler
Upravo je izašla verzija 3.3 sa poboljšanim radom pod Yosemite premda je meni i prethodna verzija uredno obavila zadatak.
21.10.2014 | 18:37
@Sank, Hvala.
21.10.2014 | 21:48
Nakon dva dana korištenja Yosemite na MacAir 13, 4Gb RAM, i5 1,3 Ghz, mogu zaključiti da za sada sve radi uredno.

Kao što su mnogi prijavili na Apple discussion i ja sam u startu imao pad baterije, ali čini mi se da sada već polako dolazi sebi.

Što se tiče memorije primjetio sam veću iskorištenost memorije nego što je bio slučaj sa Mavericks i to ponajviše od strane Safari-ja. Ali za sada ne vidim neki veći problem u tome, osim ako je i to mogući uzrok brže potrošnje baterije?
22.10.2014 | 01:03
tino1 kaže:
Naišao sam tražeći kako da pokrenem Handoff na ovo, s tim je moguće upariti i starije strojeve.


forums.macrumors.com/showthread.php?p=20015070#post20015070


thx! radi za mac mini mid 2011.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 7 minuta
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.56 Seconds

Provided by iJoomla SEO