10.10 Yosemite
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

10.10 Yosemite


17.10.2014 | 18:15
Meni handoff radi sto se tice maila i messages... Drugo nisam stigao isprobati...
17.10.2014 | 18:41
Pošto nisam još instalirao iOS8 na ip5 (čekam 8.1) o ovim Continuity forama neću govoriti (a i iMac mi je late 2010, tako da mislim ništa od toga).

S druge strane, upgrade je prošao kao i do sada (savršeno) bez i jedne jedine greške i problema. Sve mi radi out of the box (Parallels također). Sve aplikacije su up to date i rade bez problema. Vidno je ubrzano sve skupa, pogotovo Safari i njegovo ponašanje. Onaj 'birds eye view' je odličan i fluidan.

iCloud drive (icloud općenito) radi bez greške, svi podaci su tu (kalendar stavke, kontakti itd....).

Dark Mode je odličan i nije uopće loš na non Retina iMacu (znatno bolje nego u public betama). Komunikacija sa NASom (Synology) nema nikakvih problema kao i sam TM.

Diablo 3 sam probao također ni tu nema problema. Jednostavno kao da se ništa nije dogodilo. Pomalo se privikavam na novi font, ali mislim da neće biti problema.

Notification center je baš fora i mislim da ću ga sada zbog integracije widgeta koristiti više. Spotlight je brz i znatno kvalitetniji. Sve u svemu, super zadovoljan.
17.10.2014 | 21:59
Yosemite instaliran na iMac mid 2010. Prvo sam na iPhone uključio iCloud Drive, a onda i na iMacu i sve se sinkronizira ok. iCloud Drive na iMacu nije odmah pokazivao sadržaj mape nego tek nakon otprilike sat vremena. Preuzimanje poziva sa iPhonea radi ok i na iMacu i na friško nadograđenom iPadu. Eto, sad se i s iPada mogu obavljati telefonski razgovori

Handoff na iMacu ne radi jer je starija generacija i ne može se uključiti.

Dark menu isprva nije radio, dapače srušio mi je Finder koji se brzo oporavio. Ponovo probao nakon restarta i sad je ok, premda me baš i ne privlači.

Sve aplikacije rade uredno pa čak i omraženi Parallels 8 barem u načinu u kojem ga ja koristim da su mi windoze u svom prozoru i jedino s dozvolom da vide diskove priključene na iMac.

Viber je bio onemogućen za pokretanje, ali nakon instalacije najnovije verzije radi ok.

Filewrangler koji mi je prestao raditi pod Mavericksom sada je opet oživio pod Yosemitom, a nisam ga nadograđivao neko vrijeme jer je kupljen preko App Storea, a od tamo je nestao!

Uspio sam zadržati i stariju verziju iMoviea i ona radi ok pod Yozom, pa čak i iDVD koji se već odavno ne obnavlja.

Komunikacija sa Netgear NASom je i dalje odlična kao i sa Canon mutifunkcijskim uređajem i WD diskovima.

Toliko za sada.
17.10.2014 | 23:35
Na iMac-u late 2012, instalacija kao i s prethodnim OS-ima prošla bez problema... Za sada sve šljaka bez beda, ali nisam imao vremena previše se igrati...
18.10.2014 | 00:34
Imac 24 mid 2009 - proslo sve 5, isprobao neke stvari i sve radi kao i na prethodnoj verziji, probao foru sa mobitelom - preuzeo poziv.

Cini mi se na prvu loptu da je sve to dobro sjelo, safari je puno brzi, rekao bi cak da je to TO.

Vizualno su malo boje pojacali tonove icona.
18.10.2014 | 03:22
Uradio sam upgrade na rMBP i sve radi bez greske. Nikakvih problema. Meni se svidja Vizualno nemam zamjerki (mozda ova boja foldera mi je malo cudno odabrana, ali navikne se covjek za 2 dana).

Nisam primjetio da se aplikacije cudno ponasaju. Vidim da su Safari popravili, pa cu malo isprobati, jer ga ja pokrenem samo kada gledam Apple Live Event

Zanima me kako ce se novi OS odraziti na trajanje baterije na laptopima. Na Mavericks je sve bilo optimizirano za stednju, a sada su dodali dinamicke vizualne efekte, kao i prozirnost prozora i slicne eye candy stvari...
18.10.2014 | 07:28
Meni se svidja dizajn i općenito zadovoljan sam, međutim primjetio sam da mi trzavo radi expose i finder prilikom pokretanja u full screen prikazu, jel ima neko slične simptome, mašina je Macbook pro late 2008, ovo mi se dešava bez obzira da li koristim jaču ili slabiju karticu.
18.10.2014 | 07:32
Možda će ova (ne)sinkronizacija kontakata koja se nekima pojavljuje između 10.10 i 8.0.2 doći k sebi u ponedjeljak s iOS 8.1
18.10.2014 | 07:44
MacBook Air (13-inch, Mid 2011) - fino radi bez problema
iMac (24-inch, Early 2008) - fino radi bez problema

Nikako se ne mogu naviknuti na boju foldera. Boli!!! A i te transparentne površine mi baš nisu nešto (npr. u Safariju toolbarovi mijenjaju boju u zavisnosti od boje web stranice koja je u podlozi, u Finderu boja sidebara ovisi o tome što je iza).

BTW do sada sam koristio LaunchBar za pokretanje aplikacija, traženje foldera, dokumenata i slično. Sada mi se čini da bi spootlight mogao preuzeti tu ulogu. Morat ću se time malo pozabaviti.
18.10.2014 | 09:07
Boja foldera je bozesacuvaj! Bode u oci da nije normalno a cini mi se da cijeli sistem zdere malo vise rama nego mavericks :/
18.10.2014 | 09:59
ja ne mogu spojiti moj iPhone 5s ios 8.0.2 i iMac 10.10 preko bluoetootha.sve pokusao ali nema sanse.
18.10.2014 | 10:24
Naišao sam tražeći kako da pokrenem Handoff na ovo, s tim je moguće upariti i starije strojeve.


forums.macrumors.com/showthread.php?p=20015070#post20015070
18.10.2014 | 10:26
scarface32 kaže:
ja ne mogu spojiti moj iPhone 5s ios 8.0.2 i iMac 10.10 preko bluoetootha.sve pokusao ali nema sanse.


Budi uporan i meni je trebalo neko vrijeme i odjedanput je proradio. Ja sam sve odjavio i ugasio i upalio Iphone.
18.10.2014 | 15:32
ima li neko upute kako ispravno urediti Face Time? Nikako da ga nateram da mogu zvati i primati pozive na mac-u?
18.10.2014 | 15:43
Ja muku mučim s imessage-om na airu radi kako treba na MacPro-u stalno javlja error kad pokušam dodati apple ID
Ima netko neku ideju?
18.10.2014 | 16:54
tino1 kaže:
ima li neko upute kako ispravno urediti Face Time? Nikako da ga nateram da mogu zvati i primati pozive na mac-u?


Da bi primao pozive na Macu ideš na iPhoneu na Settings-Facetime-iPhone cellular calls (Uključiš).
Ako hoćeš zvati sa Maca otvoriš Contacts, pređeš mišem preko telefonskog broja u određenom kontaktu i pojavit će se slušalica... Stisni i pričaj...
18.10.2014 | 19:18
Borostef kaže:
tino1 kaže:
ima li neko upute kako ispravno urediti Face Time? Nikako da ga nateram da mogu zvati i primati pozive na mac-u?


Da bi primao pozive na Macu ideš na iPhoneu na Settings-Facetime-iPhone cellular calls (Uključiš).
Ako hoćeš zvati sa Maca otvoriš Contacts, pređeš mišem preko telefonskog broja u određenom kontaktu i pojavit će se slušalica... Stisni i pričaj...


Sve sam ja to tako napravio i neće!
18.10.2014 | 19:22
A onda neznam... Koji Mac?
18.10.2014 | 19:42
Google zna...pazi da ti je ukucan oravi broj i zakvacen, meni je bio u facetime samo mail zakvacen od prije, s tim da je proradilo nakon reseta mobitela
18.10.2014 | 20:13
MacBookAir. Ukucan mi je, ali je bljed a ne crn?
18.10.2014 | 21:25
tino1 kaže:
MacBookAir. Ukucan mi je, ali je bljed a ne crn?


I meni je blijed a ne crn a stvar radi tak da nije do toga... Jesu ti svi uređaji na istom Apple id? Kod nekih je to stvaralo probleme, ako nisu...
18.10.2014 | 21:34
jesu.
18.10.2014 | 21:51
A gle... I ja bi volio znati zašto mi se Pages app ne želi spojiti na iCloud samo na iPadu 2 a na svim drugim uređajima hoće...
Ja ne znam, Apple support ne zna, nitko ne zna... Dobrodošao u novi Apple... Kako god bilo, vidim na stranim forumima da dosta ljudi ima tvoj problem a rješenja su za različite uređaje različita... "Resetiraj, odlogiraj se iz iClouda pa se opet ulogiraj a da pritom stojiš na lijevoj nozi" i slično... Nadajmo se da će iOS 8.1 u ponedjeljak biti od neke pomoći...
18.10.2014 | 23:41
Uff kako sve to podsjeca na neka go*na iz proslosti samo sada po PREMIUM cijenama
19.10.2014 | 05:43
jmirakul kaže:
Uff kako sve to podsjeca na neka go*na iz proslosti samo sada po PREMIUM cijenama


potpuno si u pravu! Sve govnastije i govnastije, samo sve su to neke šminke i ništa nije tako bitno da bi zbog toga mijenjao. Ali ako bude to neko vrijeme potrajalo preći ćemo na prozore ili na neki linux i gotovo.

@ Borostef Kod mene ne radi onaj Handsoff kako treba, tj. radi samo sa kartama. Pa pogledaj da tu nisi nešto pogrešno postavio "programirao ". Kad sam vidio da nam treba Bluetooth znao sam da će biti sranja, Bluetooth nikad nije spajao osim Parrota u autu. A i kako bi sa tom silnom paranojom u Apple-u, neznam koliko puta sam morao upisati moj ID.
Sve u svemu ništa dorečeno.
19.10.2014 | 07:05
Koliko vidim, a počinje drugi dan korištenja, baterija je nešto slabija na MBP 2011. godina. Pratit ćemo razvoj situacije..
19.10.2014 | 07:47
tino1 kaže:
Naišao sam tražeći kako da pokrenem Handoff na ovo, s tim je moguće upariti i starije strojeve.


forums.macrumors.com/showthread.php?p=20015070#post20015070


Zanimljivo i korisno, no kao relativno (po mom osobnom mišljenju) napredni korisnik na windozama i prosječni na OS-u ne želim ni pomisliti upuštati se u ovo. Jednostavno, u ovih nekoliko godina nisam ništa slično pokušavao na mom MBP early 2011, iako bih volio da je lakše uključiti handoff i continutity..
U svakom slučaju hvala na info.
19.10.2014 | 09:07
Može netko probati obrisati u Safariju Autofill Username i Password za neku stranicu? Bezveze hoću to malo očistiti kad ono ništa ne briše.
19.10.2014 | 11:14
FI4 kaže:
Može netko probati obrisati u Safariju Autofill Username i Password za neku stranicu? Bezveze hoću to malo očistiti kad ono ništa ne briše.


Evo izbrisao jednu prijavu bez problema.
19.10.2014 | 11:19
@Tino1, ako sam sve dobro skontao, ti sve pokušavaš progurati preko Bluetooth-a.
Čini mi se da ovo što želiš radi prvenstveno ako su iPhone i Mac na istom WiFi-u i koriste isti iTunes account.

Kad dođem doma provjerim radi li to uopće bez WiFi-a (samo breko BT konekcije).
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 7 sati, 6 minuta
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.55 Seconds

Provided by iJoomla SEO