Karma na forumu!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Karma na forumu!


17.01.2012 | 19:43
ovo je ok stvar, ukinuti minus i samo još riječ karma zamijeniti riječju zahvala
Tema zaključana.
17.01.2012 | 19:53
Kako je ova tema bez politike i zasad niko nikome još nije sve po spisku ,… da se i ja malo nadovežem na dosad izneseno,…
... ni meni sustav dodavanja ili oduzimanja karme nije jasan, ali je tako vjerojatno s 98% korisnika foruma pa sve ok,…

Ja (ili mi) u firmi gdje radim imamo interni forum (da, ima i takvih firmi u RH,... i još je i državna ) namijenjen samo zaposlenicima gdje jedni drugima uz općenite teme i komentare pomažemo vezano za moguće nedoumice, probleme ili poteškoće u poslu (a i van njega), imamo sistem da tako kažem ocjenjivanja korisnika koji su najviše pomogli, odnosno koga zanima može pogledati statistički prikazane zahvale korisnika i pregledati teme za koje su zahvale dobivene,…

E sad, da li je to u početku i na Jabučnjaku bilo zamišljeno tako ili ne, to bi vjerojatno znali oni koji su i zamislili sistem karme,… ako nisu zaboravili, naravno
Tema zaključana.
18.01.2012 | 01:56
scarface32 kaže:
Sad sam se pravo nanervirao zbog toga sto pojedini clanovi dijele minuse , samo zato sto se necije misljenje ne slaze s njihovim. Ok je dijeliti negativnu karmu nekom ko je postavio pitanje na forumu pa i ja, ali u raspravama da se dijele negativne karme , to je stvarno za mene podmuklo.


Evo sam ti ja dao minus na karmu samo iz jednog razloga, jer već po peti put ponavljaš gluposti i laži o Xeroxu i onom dobu, makar sam ti četiri puta prije doslovno nacrtao kronologiju, što i kako je bilo.

A ti opet neke izmišljotine koje si valjda u Bugu pročitao... To je mene iznerviralo, kada čovjek ne želi naučiti već se slijepo drži lažne dogme. Sad, jesi ti to namjerno, slučajno ili si samo ono jel glup? NHF.
Tema zaključana.
18.01.2012 | 01:59
Riba kaže:
Moram još primjetiti da barem na avataru strahovito podsjećaš da džepnog križanca između Jasmina Stavrosa i Massima Savića. Bez loših namjera!


Eeeee! To sam i ja primjetio i sve samo čekam neku neobaveznu temu da to poručim Igoru...
Tema zaključana.
18.01.2012 | 02:07
Ljudi su danas zbilja postali narcisoidni kad im je postala bitna tamo nekakva virtualna Karma na tamo nekakvom forumu... Osobno dijelim i minus i plus karme kad se sjetim, pluseve kad vidim pametnu diskusiju ili odlično rješenje na problem, te kad zahvaljujem nekome na trudu za nešto...

Minusi idu svakome tko kao Scarface i nakon nekoliko objašnjenja događaja i dalje buba laži i neistine, te naravno lijenim gotovanima koji ulete u forum i traže da im netko iskopa odgovor na koji je eto već 300 puta ranije odgovoreno.

I pritom ne mislim ništa loše, jebovaspas pa to je samo virtualna karma...

i moglo bi se smanjiti vrijeme između dodavanja, mnogo je pluseva (pa i za Scarfacea, kad je izrekao nešto pametno i dosjetljivo) ostalo nepodijeljeno jer sam eto taj čas već nekom digao palac gore. Ili dolje..

S druge strane, svijet je prepun takvih koji u sve i svašta vjeruju, kunem im se svaki put kad idem na posao pa me usred Petrove snađe gužva, i znam da je opet nekakav Bracin (Braco sa Srebrnjaka) rođendan pa glupa stoka koja vjeruje u svakakve vradžbine opet nosi milodare, cvijeće i šušku velikom Magu...
Tema zaključana.
18.01.2012 | 07:49
Ajmo mi fino jedan referendumcic bacit o karmi pa kako bi rekao pokojni Stjepan Spajic: kom gace a kom carape!!
Mislim da sam zasluzio jednu karmu gore!
Tema zaključana.
18.01.2012 | 08:16
Prije samog referenduma, treba provesti referendum o potrebitosti raspisivanja referenduma, jer to je stara navada...
Tema zaključana.
18.01.2012 | 09:34
Vanjuška kaže:
scarface32 kaže:
Sad sam se pravo nanervirao zbog toga sto pojedini clanovi dijele minuse , samo zato sto se necije misljenje ne slaze s njihovim. Ok je dijeliti negativnu karmu nekom ko je postavio pitanje na forumu pa i ja, ali u raspravama da se dijele negativne karme , to je stvarno za mene podmuklo.


Evo sam ti ja dao minus na karmu samo iz jednog razloga, jer već po peti put ponavljaš gluposti i laži o Xeroxu i onom dobu, makar sam ti četiri puta prije doslovno nacrtao kronologiju, što i kako je bilo.

A ti opet neke izmišljotine koje si valjda u Bugu pročitao... To je mene iznerviralo, kada čovjek ne želi naučiti već se slijepo drži lažne dogme. Sad, jesi ti to namjerno, slučajno ili si samo ono jel glup? NHF.



Vanjuska nadji gdje sam spomenuo Xerox.Ja sam samo rekao da se slazem sa postom od milenog.Mislio sam u vecini sto je napisao. Ali nema veze.Ja sam rekao da se karma treba dijeliti samo na postovima gdje neko nekom pomaze sa svojim odgovorima da bi novi clanovi na osnovu karme pazljivije citali postove od nekog ko ih ima puno.Kap sto sam i sam radio kad sam tek dosao na forum.

A ja idem sad lupati minuse svakom ko misli dobro o EU ili ko misli lose o EU. I vi govorite da je gates ukrao ovo , ukrao ono pa i sam Steve je se nije libio kradja.Pa je zato i rekao glup kopira a pametan krade. Na kraju ne citam bug, jer ga nemam gdje nabaviti.
Tema zaključana.
18.01.2012 | 10:59
Odlučene su dvije stvari:
1. Opcija za davanje negativne karme će biti uklonjena uz sitne izmjene u terminologiji.
2. U doglednoj budućnosti ocjenjivat će se pojedini post (sadržaj) a ne korisnik).
Tema zaključana.
18.01.2012 | 12:18
Hahah, ali dajte ljudima fore jedan dan da se ispušu davanjem i oduzimanjem karme bez vremenskog ograničenja!
Tema zaključana.
  • campo
  • Posjetitelj
18.01.2012 | 12:31
evo ja sam negativnu karmu shvatio kao uspjeh,...unatoč dijametralno suprotnih nazora političkih moralnih i drugih ja se zahvaljujem ekipi jabučnjaka na odličnom stručnom forumu kakvih u Hrvatskoj nema.
i ovom prilikom vas potičem da mi dajete negativnu karmu niti me to vrijeđa niti išta slično samo naprijed
Tema zaključana.
18.01.2012 | 14:23
Riba kaže:
Odlučene su dvije stvari:
1. Opcija za davanje negativne karme će biti uklonjena uz sitne izmjene u terminologiji.
2. U doglednoj budućnosti ocjenjivat će se pojedini post (sadržaj) a ne korisnik).


Bezveze, ideš linijom manjeg otpora jer nekoliko članova nema dovoljno sampouzdanja. Pa u što će nam se pretvoriti članstvo onda?
Pušiona, hajmo lijepo glasati u anketi jesmo li za postojeće stanje gdje možeš opanjkati ili nagraditi nekoga, jesmo li za postojeće stanje sa promjenom vremena (kraće) ili za kompletnu promjenu tako da ostanu samo bezvezni Like gumbići kao na FB... Pa ako je većina za Like sranja, ja ću se pokoriti...
Tema zaključana.
18.01.2012 | 14:28
scarface32 kaže:
Vanjuska nadji gdje sam spomenuo Xerox.Ja sam samo rekao da se slazem sa postom od milenog.Mislio sam u vecini sto je napisao. Ali nema veze.Ja sam rekao da se karma treba dijeliti samo na postovima gdje neko nekom pomaze sa svojim odgovorima da bi novi clanovi na osnovu karme pazljivije citali postove od nekog ko ih ima puno.Kap sto sam i sam radio kad sam tek dosao na forum.


Složio se sa njim koji je provalio glupost i neistinu koju sam pak tebi već nekoliko puta rekao i popratio člancima i svjedočenjima. Obrati pažnju da on nije dobio minus jer mu je prvi put, pa ne zna, ali ti jesi jer sam ti već rekao činjenice nekoliko puta.

Kako bilo, karma je zezancija, ne vrijedi se sekirati oko toga. Evo ti Campo za primjer, dobio je od mene možda jednu minus karmu, i nekoliko plus karmi, kao i ti uostalom, mada se nimalo ne slažem sa njegovom politikom veličanja Franceka, žmirenja na HDZove pizdarije i lopovluk te žmirenja na crkvu u Hrvata ovako licemjernu, oholu i bezosjećajnu, kakva jest. I ne govorimo o vjeri (to je stva pojedinca), već o korporaciji koja isisava goleme količine naših poreza, ne plaća poreze ni PDV, a još manje porez na nekretnine što bi morala s obzirom da u drugim državama te crkvene korporacije to imaju uređeno

Ali čuj, mi smo najveći katolici, veći i od pape Fuj.
Tema zaključana.
18.01.2012 | 14:31
Riba kaže:
Odlučene su dvije stvari.


BTW, tko je odlučio? Kakva je to demokracija?
Dajte anketu pa da glasamo!
Ako je Davor lijen, evo mu pa neka copy-pastea

1. Karma kao do sada, bez promjena

2. Karma kao do sada, s kraćim intervalom

3. Nova, ušminkana Karma, bez negativnih gumbića koji škode osjetljivijim pojedincima, samo sa Like gumbom, možda i Like+ koji vrijedi duplo.

4. Nova, ušminkana Karma, bez negativnih gumbića koji škode osjetljivijim pojedincima, samo sa Like gumbom, te Like2 gumbom koji daje pozitivni bod i davaocu i primaocu.

Eto je li!
Tema zaključana.
18.01.2012 | 14:35
Odlučilo je uredništvo. Žao mi je, ali Jabučnjak nije demokracija. Ako netko želi dodatna pojašnjenja, rado ću ih dati.
Tema zaključana.
18.01.2012 | 14:46
Riba kaže:
Odlučilo je uredništvo. Žao mi je, ali Jabučnjak nije demokracija. Ako netko želi dodatna pojašnjenja, rado ću ih dati.


Thumbs up!
Tema zaključana.
18.01.2012 | 14:47
Riba kaže:
Odlučilo je uredništvo. Žao mi je, ali Jabučnjak nije demokracija. Ako netko želi dodatna pojašnjenja, rado ću ih dati.


Da li je glasovanje bilo tajno?

Jer gledam popis urednika i ne vjerujem da bi 90% ljudi tamo bilo protiv slobode davanja negativnih karmi.
Tema zaključana.
18.01.2012 | 14:59
Podjećaš me na onoga koji je vrištao jer smo mu "oduzeli pravo da na Jabučnjaku bude anoniman", pritom zanemarujući da je njegov boravak ovdje privilegija a ne pravo. Isto tako, sada ćemo maknuti privilegiju, a ne pravo davanja negativne karme.
Glasovanje (iako se radi o uzajamnoj raspravi) nije tajno. Raspravili se i složili se oko izmjene kao što smo to i do sada radili.
Tema zaključana.
18.01.2012 | 15:02
Riba kaže:
Odlučilo je uredništvo. Žao mi je, ali Jabučnjak nije demokracija. Ako netko želi dodatna pojašnjenja, rado ću ih dati.


to care

+ uvedi namet da ti se obavezno plati piva barem jednom tjedno o strane korisnika, jer koliko sam skužio kad kod nešto zašteka na Jab vele: Riba će rješit
Tema zaključana.
18.01.2012 | 15:04
Zgusnuta satnica i kronični nedostatak praznog hoda me prisilio na efikasnost.
Tema zaključana.
18.01.2012 | 15:04
tezimo ka apple-u. dok je steve bio ziv, bilo je svi mozete imati misljenje ali moja je zadnja. tako i na jabucnjaku. ne obaziri se Riba na ovu sto bi rekao francek"stoku sitnih zuba"
Tema zaključana.
18.01.2012 | 15:06
Osobno mi je cilj da se na Jabučnjaku više priča o temi kojom se bavimo nego o karmi, osobnim uvjerenjima, politici i sličnom, što će ukidanje negativnog bodovanja u svakom slućaju pomoći.
Tema zaključana.
18.01.2012 | 15:28
Riba kaže:
Osobno mi je cilj da se na Jabučnjaku više priča o temi kojom se bavimo nego o karmi, osobnim uvjerenjima, politici i sličnom, što će ukidanje negativnog bodovanja u svakom slućaju pomoći.


Jasno je meni da si ti olakšavaš posao monitoringa ovih plačljivih cvilidreta i individua sa nikakvim samopoštovanjem i samopouzdanjem.
To je u redu.

No i dalje smatram da mora biti načina da se u startu vidi da li je pojedinac lijena guzica i gotovan ili vrijedni član zajednice
Jeste razmišljali i o tome ?

@sizunic Siniša, uvlakaču!
Tema zaključana.
18.01.2012 | 15:31
E, de, kad se već ukidaju prava i privilegije, reci Mišku da još samo ubaci privilegiju povratka-na-vrh-stranice u forumu.
Tema zaključana.
18.01.2012 | 16:01
Riješim to danas. U međuvremenu prepuručam "Home" tipku!
Tema zaključana.
18.01.2012 | 18:57
Riba kaže:
Odlučene su dvije stvari:
1. Opcija za davanje negativne karme će biti uklonjena uz sitne izmjene u terminologiji.
2. U doglednoj budućnosti ocjenjivat će se pojedini post (sadržaj) a ne korisnik).


ides, bit cemo ko mackorisnik!
Tema zaključana.
  • campo
  • Posjetitelj
18.01.2012 | 19:56
Vanjuška o Crkvi ne znaš ništa nisi ni vjernik pa ne lupetaj. jednostavno nisi kompetentan. A mene možeš nema problema..minuskarmirati koliko hoćeš meni je to posebno zadovoljstvo
Tema zaključana.
18.01.2012 | 20:06
campo kaže:
Vanjuška o Crkvi ne znaš ništa nisi ni vjernik pa ne lupetaj. jednostavno nisi kompetentan. A mene možeš nema problema..minuskarmirati koliko hoćeš meni je to posebno zadovoljstvo


Campo, o čemu ti pričaš? Čovjek zbilja ne mora biti vjernik da bi vidio i osjetio utjecaj Crkve i da bi bio kompetentan o Crkvi i raspravljati.
Tema zaključana.
18.01.2012 | 20:56
Riba kaže:
Podjećaš me na onoga koji je vrištao jer smo mu "oduzeli pravo da na Jabučnjaku bude anoniman", pritom zanemarujući da je njegov boravak ovdje privilegija a ne pravo. Isto tako, sada ćemo maknuti privilegiju, a ne pravo davanja negativne karme.
Glasovanje (iako se radi o uzajamnoj raspravi) nije tajno. Raspravili se i složili se oko izmjene kao što smo to i do sada radili.

ako misliš na mene, onda ja nisam vrištao da mi je oduzeto pravo da budem anoniman.
pogotovo ovo pod navodnicima nisam rekao tako.
a ako ne misliš na mene onda sve 5
Tema zaključana.
18.01.2012 | 21:02
Mislim da nisi ti u pitanju.
Tema zaključana.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 56 minuta
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.54 Seconds

Provided by iJoomla SEO