OPREZ, moguć pokušaj prijevare!
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

OPREZ, moguć pokušaj prijevare!


28.05.2014 | 10:08
EDIT 12.06.2014:

Konačni epilog ove ružne priče:
Dogovorom unutar uredništva stavljamo ovu temu kao sticky, a ovdje objavljujemo sve osobne podatke počinitelja koje imamo, uključivo i kućnu adresu:

Korisnik se nekima koji su s njim imali neugodna iskustva predstavljao kao:

Tony Lovrić (imamo razloga sumnjati da se ne radi o pravom imenu)

a nekima kao:

Marko Bilić (nemamo pouzdanih dokaza niti da je ovo pravo ime)

a kao adresu je uvijek davao:

Gornji Andrijevci 141
35252 Sibinj


Razlog što objavljujemo ove podatke je taj što ne možemo sa 100% pouzdanosti biti sigurni da se neće prijaviti kao korisnik opet, pod nekim sasvim drugim nickom i imenom te pokušati slične igre ponovno. Zato objavljujemo one podatke koje će svakako morati dati bilo kome s kim dogovara neku zamjenu ili kupnju, a to je, dakle, ime i kućna adresa za slanje pošiljke. Nadalje upućujemo korisnike na elementarni oprez u svim sličnim transakcijama jer, na koncu, mi ne možemo snositi odgovornost ni za čiju zlu namjeru. Samo nam je želja svaki takav događaj u najvećoj mogućoj mjeri prevenirati.

====
ORIGINALNI POST:

Ispred uredništva upozoravam sve članove jabučnjaka na sumnjivo ponašanje člana s nickom "Tony.Soprano". Dok se stvar ne razjasni, savjetujemo da se ne upuštate ni u kakve kupoprodajne transakcije niti slične dogovore s njim jer imamo dva dokumentirana slučaja koji bi mogli biti (ali i ne moraju) planirani pokušaj prijevare.

Jedan od članova nam je prije dan-dva prijavio situaciju gdje se sa spomenutim Tony.Sopranom dogovorio za razmjenu MB Air za iPad Air, na način da si uzajamno pošalju uređaje, a mailom potvrde o slanju. Nakon što je naš član poslao svoj MBA i potvrdu o slanju, a zazvrat je dobio klimave izgovore umjesto potvrde o slanju, provjerio je kod kurirske službe da li je išta poslano na njegovu adresu, dobio odgovor da nije, te je opozvao svoju pošiljku i povukao je natrag sebi.

Prije toga je sličnu situaciju doživio i naš izvršni urednik i admin, dpasaric, kad je prodavao svoj Mac Mini. Tony.Soprano je molio hitno slanje i obećavao hitno plaćanje. Davor je bio donekle nepovjerljiv pa nije htio slati dok ne primi uplatu, uplata se nije dogodila u dogovoreno vrijeme pa je od svega odustao.

Razlog zašto je Davor bio nepovjerljiv prema upravo tom korisniku je taj što nam je još prije toga Tony.Soprano jednom ponudio napisati prikaz iPhone 5 uređaja, da bi na kraju tekst koji je poslao bio gotovo 100% plagijat teksta s jednog drugog sitea.

Sveukupno, sad se skupilo previše sumnjivih situacija, a da na njih ne upozorimo sve članove Jabučnjaka, jer nikako ne bismo željeli da se neugodne situacije i dalje nastave događati.

Tonyja.Soprana pozivamo da nam ovdje javno iznese razumno i razložno objašnjenje za navedene situacije koje bi nam dale temelja za "reasonable doubt", tj. koje bi nas barem djelomično razuvjerile u našoj sumnji. Ako se to ne dogodi u razumnom roku, do ponedjeljka 2. lipnja 2014, indicije koje su se skupile bit će nam dovoljan razlog za trajni ban.

Ostale članove pozivamo da prijave slične događaje (ako ih je bilo), a također molimo sve da se suzdrže emotivnih reakcija. Svatko ima pravo reći nešto u svoju obranu i objasniti situaciju. Hvala na razumijevanju.
Tema zaključana.
28.05.2014 | 10:20
Pozdrav, evo samo ukratko da se osvrnem na ovaj tekst, to apsolutno nije točno što je napisano u vezi mene, znači trgovao sam sa dosta ljudi sa ovoga foruma i nikada nikoga nisam prevario, slobodno se ti ljudi s kojima sam trgovao mogu javiti i reći da li je bilo problema. Kao prvo nisam tako odgojen da kradem i varam od drugih ljudi, i kao zadnje još jednom naglašavam da mi to nikada nije bilo palo napamet. Slobodno neka se javi netko koga sam prevario, ja sam uvjeren da se neće javiti nitko, jer nikoga nikada nisam prevario. Hvala na razumijevanju. Nadam se da ću i dalje biti dio ovoga Jabučnjak svijeta. Lijep pozdrav svima.

P.S. Naravno čuo sam se sa puno ljudi sa ovoga foruma, i znači ako se ne uspiješ dogovoriti s nekim to je pokušaj prevare ili ako odustaneš od kupnje? To stvarno nisam znao.
Tema zaključana.
28.05.2014 | 11:23
Molim, nema potrebe, a ni koristi od takvog pasivno-agresivnog stila. Također, takav nam stav neće biti dovoljan (ni približno) da nas razuvjeriš.

Imaš dva konkretna slučaja, siguran sam da znaš za oba točno koji su i o čemu se radi. Molim te da izneseš svoje tumačenje toga što se dogodilo i daš nam razložno objašnjenje.

Naime, dogovorili ste se na koji ćete način slati uređaje. Čovjek ti je poslao svoj komp i mailom potvrdu o slanju, a ti si njemu napisao da "ti potvrda nije kod tebe", i da "ti mail sa scanom ne prolazi", a on je provjerio s kurirskom službom i dobio informaciju da ništa nije poslano na njegovo ime. To je ono što znamo sada. Molim te da lijepo, staloženo, razložno objasniš što se dogodilo i zašto si čovjeku rekao da si poslao uređaj, a nisi?

Čovjek koji opravdano sumnja da si ga pokušao prevariti se javio *nama*. Ako nađe za shodno, javit će se i ovdje. Drugi je Davor, naš admin. Ne ustručavaj se prokomentirati i taj slučaj.
Tema zaključana.
28.05.2014 | 11:36
Naravno da nema potrebe za takvim stilom, ali prisilili ste me za takvim stilom. Što se tiče slanja paketa, paket je bio poslan, ali potvrda nije bila kod mene tako da nisam ju nikako mogao poslati niti ništa slično, a kada sam konačno imao potvrdu kod sebe, naravno poslao sam ju, ali jednostavno ju mail nije htio proslijediti(ne znam iz kojeg razloga). I što se tiče toga da je on poslao uređaj, a ja nisam to nije točno(jer da je nazvao kurirsku službu, vidio bi da je paket poslan, ne znam zbog čega tvrdi da nije), ja sam išao na povjerenje pošto se znamo sa foruma, a on mi ovako uzvraća, hvala mu na tome.

A što se tiče Davora, da to se otprilike sjećam isto je bila riječ o nekoj kupovini Minija, pa smo bili dogovarali, ali sam ja na kraju odustao bio od kupnje, mislim da je moje "pravo" da se od kupnje smije odustati.

Ne želim se svađati ili tako nešto, samo na lijep način kažem šta je bilo.
Tema zaključana.
28.05.2014 | 11:45
Nisi nikada javio da si odustao od kupnje, tvoje zadnje je bilo da ti ga čim prije pošaljem i sve je stalo samo na tome što ja to nisam želio dok ne vidim uplatu. Čuvam te mailove, tako da se sve vidi.

Također, da bismo dozvolili tvoje dalje sudjelovanje na forumu lijepo te molim da nam pošalješ sken svoje osobne da se uvjerimo u tvoj identitet jer nakon ovoga imamo osnovanu sumnju da se ne predstavljaš svojim imenom i prezimenom, a stvarno ime i prezime jedan od uvjeta koje tražimo da bi bilo tko bio član Jabučnjaka.
Tema zaključana.
28.05.2014 | 11:54
Nisam javio? Pa logično je ako se nisam javio da sam odustao od kupnje, šta drugo da kažem.

Naravno, nema problema, poslati ću i rodni list i domovnicu ako je to potrebno.

Ne želim se svađati, ni pričati sa uzdignutim tonom, samo sam rekao šta mi je na duši, a Vi sada odlučite kako hoćete i šta je najbolje za Vas.

Još jednom lijep pozdrav, i želim svima sve najbolje.
Tema zaključana.
28.05.2014 | 11:56
Tony.Soprano kaže:
I što se tiče toga da je on poslao uređaj, a ja nisam to nije točno(jer da je nazvao kurirsku službu, vidio bi da je paket poslan, ne znam zbog čega tvrdi da nije),


Tvrdi da nije jer je provjerio s kurirskom službom i dobio potvrdu da nisu zaprimili nikakvu pošiljku na njegovo ime.

No, da ne filozofiramo, to je vrlo jednostavno dokazati. Pošalji sada tu potvrdu. Uploadaj na flickr ili dropbox ili bilo kamo ako ne prolazi mailom. Postaj tu na forum. Bilo kako želiš, postoji 100 načina. Kad vidimo potvrdu da si poslao pošiljku toj osobi na taj datum, znat ćemo da govoriš istinu i ja ću ti se prvi ispričati.
Tema zaključana.
28.05.2014 | 12:07
Smayoo, rado bi i sa zadovoljstvom uslikao sada ili skenirao tu potvrdu da me nisu kada sam išao svoj paket stopirati u krirskoj službi nju tražili, tako da je nemam kod sebe, ali sa zadovoljstvom bi ju sada ovdje zalijepio da se vidi. Ali samo za TEBE ću se potruditi da ju pribavim, otići ću danas u kurirsku službu i zamoliti ih samo ako ju kojim slučajem imaju da ju ufotkam i ovdje zalijepim. Napravit ću sve što je u mojoj moći da zadovoljim smayuu i dpasarica.
Tema zaključana.
28.05.2014 | 12:09
Neznam zašto, ali me to podsjeća na jedan servis u Rijeci.
Tema zaključana.
28.05.2014 | 12:18
Tony.Soprano kaže:
Smayoo, rado bi i sa zadovoljstvom uslikao sada ili skenirao tu potvrdu da me nisu kada sam išao svoj paket stopirati u krirskoj službi nju tražili, tako da je nemam kod sebe, ali sa zadovoljstvom bi ju sada ovdje zalijepio da se vidi. Ali samo za TEBE ću se potruditi da ju pribavim, otići ću danas u kurirsku službu i zamoliti ih samo ako ju kojim slučajem imaju da ju ufotkam i ovdje zalijepim. Napravit ću sve što je u mojoj moći da zadovoljim smayuu i dpasarica.


Hvala. Vjerujem da će ti rado pomoći kad im objasniš o čemu se radi. Štoviše, ako ti je tako lakše, E-mail njihovog dispatchera poslan izravno od kurirske službe na moju adresu (smayoo at jabucnjak dot hr) s ovim podacima:

- adresa primatelja
- adresa pošiljatelja
- datum kad su preuzeli pošilju od pošiljatelja
- datum kad su vratili pošiljku pošiljatelju

bit će nam jednako dobar kao i scan potvrde.

Molim te samo da vodiš računa da rok i dalje stoji. Ponedjeljak, 2. lipnja 2014.
Tema zaključana.
28.05.2014 | 12:33
Zanimljivo

Pa ako si imao potrvdu kod sebe, ali je mail nije htio prosljediti znači već je imaš u digitalnom obliku? Uslikanu ili slično, spremljeno u draftu ako nije poslano.
Tema zaključana.
28.05.2014 | 12:38
Pa da ju imam spremljenu misliš da ju već ne bi zalijepo i proslijedio smayi, normalno da bi, jednostavno mi ju nije htjelo učitati na mail. Ali kao što sam rekao otići ću do kurirske službe i njih tražiti da mi ju izlistaju. Kada to obavim, smayo javljam se tebi.
Tema zaključana.
28.05.2014 | 14:16
Gle, da nisam bio sumnjičav, ja bih to stvarno ono jutro poslao, nisi rekao "odustajem", što bi bilo normalno nakon barem 7-8 izmjenjenih mailova. Čekamo sken.
Tema zaključana.
28.05.2014 | 14:21
Pa već sam rekao da ću napraviti sve što je u mojoj moći da pribavim tu potvrdu. Do tada pozdrav.
Tema zaključana.
28.05.2014 | 15:18
nemam dokaza ni za ni protiv, samo bi eto spomenuo da je tony dosta dugo prisutan na ovom forumu, a znaju ga i oni koji su bili aktivni na mackorisniku...

zdrav razum mi govori da covjek nije valjda toliko lud da 5 godina glumi po hrvatskim apple forumima aktivnog clana kako bi na kraju popalio jedan mac mini. pogotovo mi se van pameti cini da ide preveslati ni manje ni vise nego admina!

definitivno je falio sa ne javljanjem i pretpostavkom da je to znak za storniranje dogovora, a ni ovo sa postom nije bas izveo kvalitetno, ali radi gore navedenih razloga mislim da se radi o seprtljavom pristupu (kojeg treba svejedno osuditi), ali ne i o pokusaju prijevare.

nemam osobnih iskustva sa tony.sopranom niti ga poznajem pa ne mogu staviti ruku u vatru, ali nezamislivo mi je da neko moze tako dugo biti undercover da bi "zaradio" jedan mac mini.

tony, daj ljudima neki opipljivi dokaz da nisi muljator, ispricaj se za ovo sto si zaribao i idemo dalje.
Tema zaključana.
28.05.2014 | 15:25
Točno je tako kako @kinsif kaže, slažem se s njim u svakoj njegovoj izgovorenoj riječi! Kao što sam i rekao dat ću sve od sebe da iskopam tu potvrdu!
Tema zaključana.
28.05.2014 | 16:14
Iako sam htio ostati anoniman, mislim da je vrijeme da se i ja uključim. Ja sam ta druga strana, koja je poslala svoj MB Air. Korespondenciju mailova mi ne pada na pamet javno objavljivati (no kolega smayoo ju već ima).

Zbog činjenica koje kinsif navodi, ja sam i poslao MB Air, vjerujući u poštenje dogogodišnjeg kolege forumaša. No, tim više je odluka da ga prijavim bila veća, kada sam shvatio da od razmjene neće biti ništa.

Tony.Soprana pozivam da uslika i pošalje račun od iPad Air-a iz iStyle-a, a koji treba biti sa datumom 19.05 (izjavio je da ga je tada kupio)

Dakle, ako već nemaš potvrdu o slanju paketa kod sebe, možeš li barem račun sada, danas, odmah zaljepiti ovdje? Ili su ti možda i to uzeli u kurirskoj službi?

To je prvi i zadnji post od mene u ovoj temi. Ne namjeravam dramiti, nego mi je cilj bio upozoriti ostale forumaše da ne nasjedaju na lažna obećanja.

PS
Ukoliko ti doista imaš iPad Air (i račun sa 19.05), i sve ovo je samo splet nesretnih okolnosti, slobodno ga pošalji na moju adresu. Moj MB Air je spreman. Upravo s njega tipkam.

Toliko od mene!
LP
Tema zaključana.
28.05.2014 | 17:16
dpasaric kaže:
Čekamo sken.


Tony.Soprano kaže:
Pa već sam rekao da ću napraviti sve što je u mojoj moći da pribavim tu potvrdu. Do tada pozdrav.


Bez namjere da "špičim", nego samo da podsjetim, da od šuma ne izgubimo fokus, molimo te da nam dostaviš

- potvrdu da si zaista tu pošiljku poslao (ili mail od dispatchera kurirske službe)
- neki dokaz identiteta (osobna iskaznica, putovnica, vozačka...)

Hvala.
Tema zaključana.
28.05.2014 | 17:50
Evo upravo sam došao iz kurirske službe i naravno kako sam si i mislio ne daju nikakve podatke od svojih klijenata, tako da mi je to palo u vodu, naravno objasnio sam im situaciju, ali mogao sam tako do prekosutra objašnjavati kada njih to ne zanima, niti ih je briga za to.

U svakom slučaju dajem u prilogu sliku od računa/garancije kada je kuljen iPad Air 32GB Space Gray, kako je i bilo dogovoreno sa @zdravac, ja sam svoj dio dogovora ispoštovao, donekle je i @zdravac. Ali eto desilo se to što se desilo.

Ovom dolje slikom nadam se da će mi se sada gospodin @smayoo, gospodin @dpasaric i @zdravac ispričati, kao što se ovim putem javno ja njima ispričavam još jednom jer je došlo do ovoga. Nadam se @zdravac da ti je sada srce na mjestu jer meni je.

Još jednom toliko od mene i svima lijep pozdrav.


Prilog/zi image(3).png nije/su pronađen/i

Tema zaključana.
28.05.2014 | 17:56

Prilog/zi image(3).png nije/su pronađen/i

Tema zaključana.
28.05.2014 | 18:03
Ne ide ti upload slike. Možda je prevelika (MB) ili je neki drugi problem. Molim te, uploadaj je na neki web servis pa postaj link.
Također, ne zaboravi osobni dokument.
Hvala.
Tema zaključana.
28.05.2014 | 18:05
Ni osobni dokument, ni račun ne moraš nužno postati u forum, ako ne želiš. Možeš poslati link na PM ili na mail.
Tema zaključana.
28.05.2014 | 18:05
Slika je velika 4MB, do koje veličine mora biti slika? Jednostavno neće da mi ju učita. Mislim da je prevelika.
Tema zaključana.
28.05.2014 | 18:15
Nema veze, rekoh. Uploadaj na neki dropbox, fickr, bilo što drugo, pa daj link.
Tema zaključana.
28.05.2014 | 18:24
imas i tinypic
Tema zaključana.
28.05.2014 | 18:26
Smayoo - imaš PM!
Tema zaključana.
28.05.2014 | 18:39
Dovoljno bi bilo i da poslikaš kutiju i postaš sliku. Da si uistinu poslao paket, onda bi znao da su svi podaci sadržani i na kutiji.

No, sad vjerojatno slijedi odgovor da si kutiju bacio, jel?!!

Evo, to ti izgleda otprilike ovako

Tema zaključana.
28.05.2014 | 18:42
Ma riješeno je evo sa smayoom! Poslao sam mu mail!
Tema zaključana.
28.05.2014 | 20:22
Mail sam primio, ali nisi me uvjerio, jer:

- to nije račun, nego prazan obrazac jamstvenog lista na kojeg si upisao "Tony Lovrić", datum 19.05 i ime proizvoda, pošarao neki potpis, bez pečata prodavatelja i, kao, maskirao ostale kontakt-podatke i serijski broj uređaja, a moj je dojam da oni zapravo nisu uopće nikad ni upisani. No to ostavljam onima koji su profesionalci u obradi fotografije, ima ih ovdje puno, da potvrde (ili da me demantiraju):

image.png


- da ne želiš dati scan osobnog dokumenta (ne ovdje javno objaviti, nego dati nama na uvid) - to ti nije opcija (bez obzira na to da li ga inače daješ ili ne daješ policiji). Imamo razloga vjerovati da se prilikom prijave namjerno nisi prijavio pravim imenom i prezimenom i tražimo od tebe da dokažeš svoj identitet ako želiš da ti povjerujemo.
Tema zaključana.
28.05.2014 | 20:35
Šta ti misliš da ja kod kuće imam tvornicu računa i garantnih listova pa onda ispisujem eto tako kako mi se prohtije? Daj smayoo ispadaš smješan! Ti misli šta hoćeš i kako hoćeš, više nemam niti volje niti snage da se borim 1:100! Ovo što sam rekao nije svađa, nego pomalo frustrirajuće. Pozdrav.
Tema zaključana.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 2 sati, 31 minuta
  • Kloba: Na Bačvicama, sorry
  • Kloba: Sjećam se. Spavali su u onom hotelu na Žnjanu. I ja sam tamo noćio jednom. Jako dobar hotel. Ko jučer da je bilo. Kako je Laušević rekao "Godine prođe, dan nikako". :)
  • drlovric: Prvi i zadnji put sam HR reprezentaciju gledao na Poljudu protiv Brazila. Davno je to bilo.
  • Kloba: I zaključno da se i ja priljučim - samo da se nešto novo i zanimljivo događa! :D
  • Kloba: Ma što se atmosfere tiče, nema do Poljuda. Još samo da nisu u svađi s HNS-om, svaka reprezentacija tamo se smrzne kada dođe. Samo šta ćeš kada kafići u koju zalaze Torcidaši otvoreno stavljaju znakove "ne poslužujemo osobe koje su došle gledati reprezentaciju". U tom stilu. Ne vole HNS nikako.
  • Kloba: Evo link [link]
  • Kloba: drlovric, pa spomenuo sam to ako ti je promaklo. Točnije, zacrtali su si da za 112. rođendan Hajduka (11. 02. 2023.) dosegnu probjku od 112 tisuća članova. A kako su ranije stigli sa 60 preko sto, nije bilo nerealno to očekivati. A po podacima za 2022., ako ne griješim, Real je imao 120 tisuća članova
  • drlovric: Ma nema veze, samo nek se nesto desava :D
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Ender, Maxxy, Riba, ZeljkoB, Anonimci (572)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.23 Seconds

Provided by iJoomla SEO