iPhone 5
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone 5


27.10.2012 | 14:44
@drlovric

Pretplata mi je na isteku i moram je produžiti a s obzirom da koristim 3GS i da me smeta loša kamera, reko, pravo vrijeme za promjenu.

No, moram priznati da mi je cijena 5-ice 32GB 2099 kn uz pretplatu 444 stvarno pljačka.
I 4S 32 GB sa cijenom od 1699 kn je puno, ali s ovim su stvarno pretjerali, naročito ako uzmeš u obzir da stvarno nisu imali niti jedan realan razlog za ikakvo poskupljenje osim pohlepe.

Sve se više razmišljam da i dalje ostanem na 3GS-u koji mi radi kao nov.
27.10.2012 | 15:01
Dr. Lovric , svatko radi na svoj nacin i onako kako mu pase. Meni izlazi pretplata i dobivam te novce za 4s koliko me kosta i 5-ica na produljenje. Zasto ne uzeti novi aparat bez obzira i na marku i snagu itd kad me ne kosta ni kune. K tome i novih godinu garancije i eto. Nebi dao te novce da na ovaj nacin ne rjesavam situaciju ali ovako moram . Nikada nebih stajao u redovima i sumanuto cekao svoj red da ga kupim ali prilicno sam siguran da nece biti tako velika potraznja za 5-icom tako da cu mirno docekati novi aparat i uzivati u njemu kao i u prethodnim modelima. Pozz svima od Clerica
27.10.2012 | 15:26
iPhone5 na crnom trzistu sa uvjetnom garancijom u hr se krece od 5500 za zakljucani na neku hr mrezu do 7500kn za model 64GB tvornicki otkljucan na sve mreze.
Ono uvjetna garancija znaci da je garancija od nekog operatera ali nemate racun pa vam u slucaju potrebe ostaje snalazenje...
27.10.2012 | 15:32
Sad se svi nešto furite na operatere što dižu cijenu. Zašto ne bi, kad mogu? Očito je da ni s takvom cijenom neće imati problema za prodati. Zakon ponude i potražnje na djelu.
27.10.2012 | 15:56
smayoo kaže:
Zakon ponude i potražnje na djelu.


Operatori ce i ovaj put napraviti isto kao i kada je izlazio iPhone 4S.
Od 1000 komada iPhone-a koje ce utrpati u razne pretplate na 24 mjeseca, 900 komada se vec nalazi na crnom trzistu za zivu lovu koju odmah dobiju. Veca sluzbena ponuda za neke tarife ce ipak malo pricekati dok dodje drugi kontejner...
27.10.2012 | 16:12
Pa to je uvijek tako, ništa čudno niti novo..
29.10.2012 | 18:34
Samo za info koga zanima, u Vip 2.11. dolazi samo 16 Gb crni model i 32 Gb bijeli. 64 Gb nece biti u ponudi.
29.10.2012 | 21:49
A u t-comu? nadam se da ce biti barem 32GB ili 64GB bijeli...
29.10.2012 | 22:28
Riknuo mi 4s, morat cu vidjet kakve su sanse da se ogrebem za i5 u prvom valu. Planiram ga kupiti preko firme...
29.10.2012 | 22:30
T-Mobile objavio cijene na Facebooku

29.10.2012 | 23:01
Odlično, pa ja ću u VIP-u još super i proći ako se odlučim za 5-icu.

VIP je poskupio "samo" za 400 kn, T-mobile za čak 700 kn.

Stvarno su majstori.
30.10.2012 | 00:00
Može mi netko pomoći da ozbiljno razmotrim danu situaciju:

Razlika između 16 i 64 modela je 1600 kuna kad se uzima čisti uređaj, ali uz pretplatu je ona samo 1000 kuna. Već tu se vidi da su cijene proizvoljne, tj. nemaju veze sa stvarnim vrijednostima.

Pa kad se već igramo mame i tate trgovaca, imao bih dva pitanja? Prvo, postoji li još uvijek fora da se nakon 6 mjeseci može preć na nižu tarifu? I drugo, kako stvari stoje s prijenosom broja? Da li postoji popust za one koji donesu broj od drugog operatera. Nekad je t-Com davao za 1 kunu extra Simpa broj uz pretplatu. Ima li Vip nešto slično? Imam pretplatu u Vipu, pa ak uzmem dodatni broj i prenesem ga drugi dan u T-Com, da li mi to nešto nudi?

Znam da je ovo nategnuto, i cijeli plan djeluje malo bedasto, ali cijela ta stvar sa cijenama tarifa je van zdravog razuma, pa možda postoje neke rupe? Usput, ako je moguće uzet iPhone na skupljoj tarifi, to držat 6 mjeseci i onda preć na nižu nisam siguran da ću potrošiti 1000 kuna. Recimo razlika između 175 i 300 je 125 kuna, puta šest mjeseci je 750, dakle 250 kuna uštede kad se usporedi razlika od 16 do 64GB modela ili razlika za isti model u spomenute dvije tarife.
30.10.2012 | 01:45
Mislim da prelazak u nižu tarifu još uvijek radi ali nisam siguran.
Trebalo bi pročitati uvijete korištenja tarife koja te zanima.
30.10.2012 | 02:02
velejaj kaže:
Mislim da prelazak u nižu tarifu još uvijek radi ali nisam siguran.
Trebalo bi pročitati uvijete korištenja tarife koja te zanima.


Baš ove dvije tarife. Na 175 trenutno jesam, ako prijeđem na 300 na šest mjeseci to je 750 kuna razlike, a telefon dobijem 1000 kuna jeftinije. Dakle, na rate je jeftinije nego da odmah platim. To mi baš nema smisla, ali po njihovom cjeniku je točno tako. Zašto ne iskoristiti stvar?
30.10.2012 | 08:53
to vam vrijedi samo ako su vam racuni fiksno 300kn (+ 10kn radijska frekvencija - sto je 240kn kroz 2 godine). ne zaboravite pozive u inozemstvo i roaming...

mislim da se vise isplati kupiti otkljucan uređaj, pa onda planirati koje ces tarife.

t-mobile ima ET S+ (50% za mlade) i FLAT opciju - 122.50kn mj sve neograniceno
vip - savrsena - sve neograniceno za 160kn mj
30.10.2012 | 09:11
Imam tarifu sve za posao 400 koju plaćam 200 kn + 10 kn radijske frekvencije + cca 70 kn uspostave poziva = 280 kn/mjesec.
Savršena tarifa u VIP-u je 160 kn, znači razlika u dvije godine je 2880 kn.
Ako uzmem otključani iPhone 5 32 GB u HT-u (u VIP-u nisam vidio cijenu) dođe me 6098 kn a u VIP-u mi je na produljenje pretplate 2099 kn.

Znači sa sim free uređajem sam još u rikvercu za 1119 kn.
Moram priznati da mi nisu baš jasne kombinacije kada je to isplativije uzeti sim free uređaj u startu.
30.10.2012 | 11:26
Tko ima mogućnost kešnit za peticu preko njuškala ili samo za uređaj kod operatera a bez pretplate, Prejaka opcija (SIMPA->TM) i Brutalna Tarifa (Tomato->VIP) su po meni bolje opcije od ikakve pretplate. Na 2 godine je ušteda više nego zagarantirana i očita. Naravno, ako nekome nije dosta 1000 minuta/sms/MB to bitno mijenja stvari, ali mislim da većini jest.
30.10.2012 | 12:02
U jednog i drugog operatora će u ponodi biti samo 16GB crni model, i samo bijeli od 32GB, 64 za sada zaboravite.
30.10.2012 | 12:15
Da li su uopce jos koga kontaktirali u vezi predbiljezbe VIP?
Nemoze se vise predbiljezili a stavili su ovaj tekst: Ako ste se već predbilježili, kontaktirat ćemo Vas unutar svega nekoliko dana po početku prodaje.
Sto to znaci da kada pocne prodaja ce nas kontaktirati? Kakve to logike ima.
30.10.2012 | 12:42
@john_st

čak i sa brutalnom tarifom mi je moja navedena varijanta pretplate jeftinija u konačnici za 279 kn.
Masa ljudi zaboravlja da i u brutalnoj tarifi imaš uspostavu poziva za svaki poziv.

Znači, i dalje ne vidim kako bi meni u bilo kojoj varijanti bilo jeftinije uzeti otključani uređaj i bilo koju tarifu.
Ako griješim, molio bih da me se ispravi, drage volje bi si smanjio troškove ako ima načina:)

@[tom]

da, kontaktirati će te tek kad krene prodaja, znači iza 02.11. i to po redu kako su zaprimali predbilježbe.
30.10.2012 | 15:48
Ja sam ih (VIP) cuo maloprije i kazu da su poceli kontaktirati korisnike koji su se predbiljezili za iPhone 5. U svakom slucaju morati cu ih odbiti kada dodje na mene red jer im 2.400Kn za telefon uz pretplatu ipak (odlucio sam) ne dam a niti imam namjeru dati 1900KN za stari model tj 4S, kako vec rekoh.... toliko si dobri nismo
Hvala za info o brutalnoj i prejakoj tarifi, ovo je za razmisliti, probati cu saznati dali imam pravo na prijenos broja, ako je tako svejedno mi je ko ce biti operater.
30.10.2012 | 17:08
velejaj kaže:
Imam tarifu sve za posao 400 koju plaćam 200 kn + 10 kn radijske frekvencije + cca 70 kn uspostave poziva = 280 kn/mjesec.
Savršena tarifa u VIP-u je 160 kn, znači razlika u dvije godine je 2880 kn.
Ako uzmem otključani iPhone 5 32 GB u HT-u (u VIP-u nisam vidio cijenu) dođe me 6098 kn a u VIP-u mi je na produljenje pretplate 2099 kn.

Znači sa sim free uređajem sam još u rikvercu za 1119 kn.
Moram priznati da mi nisu baš jasne kombinacije kada je to isplativije uzeti sim free uređaj u startu.


Sve je to super ali vise nema tarife sve za posao vec umjesto toga bez limita tarife gdje nude 50% nizu cijenu (222KN) samo prvih 6mj. nakon produzenja ugovora, a nakon toga placas punu cijenu od 444KN. Ako sve to uzmes u obzir racunica ti se bitno mijenja.
30.10.2012 | 17:23
Ja sam naravno govorio za sebe, ne mogu komentirati druge i njihove tarife kada ih niti ne znam.

Ali u konkretnom slučaju koji si ti naveo, prvih 6 mjeseci plačaš 222 kn, nakon 180 dana imaš pravo spuštanja tarife 444 na 222 (pročitaj uvjete korištenja) pa prema tome i dalje plačaš 222.
računica se opet poklapa sa mojom.
Naravno, ako ti je dovoljno minuta i ostaloga u toj tarifi.

Ali kao što sam rekao, to je moje mišljenje i još nisam naišao na ijedan oblik da me izađe jeftinije.
30.10.2012 | 20:42
iPhone 5 u vip-u 2.11 tocno u ponoc uz 500 kn popusta

Vjerojatno ste upoznati s hrvatskom tradicijom ponoćne prodaje Apple-ovih iPhona proteklih godina. Tradicija se nastavlja, a Vipnet daje i 500 kuna popusta!

Dakle, namjeravate li si priuštiti novi iPhone 5, mogli biste to učiniti u ponoć 2. studenoga u odabranim Vip centrima u Zagrebu, Splitu, Rijeci i Osijeku i pritom uštedjeti 500 kuna. Nije loše zar ne.

Iz službene objave Vipneta Hrvatska


Zagreb, 30. listopada 2012. – Budite među prvima koji će kupiti najnoviji iPhone 5 na hrvatskom tržištu i to 2.studenoga, u noći s četvrtka na petak. Ponoćna prodaja trajat će od ponoći do 1 sat ujutro u čak četiri Vip centra u Osijeku, Splitu, Rijeci i Zagrebu.

Ponoćna prodaja iPhone 5 uređaja održat će se u sljedećim Vip centrima:
•Radićeva 40, Osijek
•Korzo 22a, Rijeka
•Zadarska 13, Split
•Gajeva 2b, Zagreb

Posjetitelji koji u tom periodu dođu u jedan od Vip centara ostvarit će popust od 500 kuna za uređaj i dobiti vrijedan poklon iznenađenja!
30.10.2012 | 21:50
Mazohizam!
30.10.2012 | 22:35
Popaj kaže:
Samo za info koga zanima, u Vip 2.11. dolazi samo 16 Gb crni model i 32 Gb bijeli. 64 Gb nece biti u ponudi.


Koliko je ova informacija sigurna?
30.10.2012 | 23:58
Najsigurnija...
31.10.2012 | 00:12
Iz VIPa kažu da nemaju još informacije o modelima. Stvarno nema logike da od 16gb bude samo crni!
31.10.2012 | 01:14
IgorD kaže:
Pa kad se već igramo mame i tate trgovaca, imao bih dva pitanja? Prvo, postoji li još uvijek fora da se nakon 6 mjeseci može preć na nižu tarifu?


Ponukao si me da si pogledam sitna slova u svojoj Extra Total tarifi i eto:

Pretplatnik koji sklopi ugovor s OTPOom može za vrijeme trajanja OTPOa zamijeniti Tarifni model koji koristi s tarifnim modelom/paketom druge vrijednosti, odnosno nekim drugim tarifnim modelom/paketom više, iste ili neposredno niže vrijednosti. U slučaju da Pretplatnik želi za vrijeme trajanja OTPOa promijeniti Tarifni model koji koristi sa tarifnim modelom/paketom više ili iste vrijednosti, moći će to zatražiti u bilo kojem trenutku za vrijeme trajanja OTPOa, a promjena Tarifnog modela će biti izvršena po proteku obračunskog razdoblja. U slučaju da Pretplatnik želi za vrijeme trajanja OTPOa promijeniti Tarifni model koji koristi sa tarifnim modelom/paketom neposredno niže vrijednosti, moći će to učiniti jednom za vrijeme trajanja OTPO-a, ali tek nakon isteka 6 mjeseci OTPOa i to na tarifni model/paket neposredno niže vrijednosti koji se nalazi u istoj tarifnoj grupi. Naime, zahtjev za promjenom Tarifnog modela na Tarifni model niže vrijednosti Pretplatnik može postaviti po plaćanju šestog mjesečnog računa za korištenje T-Mobile usluga u Tarifnom modelu koji želi promijeniti (u daljnjem tekstu: Račun) od početka trajanja OTPOa, a promjena Tarifnog modela će biti izvršena po proteku obračunskog razdoblja u kojem Pretplatnik plati šesti Račun. Nakon provedene promjene Pretplatnik će moći ponovo zamijeniti Tarifni model s tarifnim modelom/paketom više vrijednosti nakon proteka jednog obračunskog razdoblja te će se uvijek moći vratiti na Tarifni model na kojem je inicijalno potpisao OTPO ili na Tarifni
model neposredno niže vrijednosti.
31.10.2012 | 07:16
Vice kaže:
Iz VIPa kažu da nemaju još informacije o modelima. Stvarno nema logike da od 16gb bude samo crni!

A sta si ocekivao da ce ti odgovoriti?!

Kako ti kazes...
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 5 sati
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.51 Seconds

Provided by iJoomla SEO