Najkorisnije aplikacije?
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Najkorisnije aplikacije?


25.02.2015 | 02:48
Dropbox
25.02.2015 | 11:30
Mateo kaže:
Molim preporuku jednostavne aplikacije kojom bi prebacivao (uglavnom fotke) sa iPhone na Android tablet i obrnuto.


e-mail.
26.02.2015 | 14:08
[quote="vpasic" post=140180]Mateo kaže:
Molim preporuku jednostavne aplikacije kojom bi prebacivao (uglavnom fotke) sa iPhone na Android tablet i obrnuto.


Nije nešto ali funkcionira:
Viber
26.02.2015 | 20:46
Da malo dopunim sebe, svoje pitanje.
Imamo zamisljenu situaciju. Nalazim se u Krakowu na trgu sa mobitelom punim slika i videa
U ruksaku imam android tablet sa dovoljno slobodnog prostora i jos nekoliko praznih sd kartica. Samo pronalazenje wifi-a nije veliki problem ali brzina istog je mizerna za prebacit par GB materijala u kratkom vremenu. Tablet ima usb ali natjerati iPhone da komunicira sa Androidom nisam uspio.
eto...
27.02.2015 | 06:56
Čekaj, odeš u Krakow i slikaš s telefonom?????
Kupi si osnovni kompakt koji je daleko kvalitetniji od bilo ćega na telefonu, a prazne kartice vidim već imaš.
Telefonska akmera mi služi samo za dokumentiranje i ništa drugo. Nikon Coolpix L16 uzmem u većini slučajeva kako ne bi morao koristiti telefon (koji put zaboravim kompakt, pa je i telegon u kranjoj nuždi OK).
Putovanja su popraćena s Nikon on D300s i nekoliko objektiva (uvjek su u torbi 12-24/4, 35/2, 50/1.4, ostale rijeđe uzimam).
27.02.2015 | 15:24
@smayoo, hvala, to je to. Samo jos da ga nadjemo za kupiti
@zabac, Ja se sa tobom u potpunosti slazem, cak i imam potrebnu opremu za sve sto navodis ukljucujuci i solarni power bank kad sam u situaciji da nema priliku dopunit mobitel ili nesto od opreme. Mislio sam da ces skuziti kako je ovo opcija za situaciju kad nemas pri ruci bolji foto a trebalo bi nesto prebacit na drugi medij. Ili mislis da je zgodnije u trenutku potrebe ici u ducan trazit iStick Shalim se!
Volim imati komad hardwera koji ne mora biti skup a nekad puno pomogne. I svakako cijenim tvoje opaske i misljenje.
27.02.2015 | 15:45
Onda ono kaj je smayoo predlozio. Citac kartica za telefon.
28.02.2015 | 03:21
Ima ljudi koji nece/ne mogu/ne zele/ne trebaju bolje kamere od onih u mobitelima.

Ja sam vidio odlicne fotke slikane mobitelima (doduse na dnevnom svjetlu, ali i kompakt bi se mucio sa nedostatkom svjetla, tako da...), i mogu razumjeti da je za vecinu ljudi to vise nego dovoljno.

Jedna stvar manje o kojoj moraju misliti prilikom putovanja, jer telefon svi imamo u dzepu. Ako je neki flagship, sigurno je i kamera dovoljno dobra za sve osnovne potrebe.

Meni je puno puta mrsko tegliti DSLR, i zavrsim sa nekoliko sasvim iskoristivih fotografija sa iPhone. Najveci hendikep mi je sto ne mogu dobiti RAW materijal iz mobitela


@zabac:

Sto znaci "daleko kvalitetniji"? Koji je to osnovni (to bi bio entry level?) kompakt toliko kvlitetniji od flagship mobitela? Moja mama ima dva, niti jedan nije bolji od mog iPhone 6.
28.02.2015 | 05:24
To znaci da je osnovni kompakt koji je izasao zajedno s iP6 kvalitetniji od kamere u telefonu.
Tvoja mama nije kupila aparat skupa s telefonom da se moze usporedjivati.
Uzmi Canon G9 iz 2007 ili G11 iz 2009 pa usporedjuj. To su stari kompakti, dosta napredni, ali zastarjeli. Telefom bi po toj logici trebao biti daleko napredniji od 6-8 godina starog aparata.
28.02.2015 | 07:44
Ja smatram da je najvažnija stvar kod fotoaparata je svjetlosna vrijednost objektiva i njegova rezolucija. Dakle, rezolucija objektiva (minimalna veličina predmeta koji se na fotografiji može dobiti izoštreno), a ne samog senzora (megapikseli). Jedino Sony telefoni imaju fotoaparate vrijedne uspoređivanja s namjenskim fotoaparatima bilo koje vrste.

U tom smislu, po oba ta kriterija, iPhone apart je megasranje. Ja niti ne znam koliko megapiksela ima fotoaparat na mom iphone 5 jer su ti megapikseli potpuno neupotrebljivi, jer je objektiv tako jadan da nema nikakve svrhe slikati s toliko megapiksela kad na punom uvećanju dobiješ samo mrlje.
28.02.2015 | 18:24
Ja i zena smo obisli gomilu gradova diljem europe i ponesto na drugim destinacijama. Ona uvijek vuce sa sobom Cannon d1 a meni ne pada na pamet ništa vise od iphone-a. Ultra mali ruksak u koji stanu dokumeni, malo vode i rezervni mobitel, baterija i sl. Ne radi se tu o prevelikoj kalkulaciji cime napravit bolju fotku vec o omjeru svega toga. Tezine koju trebas tegliti satima i potrebi za vrhunskoj fotografijom. Meni je osobno dovoljno napraviti osrednju fotku neke znamenitosti da se mogu nakon par mjeseci prisjetit gdje sam bio
I ako zelim zakeljit na facebook neku od tih polu kvalitetnih fotki bit ce sasvom ok, radije nego da vucem jos jedno zvono oko vrata
U nekim drugim okolnostima ova moja prica ne drzi vodu, ofkors
28.02.2015 | 18:29
Kad bi se izbor sveo na mobitel vs Canon D1, i ja bi odabrao mobitel. Srećom, cijela je skala fotoaparata još ispod DSLR, a svaki je, pa čak i onaj najbezvezniji, bolji od mobitela (osim ako mobitel nije Sony, u kojem slučaju je mobitel bolji od najbezveznijeg fotoaparata, ali već od idućeg možda nije).
28.02.2015 | 19:46
Ne postoji Canon D1. Sada malo postaje jasnije. Ti slikas tek tolikomda slikas. Kako za tih par slika nemas mjesta na telefonu?
28.02.2015 | 20:32
zabac kaže:
Ne postoji Canon D1. Sada malo postaje jasnije. Ti slikas tek tolikomda slikas. Kako za tih par slika nemas mjesta na telefonu?


LOL @zabac jel postoji Canon 1D
28.02.2015 | 21:21
Canon EOS 1D postoji, ali onaj ne. Što je smješno?
To je isto kao da ne znaš koji model auta imaš.
28.02.2015 | 21:23
Da, naravno da ne postoji. Nikon je D1. Nmvz, jasno je što je bila poanta.
01.03.2015 | 03:46
smayoo kaže:

U tom smislu, po oba ta kriterija, iPhone apart je megasranje. Ja niti ne znam koliko megapiksela ima fotoaparat na mom iphone 5 jer su ti megapikseli potpuno neupotrebljivi, jer je objektiv tako jadan da nema nikakve svrhe slikati s toliko megapiksela kad na punom uvećanju dobiješ samo mrlje.


Ti pricas kako je kamera totalno sranje, dok je meni bas upotrebljiva i iskoristiva, za jako puno primjena. Slikam dokumente, serijske brojeve, ostecenja na opremi, nacrte, oznake na proizvodima, makro snimke, krajolike, panorame, street photography, full HD video, slow motion video...

I upravo je to o cemu ti pricas (koristeci svoj skoro 3 godine star mobitel) promijenjeno na iPhone 6. Dok se svi proizvodjaci takmice u rezoluciji, na novim iPhone je ostala ista (8mpx) samo su pixeli veci tako da kupe vise svjetla. Sto onda vjerojatno znaci da je i senzor fizicki veci.

Imao sam i iP5, imam sada i 6, vjeruj mi na rijec da je razlika jako vidljiva pri losijem svjetlu.

Po danu su mi i na iP5 slike bile dobre, jer ja nosim suncane naocare 11 mjeseci u godini, tako da i kameri pase Ne mozes gledati od kolicine svjetla u ovim krajevima...
  • Dijete
  • Posjetitelj
01.03.2015 | 05:01
Mamiya rb67 je najbolji aparat koji sam ikad posjedovao i posljednjih par mjeseci sto ga nemam je samo emotivni gubitak sto ga nemam jer - efektivno, najbolji aparat je onaj koji imas pri ruci u datom trenutku.

Osim iPhone 5, druga dva koje koristim su canon g9 i canon t5i..... Ali iphone imam uvijek sa sobom i naspram ova druga dva, ima tu veliku prednost...

I bez obzira sto mu je objektiv promjera osrednjeg zrna smedje rize, najvise pridonosi biljezenju uspomena i zato je najvazniji i jbga, samim time najkvalitetniji...
01.03.2015 | 09:59
Rbejku si prodao? Ja gledam kako je kupiti. LOL
01.03.2015 | 22:16
Evo jedan dobar app koji putem wifi daje mogučnost slanja fotki i kreiranih albuma na računala bez itunesa i sl. Dovoljno je samo imati web browser i mrežu.

itunes.apple.com/us/app/wifi-photo-transfer/id380326191?mt=8
02.03.2015 | 15:05
drlovric kaže:
smayoo kaže:

U tom smislu, po oba ta kriterija, iPhone apart je megasranje. Ja niti ne znam koliko megapiksela ima fotoaparat na mom iphone 5 jer su ti megapikseli potpuno neupotrebljivi, jer je objektiv tako jadan da nema nikakve svrhe slikati s toliko megapiksela kad na punom uvećanju dobiješ samo mrlje.


Ti pricas kako je kamera totalno sranje, dok je meni bas upotrebljiva i iskoristiva, za jako puno primjena. Slikam dokumente, serijske brojeve, ostecenja na opremi, nacrte, oznake na proizvodima, makro snimke, krajolike, panorame, street photography, full HD video, slow motion video...


Slažem se, ne znam kakve vi to idiot fotiće imate koji su toliko bolji od ovih kamera u današnjim high-end smartphoneovima.

A prigodno se danas pojavilo i ovo:
World Gallery
02.03.2015 | 15:23
Mali senzor, mali dinamički raspon. Mala leća, malo svijetla na senzoru. Mali senzor, veliki DOF.
Nitko ne tvrdi kako su slike koje ispadaju iz telefona loše, ali ako kupiš iPhone 6 i neki kompakt koji je izašao u isto vrijeme kao i iPhone 6, tada su slike iz kompakta dosta bolje od onih iz telefona.
To isto vrijedei za starije modele naprednih kompakta ili starije modele dSLR-a.
Problem je jer se telefon mijenja svake 1-2 godine, a fotići se koriste godinama i onda usporedba ne štima.
02.03.2015 | 15:50
Evo link za fotke napravljene s iphone 6

www.apple.com/iphone/world-gallery/

prosudite sami o kvaliteti fotografija jer nije do strele nego do indijanca
02.03.2015 | 16:44
To je točno i tako je oduvijek bilo. Znam ja čovjeka koji je najobičnijom Smenom-8 radio fotografije kakve ja ne bi nikad ničim uslikao. Ali to nije nikakav argument u obranu iPhone fotoaparata. Potrudio sam se jasno i precizno tehnički izraziti zašto je iPhone fotoaparat u usporedbi s najjeftinijim namjenskim fotoaparatom - inferioran. To što ima ljudi koji će i iPhoneom napraviti fantastičnu umjetničku fotografiju - ide na čast tim ljudima, a ne iPhoneu.

Jedini valjan argument u prilog iPhonea, s kojim se i ja slažem, je onaj kojeg je dao Dijete - iPhone je najbolji kad je jedini pri ruci. No, ja sam u svom poslu imao situacija gdje nije bilo druge, nego otići i vratiti se pravim fotoaparatom da bi na fotografijama bili oštro i jasno vidljivi oni detalji koji su mi bili bitni. To što mi je iPhone bio pri ruci, nije mi pomoglo ni najmanje. Jasno, ne radi se o umjetničkim fotografijama, nego o sasvim pragmatičnim, bitnima za posao.
02.03.2015 | 16:55
Pravi radnik ne bira lopatu.
02.03.2015 | 17:55
zabac kaže:
Pravi radnik ne bira lopatu.


Tako je... Kad je Ibra tresla struja na miješalici, nisam biro kojom lopatom ću ga opalit

Meni su slike iphonom (5S) neloše... u 90% slučajeva sam zadovoljan... ali za sve drugo koristim sony dsc-rx100, koji je također loš kad nema puno svjetla, ali ni blizu kao senzori na mobitelima... čisto da se nadovežem na ono smayovo oko leće i količine svjetla... bez ikakvih posebnih postavki, slikam dijete iphonom i sony-em, razlika je kao amaterska i profi fotka... često mi treba poslikat serijske brojeve opreme kod korisnika da ne pišem, navečer kad dođem doma, pišem papirologiju, e tu mi jednostavno puno znači lokacija kako se radi o istoj opremi, znam točnu lokaciju i ne moram gatat
20.11.2015 | 17:44
Pozz! Treba mi neka aplikacija za muziku. Kao dostojna zamjena za itube posto se naplacuje
12.08.2018 | 09:52
Možda nije pravo mjesto, ali eto, ako netko želi besplatnu nelošu aplikaciju za fotografiranje, trenutno se preko Apple Store aplikacije nudi: 'Obscura 2'.

Za skidanje besplatne aplikacije potrebno je prvo instalirati aplikaciju 'Apple Store', pokrenuti je, odabrati neku zemlju (Hrvatske nema u opcijama), i zatim odskrolati skoro skroz do dna da bi vidjeli tekst promocije i link.

Klikom na link otvara se 'redeem code', a slijedećim klikom se pokreće download i instalacija aplikacije bez plaćanja. (nije moguća direktna instalacija preko App Store-a bez plaćanja).
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 minuta
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.25 Seconds

Provided by iJoomla SEO