iPhone SE 4
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone SE 4


  • kupus
  • Posjetitelj
08.02.2025 | 22:42
Apple's next-generation iPhone SE could debut as soon as next week with a launch to follow later in February, reports Bloomberg's Mark Gurman. Apple isn't expected to hold an event for the ‌iPhone SE‌ 4, and will instead unveil the device through a press release.

iPhone SE 4 Single Camera Thumb
The ‌iPhone SE‌ 4 is expected to have an iPhone 14-style design, with Apple eliminating the thick bezels and Touch ID Home button of the current ‌iPhone SE‌. When the ‌iPhone SE‌ 4 launches, it will mark the end of ‌Touch ID‌ in the ‌iPhone‌ lineup.

Apple is planning to unveil its custom in-house modem in the ‌iPhone SE‌ 4, and it will be the first ‌iPhone‌ to get the new modem chip. While Apple's modem chip won't be as advanced as Qualcomm's modem chips, it will be Apple's first step toward cutting down on its reliance on Qualcomm.

The ‌iPhone SE‌ 4 will support Apple Intelligence, and it will be equipped with the same A18 chip that's in the iPhone 16 and 8GB RAM. It will also have a USB-C port, allowing it to be sold in Europe again, and it is expected to feature a single-lens 48-megapixel rear camera.

While the current ‌iPhone SE‌ is priced at $429, Apple could increase the price of the new model due to the inclusion of the faster chip, Face ID, and other features. Pricing is expected to remain below $500 though, so that the ‌iPhone SE‌ 4 is competitive with lower-end smartphones from Samsung and Google.

Gurman suggests that Apple will unveil the ‌iPhone SE‌ 4 around the same time as the new PowerBeats Pro 2 earbuds, which Apple plans to unveil as soon as February 11.


www.macrumors.com/2025/02/06/iphone-se-4-launch-next-week/
09.02.2025 | 22:04
Ja sam klijentela za iPhone SE, uvijek sam imao Appleove low-end modele. No, nisam oduševljen uvođenjem Face ID priče, meni je draži Touch ID i stari dobri Home button.
10.02.2025 | 08:09
To sam i ja mislio iskreno, ali to radi tako dobro da je samo pitanje nekoliko dana privikavanja (ili možda sati).
10.02.2025 | 09:13
rusty kaže:
To sam i ja mislio iskreno, ali to radi tako dobro da je samo pitanje nekoliko dana privikavanja (ili možda sati).


Nadam se da je tako jer očigledno neću imati izbora kada mi postojeći SE ode u mirovinu.
10.02.2025 | 20:34
ima li kakvih predodžbi koliko će koštati kod nas? imam iphone 11 četiri godine, i vrijeme mu je polako za zamjenu
11.02.2025 | 00:59
dpasaric kaže:
rusty kaže:
To sam i ja mislio iskreno, ali to radi tako dobro da je samo pitanje nekoliko dana privikavanja (ili možda sati).

Nadam se da je tako jer očigledno neću imati izbora kada mi postojeći SE ode u mirovinu.


Što se toga tiče, zaboravit ćeš "home button" u roku od odmah.
Kako si skenirao prst, tako ćeš skenirati lice. Nakon toga ćeš osjećati samo blagodati nove tehnologije.
11.02.2025 | 09:58
superstric kaže:
ima li kakvih predodžbi koliko će koštati kod nas? imam iphone 11 četiri godine, i vrijeme mu je polako za zamjenu

Zavisi od koliko GB tražiš. Trenutno je Apple iPhone SE3 64GB - cca 320€, 128 GB - cca 600€ i 256 GB - 750€. Novi bi mogao biti čak i do 100€ skuplji kod nas jer eto, noviji procesor i sva poboljšanja a uzeći u obzir inflaciju i poskupljenja u zadnje vrijeme, moguće da će biti za 50-100€ skuplje. Bude li oko 50€ skuplji, to je super onda.
13.02.2025 | 00:37
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
rusty kaže:
To sam i ja mislio iskreno, ali to radi tako dobro da je samo pitanje nekoliko dana privikavanja (ili možda sati).

Nadam se da je tako jer očigledno neću imati izbora kada mi postojeći SE ode u mirovinu.


Što se toga tiče, zaboravit ćeš "home button" u roku od odmah.
Kako si skenirao prst, tako ćeš skenirati lice. Nakon toga ćeš osjećati samo blagodati nove tehnologije.


Nazalost ne bi se bas slozio. Istina, radi to stvarno super, ali ima par meni jako iritantnih situacija.
Npr. kad mi mobitel stoji na stolu samo mrvicu sa strane, TouchID-u to nije bio nikakvi problem, ali sad za FaceID moram svaki put uzeti mobitel u ruku i nagnuti ga prema faci ili tapnuti ekran i cekati 5-6 sekundi da on odradi svoju potragu za facom i kad ne nadje nista da bi mi ponudio da ukucam passcode. Nije moguce da sam jedina picajzla koju to smeta, pa vecina ljudi dok radi drzi telefon na stolu negdje pokraj ili iza tipkovnice.
13.02.2025 | 01:18
songoku kaže:
Gjuroo kaže:
dpasaric kaže:
rusty kaže:
To sam i ja mislio iskreno, ali to radi tako dobro da je samo pitanje nekoliko dana privikavanja (ili možda sati).

Nadam se da je tako jer očigledno neću imati izbora kada mi postojeći SE ode u mirovinu.

Što se toga tiče, zaboravit ćeš "home button" u roku od odmah.
Kako si skenirao prst, tako ćeš skenirati lice. Nakon toga ćeš osjećati samo blagodati nove tehnologije.


Nazalost ne bi se bas slozio. Istina, radi to stvarno super, ali ima par meni jako iritantnih situacija.
Npr. kad mi mobitel stoji na stolu samo mrvicu sa strane, TouchID-u to nije bio nikakvi problem, ali sad za FaceID moram svaki put uzeti mobitel u ruku i nagnuti ga prema faci ili tapnuti ekran i cekati 5-6 sekundi da on odradi svoju potragu za facom i kad ne nadje nista da bi mi ponudio da ukucam passcode. Nije moguce da sam jedina picajzla koju to smeta, pa vecina ljudi dok radi drzi telefon na stolu negdje pokraj ili iza tipkovnice.


To je vjerojatno do načina korištenja mobitela. Ja si ne mogu zamisliti ijednu situaciju gdje bih koristio mobitel, a da nemam vizualni kontakt s ekranom.
Da ne kažem da sam star (ili tehnološki zaostao), reći ću da sam "old school". Mobitel koristim kao telefon (na uho) ili kao izvor informacija preko ekrana. U oba slučaja uzimam mobitel u ruku i Face ID mi je kao dobro jutro.
Jasno mi je da postoje korisnici koji će se preko "home buttona" javiti na poziv i razgovarati preko zvučnika ili nešto slično. Sve je to stvar kako individualno koristimo smartphone.
Tebi je home button potreban, meni je nepotreban, a vjerujem da će i Davor uskoro podijeliti svoje iskustvo face ID-a s nama.
13.02.2025 | 07:36
@Songoku, nisi jedini. Touch id mi je ipak bio draži bez obzira što ponekad Face id ipak ima neke prednosti.
13.02.2025 | 07:38
Za javiti se na poziv ne treba otključavanje. Situaciju koju opisuje @songoku ja imam kad želim koristiti LG aplikaciju na mobitelu za upravljanje televizorom (jer mi daljinac nije pri ruci). Za rukovanje tom aplikacijom ne treba mi mobitel biti u ruci, ali moram se nagnuti nad njega kad se zaključa, da mi prepozna lice. Nekad mi je malo tlaka, ali nije to neki deal breaker.

Osobno mi se nije sviđao TouchID na iPhoneu (kao niti na android telefonima) jer je bio previše relaksiran. Morali su ga tako napraviti jer bi inače bio neupotrebljiv za masovnu svrhu, ali čak dvaput sam osobno posvjedočio da je otključao mobitel osobi čiji prst nije bio registriran na tom uređaju. Ne svaki put, nego samo jednom, ali svejedno.
13.02.2025 | 15:23
Prije par dana sam jednoj starijoj osobio podesio Android telefon, i imati citac otiska prska na bocnoj tipki za zakljucavanje mi se ucinilo bas korisno i prakticno.

Ja bih volio da imamo obje opcije na iPhone
13.02.2025 | 20:56
songoku kaže:
Npr. kad mi mobitel stoji na stolu samo mrvicu sa strane, TouchID-u to nije bio nikakvi problem, ali sad za FaceID moram svaki put uzeti mobitel u ruku i nagnuti ga prema faci ili tapnuti ekran i cekati 5-6 sekundi da on odradi svoju potragu za facom i kad ne nadje nista da bi mi ponudio da ukucam passcode. Nije moguce da sam jedina picajzla koju to smeta, pa vecina ljudi dok radi drzi telefon na stolu negdje pokraj ili iza tipkovnice.


Probaj da se nagneš do telefona bez da ga podigneš? Otključat će se, i ne moraš pod neprirodnim kutem stavljati prst na TouchID. Sad ako ga držiš tam daleko da se baš moraš ustati, onda jebiga - meni je uz rub stola, ali sastrane, samo se zarolam na stolici do njega i bam. TouchID je praktičniji jer otključaš telefon već dok ga vadiš iz džepa npr., s druge strane ako radiš bilo koji posao gdje su ti ruke vlažne ili u rukavicama ili izgrizene kemikalijama, TouchID sucks.
13.02.2025 | 20:57
drlovric kaže:
Ja bih volio da imamo obje opcije na iPhone


To sam i ja rekao, TouchID na bočnoj tipki kao na iPadu, a FaceID standardno, pa koji prvi reagira
  • kupus
  • Posjetitelj
14.02.2025 | 01:24
Očekujemo ga u nadolazećem eventu 19.veljače

www.macrumors.com/2025/02/13/apple-launch-february-19/
14.02.2025 | 08:04
To se da i ugasiti. Moze se postaviti i komplicirana lozinka.
Prepozbavanje lica mi je prakticnije. Pogorovo zimi.
  • kupus
  • Posjetitelj
20.02.2025 | 03:46
U Njemačkoj od 699e, kod nas očekujem 799e
20.02.2025 | 14:23
Screenshot2025-02-20at14-23-07iSTYLETvojApplePremiumPartneriSTYLE.hr.png
  • kupus
  • Posjetitelj
21.02.2025 | 14:18
istyle.hr/products/iphone-16e-md1q4sx-a

759,99e.

Jebiga, trebam updateat taj Starcraft.

Sad koliko je budget taj budget iPhone je drugo pitanje...
21.02.2025 | 14:33
Nema magsafe i jedan GPU core manje ..... ostalo na čemu se šparalo je manje bitno (kamera, ekran itd.) ... cijena, po mojem mišljenju 100€ previše .... u A1 uz ugovor je 643€ uz tarifu "Savršena+"
21.02.2025 | 15:07
Screenshot2025-02-21at14.18.55.png


699€
21.02.2025 | 17:39
Pise da ima bezicno punjenje, kako onda nema mag safe?
21.02.2025 | 19:30
Magsafe je Apple beskontaktni punjač s magnetskim držanjem telefona. Beskontaktno punjenje može raditi i bez magnetnog držanja, na bilo kojem običnom beskontaktnom punjaču
21.02.2025 | 20:40
mihovilbilic kaže:
Pise da ima bezicno punjenje, kako onda nema mag safe?
Ima obični Qi standard, 7,5W punjenje.. sa MagSafeom to ide na 15 ili čak 20W, moram provjeriti brojke. Nema ni UWB (za one koji imaju AirTagove to je must have, da ima UWB).
Ako je obična 16ica 980 a ovaj 16e 760, to je 220 evra razlike. A u Amerika je 765 i 573 evra tj 192 razlike. Dodaš li PDV onda je to čak to. 240 eura. Nemam pojma o matematici, ovo sam napisao gladan i pospan.
22.02.2025 | 00:55
OK, ali koliko vidim novi "jeftini" iPhone više nema fizički SIM. Kako stoje naši telekomi s e-SIM podrškom?
22.02.2025 | 07:38
Ja vec par god nemam fizicki sim, ne e sim. Pretplatnik sam kod t-com i radi sve okej. To sam napravio jer sam imao jedno vrime 2 broja u istom mobu ( 13 mini ).
22.02.2025 | 10:01
mihovilbilic kaže:
Ja vec par god nemam fizicki sim, ne e sim.


Operateri stoje sasvim normalno, samo zatražiš da ti aktiviraju e-sim tj da ti ne daju fizički (ako su u toku onda bi trebali znati da za taj uređaj ne može fizički SIM), dobiješ QR, skeniraš ga i bum, imaš IMEI i broj i sve u mobitelu. Dalje sve funkcionira kao fizički. Ako ne želiš taj broj koristiti, uzmeš neki drugi (kod drugog operatera ili istog) skeniraš QR i bum, imaš sad dva broja, onaj prvi disableaš. To je to.
Evo kako izgleda to na iPhone 15 sa 2 SIM, 099 je eSIM a 091 je fizički.

WhatsAppImage2025-02-22at09.53.24_6c8d9d24.jpg



WhatsAppImage2025-02-22at09.53.24_7936b8bf.jpg


WhatsAppImage2025-02-22at09.53.24_8fb195fb.jpg



@mihovilbilic: nemam fizički sim, ne e sim. Pa koji sim onda imaš?
  • kupus
  • Posjetitelj
22.02.2025 | 10:06
Dobro ste to napomenuli, preskočio sam taj bitan detalj. Ništa od mene, ja sam bonbon korisnik. Koliko vidim, nemaju esim u ponudi.
22.02.2025 | 12:43
Tek sad skuzim da sam krivo napisao. Nemam fizicki sim NEGO E SIM. to sam htio. Sorry
23.02.2025 | 11:33
IMG_8335.jpeg
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 25 minuta
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.64 Seconds

Provided by iJoomla SEO