Iphone X-baterija
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Iphone X-baterija


02.02.2022 | 17:41
Imam taj iPhone već preko 3 godine, kao sl. mob. Kad odem na bateriju, piše da je zdravlje baterije 86%, mada sumnjam u to. Iz priložene slike se vidi da su kopče popustile na jednoj strani, mada mobitel najnormanije radi, nikakve probleme s njim nemam. Sad sam u dilemi, da li da kupim novu bateriju, ili da stavim malo nekog brzog ljepila na one kopče, pa da ga stisnem u škripac, dok se ljepilo ne osuši...ako se je baterija napuhala, bude se opet napuhala...nisam baš pametan, novac za novu bateriju nije problem, preporuke od vas.

ibb.co/dbg6k93
02.02.2022 | 19:00
Za pouzdan podatak o zdravlju baterije instaliraj na Mac Coconut Battery i prištekaj mobitel kabelom na Mac pa pokreni aplikaciju i uklikaj gore desno iOS device. Ovo što kaže sam iPhone je beskoristan podatak.

Ako ne znaš neki drugi OČIT razlog da se mobitel tako raspada, napuhana baterija je najvjerojatniji. Ne koristi ga dalje tako jer napuhnuta baterija na punjaču, ako je neispravno mjerenje temperature, može eksplodirati. Također može eksplodirati i ako nije na punjaču, ali ostane na suncu.

Dakle, ili u reciklažu, ili zamijeni bateriju.
02.02.2022 | 19:19
Definitivno ne izgleda dobro, uopće ne mogu zamisliti zašto riskirati požar u stanu čak i da je u pitanju šansa od 1% u odnosu na cijenu zamjene baterije.
  • Daddo
  • Posjetitelj
03.02.2022 | 05:58
Mojih 2kn,YMMV:
Realno nemaš ti problema s mobitelom. Imaš sa sobom. To na slici nije problem samo baterije nego i ekrana. Kućište je na nekoliko mjesta vidljivo oštećeno od udaraca (vjerojatno pad). Nosiš sa sobom tempiranu bombu. Nadam se da si pustio bradu i stavio prsluk na sebe.

Zamjena baterije za XR mene je koštala 200kn, realna cijena je do 500-600. Zamijeni ili bateriju ili uređaj i investiraj u zaštitnu masku tipa ghostek nautical ili uag kako bi ubuduće spriječio ovakve havarije.
03.02.2022 | 19:16
Hvala svima na odgovoru. Daddo ekran nije oštećen, imam na njemu kaljeno staklo debljine 1mm i kad sam se negdje provlačio oko generatora, bio sam lijen ići okolo, a mobitel je bio u žepu na trbuhu, pa sam na knap prošao. Imam i masku, samo sam je skinuo za slikanje. Padao je dosta puta, samo ne s neke velike visine, obično do 1 metra.
Sad me muče podaci s coconut, skoro su identični, kao s mobitela. Kad rukama stisnem desnu stranu, mobitel se poravna, ali kako kopće ne drže, sve se vrati na početak.

ibb.co/mbnyXSF
03.02.2022 | 20:48
Ako ti je baterija napuhana, nebitno je koliko % je health.

Ako ti se čini da nije napuhana (nema veze što se staklo vrati na mjesto kad pritisneš, nego koliko otpora pruža pri tom), onda zalijepi mobitel i to je to. Ako nisi siguran, otvori ga skroz i pogledaj na što sliči baterija pa odluči.

Budi svjestan da je napuhana litijska baterija O P A S N A. Može je okinuti struja punjenja, vrućina, probijanje... i jednom kad plane, više se ne gasi, nikako, jer sama sebi proizvodi kisik.
03.02.2022 | 21:34
Oko baterije... na late 2015 MBP prestali su mi radit dva od 4 USB-C/TB porta - na moru. Kod povratka s mora primjetio sam, da se klima na stolu i da je vjerovatno uzrok napuhana baterija. Nisam se mnogo zamarao, čekala me gomila drugih, hitnih stvari. Poslije 2-3 mjeseca uzeo sam ga u ruke, i odlučio, da je vrijeme za servis. Dogovorim sa serviserom, opišem situaciju - sve, što želi je korisnički profil. Priključim ga na struju i stavim na stol - i on se ne klima! Isprobam još sve portove - svi rade! Svejedno - kreiram novog korisnika i u medjuvremenu nastavim radit druge stvari... dok je laptop uključen i puni se. Nakon neko vrijeme, baterija na cca. 40%, on se opet klima. Isključim ga iz struje, ugasim i poklopim te nosim na servis. Sve objasnim serviseru i on kaže da toga još nije vidio - da kad se baterija napuha, ostane napuhana.

Za dva dana dižem komp sa servisa - jeste, baterija je bila kaput. Zamjenili su i tastaturu i sve, što je zaljepljeno skupa. Kaže on da se bateriji vidjelo, gdje "curi". Odmah, čim ju je izvadio, odnio ju je van iz zgrade i pustio na travi - "čisto radi osječaja"... Kad je sastavio komp i otišao na pljugu van, baterija je več izgorijela. Možda, kad ju ne bih punio, to se ne bi dogodilo. Možda...
03.02.2022 | 21:40
Ne treba se šaliti s time. Jako su gadne kada se zapale. Treba ih mijenjati.
03.02.2022 | 23:55
accom kaže:
on kaže da toga još nije vidio - da kad se baterija napuha, ostane napuhana.


Tlak u bateriji raste s temperaturom. Kad se ohladi, tlak padne. Da li svejedno baterija ostane napuhana ili se opet "stanji", to ovisi koliku vanjsku silu trpi. Dakle, ako je nešto pritišće dovoljno jako, a ona se ohladila, stanjit će se. Ako je nešto pritišće dovoljno jako, a ona je topla ili vruća, prsnut će i zapaliti se.
  • Daddo
  • Posjetitelj
04.02.2022 | 05:57
cariblanco kaže:
Hvala svima na odgovoru. Daddo ekran nije oštećen, imam na njemu kaljeno staklo debljine 1mm i kad sam se negdje provlačio oko generatora, bio sam lijen ići okolo, a mobitel je bio u žepu na trbuhu, pa sam na knap prošao. Imam i masku, samo sam je skinuo za slikanje. Padao je dosta puta, samo ne s neke velike visine, obično do 1 metra.
Sad me muče podaci s coconut, skoro su identični, kao s mobitela. Kad rukama stisnem desnu stranu, mobitel se poravna, ali kako kopće ne drže, sve se vrati na početak.

ibb.co/mbnyXSF


Kao što rekoh... YMMV. Ja na toj slici vidim oštećenje ekrana, no uređaj je tvoj. U svakom slučaju, na uređaju ti je baterija obavezno za zamjenu. Činjenica da kopče ne drže na jednoj strani znači da je baterija napuhnuta jer (vidi ifixit za iphone X) kompletan ekran i digitizer drže dva vijka u dijelu gdje je utor punjenja i "ljepilo" na rubovima. Kućište ti je deformirano od baterije (skijasto) i padova (kutovi i rubovi). Zamjena baterije to popravit neće, no svakako je mijenjati moraš.
04.02.2022 | 07:03
Ne trebas biti strucnjak da vidis kako s tim telefonom nesto nije u redu.
04.02.2022 | 16:12
Budem zamjenio bateriju. Ekran je napuhnut na onoj strani gdje je baterija, tako da je garant baterija. Malo me i čudi da je u tako dobrom stanju, ako zanemarimo napuhivanje. Mislio sam da je telefon star 3 i pol godine, a sad vidim da je 4 i pol godine. Ekran je super i ne diram ga, još par godina će izdržati, a tad će iPhone 12 postati sl. mob. Ionako svake tri do četiri godine mjenjam ajfone.
04.02.2022 | 16:15
Jedino je pitanje da li se kućište savinulo.
04.02.2022 | 16:35
jura22 kaže:
Jedino je pitanje da li se kućište savinulo.


To pitaj Daddo, on je to jedini vidio. Ima moju sliku u prvom postu, pa neka označi gdje je kučište savinulo ?
  • Daddo
  • Posjetitelj
04.02.2022 | 17:17
Kroz moje ruke je dnevno prolazilo cca 30-ak mobitela kod zaprimanja u ovlašteni servis. Između ostalog moj posao je bio i popisivanje i uočavanje svih (vidljivih) oštećenja. Ovo bi išlo pod “protecto” jamstvo (“apple care koji to nije”) u kojem bi servis dao odobrenje za novi uređaj o trošku osiguranja. Nema tog servisa koji ovaj uređaj može sastaviti a da ekran/digitizer “ne zijevaju” u odnosu na (savijeno) kućište, što za sobom povlači neispravno registriranje dodira i mehaničku silu koja “trga” ekran.

Ali velim, YMMV i ti imaš svoju matematiku. Ovim tempom za 4 mjeseca ćeš ionako taj uređaj mijenjati a za 12 će taj drugi izgledati “gotovo identično”.
04.02.2022 | 17:35
Znači ja bi ti trebao vjerovati na riječ, da je kučište tog mobitela savijeno ? Sad bi najrađe izvadio sve iz njega van i mjerio kučište. Na poslu imamo uređaje koje mjere neku ravninu, ne u stotinkama mm, nego u tisućinkama.
  • Daddo
  • Posjetitelj
04.02.2022 | 17:43
Imate i škripac. Stavi ljepilo na kopče i steži dok ne čuješ krc?

Ne moraš meni vjerovati na riječ. Ako već rastavljaš uređaj evo pa naruči bateriju i zamijeni:

HRK 50.74 - a.aliexpress.com/_msmENOs
04.02.2022 | 18:19
Što je tako teško skinuti prvu sliku u postu i editirati je s par strelica, gdje se vidi savinuće kučišta ! Možda ja neznam što je kučište, po meni je to zadnja strana koja je od stakla ( koja je po meni u novom stanju ) do metalnog ruba, a možda i nije. Sigurno da imaš više znanja i iskustva o tome nego ja, pa je možda neki drugi trik u pitanju koji ja sad ne vidim. Izgleda da imaš puno znanja, samo ga daješ na kapaljku ili se moramo posvađati Tu bateriju ne bi stavio niti NA iPhone, a kamoli unutra.
04.02.2022 | 18:20
Od sina se u mobu napuhnula baterija ali puno manje pa se zadnja strana svinula.
Savija se gdje su provućene tipke jer je tu bok oslabljen.
04.02.2022 | 18:49
Čemu nervoza? Zamijeni bateriju, to je stvar sigurnosti. Ostalo - ako ti je OK, bujrum, čovječe, uživaj. I ja svoje, i mobitele, i Macove derem do takvog stupnja. Nisam ih kupio da ih milujem, nego da mi služe.
  • Daddo
  • Posjetitelj
04.02.2022 | 22:52
cariblanco kaže:
Što je tako teško skinuti prvu sliku u postu i editirati je s par strelica, gdje se vidi savinuće kučišta ! Možda ja neznam što je kučište, po meni je to zadnja strana koja je od stakla ( koja je po meni u novom stanju ) do metalnog ruba, a možda i nije. Sigurno da imaš više znanja i iskustva o tome nego ja, pa je možda neki drugi trik u pitanju koji ja sad ne vidim. Izgleda da imaš puno znanja, samo ga daješ na kapaljku ili se moramo posvađati Tu bateriju ne bi stavio niti NA iPhone, a kamoli unutra.


Dakle kućište je vidljivo deformirano od padova na svakom dijelu.
Ekran je čvrst u 2 točke na jednoj strani (na onoj gdje nije baterija) na drugoj je vidljiv progib cijelom plohom.

Kemija:
pV=nRT (Gay-Lussac?) - objasnio Smayoo

Fizika:
Newton I, II, III? Sigma(F sa strelicom) je jednako nuli, akcija-reakcija, mala moja primi ti na znanje, sila masi daje ubrzanje?
tvrdoća materijala, elongacija u ovisnosti o temperaturi?
nesavršeno elastični sudari?
Zakon očuvanja energije?

Elektrotehnika:
Otpor u ovisnosti o temperaturi?


Baterija u uređaju je Li-Po, ovo Po je od polimer... kućište baterije je plastično, što misliš što se dogodi s plastičnim kućištem baterije i baterijskim ćelijama kad uređaj zvizne na pod ili ga pritisneš nekom (neželjenom/nepredviđenom) silom s neke strane?

Ako ne vidiš progib ekrana na fotki koju si stavio, meni zaista teško nacrtati oštećenja koja su nastala (pogledaj dio oko kopče i "crtu" na kaljenom staklu, te onaj dio skroz lijevo).

Ovisno o načinu izrade uređaja, neki telefoni imaju odvojen digitizer od samog ekrana (kod iphonea to nije slučaj, lijepljeno je) pa je moguće mijenjati zasebno jedno a zasebno drugo. Neki servisi "ugriju" sve skupa da popusti i onda razdvoje ono što registrira dodir od onog što prikazuje sliku, no to svakako završava dugoročno "crknutim" ekranom ili "touch panelom" i zato se ne preporuča, jednako kao što se ne preporuča ni korištenje uređaja koji su se prvo okupali u vodi pa su nakon toga elektroničke komponente završile u UZV kadi.

Velim YMMV, ali ovo što si stavio fotku je elektronički otpad prema svim kriterijima i potencijalno bomba.
05.02.2022 | 09:15
Znam ja čovjeka koji si je slično deformiran mobitel zalijepio američkom trakom po sredini, kao privremeno rješenje, pa ga tako koristio dva mjeseca. Bilo mu je OK jer, reče, te aplikacije što su mu po sredini ekrana, ionako ne koristi.
07.02.2022 | 16:22
Stavljena je nova original baterija i novo kaljeno staklo na ekran. Mobitel izgleda kao novi, izuzev onih udaraca po okviru kučišta. One pukotine po sredini ekrana koje se vide na prvoj slici su pukotine od kaljenog stakla, a ne od ekrana. Imao sam sličan slučaj na iPhone 6+ ili max, onaj koji je bio veći od standardnog , tamo su se također pojavile pukotine na sredini ekrana, ali je ekran bio ok. Vjerojatno ekran ima nekakvu elastičnost, dok to kaljeno staklo nema, pa zato valjda prvo ima pukotine ?

Serviser nije imao nikakvih pritužbi, niti je spominjao oštećeno kučište, a ja mu to nisam niti spominjao. Uglavnom ja sam zadovoljan s mobom.
07.02.2022 | 17:05
Važno je da ne nosiš napuhnutu bateriju u džepu
08.02.2024 | 22:08
Da malo osvježim temu, nadam se da će koristiti nekome.
Danas sam zamjenio bateriju u Tix servisu - Maksimirska 71. Sam servis je trajao 20-tak minuta, cijena je 35 EUR za zamjensku bateriju. Razlog je taj da OEM baterija nema na lageru, a sam kapacitet je isti kao i kod OEM baterije, kao i jamstvo na obje baterije - 3 mjeseca. Inače, dan ranije sam nazvao da provjerim imaju li baterija na lageru pa mi je serviser rekao da dođem danas. Na mobitelu ne vidim nikakve tragove da je išta rađeno, dakle sve mi se čini super.
Battery health je na 100%, ali serviser je napomenuo da na novijim mobitelima kod zamjenskih baterija nema prikaza %, najbolje provjeriti pozivom. Kako se radi o mobitelu od sina, pogledati ću kroz par dana kako izgleda situacija pa javim.
08.02.2024 | 23:54
daj mu fore nekoliko dana, pa ces onda proceniti kako se ponasa ta nova baterija.
09.02.2024 | 08:41
zoranowsky kaže:
...kod zamjenskih baterija nema prikaza %, najbolje provjeriti pozivom.

Što se podrazumijeva pod "pozivom"?
09.02.2024 | 12:06
Malo sam nespretno napisao, dakle ili poslati upit mailom za konkretni model ili tel. nazvati pa provjeriti. Ja sam konkretno pitao za iPhone X, jer su @Ender i @Kupus pisali o tome da se kod zamjenskih baterija ne prikazuje battery health u postavkama. Kod X-a to nije slučaj, ali kod nekih novijih modela je.
09.02.2024 | 12:25
da, ja sam to cuo sa par izvora da od iPhone 11 (ili mozda od Xr i XS), se ne prijazuje procenat baterija kad je stavljena zamenska.
09.02.2024 | 15:56
Pričamo o battery health ili o opciji da prikaže % gore u bateriji.? Prvi put čujem za to da to ne funkcionira.. Jedino mi je logično da ako nije original Apple baterija da postotak neće biti realan, da degradacija isto tako neće biti kao original. Mijenjao sam bateriju na iPhone 8 Plus negdje prošlog ljeta i još je na 100%. E sad, taj mobitel ima od tada vrlo laganu uporabu, više miruje nego što se koristi pa je možda to i realno stanje.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 34 minuta
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Anonimci (427)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.35 Seconds

Provided by iJoomla SEO