Kako koristiti basplatan internet preko X-VPN a
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Kako koristiti basplatan internet preko X-VPN a


04.04.2019 | 01:20
Pozdrav, vidio sam kako jedan lik koristi X-VPN na iphoneu za besplatan internet , preko androida sam probo i stvarno se moze koristit jer to i sam znam napravit, ali preko iphonea sam vidio da koriste X-VPN za besplatan 4g i neznam kako to rade, dali itko ima iskustva u vezi ovoga
04.04.2019 | 09:33
Šta, to ko postoji nešto čime možeš online bez da platiš i to 4G? Čisto sumnjam!
04.04.2019 | 11:17
Robi, polupao si lončiće, i to jako...
04.04.2019 | 13:34
Smayoo vjeruj mi da nisam ja polupao nego ti nemas pojma u ovome sta ja pricam, dokazano je da se moze koristit i u ovo vam garantiram da postoi i da sam ja koristio isto ,znaci nisam imao niti jednu kintu I probo na androidu i funkcionise
04.04.2019 | 14:14
robi9191,

Ne znam koliko je tvoje informatičko znanje, ali ovo što pričaš (ako sam dobro shvatio) da instalacijom VPN aplikacije na mobitelu možeš koristiti 4G mrežu svog providera besplatno, je jednostavno nemoguće.

VPN klijent je program koji se, koristeći internet vezu tvog uređaja (mobitel, tablet, kompjuter) spaja na server koji tvom uređaju dodjeljuje IP adresu različitu od one koju ti je dodijelio telekom provider.
Slijedom toga, možeš dobiti npr. IP adresu koja je u pool-u Velike Britanije, i kada surfaš, svi drugi serveri tvoj uređaj 'vide' u Velikoj Britaniji i možeš koristiti servise čije korištenje je dozvoljeno samo u toj državi (npr. možeš gledati Netflix sa accountom za Veliku Britaniju, i imati puno više filmova nego u tvojoj zemlji (naravno, bez prijevoda).

VPN nema nikakve veze sa telekom strukturom, a za svoj rad traži aktivnu data konekciju (nebitno na koji način je uspostavljena).

Ako imaš uspostavljenu 4G vezu, sa isključenom WiFi mrežom (ili je WiFi upaljen, ali nisi spojen na niti jednu WiFi mrežu), korištenjem VPN klijenta ćeš svakako generirati promet koji će biti zabilježen od strane tvog telekom providera, i biti će ti uredno naplaćen.
04.04.2019 | 17:46
Hehe, možda je mislio na ovako nešto??
04.04.2019 | 19:57
Ja znam sta je VPN i za dta se koristi, poanta je o tome sta dodaju url link u taj VPN i nekako koriste besplatan 4g, na androidu znam kako se radi i to je činjenica,
04.04.2019 | 20:29
Je. I zemlja je ravna ploča.
Kad nešto ne radi na iPhoneu, a "radi" na Androidu, to je najčešće zato što se radi o nekom malwareu. Ako si baš tako supersiguran da to radi na Androidu, nabavi si Android mobitel i uživaj.
04.04.2019 | 20:31
Korištenjem VPN programa možeš eventualno iskoristiti propuste u konfiguraciji portova tvog tele-operatera, ali to je po definiciji krađa (jer trošiš promet koji nisi platio), i tele-operateri nisu baš tako glupi da bi dozvolili takvo nešto kada primijete da se to događa, a primijetiti će sigurno, jer će doći do razlike u naplaćenom i generiranom prometu.

Dakle, ako je i moguće, niti je legalno, niti je pametno (jer možeš snositi zakonske posljedice), niti će dugo trajati.
04.04.2019 | 20:34
Može biti moguće ali je sigurno ilegalno. Da li operateri koriste neki "skiveni" VPN do kojeg se može doći i preko njega otići na internet, ne znam, ali dosta je vjerojatno.
Nekada davno se moglo telefonirati besplatno ali se ispred broje morao staviti neki kod, kad se "pročulo" pokrpali su tu rupi.
ISDN (2B+D) je isto "pružao" besplatno surfanje po 16kbps kanalu (to je onak D)(glavni kanali su bili 64+64kbps, to su oni 2B), bilo je sporo ali free.
04.04.2019 | 20:37
Ideja bi bi bila da instaliras besplatan app i nesto tu podesis pa koristis internet koji isto tako ne placas, jer si vamo nesto podesio. Pa to sve radi i ti si kao korisnik pre.... tu citav sustav

Plati covjece sebi internet i koristi ako ti treba. Ne mogu da vjerujem na sta ljudi trose vijeme, oko tantavica, a VPN (taman i da radi ova shema) mozes kupiti za cijenu kutije cigara.

Ja koristim profi VPN svaki dan po citav dan jer poslovno moram biti Amerikanac, i opet placam internet. Nesto radim pogresno?
05.04.2019 | 10:16
Ja isto imam VPN koji plaćam jer moram za neke stvari biti u Njemačkoj a za neke u Americi i plaćam Internet kućni i mobilni. Što to radim. pogrešno? Kako da dođem do toga da je sve đabe?
05.04.2019 | 10:49
Učlani se u neku od prominentnih hrvatskih političkih stranka.
05.04.2019 | 20:44
Moj mačak dnevno pojede kilu soli i oupće ne pije vode
05.04.2019 | 21:25
Čekaj... Je l' to ovaj?
05.04.2019 | 21:54
ubise coveka
05.04.2019 | 22:45
Da je bar mačka, za svašta bi nam valjala.
07.04.2019 | 17:50
Stari moj tek sam sada ulovio ovu temu. Koji joke... majko moja.
12.04.2019 | 19:10
Nije joke frende, skuzio sam kak to radi, koristi se internet na ilegalan nacin i hvala na odgovorima, inace i ja sam mislio da je joke ????
12.04.2019 | 19:32
A, to? Pa što nisi odmah rekao?! Molim te da više ne tražiš pomoć oko ilegalnih aktivnosti na Jabučnjaku. Hvala!
13.04.2019 | 10:21
robi9191 kaže:
Nije joke frende, skuzio sam kak to radi, koristi se internet na ilegalan nacin i hvala na odgovorima, inace i ja sam mislio da je joke ????


Napiši kako ili pogledaj dali je tvoja metoda već provaljena na: www.wikihow.com/Main-Page
13.04.2019 | 13:37
Stvarnost je subjektivna. Ako o nečem nemam pojma, onda to za mene ne postoji.
13.04.2019 | 15:08
Poziv na 112 se upućuje i ostvaruje po signalnom pojasu, a ne govornom/podatkovnom. Vrlo reduciran bandwidth, dostatan za voice komunikaciju (prijenos digitaliziranog zvuka suženog frekvencijskog spektra) i ništa više.
13.04.2019 | 16:21
Ma dajte ljudi kavke frekvencije, pojasevi, ma cak ni portovi, mislim da nema potrebe ici u tom smjeru. Pa kako operateri mogu nuditi besplatan pristup njihovim vlastitim stranicama ili cak facebooku. Zar ne bi npr. operater moga imati neki skriveni VPN server na svom serveru za internu upotrebu.
13.04.2019 | 17:30
zabac kaže:
Vjerojatno ima ali nije za javnu upotrebu. Ocito se naslo nacina kako to iskoristiti i badava po internetu hodati. Svakako nije legalno


Vjerojatno je legalno (ne mogu te sudski goniti), ali bi ti mogli raskinuti ugovor zbog nepostene poslovne prakse. Kad bi takvo sto bilo moguce naravno

edit: krivo, pretpostavljam da ako bi krao internet ne bi bio njihov korisnik. Svojedobno je jako puno ljudi imalo njihove "interne" podatke (username i pass) za maxtvtogo, ne znam ikog tko je zavrsio s posljedicama.
13.04.2019 | 19:55
Ja za 12-13 eura imam paket koji osim ukljucenih minuta i sms poruka, nudi i 10GB mobilnog interneta. I sad trebam to krasti i misliti da li ce da mi radi ili ne radi u trenutku kad mi treba. Ili da ljudi skuze da ih kradem pa mi iskljuce mobilni broj, i izgubim 10 puta vise dok ne skuzim da sam klijentima nedostupan.

Drago mi je ako je covjek rijesio svoj problem i nasao nacin da to ne placa, i stedi mozda kunu dnevno. Nije puno al' covjeka veseli

Ne mogu da vjerujem na sta ljudi trose svoje vrijeme i energiju
14.04.2019 | 13:18
zabac kaže:
Sigurno je ilegalno.


Mislim da je bas suprotno, najvjerojatnije je legalno (kazem najvjerojatnije jer mi ovdje ipak nagadjam i ne znamo kako ro tocno radi), a ikakva ilegalnost bi trebala biti dokazivana.

Jedino ako si dobio upozorenje kod spajanja na takav VPN da je samo za ovlastene osobe i sl. ili ako je izricito napisano da to ne smijes u tvom ugovoru s tim operaterom mozemo pricati o ilegalnosti.

Pa MOTD banner je odavno izmisljen prvenstveno zbog takvih stvari.
14.04.2019 | 13:30
Zapravo nije. MOTD je izmišljen davno, to je točno, ali apsolutno ne zbog takvih stvari, nego kao način da se korisniku prije logina skrene pažnju na aktualne uvjete korištenja (tipa "danas mijenjamo diskove pa vam archie repozitorij neće biti dostupan" ili "zbog važne obrade CPU resurs za korisnike prioriteta manjeg od 4 bit će danas reduciran na 20%", itd.). To je bilo tako nekad. Onda su advokati i ekonomisti zavladali IT industrijom i sve je otišlo u ocat...
Danas se MOTD (skraćeno od "Message of the DAY") upiše jednom kod setupa servera, u njoj piše hrpa advokatskog bullshit-mumbo-jumbo i to više nitko ne čita.
Ali dobro, sorry, to je offtopic.
14.04.2019 | 14:26
songoku kaže:
zabac kaže:
Sigurno je ilegalno.


Mislim da je bas suprotno, najvjerojatnije je legalno (kazem najvjerojatnije jer mi ovdje ipak nagadjam i ne znamo kako ro tocno radi), a ikakva ilegalnost bi trebala biti dokazivana.

Jedino ako si dobio upozorenje kod spajanja na takav VPN da je samo za ovlastene osobe i sl. ili ako je izricito napisano da to ne smijes u tvom ugovoru s tim operaterom mozemo pricati o ilegalnosti.

Pa MOTD banner je odavno izmisljen prvenstveno zbog takvih stvari.



Nisam pravnik, ali, ako koristiš neovlašteno, i bez plaćanja, neki resurs teleoperatera, prije će biti da je to ilegalno.

Kada otvoriš prozor na sobi, da li ispod prozora stavljaš upozorenje potencijalnim lopovima da je ulazak kroz otvoreni prozor ilegalan?
Da li je krađa nečega iz tvoje kuće legalna ako ispred ulaza nisi stavio upozorenje da je zabranjeno krasti stavari iz tvoje kuće?

Po tebi je legalno spajanje na privatnu WiFi mrežu koja nije zaštićena lozinkom?
14.04.2019 | 15:29
zabac kaže:

Aha! Prije nego sto ukrades dobijes upozorenje kako to ne smijes raditi?

Mislim da usporedba bas i nije na mjestu, ali da, trebas dobiti upozorenje prije nego se nesto moze smatrati ilegalnim i vjerujem da je to upozorenje za kradju izdato u svim pravnim drzavama.

Po meni ovdje vise pase usporedba: Trebas li biti kaznjen za gazenje po travi u javnom parku ako nigdje nije postavljen znak "Ne gazi po travi"

zabac kaže:

Po tebi je skudanje piratskih programa legalno jer te nitko ne upozorava.
Koliko znam i djeljenje interneta je zabranjeno.


Koliko je meni poznato, ove obje stvari su izricito navedene kao zabranjene u EULA.

m@xym kaže:

Nisam pravnik, ali, ako koristiš neovlašteno, i bez plaćanja, neki resurs teleoperatera, prije će biti da je to ilegalno.

Kada otvoriš prozor na sobi, da li ispod prozora stavljaš upozorenje potencijalnim lopovima da je ulazak kroz otvoreni prozor ilegalan?
Da li je krađa nečega iz tvoje kuće legalna ako ispred ulaza nisi stavio upozorenje da je zabranjeno krasti stavari iz tvoje kuće?


Za razliku od tvoje kuce koja je privatno vlasnistvo, opraterov server je u sluzbi "javnog dobra" i ako operater zeli ograniciti pristup oderdjenom dijelu to mora i jasno naznaciti.

m@xym kaže:

Po tebi je legalno spajanje na privatnu WiFi mrežu koja nije zaštićena lozinkom?


Pa, u vecini zemalja koje svoje zakone jos nisu uskladile sa digitalnim dobom u kojem zivimo, nazalost da.


I btw. ne podupirem, niti mi je cilj braniti ovakve sheme, ali ipak mislim da je velika razlika izmedju pojmova moralno i legalno.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 51 minuta
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.29 Seconds

Provided by iJoomla SEO