iPhone X neželi poslati SMS
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone X neželi poslati SMS


20.03.2019 | 00:52
Iako je tema naslovlhena na iPhone X imao sam iskustvo i sa iPhone 7. Naime neželi da pošalje poruku. Neka riješenja?
20.03.2019 | 10:24
Daj se malo bolje potrudi opisati detalje. Kako si siguran da je problem u telefonu, a ne u mreži ili broju na koji šalješ?
20.03.2019 | 10:42
Gledajuci u kristalnu kuglu ovo je rjesenje tvog problema

www.jabucnjak.hr/forum/iphone/173717-iph...ruke-ios-12.1.2.html
20.03.2019 | 10:49
Ista stvar i kod mene; iphone 7, iOS 12.1.4, na bonbon pretplati. Ne radi već par mjeseci, kad sam zvao službu za korisnike djevojka mi je prvo postavila pitanje: imate li iphone ?
Dala mi je neka rješenja (zaboravio sam, ali nije ništa pomoglo), na netu sam tražio i jedno od rješenja je bilo pod Mobile Data Options staviti Data Only, ali ni to ne pomaže, tako da .
Meni SMS ni ne trebaju, OSIM za plaćanje parkinga i porukiranje staroj-to mi je bitno. Vjerujem da ovdje ima još ljudi koji imaju ili su riješili taj problem, tako da pratim temu.
20.03.2019 | 11:10
dario15 kaže:
Ista stvar i kod mene; iphone 7, iOS 12.1.4, na bonbon pretplati. Ne radi već par mjeseci, kad sam zvao službu za korisnike djevojka mi je prvo postavila pitanje: imate li iphone ?
Dala mi je neka rješenja (zaboravio sam, ali nije ništa pomoglo), na netu sam tražio i jedno od rješenja je bilo pod Mobile Data Options staviti Data Only, ali ni to ne pomaže, tako da .
Meni SMS ni ne trebaju, OSIM za plaćanje parkinga i porukiranje staroj-to mi je bitno. Vjerujem da ovdje ima još ljudi koji imaju ili su riješili taj problem, tako da pratim temu.


Trebas iskljuciti 4g, znaci ne voice&data ni data vec treca opcija. Iphone8, zadnji iOS, bonbon bonovi - radi nakon tog postupka
20.03.2019 | 12:07
Imam 7+ na bonbon pretplati, ios 11, sms radi normalno, 4g uključen, voice i data
20.03.2019 | 12:14
Trebas iskljuciti 4g, znaci ne voice&data ni data vec treca opcija. Iphone8, zadnji iOS, bonbon bonovi - radi nakon tog postupka

Ne, to ne rješava problem
20.03.2019 | 12:32
iPhone 7, ios 12.1, bonbon, uredno radi sms
20.03.2019 | 13:11
Imam istu situaciju na iPhone SE s HT pretplatom. Normalno prolazi iMessage prema drugim iPhone uređajima, ali SMS ne prolazi.
Probao sam sve opcije za rješenja koje sam našao na internetu, ali ništa nije upalilo.
Zvao sam tehničku službu u HT-u. Tamo su mi resetirali karticu, međutoa "zelene poruke" još uvijek ne prolaze.

Imam frendicu u call-centru HT-a, pa sam i nju zamolio da se raspita u tehničkoj službi ima li kakvog rješenja za to. Veli mi da dosta ljudi s iPhoneom ima takav problem i da ne znaju kako ga riješiti.
20.03.2019 | 14:51
Ma sve je radilo do prije dva dana i sad neće. Sve sam od prijedloga već probao. Ali ništa.
20.03.2019 | 17:32
Evo ja sam baš sada testirao sms prema punici. Ipak radi.
20.03.2019 | 17:51
moj je primjer prikazan na ovoj prvoj slici. Isto tako se samo vrti ovo oko broja mobitea, a trebala bi biti kvačica kao u ovoj drugoj slici. Kako da se to promjeni. Čini mi se da je to problem
20.03.2019 | 17:52
AE655C37-B979-47E8-B4B5-F405E3518C03.jpeg


055E4BB7-5FD0-4B34-9FDC-6FB8C74DA0AB.png
20.03.2019 | 18:14
dario15 kaže:
Dala mi je neka rješenja (zaboravio sam, ali nije ništa pomoglo), na netu sam tražio i jedno od rješenja je bilo pod Mobile Data Options staviti Data Only, ali ni to ne pomaže, tako da .


Ja sam sad opet ovo napravio i SMS je proradio.
20.03.2019 | 21:04
iLeo kaže:
moj je primjer prikazan na ovoj prvoj slici. Isto tako se samo vrti ovo oko broja mobitea, a trebala bi biti kvačica kao u ovoj drugoj slici. Kako da se to promjeni. Čini mi se da je to problem


Ja bih rekao da je to samo manifestacija istog problema.

Kad imessageu zadaš da želiš da ti imessage poruke stižu na broj telefona, on (imessage server) u pozadini (ti to ne vidiš niti znaš za to) pošalje obični SMS na taj broj, a tvoj mobitel vrti taj kružić dok ne primi taj SMS. Kad ga primi, potvrdi serveru da je to on i tada ti sve funkcionira što se imessage usluge tiče. I prestane taj kružić.
30.03.2019 | 15:50
Da ne otvaram temu, vec 3 dana nam ne radi imsg i facetime (2 bonbon pretplatnicka broja) na i8+ i i7 sa zadnjim soft gore.

Ne pomaze reset, ne pomaze gasenje/paljenje poruka, nist. Samo se vrti "waiting for activation". Povremeno izbaci imsg server not responding, povremeno fail to activate. Kad se napravi network reset uredno izbaci ono da ce se naplatiti aktivacija usluge. Ne radi cak niti slanje preko maila. Zvao sam bonbon, oni tvrde da nije do njih, a apple dobiti na telefon nije moguce.

Ako se pokusam ulogirati preko weba sa apple id-om, ne dolazi mi onaj sms code za verifikaciju, niti automatski poziv.

Kaj se dogada, kako dobiti Apple na telefon?
30.03.2019 | 20:34
Waiting for activation znači da ne odlazi sms. Probaj isključiti 4g, kao što drugi savjetuju.
31.03.2019 | 21:04
Izgleda da je nesto do HT mreze. Probao sam ubaciti karticu HT pretplate, ista stvar. Sa VIPom proradi odmah u roku 1min je sve ok. Zvao HT, zvao bonbon, drze se grbavi, da je sve OK.
Sutra zovem Apple al imam osjecaj da ce oni reci da je do operatera.

Sve opcije 4g, data, wifi, nista. Nema sanse. SMS pin code za Apple ID i konfirmaciju broja ne dolazi, a ako odaberem poziv, javi se automatski poziv, ali diktira pogresan PIN.
31.03.2019 | 22:20
Malo mi je čudno da ti automatski poziv diktira pogrešan pin. Ne da mi je čudno, nego mi zvuči nemoguće.
31.03.2019 | 22:55
Sorry, ne krivi nego expired. Sutra mislim kupiti jos tele2 prepaid i jedan bonbon prepaid samo da probam sa skroz novim brojevima.
31.03.2019 | 23:34
Ako si napravio više uzastopnih pokušaja, trebaš pratiti broj poziva i sravniti ga s brojem pokušaja te onda pokušati s brojem kojeg si dobio na posljednji poziv.
03.04.2019 | 22:05
Riješio sam. Otišao do tcoma i zamjenio karticu. Sad radi normalno
16.04.2019 | 13:16
Suluda saga sa imsg, facetime i apple id se nastavlja. Da ne spominjem SMS koji ne radi, ako je ukljucen 4g. Uređaj je posao više od 100 sms poruka aktivacije koje je bonbon uredno naplatio (0,97kn međunarodni sms), iako usluga nikada aktivirana.
Danas sam primijetio da ne radi niti poziv na čekanju, iako je uključen. Dva sam puta razgovarao sa Apple supportom, više puta chatao, oni tvrde da je do operatera, a bonbon je totalno nezainteresiran i tvrdi da je do Apple-a. Promijeniti cu operatera, to je jedino sto mogu.
16.04.2019 | 15:00
Isto iskustvo sam imao sa Eronetom u BiH. Poslao sam 30-40 sms poruka da aktiviram iMessage i nije proslo. Zvao Apple, chatao, telefonirao, dosadjivao. Mobitel je nov, otkljucan na sve mreze.

Na kraju su ustanovili da je do operatera, ponudili su mi da ih zovnu i sluzbenim putem kontaktiraju Eronet. Ne znam da li su stvarno to uradili iz Apple ali taj dan sam primio pozive od direktora Eroneta i managera i tajnika nekakvog i sluzbe za zadovoljstvo korisnika. Svi su me zvali taj dan i rijesili su mi problem u par sati. Znaci otislo je do samog vrha kompanije. Netipicno ponasanje za njih, tako da pretpostavljam da je neko bitan utjecao na njihovo ponasanje.

Prodadilo je sve, ali su mi na kraju mjeseca uredno naplatili 2-3 eura tih 45-50 sms poruka koje sam slao njihovom krivicom. Pa sam se zalio dva puta, vise da dokazem da nisu u pravu. Zalbi moras (pazi sad) pismeno poslati postom. Medjutim odbili me oba puta. Cigani ostaju cigani.

Najmanje sto su mogli uraditi je da kazu, do nas je oprostite na smetnji. A ne meni fakturirati svoj nemar i neznanje, jer tada nisu imali jos iPhone XS u ponudi, pa vjerojatno nesto nije bilo dobro podeseno s njihove strane oko same aktivacije.
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 8 sati, 6 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.20 Seconds

Provided by iJoomla SEO