iPhone X
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone X


18.12.2017 | 11:38
Pa imaš TV koji nema ugrađen player koji zna čitati m4v wrapper, wtf...
  • Air
  • Posjetitelj
18.12.2017 | 11:40
možda je odgovor ovdje
support.apple.com/en-us/HT207022
18.12.2017 | 13:16
cariblanco kaže:
Evo otkrio sam da mi ipak NAS to radi. Sad sam stavio taj konvertirani fajl mp4 na hd i upiknuo u tv i slika normalno ide. Sad je pitanje kako podesiti NAS da ne radi rekodiranje u letu? S druge strane mi je čudno da tv uopće ne vidi originalni fajl od iPhone X koji je u .m4v formatu.


Kako si otkrio? Koristiš neko software na tom synotu ili obični media server servis (dlna)? Kada kažeš da si ga stavio na HD što to znači? 1080p ili na neki vanjski disk nisam siguran da sam razumio.
18.12.2017 | 15:29
Stavio sam na vanjski hd i upiknuo u tv, znači da ide bez NAS_a. Film je 4K prekodiran iz .m4v u .mp4 i tv ga najnormalnije vrti. Kad taj isti prekodirani fajl stavim na NAS, opet mi zapinje na tv svakih par sekundi. Znači da taj fajl koji ide preko dlna vrti sy 716+ a ne sam televizor.
18.12.2017 | 15:49
Dakle promijenio si container, možda si i pritom promijenio codec, ali to je pitanje. Kada ga reproduciraš sa TVa da li u obje situacije koristiš isti princip (neovisno da li je na HDDu ili preko NASa)? Jer ako je aplikacija ista onda mu izvor ne bi trebao biti problem. Da li kada ide sa NASa se CPU zabije na 100%?

To će reći da onda što god na TVu hendla taj file stvarno ne može to odraditi, no ako je to isti app koji koristiš i prilikom reprodukcije sa NASa onda tu nešto drugo zajebava jer čisti DLNA bi trebao uredno samo propustit taj file i neka se TV bavi sa svim ostalim zadacima.

716+ spada u 4K group1 po Synology tablici i ako po DLNA mora napraviti transcode ići će max do 1080p, što će reći da ako ti se CPU stvarno zabija onda se to stvarno i događa, ali to će onda reći da TV ne radi preko DLNA sa mrežnim uređajem i lokalnim uređajem na isti način. Zašto, nemam pojma, ali to bi se dalo testirati.

Preporučio bi ti da isto to staviš na Plex okružje. Naime DSVideo ima popriličnih problema sa 4K, a Plex cca 50/50 (sve ovisi kako su pakirani i kodirani). No u svakom slučaju možeš probati jer bi ti plex trebao pustit 4K directplay (dakle bez transcodea) uredno na TV koji ima Plex aplikaciju (ako je to Samsung TV to bi trebalo raditi bez problema, meni radi).

No međutim kod Plexa sa 4K directplayom moraš imati ove uvjete zadovoljene:

4K (UHD) Direct Play Video Support
Some 4K (ultra high definition) devices are recognized by the Plex app. We're working to bring 4K playback support to other devices, too. 4K/UHD content matching the following will Direct Play on supported devices:
Container: MP4
Resolution: 3840x2160 or smaller
Video Encoding: HEVC (H.265)
Video Frame Rate: 30fps
Video Bit Depth: 8

Sve osim toga će forsirati opet transcode, što mislim da se događa i trenutno kod tebe. Iz nekog razloga TV transcoda (vrlo vjerojatno), a to ćeš ili riješiti sa podržanim app-om koji će ti raditi stream kako treba ili ćeš morati file ipak modificirati dok ti ne bude kompatibilan kako spada.
18.12.2017 | 17:52
Probat ću nešto dok dođem s joba. Uglavnom player od tv to vrti bez zapinjanja, znači kad ubodem stick direktno u tv, to ide glatko kad nije NAS u igri.
18.12.2017 | 22:55
Sad me možete popljuvati svi, ali nisam ja kriv nego ebeni VIP. Sad sam pogledao na tv i vidim da mi je uključena bežična veza, promjenio sam na žičanu i sve ide kako treba, čak i original film od iPhone X u .m4v formatu, tako da netrebam niti prekodirati video.
Mislim da sam pisao već za probleme od kad me je vip preuzeo s dns serverom, pa mi kako kad pukne veza na nekom od uređaja, ps4, tv ili NAS, kompu itd. Onda moram upisati google dns 8.8.8.8 da mi net proradi. Tako je bilo i s tv i kako je smayoo napisao, da ti možda neprobavaš to tjerati bežično
U svakom zlu nešto dobro, pa sam saznao da moj NAS može tjerati taj fajl .m4v bez trzanja. Kako znam da to tjera NAS, vrlo jednostavno, jer tv niti nemože vidjeti taj format .m4v
19.12.2017 | 15:15
Dakle točno što ti je smayoo preporučio. Odlično!
  • Daddo
  • Posjetitelj
19.12.2017 | 20:41
cariblanco kaže:
Sad me možete popljuvati svi, ali nisam ja kriv nego ebeni VIP. Sad sam pogledao na tv i vidim da mi je uključena bežična veza, promjenio sam na žičanu i sve ide kako treba, čak i original film od iPhone X u .m4v formatu, tako da netrebam niti prekodirati video.
Mislim da sam pisao već za probleme od kad me je vip preuzeo s dns serverom, pa mi kako kad pukne veza na nekom od uređaja, ps4, tv ili NAS, kompu itd. Onda moram upisati google dns 8.8.8.8 da mi net proradi. Tako je bilo i s tv i kako je smayoo napisao, da ti možda neprobavaš to tjerati bežično
U svakom zlu nešto dobro, pa sam saznao da moj NAS može tjerati taj fajl .m4v bez trzanja. Kako znam da to tjera NAS, vrlo jednostavno, jer tv niti nemože vidjeti taj format .m4v


Kakve ovo podebljano ima veze sa dijeljenjem sadržaja u lokalnoj mreži i istom subnetu?

Ako sam dobro iz dosadašnjih tvojih upisa polovio imaš Synology NAS 7xx model, što te točno tjera da DHCP server goniš na VIP-ovom ruteru? Isključi DHCP server na routeru, konfiguriraj DHCP server na NAS-u i u njega upiši da upite koje ne poznaje proslijedi bilo google DNS serveru (8.8.8.8) ili OpenDNS servere. Na tom svom NAS-u možeš čuda, šteta je da te router operatera koči.
19.12.2017 | 21:31
Nisi dobro skužio daddo. Normalno da mi dns netreba u lokalnoj mreži, ali ponekad s tv odem i na net da pogledam neki yt. Kako mi kablom spojen net nije radio zbog dns, nije mi se dalo sve to mjenjati i tipkati preko daljinskog od tv, pa sam tv prebacio na wi fi i do jučer je tamo bio. Pa nisam lud da tjeram tv s wi fi, kad imam mogućnost za kabel.
Sve mi je kablom spojeno i na gigabitnom sviču je. Ali fakat vip sere s tim dns, tako mi nije bilo neta niti na ps4 konzoli, pa ti tipkaj preko volana 8.8.8.8. ono baš je gušt
19.12.2017 | 22:18
Meni VIP (ZG) radi uredno. Ja imam problema jer tulipani rade a ne znaju svoj posao.
02.01.2018 | 20:15
Probao sam snimati po noći i ponovo sam oduševljen snimkom. Snimao sam u ponoć vatromet u zg. I stvarno je snimka mrak. Imam GoPro hero 5 sportsku kameru, koja također snima u 4K formatu. Usporedio sam noćne snimke između te sportske kamere i iPhone X. Pobjednik je iPhone i to uvjerljivo, a ta GoPro kamera nije baš jeftina.
Kad ulovim vremena isprobat ću dnevne snimke između kamere i iPhone.
02.01.2018 | 20:24
...za razliku od iPhone X-a koji je jeftin.
Razlika između iP8 i iP X je skoro pa GoPro Hero 5 u novcima.
03.01.2018 | 06:53
snimao sam i ja sa iP8+ pa se nije dao tako lako isfokusirati
23.01.2018 | 17:56
Šta to ima u iPhone X, kad ga primim za donji rub i cijela težina mi ostane na dva prsta i ponekad imam osjećaj da se u njemu nešto mućka. Znači nije nekakva vibracija, nego baš nešto što se promućka unutra. To sam do sad primjetio bar desetak puta, nisam istraživao gdje ga trebam primiti da to osjetim. Šta to može biti, nekakav žiroskop ili ?
23.01.2018 | 18:12
cariblanco kaže:
Šta to ima u iPhone X, kad ga primim za donji rub i cijela težina mi ostane na dva prsta i ponekad imam osjećaj da se u njemu nešto mućka. Znači nije nekakva vibracija, nego baš nešto što se promućka unutra. To sam do sad primjetio bar desetak puta, nisam istraživao gdje ga trebam primiti da to osjetim. Šta to može biti, nekakav žiroskop ili ?


moguce da je taptic engine
23.01.2018 | 18:20
Možda i je, još kad bi znao čemu to služi...može malo uputa za sponzorušu
23.01.2018 | 22:27
cariblanco kaže:
Možda i je, još kad bi znao čemu to služi...može malo uputa za sponzorušu


Vibracijski motor u iphoneu.
24.01.2018 | 16:49
cariblanco kaže:
Šta to ima u iPhone X, kad ga primim za donji rub i cijela težina mi ostane na dva prsta i ponekad imam osjećaj da se u njemu nešto mućka. Znači nije nekakva vibracija, nego baš nešto što se promućka unutra. To sam do sad primjetio bar desetak puta, nisam istraživao gdje ga trebam primiti da to osjetim. Šta to može biti, nekakav žiroskop ili ?


A da nisu tekući kristali iz LCD-a?
24.01.2018 | 20:09
cariblanco kaže:
Šta to ima u iPhone X, kad ga primim za donji rub i cijela težina mi ostane na dva prsta i ponekad imam osjećaj da se u njemu nešto mućka. Znači nije nekakva vibracija, nego baš nešto što se promućka unutra. To sam do sad primjetio bar desetak puta, nisam istraživao gdje ga trebam primiti da to osjetim. Šta to može biti, nekakav žiroskop ili ?


Da nije sakriveni 3.5 mm headphone jack?
24.01.2018 | 21:31
Nije greda jesu li tekući kristali ili skriveni utor za slušalice, ali ovaj mi je ajfon daleko najbolji od svih koji sam imao. Samo mi je žao, što nisu napravili samo jedan primjerak i da je on kod mene
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 36 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.46 Seconds

Provided by iJoomla SEO