iPhone X
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone X


07.11.2017 | 22:21
Pokušao sam deset puta staviti ovaj link na Vikalicu i jednostavno mi neda. Zato ga stavljam ovdje, a upućen je mojim dragim Riječanima i muzeju Peek & Poke. Možda imate ovo, ali u ovakvom stanju?!? Saint, oprosti. Od sada se držim teme.
07.11.2017 | 22:30
Vidim Igore, prihvatio si riječ dongle. Drago mi je.
Za tebe, kako nisam znao da imaš i iwatch, bi možda stvarno taj madrac za bežično punjenje bio najbolja stvar. Naravno, ako i kada ti to želiš.
ScreenShot2017-11-07at22.30.00.png
07.11.2017 | 22:45
IgorD kaže:
Hm. Nisam nikad nešto volio bluetooth, onaj magic miš se uparuje s kompom po minutu. Zato sam ga poklonio nekom i sad imam skoro sve same žičane.

Na telefonima sam uvijek imao ugašen bluetooth, upalio sam ga tek zbog iWatcha. Imam dosta kompova, mobitela a još i iPad. Ne znam kakva je situacija otkad su napravili W1, ali nekako mi je bilo lakše utaknut slušalice u stvar koju koristim taj tren nego se raspravljat s uređajima tko će s kim i kako.

Ne kažem da se to uskoro neće promijeniti ali sad je kako je.


To što si napisao podsjeća me na moju mamu ('40. godište) koja se smrtno uvrijedila na mene kad sam joj donio u stan Samsungov HDD recorder umjesto VHS videa jer se VHS video jednostavno više nije imalo gdje kupiti. Još sam se izje... da joj sve njene kazete nasnimim na HDD. Nije ga nikad ni upalila i još uvijek me (!!) pili svako toliko kako si ona "više ni koncert Pavarottija ne može pogledati".

Ja osobno isto ne šmekam ni tipkovnice, ni miševe koji nisu na žicu jednostavno zato što mi ne dodaju vrijednost, a moram misliti o baterijama i stvaram si interferenciju s drugim stvarima za koje mi je eter bitan. BT miša imam u torbi uz laptop, za korištenje na terenu. I on radi super oduvijek (Logitech). Od trenutka kad ga uključim, do trenutka kad je funkcionalan prođe par sekundi.

BT slušalice koristim ODUVIJEK. Jedini mobitel koji mi nije imao BT bio je onaj prvi, kojeg sam koristio godinu i pol, Motorola d520 cigla. Nisu uvijek sve bile pjesma, bilo ih je koje su zaje... nemilo, ali zadnji put sam s tako nečim imao posla prije 7 godina. SEDAM. Godina.

Kako ti koristiš mobitel u autu? Da mi nećeš reći da ga NE koristiš u vožnji?

Sve BT slušalice i handsfree sustavi (2 naglavne, i 2 auta) koje koristim uredno uparuju i rade istodobno s više telefona, nijedna nema bugova, ma - pjesma...
07.11.2017 | 22:59
Smayoo, kao da moju majku opisuješ.
Što se bluetootha u vožnji tiče, tako se uparuje da se spoji sa radijskim zvučnicima auta i da odgovoriš nekom tipkom na ili blizu samoga volana, ili griješim? Stvarno, kako se u modernim autima mobiteli uparuju s vozilima?
07.11.2017 | 23:10
> Sve BT slušalice i handsfree sustavi (2 naglavne, i 2 auta) koje koristim uredno uparuju i rade istodobno s više telefona, nijedna nema bugova, ma - pjesma...

Ok, sad si me sjetio da sam prije 5 godina dobio za rođendan BT slušalice koje su se svakih par dana gubile s mojim iPhoneom 4 pa sam ih negdje bacio da mi ne smetaju. Mislim da ću polako morat ponovo zakoračit u 21. stoljeće.
  • Dijete
  • Posjetitelj
07.11.2017 | 23:11
smayoo kaže:
i još uvijek me (!!) pili svako toliko kako si ona "više ni koncert Pavarottija ne može pogledati".


SmartTV sa kao home page...
07.11.2017 | 23:13
Kloba kaže:
Vidim Igore, prihvatio si riječ dongle. Drago mi je.
Za tebe, kako nisam znao da imaš i iwatch, bi možda stvarno taj madrac za bežično punjenje bio najbolja stvar. Naravno, ako i kada ti to želiš.
ScreenShot2017-11-07at22.30.00.png


Koliko znam to se još ne prodaje?
07.11.2017 | 23:17
Nemam ti pojma. Ako si ti to čuo, vjerojatno je istina. Ionako si ranije spomenuo da ti treba vremena, a ovako ćeš dobiti to vrijeme i - ukoliko ti treba - oporavak novčanika.
07.11.2017 | 23:20
Dijete, moja bi prigovarala internetu na TV-u, slici na kojoj su svi debeli (16:9 naspram 4:3 ne može preboljeti).
Itd, itd...
08.11.2017 | 09:11
IgorD kaže:
> Sve BT slušalice i handsfree sustavi (2 naglavne, i 2 auta) koje koristim uredno uparuju i rade istodobno s više telefona, nijedna nema bugova, ma - pjesma...

Ok, sad si me sjetio da sam prije 5 godina dobio za rođendan BT slušalice koje su se svakih par dana gubile s mojim iPhoneom 4 pa sam ih negdje bacio da mi ne smetaju. Mislim da ću polako morat ponovo zakoračit u 21. stoljeće.


BT je danas nesto sasvim drugo nego sto je nekad bio.... ja momentalno imam AirPods, Powerbeats 3 i Bose QC35... sve BT povezivanje. Rade besprijekorno i iskoristavaju BT 100%... glazba, pozivi, Siri... znaci zaista samo preko slusalica mozes kontrolirati iPhone u velikom broju scenarija bez da ga vadis iz depa. Kako, vidim, imas i iW, to samo povecava upravljivost bez vadenja iPhone-a iz depa.

AirPods 5 sati rada + njihova kutija koja je ujedno i powerbank (uz nadopunjavanje preko toga daje im neovisnost do 24 sata), nesto krace ako koristis puno pozive i Siri (izvadis ih iz kutije, spojene!)
Powerbeats 3 - 10 sati rada, nesto krace ako koristis puno pozive (ukljucis ih, spojene!)
Bose QC35 - 10 sati rada, nesto krace ako koristis puno pozive (ukljucis ih, "teta" ti kaze koliko jos imas baterije u postocima i s cim su slusalice spojene! Ove se mogu spojiti sa dva uredaja istovremeno pa sa kojeg dolazi "zvuk" sa tima radi)

Kada udem u auto iPhone se sam, automatski poveze, iako auto nema Apple-ov AirPlay, vec onaj Mazdin... kako god ga Mazda vec zove.

Znaci jedno pocetno povezivanje sa svime gore navedenim i nemas vise sto raditi.... koje god koristim, automatski se spoje kad ih ukljucim i vozi. Samo spajanje, doslovno par sekundi....

Rijesi se tih silnih zica, zaista vise ne trebaju
08.11.2017 | 09:20
Ideš, Moonlike - pa tebi ta tri para slušlica zajedno koštaju valjda 6000 kn.
Koje su ti najbolje od navedenih, i jesu li Powerbeats 3 wireless (osim žice oko vrata, naravno)?
EDIT:
Ispričavam se na vlastitoj gluposti. I sam spominješ da su ti sva tri para bluetooth povezivanje... Opet ja i ne čitanje postova do kraja...
Ali stvarno, koje su ti najbolje od te tri?
08.11.2017 | 09:37
Kristim ih od slucaja do slucaja.... AirPods - onako svakodnevno nosanje i koristenje; Powerbeats - fizicka aktivnost (gym, trcanje...); Bose - kad se zelim iskljuciti iz svijeta oko sebe (citaj zvukova oko sebe) jer imaju fenomenalno izvedeno izoliranje okolnih zvukova, tako da cujes samo ono sto slusalice proizvode.

Sto se kvalitete zvuka tice, naravno Bose su nepobjedive....
08.11.2017 | 09:41
Točno sam si mislio da ćeš taj raspored napraviti. Da - QC se odnosi na quiet control, i sam znaš. Ufff, stvarno imaš izvrsne sluške, koje god.
08.11.2017 | 09:52
Kloba kaže:
Točno sam si mislio da ćeš taj raspored napraviti. Da - QC se odnosi na quiet control, i sam znaš. Ufff, stvarno imaš izvrsne sluške, koje god.


QC - quiet comfort
08.11.2017 | 10:23
Hvala na ispravku. Ma, brzo čitanje i brzo pisanje dovode me jako često do takvih grešaka.
08.11.2017 | 17:39
Kad smo već kod donglova i BT i slušalica, nabavio sam si ovu stvar. Ono sto je super stvar je da se mogu dvije BT slušalice upariti sa donglom i slušati oboje isto. No lag. Baterija traje vrlo dugo. Ako ikome ikada zatreba slična stvar ili misli da bi mogao iskoristiti potencijal, SVAKAKO preporucam. www.miccus.com/product-p/mmjtx-04.htm
08.11.2017 | 17:42
Zaboravih reci da može bilo koji uređaj koji ima audio 3.5mm output jack pretvoriti u BT stream uređaj uostalom, sve piše na web stranici proizvoda.
08.11.2017 | 17:51
Yonkis kaže:
Kad smo već kod donglova i BT i slušalica, nabavio sam si ovu stvar. Ono sto je super stvar je da se mogu dvije BT slušalice upariti sa donglom i slušati oboje isto. No lag. Baterija traje vrlo dugo. Ako ikome ikada zatreba slična stvar ili misli da bi mogao iskoristiti potencijal, SVAKAKO preporucam. www.miccus.com/product-p/mmjtx-04.htm


Ovako nesto sam dulje vrijeme trazio, hvala, no sada trenuno ne treba, no sada znam gdje traziti, narucio si s ove stranice ili?
08.11.2017 | 18:42
Išli frendovi kod svoje daljnje rodbine pa sam naručio sa Amazona da im dostave na adresu. Ali vrijedi svake kune.
08.11.2017 | 20:33
Ne svida mi se kod ajfona x to sto se u statusnoj traci nalazi samo ikona baterije a ne postotak.Bilo bi dobro kada bi apple sa buducim apdejtom dopustio da sami biramo zelimo li imati ikonu ili postotak ako vec ne stane oboje.
08.11.2017 | 21:07
Pozdrav svima, ja sam novi na ovom forumu - nadam se da ce biti ugodno druziti se sa rajom s foruma!

Imam jedno pitanje (nadam se da vec neko nije postavio, ako jeste izvinjavam se), naime neko od rodbine dolazi iz USA 19.12 i ja zelim da narucim iPhoneX medjutim na web sajtu Apple-a ti daje opcije od 4 najveca operatera u Americi bez "Without SIM" opcije.

Ja sam citao da T-Mobile verzija kupljena full price i unlocked moze raditi u evropi, takodje prijatelj koji radi u Apple mi je isto rekao. Da li neko zna 100% iz isukstva da je moguce tako i da li ga neko tamo u USA mora upaliti prvo da se spoji na mrezu prvi put ili sta vec?

Hvala puno !
08.11.2017 | 21:18
big_mac - može se vidjeti postotak baterije. kad se povuče sa prstom preko baterije prema dolje. ali mislim da ne stoji stalno. A kaj će ti postotak?
08.11.2017 | 21:50
@yonkis znam da se u obavijesnom centru vidi postotak al eto bilo bi bolje da se ne mora raditi jos jedna radnja kako bi se saznalo stanje baterije.Sa postotkom znam na cemu sam dok samo ikona baterije ne pokazuje tocno.

Jesam li ja jedan od rijekih koji oduvijek koristi postotak na ajfonima?
08.11.2017 | 21:52
Možda je to na iPhone-u drugačije, ali na svim mobitelima koje sam imao, pogled na postotak napunjenosti baterije mi je uvijek brži, jasniji, i točniji podatak od grafičkog prikaza napunjenosti baterije, koji je sitan, nepregledan, i 'odokativan'.
08.11.2017 | 22:03
Vjerujem da nisi jedini. Ali znaš koliko je pola baterije, vizualno, onda znaš otprilike koliko je i 25%. Battery saver se pali na 20% i što će ti više? Kad je na 20% stavi ga puniti. Ili ga puni kad god stigneš. "Battery cycles" će ti se svejedno računati kako god puniš, sa 70% ili sa 15%. Nema potrebe gledati postotak osim ako baš mjeriš koliko opada postotak unutar npr sat ili dva. Ja sam isključio i shvatio da PUNO manje gledam i palim ekran da vidim koliko imam baterije. Samo to provjeravanje pali ekran i doprinosi trošenju baterije, na kraju krajeva.
08.11.2017 | 23:31
Nisam ovo znao. Vidio sam na stefanjosovom reviewu, i ostalima koje sam pogledao, čak i na slici IgoraD da nitko nema postotak, ali sam pretpostavljao da ljudima još nije došlo da si u postavkama prebace da im to pokazuje. Nema mjesta zbog zuba valjda, to će po meni morati ispraviti i smanjiti font izgleda cijele baterije da se cijelo vrijeme može vidjeti kompletan prikaz stanja baterije.
I ja sam taj koji isto uvijek ima postotak, m@xym.
EDIT: Pa oni su manijaci sa te desne strane ugurali WiFi, stanje LTE mreže + bateriju, pa naravno da im neće stati sve kako spada... To su te sitnice di bi ih (u ovom slučaju software team) Steve ubijao u pojam da rade 48 sati dnevno (karikiram) dok sve ne bude savršeno.
Cooku je samo rok bitan. Da se ispoštuje rok i do tada isporuči proizvod. A bugove ćemo rješavati na putu. Bilo bi zgodno pregledati do koliko su inačica iOS-ovi stizali za vrijeme Jobsa u prosjeku, a do koliko stižu danas i posljednjih šest godina.
Ali ipak moram ga tu i obraniti pa reći da je nakon Jobsa sigurno najbolji CEO Applea do sada.
Ne znam kako bi to bilo pod nekim drugim.
Nije ga ovaj bez veze odabrao.
09.11.2017 | 07:59
Da nas vratim na temu, evo novopečenim vlasnicima desetke upućujem video sa skrivenim gestures-ima, uz neke tips & tricks na iPhone-u X.
09.11.2017 | 10:03
A evo i prozirnog iPhone-a X. Pokušah staviti na Vikalicu, opet mi šteka.
09.11.2017 | 11:31
Yonkis kaže:
Vjerujem da nisi jedini. Ali znaš koliko je pola baterije, vizualno, onda znaš otprilike koliko je i 25%. Battery saver se pali na 20% i što će ti više? Kad je na 20% stavi ga puniti. Ili ga puni kad god stigneš. "Battery cycles" će ti se svejedno računati kako god puniš, sa 70% ili sa 15%. Nema potrebe gledati postotak osim ako baš mjeriš koliko opada postotak unutar npr sat ili dva. Ja sam isključio i shvatio da PUNO manje gledam i palim ekran da vidim koliko imam baterije. Samo to provjeravanje pali ekran i doprinosi trošenju baterije, na kraju krajeva.


Dobro kazes da kada se iskljuci postotak da se onda puno manje gleda i obraca pozornost na stanje baterije al ja osobno sam takav da volim pratit potrosnju baterije pa bi mi vise odgovaralo da su samo stavili opciju baterija ili postotak.

Sve u svemu to nije nesto zbog cega nebi kupio ajfon x ali eto tek tolko da se spomene da bi to moglo bolje sto vjerujem da i bude mozda vec sa sljedecim apdejtom.
09.11.2017 | 12:15
Ja sam si u glavi posložio, ili ću imati sve uključeno, background refresh, location services, Siri (ovo ono), BT WiFi LTE/4G, automatsko podešavanje svjetline, Push za mail... pa se pomiriti sa time da baterija ne izdrži cijeli dan ili ću većinu pogasiti pa koliko bude bude. Stvar navike.

I ja sam prije gledao kako padaju postoci, ali sam shvatio da sve to prtljanje po postavkama, traženje neke kombinacije mi nije nikad bilo za stalno. Što se tiče da će se vidjeti postotak na budućim upadteima, sumnjam. Baterija je uvijek bila bez postotaka, ono, out-of-the-box, tako da neće mijenjati to.

Rađe bi da promjene onaj Volume indikator koji stoji po sredini ekrana. To mi je debilana. Ali svaki od nas ima svoje prioritete. Da se vratim na postotke, možeš pisati Appleu svoju "primjedbu" ovdje: www.apple.com/feedback/iphone.html
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 40 minuta
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.16 Seconds

Provided by iJoomla SEO