iPhone X
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

iPhone X


09.11.2017 | 23:04
snipsarajevo kaže:
Pozdrav svima, ja sam novi na ovom forumu - nadam se da ce biti ugodno druziti se sa rajom s foruma!

Imam jedno pitanje (nadam se da vec neko nije postavio, ako jeste izvinjavam se), naime neko od rodbine dolazi iz USA 19.12 i ja zelim da narucim iPhoneX medjutim na web sajtu Apple-a ti daje opcije od 4 najveca operatera u Americi bez "Without SIM" opcije.

Ja sam citao da T-Mobile verzija kupljena full price i unlocked moze raditi u evropi, takodje prijatelj koji radi u Apple mi je isto rekao. Da li neko zna 100% iz isukstva da je moguce tako i da li ga neko tamo u USA mora upaliti prvo da se spoji na mrezu prvi put ili sta vec?

Hvala puno !


Pozdrav i dobrodošao!
Ja osobno ne znam odgovor, samo sam ti htio skrenuti pažnju da bi ti pitanje bilo uočljivije da si otvorio novu temu...
10.11.2017 | 11:45
t-mobile i at&t su gsm modeli i rade isto kao da su kupljeni kod nas,a verizon i sprint su cdma modeli rade isto sa sim karticom iako im je primarno bez nje, (cdma ne zahtjeva sim) najvažnije da su factory unlock
10.11.2017 | 13:09
Dali ovi cdma modeli imaju utor za sim, bez obzira što nije potreban za korištenje?
10.11.2017 | 15:02
Evo jedan lijepi članak tj recenzija "in-depth" (ruski ali preveden na eng) translate.google.com/translate?sl=ru&...it-text=&act=url
11.11.2017 | 23:36
saint kaže:


"it doesn’t register my finger..." WTF.... iPhone X nema Touch ID vec Face ID.... EDIT: Vjerojatno covjek misli na upravljanje mobitela, ne otkljucavanje... mozda sam malo krivo procitao

Sto se drugog linka tice.... nemam ta iskustva
12.11.2017 | 18:11
zk1 kaže:
t-mobile i at&t su gsm modeli i rade isto kao da su kupljeni kod nas,a verizon i sprint su cdma modeli rade isto sa sim karticom iako im je primarno bez nje, (cdma ne zahtjeva sim) najvažnije da su factory unlock


Mene je zbunilo to sto kada sam zvao US tmobile rekli su da moze bilo koja GSM kartica na svijetu a kada sam zvao apple USA rekla mi je neka njihova radnica da ne moze pa sam joj ja poslao mail da mi potvrdi i evo sta je napisala:

Hi Melissa,

So basically if I buy the full price, unlocked T-Mobile iPhoneX in the US I won’t be able to pull out the SIM card out of the phone and insert a different GSM carrier?

Best,
Adnan

------------------------------------

Melissa Fret
Nov 9 (3 days ago)

to me
That is correct.
I suggest the 8+ iPhone for you so that you can swap out the sim card. It is available in the unlocked and sim free option.
13.11.2017 | 00:05
Aka vec kupujes full price unlocked zasto onda ides preko T-Mobile, zar nije jednostavnije kupiti kod Apple direktno?
13.11.2017 | 13:40
Zato što , ukoliko ideš kupovati preko Appleove stranice, nudi ti (nakon što izbereš telefon) da izabereš jednog odčetiri njihova carrier-a - među kojima je i T-Mobile. Odi na Appleovu američku stranicu pa vidi sam, nije čovjek to sam izabrao jer mu se htjeo, već zato što mu se tako jedino i nudi.
ScreenShot2017-11-13at13.41.17.png
13.11.2017 | 15:02
Kloba kaže:
Zato što , ukoliko ideš kupovati preko Appleove stranice, nudi ti (nakon što izbereš telefon) da izabereš jednog odčetiri njihova carrier-a - među kojima je i T-Mobile. Odi na Appleovu američku stranicu pa vidi sam, nije čovjek to sam izabrao jer mu se htjeo, već zato što mu se tako jedino i nudi.
ScreenShot2017-11-13at13.41.17.png


Ma nije istina Kloba, to mu predloženo nudi. Klikni na bilo kojeg provajdera i ideš dalje s koracima do naruđbe...evo slika.

13.11.2017 | 15:09
Izgleda da sam nešto krivo zabrijao, mislio sam da mu se ne nudi T-Mobile. Uglavnom možeš kupiti za 999$ mobitel koji je otključan na T-Mobile sim, ili na nekog drugog provajdera koje od ta 4 izabereš. Na ovom zadnjem koraku imaš mogućnost da pogledaš koji su provajderi kompatibilni s takvim otključanim mobitelom...to nisam istraživao.

16.11.2017 | 07:50
Sorry, cairblanco - nisam prije stigao odgovoriti. No, kako si i sam zaključio u drugom postu - to je to što sam i sam napisao.
Na američkoj Apple stranici pod iPhone X moraš izabrati jednog od četiri ponuđača mobilnih usluga koje nude, pa onda krenuti dalje s kupnjom uređaja.
Samo ne znam jesu li to jedini mobilni operateri u USA, ili samo s njima  ima suradnju.
EDIT:
Evo, na provjerio sam na Wikipediji: osim ova četiri postoji još i US Cellular, ali po broju pretplatnika oni su tamo kikići. Dok Verizon ima 149, AT&T Mobility 138.8, T-Mobile US 70.7 i Sprint Co. 54, US Cellular ima samo pet milijuna pretplatnika. Oni su valjda za  premaleni...
16.11.2017 | 18:05
snipsarajevo kaže:
zk1 kaže:
t-mobile i at&t su gsm modeli i rade isto kao da su kupljeni kod nas,a verizon i sprint su cdma modeli rade isto sa sim karticom iako im je primarno bez nje, (cdma ne zahtjeva sim) najvažnije da su factory unlock


Mene je zbunilo to sto kada sam zvao US tmobile rekli su da moze bilo koja GSM kartica na svijetu a kada sam zvao apple USA rekla mi je neka njihova radnica da ne moze pa sam joj ja poslao mail da mi potvrdi i evo sta je napisala:

Hi Melissa,

So basically if I buy the full price, unlocked T-Mobile iPhoneX in the US I won’t be able to pull out the SIM card out of the phone and insert a different GSM carrier?

Best,
Adnan

------------------------------------

Melissa Fret
Nov 9 (3 days ago)

to me
That is correct.
I suggest the 8+ iPhone for you so that you can swap out the sim card. It is available in the unlocked and sim free option.

nemoguće da ne možeš izvaditi sim, Melissa je malo zbunjena
16.11.2017 | 19:01
Kakva je razlika između unlocked i sim free opcije?
16.11.2017 | 22:10
zabac kaže:
Kakva je razlika između unlocked i sim free opcije?

SIM free telefoni, a takve iPhone mobitele prodaje najpopularnija američka mobilna mreža Verizon, nemaju klasični ulaz za SIM karticu. Broj ti dodijele kompjutorski, slično kao sa AppleWatch-em i eSIM-om; ako ne i potpuno isto.
To ti je to ukratko.
19.11.2017 | 23:27
zabac kaže:
Kakva je razlika između unlocked i sim free opcije?

i gsm i wcdma iphone imaju utor za sim, kod wcdma sim nije potreban ako koristi tu vrstu mreže, a gsm modeli budu sim free ili sa sim karticom(t-mobile lil at&t) a oba su ako su plaćeni po punoj cijeni factory unlock. za sada nije iphone x gsm verzija dostupan u sim free verziji, ali u principu nikakve razlike nema, sim karticu koju dobiješ sa telefonom i tako nećeš koristiti ako nisi u Americi.
24.11.2017 | 01:00
Otac je kupio X, koji mu je nakon 2 tjedna pao sa 20,30 centimetara na pod. Puklo je straznje staklo. Ocito su puno krhkiji od sedmice.
24.11.2017 | 02:05
FilipZg kaže:
Otac je kupio X, koji mu je nakon 2 tjedna pao sa 20,30 centimetara na pod. Puklo je straznje staklo. Ocito su puno krhkiji od sedmice.


Sedmica nema straznje staklo.
24.11.2017 | 03:15
Dečko veli da je X-u puklo staklo pa uspoređuje krhkost telefona sa sedmicom. Reci tati da pripremi nekih 549$, što ti je po današnjem srednjem tečaju oko 3518,93 kn - ako hoće da se staklo popravi u ovlaštenom servisu. Mislim da neće imati izbora, jer neovlašteni se oko ovako novog telefona neće usuditi, barem mislim. Zamjena stražnjeg stakla skuplja je od zamjene prednjeg (279$ - 1779.96 kn) jer ti u biti mijenja cijeli vanjski dio i podlogu telefona, gdje je qi punjač i to. I ove su ti cijene američke, dodaj na njih 25% i imat ćeš neku okruglu HR cijenu popravka u ovlaštenim servisima.
24.11.2017 | 03:54
Ja mu kazem normalno da je x krhkiji od sedmice kad ima staklo na straznjoj strani.
  • Dijete
  • Posjetitelj
24.11.2017 | 05:47
skužajte, al igra asocijacije se igra sa mnom.. NE Krhko...

24.11.2017 | 14:06
Tu se sjećam da sam gledao sa sestrom k'o klinac i umirali bi od smjeha. Uvijek bi čekali Đurine kućne čarolije, kada bi mješao jaja sa razboja za gimnastiku "da se ruke ne umore" - ili kraj svake epizode kada bi igrali damu (ne sjećam se više) svako obučen kao jedan od pripadnika nacija bivše države.
17.12.2017 | 14:11
Jučer posle posla, otišao na tekmu Dinama...ono nisam bio dugo tamo, kompa dobio neke besplatne ulaznice, pa rekoh ajmo. Tamo sam snimio neki filnić na iPhone X od minutu i nešto sitno, fajl je 365 mb, a nemogu ga normalno pogledati na 4K tv iz 2016 godine. Nije baš najjeftini tv, ali nije niti flagship, ali koji će mi vrag taj mobitel s takvom kamerom ako ja to nemogu pogledati na tv ??
Imam dva tv, jedan flagship samsung F 8000 gdje dobijem poruku, da format videa od 3840*1920 nije podržan i 4K samsung tv, ono best buy cca 7 k kn, koji taj filmić vrti 2-3 sec, pa se 2-3 sec. baferi, pa stalno tako na videu od 75 sekundi. Fajl je u m4.v formatu, mogu li taj fajl nekako konvertirati da to na miru mogu pogledati na tv.
Na kompu mogu normalno gledati, ali mi je monitor full HD i ide bez trzanja, ali na tv gdje je nativni 4K format nejde. Stvarno je 4K super rezolucija, kad gledam na yt neke filmove u tom formatu i to ide bez zastoja, zašto taj video od iPhone X mi trza stalno.
17.12.2017 | 16:31
Nije stvar samo rezolucije, nego, u prvom redu, bitratea. Otvori na kompu film u VLCu, pa mcd+i i pod video pogledaj što kaže za stream 1.
File sigurno možeš konvertirati, pitanje je koji sw da upotrijebiš.
Možeš probati samim VLCom, malo je spartanski, ali isto nekad bude OK.
Ja sam sebi nakupio par tih softvera koji se plaćaju, kad bi bili na raznim akcijama, besplatni ili jako jeftini. Neki valjaju za jedan format, neki za drugi...
4 Video Converter Pro
Any Video Converter Lite
MacX Video Converter Pro
Naravno, ima i dobri stari Handbrake, ali ne znam kako se on nosi s 4k formatima.
Zapravo nisam nikad još probao ništa 4k videom.
17.12.2017 | 16:37
HandBrake ne valja?
Vidim kako ne podržava.
Trebati neku transkoder koji u stvari ne prekodirava film.
17.12.2017 | 16:53
Gle, ako mu TV stalno zapinje u bufferingu, onda ili (a) brzina čitanja datoteke s jedinice masovne memorije nije dovoljno brza (možda je u tome problem, ako je stick s kojeg TV to vuče neispravan ili ima raskliman konektor - Cariblanco, nije valjda da ti to pokušavaš reproducirati preko wifi?), ili (b) dekoder u TV-u nije dovoljno jak da za toliki bitrate radi dekodiranje on-the-fly.

Ako je, dakle, problem (b), onda se mora prekodirati, da mu se spusti bitrate.
18.12.2017 | 10:39
Taj mcd+i moram zajedno stinsuti, ako da onda nejde jer nemam tako velike prste. Inače je fajl na NAS_u a NAS je spojen na tv kablom preko gigabitnog sviča. Kad stavim taj fajl na usb stik ili vanjski hd, koji kasnije upiknem u tv, tv uopće nemože pronaći taj video. Jedino ga tv vidi kad odem na mrežu i tamo nađem NAS i iz mape video na NAS_u, ga pokrene tv.
Slika na videu je stvarno fantastična, da bi riječ rekao...samo da se da gledati
18.12.2017 | 10:45
A siguran si da ti NAS ne radi rekodiranje on the fly pa da radi toga zapinje?
18.12.2017 | 10:56
Nisam siguran, treba to pitati rusty_ja. Evo sad sam s hanbrake prekodirao video i sad je extenzija .mp4 umjesto .m4v i vidim da je fajl skoro duplo veći, ali zapinje isto kao i kod original videa. Gdje se može vidjeti dal mi NAS ne radi rekondiranje u letu?
18.12.2017 | 11:02
Evo otkrio sam da mi ipak NAS to radi. Sad sam stavio taj konvertirani fajl mp4 na hd i upiknuo u tv i slika normalno ide. Sad je pitanje kako podesiti NAS da ne radi rekodiranje u letu? S druge strane mi je čudno da tv uopće ne vidi originalni fajl od iPhone X koji je u .m4v formatu.
Moderatori: jupi, Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 5 sati, 37 minuta
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.46 Seconds

Provided by iJoomla SEO