Zovem se Tomislav i pretplatnik sam na Apple Arcade.
Evo rekao sam.
Kao netko tko se nikada ne igra na mobitelu (a i opcenito rijetko) i tko ne voli pretplatnicki model ovo je veliki korak.
Mislim da su tri stvari bile kljucne:
1. Konacno podrska za Playstation i XBOX gamepadove. Vrlo netipicno za Apple ali jedini razumni korak. Mislim da su uhvatili zadnji vlak da spase situaciju sa igrama u prvom redu na Apple TVu kojeg uglavnom koristim za Apple Arcade. Kontroler radi bas onako kako bi ocekivali i koliko vidim moze potpuno zamijeniti fukcionalnost Apple remotea.
2. Probran izbor dostupnih naslova. App store, pogotovo dio za Apple TV je krcat smeca (i da bude jasno, Apple je u tome takodjer imao prste), i uz casne iznimke vecina igara su bile krcate navlakusa za mikrotransakcije i in app kupovine ili zakrcane reklamama. Koliko vidim, Apple Arcade je to rijesio. Ne znam kako se developeri placaju i po kojem kriteriju se biraju naslovi za Arcade doduse, ali nadam se da su pravedni za svih.
3. Cricket Through the Ages. Ja i mali smo se jucer sat vremena do suza smijali igrajuci ovu blesavu igru.
dpasaric: Kao jako su zabirnuti za tvoju privatnost, a istovremeno s druge strane čini sve da je potkopaju...
Yonkis: Ova opcija neće nikada biti dostupna u EU ili...? [link]
Yonkis: The iOS 26.4.2, iPadOS 26.4.2, iOS 18.7.8, and iPadOS 18.7.8 updates that Apple released today address a security vulnerability that the FBI recently used to extract Signal message previews from an iPhone even after the app was deleted.
drlovric: Ja sam zadnji put cuo nikada da mi neko kaze, jao jest mi spor SSD na Mac To samo forsiraju ovi YT recenzenti. Nama normalnim smrtnicima totalno nebitna stavka na modernim M Macovima...
Yonkis: Zato jer mac diktira koliko će brzo SSD raditi. Ako radi max onda ce se i trošiti max. Ovako radi laganica pa traje dulje. Ovo pričam iz guzice. Možda ima smisla.
ZoPaj: mjerim s blackmagic disk speed test: mac studio m4 1tb disk 6380 mb/s read, 5200 write vanjski tb5 samsung 9100pro 4tb u acasis 80gps 6430 mb/s read, 6000 write znači vanjski brži od ugrađenog mac ssd
jura22: Uz TB5 i dobro kućište dobiju se velike brzine prijenosa podataka, ne kao interni SSD (otprilike duplo manje).
jura22: RAM se ne da "odlemiti" jer je sastavni dio SoC-a.
CoffeePod: @yonkis jos me macOS 26 nije vidio a tko zna hoce li 27. Sequioa mi je toliko dobra da nemam razloga updejtati, a cijela prica sa Liquid Glass mi je odvratna.
Yonkis: The upcoming macOS 27 release will be compatible with Apple silicon Macs only.
dpasaric: Pa zadnji intervju je na naslovnici, a ostali raspršeni tijekom godina
Ender: @dpasaric: a gde su ti razgovori? mislim gde se mogu naci?
Performita: Omogućuje lako postavljanje novih uređaja, sigurnost podataka i poslovni email bez velikog IT odjela. Cilj je da tvrtke rade jednostavnije i sigurnije na Apple uređajima.
drlovric: U cemu je fora sa ti Business? Imamo li mi mali smrtnici neku korist od toga ili je to samo za velike tvrtke?
Performita: Kalimera, Dobro jutro... ovo za Apple Business rolls zvuči kao izvrsna vijest!!!
Borisone: Apple Business rolls out to 200 countries today - brace for impact - even Croatia!
Yonkis: iOS 26.4.1 and iPadOS 26.4.1 This update has no published CVE entries.
stefanjos: Treba mi as u rukavu kada me netko pita gdje da ide haha
smayoo: Ima ih nekoliko koji se oglašavaju kao iPhone serviseri, nijedan mi nije baš ulio povjerenje, ali nemam neposrednih loših iskustava.
stefanjos: gdje nositi iphone na popravak u rijeci kada nema jm elektronike?