multifunkcijski uređaj
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

multifunkcijski uređaj


12.10.2021 | 21:57
vecer, trebam prepruku za uređaj, zahtjevi;

-laser color
-print/copy duplex, scan(ne mrežno)
-adf!
-wifi+lan
-1200dpi
-lokacija doma, povremeno koristenje(max 2 korisnika)
-MS Windows(1 prenosnik i 1 desktop) i MAC os(1 Mac+3 Ipad)

nesto sam pronasao i sam;

www.hgshop.hr/multifunkcijski-printer-hp...a77a/proizvod/269934
www.hgshop.hr/multifunkcijski-printer-hp...b97a/proizvod/263865

cijena do 2000-3500kn!

hvala
  • Daddo
  • Posjetitelj
13.10.2021 | 11:58
Fali informacija:

mono/color?

duplex manual/auto?

scan preko mreže da/ne?

ADF da/ne?

Broj korisnika + ako je u pitanju mješovito okruženje - koji je OS na Macovima?

Za novce koji su navedeni kompromis je nužan, najčešće će otpast auto duplex i mrežni scan (ovo na Macu radi "nepotpuno" u odnosu na Windowse).

Također, wifi povezivanje nije neka sretna opcija ako misliš koristiti uređaj kao jedini pisač jer se iz sleepa ne bude baš tek tako, a onda se i ne povežu svaki put u mrežu.

Ja sam imao slične zahtjeve kao i ti i nakon dugog pretraživanja i istraživanja odlučio se za HP MFP 137FNW: support.hp.com/id-en/document/c06301850

Svjesno sam se odrekao duplexa da bih dobio mrežni scan i ADF. Toner je skup (30lp po stranici) i malog kapaciteta (1000 stranica) no za "po doma" sa 2 računala i trećim povremeno, izdrživo je financijski.

To zadovoljstvo me koštalo 2000 kn i ne mogu reći da sam jako zadovoljan (iz sleepa se ne budi pa bude nedostupan na mreži, sken dio na Macu je "faličan" opcijama), no nisam nezadovoljan kako to radi + ima Airprint.

U tom cjenovnom rangu nisam našao ništa što bi imalo mrežni scan na Macu, a sve što spojiš direktno USB-om ne može istovremeno biti i na mreži (pa je sharing nemoguć bez da ti je to računalo upaljeno stalno).

Nažalost navedeni model više ne nalazim na webu domaćih trgovaca, a ponuda u tom cjenovnom rangu je slaba. Eventualno vidi M428DW (izlazi ti iz budžeta cijenom od 3500 kn i overkill je sigurno).

Zašto HP a ne nešto drugo... jer mrežno skeniranje na uređajima drugih proizvođača uglavnom ne radi na Macu, plus HP podržava i novije OS-ove (pa i M1 platformu).
13.10.2021 | 13:05
zahvaljujem na iscrpnom odgovoru, napravio sam izmjenu upita
nisam do sad imao potrebe za ovakvim uređajem otud neznanje
hvala na komentarima
13.10.2021 | 16:15
Ako ne mora baš biti laser, onda Epson L serija.
Turbo jeftin ispis, brzina, mreža, skeniranje, ADF ...
  • Daddo
  • Posjetitelj
13.10.2021 | 16:32
Dakle, ja opet iz vlastitog iskustva.

HP-ovi laseri da bi im skeniranje (kroz aplikaciju koja dolazi s njima) radilo na Macu moraju biti spojeni USB-om direktno na taj Mac. (izuzetak jedini koji sam našao je bio taj moj model koji sam na kraju kupio, ali to skeniranje na Macu je "škrto" iako je aplikacija "ista" i na Macu i na PC-ju)

Onog trena kad mrežno povežeš HP-ov pisač u svoju lokalnu mrežu (iako je istovremeno spojen USB-om) prestaje raditi USB, a samim time i gubiš mogućnost skeniranja na Macu. Drugim riječima spajanje ti je "ili - ili". Kad je HP lokalni pisač na Macu, radit će sve što je zamišljeno na način da instaliraš drivere i aplikacije i to radi ok i u potpunosti (iako je na Macu aplikacija za skeniranje puno siromašnija nego na PC-ju).

Ako želiš taj uređaj koristiti na PC-ju moraš ga na Macu šerati, a tad ti na PC-ju neće raditi skeniranje.

Ako napraviš obratno i spojiš pisač USB-om lokalno na PC - radit će na PC-ju sve, na Macu će raditi samo print dio.

U oba slučaja ako je pisač spojen lokalno, da bi ga druga računala u mreži koristila, mora ti biti upaljeno ono gdje je pisač spojen (upaljen i aktivan pisač i računalo, iz sleepa ga print job neće probuditi).

Tableti će uredno prepoznati mogućnost Airprinta (ako su spojeni u istu mrežu kao i pisač, bilo direktno ad hoc na pisač bilo u istu kućnu mrežu), skeniranje s tableta koliko je meni poznato ne radi.

Ne ulazim u matematiku koju imaš, no nadam se da si svjestan da color laseri imaju 4 tonera i da set tonera košta koliko i sam pisač (na primjeru pisača iz tvog prvog linka - 700 kn crna, po 1000 kn/kom cyan, yellow, magenta).

Dobra stvar kod pisača MFP 479dw je što nećeš biti ograničen USB vezom kod skeniranja na Mac, jer nudi mogućnost skeniranja direktno u neki mrežni folder (pa ćeš sve postavke za skeniranje i putanju mrežne mape odrediti kroz web sučelje ili na samom pisaču) koji može biti bilo na PC-ju ili na Macu.

Drugi pisač koji si izabrao nema mogućnost skeniranja na Mac kroz mrežu i za njega važi sve ovo gore napisano o "Mac skeniranju".

Ako možeš živjeti bez da na Macu koristiš skener 179FNW kad ga spojiš direktno žicom u svoju lokalnu mrežu dat će ti sve potrebno - uz napomenu da ti je rezolucija ispisa 600x600, duplex ti je ručni i set tonera i dalje košta skoro kao i pisač (500 kn komad, 4 komada).

Ako ti je skeniranje na Macu nužno pronađi obični flatbed skener koji ćeš USB-om povezati na Mac (ima ih za 100-ak EUR) i kupi ovaj jeftiniji model color lasera koji ćeš na Macu koristiti kao pisač, a na PC-jima kao multifunkcijski uređaj.
  • Daddo
  • Posjetitelj
13.10.2021 | 16:58
jura22 kaže:
Ako ne mora baš biti laser, onda Epson L serija.
Turbo jeftin ispis, brzina, mreža, skeniranje, ADF ...


Ovo je točno. Color multifunkcijski Epson L serije košta polovicu novaca u odnosu na color lasere iz linka (www.hgshop.hr/printer-mfp-epson-ink-ecot...5290/proizvod/300778 ), no to je tintni pisač kod kojeg se uslijed nekorištenja tinta sasuši pa mlaznice/glava odu kvragu (odu ionako nakon par 10-aka tisuća ispisa, no dotad imaš računicu kupit dva nova). Mana je što je to tintni pisač pa se ispisane stranice trebaju posušiti a od tinte se ovisno o debljini/kvaliteti papira isti zna i izvitoperiti. Svakako je rezolucija ispisa na odgovarajućem mediju daleko bolja nego kod lasera, samo zaboravi na duplex kod tintnog ispisa.
14.10.2021 | 08:49
Ako kupuješ nešto što treba raditi na Mac-u trenutno najbolje rješenje je da uzmeš AirPrint uređaj .... pa se ne moraš "gnjaviti" sa instalacijom drivera za skeniranje/printanje jer sve ionako imaš u sistemu (MacOS, iOS, iPad OS ....) a na windozama instaliraš potrebno ... evo nekih reviewa za razmotriti, a neki su dobavljivi i kod nas: www.rtings.com/printer/reviews/best/by-feature/airprint
14.10.2021 | 09:27
zahvaljujem na komentarima i sugestijama
-da, mora biti laser jer ce koristenje biti sporadicno
-print je sa Mac i Win prenosnika
-scan direktno sa uređaja i distribucija na NAS ili direktno ne mejl

ne znam da li su zahtjevi preveliki

lp
  • Daddo
  • Posjetitelj
14.10.2021 | 10:02
CortoMaltese kaže:
zahvaljujem na komentarima i sugestijama
-da, mora biti laser jer ce koristenje biti sporadicno
-print je sa Mac i Win prenosnika
-scan direktno sa uređaja i distribucija na NAS ili direktno ne mejl

ne znam da li su zahtjevi preveliki

lp


Nisu zahtjevi preveliki, nego ti je za podebljano budžet premali (odnosno izbor ti je onaj skupi HP iz prvog linka, on ima skeniranje na SMB/CIFS share).

Isti spojiš žicom u lokalnu mrežu.

Tableti printaju Airprintom, računala instaliranim driverima (na Mac i na PC).

Skeniranje ide direktno na NAS u nekakav zajednički folder kojem pristupaš s bilo kojeg uređaja u mreži (ili izvan nje, ako imaš pristup NAS-u izvana).
14.10.2021 | 10:39
odlicno, podignut ce se budget
14.10.2021 | 14:00
Jedno glupo pitanje. Sta ljudi skenirate toliko da vam trebaju ti neky fancy skeneri?

Sad neso razmisljam, pa sigurno godinu nisam koristio skener uopce. Imam ga, al stoji bez veze.

Sve mi je nekako digitalno. Trudim se i da sam printam sto manje.
14.10.2021 | 14:34
ima istine u tome, ali...
npr. moram poslati racun od goriva...
14.10.2021 | 15:05
Zelio je reci da s mobitelom poslikas i posaljes.

Meni je mobitel nespretan i koristim skener.
14.10.2021 | 15:05
Meni cca 30 kamiona dnevno salje otpremnice, razne papire, racune, gluposti. Svi do jednog koriste skeniranje mobitelom.

Logicno je da nece imati skener u kamionu ali sve radi normalno i sa telefona. Pricamo o mjesecnom orometu od par stotina tisuca dolara. I niko u cijelom lancu se ne zali jer je nesto odradjeno mobitelom.

Vjerujem da je mobitel odlicno rjesenje i za kucne korisnike, digitaliziranje racuna/jamstva i sl.
  • Daddo
  • Posjetitelj
14.10.2021 | 15:36
A što je za tebe fancy skener?

MFP uređaji imaju bijedno skeniranje naspram "pravih skenera", tako da mi sama upotreba riječi fancy pokazuje da nemaš baš predstavu o tome što je fancy kad je skeniranje u pitanju.

Mobitel nije odlično rješenje za skeniranje, to je brzo rješenje (i nepouzdano i nepraktično... pogotovo kad su u pitanju dokumenti na više stranica).
14.10.2021 | 15:56
Pa fancy je eto jer treba temu otvoriti za to i covjek jos uvijek ne zna sta konkretno treba da kupi. Objasnjeno mu jedino da mora budget povecati
  • Daddo
  • Posjetitelj
14.10.2021 | 16:28
Nek si mu ti preporučio mobitel za ispis i kopiranje.
14.10.2021 | 18:57
Ma nisam preporucio nista. Samo sam, iz znatizelje, pitao sta ljudi inace skeniraju u zivotu.
  • Daddo
  • Posjetitelj
14.10.2021 | 19:31
Da imaš zdravstveno i da si ozbiljnije bolestan (ili ideš poslovat u RH), znao bi.

Recimo meni skener i printer trebaju 6 puta godišnje doma. Ali žena koja radi od doma već 2 godine mora pun k toga potpisat, ručno ispunit, isprintat, skenirat i vratit u PDF-u mailom.

I otprilike dvaput mjesečno slat uputnice skenirane i hrpu nalaza i dokumentacije.

No back on topic:

Čovjek je tražio color laser s duplex ispisom i kopirkom. Sam duplex feature je 100 EUR. Color multifunkcijski nije ispod 2500 kn. Ako tome dodaš žičanu mrežu i wifi cijena skače za 100 EUR. Većina proizvođača ima poluproizvode pa skeniranje radi kao WIA, TWAIN i WSD na Windowsima dok na Macu radi polovično i traljavo i uglavnom službeno samo do El Capitana. I to radi skener ako je direktno pisač USB kabelom spojen. Sken u network folder rezerviran je za biznis klasu uređaja (to je ovaj s linka od 4000 kn).

Cijeloj priči ne pomaže ni to da je Apple počeo proizvodnju vlastitog SoC-a i da je službena podrška za printere AirPrint.
15.10.2021 | 22:52
bas sam prije koji dan bacio Samsung C3060nd, jednostavno mu je crkla mrezna kartica, a nema druge ploce za kupit, ostalo mi je jos tonera od njega...

i sam trazim nekakvo rijesenje za sebe u smijeru multifunkcijskog uredaja, meni je veliki problem i njihova velicina odnosno gdje ga drzat u stanu.

sad se dosta reklamiraju i guraju EkoTank uredaji sa ogromnim tankovima i jeftinom tintom te tisucama stranica koje mogu ispisat, no imaju iste mane kao ostali printeri koji koriste inkjet tehnologiju... a i nekima je "rest" toner nemoguce zamjenit...
16.10.2021 | 12:16
Multi funkcijski su sranje, sve je u njemu prosječno.
Uzmi pošteni printer i skener ili već kako ti treba što pošteno.
Ja imam Epson L310 (mali kućni printer) i Canon CanoScan 8800F jer mi je skener važniji od printera.
16.10.2021 | 20:09
jura22 kaže:
Multi funkcijski su sranje, sve je u njemu prosječno.
Uzmi pošteni printer i skener ili već kako ti treba što pošteno.
Ja imam Epson L310 (mali kućni printer) i Canon CanoScan 8800F jer mi je skener važniji od printera.



uzeo sam Epson ECOTANK ET-2820,

a Samsunga laser mono i jedan Canon skener imam ako zatrebaju samo ih nemam gdje uvijek drzat na stolu....
16.10.2021 | 20:45
drlovric kaže:
Ma nisam preporucio nista. Samo sam, iz znatizelje, pitao sta ljudi inace skeniraju u zivotu.


neka nisi preporucio, al si natuknuo skeniranje sa mobitelom, o tome nisam nikada razmisljao, al je dobro znati da i to postoji i da dosta dobro radi.
17.10.2021 | 06:24
Robert_84 kaže:
drlovric kaže:
Ma nisam preporucio nista. Samo sam, iz znatizelje, pitao sta ljudi inace skeniraju u zivotu.


neka nisi preporucio, al si natuknuo skeniranje sa mobitelom, o tome nisam nikada razmisljao, al je dobro znati da i to postoji i da dosta dobro radi.


Radi zaista dobro za sken dokumenata, supruga je stalno morala skenirati neke dokumente za posao, imali smo skener koji je krepao i onda je otkrila neku dobru mobilnu aplikaciju za skeniranje i to radi odlicno.
17.10.2021 | 07:33
Ovisi za koju ti svrhu treba. Ako pričamo o listu papira s nečijim potpisom na dnu, za to ti ne treba skeniranje uopće. Nadrljaš svoj potpis prstom na mobitelu i nakeljiš ga na što god želiš. I to već godinama. Čak i na android govancima.

Meni je aplikacija za skeniranje mobitelom vrlo upotrebljiva za terensko snimanje. Dođem negdje u tehnički izvid, nađem postojeću dokumentaciju, otvorim scan aplikaciju, poslikam stranicu po stranicu, a aplikacija sve uredi, izravna sliku na ortofoto, uredi oštrinu i paletu boja, napravi PDF i uploada na neki cloud.

Da je dobra za neko "ozbiljno" skeniranje - nije. Svjetlosni uvjeti nisu kontrolirani, iskrivljeno na kutovima, neoštro... božesačuvaj.

Dakle, sve ovisi o tome što ti treba točno.
17.10.2021 | 07:35
Koje programe koristite na telefonima za skeniranje?
17.10.2021 | 07:46
Za "ozbiljno" skeniranje se ne kupuje ni multifukcijski uredjaj. Ni meni ni njoj skeniranje uopce ne treba, treba korporaciji dok nas sodomizira.

Gospodja na iOSu koristi Scanner Pro:
apps.apple.com/us/app/scanner-pro-document-scanning/id333710667

Ja na Androidu Turbo Scan:
play.google.com/store/apps/details?id=co...&hl=en&gl=US

Zadovoljni smo oboje.
17.10.2021 | 10:19
Ja koristim CamScanner na iOSu. Isto sam zadovoljan, jer ne plaćam ništa. Da plaćam koliko traže za micanje reklama, ne bih bio, jer je loše napisana. Naime, bolji scan ispadne kad napraviš fotku stock camera aplikacijom pa je daš njemu da je obradi, nego kad slikaš dokument istom tom kamerom kroz scanner aplikaciju.
17.10.2021 | 10:24
Ima tih aplikacija k'o dreka i nazalost vecina su lose. Mi smo konacno naletili na ove koje smo platili i rade odlicno.
17.10.2021 | 10:24
Riba kaže:
Za "ozbiljno" skeniranje se ne kupuje ni multifukcijski uredjaj.


Slažem se. Zar sam ja negdje spomenuo multifunkcijski uređaj?
Iako, moram reći, tu pričamo o MF uređajima tog (stolnog) ranga. Ja u uredu imam u najmu Konica Minolta Bizhub. Možeš birati kvalitetu skeniranja, isto kao i skeniraš li list po list, ili kroz ADF, jednostrano ili dvostrano, od formata A6 do 1.5A3 (297x630 mm), itd. Možda skener ne bi zadovoljio nekog tko ima vrlo visoke i vrlo specifične zahtjeve, radi neke profesionalne obrade fotografija i sl, ali ja to ne znam procijeniti. Ja sam na njemu skenirao i neke vrlo stare fotografije, sa 600dpi, u nekomprimirani TIFF, pregledavao rezultat s vrlo velikim uvećanjem i nisam našao zamjerku.
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 13 sati, 22 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Air, Ender, Maxxy, Riba, temeljnik, Anonimci (564)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.29 Seconds

Provided by iJoomla SEO