NAS rješenje za Apple okolinu
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

NAS rješenje za Apple okolinu


28.02.2018 | 22:38
Koliko dugo ti na toj trenutnoj brzini treba da od logiranja preko quickconnect.to dođeš do potpuno učitane stranice?
28.02.2018 | 22:39
Hvala na odgovoru. A koji ruter koristiš? Njihov ili si kupio neki svoj? Pisao si o tome već znam, ali zaboravih. Mislim da koristiš neki Synology ruter, ako se ne varam?
28.02.2018 | 22:42
energyman kaže:
Koliko dugo ti na toj trenutnoj brzini treba da od logiranja preko quickconnect.to dođeš do potpuno učitane stranice?

Energyman, sada si mene zainteresirao. Odem na stranicu, doslovno upišem quckconnect.to - i javi mi ovo:
Screenshot2018-02-2822.40.47.png
28.02.2018 | 22:44
energyman kaže:
Koliko dugo ti na toj trenutnoj brzini treba da od logiranja preko quickconnect.to dođeš do potpuno učitane stranice?


Ne koristim QC već DDNS (SSLa od LetsEncrypta). Sve je još dodatno tunelirano preko VPNa u Švicarskoj i treba mi jedno 1-2 sekunde da dođem na početnu stranicu od DSMa nakon što se logiram.

Kloba kaže:
Hvala na odgovoru. A koji ruter koristiš? Njihov ili si kupio neki svoj? Pisao si o tome već znam, ali zaboravih. Mislim da koristiš neki Synology ruter, ako se ne varam?


tcom ruter je u bridge modeu, a da koristim od Synologya RT1900AC model.
28.02.2018 | 22:46
Hm, to je stvarno brzo, ja moram čekafi 5-10 sekundi nakon logina da mi se sve učita.
28.02.2018 | 22:47
Kloba kaže:
energyman kaže:
Koliko dugo ti na toj trenutnoj brzini treba da od logiranja preko quickconnect.to dođeš do potpuno učitane stranice?

Energyman, sada si mene zainteresirao. Odem na stranicu, doslovno upišem quckconnect.to - i javi mi ovo:
Screenshot2018-02-2822.40.47.png


Nisam siguran da je Energy mislio na konkretan pristup stranici Quickconnect-a već pristup samom sučelju NASa kojem bi se pristupilo preko njegovog jedinstvenog QC ID-a.
28.02.2018 | 22:47
Rusty, ja bih koristio NAS za ovo za što ga i Daddo koristi, samo da ti kažem. Imaš neki prijedlog, da bude Synology, ali ne treba biti zvijer kao tvoj.
EDIT:
Thanks na odgovoru oko quickconnecta.
28.02.2018 | 22:48
Kloba kaže:
Rusty, ja bih koristio NAS za ovo za što ga i Daddo koristi, samo da ti kažem. Imaš neki prijedlog, da bude Synology, ali ne treba biti zvijer kao tvoj.


DS218j onda. Više nego dovoljan entry model.
28.02.2018 | 22:48
energyman kaže:
Hm, to je stvarno brzo, ja moram čekafi 5-10 sekundi nakon logina da mi se sve učita.


A koji je NAS konkretno?

Samo da dodam da loading na recimo 412+ modelu traje oko 3-4 sekunde (pogotovo ako loada neki prozor ili više njih). 918+ je gotovo momentalan neovisno o tome da li je lokalni ili remote pristup
28.02.2018 | 22:49
Ajde baš ga idem pogledati.
28.02.2018 | 22:53
Ima mrak uređaja, baš gledam. Samo tome treba dodati diskove, da barem jedan bude SSD... Sakupi se cijena. I nemam pojma gdje to u Zagrebu kupiti.
EDIT:
Ima u Linksu, baš gledam. Idem se igrati kao da kupujem, da vidim do koje ću cifre doć. Kakav SSD tražim. Nešto pričate nekakav NEO nešto? Nisam pozorno pratio...
28.02.2018 | 22:56
nabava.net pa pogledaj. Ima jako puno dućana koji prodaju njih. Osobno mogu samo poyitivno pohvaliti Tecomtrade d.o.o preko kojih sa m kupio sve od Synologya u zadnjih 9 godina, a nikada nisam ni upoznao ljude niti bio gore kod njih. Primjerice 918+ je kod njih za razliku od Linksa, 1000kn jeftiniji.

www.tecomtrade.hr
28.02.2018 | 23:01
Čovječe, ja sam mislio da Rusty ima otprilike najskuplji Synology, a kad ono - ima ih i po 24000 kuna. Nisam znao da su do tih cijena došli ti uređaji. No, to je vjerojatno profi uredska oprema.
Evo, eksterno kućište SYNOLOGY RS3617RPxs RackStation 12-bay NAS server u Linksu laganih 27.520,55 kn.
28.02.2018 | 23:02
rusty kaže:
nabava.net pa pogledaj. Ima jako puno dućana koji prodaju njih. Osobno mogu samo poyitivno pohvaliti Tecomtrade d.o.o preko kojih sa m kupio sve od Synologya u zadnjih 9 godina, a nikada nisam ni upoznao ljude niti bio gore kod njih. Primjerice 918+ je kod njih za razliku od Linksa, 1000kn jeftiniji.

www.tecomtrade.hr

E, ovo je jako vrijedna info. Soma kuna je soma kuna. Svaka ti čast!
28.02.2018 | 23:04
Kloba kaže:
Ima mrak uređaja, baš gledam. Samo tome treba dodati diskove, da barem jedan bude SSD... Sakupi se cijena. I nemam pojma gdje to u Zagrebu kupiti.
EDIT:
Ima u Linksu, baš gledam. Idem se igrati kao da kupujem, da vidim do koje ću cifre doć. Kakav SSD tražim. Nešto pričate nekakav NEO nešto? Nisam pozorno pratio...


Ne bih ti preporučio Links čisto zato jer su poprilično skupi, nepotrebno.

Što se SSDa tiče ne će svi modeli biti kompatibilni sa njima niti ćeš moći sve vrste SSDa staviti u njih. Dakle m2 (nvme) ide u samo neke modele i to kao cache, ne kao disk za storage. U 2bay modele i to ove J serije ti ne bi preporučio stavljati SSD, jer cpu i ram treba pratiti te brzine i mislim da će ti oni postati usko grlo vrlo brzo, a ostati ćeš bez prostora. Idi sa klasičnim kapacitivnim diskovima
28.02.2018 | 23:05
Kako ja uvijek moram imati neku sredinu, po mogućnosti i iznad sredine - zapeo mi je za oko model SYNOLOGY DS218PLAY DiskStation 2-bay NAS server, 2.5"/3.5" HDD/SSD podrška, Wake on LAN/WAN, Floating Point, 1GB, G-LAN. Jest da on sam stoji 2280 kn, ali....
28.02.2018 | 23:06
Kloba kaže:
Čovječe, ja sam mislio da Rusty ima otprilike najskuplji Synology, a kad ono - ima ih i po 24000 kuna. Nisam znao da su do tih cijena došli ti uređaji. No, to je vjerojatno profi uredska oprema.
Evo, eksterno kućište SYNOLOGY RS3617RPxs RackStation 12-bay NAS server u Linksu laganih 27.520,55 kn.


Ubo bi ja jedan takav da ga imam gdje staviti to je ipak RS model (rack station), a za to mi treba barem 1m dubine, poseban prostor i jasno solidno struje
28.02.2018 | 23:07
Evo, sada sam ti napisao koji bi model uzeo. I kojima ga diskovima napuniti? Koliko se sjećam, ti si uzeo dva klasična po 4TB svaki (ako se dobro sjećam), i dva SSD-a po 256 GB svaki?
28.02.2018 | 23:10
rusty kaže:
Ubo bi ja jedan takav da ga imam gdje staviti to je ipak RS model (rack station), a za to mi treba barem 1m dubine, poseban prostor i jasno solidno struje

Sada si me podsjetio da sam neki dan pročitao vijest kako se Elektroprivreda Srbije tek OVE godine mogla pohvaliti da je lani pohvatala sve kradljivce električne energije i zato posluju s plusom.
28.02.2018 | 23:10
Kloba kaže:
Evo, sada sam ti napisao koji bi model uzeo. I kojima ga diskovima napuniti? Koliko se sjećam, ti si uzeo dva klasična po 4TB svaki (ako se dobro sjećam), i dva SSD-a po 256 GB svaki?


Pazi 218play je već vrlo respektabilan model i vrijedi svake kune. Quad core cpu, 1GB rama (ali se ne može nadograditi). Ovo je još barem 2 stepenice iznad J modela.

Stavi u njega maskimalne diskove koji ti budžet dozvoljava i riješio si problem. Osobno sam išao sa 4x4TB da i 2x256GB za cache (ali taj model ima predviđene posebne slotove za to).
28.02.2018 | 23:14
Jer ovaj "moj" dozvoljava taj neo SSD?
EDIT:
Evo, gledam (na stranici Linksa) HDD-ove, i vidim da su ovi sa 4TB prostora po soma kuna. Ta dva i basta. To mi je i više nego dovoljno. Nego koja marka? Seagate, WD?
A sada na SSD...
28.02.2018 | 23:19
Ne, zato sam ti i napisao gore... ne opterećuj se sa time. Idi na standardne kapacitativne diskove i gotovo. To je NAS, a ne neki Thunderbolt externi disk koji ćeš ubost. Dakle brzina tu neće nikada biti brža od mrežne propusnosti. SSD cache modeli su tu za specifične situacije, više usera i općenito servise koje nas mora isporučiti jako brzo i prema većem broju klijenta, a play serije nisu ni zamišljene za to.

Zato, štedi pare, HDD i bok.
28.02.2018 | 23:23
rusty kaže:
Ne, zato sam ti i napisao gore... ne opterećuj se sa time. Idi na standardne kapacitativne diskove i gotovo. To je NAS, a ne neki Thunderbolt externi disk koji ćeš ubost. Dakle brzina tu neće nikada biti brža od mrežne propusnosti. SSD cache modeli su tu za specifične situacije, više usera i općenito servise koje nas mora isporučiti jako brzo i prema većem broju klijenta, a play serije nisu ni zamišljene za to.

Zato, štedi pare, HDD i bok.

Aha, OK. Znači dva od 4 TB i dva će mi slota ostati prazna, jel tako?
Ukupna cifra (u Linksu) 4300, ako sam dobro zbrojio.
  • Daddo
  • Posjetitelj
28.02.2018 | 23:23
Tecomtrade je blizu mene i oni su službeni zastupnik za Synology u RH.

Za ovo za što ga daddo koristi, kloba, 218j je odličan izbor... iako, ako si baš jako low budget i onaj sa jednom ladicom za disk će ti biti ok (ja sam gledao i 115j koji je MPC-a 800-ak kn + disk veličine po izboru).

SSD ti u tom rangu uređaja zaista ne treba, pogotovo ne za tu namjenu (download). A pazi na ebayu ima polovni 211j sa 2x1TB HDD-om za 90 EUR + shipping. I opet, za tvoje potrebe - i više no dosta.

Još jednom... hvala Rusty... i VPN je up & running... sad mogu i ne bit doma a bit doma.
28.02.2018 | 23:25
Thanks Daddo. Samo maštam.
Šta će na koncu ispasti (i kada) pitanje je. Ali činjenica je da me rusty zaista zainteresirao za to, a Daddo dao točku na i u privatnim porukama.
28.02.2018 | 23:26
Kloba kaže:
rusty kaže:
Ne, zato sam ti i napisao gore... ne opterećuj se sa time. Idi na standardne kapacitativne diskove i gotovo. To je NAS, a ne neki Thunderbolt externi disk koji ćeš ubost. Dakle brzina tu neće nikada biti brža od mrežne propusnosti. SSD cache modeli su tu za specifične situacije, više usera i općenito servise koje nas mora isporučiti jako brzo i prema većem broju klijenta, a play serije nisu ni zamišljene za to.

Zato, štedi pare, HDD i bok.

Aha, OK. Znači dva od 4 TB i dva će mi slota ostati prazna, jel tako?
Ukupna cifra (u Linksu) 4300, ako sam dobro zbrojio.


A ne ne. 218 je 2bay model. 2, je oznaka max broja diskova, a x18 je godina proizvodnje. Dakle nema nego 2 slota.
28.02.2018 | 23:27
Vidiš, tumple...
Rusty, hvala još jednom što si odvojio vremena za savjete.
28.02.2018 | 23:31
Da, malo se nabere tih kuna... Treba pošteno odlučiti za što ti uređaj treba, iako sam osobno pobornik da se uzme ono što se maksimalno može u tom trenutku jer nikada ne znaš što bi mogao koristiti kada ti se mogućnosti ponude, a to ovi uređaji definitivno nude. U tim trenucima bolji modeli imaju prednost.

S druge strane ako je to uređaj za 1-2 bitne zadaće i svega nekoliko korisnika, možda ipak ne treba bacati pare. Daddo ti je dobro rekao.
28.02.2018 | 23:33
Rusty, znaš onaj post gdje su članovi slikali svoje kućne setupove? E stvarno bih htio vidjeti kako to kod tebe izgleda. Imaš onu 5K iMac mrcinu, sada ovaj Synology, kada dođe HomePod uzmi si dva i stavi ih za zvučnike (vidio sam tipa na YouTubeu da je to napravio, veli da je zvuk fenomenalan).
28.02.2018 | 23:35
rusty kaže:
Daddo ti je dobro rekao.

Znam da Daddo dobro govori. Vjerujem mu skroz.
EDIT:
Sada sam pustio mašti na volju. Ideja (želja) se rodila. Sada ju treba realizirati.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 37 minuta
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.37 Seconds

Provided by iJoomla SEO