NAS rješenje za Apple okolinu
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

NAS rješenje za Apple okolinu


28.02.2018 | 22:38
Koliko dugo ti na toj trenutnoj brzini treba da od logiranja preko quickconnect.to dođeš do potpuno učitane stranice?
28.02.2018 | 22:39
Hvala na odgovoru. A koji ruter koristiš? Njihov ili si kupio neki svoj? Pisao si o tome već znam, ali zaboravih. Mislim da koristiš neki Synology ruter, ako se ne varam?
28.02.2018 | 22:42
energyman kaže:
Koliko dugo ti na toj trenutnoj brzini treba da od logiranja preko quickconnect.to dođeš do potpuno učitane stranice?

Energyman, sada si mene zainteresirao. Odem na stranicu, doslovno upišem quckconnect.to - i javi mi ovo:
Screenshot2018-02-2822.40.47.png
28.02.2018 | 22:44
energyman kaže:
Koliko dugo ti na toj trenutnoj brzini treba da od logiranja preko quickconnect.to dođeš do potpuno učitane stranice?


Ne koristim QC već DDNS (SSLa od LetsEncrypta). Sve je još dodatno tunelirano preko VPNa u Švicarskoj i treba mi jedno 1-2 sekunde da dođem na početnu stranicu od DSMa nakon što se logiram.

Kloba kaže:
Hvala na odgovoru. A koji ruter koristiš? Njihov ili si kupio neki svoj? Pisao si o tome već znam, ali zaboravih. Mislim da koristiš neki Synology ruter, ako se ne varam?


tcom ruter je u bridge modeu, a da koristim od Synologya RT1900AC model.
28.02.2018 | 22:46
Hm, to je stvarno brzo, ja moram čekafi 5-10 sekundi nakon logina da mi se sve učita.
28.02.2018 | 22:47
Kloba kaže:
energyman kaže:
Koliko dugo ti na toj trenutnoj brzini treba da od logiranja preko quickconnect.to dođeš do potpuno učitane stranice?

Energyman, sada si mene zainteresirao. Odem na stranicu, doslovno upišem quckconnect.to - i javi mi ovo:
Screenshot2018-02-2822.40.47.png


Nisam siguran da je Energy mislio na konkretan pristup stranici Quickconnect-a već pristup samom sučelju NASa kojem bi se pristupilo preko njegovog jedinstvenog QC ID-a.
28.02.2018 | 22:47
Rusty, ja bih koristio NAS za ovo za što ga i Daddo koristi, samo da ti kažem. Imaš neki prijedlog, da bude Synology, ali ne treba biti zvijer kao tvoj.
EDIT:
Thanks na odgovoru oko quickconnecta.
28.02.2018 | 22:48
Kloba kaže:
Rusty, ja bih koristio NAS za ovo za što ga i Daddo koristi, samo da ti kažem. Imaš neki prijedlog, da bude Synology, ali ne treba biti zvijer kao tvoj.


DS218j onda. Više nego dovoljan entry model.
28.02.2018 | 22:48
energyman kaže:
Hm, to je stvarno brzo, ja moram čekafi 5-10 sekundi nakon logina da mi se sve učita.


A koji je NAS konkretno?

Samo da dodam da loading na recimo 412+ modelu traje oko 3-4 sekunde (pogotovo ako loada neki prozor ili više njih). 918+ je gotovo momentalan neovisno o tome da li je lokalni ili remote pristup
28.02.2018 | 22:49
Ajde baš ga idem pogledati.
28.02.2018 | 22:53
Ima mrak uređaja, baš gledam. Samo tome treba dodati diskove, da barem jedan bude SSD... Sakupi se cijena. I nemam pojma gdje to u Zagrebu kupiti.
EDIT:
Ima u Linksu, baš gledam. Idem se igrati kao da kupujem, da vidim do koje ću cifre doć. Kakav SSD tražim. Nešto pričate nekakav NEO nešto? Nisam pozorno pratio...
28.02.2018 | 22:56
nabava.net pa pogledaj. Ima jako puno dućana koji prodaju njih. Osobno mogu samo poyitivno pohvaliti Tecomtrade d.o.o preko kojih sa m kupio sve od Synologya u zadnjih 9 godina, a nikada nisam ni upoznao ljude niti bio gore kod njih. Primjerice 918+ je kod njih za razliku od Linksa, 1000kn jeftiniji.

www.tecomtrade.hr
28.02.2018 | 23:01
Čovječe, ja sam mislio da Rusty ima otprilike najskuplji Synology, a kad ono - ima ih i po 24000 kuna. Nisam znao da su do tih cijena došli ti uređaji. No, to je vjerojatno profi uredska oprema.
Evo, eksterno kućište SYNOLOGY RS3617RPxs RackStation 12-bay NAS server u Linksu laganih 27.520,55 kn.
28.02.2018 | 23:02
rusty kaže:
nabava.net pa pogledaj. Ima jako puno dućana koji prodaju njih. Osobno mogu samo poyitivno pohvaliti Tecomtrade d.o.o preko kojih sa m kupio sve od Synologya u zadnjih 9 godina, a nikada nisam ni upoznao ljude niti bio gore kod njih. Primjerice 918+ je kod njih za razliku od Linksa, 1000kn jeftiniji.

www.tecomtrade.hr

E, ovo je jako vrijedna info. Soma kuna je soma kuna. Svaka ti čast!
28.02.2018 | 23:04
Kloba kaže:
Ima mrak uređaja, baš gledam. Samo tome treba dodati diskove, da barem jedan bude SSD... Sakupi se cijena. I nemam pojma gdje to u Zagrebu kupiti.
EDIT:
Ima u Linksu, baš gledam. Idem se igrati kao da kupujem, da vidim do koje ću cifre doć. Kakav SSD tražim. Nešto pričate nekakav NEO nešto? Nisam pozorno pratio...


Ne bih ti preporučio Links čisto zato jer su poprilično skupi, nepotrebno.

Što se SSDa tiče ne će svi modeli biti kompatibilni sa njima niti ćeš moći sve vrste SSDa staviti u njih. Dakle m2 (nvme) ide u samo neke modele i to kao cache, ne kao disk za storage. U 2bay modele i to ove J serije ti ne bi preporučio stavljati SSD, jer cpu i ram treba pratiti te brzine i mislim da će ti oni postati usko grlo vrlo brzo, a ostati ćeš bez prostora. Idi sa klasičnim kapacitivnim diskovima
28.02.2018 | 23:05
Kako ja uvijek moram imati neku sredinu, po mogućnosti i iznad sredine - zapeo mi je za oko model SYNOLOGY DS218PLAY DiskStation 2-bay NAS server, 2.5"/3.5" HDD/SSD podrška, Wake on LAN/WAN, Floating Point, 1GB, G-LAN. Jest da on sam stoji 2280 kn, ali....
28.02.2018 | 23:06
Kloba kaže:
Čovječe, ja sam mislio da Rusty ima otprilike najskuplji Synology, a kad ono - ima ih i po 24000 kuna. Nisam znao da su do tih cijena došli ti uređaji. No, to je vjerojatno profi uredska oprema.
Evo, eksterno kućište SYNOLOGY RS3617RPxs RackStation 12-bay NAS server u Linksu laganih 27.520,55 kn.


Ubo bi ja jedan takav da ga imam gdje staviti to je ipak RS model (rack station), a za to mi treba barem 1m dubine, poseban prostor i jasno solidno struje
28.02.2018 | 23:07
Evo, sada sam ti napisao koji bi model uzeo. I kojima ga diskovima napuniti? Koliko se sjećam, ti si uzeo dva klasična po 4TB svaki (ako se dobro sjećam), i dva SSD-a po 256 GB svaki?
28.02.2018 | 23:10
rusty kaže:
Ubo bi ja jedan takav da ga imam gdje staviti to je ipak RS model (rack station), a za to mi treba barem 1m dubine, poseban prostor i jasno solidno struje

Sada si me podsjetio da sam neki dan pročitao vijest kako se Elektroprivreda Srbije tek OVE godine mogla pohvaliti da je lani pohvatala sve kradljivce električne energije i zato posluju s plusom.
28.02.2018 | 23:10
Kloba kaže:
Evo, sada sam ti napisao koji bi model uzeo. I kojima ga diskovima napuniti? Koliko se sjećam, ti si uzeo dva klasična po 4TB svaki (ako se dobro sjećam), i dva SSD-a po 256 GB svaki?


Pazi 218play je već vrlo respektabilan model i vrijedi svake kune. Quad core cpu, 1GB rama (ali se ne može nadograditi). Ovo je još barem 2 stepenice iznad J modela.

Stavi u njega maskimalne diskove koji ti budžet dozvoljava i riješio si problem. Osobno sam išao sa 4x4TB da i 2x256GB za cache (ali taj model ima predviđene posebne slotove za to).
28.02.2018 | 23:14
Jer ovaj "moj" dozvoljava taj neo SSD?
EDIT:
Evo, gledam (na stranici Linksa) HDD-ove, i vidim da su ovi sa 4TB prostora po soma kuna. Ta dva i basta. To mi je i više nego dovoljno. Nego koja marka? Seagate, WD?
A sada na SSD...
28.02.2018 | 23:19
Ne, zato sam ti i napisao gore... ne opterećuj se sa time. Idi na standardne kapacitativne diskove i gotovo. To je NAS, a ne neki Thunderbolt externi disk koji ćeš ubost. Dakle brzina tu neće nikada biti brža od mrežne propusnosti. SSD cache modeli su tu za specifične situacije, više usera i općenito servise koje nas mora isporučiti jako brzo i prema većem broju klijenta, a play serije nisu ni zamišljene za to.

Zato, štedi pare, HDD i bok.
28.02.2018 | 23:23
rusty kaže:
Ne, zato sam ti i napisao gore... ne opterećuj se sa time. Idi na standardne kapacitativne diskove i gotovo. To je NAS, a ne neki Thunderbolt externi disk koji ćeš ubost. Dakle brzina tu neće nikada biti brža od mrežne propusnosti. SSD cache modeli su tu za specifične situacije, više usera i općenito servise koje nas mora isporučiti jako brzo i prema većem broju klijenta, a play serije nisu ni zamišljene za to.

Zato, štedi pare, HDD i bok.

Aha, OK. Znači dva od 4 TB i dva će mi slota ostati prazna, jel tako?
Ukupna cifra (u Linksu) 4300, ako sam dobro zbrojio.
  • Daddo
  • Posjetitelj
28.02.2018 | 23:23
Tecomtrade je blizu mene i oni su službeni zastupnik za Synology u RH.

Za ovo za što ga daddo koristi, kloba, 218j je odličan izbor... iako, ako si baš jako low budget i onaj sa jednom ladicom za disk će ti biti ok (ja sam gledao i 115j koji je MPC-a 800-ak kn + disk veličine po izboru).

SSD ti u tom rangu uređaja zaista ne treba, pogotovo ne za tu namjenu (download). A pazi na ebayu ima polovni 211j sa 2x1TB HDD-om za 90 EUR + shipping. I opet, za tvoje potrebe - i više no dosta.

Još jednom... hvala Rusty... i VPN je up & running... sad mogu i ne bit doma a bit doma.
28.02.2018 | 23:25
Thanks Daddo. Samo maštam.
Šta će na koncu ispasti (i kada) pitanje je. Ali činjenica je da me rusty zaista zainteresirao za to, a Daddo dao točku na i u privatnim porukama.
28.02.2018 | 23:26
Kloba kaže:
rusty kaže:
Ne, zato sam ti i napisao gore... ne opterećuj se sa time. Idi na standardne kapacitativne diskove i gotovo. To je NAS, a ne neki Thunderbolt externi disk koji ćeš ubost. Dakle brzina tu neće nikada biti brža od mrežne propusnosti. SSD cache modeli su tu za specifične situacije, više usera i općenito servise koje nas mora isporučiti jako brzo i prema većem broju klijenta, a play serije nisu ni zamišljene za to.

Zato, štedi pare, HDD i bok.

Aha, OK. Znači dva od 4 TB i dva će mi slota ostati prazna, jel tako?
Ukupna cifra (u Linksu) 4300, ako sam dobro zbrojio.


A ne ne. 218 je 2bay model. 2, je oznaka max broja diskova, a x18 je godina proizvodnje. Dakle nema nego 2 slota.
28.02.2018 | 23:27
Vidiš, tumple...
Rusty, hvala još jednom što si odvojio vremena za savjete.
28.02.2018 | 23:31
Da, malo se nabere tih kuna... Treba pošteno odlučiti za što ti uređaj treba, iako sam osobno pobornik da se uzme ono što se maksimalno može u tom trenutku jer nikada ne znaš što bi mogao koristiti kada ti se mogućnosti ponude, a to ovi uređaji definitivno nude. U tim trenucima bolji modeli imaju prednost.

S druge strane ako je to uređaj za 1-2 bitne zadaće i svega nekoliko korisnika, možda ipak ne treba bacati pare. Daddo ti je dobro rekao.
28.02.2018 | 23:33
Rusty, znaš onaj post gdje su članovi slikali svoje kućne setupove? E stvarno bih htio vidjeti kako to kod tebe izgleda. Imaš onu 5K iMac mrcinu, sada ovaj Synology, kada dođe HomePod uzmi si dva i stavi ih za zvučnike (vidio sam tipa na YouTubeu da je to napravio, veli da je zvuk fenomenalan).
28.02.2018 | 23:35
rusty kaže:
Daddo ti je dobro rekao.

Znam da Daddo dobro govori. Vjerujem mu skroz.
EDIT:
Sada sam pustio mašti na volju. Ideja (želja) se rodila. Sada ju treba realizirati.
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 dan, 1 sat
  • dpasaric: Nema, možda nešto sitno što je lokalno na lageru.
  • zvone: Mislim da u istylwu imaju jos stare cijene. Ili?
  • dpasaric: Klijent jučer poželio kupiti jedan solidan MacBook Pro 16", cijena nešto iznad 3.000 € PDV. Što mislite koliko je nakon poskupljenja radne memorije? 3.500 € PDV... veselo...
  • dpasaric: Hardver koji mi je trebao doći na review nažalost kasni! Nadam se da će uskoro! :)
  • Pongy75: @smayoo - Victoria!!!
  • smayoo: MX Master FTW! :)
  • zoranowsky: Od mene isto glas za MX master
  • Pongy75: Palac gore za Logitech MX Master! Od Magic mouse zabolinruka nakon duljeg rada.
  • Tito: MAgic mouse - najbolji mis ikada!!!
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.71 Seconds

Provided by iJoomla SEO