NAS rješenje za Apple okolinu
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

NAS rješenje za Apple okolinu


28.02.2018 | 23:44
Kod mene je to vrlo kompaktno složeno, ovo je tower dio stola gdje je synology svijet (dolje desno je i EATON UPS, desno od NASeva):

www.instagram.com/p/BfU9JmOhzCv/

A ovo je gornji dio stola (stare slike starog iMaca, ali eto sada je isti samo tanji ):

www.instagram.com/p/BXcpaDqhSLc/
www.instagram.com/p/BZef9BMBQzH/

Pošto sam vampir po prirodi, slike su u mraku uglavnom, nema ništa kataloški reprezentativno
01.03.2018 | 05:38
Kako bi Oliver Mlakar rekao (uz mlataranje rukom gore dolje):
"Pa to je izvrsno, izvrsno, izvrsno!!! Krasno ste to napravili, svaka vam čast, gospodine!"

Nego na gornjoj polici na prvoj ili drugoj slici, kraj Synology rutera, imaš neku aparaturu u torbici koja me podsjetila na ono što nose ljudi koji imaju loše srce uvijek na sebi, onu medicinsku pumpu.
Što je to?
  • Daddo
  • Posjetitelj
01.03.2018 | 06:09
Kloba pa napisao ti je čovjek: "Also a #owc elite mini drive for those fast transfers that fit your pocket."

Dakle radi se o vanjskom disku. "That fits your pocket" bi značilo da je 2.5". Kapacitet i sučelje spajanja na slici ne vidimo.

Inače, vrlo vrlo... khm, setup.

Ispravak, vidimo sučelje... kabel je ako dobro razaznajem - firewire.
01.03.2018 | 06:43
Da to je OWC elite mini drive, 2,5” kućište. 2xFW800 port plus 3,1USB port. Unutra je 2,5” SSD od 240GB. Tamo su jos neki mrežni i fw kabeli bili u trenutku slikanja.
01.03.2018 | 07:21
Daddo, hvala na pojašnjenju, a Rusty, znaš onu "joooj, šta bi dao da menjamo mesto!"
EDIT:
Sada ozbiljno, setup ti je stvarno izvrstan. Ako ti se da, i ako uopće to želiš napraviti, bi li slikao jednu fotku iz daljine - da se vidi komplet? Ono, sve u jednom kadru, makar Pano.
Ako ti se neda, zanemari ovo.
01.03.2018 | 08:39
IMG_4182.JPG


Evo jedna starija slika. Stari iMac i stari NAS, ali to je to.
01.03.2018 | 10:09
Dobro izgleda!
Zamišljam iMac 5K i ovaj novi Synoogy koji imaš na tom stolu i mislim si - koliko tisuća kuna na metru kvadratnom.
Fali ti samo Aeron stolica, ili i to imaš?
01.03.2018 | 10:12
Gledao sam i nju, ali mi je iskreno malo prevelika za taj kutak, tako da sam uzeo nešto malo 'uže'.
01.03.2018 | 10:43
Imam još jedno silly pitanje. Lijevo ti je Darth Vader, who's the guy on the right?
Ovaj s četiri ruke?
01.03.2018 | 10:52
@Kloba onaj desno je General Grievous, ali onaj livo nije Vader. Mrak je pa je tesko prepoznati ko je, ali definitivno nije Vader. Meni vise baca na Sidiousa, ali ono sto drzi mi vise lici na wand nego lightsaber pa bi moga biti i Voldemort.
01.03.2018 | 10:58
Da stvarno. Kada bolje pogledaš, ta kapuljača - stvarno liči na Sidiousa. Nema tko drugi biti. Mada imaš pravo sa štapom, možda je i Voldemort. To će nam Rusty morati otkriti.
Ja sam kapuljaču zamjenio za kacigu od Vadera...
01.03.2018 | 11:01
LOTR - Nazgul
01.03.2018 | 11:03
Aha!!!
Hvala na pojašnjenju!
Nego, ne sjećam se ovog generala (pogledao na Wikipediji) svih druidskih vojska; u kojem se nastavku on pojavljuje?
Rusty, ti si onaj lik koji u kinu navija za negativce?
01.03.2018 | 11:14
Grievous je u filmovima samo u epizodi III, ali nema ga bas puno, jer ga brzo ubije Obi-Wan (“So uncivilized”), ali zato ga ima jako puno u Clone Wars (sto je logicno s obzirom na njegovu poziciju).
01.03.2018 | 11:16
rusty kaže:
energyman kaže:
Hm, to je stvarno brzo, ja moram čekafi 5-10 sekundi nakon logina da mi se sve učita.


A koji je NAS konkretno?

Samo da dodam da loading na recimo 412+ modelu traje oko 3-4 sekunde (pogotovo ako loada neki prozor ili više njih). 918+ je gotovo momentalan neovisno o tome da li je lokalni ili remote pristup


115j, vjerojatno je do toga, malo rama i kakav takav procesor. Taj je bio entry level pa smo ga uzeli. Morat cu ustediti nesto para pa uzeti neki jaci
01.03.2018 | 11:59
Thanks, songoku!
Sve u svemu, rusty - zaista super setup sa zgodnim dodacima.
01.03.2018 | 12:42
Da ja sam više za dark side i negativce . Tako je, Grievous je najviše bio u periodu clon ratova i prektički ga ima u svih 6 sezona Clone Wars animirane serije (koju obožavam kao i sve ostalo SW).

@Energyman, da sigurno je do samog uređaja. Ja sam isto na 211j imalo loading po 10-15 sek sigurno na zadnjem 6.1.5 verziji.
01.03.2018 | 12:54
Baš me zanima koliko članova Jabučnjaka koristi NAS.
Kako idu godine, kao da se sve više ljudi okreće tom rješenju čuvanja podataka i pristupa njima.
I, možda krivo pretpostavljam, ali čini mi se da jednom kada odluče uzeti NAS, najčešće je Synology.
01.03.2018 | 16:19
Reci mi @rusty koliko često čistiš svoj NAS. Neki dan sam brisao prašinu i vidio da ima toga poprilično. Vjerovatno bi trebao stisnuti svoja dva diska, da izađu iz kučišta i onda ispuhati ili obrisati kučište i diskove ? Ima li još koja radnja kod čišćenja da mi je promakla...btw, još ga nisam niti jedamput očistio, osim što sam brisao prašinu s njega.
01.03.2018 | 18:41
Čistim ih jedno 2x godišnje. Ovisno od model uglavnom ih rastavljam tako da izvučem diskove i rastavim dijelove koje smijem toliko da ne ugrozim garanciju. Usisavanje, malo kompresiranog zraka za one dijelove do kojih ne mogu doci i naravno čišćenje ventilatora. I to je to nista specijalno.
27.03.2018 | 09:19
Gledam uzeti 4-bay NAS. Najvjerojatnije 418play.
Teže mi je odabrati diskove. Najvjerojatnije 4x6TB ali ne mogu odlučiti za proizvođača i model.

NAS će prvenstveno služiti kao file server i backup target za dva PC-a i jedan MacBook.

Trajnost diskova i niska potrošnja mi je važnija od maksimalne brzine.

WD Red, Seagate IronWolf, ... ?
27.03.2018 | 09:48
REDovi i Iron su oboje odličan izbor. Osobno imam REDove i jako sam zadovoljan. Moj 918+ sa 4x4TB + 2SSDa troši oko 4,6 kWh što ispada kikiriki. Ne vjerujem da će više kapacitativni diskovi pridonjeti više potrošnji. 418play ima skoro pa isti CPU kao i 918+ tako da očekujem da će i potošnja biti skoro pa identična.

REDovi imaju 3g jamstva, s druge strane ako možeš nabaviti HGST diskove to bi bilo super. Iako HGST su po novome WD Gold serija njihova cijena odskače od popularnih REDova pa ti vidi.

Serija 3TB koje također imam rade već 6+ godina i imao sam problema sa jednim diskom od njih 5 ukupno, sa 4TB trenutno do sada nisam imao problema.

Koliko znam što se Iron-a tiče je da su glasniji pa će možda i to biti faktor ovisno o tome gdje će NAS biti smješten
  • Daddo
  • Posjetitelj
27.03.2018 | 09:59
U mom (bivšem Rustyjevom) DS 211j su WD greenovi kojima je jamstvo isteklo 18/06/2014-e, a green serija ima 2 godine jamstvo. I još uvijek veselo rade kod mene. Da bi mi iz iskustva WD bio prvi izbor, ne bi... radije Seagate, no eto, WD greenovi rade dobro, u računalima imam WD-e (blue serija) isto, u Mac miniju je Seagate (tvornički).
23.05.2018 | 12:31
Stigao DSM 6.2

Zadnji DSM za generaciju 2011./2012. (security update će ići još 2 godine). Dosta modifikacija (ali ispod haube), upgrade sa 6.1.x aktualnih verzija je trivijalan i za sada bezbolan.

DS412+ sa udaljene lokacije 5 min sve skupa. Svi servisi rade (čak i 3rd party) tako da za razliku od 6.0 rollouta ovo je za sada bezbolno.

www.synology.com/en-global/dsm/6.2
www.synology.com/en-global/releaseNote/DS918+
23.05.2018 | 17:51
I kod mene sve brzo prošlo, dok sam skuhao kavu, bilo je gotovo
23.05.2018 | 19:12
Za DS215+ još mi ne nudi nadogradnju. Valjda bude.
23.05.2018 | 20:52
Možeš manualno skinuti instalaciju preko Download Center: www.synology.com/en-global/support/download

A ovo je direktni link za tvoj PAT
global.download.synology.com/download/DS...M_DS215%2B_23739.pat
23.05.2018 | 20:53
Pa valjda bude automatski došlo.
23.05.2018 | 20:56
Jasno, ali kako je navedeno u release notes, doći će kroz par dana... Ovo je samo ako ne želiš čekati, ali nije loše u biti ipak malo pričekati. Događalo se da su unutar 24h povukli update, tako da bolje se strpiti.
30.05.2018 | 15:20
bome prošlo i 7 dana pa još uvijek stoji 6.1.7 xD nisam htio manualno.. jel ima kakvih problema??
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 3 sati, 48 minuta
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]
  • Gjuroo: Upozorenje Apple korisnicima glede moguće krađe identiteta: [link]
  • Gjuroo: @drlovric: Sviđaju mi se oznake što nisu šareni... Taj grb sa zoo vrtom je uvijek nekako kao šaka u oko, al ajd.
  • drlovric: [link]
  • drlovric: Sitno se broji :)
  • JOHN: Sretan i blagoslovljen Uskrs!
  • Borostef: Sretan Uskrs :)
  • Miro Spiro: sretan Uskrs
  • Beli: Sretan Uskrs svima :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.14 Seconds

Provided by iJoomla SEO