Apple tv upute ukratko
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Apple tv upute ukratko


03.03.2012 | 21:00
Uspjela sam ubacit u XBMC, no toliko je hrpetinu svega krivo ocitao da ispada da imam od Independence Day (koji nemam), do Ice Age (koji nemam)...
I za SSH zip file ima Cyberduck, no nemam pojma di da ubacim taj Navi -x.zip i uf...
Ak ce se nekom dat pomoc...nastavak...
03.03.2012 | 21:56
skines Navi-X.....otvoris neki Comannder na kompu...koji ima SFTP konekciju....za user kucas (root)..za pass(alpine)....i kao sa slike ,prekopiras Navi-x.zip.....onda u XBMC odes na install addons zip...i nadjes putanju gde si ga kopirala...kliknes na njega..on sve sam raspakuje,i stavi u Programs....:)i pojaviti se Zelena ikona Navi-X...i Uzivaj...
ja za spajanje sa ATV koristim MuCommander
www.mucommander.com/
04.03.2012 | 00:13
arya kaže:

@Lihto, ne znam ti odgovor, jer imam sve engleske subse, tak da ne znam odgovor

pa jel možeš ubacit jedan hr titl i provjerit? thx
04.03.2012 | 09:14
jos jedna zanimljovost koja je mozda nekom promakla....
mozete da namestite da vam daljinac od recimo Tv,upravlja i Atv....
support.apple.com/kb/HT3296?viewlocale=en_US&locale=en_US
04.03.2012 | 14:45
Hej, ma ubacila i nasla Navi.zip i na moment mi se pojavi da je enabled i onda ga nigdje nema. Nasla sam na nekom forumu da nisam jedina s tim, pa...meh.

Hvala

I Lihto , budem, pa javim.
04.03.2012 | 14:48
I amsterdamxxx, super za remote! Znaci Logitech Harmony isto radi, toliko mi se nakupilo daljinskih, da ozbiljno razmisljam o njemu
04.03.2012 | 15:40
ma mora da imas Navi X....ako koristis fabricki skin za XBMC..Navi X..se nalazi u Programs....
a za daljinac..pa mislim da ce raditi,na bilo kom,a kamoli na Logitech-u.....
04.03.2012 | 17:15
Eto, na kraju ova tema je ispala sve samo ne ukratko.
Uglavnom, pojavio se Navi-x stvarno pod programs.
Znam da nisam luda, jer sam cak jucer rebootala ATV i nije ga tamo bilo.
No sad je.
Hvala puno jos jednom, posebno amsterdamxxx!
Aha, i Plex mi je puno pregledniji od XBMC-a, jer nemam pojma kako je ovaj uspio toliko krivi metadata ocitat, a i ne znam di da to promijenim. XBMC ima puno vise plug in-ova tak da mi je super za to.

I Lihto, skinula sam jedan hr sub i normalno se vide dijakriticki znakovi.

Sad jos samo da skuzim kak da sprijecim TV da se autoupdate i bilo bi mrak.
Nema pod Nito ta opcija nazalost - imam update i daily, monthly opciju samo.
Jel moze netko provjeriti da li nesto propustam? Pogledala sam pod sve "bitne" menije i nisam nasla opciju.

Pozdrav!
04.03.2012 | 18:17
Wow! Navi-x! Amsterdamxxx, ti si genijalac! Ne trebam ikad vise skidat film koliko ih ima.
Steta da nisam ATV vec u zimi kupila.
Savrseno je sve.
I ako se netko dvoumi oko jailbreaka, nek se ne dvoumi vise!
04.03.2012 | 20:31
arya kaže:
I Lihto, skinula sam jedan hr sub i normalno se vide dijakriticki znakovi.


ae super ma plex je predobar program..koristio sam ja prije xbmc ali plex mi je puno bolji zbog svog servera i naravno što covere učita.. više je plug & play što su i navikli ljudi koji koriste apple proizvode plug inovi su druga stvar koju nisam baš isprobavao,osim što sam stavio youtube plug in za plex i radi sasvim pristojno.
04.03.2012 | 21:56
ma dobar je Plex..ali on nema ni IceFilms..ni NaviX......eto dobar je.....:)i nisam ja genijalac,samo volim to.....genijalac je Kojot,koji hvata pticu.....
a da setih se nesto..Youtube na Plex-u rado ok ,ako ga koristis na Mac-u..na Atv kao klient radi bez veze..jer kao klient ,ne daje opciju pretrage,nego samo ono sto on dozvoli...a to sto nisi probao xbmc addonse...tvoj minus..Probaj,pa uzivaj,i ne donosi prerano zakljucke..i jako glupa teorija da je Plex za Apple korisnike..sve sto On radi ,ja sam namestio na XBMC..znaci i Posteri...i sadrzaj filma,i glumci..i prevod....ovo ne znaci da ne volim Plex....samo mrzim preterena zakljucke....
Ziveli
05.03.2012 | 03:00
PLEX je plug & play,dok sa XBMC moraš podešavat da dobiješ ono što već PLEX ima namješteno većini ljudi se neda zajebavat..Nije sad to neka teorija nego eto paralela koju sam primjetio ovdje na forumu
PLEX je kul
05.03.2012 | 15:06
naravno,slazem se,imam ja i Plex...ali je Ultra tanak sa addonsima...ne bi iz njega koristio jedva 3....tako da ostaje ,kao zlatna rezerva...vise ga imam zbog zeninog Androida....jer mi radi kao Server.....cak i Boxee vishe volim........kada bi u Plex-u video neke dobre addonse,koje ima XBMC....vrlo rado bi mu dao Sansu....a ima i jedan minus...ne mogu ga koristiti ljudi koji imaju PPC Mac-ove.....al zato mogu XBMC...
05.03.2012 | 16:14
Da, Plex je bas plug & play i naravno da svi volimo kada se ne moramo truditi, no stvarno zbog Navi - x s kojim se cak mogu i ice films vidjet ( koji nesto zezaju, valjda zbog Rapidshare-a) totalno se isplati zezat sa XBMC. Boxee nisam isprobala, no dobro zvuci.
Plex na Macu ima neke dobre addonse ( isto kao XBMC skoro, ali bez fenomenalnog Navi-x), no na ATV Plex nema nista osim youtube, ja mislim.
Kada bi XBMC imao od Plexa tak dobre metadata trazilice, a Plex od XBMC-a Navi -x, eeee onda bi se bogme imalo o cemu razmisljati.
Ak imas PPC Mac onda naravno - XBMC.
Stvarno se isplatilo muciti oko toga Navi-x, sada mi naravno to djeluje kao pljuga i nije mi jasno kak sam cijelo popodne izgubila, haha.
Ugl.dragi je odusevljen sa ATV-jem ( ima hrpetina nekih sportskih kanala prek Navi-x, ne kuzim se bas u sport, ali sva kosarka NBA, sve sto vam padne na pamet + fenomenalno mi je kak ima po zanrovima svi filmovi i serije koji vam padnu na pamet) i prica kak sam hakerica--hahahaha.. .
05.03.2012 | 16:16
e sad,da sam jos u Hr,pa da date po jednog Zuju.......uzivajte.....
05.03.2012 | 18:23
Saljem ti gajbu Zuje di treba, ak nadjes kak se sprijeci autoupdate.
Da, google is my friend, no ne kuzim terminal bas i to sto sam pokusala nista se nije desilo.
Autoupdate rijesim i imam too good to be true media centar.
05.03.2012 | 19:04
Ako ćemo iskreno kad bi se spojili PLEX i XBMC bilo bi super..Nekom su bitni plug inovim a nekom kak teme izgledaju,100 ljudi 100 čudi..Ja se nadam da će izaći Apple tv 3 u srijedu pa to planiram uzet..normalno isprobat ću i PLEX i XBMC pa ću napisat dojmove.. Koliko sam shvatio mogu se gledat tv programi preko strema,jel može i eurosport i kao premier league uživo?
05.03.2012 | 19:45
moze! i to u HD-u
05.03.2012 | 20:13
arya kaže:
Saljem ti gajbu Zuje di treba, ak nadjes kak se sprijeci autoupdate.
Da, google is my friend, no ne kuzim terminal bas i to sto sam pokusala nista se nije desilo.
Autoupdate rijesim i imam too good to be true media centar.


U nito tv imas opciju da iskljucis autoupdate


ili


just run terminal, ssh into the atv2.

run "apt-get install nano" to install nano, text editor

then run "nano /etc/hosts" to open hosts file

c/p the 4 lines to the end of hosts file

hit ctrl + x and answer "y" to save the file

reboot, tethered as there is no other way


dodajes ove linije :

127.0.0.1 appldnld.apple.com
127.0.0.1 mesu.apple.com
127.0.0.1 appldnld.apple.com.edgesuite.net
127.0.0.1 itunes.apple.com.edgesuite.net
05.03.2012 | 20:22
kinsif kaže:
moze! i to u HD-u


jel free ili se plaća nešto?
05.03.2012 | 21:18
free:)...al moras XBMC:).....jbg....
za autoupdatem,smem da se Zakunem,da je pre postojala stavka,u NitoTV,da se iskljuci Update i stavi na Off....sad vise nema....
sad nadjoh komentar jednog Moderatora sa aTVFlash foruma za autoupdate....
@On kaze.....:Both aTV Flash (black) and nitoTV will disable updates by default
forum.firecore.com/topic/6902
05.03.2012 | 21:43
U pravu si za opciju autoupdate i nito tv,nema je vise mada meni ugasen i tako stoji. FW je 4.3.3
05.03.2012 | 22:08
ja sam preso na 4.4.4..zbog AirMiroringa...tj AirParrot programa.....
05.03.2012 | 23:41
za sve fanove Live Streaminga..evo jos jedan odlican addons za XBMC....LiveTv v1.3.....spisak kanala je prilicno veilik...ja sam uradio slike za prva 3 koja sam probao....za svaciju dusu...ima i HD kanala....
forum.xbmc.org/showthread.php?t=124647


06.03.2012 | 00:31
Znala sam da sma negdje procitala da aTV flash automatski blokir auto update, no nisam mogla ponovo naci, pa eto, super! Ne moram nis radit.
Saint, bas to sto si postao je ono sto sam napisala da sam pokusala ( valjda smo naletili na isto)u terminalu, pa nije uspjelo. No, mozda je to bas bilo zato sto je ATV Flash to automatski rijesio.
U svakom slucaju, jos jednom hvala i na pp adrese za gajbu Zuje Amsterdamxxx.
Ajde dobro da si i ti potvrdio da vise Nito nema te funkcije, jer sam vec vise puta buljila u te settingse sa upitnikom.
Lihto, da. Sporta koliko te volja, sad bas tocno da ti kazem trebala bi losija polovica suflirat.

Amsterdamxxx, imas neki zip sa fav addonsima za XBMC? Jel onaj jos aktualan na onoj 2.temi tu?

Airparrot se znaci ipak isplati, kazes? Kul.
06.03.2012 | 00:46
za Airparrot...nije to.to..u stvari ,da bi na Tv izgledao isto ,kao na kompu,mora da se menja rezolucija monitora,a to me smara....pa sam ga ostavio po strani..izace nesto bolje,Osecam To:)
za addonse....pa mozes da probas....mislim da su oni tada radili dobro na Darma XBMC 10.1.....sada je Eden 11.....mozda neki nece,nista ne kosta da probash...a imas na forumu ,posebnu temu addonsi...pa se igraj....mada,ja u zadnje vreme,pod obavezno Navi-X...Revision3....Youtube(jer radi mnogo bolje nego Oficijalni iz Atv)i ove zezalice oko Streaminga...ovaj LiveTv...i sa Serviio servera,dosta HD kanala....e mozes i za razne filmove da probash i Veetle....nema sta nema....
p.s.Zahvaljujem na Zuji,kao da sam popio.....:)onda ja vama donesem dobru Domacu Sljivu,iz Shumadije.....:)hik...
06.03.2012 | 01:05
Apropos rezolucije, na XBMC na ATV-ju mi se ne vidi skroz gore desni kut - sto vec i dole di je za ugasit mi isto bjezi preko ekrana. To je onaj skin s kojim dolazi. Cini mi se da si ti pitao tamo na nekoj temi nesto slicno, jel si rijesio?
I da, na Macu kod XBMC vidim opciju za ubacit subtitlove, no na aTV-u ne. Jel to neka kombinacija tipki na remote-u ili sto ( jer na Macu se dolazi do toga kada se s misem dodje do gore, a na ATV-u bas i ne postoji slicna opcija..hmm..)?
Probat cu te sve koje si nabrojio, pa javim. Jel se vecina instalira iz samog XBMC-a ili install from .zip, tj ssh to ATV?
Taman smo rjesili autoupdate, a ja se sjetim jos pitanja.

P.S. nesto sto bi XBMC trebao kopirat od Plexa je to kak se sami subtitlovi ubace sa tom ukljucenom opcijom. Predobro! Iako uvijek imam eng subse, a ne hr - super stvar ak netko frflja..haha.npr cijelu seriju Curb Your Enthusiasm mi je ispravno Plex ubacio subitlove

O da, to bi probala Sljivu iz Sumadije!
06.03.2012 | 01:19
ajd na brzaka...pa odo u krpe...
za sliku na XBMC,posebno za AppleTv.....pogledaj na slici......ides na Video Calibration....i dalje ces se sama snaci......
svaki addons,mozes na isti nacin.....iz Zip-a...instaliras....
za titlove....aktiviras,prvo tu opciju..vidi sliku....pa kad krene film,zadrzis srednju tipku,da se pojavi player meni....imas u drugom delu,nova ikona,kao neki kvadratic sa crticom,to je za Online titlove(u podesavanju addonsa za titlove,pre svega toga odaberes koje jezike da ganja...),a ako hoces tvoje titlove ,koje vec imas....isto to,samo ides na ikonicu za audio podesavanje.....

06.03.2012 | 09:37
Amsterdam, mozes li mi objasniti kakko .xml file dodam u addons?
06.03.2012 | 11:25
kliknes u podesavanju za addons..na stavku Add Live as source...i pojavi se u pozadini..LiveTv.hml.....i ja sam jos stavio Enable auto update.....i kad se pojavi LiveTv.hml....kliknes na to....nista vise nisam dirao...i on kad pokrenes addons...ucita kanale....
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 15 minuta
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije
  • Kloba: Ma sve radi što se telemacha i EONA tiče. SONY nije radio, imao je problem kod njih. Sad je sve OK
  • drlovric: Kloba: I ja sam to dobio nedavno. Telemach Fiber Duo Premium nesto.... Kod mene sve radi odlicno.
  • Kloba: PS5, isprika...
  • Kloba: Prešao na Telemach EON TV. Uzeo Premium paket. Jako zadovoljan. I sada, hoću malo na PS%, kada ono, pao im server...
  • rusty: GRAVIS.DE je kapitulirao (od danas). Zatvaraju... :(
  • drlovric: Ja imam USA account za Apple jer bosanski niti ne postoji. Prodaju te iPhione a tjeraju te da odaberes drugu drzavu za nalog, i nikom nista.
  • drlovric: Zasto Turcin koji zivi ili radi u EU ili USA ne bi mogao placati Adobe pretplatu u svojoj zemlji? :)
  • drlovric: Ma sve je to siva zona i ljudi to koriste masovno. Ja sam godinama koristio indijski YT, nikada problema. Poceo sam placati bosanski samo raid glazbe. Jer ubijao me YT sa indijskim prijedlozima i artistima :) Sa $2.5 mi je pretplata skocila na 5 eura, al prezivio sam taj finacijski udarac :)

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.13 Seconds

Provided by iJoomla SEO