Apple tv upute ukratko
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Apple tv upute ukratko


22.02.2012 | 20:17
Pozdrav!

Za par dana mi dolazi Apple tv, pa me zanima da li sam dobro shvatila sto sam procitala na forumu.
Znaci, jailbreakam ga sa kojim alatom? Ima vise navedenih, pa pitam da budem sigurna.

Onda kupim atvflash i sa time imam tocno sto?

Djeluje malo blesavo - kao da nista nisam procitala, no cinjenica je da sam previse toga vidjela, pa mi se sve izmiješalo...


Molim samo za 2 recenice: npr.jailbreakas sa tim i tim alatom, instaliras atvflash i imas to i to.

Hvala!
22.02.2012 | 20:30
JB radis sa FireCore
firecore.com/
onda ATVflash i mozes raditi sta hoces.Ima na forumu dobar topic procitaj par puta vrijedi
22.02.2012 | 22:01
mogu se ja kratko ubacit, molim vas, kad smo već kod zbunjujućih informacija...

kako taj streaming s Maca preko ATV-a na TV funkcionira? ATV s Maca povlači sadržaj (film) i onda se taj sadržaj s ATV-a reproducira na TV-u pomoću nekog playera?
a ovaj mirroring koji se najavljuje je projiciranje sadržaja koji se vrti na Macu direktno na TV, via ATV?
jel to tako ide?
22.02.2012 | 22:23
prvo moras da vidis,kad upalis Atv koji je fw njegov..ako je poslednji..a to je 4.4.4(3330)..onda Jailbreak radis sa programom SeasOnPass(licno sam juce to radio,jer sam uradio update na 4.4.4...)kad to uradis..tek onda ubacujes aTVFlash....kad dodjes do toga..javi se da ti posaljem,ako ne zelis da placas:)
support.firecore.com/entries/387605
22.02.2012 | 22:31
sto se tice Streaminga,imas par varijanti...
ako ti nije Jailbrekovan ATV..onda mozes da pustas video iz iTunes,preko komande AirPlay...ali si ogranicen na iTunes video format...ili moras nekim konvertorom da svaki film posebno prebacis u AppleTv format(prilicno dosadna varijanta)
druga varijanta takodje za ne Jailbrekovan ATV..je sa programom Beamer(moras da imas Intel Mac)i sa njim idu skoro svi video formati,ali za sada bez titlova...kad preko njega ides,film ide na Atv,na kompu ne ide...
za Mirroring,imas ovaj novi program AirParrot,bas sam ga juce nabavio,i nije to jos uvek to...i za sada ne ide zvuk,najavili u update-u....
najbolje je da uradis Jailbreak..ubacis XBMC...i sve ide savrseno....vuces sa Mac-a...Nas-a...mreznog Hard.....+ mnogo korisnih addonsa,koji ti prave pravi media centar.....
veruj mi da uz malo srece,sve bude gotovo za pola sata....jailbreak...skidanje xbmc direktno iz ATV..i slicno.....
23.02.2012 | 00:42
Finn kaže:
mogu se ja kratko ubacit, molim vas, kad smo već kod zbunjujućih informacija...

kako taj streaming s Maca preko ATV-a na TV funkcionira? ATV s Maca povlači sadržaj (film) i onda se taj sadržaj s ATV-a reproducira na TV-u pomoću nekog playera?
a ovaj mirroring koji se najavljuje je projiciranje sadržaja koji se vrti na Macu direktno na TV, via ATV?
jel to tako ide?


vecinom su ti odgovorili, probat cu samo dopuniti.
mirroring ukljucis tako da sa maca ili ipada odaberes tu opciju, TV ne moras dirati on automatski baci presliku tvoje radne povrsine na televiziju. jedino moras znati da ima malo laga, dakle tesko da se moze igrati neka dinamicna igrica ili sl.
kada pokrenes film u punom zaslonu, TV iz mirroringa prelazi u streaming i nema trzanja.
stvar je prilicno zgodna, sto za doma, sto za firme jer brzo i elegantno mozes prikazati zeljeni sadrzaj na veci ekran.
hendikep je za sad taj sto je limitirano na itunese (JB na stranu).
23.02.2012 | 17:25
Wow. Puuuno informacija.. haha..
Hvala na odgovorima!

Napravit ću sa Seas0nPass, jer ako to preporuča aTV flash onda pretpostavljam da je taj najbolji.

Trebam i micro usb koliko sam skuzila.
Zbunjuje me ipsw - jel to firmware od Apple tva?
Da li je bolje da ga izvucem iz iTunes ili da mi Seas0nPass radi custom?

Znaci APV u biti bez aTV flash-a ne vrijedi, jer moze samo prikazivati ITunes stvarcice i to jos posebno kod nas limitirane kada nemamo full access.

Za par dana cu sve to pokusati ( valjda necu nista zeznut), pa javim kako je uspjelo.

Aha, Plex i XMBC - to mogu instalirati tek kada instaliram aTV flash i to iz samog ATv menu - ja?
23.02.2012 | 17:28
@amsterdamxxx, hvala najljepša na ponudi,i da, haha, ako vec mogu posuditi program, zasto ne?
( nemam jailbreakan ni iPhone, ni iPad, pa i ne posudjujem cesto programe, nego placam :/ )
23.02.2012 | 17:45
Jos par pitanja kada već dosadjujem - AirParrot cu instalirati iz samog TV-a ili cu morati spajati sa Mac-om? Da li mi je za to potrebam jailbreakan iPad, iPhone ili ce raditi i sa nejailbreakovanog?
Da li postoji ikakva opcija da se na TV promijeni proxy ( što radim na Macu , tj.na Chrome-u kada zelim gledati nešto sto je free na Hulu i ostalim "only US" sajtovima) pa da mogu pristupiti Hulu npr.?
I last but not least - da li sa jailbreak-om dolazi neki addon preko kojeg se mogu gledati besplatni filmovi, serije?

to je to - puno hvala!- posvuda ima kako napraviti jailbreak, no manje se piše što se tocno dobije kada se napravi jailbreak i instalira TV flash...
23.02.2012 | 18:35
Ovaj Curu,slusaj Curo..mnogo trazis:)..salim se....aj redom..
treba ti Micro usb....mozes pozajmiti(posuditi)da neko ne vice kako me ne razume:)od nekog ko ima novije HTC mobitele....ili cak i neke Nokie ga koriste....i sa njim se spajas na komp....predpostavljam da imas Mac,pa za pocetak skini program ipswDownloader..sa njim skines zadnju verziju ipsw fajla ,koji ti treba,i imas ga uvek kod sebe,jer kad Seas0nPass,skine to isto,zna da se zaglupi...onda se ti u Seas0nPass pozoves na ovaj tvoj skinuti ipsw....i teras redom po upustvu.....
www.macupdate.com/app/mac/38235/ipswdownloader
Plex..XBMC..i ostalo,radis kasnije kad uradis JB,pa ubacis aTVFlash(to je tek prosto za ubaciti...pokrenes ga na kompu,Atv je spojen na Mrezu(znaci sad ne treba Micro usb)znaci aTvFlash pronadje AppleTv u mrezi,i ti samo kliknes install..i on sam sve odradi...posle odes na AppleTv..pojavi se nova stavka Maintenance,iz koje radis najprostije instaliranje XBMC..Plex-a..Nito Tv..i ostalo....
AirParrot je program za Mac(nabavio sam i njega:)..i za sada nisam pao na bulju(dupe):)nije to to....bar za ver 1.0....a i ne treba ti za sada.....
za Huli ,Pandoru...nisam uspeo da to sredim na Atv..ali jako dobro ide na Mac-u,uz pomoc programa Hotspot Shield.....skines Hulu Desktop aplikaciju i uzivas na Mac-u....
za free filmove(nemoj da ti se usladi,pa navikla si da placas:)..kad budes malo usla u fazon XBMC.....ubacis dva addonsa..Navi-X...i IceFilms...i UZIVAJ i Filomovima......
javi Dje zapne......
23.02.2012 | 19:24
Hvalaaaaaa!

P.S.sto se tice promjene lokacije u US pokusaj sa (cini mi se ok, nisam se jos odlucila na to, za sada na Macu mjenjam proxyje, Hotspot je spor za video nekako) support.unblock-us.com/customer/portal/articles/291549
23.02.2012 | 20:05
kod mene sa Hotspot Shield-om radi net istom brzinom....4mb/512k....provereno vise puta...
imas dve varijante za Hulu za Mac..
prva program Hulu Desktop....jako lepo radi i izgleda.....(slika1)
druga varijanta addons za XBMC,zove se Hulu:) slika 2..
www.hulu.com/labs/hulu-desktop

23.02.2012 | 20:50
Hvala još jednom! Opet sam nakon dugo vremena instalirala Hotspot shield i radi ok - iako je brzina samo 1mbit, dok bez njega imam preko 10mbita. No, playa filmove sto je i najvaznije!
23.02.2012 | 21:05
aha - i ja koristim Hulu addon za Plex. Nekako mi je Plex bolji od XMBC-a. Metadata "Trazilica" je bolja, barem st ose tice mojih serija i filmova na Macu.
Thumbs up za pomoc!
23.02.2012 | 22:10
meni licno nije bolji(imam ga an Mac-u,jer mi se svidja Pandora preko njega),mozda zbog metadate izgleda fensi...ali sve to ima i xbmc uz malo podesavanja...a o kvailtetu i izboru addonsa,necu ni da pisem,Plex je jako tanak,a i ono sto ima,vise od pola nikad ne bi pokrenuo.....meni je cak i Boxee bolji,ali podvlacim(licni izbor)neka ih je sto vise...pa sta bolje legne...
uzivaj..i javi se za aTVFlash
p.s. jos jedan razlog za XBMC..radi i na PPC Macovima...
03.03.2012 | 03:37
Evo, javljam napredak i sve je super proslo. Dosao danas navecer AppleTV i jailbreakala sa Snowpass bez problema, kupila ATV Flash i upravo gledam Insidious.
Ludnica je sto taj ATV flash radi od Apple tV-ja - hmmm...ono u biti sto bi i trebao biti.
Oh, well...
Aha, i za micro usb napomena: oni koji imaju Blackberry ne moraju ga kupovati!
Hvala svima, posebno amsterdamxxx!
03.03.2012 | 05:58
Sluzimo Narodu....
03.03.2012 | 06:04
amsterdamxxx kaže:
Sluzimo Narodu....

ajd kad me tako lepo pohvali,da ti predlozim jos nesto,kad vec volis tolko taj Plex:).....evo ti addons za XBMC koji se zove PleXbmc....i fakticki dobijes Plex u XBMC....lepo radi,free je....
www.2shared.com/file/bJROEarh/pluginvideoplexbmc.html
03.03.2012 | 13:40
Haha Plex u XMBC, hvala! Das, bas mi je ljepse kad ima te lijepe slikice filmova...
( Jel se u XMBC kada se dodaje source mora svaki film posebno dodavati??? Jer ne kuzi mi glavni film folder.. Mda, Plex je idiot proof - ne kazem da to ima veze samnom, no jel..hehe)
Jel radi jos Ice films ili ne kak nema Megauploada?
Jos jednom- hvalaaaa!
03.03.2012 | 14:29
radi IceFilms,sada sa Rapidshare....ali nije jos najbolje.....uzmi za filmove ubaci u XBMC..dodatak Navi-X....i uzivaj u filmovima ,serijama..Live Tv.....Streaming...
website.navi-x.org/
03.03.2012 | 15:00
Da li znas kako da sprijecim auto update? Tako mi sve super radi, pa ne zelim da mi se zezne.
Da li mozda ATV flash to sam blokira?
Trebalo mi je duze da skuzim da se ATv gasi onim srednjim gumbom na Apple Remote, tak da polako sve ucim..haha.
A Navi jel to unutar XMBC u samom ATV ili neki kompliciraniji put do instaliranja?
03.03.2012 | 15:07
Jedno jaaaako n00b pitanje, no nije me sram pitat:
Da li za XMBC ocito moram otici na system pref na sharing i tamo ukljuciti file sharing, jer mi ne nalazi source di su mi filmovi, iako imam i na Macu instaliran?
Tak blesavo pitanje pitam jer Plex vidi sve filmove, muziku, slike bez ukljucenog file sharinga.
A i zar onda nece moci netko drugi pristupiti tim mojim folderima?
Oduvijek imam neki strah od toga da mi neki susjed (haha) ne kopa po slikama - zar nece onda vidjeti Moj iMac ili moci lako kopati zbog AirPlaya?
Mozda ti to ne zvuci suvislo sto pitam, ispricavam se no tek ucim sve...
03.03.2012 | 16:06
Navi X..je jedan samo dodatak za XBMC,koji kad ga pokrenes,radi kao da je zaseban program,ali je vezan sa svog domacina....
treba da ima u Nito Tv,opcija da se blokira auto update......
za Sharing....pa prvi put u XBMC samo odredis izvor,tj putanju do serovanog foldera....ides na opciju Windows Network(SMB)....i odaberes put ka folderu....
a kako mislis da ti drugi neko pristupi tvojim folderima,kad je sve to u Lokalnoj mrezi,jedino ,ako nisi postavila Pass za tvoju mrezu....
03.03.2012 | 16:12
Ah da...pa naravno da sam plavusa! Buahahaha - imam 128 bit enkripciju na mrezi pa naravno da ne moze netko pristupit, no comment!
gledam ko blesava u te settingse u Nito tv i ne mogu naci blokadu auto update - to sad stavljam na pauzu, no uskoro cu to morati rijesiti.
Vec sma bila zeznula nesto sa samim ATV menujem - nestali su mi previewi gore, pa sam sad pola toga ponovo instalirala - bolje da par dana nis ne diram. Hehe.

Hvala najljepša!

P.S. sigurna sam da ovo nije zadnje da gnjavim - predobro ej prosao jailbreak, da se nesto ne desi uskoro - da, "optimist" vjecni.
03.03.2012 | 16:53
XBMC - naravno da ne mogu dodat source. Stavila sam kvacicu pod share files and folders using SMB na Macu i dodala folder sa filmovima, no kada preko XMBC na ATV idem dodat source i kliknem na Windows Network (SMB) kako si mi objasnio pise Error 2 : share not available.

Ocito je to komplicirano za mene, taj XBMC.
Mislila sam se prebacit sa Plexa na njega, no za danas odustajem.
03.03.2012 | 17:46
Arya pokusaj sve isto samo umjesto windows networka idi na Zeroconf Browser
03.03.2012 | 19:39
Jel ti plex na apple tv-u pokazuje normalno subtitlove šđčćž?
03.03.2012 | 20:02
ja ne koristim Plex za filmove(na XBMC,gde imam sva ta slova....,samo za muziku.i ponekad online Video....a za Arya...da ti slucajno nisi na Mac-u na Lion-u....posto sam nacuo,da na njemu nesto ne ide Samba...
03.03.2012 | 20:05
@scarface, pokusala sam - nista..

@Lihto, ne znam ti odgovor, jer imam sve engleske subse, tak da ne znam odgovor

Da li netko zna kako SSH zip file? Naime, zelim ubaciti taj Navi -x zip ( nemam u AT2 XBMC ponudjenu opciju za to, pa valjda ide preko Maca se nekak ubaci u AT2) i potpuno su zbunjujuci ti tutoriali za SSH "ubacivanje". Uf...
03.03.2012 | 20:08
amsterdamxxx - da! Lion...
Moderatori: Bertone

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 1 sat, 39 minuta
  • Kloba: Na Bačvicama, sorry
  • Kloba: Sjećam se. Spavali su u onom hotelu na Žnjanu. I ja sam tamo noćio jednom. Jako dobar hotel. Ko jučer da je bilo. Kako je Laušević rekao "Godine prođe, dan nikako". :)
  • drlovric: Prvi i zadnji put sam HR reprezentaciju gledao na Poljudu protiv Brazila. Davno je to bilo.
  • Kloba: I zaključno da se i ja priljučim - samo da se nešto novo i zanimljivo događa! :D
  • Kloba: Ma što se atmosfere tiče, nema do Poljuda. Još samo da nisu u svađi s HNS-om, svaka reprezentacija tamo se smrzne kada dođe. Samo šta ćeš kada kafići u koju zalaze Torcidaši otvoreno stavljaju znakove "ne poslužujemo osobe koje su došle gledati reprezentaciju". U tom stilu. Ne vole HNS nikako.
  • Kloba: Evo link [link]
  • Kloba: drlovric, pa spomenuo sam to ako ti je promaklo. Točnije, zacrtali su si da za 112. rođendan Hajduka (11. 02. 2023.) dosegnu probjku od 112 tisuća članova. A kako su ranije stigli sa 60 preko sto, nije bilo nerealno to očekivati. A po podacima za 2022., ako ne griješim, Real je imao 120 tisuća članova
  • drlovric: Ma nema veze, samo nek se nesto desava :D
  • cariblanco: Badava će trčati bili i plavi, kad će bijeli biti prvi ;)
  • drlovric: Poljud bi bio pun da je i duplo veci. Ne postoji na daleko losiji klub sa lojalnijim navijacima :)
  • drlovric: @Kloba: Hajduk ima 100 K clanova. Neki dan su pustili ulaznice u prodaju. Otvorio sam na 3 racunala, 7 browsera, logirao se u svaki (kao clan) da uspijem ugrabiit ulaznicu. I nisam uspio. Srecom je brat raido istu stvar u Njemackoj, pa nam je kupio on. Za 2h rasprodat stadion, serrver padao......lista cekanja po sat i po da udjes u sucelje da bi kupio kartu. I to sve ako si clan. Ostali nisu mogli
  • Kloba: Aha, hvala ti na informaciji!
  • Borisone: Ako imaš i LAN i WIFi aktivan na Mac-u, prioritet ti je po defaultu da promet ide prvo po LAN-u.
  • Borisone: To ti je propusnost WiFi-a usko grlo.
  • Kloba: Što se brzine neta tiče, kada laptop spojim LAN-om na ruter, iako mi je u postavkama i dalje Wi-Fi mreža kao opcija spajanja - brzina je 950 Mbps. Kada iskopčam LAN kabel, doslovno deset sekundi nakon ovog rezultata - brzina padne na 200 do 300 Mbps-a. Nije nam jasno! :D
  • Kloba: A Hajduk je ipak najtrofejniji i najstariji hrvatski klub. Bio bi red da se i oni vrate na staze stare slave. Zanimljivost mi je da imaju registriranih navijača više od 110 tisuća, u rangu Real Madrida. Respect, u svakom slučaju. :)
  • Kloba: Štose nogometa tiče, nisam pratio HNL osim u tekstovima pa ne znam tko je više zaslužio ove godine. Rijeka ili Hajduk. Ako je Rijeka dala više, neka bude Rijeka. Zarad one krađe kada ih je Gračan trenirao, ako se dobro sjećam.
  • Kloba: Star možda godinu dana, refurbished kupljen od A1.
  • Kloba: Mobitel je iPhone SE 2022.
  • Kloba: Ljudi, imam pitanje u vezi brzine interneta. Kako sada imam gigabit download u teoriji, u praksi mi je to na laptopu oko 940 Mbps. No na mobu, koji je spojen na isti Wi-Fi (5G) ne pokazuje više od 450 Mpbs download. Ima li neki razlog tomu?
  • cariblanco: I ja kao Dinavovac, bi Volvo da Rijeka osvoji naslov, jer je to zaslužila
  • drlovric: Dinamo j ezapoceo kao drzavni projekt, da se podigne nacionalna svijest u novonastaloj drzavi. Kasnije je prepusten kriminalnoj skupini na upravljanje, koja je radi osobnih interesa obesmislila cijelu ligu. Srecom ta vremena su iza nas. Mislim da je ove godine Rijeka najvise zasluzila da bude prvak, jer igraju najbolji nogomet.
  • Kloba: Iskreno, radi dobrobiti hrvatskog klupskog nogometa, htio bih da ili Hajduk ili Rijeka ili Osijek osvoje ovu sezonu. Da se stvori nova velika četvorka u ovoj maloj zemlji.
  • Kloba: Pa valjda ćeš ove godine slaviti. Dugo niste bili ovako blizu. ;)
  • drlovric: Za Hajduk. Zato sam ovako mlad i pogubio zivce :D
  • cariblanco: za koga navijaš...naše ;)
  • drlovric: Za vikend sam u Splitu. Ostajem par dana. Ako neko od Jabucara dolszi gledati najveci nogometni derbi u Hrvata, tu sam za pice, kavu, rucak…
  • smayoo: Nažalost, je... :(
  • Djuro genijalac: [link]
  • Djuro genijalac: Kaj je umrla Slađana Milošević?
  • smayoo: RIP Slađana Milošević :(
  • Yonkis: [link] iPhone prodan na aukciji za 130.000 dolara
  • Yonkis: macOS Sonoma 14.4.1: fixes USB hubs connected to external displays may not be recognized; Apps that include Java may quit unexpectedly
  • Soffoklo: Fora. Creating a Macintosh-inspired Mac Studio iPad dock. [link]
  • abajo: Kloba: [link]
  • Kloba: Ekipa, može li me neko upititi n stranicu da si skinem macOS Catalina kako bih nanovo reinstalirao komjuter? Taj OS mi je najnovji koji ovaj moj Retina iz 2013. može "progutati". Kako se svi razumijete u ove stvari više od mene, bio bih zahvalan!
  • cariblanco: Na kraju sam skužio koliko je sati, po svitanju...ono fakat čudno ?
  • cariblanco: Istina je da Paragvaj mjenja vrijeme koji je blizu, ali ja imam Argentinski sim :D
  • cariblanco: Sad na mobu s našim sim_om je 7.25 a na mobu s Argentinskim sim_om je 8.25 ! S tim da Argentina nema promjenu verbena ?
  • cariblanco: Jurors imam dilemma, koliko je sati ? koliko mi je poznato mi nismo premjenili vrijeme, mjenjamo ga sljedeći vikend
  • Zdravac: MKBHD pratim i ja, ok je lik, realno recenzira, ne sipa hvalospjeve
  • Kloba: Ma bez daljnjeg. Čovjek si je osigurao egzistenciju, pa i vrlo luksuzan stil života već sada. Ima video u kojem pokazuje svoj studio, linkao sam ga tu svojevremeno. Ma preludo. A tek onaj Mr. Beast? Taj živi u studiu. Opsjednut YT-om.
  • drlovric: Zaradio j eon puno vise na otm videu. Pogledaj samo broj pregleda :)
  • Kloba: NIsam ni ja znao. A šta ćeš, cijena napretka. Za šta je dao 40 somova, sliku CD-a i iTunesa... :)
  • Yonkis: Kloba, što nisi odmah rekao kako je završio unboxing i aktiviranje iPhonea :)
  • Kloba: MKBHD kupio originalni, nikada otvoreni first gen iPhone na aukciji u Chicagu za 32 tisuće dolara. Sa dostavom, porezima, i dodacima na sve ispalo ga je 40 tisuća. Video je tu: [link]
  • Yonkis: [link] - Justice Department sues Apple, alleging it illegally monopolized the smartphone market
  • Kloba: I ja brže na net, nađem video naslova 7 Ways To Fix PS5 Error Code CE-117773-6 :) I prvi "way2 mi pomogne, skužim da je do njih
  • Kloba: Uglavnom, kada sam htio skinuti save sa clouda PS Plua za Horizon 2, javi mi grešku Error Code CE-117773-6
  • Kloba: EON Premium sam uzeo, ne vjerujem koje sve kanale imam. Ruske, Ukrajinske, pa klasika CNN, BBC, Sky, ovo ono. Ali i puno iz regije

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

jura22, Riba, Anonimci (351)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.26 Seconds

Provided by iJoomla SEO