Apple tv preporuka
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Apple tv preporuka


10.11.2016 | 16:43
Pozdrav ljudi! Imam par pitanja, molio bi pomoc oko nekih dvojbi
Naime zelio bi kupiti apple tv i razmisljao sam o trojci, pa me zanima dali jos uvjek nema jailbrake za taj model? Koliko se uopce isplati kupovati trojku buduci da je vec izasao atv4? U prvom redu sam razmisljao o atv3 iz razloga sto je podosta jeftiniji a neznam koliko toga dobijem sa novim modelom odnosno dali vrijedi razlike novaca. U prvom redu sam razmisljao da kupim apple proizvod jer vec odprije koristim 2 iPhone ,iPod, iPad i MacBook pa nekako inercijom sam razmisljao o apple tv. Dali netko koristi kakav android box pa da ima preporuku za isti? Razmisljao sam i o chromecast ali koliko sam skuzio direktno na samom uredjaju nemam nikakve aplikacije ni sadržaje vec je to iskljucivo streaming sa recimo macbooka ili nisam upravu.
Ako netko ima iskustva s ovim stvarima ili smatra da mi moze pomoci u odluci nek se slobodno javi
10.11.2016 | 16:46
Moj savjet ti je da hladno preskocis Apple TV. Imao sam ih sve. Pravljeni su za Amere sa pretplatama na popularne online servise.

Radije uzmi neki Android box i uzivaj Ja imam nekakav od 30-40$ i radi ko zmaj... Dokupio sam samo daljinski sa Air Mouse opcijom, i tipkovnicom na zadnjoj strani, za nekih 10$...
10.11.2016 | 17:00
Nisi napisao najvažnije, a to je za što bi ga točno koristio.

ATV3 i ATV4 su dvije različite kategorije uređaja. Prvi je jednostavni i po mom mišljenju dosta ograničen media player. ATV4 je sa defaultnim aplikacijama također ograničen, ali ga spašavaju aplikacije, a za zaista dobre treba odvojiti koji dolar. Siri remote je također fora, a nađe se i zgodnih aplikacija u storeu.

Mislim da za ATV3 postoji nekakav način da ga se boota sa sticka u Kodi, ali iskreno rečeno umjesto sa se s tim tlačiš, mislim da je kao media player neka od Android kutijica bolje i jeftinije rješenje. Pogledaj malo thread u ovom forumu, @amsterdamxxx je znalac što se tih stvari tiče i preporučio je neku kutijicu koju prodaju slovenci i doima se zaista dobro.

Ako ti nije mrsko dati malo više novca za Apple, ATV4 te takožer neće razočarati.
10.11.2016 | 17:06
drlovric kaže:
Moj savjet ti je da hladno preskocis Apple TV. Imao sam ih sve. Pravljeni su za Amere sa pretplatama na popularne online servise..


Da, ovo je vjerojatno ključna stvar.
10.11.2016 | 17:49
Ja sam prezadovoljan s ATV3. Konvertiram polako filmove i muziku i stavljam na disk. Razne servise za streaming ne koristim jer ne pratim serije zbog malo vremena. Sada se nađu i kod nas za 300-450kn što je dosta povoljno.
10.11.2016 | 20:01
prvo da zahvalim svima na odgovorima

@drlovric a to za online sevise sam otprilike i znao pa s te strane se nisam previse nadao. Sto se tice ovoga drugoga nekako više naginjem apple samo iz razloga što već koristim hrpu njihovih proizvoda godinama i generalno sam zadovoljan osim u pogledu ograničenosti u nekim stvarima, ali definitivno bi pokušao s androidom jer ako nista bar nisu skupi.

@Riba mogu reci da trenutno ni sam neznam za sto bi ga koristio,nekako sam mislio najvise za stream filmova na TV,ali bi volio imati i KODI. E sad ako je sa atv 3 takva zaj... sa Kodi-em onda vjerojatno nikada to nebi upogonio jer nemam bas previse volje i vremena zezati se s tim. U ovom trenutku mi je vjerojatno previse novaca dati za atv4 buduci da bi prvenstveno sluzio za filmove.

@zabac dali trojka podržava sve formate filmova? Kako rijesavas titlove ako ih uopce koristiš? Jesi pokušao nekada nekakav film streamati sa kompa na atv,dal prijenos ide glatko?
10.11.2016 | 23:13
Ne podrzava. Ako nisam izkonvertirao film, koristim par $ placeniAirVideo. Konvertiram s Handbrake ili s Sublerom ako je MKV (to je kontejnerski format) jer on izvuce H.264 video van. Jubler-om poslozim titlove,a TextEdit mi prebaci na dobru kodnu stranicu (UTF-8).
Titlove skinem s neta ili ih Handbrake utisne u film. Ovisi kakav video imam. Kod ATV3 trebas imati i racunalo koje salje filmove ili NAS i neki iUredjaj s kojim pokrenes film.
11.11.2016 | 05:29
Kloni se ATV-a. samo ćeš se napatiti s tim. Mene je čak iznenadilo kako je integarcija sa Photos clunky

Preporučena mi je ova android kutija, nije bas 30$ ali je navodno na vrhu ponude na tržištu:

wetek.com/product/wetek-core
  • Dijete
  • Posjetitelj
11.11.2016 | 05:49
Stan koji smo rentali prije je imao ATV3 i koristili smo ga za Netflix, filmove kupljene prek itunes storea i najcesce za streamanje filmova preko Beamer aplikacije koja podrzava i titlove..

Kad smo se preselili kod njenih staraca, dok su oni bili na putovanju, kupio sam ATV4 da im zamjenim setup koji su imali i usput da se poigram sa daljincem, shootemup koji je preporucio Riba, pogledam kaj nude trenutno...

Dok sam pak ja bio na putu, doslo je do updejta TvOsa, ali ga nisam vidio jer po povratku smo se preselili u malenu kucicu, ali su se starci fino navikli na ATV4 (netflix, lightbox - nz servis za serije on demand) - jednostavan im je za koristenje, sve radi... i ak zele gledat nekaj svoje, streamaju si kaj zele sa diska prek Beamera...

meni ne fali ATV...

al mi je jako jako jako drago da sam ga uzeo (za njih)...
11.11.2016 | 13:30
Ja imam evo ovaj box. Radi se bas o socijalnom 30$ modelu. Ipak sam ja nezaposlen

www.banggood.com/MXQ-Pro-4K-Ultimate-KOD...ni-PC-p-1015008.html

Kupi i probaj. Garantiram da ce ti raditi sve sto od njega ocekujes. Cak i puno vise. Instaliraj Kodi i Plex, i pokriven si za 95% situacija. Oba besplatna.

Pusti ti lojalnost Apple brendu. Razumijem tvoju namjeru, kao da imas sve iz iste kuce, pa ce to biti smooth korisnicko iskustvo. Nece, vjeruj. Pogubili su se oni malo u svom tome cool, awesome and just works

Pogledaj samo koliko koraka i operacija Zabac mora napraviti da bi pogledao film na "premium uredjaju".

Sada vec imaju i takve Android box modele sa 2GB rama, pa gledaj to da uzmes, kada je vec u ponudi.

Ako ne zadovolji tvoje potrebe, uvijek ga moze pokloniti nekome koce se bas obradovati, jer stvar je ultra korisna i zabavna
11.11.2016 | 13:33
Jos mi jedan scenarij pada na pamet, a to je da kupis ATV4, pa da na njega instaliras Infuse app. Imam ga ja na iOS (10-15$ kosta, ali kupovinom dobijes i ATV verziju). Pa da onda sa nekog mreznog diska ili NAS uredjaja povlacis taj sadrzaj na ATV.

Infuse cita i vrti sve zivo, tako da ne moras nista transcodirati niti se zezati sa formatima zapisa.

Pa i to ti je neka opcija, ako bas zelis Apple TV
11.11.2016 | 16:59
Ma definitivno apple tv nedolazi u obzir više, jednostavno mi nema previse smisla toliko posla da bi pogledao film, a sto se tice ove ideje od drlovrica da kupim atv4 pa infuse app mislim da bi to bilo ok, ali kad vidim da me to izađe u konacnici malo manje od 2000 kuna onda odustajem
Izgleda da ce neki android box biti odlican za ovo sto zelim i hvala puno na preporukama, jos cu malo sam istrazit sto je najbolje za moje potrebe.
Pitanje za drlovrica : moze se ovaj box sta ga ti imas 'preko zraka' spojiti s iphone ili ipad pa da tipa puštam slike ili snimke na TV? Ubiti kad malo bolje razmislim, plex to sve rijesava zar ne?
E i da, jel tko koristio cromecast, ima kakvih iskustava?
17.11.2016 | 17:44
Preporucam ATV 4.
Jako sam zadovoljna. Stavila sam KODI (objesnjeno u temi prije).
Djeca igraju igrice, ja koristim Netflix, KODI te Courseru.
I moras se prijaviti sa US iTunes accountom.
Ja sam kupila iTunes kupon za $50, pa kupila par igrica.
18.11.2016 | 15:33
za 50+ dolara imas do jaja Android Tv sa podrskom za h265 codek .....mozda taj h265 nije jos uvek mnogiam bitan ,ali se polako prelazi na to...
www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_443590.html
18.11.2016 | 23:27
windows laptopi ne vrte nikako taj codec ako nije barem i3 procesor nedavno mi frend donio ženin laptop koji ima onaj smiješni N3050 procesor i vrti win10 najnormalnije, ali neke sporedne stvari su mu teške za odradit
19.01.2017 | 17:37
amsterdamxxx kaže:
za 50+ dolara imas do jaja Android Tv sa podrskom za h265 codek .....mozda taj h265 nije jos uvek mnogiam bitan ,ali se polako prelazi na to...
www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_443590.html


Citajuci temu, naisao sam na ovu tvoju preporuku za ovaj tv box, narucio dosao radi ko veliki Thx amsterdamxx
19.01.2017 | 23:39
super da ti se svidja...
samo cu jos da dodam,a ti se snadji...
KODI...ShowBox...TerrariumTV...Modbro....i veruj dosta..
20.01.2017 | 09:36
Sta koristis za tv kanale sa naseg govornog podrucja,imas li kakavu preporuku za dobre addon-se
20.01.2017 | 21:50
do skoro je odlicno radio addons 'Croatian on Demand'..ali ga autor vise ne odrzava ,pa vise ne radi....
iskreno ne jurim vise ExYU strimove,jer sam na Sharingu(SatTV),pa tamo imam dosta toga..
ako te zanima Sport svaka preporuka ide za aplikaciju za Android 'Modbro'...nema sta nema od sportskih kanala....
baci pogled ovde,mozda ima vise o tome...
www.kodi.com.hr/topic/kodi-build-osijek/
21.11.2017 | 20:48
Da ozivim malo temu, da li je s tim androidom uredjajem moguce streamati s Maca na njega preko wifi-a kako bih na tv-u gledao nesto (npr. film)?

Koliko sam skuzio s Apple tv 4 to ide, ako se koristi jos VLC, potpuno je nebitno i koji je format/codec
21.11.2017 | 22:45
Naravno,mozes koristiti APP AirPin radi odlicno
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 11 minuta
  • drlovric: @super. Zaobidji ga u sirokom luku. Bolje kupi za te pare Logitech MX Master :)
  • jura22: Rubno? Nije upotrebljiv osim kao ukras na stolu. Imao dva, jednog prodao a drugog poklonio kupcu mog MBP.
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.56 Seconds

Provided by iJoomla SEO