Apple tv preporuka
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Apple tv preporuka


10.11.2016 | 16:43
Pozdrav ljudi! Imam par pitanja, molio bi pomoc oko nekih dvojbi
Naime zelio bi kupiti apple tv i razmisljao sam o trojci, pa me zanima dali jos uvjek nema jailbrake za taj model? Koliko se uopce isplati kupovati trojku buduci da je vec izasao atv4? U prvom redu sam razmisljao o atv3 iz razloga sto je podosta jeftiniji a neznam koliko toga dobijem sa novim modelom odnosno dali vrijedi razlike novaca. U prvom redu sam razmisljao da kupim apple proizvod jer vec odprije koristim 2 iPhone ,iPod, iPad i MacBook pa nekako inercijom sam razmisljao o apple tv. Dali netko koristi kakav android box pa da ima preporuku za isti? Razmisljao sam i o chromecast ali koliko sam skuzio direktno na samom uredjaju nemam nikakve aplikacije ni sadržaje vec je to iskljucivo streaming sa recimo macbooka ili nisam upravu.
Ako netko ima iskustva s ovim stvarima ili smatra da mi moze pomoci u odluci nek se slobodno javi
10.11.2016 | 16:46
Moj savjet ti je da hladno preskocis Apple TV. Imao sam ih sve. Pravljeni su za Amere sa pretplatama na popularne online servise.

Radije uzmi neki Android box i uzivaj Ja imam nekakav od 30-40$ i radi ko zmaj... Dokupio sam samo daljinski sa Air Mouse opcijom, i tipkovnicom na zadnjoj strani, za nekih 10$...
10.11.2016 | 17:00
Nisi napisao najvažnije, a to je za što bi ga točno koristio.

ATV3 i ATV4 su dvije različite kategorije uređaja. Prvi je jednostavni i po mom mišljenju dosta ograničen media player. ATV4 je sa defaultnim aplikacijama također ograničen, ali ga spašavaju aplikacije, a za zaista dobre treba odvojiti koji dolar. Siri remote je također fora, a nađe se i zgodnih aplikacija u storeu.

Mislim da za ATV3 postoji nekakav način da ga se boota sa sticka u Kodi, ali iskreno rečeno umjesto sa se s tim tlačiš, mislim da je kao media player neka od Android kutijica bolje i jeftinije rješenje. Pogledaj malo thread u ovom forumu, @amsterdamxxx je znalac što se tih stvari tiče i preporučio je neku kutijicu koju prodaju slovenci i doima se zaista dobro.

Ako ti nije mrsko dati malo više novca za Apple, ATV4 te takožer neće razočarati.
10.11.2016 | 17:06
drlovric kaže:
Moj savjet ti je da hladno preskocis Apple TV. Imao sam ih sve. Pravljeni su za Amere sa pretplatama na popularne online servise..


Da, ovo je vjerojatno ključna stvar.
10.11.2016 | 17:49
Ja sam prezadovoljan s ATV3. Konvertiram polako filmove i muziku i stavljam na disk. Razne servise za streaming ne koristim jer ne pratim serije zbog malo vremena. Sada se nađu i kod nas za 300-450kn što je dosta povoljno.
10.11.2016 | 20:01
prvo da zahvalim svima na odgovorima

@drlovric a to za online sevise sam otprilike i znao pa s te strane se nisam previse nadao. Sto se tice ovoga drugoga nekako više naginjem apple samo iz razloga što već koristim hrpu njihovih proizvoda godinama i generalno sam zadovoljan osim u pogledu ograničenosti u nekim stvarima, ali definitivno bi pokušao s androidom jer ako nista bar nisu skupi.

@Riba mogu reci da trenutno ni sam neznam za sto bi ga koristio,nekako sam mislio najvise za stream filmova na TV,ali bi volio imati i KODI. E sad ako je sa atv 3 takva zaj... sa Kodi-em onda vjerojatno nikada to nebi upogonio jer nemam bas previse volje i vremena zezati se s tim. U ovom trenutku mi je vjerojatno previse novaca dati za atv4 buduci da bi prvenstveno sluzio za filmove.

@zabac dali trojka podržava sve formate filmova? Kako rijesavas titlove ako ih uopce koristiš? Jesi pokušao nekada nekakav film streamati sa kompa na atv,dal prijenos ide glatko?
10.11.2016 | 23:13
Ne podrzava. Ako nisam izkonvertirao film, koristim par $ placeniAirVideo. Konvertiram s Handbrake ili s Sublerom ako je MKV (to je kontejnerski format) jer on izvuce H.264 video van. Jubler-om poslozim titlove,a TextEdit mi prebaci na dobru kodnu stranicu (UTF-8).
Titlove skinem s neta ili ih Handbrake utisne u film. Ovisi kakav video imam. Kod ATV3 trebas imati i racunalo koje salje filmove ili NAS i neki iUredjaj s kojim pokrenes film.
11.11.2016 | 05:29
Kloni se ATV-a. samo ćeš se napatiti s tim. Mene je čak iznenadilo kako je integarcija sa Photos clunky

Preporučena mi je ova android kutija, nije bas 30$ ali je navodno na vrhu ponude na tržištu:

wetek.com/product/wetek-core
  • Dijete
  • Posjetitelj
11.11.2016 | 05:49
Stan koji smo rentali prije je imao ATV3 i koristili smo ga za Netflix, filmove kupljene prek itunes storea i najcesce za streamanje filmova preko Beamer aplikacije koja podrzava i titlove..

Kad smo se preselili kod njenih staraca, dok su oni bili na putovanju, kupio sam ATV4 da im zamjenim setup koji su imali i usput da se poigram sa daljincem, shootemup koji je preporucio Riba, pogledam kaj nude trenutno...

Dok sam pak ja bio na putu, doslo je do updejta TvOsa, ali ga nisam vidio jer po povratku smo se preselili u malenu kucicu, ali su se starci fino navikli na ATV4 (netflix, lightbox - nz servis za serije on demand) - jednostavan im je za koristenje, sve radi... i ak zele gledat nekaj svoje, streamaju si kaj zele sa diska prek Beamera...

meni ne fali ATV...

al mi je jako jako jako drago da sam ga uzeo (za njih)...
11.11.2016 | 13:30
Ja imam evo ovaj box. Radi se bas o socijalnom 30$ modelu. Ipak sam ja nezaposlen

www.banggood.com/MXQ-Pro-4K-Ultimate-KOD...ni-PC-p-1015008.html

Kupi i probaj. Garantiram da ce ti raditi sve sto od njega ocekujes. Cak i puno vise. Instaliraj Kodi i Plex, i pokriven si za 95% situacija. Oba besplatna.

Pusti ti lojalnost Apple brendu. Razumijem tvoju namjeru, kao da imas sve iz iste kuce, pa ce to biti smooth korisnicko iskustvo. Nece, vjeruj. Pogubili su se oni malo u svom tome cool, awesome and just works

Pogledaj samo koliko koraka i operacija Zabac mora napraviti da bi pogledao film na "premium uredjaju".

Sada vec imaju i takve Android box modele sa 2GB rama, pa gledaj to da uzmes, kada je vec u ponudi.

Ako ne zadovolji tvoje potrebe, uvijek ga moze pokloniti nekome koce se bas obradovati, jer stvar je ultra korisna i zabavna
11.11.2016 | 13:33
Jos mi jedan scenarij pada na pamet, a to je da kupis ATV4, pa da na njega instaliras Infuse app. Imam ga ja na iOS (10-15$ kosta, ali kupovinom dobijes i ATV verziju). Pa da onda sa nekog mreznog diska ili NAS uredjaja povlacis taj sadrzaj na ATV.

Infuse cita i vrti sve zivo, tako da ne moras nista transcodirati niti se zezati sa formatima zapisa.

Pa i to ti je neka opcija, ako bas zelis Apple TV
11.11.2016 | 16:59
Ma definitivno apple tv nedolazi u obzir više, jednostavno mi nema previse smisla toliko posla da bi pogledao film, a sto se tice ove ideje od drlovrica da kupim atv4 pa infuse app mislim da bi to bilo ok, ali kad vidim da me to izađe u konacnici malo manje od 2000 kuna onda odustajem
Izgleda da ce neki android box biti odlican za ovo sto zelim i hvala puno na preporukama, jos cu malo sam istrazit sto je najbolje za moje potrebe.
Pitanje za drlovrica : moze se ovaj box sta ga ti imas 'preko zraka' spojiti s iphone ili ipad pa da tipa puštam slike ili snimke na TV? Ubiti kad malo bolje razmislim, plex to sve rijesava zar ne?
E i da, jel tko koristio cromecast, ima kakvih iskustava?
17.11.2016 | 17:44
Preporucam ATV 4.
Jako sam zadovoljna. Stavila sam KODI (objesnjeno u temi prije).
Djeca igraju igrice, ja koristim Netflix, KODI te Courseru.
I moras se prijaviti sa US iTunes accountom.
Ja sam kupila iTunes kupon za $50, pa kupila par igrica.
18.11.2016 | 15:33
za 50+ dolara imas do jaja Android Tv sa podrskom za h265 codek .....mozda taj h265 nije jos uvek mnogiam bitan ,ali se polako prelazi na to...
www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_443590.html
18.11.2016 | 23:27
windows laptopi ne vrte nikako taj codec ako nije barem i3 procesor nedavno mi frend donio ženin laptop koji ima onaj smiješni N3050 procesor i vrti win10 najnormalnije, ali neke sporedne stvari su mu teške za odradit
19.01.2017 | 17:37
amsterdamxxx kaže:
za 50+ dolara imas do jaja Android Tv sa podrskom za h265 codek .....mozda taj h265 nije jos uvek mnogiam bitan ,ali se polako prelazi na to...
www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_443590.html


Citajuci temu, naisao sam na ovu tvoju preporuku za ovaj tv box, narucio dosao radi ko veliki Thx amsterdamxx
19.01.2017 | 23:39
super da ti se svidja...
samo cu jos da dodam,a ti se snadji...
KODI...ShowBox...TerrariumTV...Modbro....i veruj dosta..
20.01.2017 | 09:36
Sta koristis za tv kanale sa naseg govornog podrucja,imas li kakavu preporuku za dobre addon-se
20.01.2017 | 21:50
do skoro je odlicno radio addons 'Croatian on Demand'..ali ga autor vise ne odrzava ,pa vise ne radi....
iskreno ne jurim vise ExYU strimove,jer sam na Sharingu(SatTV),pa tamo imam dosta toga..
ako te zanima Sport svaka preporuka ide za aplikaciju za Android 'Modbro'...nema sta nema od sportskih kanala....
baci pogled ovde,mozda ima vise o tome...
www.kodi.com.hr/topic/kodi-build-osijek/
21.11.2017 | 20:48
Da ozivim malo temu, da li je s tim androidom uredjajem moguce streamati s Maca na njega preko wifi-a kako bih na tv-u gledao nesto (npr. film)?

Koliko sam skuzio s Apple tv 4 to ide, ako se koristi jos VLC, potpuno je nebitno i koji je format/codec
21.11.2017 | 22:45
Naravno,mozes koristiti APP AirPin radi odlicno
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 4 sati, 26 minuta
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.
  • accom: ne nadjem...
  • accom: jel postoji tema "must have apps"?
  • Riba: Vjerojtano koliko je Apple mapa detaljna.
  • Yonkis: Ili da otvorim temu u forumu?
  • Yonkis: Jedna osoba dok je bila u Beču, mogao sam vidjeti njenu lokaciju točno na kojem je katu i u kojem dijelu zgrade je bila (iPhone 14 u pitanju). Zna li netko koji su preduvjeti za takvo točno lociranje jer u Hrvatskoj to još nisam nigdje doživio? Vidim lokaciju ali ne u 3D.
  • m@xym: Uostalom, palčevi su na ovom forumu odavno prestali biti relevantni, a nama koji smo redovito ovdje niti ne trebaju da bi smo znali kakav je tko.
  • m@xym: Nerviraj se samo zbog onih koji su ti bitni, a nebitne ignoriraj, inače ćeš ostati bez živaca.
  • Vanjuška: Nema nervoze m@xym, ali da javno prozovem malog žapčića da bog sve vidi i sve zna :D
  • smayoo: Ja nemam.
  • zvone: Servisom naime...
  • zvone: ljudi ima li tko iskustva sa sercisom iklinika?
  • m@xym: Čemu nervoza zbog palčeva?! Evo ti još jedna gore ako te to baš toliko muči.
  • Vanjuška: LOL, puknem post i vidim 1 pozitivan palac gore, a imao sam ih 10 nakon onog Tinovog pushanja. Kaj je Žabac/Jura, opet me imaš na piku? :D
  • Kloba: Predizborna škola Željka Pervana [link]
  • Yonkis: Najljepše je kad ostane u “obitelji” :)
  • imjasminh: Mobitel prodan useru s Jabučnjaka :)
  • Zdravac: :)
  • Zdravac: Jel zna netko bez googlea odakle to?
  • Zdravac: ...Galebi, oj beli tići, poletite dole k jugu, ter moju pozdravite majku...
  • Gjuroo: Moj talent za poeziju nije skriven :)
  • Air: ...možda bi se razvili skriveni talenti za poeziju :)
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis... brzo bi se reducirao broj vojnih stratega, predsjednika, trenera... :)
  • smayoo: @Air: :D
  • imjasminh: u biti cmd r xD
  • imjasminh: updatane slike mobitela u oglasniku - cmd f5 ako vidite stare slike...
  • imjasminh: Apple iPhone 14, 128GB, Midnight Blue - 89% - Spuštam na 450 EUR - [link]
  • Air: Da uredništvo ima smisla za biznis uvelo bi porez na političke teme, 1c za čitanje, 2c za pisanje po postu.
  • Gjuroo: "Smayoo: 25x je vrlo optimistična procjena :)
  • Bertone: Otvorena tema "Zero-day" pa se slobodno možete maknuti od politike i rata
  • Bertone: Ma znam, ali tko će to čitati :(
  • smayoo: Svatko je slobodan otvoriti kakvu god želi temu koja ne krši opća pravila. Zar je uredništvo krivo što vi, članovi, pokazujete 25 puta veći interes za političke teme, nego za stručne? :)
  • Bertone: ... no u pravu si, lakše je mlatiti o politici nego o stručnim hardversko-softverskim temama :)
  • Bertone: Kad si stavio video, malo sam bacio oko na forum no nisam našao zasebnu temu o sigurnosti u koju bi se mogle staviti vijesti ili linkovi na iste no tražiti ću još malo
  • Gjuroo: Apple teme nam se svele na vikalicu, a forum preuzela politika...
  • Bertone: Još malo o sigurnosti (ako nekoga zanima), [link] i [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Bertone, Ender, zeljacveseljac, Anonimci (595)

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.27 Seconds

Provided by iJoomla SEO