Najava JB Apple TV 3
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Najava JB Apple TV 3


13.02.2013 | 22:55
Napokon neke dobre dojave za nas koji se ne kladimo
14.02.2013 | 01:51
bilo bi lepo za sve one koji imaju 3-ku.....ali ja nekako verujem samo ovom sajtu...a kod njih jos toga nema....
www.appletvhacks.net/
24.03.2013 | 08:21
Ima li šta novo oko tog JB?
24.03.2013 | 10:08
Na žalost nema. Ono prvo je bila packa ili su opet negdje zapeli, jer spominjao se početak ožujka za izlazak jailbreaka, a sad će skoro početi i travanj pa još nema ništa.
27.03.2013 | 00:06
Da ne otvaram novu temu a nisam baš našao odgovor ni u ostalim na svoje pitanje pa eto:

Zanima me kupnja ATV3 ali , jel na tvorničkom mogu preko NAS-a u mreži gledati filmove, tj jel mogu divx, avi film sa titlom gledati ako nije JB ? Znači da sa njega pokrečem film koji se mrežom povlači sa mrežnog diska ili USB stika

Sada imam WD Live HD i on savršeno radi ali bi volio ovo izeti radi airplay i mirrora....
27.03.2013 | 00:41
damba7 kaže:
Da ne otvaram novu temu a nisam baš našao odgovor ni u ostalim na svoje pitanje pa eto:

Zanima me kupnja ATV3 ali , jel na tvorničkom mogu preko NAS-a u mreži gledati filmove, tj jel mogu divx film sa titlom gledati ako nije JB ?

Ne. Bez jailbreaka ATV radi jedino sa dijeljenom iTunes medijatekom s nekog računala. NAS diskove ne vidi, a i da vidi ne može reproducirati ništa osim formata koji odgovara iTunesima. Ja imam ATV3, ali ja imam i urednu i bogatu medijateku u iTunesima na Mac Miniju koji je uvijek uključen i spreman za isporuku te multimedije na ATV ili neki od iUređaja. Mojoj djeci se jako sviđa jer vide omote crtića pa lakše biraju što će gledati nego na drugim medija playerima gdje je samo lista imena.

Sada imam WD Live HD i on savršeno radi ali bi volio ovo izeti radi airplay i mirrora, no ako moram po njemu čačkati i raditi JB onda me ne zanima previše.

Za ovo što tebi treba (divx + titlovi i slično) WD Live HD ili neki sličan multimedija player svakako je bolji izbor od Apple TV, a da ga kupuješ samo zbog Air Playa nema nekog prevelikog smisla.
27.03.2013 | 00:56
To sam si baš i mislio.
Ovo što mi sada treba je onako ajmo reči primarnije jer se samo gledaju filmovi i crtići, no ukoliko bi se airplay imao, proširile bi se i mogučnosti jer imamo doma iphone, pa mac i tako, uglavnom koristili bi to .

Svakako mi je NAS bitan jer su gore filmovi, muzika itd a sad imam toliko tih kompova doma pa kupovati još jedan mini mi i nije sad baš nešto za to.

Radije napravim JB, uglavnom jel to nešto pouzdano da radi bez trzanja, da je jednostavno kako za napraviti JB tako i za koristiti?
Jel dobijem kaj da gledam online za badava
27.03.2013 | 04:32
@damba:

Ne postoji JB za ATV3. Jedino da nadjes ATV2 koji se moze JB, ali je upravo radi te cinjenice i najmanje duplo skuplji.

Iako su oba svojevremeno kostala $99
27.03.2013 | 07:51
ako neces mnogo love da das,a oces vise izvora zajebancije na Tv-u...uzmi neki od ovih Malih CoreDuo Android Tv Stickova.....ima tu svega.....:)krecu od 50 eura.....pa na gore......
27.03.2013 | 10:44
I na tom sticku radi strimanje sa NAS-a kao i airplay tj mirror? U principu sve bi to želio imati, zato sam gledao taj APTV3 , vjerujem da kad dođe JB neće poskupiti jer oni stari su barem duplo skuplji

U principu meni treba samo : airplay, mirror i strimanje sa NAS-a da rade titlovi, te opcija youtube, ostalo mi ništa NE treba, net radio imam preko reacivera a ostalo mi zbilja nikad nije trebalo, pregled slika i ostalog sam riješio sa airplay opcijom, igrice i ostalo nisam nikad koristio.
27.03.2013 | 11:21
damba7 kaže:
To sam si baš i mislio.
Ovo što mi sada treba je onako ajmo reči primarnije jer se samo gledaju filmovi i crtići, no ukoliko bi se airplay imao, proširile bi se i mogučnosti jer imamo doma iphone, pa mac i tako, uglavnom koristili bi to .

Svakako mi je NAS bitan jer su gore filmovi, muzika itd a sad imam toliko tih kompova doma pa kupovati još jedan mini mi i nije sad baš nešto za to.

To što ja koristim Mac Mini ne znači da moraš i ti. Dijeljena iTunes biblioteka može biti na bilo kojem računalu, a smještena na neki vanjski disk spojen na to računalo. Jedini uvijet je da to računalo mora biti uključeno kad se želi koristiti na ATV ili iUređajima, to nije problem. Veći je problem što se svaki video mora konvertirati i ubaciti u iTunes. Ja koristim za to iVi Pro, a u zadnje vrijeme i RoadMovie koji rade sve automatski, dodaju omot, podatke i subtitlove te nakon konverzije prebace video u iTunes. Na žalost oba programa su dostupna samo za Mac, a za Win PC nisam do sada pronašao ništa ni približno tako dobro. To zadovoljstvo košta nešto para, ali za nas koji volimo urednu i lijepo složenu medijateku vrijedno je svake lipe. Ne moram ni naglasiti da ATV3 radi bez trzanja čak i sa FullHD 1080p tako da je kvaliteta ripanih originalnih BlueRay crtića i filmova jednake kvalitete kao i kad se gledaju direktno sa BD medija. Oba programa podržavaju filmove i serije za koje sve naprave automatski i kad ih dodaju u iTunes izgleda kao da su skinuti sa iTunes trgovine.

Radije napravim JB, uglavnom jel to nešto pouzdano da radi bez trzanja, da je jednostavno kako za napraviti JB tako i za koristiti? Jel dobijem kaj da gledam online za badava

S ATV2 i jailbreakom dobiješ jako puno mogućnosti, jedino video moraš ograničiti na najviše 720p, a možda da provjeriš i amsterdamxxxov prijedlog i pronađeš neki od Android medija playera ili TV stickova. Jeftinije je i definitivno nema zezancije oko jailbreaka i instalacije raznih pluginova i ostalih caka da bi ATV2 radio sve ono što ti treba.
27.03.2013 | 11:34
Po ovome mi se čini da je ovaj WD live super stvar, nema konvertiranja nego copy-paste na NAS i na WD samo play, dobar stvar je onda i najpovoljnija ustvari da samo kupim ATV3 pa da na njemu imam airplay i mirror a na WD da imam sve ostalo, to je rješenje od 100$ a u svim drugim slučajevima izgleda prolazim barem 3x više i nikad jednostavnije
27.03.2013 | 13:19
sa Androidom dobijas sve sto zelis sem Miroringa.....moze i Nas,i Airplay(ali bez Miroringa,bar za sad)....pa vidi sad.....
27.03.2013 | 20:47
A kaj ja onda ustvari imam ako kupim APTV 3 , zanemarimo ovo gore - čisto ono šta ja u HR imam s tim i da dođe za koji mjesec JB i da ga otključam, jel to isplativa kupovina, znam da mi sada radi airplay i mirror ali jel imam još nešto osim toga, on ima servise koji se plaćaju, pa kad se otključa jel bi nešto od toga imao ili sa otključavanjem dobijem XMBC npr i zadovoljim svoje potrebe što se tiće divX-a?


Našao sam neko rješenje...ovo sa android stickom je super jer koliko sam skužio sve vrti i sve radi a fora je da je bežičan i dobra stvar je što se na njega stavi aplikacija airplay, jedino pitanje je jel ga mac vidi i jel to radi )
28.03.2013 | 07:52
ako kupis ATV3..za sad imas samo Airplay,Mirror...Youtube,Dobar Net radio,filmove i muziku sa Itunes-a......JB verovatno nece skoro,nema ga ni u najavi....a sta bi dobio sa otkljucavanjem i ubacivanjem XBMC...imas dosta toga u temi AppleTV,gde se 95% i pisalo o AppleTv2 i JB,XBMC.....i nebitno je posle toga ,da li si u HR,ili u Zanzibaru.......
28.03.2013 | 09:25
Ok, thanx ... jos jedno pitanje

Stream preko USB stika ili diska koji je direktno ukopcan u njega?
Jel to sada radi ili bi iza JB trebalo raditi, AP3 ima mini usb , jel mogu u njega ukopcati stick preko adaptera i da ga on vidi tj da radi film, za pocetak mi je bitno i bez titla - crtici

i podpitanje - jel on u sebi ima wifi tj jel bi mogao bezicno do njaga ili mora biti u mrezu ukopcan?
28.03.2013 | 13:19
Apple tv nema mini usb,nego je to HDMI port,ima wi fi i ne moraš ga spojiti Lan kablom.
28.03.2013 | 13:30
Ima micro USB port, ispod hdmi porta je fizicki smjesten ali mislim da nije namjenjen da se preko njega gleda sadrzaj sa diska koji se ukopca
28.03.2013 | 13:37
Nema Mini Usb,nego Micro Usb...,ali samo sluzi za Eventualni JB,ili restore,ako zajebete nesto....sve se iskljucivo radi preko Lan-a,ili wifi....na AppletTv 2..i 3....na kecu ima usb pravi...
28.03.2013 | 15:57
Znaci atv2 je bolja kupovina? ustvari atv1 je najbolja ako ima i usb koji se moze koristiti za spajanje na stick i strima je divX-a?
atv2 nema usb ili ima isto iskoristivo to kaj jedinica?
28.03.2013 | 15:57
Znaci atv2 je bolja kupovina? ustvari atv1 je najbolja ako ima i usb koji se moze koristiti za spajanje na stick i strima je divX-a?
atv2 nema usb ili ima isto iskoristivo to kaj jedinica?
28.03.2013 | 16:42
rekoh ti gore da 2 i 3...imaju isto sve,sem sto je trojka jaca,i nema JB...a 1...ima usb,ali je u rangu 2....i slabo se za njega pisu novi dodaci....recimo na njega ide XBMC 11..a na Atv 2..ide i XBMC 12.1.....i 1 nema Airplay....(sem nekog budzenja)....ako te zadovoljavaju filmovi do 720p rezolucije.....dovoljan ti je i 1....zbog USB ulaza.....
28.03.2013 | 17:07
Mislim da je wd live koji imam puno bolje rjesenje jer ima sve osim mirrora i airplaya....vjerujem da budem uzeo aptv3 ali ostavit cu si i wd , pa dva rjesenja dok se ne pojavi nesto sto ima sve sto mi treba....mada i jedno i drugo rjesenje ima 80% stvari koje mi ne treba, nemaju ono najvaznije
29.03.2013 | 20:23
bok dečki i cure,
kupio sam u njemačkoj aptv3, radi odlično,ali osim hd trailera, za hrvatsku preko itunesa
nemožeš ništa niti kuptit,pa me zanima dali je moguće gledati opće ikakve filmove??
što se tiče jb vidim da ga najavljuju,čak da je beta verzija gotova,ali još rade na sućelju..e sad kolko je to istina i kad će doći pitam se i sam??
pozz
29.03.2013 | 22:39
ludisb kaže:
bok dečki i cure,
kupio sam u njemačkoj aptv3, radi odlično,ali osim hd trailera, za hrvatsku preko itunesa
nemožeš ništa niti kuptit,pa me zanima dali je moguće gledati opće ikakve filmove??...

Filmove možeš gledati preko AirPlaya sa npr. iPhoena ili iPada, starijih Macova sa instaliranim AirParrotom, novijih iMaca, pa i PCa s nekim programom za to. Aplikacije koje podržavaju AirPlay na iUređajima su AVPlayer(HD), AirVideo, MediaConnect...

- AVPlayer(HD) - filmove ne treba konvertirati u većini slučajeva, podržava subtitlove, a treba ih prvo prebaciti na iUređaj preko iTuensa kopiranjem.

- AirVideo, treba prvo instalirati besplatni AirServer na računalo. Podržava subtitlove i u većini slučajeva ne treba konvertirati već to AirServer radi za vrijeme gledanja.

- MediaConnect podržava DLNA i odlično radi s većinom NAS diskova, a direktno podržava H.264 dok za ostale formate koristi Flex Player. Pored AirPlaya može slati sadržaj i na bilo koji drugi uređaj koji to podržava kao što su moderniji TV, kućna kina, Xbox 360, WDTV Live itd a povezani su u kućnu mrežu. Za primjer, ja odaberem neki film na mom SmartStor NAS disku i preko iPada direktno šaljem na Samsung TV

Još jedan način jest na svom računalu uključiti dijeljenje iTunes medijateke. No, kako mi ne možemo kupovati u iTunes jedini način je medijateku puniti sa strane. iVi Pro ili RoadMovie su odlični konverteri koji automatski dodaju video u iTunes sa svim podacima, omotom i subtitlovima, Tagalicious uređuje glazbu u iTunes, a za slike se samo doda dijeljenje mape gdje se nalaze u iTunes i onda su svi ti sadržaji dostupni na ATV.

Bez jailbreaka ATV nije sposoban vidjeti NAS diskove, može vidjeti samo računalo sa uključenim iTunesima u kojima je uključeno dijeljenje medijateke, YouTube, radio stanice i to je to.
30.03.2013 | 11:22
Sank,
hvala na iscrpnom odgovoru,
s obzirom da nemam i uređaje već PC, koliko sam shvatio preostaje mi
ubacivati s "strane" u itunes pomoću iVi Pro ili RoadMovie??
30.03.2013 | 12:47
S obzirom da imaš PC sa windowsima, onda ti iVi Pro kao ni RoadMovie neće puno pomoći, naime to su programi pisani isključivo za Mac OS X. Za windowse postoji veliki broj video konvertera koji podržavaju i iTunes format, no nisam pronašao ni jedan koji podržava tagiranje. Možda ti budeš bolje sreće. Ili prvo konverzija, a zatim i tagiranje sa MetaX ili nekim sličnim programom.

Ja sam već tri godine na Macu i Win PC sam posve zapustio.

Možda postoje neke slične aplikacije za Androide kao one koje sam naveo za iUređaje. Npr. aVia player koji je vrlo sličan MediaConnectu, jedino nema AirPlay, ali može streamati video sa NASa direktno na TV.
30.03.2013 | 18:59
sve u svemu previše zapetljano,čekati ću jb-xbmc ili eventualno uzimati ipad ako ga budem ga trebao u poslovne svrhe.
29.09.2013 | 17:11
Jel na kraju izašao JB za TV3 , piše po netu al jel neko probao da radi?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 16 sati, 38 minuta
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.
  • Air: Represija i samovolja su isključivo put u propast
  • drlovric: Represija i samovolja nikada nije rjesenje.
  • drlovric: Plenkovic je porucivao Hrvatima kome nije dobro neka ide u DE. Bis bald. A danas drzava daje pare povratnicima jer kapital su ljudi. Ako nas KGB sve rastjera odavdje, ovaj forum ce sam sebi biti svrha :)
  • Air: Mislim da je uvreda za članove jabučnjaka koji su aktivni u političkim temama na jabučnjaku uspoređivati ih sa ekipom koja “troši” takve teme na drugim portalima. Iako smo svakodnevno na forumu neke od tih politički tema nemaju upisa po nekoliko dana. To znači da ekipa nije “ovisna” o tome da non-stop nešto serucka nego se upisuje kad netko nešto ima.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.56 Seconds

Provided by iJoomla SEO