Najava JB Apple TV 3
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Najava JB Apple TV 3


13.02.2013 | 22:55
Napokon neke dobre dojave za nas koji se ne kladimo
14.02.2013 | 01:51
bilo bi lepo za sve one koji imaju 3-ku.....ali ja nekako verujem samo ovom sajtu...a kod njih jos toga nema....
www.appletvhacks.net/
24.03.2013 | 08:21
Ima li šta novo oko tog JB?
  • Sank
  • Moderator
  • 219
24.03.2013 | 10:08
Na žalost nema. Ono prvo je bila packa ili su opet negdje zapeli, jer spominjao se početak ožujka za izlazak jailbreaka, a sad će skoro početi i travanj pa još nema ništa.
27.03.2013 | 00:06
Da ne otvaram novu temu a nisam baš našao odgovor ni u ostalim na svoje pitanje pa eto:

Zanima me kupnja ATV3 ali , jel na tvorničkom mogu preko NAS-a u mreži gledati filmove, tj jel mogu divx, avi film sa titlom gledati ako nije JB ? Znači da sa njega pokrečem film koji se mrežom povlači sa mrežnog diska ili USB stika

Sada imam WD Live HD i on savršeno radi ali bi volio ovo izeti radi airplay i mirrora....
  • Sank
  • Moderator
  • 219
27.03.2013 | 00:41
damba7 kaže:
Da ne otvaram novu temu a nisam baš našao odgovor ni u ostalim na svoje pitanje pa eto:

Zanima me kupnja ATV3 ali , jel na tvorničkom mogu preko NAS-a u mreži gledati filmove, tj jel mogu divx film sa titlom gledati ako nije JB ?

Ne. Bez jailbreaka ATV radi jedino sa dijeljenom iTunes medijatekom s nekog računala. NAS diskove ne vidi, a i da vidi ne može reproducirati ništa osim formata koji odgovara iTunesima. Ja imam ATV3, ali ja imam i urednu i bogatu medijateku u iTunesima na Mac Miniju koji je uvijek uključen i spreman za isporuku te multimedije na ATV ili neki od iUređaja. Mojoj djeci se jako sviđa jer vide omote crtića pa lakše biraju što će gledati nego na drugim medija playerima gdje je samo lista imena.

Sada imam WD Live HD i on savršeno radi ali bi volio ovo izeti radi airplay i mirrora, no ako moram po njemu čačkati i raditi JB onda me ne zanima previše.

Za ovo što tebi treba (divx + titlovi i slično) WD Live HD ili neki sličan multimedija player svakako je bolji izbor od Apple TV, a da ga kupuješ samo zbog Air Playa nema nekog prevelikog smisla.
27.03.2013 | 00:56
To sam si baš i mislio.
Ovo što mi sada treba je onako ajmo reči primarnije jer se samo gledaju filmovi i crtići, no ukoliko bi se airplay imao, proširile bi se i mogučnosti jer imamo doma iphone, pa mac i tako, uglavnom koristili bi to .

Svakako mi je NAS bitan jer su gore filmovi, muzika itd a sad imam toliko tih kompova doma pa kupovati još jedan mini mi i nije sad baš nešto za to.

Radije napravim JB, uglavnom jel to nešto pouzdano da radi bez trzanja, da je jednostavno kako za napraviti JB tako i za koristiti?
Jel dobijem kaj da gledam online za badava
27.03.2013 | 04:32
@damba:

Ne postoji JB za ATV3. Jedino da nadjes ATV2 koji se moze JB, ali je upravo radi te cinjenice i najmanje duplo skuplji.

Iako su oba svojevremeno kostala $99
27.03.2013 | 07:51
ako neces mnogo love da das,a oces vise izvora zajebancije na Tv-u...uzmi neki od ovih Malih CoreDuo Android Tv Stickova.....ima tu svega.....:)krecu od 50 eura.....pa na gore......
27.03.2013 | 10:44
I na tom sticku radi strimanje sa NAS-a kao i airplay tj mirror? U principu sve bi to želio imati, zato sam gledao taj APTV3 , vjerujem da kad dođe JB neće poskupiti jer oni stari su barem duplo skuplji

U principu meni treba samo : airplay, mirror i strimanje sa NAS-a da rade titlovi, te opcija youtube, ostalo mi ništa NE treba, net radio imam preko reacivera a ostalo mi zbilja nikad nije trebalo, pregled slika i ostalog sam riješio sa airplay opcijom, igrice i ostalo nisam nikad koristio.
  • Sank
  • Moderator
  • 219
27.03.2013 | 11:21
damba7 kaže:
To sam si baš i mislio.
Ovo što mi sada treba je onako ajmo reči primarnije jer se samo gledaju filmovi i crtići, no ukoliko bi se airplay imao, proširile bi se i mogučnosti jer imamo doma iphone, pa mac i tako, uglavnom koristili bi to .

Svakako mi je NAS bitan jer su gore filmovi, muzika itd a sad imam toliko tih kompova doma pa kupovati još jedan mini mi i nije sad baš nešto za to.

To što ja koristim Mac Mini ne znači da moraš i ti. Dijeljena iTunes biblioteka može biti na bilo kojem računalu, a smještena na neki vanjski disk spojen na to računalo. Jedini uvijet je da to računalo mora biti uključeno kad se želi koristiti na ATV ili iUređajima, to nije problem. Veći je problem što se svaki video mora konvertirati i ubaciti u iTunes. Ja koristim za to iVi Pro, a u zadnje vrijeme i RoadMovie koji rade sve automatski, dodaju omot, podatke i subtitlove te nakon konverzije prebace video u iTunes. Na žalost oba programa su dostupna samo za Mac, a za Win PC nisam do sada pronašao ništa ni približno tako dobro. To zadovoljstvo košta nešto para, ali za nas koji volimo urednu i lijepo složenu medijateku vrijedno je svake lipe. Ne moram ni naglasiti da ATV3 radi bez trzanja čak i sa FullHD 1080p tako da je kvaliteta ripanih originalnih BlueRay crtića i filmova jednake kvalitete kao i kad se gledaju direktno sa BD medija. Oba programa podržavaju filmove i serije za koje sve naprave automatski i kad ih dodaju u iTunes izgleda kao da su skinuti sa iTunes trgovine.

Radije napravim JB, uglavnom jel to nešto pouzdano da radi bez trzanja, da je jednostavno kako za napraviti JB tako i za koristiti? Jel dobijem kaj da gledam online za badava

S ATV2 i jailbreakom dobiješ jako puno mogućnosti, jedino video moraš ograničiti na najviše 720p, a možda da provjeriš i amsterdamxxxov prijedlog i pronađeš neki od Android medija playera ili TV stickova. Jeftinije je i definitivno nema zezancije oko jailbreaka i instalacije raznih pluginova i ostalih caka da bi ATV2 radio sve ono što ti treba.
27.03.2013 | 11:34
Po ovome mi se čini da je ovaj WD live super stvar, nema konvertiranja nego copy-paste na NAS i na WD samo play, dobar stvar je onda i najpovoljnija ustvari da samo kupim ATV3 pa da na njemu imam airplay i mirror a na WD da imam sve ostalo, to je rješenje od 100$ a u svim drugim slučajevima izgleda prolazim barem 3x više i nikad jednostavnije
27.03.2013 | 13:19
sa Androidom dobijas sve sto zelis sem Miroringa.....moze i Nas,i Airplay(ali bez Miroringa,bar za sad)....pa vidi sad.....
27.03.2013 | 20:47
A kaj ja onda ustvari imam ako kupim APTV 3 , zanemarimo ovo gore - čisto ono šta ja u HR imam s tim i da dođe za koji mjesec JB i da ga otključam, jel to isplativa kupovina, znam da mi sada radi airplay i mirror ali jel imam još nešto osim toga, on ima servise koji se plaćaju, pa kad se otključa jel bi nešto od toga imao ili sa otključavanjem dobijem XMBC npr i zadovoljim svoje potrebe što se tiće divX-a?


Našao sam neko rješenje...ovo sa android stickom je super jer koliko sam skužio sve vrti i sve radi a fora je da je bežičan i dobra stvar je što se na njega stavi aplikacija airplay, jedino pitanje je jel ga mac vidi i jel to radi )
28.03.2013 | 07:52
ako kupis ATV3..za sad imas samo Airplay,Mirror...Youtube,Dobar Net radio,filmove i muziku sa Itunes-a......JB verovatno nece skoro,nema ga ni u najavi....a sta bi dobio sa otkljucavanjem i ubacivanjem XBMC...imas dosta toga u temi AppleTV,gde se 95% i pisalo o AppleTv2 i JB,XBMC.....i nebitno je posle toga ,da li si u HR,ili u Zanzibaru.......
28.03.2013 | 09:25
Ok, thanx ... jos jedno pitanje

Stream preko USB stika ili diska koji je direktno ukopcan u njega?
Jel to sada radi ili bi iza JB trebalo raditi, AP3 ima mini usb , jel mogu u njega ukopcati stick preko adaptera i da ga on vidi tj da radi film, za pocetak mi je bitno i bez titla - crtici

i podpitanje - jel on u sebi ima wifi tj jel bi mogao bezicno do njaga ili mora biti u mrezu ukopcan?
28.03.2013 | 13:19
Apple tv nema mini usb,nego je to HDMI port,ima wi fi i ne moraš ga spojiti Lan kablom.
28.03.2013 | 13:30
Ima micro USB port, ispod hdmi porta je fizicki smjesten ali mislim da nije namjenjen da se preko njega gleda sadrzaj sa diska koji se ukopca
28.03.2013 | 13:37
Nema Mini Usb,nego Micro Usb...,ali samo sluzi za Eventualni JB,ili restore,ako zajebete nesto....sve se iskljucivo radi preko Lan-a,ili wifi....na AppletTv 2..i 3....na kecu ima usb pravi...
28.03.2013 | 15:57
Znaci atv2 je bolja kupovina? ustvari atv1 je najbolja ako ima i usb koji se moze koristiti za spajanje na stick i strima je divX-a?
atv2 nema usb ili ima isto iskoristivo to kaj jedinica?
28.03.2013 | 15:57
Znaci atv2 je bolja kupovina? ustvari atv1 je najbolja ako ima i usb koji se moze koristiti za spajanje na stick i strima je divX-a?
atv2 nema usb ili ima isto iskoristivo to kaj jedinica?
28.03.2013 | 16:42
rekoh ti gore da 2 i 3...imaju isto sve,sem sto je trojka jaca,i nema JB...a 1...ima usb,ali je u rangu 2....i slabo se za njega pisu novi dodaci....recimo na njega ide XBMC 11..a na Atv 2..ide i XBMC 12.1.....i 1 nema Airplay....(sem nekog budzenja)....ako te zadovoljavaju filmovi do 720p rezolucije.....dovoljan ti je i 1....zbog USB ulaza.....
28.03.2013 | 17:07
Mislim da je wd live koji imam puno bolje rjesenje jer ima sve osim mirrora i airplaya....vjerujem da budem uzeo aptv3 ali ostavit cu si i wd , pa dva rjesenja dok se ne pojavi nesto sto ima sve sto mi treba....mada i jedno i drugo rjesenje ima 80% stvari koje mi ne treba, nemaju ono najvaznije
29.03.2013 | 20:23
bok dečki i cure,
kupio sam u njemačkoj aptv3, radi odlično,ali osim hd trailera, za hrvatsku preko itunesa
nemožeš ništa niti kuptit,pa me zanima dali je moguće gledati opće ikakve filmove??
što se tiče jb vidim da ga najavljuju,čak da je beta verzija gotova,ali još rade na sućelju..e sad kolko je to istina i kad će doći pitam se i sam??
pozz
  • Sank
  • Moderator
  • 219
29.03.2013 | 22:39
ludisb kaže:
bok dečki i cure,
kupio sam u njemačkoj aptv3, radi odlično,ali osim hd trailera, za hrvatsku preko itunesa
nemožeš ništa niti kuptit,pa me zanima dali je moguće gledati opće ikakve filmove??...

Filmove možeš gledati preko AirPlaya sa npr. iPhoena ili iPada, starijih Macova sa instaliranim AirParrotom, novijih iMaca, pa i PCa s nekim programom za to. Aplikacije koje podržavaju AirPlay na iUređajima su AVPlayer(HD), AirVideo, MediaConnect...

- AVPlayer(HD) - filmove ne treba konvertirati u većini slučajeva, podržava subtitlove, a treba ih prvo prebaciti na iUređaj preko iTuensa kopiranjem.

- AirVideo, treba prvo instalirati besplatni AirServer na računalo. Podržava subtitlove i u većini slučajeva ne treba konvertirati već to AirServer radi za vrijeme gledanja.

- MediaConnect podržava DLNA i odlično radi s većinom NAS diskova, a direktno podržava H.264 dok za ostale formate koristi Flex Player. Pored AirPlaya može slati sadržaj i na bilo koji drugi uređaj koji to podržava kao što su moderniji TV, kućna kina, Xbox 360, WDTV Live itd a povezani su u kućnu mrežu. Za primjer, ja odaberem neki film na mom SmartStor NAS disku i preko iPada direktno šaljem na Samsung TV

Još jedan način jest na svom računalu uključiti dijeljenje iTunes medijateke. No, kako mi ne možemo kupovati u iTunes jedini način je medijateku puniti sa strane. iVi Pro ili RoadMovie su odlični konverteri koji automatski dodaju video u iTunes sa svim podacima, omotom i subtitlovima, Tagalicious uređuje glazbu u iTunes, a za slike se samo doda dijeljenje mape gdje se nalaze u iTunes i onda su svi ti sadržaji dostupni na ATV.

Bez jailbreaka ATV nije sposoban vidjeti NAS diskove, može vidjeti samo računalo sa uključenim iTunesima u kojima je uključeno dijeljenje medijateke, YouTube, radio stanice i to je to.
30.03.2013 | 11:22
Sank,
hvala na iscrpnom odgovoru,
s obzirom da nemam i uređaje već PC, koliko sam shvatio preostaje mi
ubacivati s "strane" u itunes pomoću iVi Pro ili RoadMovie??
  • Sank
  • Moderator
  • 219
30.03.2013 | 12:47
S obzirom da imaš PC sa windowsima, onda ti iVi Pro kao ni RoadMovie neće puno pomoći, naime to su programi pisani isključivo za Mac OS X. Za windowse postoji veliki broj video konvertera koji podržavaju i iTunes format, no nisam pronašao ni jedan koji podržava tagiranje. Možda ti budeš bolje sreće. Ili prvo konverzija, a zatim i tagiranje sa MetaX ili nekim sličnim programom.

Ja sam već tri godine na Macu i Win PC sam posve zapustio.

Možda postoje neke slične aplikacije za Androide kao one koje sam naveo za iUređaje. Npr. aVia player koji je vrlo sličan MediaConnectu, jedino nema AirPlay, ali može streamati video sa NASa direktno na TV.
30.03.2013 | 18:59
sve u svemu previše zapetljano,čekati ću jb-xbmc ili eventualno uzimati ipad ako ga budem ga trebao u poslovne svrhe.
29.09.2013 | 17:11
Jel na kraju izašao JB za TV3 , piše po netu al jel neko probao da radi?
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 37 minuta
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?
  • zoranowsky: @air, u biti isti je pricnip, samo si sam sebi target :)
  • Air: Polako, polaku, kuda žurba, daj mi prvo link na to kako pročitati vlastite misli :)
  • smayoo: Za one koji ne znaju čitati misli - [link] :D
  • Borisone: Za one koji ne znaju čitati misli, koja je konfiguracija?
  • VanjusOS: pozdrav, treba li netko Mac mini M2, nekorišteno?
  • kupus: Ima takvih naravno. Iz mog skromnog iskustva takvi su u manjini.
  • smayoo: većina online trgovaca odbija slati na poste restante pa čak i na poštanski pretinac
  • kupus: zasto na osobnu adresu*
  • kupus: Zasto na adresu? Naruci na adresu postanskog ureda, tamo ce te cekat
  • drlovric: Imamo li koga iz Zupanje na forumu da bih mogao naruciti paket na njegovu adresu? :)
  • ecvis17: ok, tnx
  • smayoo: Piši u forum
  • ecvis17: pozdrav svima, imam stari MBP koji maksimalno moze voziti BigSur ... malo nisam vise u toku, gdje se danas mogu pronaci Combo installeri? Tnx
  • cariblanco: Čekao je da Hajduk osvoji prvenstvo i na kraju je odustao ;)
  • Yonkis: Od sada ćemo mjeriti vrijeme pre-JM and post-JM time
  • JOHN: Ako je vjerovao, neka mu dragi Bog pomogne i uzme sebi. Ako nije, opet nema veze……sve u svemu mislim da je živio dobar život!
  • smayoo: Ljudi... ode nam Joža Manolić... Nije šala.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.26 Seconds

Provided by iJoomla SEO