Final Cut Pro X
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Final Cut Pro X


06.07.2011 | 17:44
Premiere me bio razocarao skroz od verzije CS pa do CS4. A sad u CS5, su promijenili šta, da je 64 bit, mercury engine i neke support codece i još koji detalj, i sad je svima super. Ja sam siguran da nema mercury engine da bi pola njih koji sad govore da je super brz, odustali od Premiera. Avid im je preskup. Stvarno svi cmizdre oko FCP X, ja sam osobno malo isprobao kod frenda aplikaciju i mega sam zadovoljan, osim što mi fali multicam, audio mixer, da zapamti in/out selection, video/audio out to monitor, i još toga, ali siguran sam da rade ultrabrzo da se sve te stvari srede. Koliko vidim sve firme rade da budu plug-ins kopatibilni, radi se da na serverima. Ispast ce dobro.
07.07.2011 | 10:35
Стеван Посао је стварно забријао у кривоме смеру. Тај човек стварно уме да вређа.
07.07.2011 | 12:08
Hm, kad smo kod vrijedjana mogao si napisati post na latinici
07.07.2011 | 16:18
Entschuldigung evo prijevoda:

Šćepo Posa je stvarno zabrija u krivon smijeru. Taj čovik stvarno zna uvridit.
08.07.2011 | 12:57
Evo se sad priča da misle vratiti mogućnost kupnje dodatnih FC7 licenci većim kupcima. Hm, pa zar se to mušterijama isplati ako već misle da je FCX dead-end? Zar im ne bi bilo bolje prijeći na Premiere ili AVID odmah?

Apple je to doista mogao bolje odraditi
14.07.2011 | 16:16
SLOW MOTION IN FCP X-optical flow

vimeo.com/25894146
16.07.2011 | 05:59
Slow motion super šljaka u FCP X. Ali, program još nije za profi upotrebu. Nadam se da će ga srediti. Nekidan sam baš htio probati nešto montirati u njemu. Pored već poznatih zamjerki, krenuo sam importirati .tga image sequence. Nisam nigdje otkrio kako postaviti da mi importira jedan frame po slici. Program ima potencijala, no treba ga definitivno izbrusiti. Pitanje je koliki će samo tržišni kolač do tada preuzeti konkurencija.
18.07.2011 | 23:26
Event Manager X simplifies FCP X workflows

BURBANK — Intelligent Assistance isn’t waiting for the Workflow/XML SDK for Apple’s Final Cut Pro X to be released. The company has introduced Event Manager X, which is designed to work with the new version of Final Cut Pro X, managing the visibility and tracking of Events and Projects.

“By default, Final Cut Pro X shows all mounted Events and Projects, which may not always be what you want if you work with multiple clients,” explains Philip Hodgetts, CEO of Assisted Editing’s parent company Intelligent Assistance. “But beyond automating what you can do manually with Event or Project hiding, Event Manager X tracks Events and Projects that are not mounted, so you can be sure that all necessary material is available.”

assistedediting.intelligentassistance.com/EventManagerX
07.08.2011 | 21:30
...
08.08.2011 | 16:45
Eto ja drkuljim već mjesec dana, osim multicam opcije koja mi treba nemam neke velike zamjerke. Neke stvari odprve ne legnu, ali kad pregledaš tutorijale(Ripple Training, Lynda, Larry Jordan) stvari postaju puno jasnije.
03.09.2011 | 00:15

ako ignoriramo njegov smirao za humor, mislim da ću isprobati ovaj transition, fcp korisim od verzije 4.0 i nekako osjećam kraj te veze
03.09.2011 | 13:51
nmrzlja1 kaže:

ako ignoriramo njegov smirao za humor, mislim da ću isprobati ovaj transition, fcp korisim od verzije 4.0 i nekako osjećam kraj te veze


Sve ljuuuubaaaaviiii su tuuuuzneeeee...
Usudio bi se reci da i nema bas neke prevelike razlike izmedju njih dvojce...
FC je iskopirao premier u 90% stvari...
Ali prokleta je ta slicnost svih NLE-a da sa velicinom projekta drasticno raste i njihova tromost, tako da za projekte duze od 30-40 min svi padaju u vodu...
Osim zlog avida, naravno
21.09.2011 | 00:06
fcp.co/final-cut-pro/news/571-fcpx-gets-...rst-upgrade-to-1001-

"Let's take a look at the new features, starting with Final Cut Pro X

Export audio and video stems as a single multitrack QuickTime movie or as separate files using Roles
Import and export XML to support third-party workflows
Place Projects and Events on Xsan to improve collaboration between editors
Set custom starting timecode for your projects
Add transitions to connected clips in a single step
Enable full-screen view in OS X Lion
Speed up delivery with GPU-accelerated export
Access the new Tribute theme, with four animated titles and a matching transition

This update also improves overall stability and performance, and addresses the following issues:

Adds the ability to import DSLR video from Aperture and iPhoto libraries through the Photos Browser
Adds the ability to eject camera cards while Final Cut Pro X is open
Adds the ability to always use the startup volume or Time Machine volumes for media storage
Improves audio syncing performance and ability to sync different frame sizes and frame rates
Fixes an issue in which alpha channels in transitions were not properly preserved
Resolves an issue that could cause titles to accidentally move in the timeline
Improves the quality of video retiming when applying slow motion or when working with interlaced video
Fixes an issue in which custom ICC color profiles affected the image in the Viewer
Improves the performance and reliability of automatic saving

Coming in Early 2012

Multicam Editing
Broadcast Quality Output - Nice to see Apple being specific about upcoming features"
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 6 sati, 24 minuta
  • smayoo: Svim Splićanima čestitam dan Sv. Duje! :)
  • cariblanco: kako nogomet može biti okrutan, zaslužili ste najmanje bod
  • cariblanco: Riječani, jeste li spremni za derbi, danas bi trebao biti praznik nogometa na Rujevici
  • smayoo: Možda je to popis po abecedi. ;)
  • cariblanco: Danas čitam VL i koja je najsigurnija zemlja u slučaju holokausta...1 Antartika 2 Argentina ;)
  • Yonkis: Evo, prodajem i neke slušalice, one za u uho. iPhone i sluške, 200€. I nije to sve, one more thing...
  • Mislav2222: ima i 2K 27inca dell monitor, u top stanju na prodaju :D
  • Yonkis: prodao bih iPhone 8 Plus, mijenjao mu bateriju prije cca godinu dana, moram provjeriti, pa ako ima zainteresiranih da ne pišem oglasnik.. Zapravo pišem anyway, valjda tamo netko lurka :)
  • mbp2009: Smayoo riješio sam, nego sad nije za mene, nego nekog drugog
  • accom: O muziki nemam pojma, surfanje je o.k., gaming - isto nemam pojma. :)
  • Krehacro: Dj-ing...Netflix,surfanje i neki gaming :)
  • accom: @Krehacro: meni ne uspjeva koliko bih željeo. Ali je iPad super alat, i sve više mi je neophodan (ajde, navika). Najviše ovisi o tome, što želiš radit.
  • lucija: Dosta ih je uspjesno preslo na iPad.
  • lucija: Nisam no ima na YouTubeu dosta recenzija ljudi koji jesu.
  • Krehacro: Planiram preci sa MacBook air na iPad da koristim kao svoj primarni uredjaj...jel netko to još pokušao i kako mu ide :)?
  • smayoo: Pa zar još to nisi riješio?
  • smayoo: :D
  • mbp2009: Doslovno sam ju ja otvorio hahaha
  • smayoo: @mbp2009, imaš točno tu temu u forumu od prije par mjeseci
  • smayoo: Natrijeve baterije postoje u tzv. REDOX izvedbi već 30 godina, prvenstveno za stacionarne sustave, ali nisu bile pogodne za mobilne jer su bitno manje gustoće pohrane od litijevih, a i veće mase, jer su tekućinske. Velika im je prednost to što su ekološki neutralne, jednostavne za proizvesti i požarno nerizične.
  • m@xym: @Zdravac, OD otkrića nečega u laboratoriju do dolaska na tržište (ako se to upće dogodi) prođe između 5 i 10 godina
  • drlovric: O da. Jako veliko dan. Ljudi nisu svjesni bitnosti ali vrijeme ce polazati.
  • Zdravac: @drlovric, jesu, baš je lijepo danas pratiti HRT4 i live prijenos! :)
  • Zdravac: jel senzacionalizam ili ima nešto u ovoj tehnologiji da bi uskoro moglo i u praksu?
  • Zdravac: [link]
  • drlovric: Stigli Rafali ❤️????
  • mbp2009: Ekipa, treba mi preporuka za neki usb-c dongle za M1. Potreban je ulaz za SD karticu, HDMI ili DP (TB2), barem 2 Usb-a i ako je moguće jedan usb-c
  • smayoo: Funkcionalna zamjena je push notifikacija koja preko 5G ide po generičkom protokolu, samo aplikacija na mobitelu mora to podržavati
  • smayoo: Upozorili su me ljudi koji rade u toj branši, radi nekih telemetrijskih rješenja gdje nadzorni sustav SMSom šalje obavijesti korisniku
  • ZeljkoB: smayoo, odakle ti ova informacija za SMS?
  • smayoo: SMS poruke su phase-out. Znači, neki ih operateri više ne nude, niti omogućavaju njihovo slanje. Određen je neki krajnji rok, nakon kojeg više nijedan operater u EU nije dužan osigurati propagiranje SMS poruka. Probaj ručno promijeniti operatera (pretpostavljam da si u roamingu)
  • Matija klc: Ekipa, pomoc. Nalazim se u Rumunjskoj. Primam poruke normalno, no ne mogu poslati poruku. Pricam o obicnoj. Sve drugo radi najnormalnije. Sta napraviti?
  • MoschuS: Ma svugdje ali sve neka mala mjesta ili sela po Hr ili Slo
  • JOHN: Jesu to oni iz Imotski?
  • MoschuS: Ako netko kupuje rabljeno racunalo pripazite se prevaranata na Njuskalu i Bolhi. Otkrio sam ih par, slicni oglasi i kada ih kontaktirate salju iste/slicne racune i serijske brojeve kao potvrdu i onda odjednom obrisu oglas, naprave novi account i pokusavaju dalje uloviti nekoga.
  • Zdravac: :) Na kraju će ispasti da nas ima dosta koji vozimo motore!
  • rkrosl: prodao triumpha, kupio triumpha
  • JOHN: Honda CB650R
  • FiFi: Skoro sam ga jednom zamijenio za Bandita 1200 , ali sam ipak odustao.
  • Zdravac: ...ili Suzuki Bandit :)
  • Zdravac: E, taj motor je nekad bio moj san, da nije uletila yamaha, sigurno bih toga sad vozio :)
  • FiFi: Honda CB900F2 Hornet, 2002. Evo radim servis i nadam se registraciji prvi put nakon tri godine stajanje (djeca ti promijene raspored vožnje)
  • Riba: Problem je sto "sezona" u Irskoj trtaje tjedan dana. :-D Moram vidjeti ima li kakav nacin da ga registriram u Hr.
  • Zdravac: @ZeljkoB Odličan motor, takvi motori su baš po mom guštu! Lijep i ugodan za voziti.
  • Zdravac: @Riba Pa što čekaš, daj, zamjeni ulje, filtere i svječice, napuni bateriju, i lagano pranje. To će biti dovoljno, siguran sam! :)
  • Zdravac: Ajd, super, nisam jedini! Sad ide sezona, i gušt! Polako plan za moto trip na more...
  • ZeljkoB: Honda NC750X, ali sve manje vremena imam za voznje.....
  • Riba: Imam ja BMW 650CS, mozda ga reaktiviram nakon 10 godina stajanja u garazi. A imam i Vespu iz 1959, ta malo duze stoji. :)
  • Zdravac: Evo, ja ću prvi: YAMAHA XJ900 S Diversion, classic iz 1998., ide ko švicarski sat, čista mehanika, pouzdano do bola! :)
  • Zdravac: Jel imamo ovdje kolega ili kolegica, da voze motor? Ako da, koji?

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Prisutni jabučari

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Anketa

Kupujete li profesionalni Mac?

Čekam novi modularni Mac Pro - 48.5%
Novac nije problem, kupujem iMac Pro - 0.7%
Kupujem Valjak, baš je lijep i tih! - 0%
Kupujem polovni Mac Pro tower - 11.8%
Nadogradit ću postojeći Mac Pro tower - 2.9%
Običan iMac 27" mi je dovoljan za posao - 5.9%
Skromnih sam potreba, Mac mini je zakon! - 7.4%
Radim na terenu, mora biti MacBook Pro - 3.7%
Ne diram ništa, stari Mac služi me odlično - 10.3%
Kupujem PC kantu i prelazim na Windowse! - 8.8%

Ukupno glasova: 136
Anketa je završena dana: 08 Svi 2018 - 12:17
Page Speed 1.16 Seconds

Provided by iJoomla SEO