Final Cut Pro X
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

Final Cut Pro X


28.06.2011 | 14:22
Još jedan prigodan video...

http://teamcoco.com/video/conan-editors-love-final-cut
28.06.2011 | 14:49

Okidoki...
Valjda cu dobit neku kavu


Eh.. kod mene bez kave nemozes proc


Dojmovi... ah, zalosno... a toliko sam se veselio
28.06.2011 | 14:59
zok kaže:


))) Odličan!!
28.06.2011 | 15:16
Hvala Zok, evo tvitnuo sam link svima na zabavu...
29.06.2011 | 00:43
Zanimljivo mi je kako sad odjedanput hvale premiere cs5 inače su velika većina uvijek bili protiv premiere-a, od kada su uveli Mercury engine sad je Premiere odličan uuuuu, awesome.... Ajmo sad na premiere, pa kad FCP X doraste za pro verziju ajmo se opet vratit,.... meni to liči djetinjasto.
29.06.2011 | 01:20
Nisam vidio da je netko sada odjednom počeo hvaliti Premiere. Premiere je solidan program bio oduvijek, a oni koji ga vole koristiti koristiti će ga i dalje. FCP ekipa sumnjam da će prelaziti na njega jer postojeći FCP radi odlično i može ovako još i par godina ako treba. Vidjeti ćemo što će Apple izvesti nakon ovog fijaska. Ocjene u App Storeu su katastrofa.
29.06.2011 | 01:29
Koliko sam čitao po raznim web blogova i foruma, razne video produkcijske firme kako kažu razmišljaju o prelasku na Premiere cs5 jer im je super super, a možda i pređu na Avid. Nisam zapamtio točno tko i koje firme jer ovih zadnjih par dana sam se svega i svađega načitao o FCPX. No nema veze, svatko ima svoje mišljenje i pravo da odabere koja aplikacija mu najbolje odgovara.

Ovaj, šta sam mislio ono reći,... a da... FCPx on iPad - youtu.be/jelhPSA-1ec
29.06.2011 | 13:54
Import of previous Final Cut Pro XML coming soon to Final Cut Pro X
9to5mac.com/2011/06/28/import-of-previou...-to-final-cut-pro-x/

Apple officially responds to Final Cut Pro X complaints with new FAQ website, next ‘major release’ coming with fixes
9to5mac.com/2011/06/29/apple-officially-...ith-new-faq-website/
29.06.2011 | 16:18
Je li netko probao novi FCP čisto da imamo vijesti iz prve ruke.
29.06.2011 | 19:13
Probao prvi dan. Sto reci s pozicije nekoga tko je postavio cijeli workflow oko FCS3? Rukavica u lice, u najmanju ruku. FCPX je smijurija, igracka, los vic, neslana sala, spacka, ne znam kako bih ga uopce nazvao. U mojim okolnostima potpuno neupotrebljiv proizvod. A uz to je i sucelje poprilicno tromo. Npr. clip kad vuces iz Eventsa u Timeline kursor steka i ne ostavlja dojam ispeglanosti sucelja, sto je za takav softver cak i u ovoj fazi potpuno razocaravajuce. Imam osjecaj da su ga radili ljudi koji uopce ne poznaju materiju montaze, a jos manje post-produkcije. Iz aviona je jasno da je namijenjen Youtube, Fejsbuk i Twitter generaciji, sto je vidljivo i iz ostale Apple-ove palete proizvoda. iOS i tableti su cisto zaglupljivanje i banaliziranje IT-a, Lion takodjer sa polu-retardiranim rjesenjima tipa Launchbar (cemu?), Airdrop i sl., a umjesto da se posvete izvlacenju maksimuma iz plaftorme, oni se posvecuju izvlacenju minimuma, namjenjenog mutavim masama. I pritom sve zivo ogranicavaju i svode na nuzne mrvice pod izlikom da je to sve na kraju krajeva nesto dobro i ispravno. To me vec zadnjih godinu-dvije UZASNO smeta kod Apple-a i mislim da ce dobiti odjebenicu od mene ako nastave tom logikom.
29.06.2011 | 20:30
digitalcomposting.wordpress.com/2011/06/28/x-vs-pro/

Odličan i realan tekst bivšeg Appleovog zaposlenika (iz Shake tima).
  • Dijete
  • Posjetitelj
30.06.2011 | 01:52
skinuo za probu...

filmić od 50 sekundi od dva klipa sirovine i dodatnom audio trakom radio 65 minuta... potrošio od tih 65 minuta 25 minuta da mi u finalu zvuk zvuči kao što zvuči u tajmlajnu kad ga puštam...

na kraju uz magije uspio podesit, exportao, mejlao i z guštom obrisao....

mislim da me ovoliko ni iMovie 9 nije iznervirao.. osjećam se glupo i žešće nesposobno..

a sad, pivo i rakija pa snovi..


pa Hartera....
30.06.2011 | 16:37
Prvo bi trebalo novu aplikaciju malo proučit da bi se išlo nešto radit. Ja sam uvijek pizdio kad sam prešao na neku novu aplikaciju, npr. kod mene after effects i cinema 4d, kad sam prvi put ušao u aplikaciju i pokušavao jednostavne stvari napravit (moj kolega je napravio u par minuta), aaa jooojjjj, ja sam radio basic stvari par sati, htio sam se ubit ono , hehehe, propast svijeta mi je bilo, kriv mi je bio software i ljudi koji su ga radili, samo sebe nisam okrivio, ee Seba Seba ....ali kolega kaže da treba najprije razumijet kako software radi, a u današnje vrijeme hvala bogu ima jedan mali milijon tutoriala za sve. Već sada imate hrpu stvari za skužit kako brzo možete radit u FCP X.
30.06.2011 | 18:36
Još malo pa će novac i borba za istim pretvoriti apple u microsoft. ja odavno govorim da su ti novi proizvodi hrpa nepotrebnih govana al ne..ne spominji ime gospodnje uzalud. Valjda Stevo zna kako trebamo i šta trebamo..
  • Dijete
  • Posjetitelj
30.06.2011 | 19:43
Da, upravo je to i bilo proucavanje, al odmah prakticno da vidim kak dise.. i kak ja disem s
njim..
za moju svakodnevnu radnu upotrebu, za sada ne mislim radit "upgrade"..
01.07.2011 | 13:08
Poanta i jest da je to samo verzija 1.0. Bit će bolja s vremenom. A FCP Studio 3 odnosno FC7 će i dalje raditi kao do sada, dakle, mislim da nema mjesta cendranju.

I zanimljiv stav druge strane: http://sachin.posterous.com/why-apple-built-final-cut-pro-x
01.07.2011 | 19:04
FCP7 će raditi kako spada - ako si ga kupio prije nego ga je Apple povukao iz dućana.
02.07.2011 | 19:20
Budu torrenti radili, ali ne iz škrtost, već iz inata. LOL
02.07.2011 | 21:41
Meni se sviđa FCPX,ovo renderiranje u hodu je super,fali multicam ali to su rekli da će prvo dodat i to jako uskoro..Jako je jednostavan za korištenje..Jedino što ždere dosta rama ali ionak sam planirao upgrade..Pogotovo sad pošto je pala cijena ram-a..
02.07.2011 | 21:52
m.fool.com/investing/general/2011/07/02/...r-customers-by-apple

Zajednica se i dalje pjeni...
04.07.2011 | 11:04
stajpZg kaže:
FCP7 će raditi kako spada - ako si ga kupio prije nego ga je Apple povukao iz dućana.


A ako nisi onda kao što ti žabac veli, možeš skinuti torrent ili kupiti nešto iz Adobeovog ili AVIDovog asortimana.

04.07.2011 | 17:21
Evo i malo tutorijala
www.izzyvideo.com/final-cut-pro-x-tutorial/
04.07.2011 | 20:15
Hrpica tutoriala, dokumentacije, tips&tricksa, clanaka, recenzija:

fcpx.tv
04.07.2011 | 23:07
Vanjuška kaže:
stajpZg kaže:
FCP7 će raditi kako spada - ako si ga kupio prije nego ga je Apple povukao iz dućana.


A ako nisi onda kao što ti žabac veli, možeš skinuti torrent ili kupiti nešto iz Adobeovog ili AVIDovog asortimana.



Firme diljem svijeta su oduševljene:
"Šefe, za ove nove Proove što smo kupili - ili može cijela firma kompletno preći na Avid za XYZ000 US$, ili ilegalno skinut FCP7 i nadat se da neće doći inspekcija" ...

doduše, firme diljem svijeta su i sad oduševljene:
"Šefe, zbog ovih novih Proova što smo kupili - ili može cijela firma kompletno preći na Avid za XYZ000 US$ ili možemo (kad tad) svi preći na FCPX (za ABC000 US$) jer ne možemo importati FCP7 projekte"



Ajme, ponekad se pitam da li dobijaš Apple proizvode besplatno za ovakav endorsing
05.07.2011 | 13:33
Steve Jobs to video pros: stop whining

scoopertino.com/steve-jobs-to-video-pros...n=Feed:+Scoopertino+(Scoopertino)

E da, ja nisam profić i obožavam iMovie koji mi omnogućuje da se ne bavim montažom cijeli vikend već sat dva tako da mi je ovaj iMovie Pro koncept fenomenalan. Tako da mislim da su jednostavno išli na šire tržište, što i pokazuju rezultati prodaje na Mac App Storeu.
05.07.2011 | 13:57
stajpZg kaže:
[/quote]Firme diljem svijeta su oduševljene:
"Šefe, za ove nove Proove što smo kupili - ili može cijela firma kompletno preći na Avid za XYZ000 US$, ili ilegalno skinut FCP7 i nadat se da neće doći inspekcija" ...[/quote]

Nemoj molim te stajpati

Ako su kojim hipotetičkim slučajem baš nedavno kupili Proove,ali su kao sasvim slučajno zaboravili i FCP paket, opet im ostaje Adobe ili AVID paket, po kojoj god svoti - to je za posao, ne?


doduše, firme diljem svijeta su i sad oduševljene:
"Šefe, zbog ovih novih Proova što smo kupili - ili može cijela firma kompletno preći na Avid za XYZ000 US$ ili možemo (kad tad) svi preći na FCPX (za ABC000 US$) jer ne možemo importati FCP7 projekte"


I opet kenjaža. Ne možeš importirati - to jest bed i problem, ali pobogu, zašto bi importirali kad i sam kažeš da u startu nisu oduševljeni FCPXom i da ga ne misle koristiti? A FCP7 i dalje radi kako treba.


Ajme, ponekad se pitam da li dobijaš Apple proizvode besplatno za ovakav endorsing


Kakav endorsing? Citiraj me molim te gdje sam konkretno navijao za FCPX?
05.07.2011 | 19:18
...
06.07.2011 | 00:31
Fejk
  • campo
  • Posjetitelj
06.07.2011 | 01:03
torrent moze da se isproba pa onda ako valja kupi,..ocde nema ništa za kupiti. žali Bože i vremena koje je trebalo za skidanje...motion nije los
Moderatori: jupi, Bertone
  • Stranica:
  • 1
  • 2
  • 3

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 43 minuta
  • dpasaric: Magic Mouse - lijep, ali rubno upotrebljiv! :)
  • superstric: ako netko treba, apple magic mouse 63,01 euro na amazon prime day
  • dpasaric: :)
  • smayoo: Čestitam svima Dan antifašističke borbe!
  • drlovric: Za nekih tjedan dana moj Macbook Pro M1 Pro 16" ide na prodaju. Ako nekoga zanima takvo racunalo (us layout, 16gb ram) neka se javi za dogovor.
  • dpasaric: Možda je to bio Belonguzije - androdi kojeg je predstavio LET 3 u Pikiju jednom davno... istina, imao je dosta ograničen rječnik... :)
  • accom: Evo, čitam o zidiću i gledam Baltazara... jel to bila prva AI mašina na svijetu?
  • dpasaric: To se i meni dogodilo par puta, uvijek prije objave napravim barem copy u buffer, a često ako je nešto kompleksnije, samo paste u TextEdit, just in case.
  • Yonkis: I pretraga je beskorisna, zato sam pisao novu temu jer mi je trebalo manje vremena da ju natipkam i dodam screenshotove nego da češljam rezultate pretrage.
  • Yonkis: Jedem ti jabucnjak, napišem novu temu i nisam odabrao Forum i sve mi izbriše kad sam kliknuo PROVJERI. Odsutajem, 20 min tipkanja otišlo u vjetar. Nikakav alert ili nešto da iskoči da me upozori.
  • ZeljkoB: Zaba na dev beti radi bez greske
  • dpasaric: Vidio sam neke na Twitteru da su stavili dev betu, ali nisu ovdje.
  • mbp2009: ne vidim neke konkretne info na netu za to
  • mbp2009: Ne znam odakle ove diskusije poticu, ali da vidim, ima li koga na dev beti ios? Pogotovo ovaj dio me zanima za PBZ i poslovnu PBZ, ako radi
  • dpasaric: Čekam da mi dođe jedan zanimljiv komad hardvera, pa ću finalizirati velik pregled monitora koji će mnogima biti koristan!
  • dpasaric: "Your request has been processed"
  • Ender: takodje i ja molim admina da obrise i moj korisnicki nalog. ostavljam mogucnost da se kasnije opet prijavim kad i ako se neke stvari promene. pozzz i svako dobro.
  • dpasaric: @Air U redu, razumio sam. Hvala ti na svemu onom pozitivnom, ono drugo će srediti vrijeme.
  • jura22: Vrijeđaj partizane i Tita pa da vidiš.
  • Air: Ako si razumio onda napravi to, a ne da moram pisali litanije za jednostavan zahtjev.
  • dpasaric: Air, naravno da je dovoljno, ako to želiš mogu i ja odmah, ali hej, jutro je pametnije od večeri, prespavaj, pa javi, najmanji je problem kliknuti na delete.
  • Air: Zanimljiv vam je latinski. Uživajte. Između vaših upisa napišite što je potrebno da zatvorim račun na Jabučnjaku ako nije očigledno dovoljno razumljivo ovo što sam napisao na vikalici.
  • smayoo: Canis mater studiorum. Stara studentska. :D
  • dpasaric: @Gjuroo: Per aspera ad astra!
  • Gjuroo: @Air: Illegitimi non carborundum.
  • dpasaric: Chill out i vidjet ćeš kako će ovo sada biti ugodnije, korisnije i pozitivnije mjesto za sve korisnike.
  • dpasaric: Joj ne drami.
  • Air: Molim odgovornu osobu da obriše Air račun.
  • Air: U ovim novim okolnostima transparentnog licemjerstva pojedinca podvlačim crtu. Ja nemam želudac za trpiti to da mi jedan licemjer briše čiste postove samo zato što on ima problem u svojoj glavi. Kako je tino1 rekao bilo mi je zadovoljstvo dolaziti na Jabučnjak radi ljudi. Ovim putem pozdravljam sve dobre ljude Jabučnjaka i HVALA vam! Nakon ovog upisa brišem svoj račun.
  • dpasaric: Sve što je sada obrisano u "kafanskim laprdanjima" je bilo u dogovoru s Djurom, počistili samo za sobom i tko hoće može tamo dalje s "lakim temama".
  • drlovric: @Rusty: Slazem se 100%. Svako bira za sebe. Jedna tema u sekciji Razno, nije smetala nikome ko je dosao da konzumira nesto drugo. Ako sam dosao u ducan da kupim povrce, zasto bi mi smetalo sto prodaju i hranu za bebe? :)
  • rusty: Evo kao dugogodišnji član foruma, moram priznati da niti jednom nisam otvorio političke teme niti sudjelovao u njima na forumu. Dolazim vidjeti non političke, non automobili teme. I jedna i druga su mi kao nogomet, besmislene i ne interesantne. Da li će mi faliti, ne. Da li ću manje dolaziti na forum, ne.
  • dpasaric: To je tvoje viđenje.
  • dpasaric: Obećajem da ćemo je izreklamirati na forumu, pa tko voli…
  • Air: Znam tvoje ovlasti. Nije u tome problem. Problem je što se Jabučnjak predstavlja kao pozitivan, a ovo što ti radiš je negativno!
  • dpasaric: Evo, pokreni i ti moderiraj Signal grupu za vaše političke rasprave.
  • dpasaric: I probaj biti koristan. Pokreni nešto pametno i svima korisno.
  • dpasaric: Pročitaj kućni red još jednom.
  • Air: @dpasaric Otvorio si javni komunikacijski kanal. Tko si ti da brišeš postove iste tematike o kojoj sam pišeš, ako ti postovi nisu uvredljivi i ne krše nikakav zakon?
  • dpasaric: Poanta je da je besmisleno dalje širiti raspravu.
  • Air: Fakat imaš teških osobnih problema
  • Air: Protiv "cara" se ne smije ništa pisati?
  • Air: Smetati osobno?
  • Air: i zašto si obrisao ovaj moj tekst is te teme?
  • Air: u temi kafanska laprdanja
  • Air: @dpasaric Samostalno, ničim izazvan optužio si Djuru za nešto. Djuro ti je odgovorio. Budi čovjek, pa kada si "zagrizao" odgovori čovjeku na njegovu cijelu obranu. - stavku po stavku.
  • Air: Skrećeš TEMUsa svojih LOŠIH djela na svoja DOBRA djela (koja nitko ne spori).;)
  • dpasaric: Propast su lijenost i jalovo lamentiranje. Tko je vrijedan i radi neće propasti.
  • dpasaric: Jabučnjak je do svoje punoljetnosti davao odličnu pomoć svakome tko je došao i bez vaših političkih prepucavanja.
  • dpasaric: Vaša hipoteze su potpuno promašene! :) Ono kao "super je imati stalno aktivnu crnu kroniku jer će onda puno ljudi to čitati, pa će ti koji to čitaju pomagati drugima." Bez brige, tko treba pomoć dobit će je i bez crne kronike.

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.60 Seconds

Provided by iJoomla SEO