novi imac
(1 korsinik/a gleda/ju temu) (1) Gost

novi imac


09.11.2007 | 19:36
halo jabucnjak, evo i mene , postao clan.
kupio bih imac 24\" ali kako vidim na vasem forumu nije bas lako dobiti ga u hr.
tako da bih ga isao kupiti u italiju (negdje blize), ako se to moze.
Ne znam talijanski pa se lose snalazim na njihovim stranicama(ne podrzavaju izgleda).
Trebam neki link ako tko ima od ducana u najradije Trstu, a moze i Udine i slicno. Milano je vec predaleko!
Zivim u rijeci tako da mi je Italija bolja opcija od Austrije na primjer!

Inace bavim se likovnom umjetnoscu i trebam mac za adobe suite, i montazu videa (dv), ne radim svoj rad iskljucivo na kompu ali ipak prilicno.
odlucio sam se na mac zbog stabilnosti, jer moj pc vise gledam iznutra nego izvana. I trebam nesto bolji display od sranja koje ja imam (syncmaster 151 samsung).
pisite u vezi:unsure: s ovim ali i sta god pomislite da je korisno za switchera
tnx;)
09.11.2007 | 20:20
Pozdrav i dobrodosao! U Trstu je izgleda ostao jedan jedini reseller, iduci je u Trevisu pa je izbor jednostavan.
www.bipcomputer.it

Nazovi ih i vidi koji je rok isporuke. Nekad davno postojala je Julia Computers u Trstu sa kojima sam imao odlicna iskustva.

I Mediaworld ti ima macove u ponudi, no na njihovim stranicama se jos ne spominje 24\" model.
09.11.2007 | 20:51
hvala, jel mislis da se moze pokupiti komp odmah, nisam ih jos zvao... nema vezezvat cu
eniveyhvala ti.
sa njihove official apple stranice nema niceg blize od milana???
imas mozda link na taj u trevizu?
E.
09.11.2007 | 23:21
powercomputers ima na velesajmu iMac24'' na ogled, pa vjerojatno i u prodaji. ako ne sad onda uskoro.

poz
09.11.2007 | 23:41
neznaju, kad ce im stici, kazu cca 2 tjedna a neda mi se cekati
10.11.2007 | 18:54
Evo ti dva u Udinama:
www.ps-elettronica.it/
www.friulcomputer.it/

Ostalo mozes naci ovdje:
www.apple.com/it/buy/
10.11.2007 | 19:02
hvala, izgleda da ovi u trstu imaju, i da idem u soping u trst u ponedjeljak, ipak ako sta iskrsne odlicno da si ovo poslao.
hvala u svakom slucaju.
Imam jos jedno pitanje. Htio bih dokupiti jednu plocicu memorije od 2 gb za imac, ali tu se na jabucnjaku govori da je to u appleu preskupo. Gdej se u rijeci moze kupiti 2 gb memorije, a da odgovara za iMac, i koji je to proizvodjac koji valja, kako znam koju kupiti?

Tnx
10.11.2007 | 23:52
Pretrazi forum, vec se pricalo vise puta o tome, ako se ne varam netko je u Ventexu kupio odgovarajuce memorije.
Lijepo je cuti da u Trstu, niti 100 km od Rijeke mozes dobiti 24\" iMac u roku odmah. Zaista ne znam tko bi pri zdravom razumu kupovao Mac u Zagrebu kad ti je Trst i tako blizi i usluga je trenutna.
  • Option
  • Posjetitelj
11.11.2007 | 00:01
I u Ljubljani ga ima odmah, nije blizu kao Trst ali barem se dobije tipkovnica identična našoj a to me veseli
11.11.2007 | 00:08
zvao sam u sloveniju i kazu da se ceka cca 2 tjedna!
u kojem ducanu kazes da imaju odmah?
  • Option
  • Posjetitelj
11.11.2007 | 01:57
ecvis17 je napisao:
zvao sam u sloveniju i kazu da se ceka cca 2 tjedna!
u kojem ducanu kazes da imaju odmah?


Biće da se rasprodao prošli tjedan ga je www.epl.si imao na lageru.
11.11.2007 | 09:12
ej ljudi, vi koji ste duze mac korisnici... jel uvjek ovako kad stigne novi komp bude prblematicno ga dofurat u hr ... ili je to iznmka ovo sa iMac om?
11.11.2007 | 12:08
S ovim iMacom posebno, ali i inače kada se radi o nečem potpuno novom obično se dosta čeka, a ono što dođe u prvom valu brzo \"plane\". Hrvatska još ima tu nesreću da je zadnja rupa na svirali, pa dobijemo kada se bitna i velika tržišta namire.
12.11.2007 | 07:32
ecvis17 je napisao:
ej ljudi, vi koji ste duze mac korisnici... jel uvjek ovako kad stigne novi komp bude prblematicno ga dofurat u hr ... ili je to iznmka ovo sa iMac om?


Ne bih znao, sve svoje Macove sam kupio u USA...
22.11.2007 | 20:37
...ljudi, napokon sam kupio moj novi iMac 24\", kupio sam i extra 1 gb memorije sve u ducanu s \"lagera\". Ducan se zove rolan www.rolan.si u mariboru!
Memorija je od kingstona i kosta nesto manje od 50 eura! ni ne predlazu ti appleovu defaultnu jer je skupa i super su usluzni bili... garancija je medjunarodna i kazu da se servis moze traziti i od apple.hr !?!?!
Dogovarao sam bio kupnju od onih iz trsta ... ali su prodali komp dan prije nego sam ja planirao kupiti pa sam nazvao maribor i kupio!
Bilo im je prvi put da prodaju nesto za izvoz prek firme (bez poreza) pa su bili malo zbunjeni i potrajalo je nekih 45 min dok skuze proceduru ali je na kraju sve ok ispalo.
Uglavnom kome se neda cekati hrvatsku da pocne u normalnom vremenskom roku isporucivati svakako preporucujem. Treba ih se samo isti dan nazvati u jutro da sacuvaju komp!
Dobio sam tiger i update leopard cd iako cu sa leopardom sacekati dok sa updateovima ne rijese bugove!
Komp je trenutno u rijeci jer je morao tamo na carinu pa stize kuci u ponedjeljak

Jos jedno upozorenje svima NE KUPUJTE U MAC GALERIJI CEKAT CETE 2 MJESECA!!!
23.11.2007 | 10:13
i kolko te izašlo na firmu sa carinom itd?i koja je procedura to sa carinom?
23.11.2007 | 17:45
tocnu cijenu javim kad skupim komp i sve papire u ijeci (pon)... a procedura je takva da u ducanu platis bez poreza (ako na firmu) sto je oko 1500 eura.
1. Uglavnom ovi u ducanu ti pozovu speditera iz maribora (njega cekas nekih 20 min ili unaprijed dogovoris sa ducanom da ga nazovu da te saceka, telefonski),
2.nakon sta platis ducanu ides sa kompom i tim spediterom do spedicije u mariboru gdje to moraju oni unjeti u papire, 20 eura (to je nekih 5 minuta autom od ducana).
3.zatim ides natrag u hr, na granici (slo) prijavis carinu, pa onda na hrvatskoj granici prijavis isto.
4.I onda na carini u onoj opcini gdje ti je prijevljena firma ocarinis proizvod (tj provjere da je to to sta je carina sa granice njima poslala)....posaljes postom potvrdu koju ti izdaju natrag ducanu da oni mogu pravdati porez (koji im nisi platio).
I to je to.
Kompletnu cjenu cu napisat u pon - uto.
Jedino sta razlikuje klasicnu kupovinu a sta ti primjetis je odlazak u spediciju u mariboru, i kasnije na carinu u zagreb... ili neki drugi grad ako nisi iz zgb.
24.11.2007 | 01:03
Zvuči komplicirano.
24.11.2007 | 01:42
dpasaric je napisao:
Zvuči komplicirano.

Cuj to je normalni proces koji se mora proci kad god kupujes preko firme izvan maticne zemlje. Sa malom razlikom sto ako ducan nema svog vlastitog speditera moras otici do spedicije u gradu gdje kupujes.
A ostalo su naj normalnija carinjenja koja preskocis jedino ako svercas robu.
meni je bilo ok
Moderatori: Bertone
  • Stranica:
  • 1

Vikalica™

Zadnja poruka: pred 21 sati, 49 minuta
  • Riba: Moza zato da mozes koristiti BT tipkovnicu i mouse i dok je zaklopljen?
  • user: glupo: zatvorim laptop, BT i dalje upaljen, što ne bi trebalo ovo **** se ugasit kad ga poklopim
  • rusty: date hack je samo na par sekundi. vratiš datum, startaš app čisto da se digne i vratiš datum opet. To je to. Čisto da loada profile i postavke
  • smayoo: Date hack nisam htio raditi jer potrga druge stvari. Krenuo sam instalirati staru verziju LogiOptions preko homebrewa, ali riješili su problem prije nego sam dospio to napraviti
  • rusty: Osobno mislim da je 12h predugo za cert problem I nisam mogao doć na sebe kakav su problem napravili. Ono što je još gore, ovo im nije prvi put za taj isti slučaj. Dakle kako ne naučiš nešto iz ovoga. Dodano, date hack rješava problem da se ne mora drugi put čekati 12h
  • Bertone: A jučer nisam koristio MBP nego T14s pa nisam iskusio veselje sa certifikatima :D
  • Bertone: Imam MXMastera već godinama [link] i jedina dobra stavr kod njega je što ga mogu koristiti sa MBP, Tnink Padom i desktop računalom bez pretjeranog petljanja, no da je (pre)skup za ono što nudi, je.
  • smayoo: I, na kraju, ako za neki komad hardvera koji sam u životu kupio mogu reći da NIJE preskupo plaćen, to je sigurno Logitech MX Master 3. Jučer ujutro jesam bio spreman popi... na njih, ali činjenica je da su problem riješili unutar cca 12h otkad se pojavio.
  • smayoo: Osim toga, hardver radi s bazičnim postavkama, ali svi tweakovi i custom podešenja - ne.
  • smayoo: Radi se o softveru koji mora dobiti dozvolu korisnika da zakopa dosta duboko pod haubu radi komunikacije s periferijom.
  • smayoo: Ne mora biti spojeno na internet. Sigurnosni certifikat aplikacije je bio istekao i Apple ga je blokirao, a Logitech nije pazio na datum isteka certifikata i nije izdao update s novim certifikatom na vrijeme
  • Bertone: Ček malo, preskupo plaćeni hardver ne dela na Apple računalu ako računalo nije spojeno na internet (na stranu sad istekli certifikat) ili sam propustio nešto
  • smayoo: Da, jučer sam imao natezanje oko toga. Ali moram im priznati da su brzo riješili.
  • Yonkis: [link]
  • smayoo: @mrobert, forum, tema "eOI - opet diskriminacija"
  • stefanjos: SRETNA NOVA!
  • drlovric: [link]
  • signout: Sretna Nova!
  • zoranowsky: Sretna Nova!
  • dpasaric: Sretno nam svima! :)
  • Borisone: Sretna vam 2026-ta godina!
  • Gjuroo: Sretna i berićetna 2026.!
  • smayoo: SRETNAAAAAAAA!!! :D
  • Borostef: Sretna Nova godina!!! :)
  • Air: Sretna i uspješna nova!
  • drpongrac23: Sretna nova 2026. svima!!!
  • pontmax1: Ima li šampanjac ili samo Pepsi bez šećera :D
  • Yonkis: Sretan Božić svima!
  • vjeko1: Sretan Božić svima!
  • jura22: Sretan Božić i blagoslovljeni mi bili svi bez obzira na sve!
  • Gjuroo: Sretan Božić, ekipa!
  • zoranowsky: Sretan Božić svima! :)
  • Djuro genijalac: Sretan Žićbo!
  • Bertone: Sretan Božić!
  • dpasaric: Sretan Božić! :)
  • smayoo: Sretan Božić! :)
  • drpongrac23: Svima koji slave, čestit i blagoslovljen Božić!!!
  • drpongrac23: U peći na drva, naravno, legendarnom Smederevcu!
  • drpongrac23: Da li su svi pripremili purice, janjetinu, odojke, mlince za sutra?!?! Moja je purica nasoljena i čeka jutarnje pečenje!!!
  • imenso: Evo molio bih ako imate 2-3 minute vremena i volju proslijediti dalje za riješiti jednu anketu: [link] Potpuno je anonimno
  • Bertone: Aaaa tooo,... baš sam tutlek :) ... vidi se OK, evo pikčr: [link] ... i sorry na lošoj kvaliteti slike, jbg, nemam sad pri ruci bolju :)
  • smayoo: Mislim da je @iAntu zanimalo kako se vide gravirana slova kad je isključeno osvijetljenje od ispod, dok je dnevno svjetlo
  • Bertone: Nema razlike u količini/vidljivosti svijetla koje dolazi ispod/kroz tipke u odnosu na originalna slova, jedina razlika je mrvicu manji font uz napomenu da sam do sada radio samo lasersko graviranje na ThinkPadima T serije. Planirao sam jednom odnijeti i jedan MBP ali nisam nikad stigao.
  • iAnte: @bertone jesu li gravirana znakovi vidljivi i u dobro osvijetljenim prostorima?
  • dpasaric: Legenda.
  • smayoo: RIP Chris Rea... :(
  • VanjusOS: ovo lasersko graviranje izgleda odlično, nikakve naljepnice!
  • Bertone: ... i da, mislim da je sad graviranje oko 20€
  • Bertone: Lasersko graviranje, baci oko na [link] , ovako izgleda na T14s koji sam nosio kod njih s time da nisam htio baš sve znakove nego samo par osnovnih, tipkovnica je isto bila DE [link]
  • jura22: Radije kupi naljepnice. Ima ih na oglasniku: [link]

Za vikanje moraš biti prijavljen.

Prijava

Novo na Jabučnjaku

Teme

Poruke

Oglasi

Anketa

Koji Mac koristite?

Page Speed 0.75 Seconds

Provided by iJoomla SEO